Keresés

Részletes keresés

fragolina Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1580
Amit még kifelejtettem! Visszafelé nappal utaztunk, és vagy egy tucat delfint láttunk!! Érdemes figyelni!! :)
Előzmény: fragolina (1579)
fragolina Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1579
Sziasztok!
Sajnos a mi nyaralásunk nem ment gördülékenyen Szardínián...
Páromnak két napig 40fokos láza volt, így összességében 4-5napot töltöttünk a sziget észak-nyugati felének a bebarangolásával...
Voltunk Algeroban, délután pedig megmártóztunk a közeli Le Bombarde strand vizében.
Befizettünk egy egész napos hajókirándulásra (Santa Teresa di Galluraból indult) a La Maddalena szigethez. Szívesen ajánlom másoknak is, mert rengeteg mindent láttunk és szuper áron volt (Marco Polo szervezésében, a Costa del Sole nevű hajó). Ha valakit érdekelnek a részletek, szóljon.
Fél napot töltöttünk Castelsardoban, a nap másik részét Stintinoban. Itt szerencsénk volt, mert kb. 4-kor értünk oda, és már nem volt "annyira" rengeteg ember. Könnyedén találtunk olyan helyet, ahol kevesebben voltak, emellett közel voltunk a parthoz, és tudtunk figyelni a cuccainkra.
Néhányatokkal ellentétben nekem tetszett Porto Torres. A szállásunk is itt volt.
Egy jó tanács: mindenképp vigyetek magatokkal meleg ruhát, ha komppal utaztok éjszaka. Mi nem vettünk kabint, csak széket (utólag már másképp csinálnám). Nem tudom, hogy mi a helyzet a többi hajóval, de a Moby Fantasy poltrona-s terme egy frigóra emlékeztetett. Annyira erős volt a légkondi, hogy egy kardigánban és 3/4-es nadrágban fáztam. Párom emiatt betegedett meg...
Képeket szívesen teszek fel ha van rá érdeklődés.
Mindenkinek szép nyaralást kívánok, aki még csak most készülődik Szardíniára.
ÉnÁgi Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1578

Szia!

 

Bocs, ha a többieket untatom, de most egyszerűbb nekem itt írni.

Szóval:

Szept 6-án indulunk itthonról, Velence-Bologna magasságában valahol éjszakázunk, utána tovább Firenze, Pisa körüli városnézéssel Livornóba. A komp 7-én 21 órakor indul majd.

8-án reggel érkezünk Olbiába, első két éjszaka itt lenne valahol (San Teodoroval szemezünk). Első két nap ezt a térséget fedeznénk fel, azaz Olbia, Porto Cervo, La Maddalena, Caprera, Palau, Tavolara, San Teodoro, flamingók, Budoni...) Közben valahol megpróbáljuk megtudakolni az aktuális árakat és indulásokat Golfo di Orosei, Bue Marino felfedezésére.

Szeptember 10-én reggel megyünk a hajóhoz, a kirándulás után már nem megyünk vissza, irány tovább D felé.

Villasimius, Cagliari, Chia környéke a következő felfedezendő környék, szállást is itt keresünk. (Itt szemezünk azzal a bizonyos szárd esttel, amit korábban valaki méltatott itt.)

Szeptember 13-án megyünk tovább Alghero felé. Azon még vacillálunk, hogy Oristanto érintésével parti utas út legyen vagy autópályás, azt hiszem, ezt majd eldönti a helyzet, a hangulat.

Másnap benevezünk egy Neptun Barlang, Capo Caccia túrára, ezen kívül élvezzük a naplementét, ha lesz idő és kedv csavarogni, Sassari, Castelsardo is szóba jöhet.

15-én indulunk a komphoz. A terveink szerint időben, mert még kicsit belekóstolnánk az É-i részbe, vetnénk egy pillantást Costa Paradisora, és ha kimaradt, Castelsardora is. Olbiából a 23 órai komppal jövünk vissza a kontinensre.

 

Tudom, hogy kissé nyüzsis, de csak úgy tűnik. Nem kell, hogy az legyen, majd hagyunk látnivalót a további szardiniai nyaralásokra is. :o) Anno Rodoszt is úgy jártuk be, hogy mentünk, néztünk, láttunk szépségeket, közben pedig megálltunk, ahol tetszett a tenger, és csobbantunk, pihiztünk is.

Még egy fontos dolog (nekünk legalábbis az): mivel a sziesztát az elmondások szerint  komolyan veszik, nem árt, ha van nálunk ebédnek való. Márpedig itt mindhárom térségben (szintén az itt olvasottak alapján) van nagyobb bevásárlóközpont, ami nem zár be, így potenciális ebédelő hely, vagy akár be lehet vásárolni előre. Persze, lesz nálunk hűtőtáska-féleség.

 

Remélem, segítettem!

 

Előzmény: kkkata (1574)
sleeper74 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1577

Ez csak az utiköltség...

A kaja nincs benne és a költőpénz sem.

A szállás kempingben kb 20-30e/2 fő.

üdv.

 

 

Előzmény: tyler-durden (1576)
tyler-durden Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1576
úristen. ez óriási. mit esztek? hol alszotok? mit csináltok napközben? mivel utaztok??
Előzmény: sleeper74 (1575)
sleeper74 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1575

Nem először megyünk oda, tavaly kijött 75-ből fejenként akkor most is ki fog jönni kb. 90e-ből. Persze csak ha négyen megyünk.

 

Last minute!

Jelen pillanatban még betöltetlen a negyedik hely. :(

Továbbra is várom a vállalkozó kedvüek jelentkezését.

 

Előzmény: tyler-durden (1573)
kkkata Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1574

Kedves Ági!

 

Olvastuk a fórumon a levelezéseidet, mi szeptember közepére tervezünk egy hasonló szardíniai körutazást. Mi még csak most kezdtük a szervezést. Tudnál nekünk abban segíteni, hogy elküldenéd az általad összeállított utitervet?

 

Köszi előre is.

Kati

Előzmény: ÉnÁgi (1564)
tyler-durden Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1573
micsodaaa? hogy hoztok ki két hetet Szardínián mindennel együtt 90 e-ből fejenként???
Előzmény: sleeper74 (1565)
tyler-durden Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1572
de ott is gáz.
Előzmény: tyler-durden (1571)
tyler-durden Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1571
délen és középen szinte semennyire, északon sokkal jobb
Előzmény: edcsi0 (1570)
edcsi0 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1570

Ja, meg annyi még, h parlo italiano poco poco, de mennyire boldogulok az angollal a turistaközpontokon kívül? A német gondolom felejthetö...

edcsi0 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1569

Köszi mindkettőtöknek!

Szállás nagyjából megoldva azóta, a motort meg legfeljebb kihagyjuk :)

Annyi kérdésem még lenne, h milyen parkoló jelzések vannak? Valahol itt már olvastam erről de most nem lelem... milyen színnel jelölik a fizetős, ill szabad parkolókat?

Meg arra is kiváncsi lennék, h a Goroppu-kanyon meddig közelíthető meg autóval, hol érdemes bringára szállni?

Köszi :)

Edina

patrizia Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1568
Szia,

Hát 6o euroból ne sok jóra számitsatok. Min. 7o, ha találtok szabad helyet vhol. Rengetegen vannak a városban, a Bed&Breakfastok teljesen telitettek.

Motort lehet bérelni kártya nélkül is. De kb. 3oo euro kp-t le kell tenni. Anélkül nem megy.
Előzmény: edcsi0 (1566)
Petrei Emese Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1567

Kedves Edina !

 

Augusztus itt a legdragabb foszezon es 60 eurobol maximum a sarki kavehazig lehet itt ilyenkor eljutni:-)) Szoval mar most mondom, hogy sajnos lehetetlent kersz tolem.

Hitelkartya fedezet nelkul nem adnak ki sem autot sem kismotort Szardinian ,itt minimum 1000 euro fedezettel kell rendelkezni ,a kartyanak pedig dombornyomasosnak kell lennie.Hacsak nem talalsz valami kisebb privat kolcsonzot a varosban ahol ezt az osszeget keszpenzben is elfogadjak.

 

Kozben megragadnam a lehetopseget hogy megkoszonjem Mr MoJo elismero szavait az altalam szerzett szallasok szinvonalarol es a folklorestrol .Igazan jol esik ,mikor valaki meltanyolja az ember munkajat !

Előzmény: edcsi0 (1566)
edcsi0 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1566

Kedves Petrei Emese!

Ha jól jól gondolom Te sokat tudsz segíteni szálláskeresés tekintetében is.

Mi jövő héten megyünk Algheroba és egy kétszemélyes kis stúdióra vadásznánk. Tavaly megúsztuk 60eur/éjből ketten az óvárosban. Persze hozzá kell tenni, h július első hetében voltunk akkor.

Olyan kérdésem lenne még, h a motorbérlés hogy működik? Nincs hitelkártyánk...a kaukció mennyibe kerül?

Végül azt szeretném megkérdezni, h a vadkempingezésnek milyen szankciói lehetnek?

Előre is köszi a válaszokat!

Szép napot!

Edina

sleeper74 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1565

 

 

Sziasztok!

 

Jó olvasni, hogy nem vagyok egyedűl akinek ennyire tetszik a sziget.

Mi 23.-án indulunk két hétre.

Viszont megüresedett egy hely az autóban, gondoltam hátha érdekelne valakit.

 

Az ajánló szövege:

 

Dél-szardiniai kőrutazásra keresünk egy hölgy utitársat.
Időpont 08.23-09.05-ig.
24.én Rimini Mirabilandia (http://www.mirabilandia.it/)
25.én komp indulás (Livorno)
Autóval mennénk, a komp már le van foglalva 4 személyre.
Jelenleg 2 fiu(36,33), 1 lány(24) az arány.
Szállás kempingben a rugalmasság miatt.
Városnézés, búvárkodás, motorcsónakozás és gyönyörű
strandok vannak kilátásban. Tavaly északon voltunk és
felejthetettlen élmény volt.
Utiköltség: üzemanyag+autópályadíj+komp+szállás
kb.80-90e/fő.
Egy pár tavalyi kép:
http://picasaweb.google.com/sleeper7474/SzardNia
sleeper74@vipmail.hu vagy 70/382-2955

Pintér Attila

Szép Napot mindenkinek!

 

ÉnÁgi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1564

Sziasztok!

 

Köszi a segítséget mindenkinek. Az infókat hasznosítom :o)

Boy28Bp. Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1563
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni olcsó autó bérlés ügyben? Előre is köszi!
szkati Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1562
Ez a parkolási rendszer amit említesz,  mindenhol, egész Olaszországra érvényes.
Előzmény: Libácska (1559)
Tuskó_Hopkins Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1561

Sziasztok!

 

Új vagyok még itt.

Ősszel konferencia kapcsán megyek Szardíniára, egészen pontosan Nora-ba a sziget déli csücskére. Van ötletetek, hogy hol lehet beleszagolni a helyi életérzésbe, ha van egy-két félnap szabadideje az embernek? Inkább egy előzetes helyzetfelmérésre szánnám azt a pár órát, semmint ész nélküli látnivaló kipiálásra, amire úgysem lenne elég.

Kocsi lesz velem, vagyis, ha ki kell mozdulni, nem gond.

 

Várom ötleteiteket,

Köszi előre is,

TH

szkati Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1560

Vannak szúnyogok, sőt nagyonis vannak. Mi ott vettünk szúnyogriasztót, de most okosabb leszek és viszünk magunkkal.

Mi ugyanezt csináljuk, mint Ti. Mi is 4-én indulunk, ahhoz, hogy a 6-i kompot elérjük.

Miután májusban Toszkánában voltunk teljesen Livornó közelében, kipróbáltuk, hogy ahol elfáradtam( mi Portoquaronál mentünk le), ott kimegyünk az autópályáról és keresünk szállást. Ez pont Velence után van és egy Stadion nevű hotelben igencsak barátságos áron kaptunk 1 éjszakára helyet., sőt még a kocsival is beállhattam ingyen az udvarra.Utána már nem volt annyira sok hátra és időre ott voltunk, ahol kellett.

A Ti hajótok 21 órakor megy, a miénk csak 23 órakor, de a helyzet nem sokban különbözik egymástól. Nekem nagyon bevállt az, hogy nem hajtom magamat agyon. A férjem nem vezet, csak navigál, de mindketten egyformán elfáradunk úgy 800 km környékén. Főleg a mestrei kamionkavalkád nagyon megvisel minden alkalommal. Merre lesz az utatok Szardinián?

Előzmény: ÉnÁgi (1558)
Libácska Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1559

Szia Ági!

 

Én még itthon megvettem a Lonely Planetet (angol nyelvű) és a Marco Polo/Szardíniát is. A Lonely Planet sokkal több infót tartalmaz, nagyon sok hasznos tanács van benne, persze jóval drágább is. Ha mindenképpen magyarul akarsz tájékozódni, akkor sztem jó a Marco Polo. Mivel mi két hetet voltunk a szigeten, és mindennap mentünk valamit megnézni, találtunk olyan helyeket/látványosságokat, amelyek nem voltak benne ebben a könyvben, de a ti útitervetekben szereplő részekről szerintem elég részletesen ír.

 

Útközbeni szállással kapcsolatban Padova alatt Monselicét tudom javasolni, mi visszafelé szálltunk itt egy ifjúsági szállóban. 45 EUR volt egy éjszaka két főre, lehet kártyával is fizetni, a reggeli 4 EUR fejenként (zsömle, vaj, dzsem, méz, müzli, tea, kávé...) http://www.venetianhostel.it/en/index.php 

A városról találtam egy tök jó leírást itt (5.nap): http://www.tengerpartok.hu/olasz/personal/velence_2/index.php

Aranyos kis város, könnyen bejárható gyalog.

 

Remélem segítettem.

 

Üdv.:

Ágnes

 

Ja, egy hasznos dolog Szardíniára utazóknak (és nem rémlik, hogy ezen a fórumon már lett volna szó róla): a városokban a kékkel felfestett parkolóhelyek fizetősek, a fehérek ingyenesek, a sárgán pedig nem szabad megállni.

Előzmény: ÉnÁgi (1558)
ÉnÁgi Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1558

Sziasztok!

 

Lenne pár praktikum jellegű kérdésem:

 

Marco Polo/Sardinia útikönyvvel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (Tudom, írtátok, sok jó útikönyv van kint akár angolul is, de én szeretem, ha magyarul informálódhatok az éppen látottakról. A kettő együtt lehet kerek egész.)

 

Szúnyogok a szigeten? Szepteber első felében megyünk, és nem tudom, készüljünk-e erre az időszakra valami védelemmel, riasztól.

 

Csak olya, mintha off lenne. de nem az. Mivel az éjszakai hajónk már 21 órakor indul, arra gondoltunk, biztosra megyünk, és már előző nap elindulunk, így kényelmesebben (nem egy fenékkel), és nézelődve, ráadásul biztosan időben érkezhetünk a kikötőbe. Számításaim szerint cca. Velence vagy Bologna körül éjszakáznánk. Tud itt valaki egy korrekt minőségű és árú szállást két főre?

 

Előre is köszi minden segítséget!

Libácska Creative Commons License 2008.08.08 0 0 1557
Cala GononeGola su GorropuCala CipollaSinis-félszigetIs Arutas
ÉnÁgi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1556

Sziasztok!

 

Ahogy sorra olvasom a beszámolókat, egyre inkább várom a szeptember elejét, hogy végre mi is útrakeljünk, megnézhessük mindazt a szépséget, amiről itt sorban mindenki ódákat zeng.

 

Ezt azonban most találtam:

http://www.origo.hu/utazas/20080806-meduzaveszely-az-olasz-tengerparton.html

Gyakorlatban mit jelent ez Szardinia szigetén?

 

Előre is köszi a válaszokat,

 

V.Ági

Libácska Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1555

Észak felé menet végigmentünk a Monti Ferru falvakon, megálltunk a hét forrásnál San Leonardóban, valamint Bosában megnéztük a várat és sétáltunk egy kicsit az óvárosban.

A következő szállásunk Algherótól nem messze volt. Ezen a környéken a 650 lépcsőfokon lementünk a Grotta di Nettuno barlanghoz (visszafelé többször megálltam pihenni :)), természetesen voltunk Algheróban, fürödtünk egyet a La Pelosa strandon, ahol gyönyörű tiszta a víz, de az embertömeg miatt számomra élvezhetetlen volt. A Torre del Porticciolo strandon is voltunk, de az addigiakhoz képest ezt nem tartottuk nagy számnak. Voltunk Castelsardóban és megnéztük az Elefánt sziklát is. Itt sajnos kimaradt az Asinara sziget, pedig a fehér szamarakat nagyon szerettem volna megnézni, de aznapra már nem volt hely a túrákon. Szomorú voltam, hogy egyénileg nem lehet odamenni, csak szervezett úttal, és egy 3 órás kirándulásért kicsit sokallom a fejenkénti 40 eurót is. A turista információban azt mondták talán(!) Porto Torresből indul komp, de ezt végül nem néztük meg.

 

Utolsó nap elindultunk a szállásról és Tempio Pausanián át (ahol persze megálltunk sétálni és „megmásztuk a Monte Limbarát) átmentünk a Smaragd partra, ahol végigkocsikáztunk, megnéztük a Medve sziklát, majd felszállítunk az esti kompra.       

   

Összesen kb. 3000 km-t mentünk a szigeten. Az agriturismo szállások mindegyikével nagyon meg voltunk elégedve, még szebbek voltak, mint a neten látott képek alapján képzeltem, és iszonyú finomakat főztek nekünk mindenhol. Volt, ahol a házi borból vettünk, volt ahol a pecorinó sajtból.

 

Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikeredett a beszámoló, de nagyon jó volt gondolatban újra végigjárni az utat. :)

Majd teszek fel képeket is, csak még le kell kicsinyítenem őket…

Előzmény: Libácska (1554)
Libácska Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1554
Sziasztok!

 

Mi szombaton ékeztünk meg a kéthetes nyaralásunkról. Nagyon-nagyon jól éreztük magunkat!

 

A Cala Gononénál kezdtük a nyaralást, itt 3 éjszakát töltöttünk. Mi is „saját szervezésben” mentünk a Gorropu szurdokba, nekünk 6 órásra sikeredett a gyalogtúra. Oda és vissza 2-2 óra, a szurdokban pedig kb. 1 órát mászkáltunk, 1 órát pihentünk. Nagyon kemény volt, főleg visszafelé, de megérte. Voltunk a Su Gologone forrásnál, az Ispinigoli barlangban, nem hagytuk ki a Cala Gonone csodaszép öbleit sem, valamint Nuoro mellett a Monte Ortobene nevű hegyre is felmentünk, ahonnan gyönyörű a kilátás a környező hegyekre és Oliena városára. Megnéztük Orgosolóban a muralest is. Az Ispinigoli barlang bejáratánál van egy hotel és étterem, ahol gyönyörű környezetben, nagyon finom helyi ételeket ettünk.

 

A 4. napon Dorgalitól a Jerzu – Perdasdefogu – Escalaplano útvonalon utaztunk délre, itt is fantasztikus volt a táj, állítólag ezen a részen még maguk a szárdok is ritkán járnak. Az biztos, hogy autóval nagyon ritkán találkoztunk. A sziget déli, dél-nyugati részét is amennyire lehetett bejártuk: Sant’Antioco és San Pietro szigetek, Cagliari, Nora, Su Giudeu, Cala Cipolla, Porto Pino strandok, Cala Domestica, Buggerru, Scivu és Piscinasi dűnék, Antas temploma, Iglesias városa. Ez utóbbi különösen tetszett a hangulatos óvárosi sétálóutcákkal. Ezen a részen 5 éjszakát töltöttünk. Voltunk az Is Zuddas barlangban is, ez jobban tetszett mint az Ispinigoli, mert sokkal nagyobb része látogatható.

 

Ezután Oristano környékének felfedezésére indultunk. Útközben megnéztük a Giara fennsíkon a vadlovakat, valamint a Su Nuraxi nuraghét.

Itt 3 éjszakát töltöttünk, megnéztük Fordongianust, ahol a földből 52 fokos termálvíz bugyog egy régi termálfürdő romjainál, és van egy fürdő is, ahol ki lehet próbálni a vizet, bár ott „csak” 42 fokos, így is iszonyatosan forró. Elmentünk a Sinis-félszigetre, megnéztük Tharrost, San Salvatore „városkát” (igazából csak pár utca), ahol állítólag sok vadnyugati filmet forgattak Clint Eastwood főszereplésével. Oristanótól északra van az Is Arutas nevű partszakasz, nekünk az egész nyaralás alatt ennek a strandja tetszett a legjobban. Vakítóan csillogó rizsszemszerű kvarc kövek alkotják a partot. Itt kétszer is voltunk, annyira bejött.

 

foly. köv.

péter68 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1553

Szia Drg!

 

Örülök,hogy szerencsésen haza érkeztetek és jól éreztétek magatokat.

Szépek a képek.

Majd holnap találkozunk.

Üdv Péter!

 

Előzmény: drq (1552)
drq Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1552


Spiagga di Berchida
drq Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1551
Na még egy szép strand, ki ne hagyjam:
Spiagga di Berchida

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!