Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9799
Egesz hasznalhatoan hangzik.

Egyreszt ki kellene probalni/szakemberrel beszelni, hogy a forgacs nedvessegtartalma megfelelhet-e. Mert azert az epuletfa nyaron is lehet akar 16-18%-os is.

Masreszt a fenyobol keszult pellet/brikett viszonylag ertektelenebbnek van tartva, es a futoerteke sem olyan mint a kemenyfae.

A harmadik meg az igazi gyartasszervezes, de ha ilyen helyen dolgozol, nyilvan van fogalmad rola. Alapanyag deponalas, keszaruraktar, csomagolas, anyagmozgatas. Nem egy haztaji mellekallasnak tunik ilyen volumenek mellett.

vajk
Előzmény: Harlekin543 (9798)
Harlekin543 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9798

Épület fával foglalkozunk szal... van száritott és nem száritott.A nyári időszakba minden por száraz.

Mivel a cégnél van 3db17 tonnás autó,meg 4 1.5 tonnás és bármikor elhozhatom őket igy ez is megoldott.

Baráti tanácsot köszönöm,de erre a lehetőségre a főnököm hivta fel a figyelmemet akivel 21 éve baráti viszonyba vagyok tehát ezis kilőve.Amugy meg neki ez csak nyűg mármint a fűrészpor és a forgács,és ezzel azt a cirka 1-2 millát amit lehetne keresni éves szinten,csupán zsebpénz így nem érdekli.

És ha igy állok hozzá,hogy ugy is belebukok,akkor reggelente felébredni sincs értelme.

Tehát nem az a kérdés,hogy megcsinálom-e hanem az,hogy mit???

 

Ma lemértük 1 köbméter vegyes(fűrészpor+forgács) cuccot  ~280 kg

 

Számitásaim szerint a kapható legkisebb briketáló minimum 150kg/ó val számolva is 1-1.5 év alatt meghozná az árát így...Mégha azt számolom,hogy 7.5kW-ot +3x1.5kw-ot fogyaszt.3x32 A-em van így simán birná a hálozatom,tehát ez sem lenne probléma.

Előzmény: halaloszto (9768)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9797
Fejsze van! Sör is... Felsőzsolca B.A.Z. megye.
A végén kalákában megoldom a jövőévi tüzelő hasgatását:))))
Előzmény: halaloszto (9779)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9796
csak ha ingyé hozod és kiválló minőségű ;)))
Előzmény: Srófos (9776)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9795
Nemtom. Ez azért füg attól is hol és milyen körülmények között tárolod. A gyertyán saját tapasztalatból mondom hogy nagyon sűrű fa. Két de inkább három évesen ég igazán jól. Ami még pár tuskó maradt az első évről, azt tüzeltem el az idén. Volt még egy kicsi tavaly is, ahhoz képest is sokkal jobban égett. A bükk már más tészta.bár valszleg az sem lesz 100-as egy nyarat szárítva.
Előzmény: juc42 (9794)
juc42 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9794
Flagsaff!
Szerinted a tavaly novemberben vágott hasított! bükk-gyertyán tüzifa kiszárad jövő télig?
rferi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9793

Ha nem fektetsz be, mindig nedves fával fogsz tüzelni.

A befektetés onnan jön, hogy

a: első évben veszel kétannyi fát, mint kell, eltüzeled egyik felét, másik szárad, ebben a felében benne fekszik apénzed plusz egy évet.Köv évben megint veszel fát, de nem azt tüzeled, hanem az előző évben kiszáradtat.Ekkor az új fában fekszik a pénzed.   stb....

b: veszel fát, benne fekszik a pénzed, de idén nem tüzelsz semmivel, jövőre viszont szárazzal (ezzel), viszont jövőre is veszel fát, ami akkor szárad és nem tüzeled.Innentől ua, mint előbbi pont.

 

Ha nem fektetsz be plusz egy évre, mindig nedvessel tüzelsz, mert megveszed, vizes, de mivel nincs tavalyi száraz, ezért ezt kell használnod.

 

Azért ezt nem tudom mennyire kell túllihegni, de az tény, hogy a gázért _utólag_ fizetsz egy havit, és soha nem egy _egész _télre _előre_.Pláne nem két télre előre az első évben.

Előzmény: Törölt nick (9792)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9791
Azért ezt levezethetnéd. Nem azért mintha nem érteném de biztos érdekes lenne látni levezetve. :-) meg tedd melé azt a számítást hogy ugyanez brikettel, pellettel és gázzal azonos hőérzetet fenntartva mondjuk 10 év távlatából hogy nézne ki.
Előzmény: rferi (9789)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9790
Átgondoltam, igazatok van a jegybanki alapkamat tekintetében. tűz-tér bocs.
Előzmény: rferi (9789)
rferi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9789
Éppenhogy ilyenkor van értelme jegybanki alapkamatról beszélni, mert innentől _folyamatosan_ benne fekszik a pénzed.
Előzmény: Srófos (9788)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9788

A 2 évi tüzelőbe egyetlen egyszer kell beruházni amikor eldöntöd, hogy fával tüzelsz, onnantól kezdve ha következetesen száraz fával akarsz tüzelni évről évre akkor már nincs értelme jegybanki alapkamatról beszélni, mert évről-évre veszed a nyers fát amit 2 év után használsz fel, mgvan a folyamatosság. Ha befejezed a fával tüzelést akkor az utolsó évben még fát sem kel venned.

A pelletről csak állítom hogy drága a fabrikettnél ez meggyőződésem (rengeteg fajtát) próbáltam is, vegyes tüzelésű kazánban kifejezetten szar volt, kandallóban úgy-ahogy de ha azonos szobahőmérsékletet akartam produkálni akkor az ár tekintetében a fa messzemenően győzött

Előzmény: tűz_tér (9787)
tűz_tér Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9787
Ha a nyers tüzifa árával vetem össze, akkor valóban soknak tűnhet. Ha a pellethez hasonlóan tüzelésre kész száraz fa árát nézem ( kb. 5000.- Ft/q), akkor még versenyképes is lehet.

Ha tudod is tárolni magadnak 2 évre előre a fát, akkor is be kell ruháznod előre a 2 évi tüzelőbe. Ha minden más sport, akkor is csak a jelenlegi jegybanki alapkamatot nézd meg hozzá.
Előzmény: Srófos (9786)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9786

Amit írtál a pellet árképzésére (ár összetevőire) vonatkozóa azzal teljesen egyetértek, azzal is, hogy a jó minőséget meg kell fizetni.  Ettől függetlenül szerintem az ár nagyon sok.

 

... az jó, ha valaki szeret fát hasogatni meg repülni. Jómagam is efféle vagyok :)

Előzmény: tűz_tér (9783)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9785
Azt is hozzá kell tenni hogy nem csak szállítási és előállítási költsége van a pelletnek meg a brikettnek hanem bizony szállítási és előállítási környezetterhelése is ami magasabb mint a tűzifáé. Így a zöld meg környezetkímélő üzem is viszonylagos. A gázhoz viszonyítva mindenképp zöldebb. A tűzifához már nem.
Előzmény: halaloszto (9784)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9784
Hozzateszem, hogy erdo egyelore joval tobb van mint pelletgyarto uzem. Igy a pelleten atlagosan sokkal tobb szallitasi koltseg van, mint a tuzifan. Es ez eleg jelentos lehet! Par utcaval arrebbrol 3-4ezer forint egy fuvar kisteherautoval, ami ugye max 2 tonna aru. 4000/2tonna kapasbol 2Ft/Kg csak a szallitas, es akkor a nyersanyag szallitasarol nem beszeltunk, valamint csak varoson belul szallitottuk egy kicsit!

vajk
Előzmény: tűz_tér (9783)
tűz_tér Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9783
Nem vagyok pellet szakértő, de azért a normális pellet sem úgy működik, hogy fogok egy marék akármilyen fűrészport, akárhogy összepréselem, és mehet piacra (mint ahogy a fabrikett sem).
Vannak piacon olyan pelletek, amik gyakorlatilag használhatatlanok.

Szerintem sokkal tisztességesebb egy jó minőségű cuccra azt mondani, hogy 50 Ft/kg, mint kakát eladni jónak, 35-ért.

A "mesterségesen irreális ár"-ban nem csak az alapanyag van benne, meg kell fizetned benne a fejlesztést, beruházást, az előállító vállalkozás termékre eső rezsijét, sőt, annak a költségét is, hogy egyáltalán tudd, hogy az a termék létezik. Emellett nyilván szeretne ezen még hasznot realizálni a gyártó, forgalmazó is.
Csak gondolj bele abba, mit éreznél, ha 3-4 fajta pellett kipróbálása után találnál egy jót és olcsót, majd a szezon közepén nem tudnál belőle többet szerezni, mert az ára nem fedezte az előállító költségeit. Kezdhetnéd elölről a keresést, a hidegben, mikor fűteni kéne próbálkozhatnál újabb pelletekkel, amikkel egy napot sem tudnál végigfűteni, mire ismét találnál egy megfelelőt.

A környezettudatosságot nem a vállalkozásoknak kéne támogatni, hanem állambácsinak, a vállalkozásoktól beszedett adóból. Tőlünk nyugatabbra vannak is erre jó példák. Nálunk sajnos egyelőre még a szelektív hulladékgyűjtés sem megoldott.

Azt gondolom erről, hogy a legdrágább termék az, ami (bár lehet első ránézésre olcsónak tűnik) nem váltja be a hozzáfűzött reményeid, elvárásaid.

Fát hasogatni én is szeretek, egyik kedvenc sportom (a másik a repülés, ahhoz is köt némi szakmai affinitás is :-)). Fentieket csak azért írtam le, mert korántsem csak a pelletre igaz. Kandallóbetéttől a fogkeféig mindenre.
Előzmény: Srófos (9774)
mozo01 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9782
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (9757)
Émile Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9781
  mm
Émile Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9780
  Én is szivesen hasogatom a fát, sőt néha ilyenkor a prájminiszterre gondolok és gyorsítok ! Mindig azt képzelem a nyaka a tőkén van !
Előzmény: Srófos (9774)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9779
Hova kell menni? Fejsze van?

vajk
Előzmény: ronkovik (9775)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9778

igen sajnos tudom, hogy álomvilágról írtam

Előzmény: rferi (9777)
rferi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9777

Tök igazad van, de ettől még a világ ilyen.

Ha konjunktúra van valamire, akkor annak felmegy az ára.

Előzmény: Srófos (9774)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9776
.. hát persze!!! :-)) Hívj, azonnal megyek, viszek magammal ócsón megszámított hamu-trágyát is, hogy a favágás után a növényeid is rendben legyenek :-))
Előzmény: ronkovik (9775)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9775
Eljöhetnél hozzánk csak úgy kedvtelésből egy kis fát hasogatni;)))
Neked hobbi, nekem kényelem, mindenki jól járna;)))
Előzmény: Srófos (9774)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9774

"természetes, hogy a gyártók belekalkulálják a kényelmet is mint luxust."

 

Rendben, legyen MARADÉK. Ez valóban jobb kifejezés, de azért a fenti dolog nem kéne, hogy természetes legyen.

Ez egy mestrségesen irreálisan magasan tartott ár, nehogy már a halandó lényegesen ócsóbban megússza a fűtési szezont. Az extraprofit érdekében felrúgva a környezettudatos, környezetbarát, újrahasznosítható, gazdaságos stb. fogalmak mindegyike. Persze kényelmes...., hát én inkább hasogatom a fát mert az meg kifejezetten kedvenc tevékenységeim közé tartozik.

 

Előzmény: rferi (9771)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9773
Kandallóbol kivett hamu... ez jó!:))) meg is gazdagodhatsz belőlle!
Amúgy a tehénszar is hulladék mégis milyen áldásos, és maradéktalanul felhasználják.
Minden anyag csak addig hulladék amíg útban van és a szeméttelepre kerül, onnantol kezdve, hogy csinálnak belőlle valamit már elsőrendű nyersanyag.
Lásd pet palackból polárpulcsi.:))
Előzmény: Srófos (9770)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9772
A pelletes fűtés kényelmesebb mint a "hagyományos brikettes", de a tüzelőberendezés egy kicsit húzós árú, meg áram kell hozzá. Ha az alapanyag ingyé van akkor szerintem a pelletgyártás, könnyebb házilagosan összehozni egy ilyet mint egy dugattyús, vagy csigás brikettálót, na meg a gyártás is automatizálható, a napi 3-4 m3 szinte egésznapos elfoglaltságot ad. Ha csak a saját tüzelődet előállítod már akkor is megéri, ha meg esetleg el is tudod adni akkor meg egy aranybánya, csak a főnökeidnek ne szólj mert rögtön nem lesz ingyen az alapanyag;)))
Egy kis ízelítő:
http://www.youtube.com/watch?v=b7moYXe6YAc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=RyR1NTNIS28&feature=related
Előzmény: Harlekin543 (9762)
rferi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9771

Pedig nem hulladék.

MARADÉK!

És évtizedek óta ipari méretekben továbbdolgozott ALAPANYAG.

Nem igazából ez a vita tárgya, hanem az, hogy az ebből nyert tüzelőanyag ne legyen már drágább, mint a tömör fa!

Persze, ha hozzávesszük, hogy egy olyan tüzelőanyagot kapsz, amivel gáz és olaj nélküli _automatizálható_ fűtésrendszert lehet kialakítani, akkor az természetes, hogy a gyártók belekalkulálják a kényelmet is mint luxust.

ÉS ez emeli az árát.

Előzmény: Srófos (9770)
Srófos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9770

Ne hülyéskedjünk már, hogy a fűrészpor az nem hulladék. Ettől nincs rá jobb szó maximum a "faipari" jelzőt lehet elérakni. Nem azt várnám, hogy a pelletet ingyen hozzák a portámra, de az azért sántít egy kicsith hogy a fahulladékból származó termék minimum kétszer annyiba kerül mint a tüzifa...??? Ha ez így van, akkor holnap a kandallóból kiszedett hamut meghirdetem műtrágyának és drágábban adom mint a pétisót :)

A napkollektoros árképzésed nem is rossz, elég faszaráginak nézek ki mi?

Előzmény: Törölt nick (9758)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.11 0 0 9769
haat, a porszeru fureszporbol csinaljak pl a farostlemezt, mdf-et, hdf-et.

vajk
Előzmény: Flagstaff (9766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!