Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2815

Kovaxxx, merre vagy? Hoztam neked valamit! Tudom, megkésve és csak részben válaszolva a kérdéseidre, de itt van az előző cikkben meghivatkozott kísérlet dióhéjban: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1301408

 

És még egy cikk, ez is svájci, úgy néz ki, itt azt a trendet követik, hogy hagynak időt a spontán gyógyulásra... http://nikwalter.ch/texte/2014/5/19/tausende-meniskusoperationen-sind-unntig

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2814

Mi repülőket szoktunk így lekésni, családi hagyomány. 7 éve az érkezési időt néztem indulási helyett, úgyhogy mire kiértünk a reptérre, már a levegőben volt, férjem pedig most nyáron a balesetem után játszotta el, hogy egy nappal később ment ki a reptérre :-))

Nem tudom, mi a különbség a fizio és a fiziko közt, keverem a kettőt. Régebben árammal csípkedték a térdem és arra mondták, h fiziko, most meg a tornára vagy mi ez, masszázs, hajlítás, kínzás :-)

Előzmény: Arzeen03 (2812)
gurabli Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2813

Pff, még mindig jobb, mintha péntekre lett volna időpontod:) Akkor majd holnap újra támadás és várjuk az infókat!

Előzmény: Arzeen03 (2809)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2812

nem meglepő :)

életem eddigi legnagyobb megpróbáltatása és összevisszasága :)

 

hátha könnyű délutánod lesz, különben is olyan szépen süt a nap.. jó volt Pesten vezetgetni ide oda, nagyon szép volt a Duna...stb.

 

A fiziko terápia, az nem ugyan az, mint a fizio terápia, ugye? A fiziko, az gépek, meg ilyesmi..?

 

Mindenképpen megirni, mi volt :)

Előzmény: _chillout_ (2811)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2811

Óbakker. Pedig hogy vártad... Na még egy nap, azt már kibírod ;-)

A tape-nek örülök! Megyek fizikóra, remélem, ma nem kínoznak meg :-) Szép délutánt!

Előzmény: Arzeen03 (2809)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2810

Tudod, Baltazár inkább meghal, de nem alkuszik! :)

Mindenki gyógyuljon meg az a lényeg..

Utána pezsgőzés.

Előzmény: Chopper63 (2807)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2809

várjuk, én is kiváncsi vagyok ám nagyon, mi van, lesz veled :)

 

voltam TA-nál  a sportkorházban

nem is ma rendel, hanem holnap, elnéztem valamit :)

kartonozós hölgy azt hitte valami nagyon befolyásos beteg lehetek, kérdezte, kihez megyek? TA-hoz, mondtam. Van időpontja? Persze, mondom délre.. Ma? Igen, ma délre.

 

Ezután kiderült, hogy nem is ma rendel, hanem holnap és holnaprais vagyok bejegyezve. Holnap ujra megyek.

 

Gyógytorni délelőtt ragasztott nekem egy vagi tape-t, én szeretem, sőt úgy érzem, jobb tőle a térdem.

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (2808)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2808

Jó reggelt!

Már csak 4 nap és megtudom, mi a helyzet a térdemben :-) Kíváncsi vagyok nagyon! Tzdom, hogy ez nem egy magától elmúlós dolog, de hátha javult. Reményhal :-)

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2807

Egyezkedjünk...

 

Ha addigra Te is meggyógyulsz!Akkor benne vagyok!!

Ha nem,akkor megvárlak!!

Ez jó ötlet,nem?Haladjunk csak szépen,ahogy az idő kéri.Hm?

Előzmény: Arzeen03 (2806)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2806

mondtam, két hónap :)

ne felejtsd el

Előzmény: Chopper63 (2805)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2805

Szia!!

 

Oké,értem!Most hagytam abba a térdhajlitó gépezést!

57 fok,jelentem!

Hurrá!

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2804)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2804

Terhajlito gep nincs, de terdhajlito igen :-) 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2803

Menni kell a rehabra!

Eg es fold

Van ott jarasgyakorlat, minden ami szukseges, folyamatos felugyelet mellett

Terhajlito gep is van

Az lesz a gyogyulasod csucspontja ami ott lesz

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2802

Nehogy! Csak picit probald terhelgetni a mankozas kozben!

Csak amit a gyogytornasz mond, az en esetem teljesen mas

Előzmény: Chopper63 (2801)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2801

Szia Arzeen03!

 

Köszönöm szépen a válaszodat.Az a megérzésem,maximálisan igazad van,mindenben amit leirtál.

Hm,akkor hallgatok a gyógytornászra,ja és Rád!

Én is rettegek az eleséstől,mert én sem vagyok a térdhajlás bajnoka!

 

Én is próbálok lakáson belül mindenbe kapaszkodva botorkálni!

mintha valami nagy csecsemők lennénk!

 

 

Most okt. 27-én kell menjek a Rehab ambulanciára.Ha megy a gyógytorna,gép,mindenem megvan itthon szinte,szerinted menjek el,vagy ne?Házi doki kell adja a beutalót oda!Kórház a javaslatot adta meg rá,menjek oda.

Mennyi dilemma!

 

Lehet a házi doki elzavar,mit akarok ott,ha valami csak megmozdult nálam a holtpontról.

 

Hát ez a nyeklő-nyakló térd,nagyon elbizonytalanit.Legalább igy tudom,másokat is,és másnak is van ilyen sajnos!

Igyekszem majd mindent úgy csinálni ahogy kell.Holnap vezetés,gyógytornára menet.Kissé félve,de nekilódulok.Sikerülnie kell.Megtudom csinálni!Megcsinálom!!

 

De jó lenne Veletek is találkozni majd!Sok erőt adnak az emberek egymásnak akik hasonló sorssal vannak megáldva.

 

Köszi neked nagyon mindent!!

Előzmény: Arzeen03 (2800)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2800

jó reggelt :)

 

azért kell, vagy kellene terhelni az izületet, mert fontos lenne, hogy mielőbb terhelést kapjon, ez eleinte fájdalmas

 

részemről is ugye csak nemrég tudok rááálni, de kb két hét után túllendültem a dolgon és egyszer csak elmúlt a fájdalom, csak az a baj, a sántikálás megmaradt

 

néha egy mankóztam, aztán először otthon tettem le mindent és a bútorokba, falba kapaszkodva próbáltam járkálni

utána kiváltottam a sétabotot és azzal, utána már sokszor anélkül is

csak attól félek, mivel nem tudom a lábam csak kevésbé hajlitani, hogy ha megbotlok, akkor nagy baj lesz, mert instabil igy az egész, de próbálkozom

 

ha sokáig vannak az embernél ezek az eszközök, nagyon hozzá lehet szokni!! és utána nagyon nehéz elhagyni őket

 

ha már el akarták venni az egyik mankódat, azt javasolnám, hogy magadtól akár két mankóval próbálgasd magadnak, hogy a sérült lábadra néha néha ráengeded a súlyodat, amennyire tőled telik, annyira, amennyire érzed, hogy még belefér

 

ha nem kezded el terhelni a térdedet, akkor lehet várni, hogy történjen valami, de nem nagyon fog

csak akkor fog egyre használhatóbbá válni, ha terhelést kap és ettől fog erősödni

sok idő telt, el, te is bizonytalan vagy, meg óvatos, ez érthető

nekem azt mondta a doki augusztus végén, próbáljam meg NEM KIMÉLNI valamennyire a térdem, be kellene valahogy inditani! megpróbáltam és már járkálok, csak a bokám fáj

 

akkor a legjobb, ha van az ember mellett egy segitség, aki ért is hozzá..

 

nálam sem értettek sok mindent, a nagy fájdalmat, meg ilyesmit, küldözgettek ide oda, meg méregettek, meg lekezeltek, én meg csak kapkodtam a fejem, mi van most?

hát nem egy egyszerű az biztos..

 

a nagy fájdalmaimból itélve szerintem nálam sem csak egy keresztszalag szakadás volt, de ki fogja ezt megmondani ennyi idő múlva

 

szerintem ez a cikk nem fogja érdekelni az orvost, felesleges elvinni neki, ennyire nem fog belemélyedni a dologba

 

én igy gondolom

 

 

Előzmény: Chopper63 (2799)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2799

Bocsánat amiért most sűrűn zavarok.

 

Nem értek valamit.

 

Járókeret,2 mankó,1 mankó,nincs mankó.De az,hogy van 2 mankóm most csütörtökön,pénteken elveszik az egyiket,és majd összerogyok,és azt várják tőlem,fél lábon,fél mankóval szlalomozzak,ez nekem magas.

Ismerem az általatok feltett cikket,amiben arról irnak,uj szalagot fedeztek fel a térdben.Már több hónapja olvastam.

 

Hiába mondom,nem érdekel senkit:járás,és a testsúlyt ráengedném a műtött lábra,beremeg a térd,ezzel együtt máris érezhető a totál instabilitás,és végem.

 

Hogy a turóba lesz ebből igy majd járás?De hogy nem vagyok hajlandó összetörni magam senki kedvéért,az már biztos!

Nem vagyok hajlandó ilyen dolog miatt műtőbe kerülni ujra.

Hétfőn lehet azt várják majd tőlem,mankók nélkül szaladjak??

Ti akik már jártok,jól tudtok menni,ezt hogy éltétek át,meg,akármi?

Mit lehet ezzel az ingoványos térddel kezdeni?

 

Ortézist a kicsit nem tudom feltenni,mert pont a nagy sebemet,sebhelyet ölelné körbe az egyik tépőzár!

Isten őrizzen az körbe szorongatni,vissza ne gyulladjon ujra!

 

Elvileg a cikkből a magyarázat erre a jelenségre itt vagyon leirva..

 

A sebészek 41 holttest térdét vizsgálták meg, és negyvennél meg is találták az elülső oldalszalagot. A kutatás azt is kimutatta, hogy a keresztszalag-műtétek utáni bizonytalan járást az anterolaterális szalag sérülése okozza. Az új testrész leírása a Journal of Anatomy című szaklapban jelent meg

 

http://hvg.hu/plazs/20131107_szenzacios_felfedezes_belga_terdsebeszek/

 

Amikor mondtam az orvosnak,azt mondta nem érti az instabilitást,a keresztszalagok jól tartanak.Vigyem neki a cikket??Hogy elhiggye amit mondok?

 

Pedig akkor is ezt érzem,és nagyon nem jó dolog!

Köszönöm ha valaki irna valamit ötletként vagy bármi!

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2798

Sziasztok!

 

Jut eszembe.Érdekes volt az esésem után,a nagyon nagyon nagy, szárkapocs csont fájdalom.De senkit nem érdekelt.Rtg nem látott semmit.Én pedig Budapestet trappoltam egy társammal végig,aluljárókba le-fel,belekapaszkodva,alig birtam magam vonszolni!Többször is Pesten voltam az idén igy.

Akkor még nem tudtam törött szegény kis csontocskám.

Nagyon nagy fájdalmak voltak azok is.Egész tavaszom,és nyaram a kórházba menésig valóban az előző hozzászólásomban leirtakról szólt.

Médiák,és nagy nevű orvosokkal előadás tartások,és a sajátjaim.

 

Nem mondtam le egyet sem,akármennyire szenvedtem.

Majd csak később derült ugye ki a törés (is)szalagszakadás pedig valójában egyik előadásomnak köszönhető,hogy orvost talátam,és lőn megvilágosodás.

 

Fura ez az egész élet!

De mindennek megvan a maga miértje,és mindég mindennek megvan az oka is.

Napsütéses vasárnap.Egész éjjel szakadt az eső.Nincs jó idő.

 

Ahány ember,ahány baleset,annyi történet,rémtörténet.Mindenkinek óriásiak a maga gondjaik.Együtt érző ember,átérzi a másokét is.

 

Igy kerek ez a világ,és igy működne jól.

Szép napot Nektek.

 

 

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2797

Na,na,na!!!

 

Te csak ne végy engem az átjáróházas kategóriába..

Nekem zárt fórumom van,ahol súlyos beteg embereket tartok össze.Annak ellenére hogy én gyógyult vagyok egy adott betegségből több éve,én tőlem telhetően segitem őket,minden módon!Látogatom őket,képviselem őket nyilvánosan,tv,rádió,élő előadásokon.Nem felejtem el,az a gyilkos kór (Is)-majdnem megölt..

Amig élek,segitem őket.Ugrottak őszi előadásaim,de tavasszal megyek,mert várnak a beteg emberek..Élniük kell,meg kell gyógyuljanak..

 

Ez a térd gond ujabb állomás,millió tanulság,okosodás,rohadt sok fájdalom..

 

 

Nem,én nem párolgok el.Teljes gyógyulás..Két hónap??Ja,viccnek jó.De köszi a bizalmat,hogy igy vélekedsz,na ebben látod nem hiszek..

 

Majd idővel helyre állnak a dolgok a lábamban..De idő,idő,és idő!!

Ne aggódj,értem a jelet az átjáróház után..vicces valóban,de lehet rosszul látom,Ti akik a magot képezitek,egyikőtök sem egyszerű eset,sem a műtéteivel,sem a gyógyulásával.

Úgyhogy ezek az emberek itt lesznek!Nemcsak egymásért,azokért,akik jönnek!A friss betegek miatt,és segititek,segitjük őket rögös utjukon,hogy könnyebben épüljenek fel!

 

igy vélem,igy látom a dolgokat.

Előzmény: Arzeen03 (2796)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2796

Okes, megmondom en neked, ketto honap mulva majdnem teljesen rendben lesz a labad :-) 

 

Gabesz, ibus mar fel sem neznek ide :-)  

 

Nincs itt kisebb nagyobb, semmi kategoria... Ez egy atjarohaz :-) 

Előzmény: Chopper63 (2795)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2795

Szia!!

 

Kinek,kinek irogatsz?Hát nekünk!Szerinted eltününk majd mint a kánfor??

Azt már nem!Én adok magamnak 2 évet a tökéletes gyógyulásig!De ha több,akkor legyen több,csak a lábam maradjon meg nekem!!

 

Vezetni tudjak,a többi már majd alakul!Nem tünnek el azok a betegek szerintem,akik nagyon nagyon nehezen gyógyulnak..Hidd el!!

Én picike vagyok közöttetek,de olvasva a Nagyokat..Titeket-Jó kis csapat ez!Nem hagyjátok el egymást.Én meg majd itt kullogok utánatok..

Csak nyugi,meg lesz a Te gondod oka is,és akkor már gördülni fog minden a jó irányban!

 

Nekem áttörést,a holtpontról az elmozdulást a gyógytornász jelentette!

Persze hogy kapálózok érte ezerrel,és nem hagyom elveszni,amit 6 nap alatt kicsiholt belőlem!!

 

Fel a fejjel Arzeen03!!Meggyógyulunk mi itt mind!!

Te is!Hidd el!!!

Nem dicsekvés képp,de 42 fokon tartok géppel.A hétfői 10-hez képest,hm,és kedd délelőtt óta van velem a gép.Megmutatjuk,tudunk mi!!

Előzmény: Arzeen03 (2794)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2794

akkor rendben, menni fog ez :) csak az eleje nagyon nehéz..

de ha mind meggyógyultok, kinek fogok akkor én itt irogatni?

Előzmény: Chopper63 (2790)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2793

Na akkor kellett volna felvenni a kapcsolatot a gyartoval :-) 

Meg ma is te lennel a ceg reklam girl-je

Vagy pompommal, aki megmozgatta volna a kinai maffia kapcsolatait es beinditottatok volna egy cipouzletet

Egyebkent utananeztem nehany dolognak.. Nem veletlenul ilyen eredmenyes pom a versenyeken, mivel a fel mezony le van fizetve

Ahol pomp nem indul, ezek az emberek sokkal jobb eredmenyeket futnak

Egyszer egy felreertes miatt az egesz mezonynek be kell varnia pompot aki lemaradt, ezt utolag nehez volt kimagyarazni, de a penz megtette a hatasat itt is

Sikerult beszelnem egy versenyzovel, aki a feje kore torolkozot csvarva napszemuvegben elvaltoztatott hangon elmondta, hogy szivesen beszelne, de felti a csaladja eletet.

Ezt az embert masnap baleset erte, az autopalyan elutotte egy lovaskocsi, melyet kovetoen azonnali eletmento terdmutetet hajtott rajta vegre egy T nevu orvos, pedig nem is volt serult a terde, ennek ellenere pomp 7 szamjegyu osszeget hajtott be rajta.

Egy masik versenyzot vadaszbaleset ert, pedig nem is vadaszott, ez azt kovetoen tortent, hogy elmondta nekem, hogy pomp tobb korhazbol ki van tiltva, mivel allandoan megmutteti magat hogy dormikumhoz jusson, amitol obszcenul karomkodik.

 

Nagyon kell vigyazni, mivel nem tudhatjuk, a forumon ki kicsoda is valojaban! 

Előzmény: _chillout_ (2772)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2792

Hát drága vagy, hogy ilyeneket kinézel belőlem, de egyrészt csontimplantátumokkal és csontfúrókkal, -fűrészekkel foglalkozom, nem pedig gyógyászati segédeszközökkel, másrészt - és ez a legfontosabb - nem vagyok szakember. Mérnökként meg tudom mondani, hogy jók-e vagy mi a baj velük, esetleg helytelenül használták-e őket, de tanácsot adni iszonyú nagy felelőtlenség lenne. Ilyet csak orvostól fogadj el, senki mástól! Jó lehet a sima fáslitól kezdve a komplex rögzítőig bármi, de hogy mi a legjobb és mi árthat sokat, azt szakember tudja csak megmondani és ő is csak azután, hogy kiderítette, mi a baj a bokáddal. Bocs, de nem tudok ebben segíteni :-(

Előzmény: Arzeen03 (2789)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2791

Nem, teljesen igazad van és el is gondolkoztam rajta, mert másfél hónapja szenvedek ilyen itt fáj - ott fáj dolgoktól, amikről azt hittem, hogy a béna hasnyálmirigyem okozza, de most beaggódtam. Be is jelentkezem egy fizetős vérvételre.

 

Az, hogy nem gyulladáscsökkentő, az nem baj, eleve fájdalomcsillapításra adták. Hogy közben gyulladást is találtak (valószínűsítettek), más téma... :-/

Előzmény: L0riana (2788)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2790

Sziasztok!!

 

Arzeen03,Örülünk!!!!!!

 

Most értem haza,kb 20 km-t vezettem,olyan forgalomban,egy egy lámpán a 4. vagy 5. zöldön tudtam átmenni!!!

Jaj Istenem,de  boldog vagyok!!

Semmi krémezés!A lábam a géppel bemozgattam,14 perc 30 fokon,14 perc 35 fokon,14 perc 38 fokon!!

 

Aztán párnák módositása ülésben!

 

2 db vékony párna,rá a vágódeszka,másik 2 sokkal nagyobb lapos párna,ami túl ér az ülés peremén elöl!

Arra még 1 párna,de hátra a mélyedésbe a popó alá,Na igy beülés,és GÓÓÓÓÓÓÓÓ!!

 

Jaj nem is dagadt be mire haza értem!!

 

Nos érdemi válaszok!!

 

Térdhajlitógép:1 hónapra harminc!

Hetente drágább ha vissza osztod,de az engem nem érdekelt,igy elfelejtettem mennyi a heti bérlés.De ime a szám:20-911-0949.

 

Mondja aki kéri, a térdfórumról adta meg a számot az Ő engedélyével egy térd műtött!!

 

Mindjárt elolvasom amiket irtatok,de ezt meg kellett osszam Veletek!!!

Boldog vagyok!!

 

Igen,nagyon is javul a lábam!Tehát hétfőtöl én járok be kocsival tornázni!!

Már ki van irva az ujabb 18 tornám is!!Meg itt ez a 8 db!

Nem hagyhatok ennyi csodát elveszni!!

Tehát amit tanulok,amit hajlitok,végre megmarad!Nem esik vissza a szög!

 

Sőt,a hagymakrémtől Contractubextől,a borzalom seb kráterem felpuhult,kilazult!!

Jaj ezek csodák!!

 

Nektek is meg kell oldódjon minden.

Pirosság ma még nem piros a sebem.Nem tudom mitől függ a bepirosodása.

Ha nem gyullad be,nem gáz.

 

Tankoltam,hát érdekesen néztek rám,2 mankóval bevonulva...

 

Nem zavar,megkérdezték mi a gond,dióhéjban elmondtam,drukkolnak nekem..

 

Most nagyon boldog vagyok végre!

 

Kivánom,Nektek is sikerüljön szépen elérni mindent,amit szeretnétek gyógyulásilag,mindenhogy.

Hm,hogy fog nézni az orvosom okt 29-én.

Én is alig hiszem!

Semmi nem pótol 1 jó gyógytornászt!!Semmi!

 

Előzmény: Arzeen03 (2786)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2789

Chilli, mit javasolsz, ami tartana a bokamat?

Ha jol eml te ilyesmivel foglalkozol

Ludtalpbetet egyebken hasznal valamicsket, de nagyon megterheltem, igynem tudok rendesen lepkedni

L0riana Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2788

Ráadásul azt még nem is írtam, hogy a paracetamolnak nincs gyulladáscsökkentő hatása (vagy elhanyagolható mértékű a nem szteroid GYULLADÁScsökkentőkhöz, azaz NSAID-khoz képest), elsődlegesen láz- és fájdalomcsillapító akut esetekre.

Előzmény: _chillout_ (2780)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2787

ha valami oknál fogva olyan helyzet alakulna ki, hogy mindenképpen elvesznének az alkalmak, akkor.. számold ki, mennyi lenne az utazásod a 8 alkalommal, akkor ami idő és kockázat elmenne vele, esetleg beszéld meg a gyógytornásszal, hogy jöjjön el hozzád 3-4 alkalommal, kifizeted a benzinjét, meg mondjuk kap még egy ezrest, vagy mit tudom én, igy lehet, hogy csak négy alkalom veszik el és mászkálnod sem kell sehova mert helybe jön a tornász, csak kevesebbet

Előzmény: Chopper63 (2785)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2786

dehogy vagy krém arzenálos :) egy mozgó természetgyógyászat vagy :)

 

kobralgint tényleg próbáld ki egyszer valamikor, kiváncsi vagyok mit mondasz rá, fájdalmas zúzódásokra, ilyesmire használtam

 

amit felirtak neked gyógytornát, ugyis kevés lesz, fognak még felirni továbbiakat

 

és érzel már egy kis javulást?

 

szerintem azért remeg a lábad, mert még mindig nagyon gyenge

de ha terhelésre nem fáj az izület, az már jó. láberősités, gyakorolod néha a terhelést és egyre jobb lesz :)

 

akkor most nem tudsz vezetni?

 

a lábhajlitó gépet megkérdezhetem, mennyibe kerül a bérlése? ha esetleg szükségem lesz rá én is ezt a gépet szeretném, mint ami nálad van

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!