Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60580

A macska elkaparja a piszkát, a menyét nem. Az én kpcsimat is összejárják a menyétek.

Előzmény: murray (60565)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60579

Értelek, világos :). Tehát az ilyennel nem lehet mit tenni, teljesen mindegy mit csinálok, az nem fog neki tetszeni.

 

Akkor hagyom a dolgot, majd lenyeli a békát, jogilag nem hiszem hogy lenne bármilyen ezsköz a kezében.

Előzmény: halaloszto (60578)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60578

Meg mindig nem erzed. Ugyanez a lako fogja megvetozni a haz kulso hoszigeteleset, mert neki nem tetszik hogy bedunsztoljak a hazat. Es o fogja kovetelni hogy rendeljen a haz tobb kukat pluszpenzert, ahelyett hogy mindenki a szelektivbe tenne a flakonokat. Es o fog felszolalni a lakogyulesen a kutyasok/gyerekesek/rolleresek ellen. Es nem fog neki tetszeni a kivitelezo akit valasztotok a teto beazas megszuntetesere.


Vajk

Előzmény: hantorish (60577)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60577

Még egy valami feljött a konyha társasházon belüli "átköltöztetése" kapcsán:

 

Szervezési és működési szabályzatban ki lehet az ilyesmit kötni? Mert maximum így lehetne érvényesíteni, hogy ne tudjam áthelyezni gáz nélkül a konyhát. Kérdés, hogy iylen szinten beleszólhat-e a társasház a lakáson belüli dolgokba?

greghun Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60576

Köszönöm a választ.

Előzmény: Töck Jenő (60542)
General Specific Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60575

de ez egy mostani állapot. Mi van ha valamelyik pár év múlva eladja a házát egy idiótának?

 

ez ellen nem lehet védekezni, pl. így jártam én...

 

betonkerítés, sűrű növényzet első körben.

Előzmény: R.I.P. Brian (60573)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60574

meg tudnád adni a kivitelező elérhetőségét valahogy? köszi..

Előzmény: Törölt nick (60497)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60573

Dehogy vitatkozom. :) Magam is éppen idén költözöm végre családi házba. Eddig kétlakásos társasban laktam, de egyetlen szomszéddal kijönni sem mindig egyszerű.

Most mindenesetre nagyon megnéztem kik a közvetlen szomszédok. Mindenkihez bekopogtam, bemutatkoztam még azelőtt, hogy aláírtuk volna a szerződést. Szerencsére normális emberek, de ez egy mostani állapot. Mi van ha valamelyik pár év múlva eladja a házát egy idiótának?

 

Előzmény: Garfield007 (60569)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60572

Akkor nem kell neked ek! A deszka gondolom 3 vgy 4 helyen van megtamasztva a deszkara meroleges valamivel. Itt kell elemeld, igy nem ek alaku potlas kell, hanem egyenes, 4 alatamasztas eseten harom darab, felcentis, egycentis, masfelcentis. Ertem a problemat, hogy igy szoget fog bezarni a deszka az alatetfaval, de szerintem nem jelentos. 1.5% lejtesnel a 10cm szeles deszkan ez 1.5mm. Najo, jelentos. Akkor a feltetet (meg a legalso nem beilagolt parnafat is) meg kell gyalulni picit.

 

Az egeszben a fo kockazat az, hogy ha a meglevo fara rateszel egy ujabbat, a ketto kozott a res allandoan tele lesz vizzel, es elrohad az egesz. Jo lenne ha eleg egyenes lenne es teljes feluleten ossze lehetne ragasztani. Akar sziloval.


Vajk

Előzmény: gabrielke (60562)
murray Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60571

kösz de a kutya is szétqrja a kertet. direkt nincs állatom erre átjáróház a kert.

citromlével próbálkozok egyenlőre. mindegy , OFF ez itt. :-)

Előzmény: Garfield007 (60568)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60570

Nem fejeztem ki jol magam. Ez egy trukk, amit ki kell probalj: a problemas embert kerdezed a tobbiekrol! Beszelteted. Ez neki nagyon jol esik, hogy adnak a velemenyere, meg hogy kompetensnek tartjak. Elengedi magat, kizokken a tamado szerepebol, es magarol is olyanokat arul el, amit nem tenne egyebkent. Es az ahogyan a tobbiekrol beszel, amilyen velemennyel van roluk, amit mesel roluk, az jol jellemzi ot sajat magat, plusz elkepzelheted hogy rolad is hasonlo a velemenye/hozzaallasa. Ha meg ossze is tudod vetni a szomszedokrol egyebkent megszerzett informaciokkal, meg jobban kirajzolodik a problemas ember jelleme.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (60563)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60569

Kertes háznál van mondjuk max. 4-5 szomszédod, jó esetben kettő közvetlen. Társasháznál ennél sokkal több beleszóló akad. 

Ilyen kis számú "ellenség" nagyon is jól kezelhető. :-)

Vannak drasztikus megoldások, amikkel felhívható a figyelme arra, hogy tevékenysége zavarja a köreid.

Ezek a megoldások panelben sokszor nem használhatóak és sokkal több változós.

JOBB a kertes, ezen ne vitatkozzunk azért :-)

Előzmény: R.I.P. Brian (60567)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60568

Éltem kertes házban, tudom hogy ott sem menekülhetsz el a szomszédok elől, de sokkal inkább kezelhető.

Van két terrier havernál, megkérjem, hogy adja őket kölcsön? Egy hét és macska mentesek vagytok :-)

Előzmény: murray (60565)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60567

Sajnos családi háznál is ugyanúgy lehet olyan szomszéd aki kellemetlen. Egész nap bömbölteti a rádiót a kertben, vagy mini faüzemet  nyit melletted, de az is lehet, hogy a kutyája vonít egész éjjel, vagy mindent rárak a kazánra amit csak otthon talál, ezzel mérgezve a levegőt.

Erre egyedüli megoldás a tanya. Már annak, aki az ezzel járó kötöttségeket bevállalja.

Előzmény: Garfield007 (60564)
pajaci Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60566

És milyen igaza van a nejednek!

Előzmény: murray (60565)
murray Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60565

nehogy azt hidd ha a panelból elköltözöl a kertes házba ott lesz a Kánaán..

csak egy példa: tegnap hazafelé vettem 5 zsák cementet meg fenyő háncs-ot a kertbe. lerakom a háncsot a fenyőfa tövébe, szép. egy óra múlva nézem éppen beleszarni készül a friss háncsba a szomszéd macskája

(az autóm nonstop macsakaszar)  megyek a sufniba keverek egy finom kis fagyállós tejecskét a macskának erre az asszony leb.sz hogy még én vagyok a hóhér...

Előzmény: Garfield007 (60564)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60564

Ilyenkor mindig megerősítést kapok, hogy bármennyire utálok költözni/felújítani, még egyet ugrani kell, hogy a panelból elköltözzünk :-)

Előzmény: hantorish (60563)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60563

Ezzen nem lesz probléma. A többi szomszéd nem tűnik ilyennek, bár vannak történetek... De melyik társasházban nincsenek. Igazából úgy vagyok vele, hogy ha ezt nem tudja megakadályozni jogilag, akkor tőlem próbálkozhat, én szívesen állok elébe, több borsot tudok törni az orra alá én, mint fordítva, de ezt nyílván senki nem akarja és amugy is törekedni szoktam a békés megoldásokra.

 

Na de a kérdésemre választ kaptam, nem tud vele mit kezdeni. A többi meg már offtopic. De köszönöm nagyon a segítséget!

 

 

Előzmény: halaloszto (60561)
gabrielke Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60562

Párhuzamos. Vázat nem néztem meg igazán, de elképzelhető hogy annyira egyszerű a megoldás, hogy aláteszek egy másfél centi vastag deszkát. Csak az már nem lesz tök párhuzamos, nem fog felfeküdni. Aztán lehet, hogy egy másfeles deszka plusz egy 3mm-s gumi lesz alatta, és akkor a rugalmas felfekvés is megoldott.

 

Előzmény: halaloszto (60550)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60561

Ezt nem akdalyozhatja meg jogilag. De tonkreteheti a novenyeidet, a kocsidat, panaszkodhat mindenkinek a zenehallgatasi szokasaidrol, szidhatja a gyerekeidet amikor nem vagy ott. Beszelgettel mar a kozos kepviselovel pl?

 

Ha a bemutatkozaskor o konkretan rakerdezett mit akarsz atalakitani, akkor az nem veletlen van, hidd el. Valamit akar. Kerdezz tole az eladorol, akitol veszed a lakast! Meg a tobbi lakorol, hogy milyenek, mennyire baratsagosak. Tanulsagos szokott lenni.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (60560)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60560

Igen, sajnos racionális magyarázatot nem találok arra, hogy miért akarhatja, de megpróbálom megoldani vele mindenképpen békés módon. Lehet, csak félreért valamit. 

 

Igazából csak arra vonatkozott volna a kérdésem, hogy jogilag megakadályozhatja-e ezt bárki? Mert ahogy említettem, falbontással és gázvezetékkel nem járó átalakítás nem engedélyköteles. Nekem pedig szerintem nem kötelességem megosztani a szomszédokkal, hogy ettől függetlenül én mit csinálok a lakásban, mint ahogy azt sem, hogy beengedjek bárkit is utána, hogy végigcsekkolja én miket csináltam.

Előzmény: pavarotti (60559)
pavarotti Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60559

abszolút nem bántásból, de mennyi idős vagy? Egy rossz szomszéd megkeserítheti, megkeseríti az ember mindennapjait. Egy paranoiás, vagy gonosz vagy ... ember végtelen kreativitással képes ártani.

Többi lakó hergelése, önkormányzat, feljelentősdi, folyamatos megjegyzések etc.

Szóval hidd el, nem akarja senki elvenni a kedvedet, de ha van még lehetőséged rá, aláírás előtt próbáld tisztába tenni ezt a felső szomszéd dolgot. Szíved joga úgy dönteni, hogy ezzel együtt is megéri, de ne áltasd magad azzal, hogy nem szólhat bele. Ha jogilag nem is, számtalan egyéb módon tud borsot törni az orrod alá.

 

BTW az is lehet, hogy nem rossz szomszéd és ki lehet deríteni hogy mi igazán a baja, és azt orvosolni (sajnos ez a ritkább kis Mo-i frusztráltságunkban).

Előzmény: hantorish (60557)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60558

ismerem a cuccot. 

 

arra gondoltam, hogy igy a terko ala tud viz menni, es ha megfagy megemeli. nulla fokosan a sikaflex rugalmas, de sokkal kemenyebb mint amikor probalgattad.

 

Vajk

Előzmény: balsa02 (60556)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60557

A lakást mindenképpen meg kell vennünk, ettől már nem tudunk visszakozni. Maga a lakás nagyon jó, illetve a környezet is. Itt most egyedül a szomszéddal van probléma, de lehet, hogy ő is csak hirtelen felindulásból beszél :).

 

Tehát kérlek most már ne akarjatok lebeszélni, mert ez eldönött tény :), így csak a kedvem veszítem.

 

A megoldásra viszont nagyon kíváncsi lennék. Egyszerűen nem tudom milyen módon tudna beleszólni abba, hogy én a saját lakásomban mit csinálok, ha ezzel az övében semmi kárt nem tehetek...

Előzmény: Garfield007 (60555)
balsa02 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60556

Es a fagy sem szedi fel?

 

Nézd most nem volt igazán tél, de ez egy rugalmas tömörgumi szerű anyag, nem hinném, hogy nem lenne fagyálló.

Előzmény: halaloszto (60548)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60555

Ezt a lakást felejtsd el, nem lehet olyan jó áron, hogy egy szar szomszédot megérje bevállalni.

Az eladó nem mesélt "érdekes" dolgokat még véletlenül sem?

Előzmény: hantorish (60553)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60554

en megfontolnam azt a szerzodes alairast. aki ilyen modon keresi a kotozkodesi lehetoseget, es ilyen egyertelmuen es egyszeruen a tied fole helyezi a sajat elkepzelt igenyeit es kenyelmet, azzal hosszutavon sem lesz jo egy hazban elni.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (60553)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60553

Ja nem kérdeztem meg, csak kérdezték, hogy milyen átalakításokat tervezünk. Én meg jóindalattal elmondtam, hogy mik a tervek.

 

Most meg azt hallom, hogy nem fogja engedi a felső szomszéd, mert nem akarja hallgatni a nappalijából, hogy én alatta főzök... Meglehetősen kiábrándító, hogy milyen emberek vannak. Én viszont fel szeretnék készülni a válasszal.

 

Utánaolvastam, eddig annyit találtam, hogy ha nem nyúlok gázhoz, nem bontok falat nem szükséges engedély a konyha áthelyezéséhez. A társasház pedig nem tilthatja meg, hogy én áthelyezzem a konyhát, ha arra lehetőségem lenne.

 

Egy olyan hozzászólást találtam más fórumon, hogy az OTÉK (országos településrendezési és építési követelményekről) szóló törvényben van szó olyasmiről, hogy vizesblokkot nem rakhatok lakószoba fölé, mert ha leázik, azt biztosítás nem fedezi. De én ilyet nem látok benne...

 

 

Előzmény: halaloszto (60549)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60552

amiket en lattam:

 - a szelemenre deszka amibol 100-as szegek allnak ki felfele

 - a kis ficak bedeszkazasa ketoldalrol zartra

 - csirkehalo+tuzogep

 

a lenyeg hogy feszket sem muszaj csinaljon, ahol szelvedett helyen tud ulni, ott fog aludni, es ott is szarik. el kell tuntetni mindent amin meg tud ulni/allni.

 

Vajk

Előzmény: Herr X (60551)
Herr X Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60551

Madár-kérdésem lenne:

 

a szelemenek falon kívüli részén van az utolsó szarufa. A fal és az utolsó szarufa közt vagy ~30cm-es rész.

Ez ideális madár fészkelő hely.

 

Mit lehet tenni, ami akadályozza a madarakat a fészkelésben, de nem is csúfítja el a házat?

(nem a fészek zavar, meg a madarak, csak az ürülékük.... van elég sűrű bokor és fa, fészkeljenek oda :-))

 

Tippjeim:

a. szellőzőléc duplán felcsavarozva

b. horganyzottból láttam a szellőzőléchez hasonlót, csak ott a szellőzőléc helyett egy lemez van és V alakban állnak fel a lemezkék (ettől kicsit ódzkodok, mert ha sérül a horgany - méretre vágás, fúrás-, akkor ott rozsdásodás lesz

c. deszkába alumínium/ horganyzott szögek és azt rácsavarozni a szelemenre

d. deszkából felfelé néző V alak a szelemenre csavarozva

e. műanyag "csirkeháló" félkörívre hajtva

 

egyéb jó/jobb ötlet?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!