Keresés

Részletes keresés

biii Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22568

helló

irtad hogy ez a teendő ha az illető nem küldi nekem a paypallal fizetett cuccot:

"Disputét majd ha neményes ez claimot kell nyitnod a paypalon a resolution centerben report a problémnál....."

 

elinditottam  itt a dolgot, okt. 30án. semmi válasz azóta. semmi nem történik, a termék nem érkezik meg..

 

mit kell /lehet tennem a továbbiakban..

valamennyire tudok angolul, de jobb h segit vki olyan aki tudja mit kell tenni ilyenkor...

 

köszi

Előzmény: pittipitti (22265)
pleonat Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22567
Minden megoldódott. Elkeseredésemben mégegyszer tranzakcióztam és hibátlanul lefutott. A francia vissza is jelezte, hogy minden oké. Hát nem a legkellemesebb óráim voltak ezek.
pleonat Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22566
Nem áll össze a kép. Vásároltam már nagyobb összegért is, nincs confirmed igény az eladónál. Májusban frissítettem a kártyámat, lejárt az időtartama, most 2010-ig jó.
Talán valamilyen programhiba lehet valóban. De nem fogadja el a pénzküldési funkciót sem a PAYPAL-om. Amúgy én is OTP-s vagyok. A májusi kártyacsere előtt is és utána is már sokszor vásároltam, nem jelentkezett ilyen probléma. Egyszer futottam bele egy angol "comfirmed" igényes eladóba, de a PAYPAL od is elutalta a pénzt, más kérdés, hogy az eladó nem akarta küldeni az árut. Egyébbként ez francia eladó. Remélem tényleg holnap már működik rendesen.
tusi74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22565
Én is OTP-s vagyok, és kaptam már ilyen üzenetet. A megoldás az volt, hogy a kártyán legyen pluszban a fizetendő összegnél kb. 1000 Ft-tal több. Ha ez nem volt meg, az OTP többször visszautasította. Webkártya egyébként.
Előzmény: Otisz-Mart (22562)
Otisz-Mart Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22564
Nálam ez sem jön be, mert az egyik 10,600, míg a mésik termék átszámítva 2200 Ft. ..
Remélem holnap reggelre megoldódik, mert én sem szeretnék 2negatívot.
Előzmény: Baliszoft (22563)
Baliszoft Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22563
Esetleg a vasarlasi limit tul alacsony, amit pedig most fizetnel az egy dragabb cucc.
Előzmény: pleonat (22560)
Otisz-Mart Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22562
Szia!

Nálam is ugyanez történt ma. Pénteken még sikeresen vásároltam, de ma engem is ugyanez az üzenet fogadott. Én egyébként OTP-s vagyok, remélem a bank újranyitásakor megoldódik a probléma.
Nekem pl. a bankkártya törlése majd újra felvitele nem oldotta meg a gondom.
Most várok, mert többet nem tudok tenni...
Előzmény: pleonat (22560)
cath555 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22561
1) Probald torolni a kartyat az accountbol, majd add hozza ujra. Nekem ez egyszer mukodott.

Ha nem, akkor 2) kerj meg valakit, aki kifizeti helyetted, te meg adsz neki penzet. Hacsak nem kell "confirmed" address.
Előzmény: pleonat (22560)
pleonat Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22560

Hello! Segítsen valaki.

Eddig sokszor vásároltam PAYPAL-en keresztül. Legutóbb sikeresen egy hete. A tranzakció tökéletes volt. Most vettem egy számomra fontos tárgyat és a PAYPAL nem fogadja el. A következő üzenet jön átutaláskor:" This payment cannot be completted because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's costumer service departament. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead."

Nem akarom elveszíteni az üzletet, mit tudok csinálni. Akár magánba is tront@freemail.hu.

Köszi, ha valaki segít.

tusi74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22558
Előtte azért teszteled, hogy tud-e angolul? :D Egyébként megfontolandó az ötleted.
Előzmény: tusi74 (22557)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22557
"adod hanem az alkérdéseknél csillagokat is kell adnod amiben pont olyan kérdések vannak minthogy a kapcsolat minősége, szállítási feltételek, szállítás gyorsasága stb. Na ezek a csillagok is látszanak az eladónál ha megnézed az adatlapját."

Azt tudom, de úgy lenne jó, ja az értékelés alatt közvetlenül látszana, hogy pl. kommumikáció=1.
Előzmény: vapega (22556)
vapega Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22556
Van egy két tippem amit alkalmazhatsz (én is ezt csinálom)
Megadod a + t, viszont az értékelést ha német eladóról van szó írjad angolul amiben minden problémádat leírod. Az értékelésnél különben nem csak a +
adod hanem az alkérdéseknél csillagokat is kell adnod amiben pont olyan kérdések vannak minthogy a kapcsolat minősége, szállítási feltételek, szállítás gyorsasága stb. Na ezek a csillagok is látszanak az eladónál ha megnézed az adatlapját.
Előzmény: tusi74 (22554)
vsiivz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22555
nem adsz semmit
aztan, ha esetleg a masik fel reklamal, akkor kozlod vele az okaidat
Előzmény: tusi74 (22554)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22554
Ebben csak az a szomorú, hogy az ember valóban nem mer negatívot adni, nehogy visszakapja, innentől kezdve az értékelések nem a valós képet mutatják. Milyen dolog már az, hogy nem akarja annyiért adni, amennyiért elkel, és ráadásul még ahelyett, hogy ezt nyíltan megmondaná, még ködösít is.

És hányszor, de hányszor van, hogy bár késve, de megkapom az árut, de szívem szerint negatívot adnék, de minimum semlegest, de nem teszem, nehogy visszakapjam.

Kár, hogy csak százalékosan lehet látni, amikor osztályozzuk, hogy milyen a termék, mennyi idő alatt kaptam meg, milyen a kommunikáció, és az nem látszik az értékelés alatt a konkrét termék felett az értékelésnél.

Mert szerintem egy üzlet nem egyenlő azzal, hogy a vevő fizet, az eladó küldi. Ebben benne van pl. olyasmi is, hogy igazmondás. Hiába kapom meg az árut, ha közben a kérdéseimre utólag kideríthetően nyilvánvalóan igaztalan válaszok jönnek, arra az üzletre már keserű szájízzel emlékszem, tehát már nem pozitív. De ha leírom, akkor visszakapom. Mit is? HOgy azonnal fizettem? Erre mit lehet adni?
Előzmény: vapega (22548)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22553
Igen dollárban vonja. Én a forinszámlámhoz tartozó kártyát regisztráltam, de még soha nem kellett vonnia, mert mindig One-time Payment-tel fizetek.
Előzmény: zzoollyy (22544)
massssta Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22552
Sziasztok!

Ebay-ről szeretnék rendelni. Item location az egyik hongkong, a másik kína. Itt hogy működik a vám? Mennyi a limit hogy megússzam?


kösz
cath555 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22551
Huha, ez igen:-)))

valami ilyet akartam magam is irni, de aztan kitoroltem szegyenlosen (mi a konkret gond, kuldje csak el olcsoert, majd megegyezunk!!) : D


Ertesits minket a fejlemenyekrol! ez alol nincs kibuvo, valaszt kell adjon, ha nem akar hazugsagban maradni. A "gond" csak az, hogy nem erdekli,ha elotted leirja magat, mert tudja, nem tudsz neki milyen jogcimen negativot adni, illetve fizikailag tudsz, de az az o megiteleset sokat rontani nem fog, neked viszont tobbet art az o negativja!
Előzmény: kotros (22550)
kotros Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22550

Írtam neki egy levelet, kíváncsian várom, hogy mit fog lépni... Természetesen köszönöm válaszaitokat!

 

Hallo,

erstens möchte ich Sie bitten, ganz genau, detailiert zu beschreiben, was Sie unter 'defekt' verstehen. Was für Probleme gibt es mit dem Laptop?
Da ich mich ab nächste Woche in Bochum befinde, könnten Sie mir den Laptop auch persönlich zeigen.
Da Sie in der Artikelbeschreibung diese wesentliche Information nicht angegeben hatten, sind wir hoffentlich darin einig, dass der Preis selbstverständlich gesenkt werden soll.

Hoffentlich können wir die Sache ohne den Einbezug äuserer Hilfe erledigen.

Bitte um schnelle Rückmeldung und die detailierte Beschreibung.

M.f.G.
 


Hallo......,

először is arra kérném, hogy írja le egészen pontosan, részletesen, mit ért az alatt, hogy defektes. Mi a gép hibája?
Mivel jövő héttől Bochumban tartózkodom, személyesen is meg tudná mutatni a laptopot.
Minekután ezt a fontos információt nem közölte a kiírásban, ért.szerűen csökkenni fog az ár.

Remélhetőleg minden külső segítség bevonása nélkül rendezni tudjuk ezt a helyzetet, ügyet.

Várom mihamarabbi visszajelzését és a pontos leírást.

Üdvözlettel

Előzmény: cath555 (22549)
cath555 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22549
Az edes jo anyukajat az ilyennek. Sajnos tenyleg nem tudsz vele sokat (semmit..) csinalni.
Előzmény: kotros (22547)
vapega Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22548
Tökéletesen érted a helyzetet. Kevés volt az összeg-nem fogja küldeni a laptopot, és még negatívot sem tudsz adni ha nem akarsz kapni........
Előzmény: kotros (22547)
kotros Creative Commons License 2007.11.12 0 0 22547

Üdvözletem!

 

Tegnap az egyik leütöttem egy laptopot viszonylag jó áron az eladó egy 260 feedback körüli 100%-os seller. Az aukció lezárását követően időrendben a következő leveleket kaptam, elég pongyola, távirati stílusban:

 

1.)

15:49 

Dear,

Hallo,waeare schoen wenn sie mir mitteilen koennen ob sie auch die rechnung bezahlen koennen
Mfg

 

2.)

 

18:38

Dear,

Hallo leider ist das Laptoop defek,wusste ich nicht, sorry

 

3.)

 

 

18:48

Dear kotros,

Hallo.Leidr ist das Teil defekt

 

Ma reggel pedig a következőt:

 

07:14

hallo,
BITTE Kein GELD Schicken GERAET ist DEFEKT !!!!!
ist mir heute Morgen leider runter gefallen !!!

 

Számomra elég érdekes... Van esetleg bármi módja, hogy kiderüljön az igazság, vagy törődjünk bele, hogy nem akarja ideadni ammenyiért elkelt és le akar rázni minket?



 

tusi74 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 22546
Először csinálnod kell egy seller accountot, ott megadod a szükséges infókat magadról, köztük a PayPal-os e-mailedet.
Ha a fizetés módjának a PayPal-t jelölöd be, akkor amikor a vevőd a Pay Now gombra klikkel, akkor akkor az átviszi őt a PayPal-ra, és automatikusan a Te PayPal-os címedre végzi el a küldést.
Azt kell bejelölni szállítási célnak, ahová szálítani akarsz. Európát is ketté veszi. Van Európa, és külön az EU. Legalábbis a németen.
Előzmény: Ibolya58 (22545)
Ibolya58 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 22545

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha szeretnék eladni akkor a SERVICE mit kellene bejelölni, ha pl. világszerte vagy csak az EU-ban szeretnék postázni. Ez lenne az első eladásom és ezeket még nem tudom. Ja a legfontosabb!! Ugye Paypal számlára fog jönni a zsé? És csak az az ár ami az EBAY-es vagy postaköltséggel együtt? De hogyan tudja a vásárló, hogy mi az én paypal számlaszámom? Ezt meg kell majd adnom vagy hogyan van?

 

Köszi

zzoollyy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 22544

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, ha el akarok adni a .de-n, de a .com-on regisztráltam akkor eu-ban vagy dollárban fogja levonni a jutalékot az ebay?

Ha van eu-s devizaszámlám inkább annak a számát adjam meg vagy a sima forintosét vagy mit javasoltok, ha jóltudom dombornyomott kártyát kell igényelnem, adjatok tanácsot.

Bocsi, már venni vettem egy csomó mindent, de el még nem adtam, lehet értelmetlen dolgokat kérdeztem, hogy állnak a németek a magyar eladókhoz, van vmi tapasztalat?

A segítséget előre is köszi:zzoollyy

Ibolya58 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 22543
Köszi mindhármótoknak a választ!
Előzmény: Blue_Sky_007 (22537)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 22542
Azt tudja valaki, hogy miért van az, hogy ha a com-on indítok listázást, az kb. 30 percen belül listázódik, a kereső megtalálja stb.

Ellenben, ha a németen listázok, akkor kb. 24 óra, mire lesz belőle a nagyközönség előtt látszó áru. mert az szép dolog, hogy más van item numbere, de ki az aki termékszámra keres?

Alapban a .com-on vagyok regisztrálva, de az olyan cuccokat, amit az USA-ba úgy sem küldenék, és alapban német vevőkre gyúrok, a németen hirdetem meg. Vagy ez úgy van, hogy elküldi a listázási kérésemet a com-nak, az meg valamikor visszaigazol, mert a com az "anya" Ebay-em.
digicat Creative Commons License 2007.11.09 0 0 22541
A legtöbben bankkártyával használják a PayPal-t, és a PayPal a kártyát terheli, az már csak egy banki technikai dolog, hogy a bankkártyához bankszámla van rendelve.
Nem jó keverni a kettőt, mert van olyan ország, ahol a PayPal közvetlenül a bankszámlát is tudja terhelni, és elképzelhető, hogy valamikor Magyarországon is lehetőség lesz erre.
Amerikában most sem mindegy, hogy bankkártyát vagy bankszámlát terhel a PayPal, még akkor sem, ha a kártya ugyanahhoz a számlához van rendelve, ugyanis a bankszámlás tranzakció (eCheck) átfutási ideje sokkal több (2-4 nap).
Előzmény: Yager001 (22539)
Zeusz Creative Commons License 2007.11.09 0 0 22540
Pontosan.
Előzmény: Yager001 (22539)
Yager001 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 22539
"PayPal-os kártya" ? Mit is jelent ez pontosan? Van nekem is azonosítóm, és rendszeresen vásárolok is. Természetesen mindig PayPal-on fizetek. Ekkor megterhelik a bankszámlámat. Arra gondolsz, hogy van egy külön bankszámla amire utalsz amikor kell,és ami használaton kívül üresen áll?.....Ezt nevezed PayPal-os kártyának?...
Előzmény: Zeusz (22538)
Zeusz Creative Commons License 2007.11.09 0 0 22538
Én nem is biddelek anélkül, hogy a paypalos kártyán ne lenne az áru értéke. Szerintem ez így korrekt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!