Keresés

Részletes keresés

-Tsunami- Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48073

Nézzétek meg először az éket, ha egy kicsit elfordult akkor már egyenetlenül jár a motor.

Vegyétek ki a gyertyát és forgassátok körbe a késnél a motort.

Ha görbe a főtengely, akkor látszik a kés rögzítő csavarjánál hogy üt a tengely.

A legjobb esetben csak egy pár forintos lendkerék ék kell hozzá, ha elnyírta azt ami benne van.

Működőképesen jobban eladható a gép, ha ezt cserélni szeretnétek.

 

 

Előzmény: Szipolykaa (48071)
darálthús Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48072

Sziasztok!

Nálam is megjelentek a kalapos gombák. 1 m2-en 2-3 és ez kb 30 m2-t érint a 100-ból. Ezzel mennyire kell foglalkozni? Egyéb gombát nem látok, egészségesek a fűszálak.

Ha ki kell írtani, akkor a Proplan a legjobb rá? (földben lévő fonalakat hazavágja) Ami van otthon: Bumper, Dithane, Amistra, Bravo, Topsin. Esetleg ezek alkalmasak? Ha nem, ill. ki kell írtani őket, akkor megveszem a Proplan-t.

Szipolykaa Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48071

Samuba, Tsunami, mindkettotoknek koszonom a segitseget.

A video megnezese utan most azt gondolom, hogy:

Ezt a funyirot soha nem is kedveltem, mert 1. borzalmasan rondan vag (tép), borotvaelesre koszorult kessel is, 2. Az onjarokaja rendeltetesszeruen beakad: csak ugy tudom hatrafele huzni a gepet, ha elotte onjaro nelkul eloretolom - utalatos egy ficsor (vagy bug), 3. pocsek iranyitani.

Keves ertelmet latom szetszedegetni es ujabb alkatreszeket rendelni hozza sok penzert, esetleges sikerrel. Szakszerviz detto.

Szoval szerintem az iden hatralevo egy-ket nyirast meg megoldjuk vele, es tavasszal veszunk egy jobbat (=egy FUNYIROT).

Cserebe a vertikutierert jovore meg csak kolcsonozzuk, nem vesszuk meg.

rfamp Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48070

Szia, jelenleg az alábbi próbát csinálom:

 

"Catman:

Inkabb ugy kellene kiprobalni, hogy egy cserepbe kerti foldet rakni, es csapvizzel locsolni, egy masikba bolti viragfold + homok kevereket, ezt kutvizzel locsolni, egy harmadikba pedig szinten bolti viragfold + homok, de ezt csapvizzel locsolni. Igy tuti ki lehet deriteni, hogy a kutviz vagy a fold, esetleg mindketto a hibas. Csak arra kell figyelni, hogy ne legyen tulontozve, eppen csak hogy mindig nedves legyen a fold."

 

Ez az amit Te is javasolsz, csak a salátamagos verzió nélkül. De ma veszek azt is és az megy a negyedik cserépbe. Igy kiderül a kútvíz probléma is ha van, de annak is nagy az esélye amit Te irsz, nevezetesen az iszaposodás és a levegőtlenség. Az a keverék amit a gyári virágföldből kevertem homokkal (kb 1/3 homok 2/3 föl arányban) az ahogy kézzel tömörítettem olyan volt mint egy hidralika, úgy rugózott a kezem alatt (tudom ezek kissé szakszerűtlen kifejezések egy kertészeti fórumon..:-) ) az én "földem" viszont olyan szinten letömörithető volt hogy olyan a teteje vizesen is mint a beton. Mivel átlátszó műanyag salátás edényekbe vetettem (az aljuk kifúrkálva 6 helyen 8 as átmérővel) belelátok a "felszín alá" is, látszik hogy teljesen ösze van állva, míg a virágföldes keveréknél belülről párás a cserép tehát abban nem kevés levegő is van.

 

Ha mégis valami gyomirtó, az nem bomlik le egy idő múlva? Mert olyan gyomirtóról én (bár laikus vagyok) nem hallottam ami évekre védettséget ad. Márpedig ez a probléma nálam már több mint egy éves. Esetleg akkor ha a kútvíz szennyezett valami ilyesmivel mert azt a vizet szinte folyamatosan kapta...

 

Köszönöm, megcsinálom még a salátás vetést is és meglátjuk  mi derül ki. Majd közben persze fotózok is.

Előzmény: Samubá (48068)
Infomaker Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48069

Nekem egyszer a késtartó öntvényről tört el az ék, a tengely jó maradt. Úgy vettem észre, hogy amikor leállt a gép, még forgott a kés tovább :D

Samubá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48068

Fűmag jó, műtrágya jó, a vízzel nem hiszem hogy gond lenne. Mivel gyomok sem kelnek ki és  a kikelő fű korcs növekedésű én gyomirtó szerre gondolok. Próbál meg cserépbe tenni, de aminek lyukas az alja olyanba, a földet és bele füvet egy másikba kevés saláta magot, nem mélyebbre mint mint félcenti takarni azzal a földdel amibe vetetted. Egyszer öntözd meg aztán tedd naposabb helyre és várd meg mi lesz vele. Nem árt ha fotózol legalább mi is látjuk. Ha ugyan olyan növekedési tünetek lesznek akkor gyomirtó ha nem akkor túlöntözéses, talaj szétiszapolás és oxigén hiányos vízbefojtás esete foroghat fenn. 

Előzmény: rfamp (47975)
Samubá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48067

Amikor eléri a legerősebb növésű a 8-10 cm-t levághatod 5-6 centire. Előtte ne öntözd hogy ne legyen sár, mert a fűnyíró beleragad és nyomot sem hagyhat a talajba süllyedve. Ismétlés amikor eléri megint a 8 centit a legmagasabb. Alapelv hogy nem hajolhat vagy dőlhet vissza a fiatal fűszál a többire. Addig nyírod amíg nő a fagyokig. Ne menjen a hó alá 5 centinél magasabban. A nyíradékot szedd össze. Ha a keréknyomban lenyomja a gép a füvet, akkor úgy haladj hogy a következő körben a keréknyom is bele essen a kés forgási terébe, akkor azt is felszívja és levágja rendesen. A ledöntött fű később magához tér, ha nem ragadt bele a sárba. Ha laza a talaj, nyírás előtt adhatsz neki egy hengert, de csak száraz talajon hogy ne a sárba nyomja füvet a henger. Henger után másnap nyírhatod. 

Előzmény: tenkju (48037)
Samubá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48066

Akkor megy mint egy zakatoló kisAngyal? Nálam hasonló szituban volt már olyan, hogy leszakadt a dugattyú feje a rúdról. Szabadulj meg tőle, vagy szakműhely. Lehet, hogy egy motor csere olcsóbb, mint egy teljesen új gép vásárlása. Apropó, milyen motor van rajta, mert csak a felépítménye gardena gondolom. 

Előzmény: Szipolykaa (48047)
Samubá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48065

A többszöri kezeléstől lesznek olyan gomba egyedek amik hozzászoknak a szerhez és nem lesz hatása. Ha többször akarsz szórni azt ne egymás utáni időben tedd. Váltogatni kell a hatóanyagokat vagyis nem csak a neve alapján.

Előzmény: szmark20 (48044)
hombember Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48064

Értem, köszi az infót.

 

És ha úgy döntök (meg esetleg más is innen a fórumról), hogy bevetem a végső fegyvert a vakondok ellen, akkor esetleg te tudnál küldeni ide Magyarországra ebből a gélből? Megmondanád, hogy mennyi, és azonnal utalnám is...

 

Kezd nagyon bosszantani, hogy rengeteg pénzt és időt áldozok rá (bár szeretem csináni, ez a hobbim) és ez a kis mocsok tönkreteszi a munkámat. Már megvolt minden ház praktika (sörösüveg leásás, füstpatron, kutyaszőr, naftalin golyók, földbe szúrható rezgő vacak, ultrahangos rezgő vacak), de semminek nem volt tartós hatása :-(

Előzmény: sz_attila (48035)
Samubá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48063

Nem, mert csak a muharra szuperszelektív. 

Előzmény: serpák (48061)
Samubá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48062

Mind a három módszer jó. Én a maggal együtt munkálom be csillagkapával. Berotálva tovább hat, de a tereprendezésnél elmozgathatod a földdel amit a hepe-hupák kiegyenlítésénél ide oda gereblyézel.

Kompromisszum; fele berotálva másik fele a maggal együtt. 

Előzmény: sujgojo (48045)
serpák Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48061

sziasztok  tudja valaki  hogy a madársóskát  a puma kiviszi e  .  köszönöm

hotibi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48060

üdv

 

durkonorbi

 

infomaker

 

köszönöm szépen.

durkonorbi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48059

"Madársóska ellen kellene."

 

Előtte pár nappal, és előtt való nap is locsold/önzözd be, mert akkor elvékonyodik a viasz, és jobban rátapad a szer, meg bele is jut a növény szöveteibe... ha "szárazon" nyomod rá, kevésbé fog hatni rá... tapasztalat... Illetve a madársóskát még most érdemes irtani, ha nem látsz rajta magokat (kis pattogó hüvelyek), különben a jövő évi folyamatos kelés szinte garantált... :( Így is esélyes, hogy pár ezer mag várja a tavaszt...

(nekem volt anno terasz mellett egy sávban... mikor szétszórta/lőtte a magokat, úgy feketéllet tőle a terasz széle, mintha 1-2 marék mákot szórtam volna szét arra az 1 nm-re... :( ... )

Előzmény: hotibi (48046)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48058

:-))

 

Ha leveszitek a lendkeréket rögzítő anyát, akkor meg lehet nézni a lendkerék levétele nélkül is, hogy nincs e elfordulva a főtengelyen.

Ezen a képen látszik hogy eltávolodott egymástól a két ék pálya.

 

Előzmény: Szipolykaa (48057)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48057

Gonosz férfi soviniszta!

De a videókat köszi!

-Tsunami- Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48056

Előzmény: -Tsunami- (48055)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48055

Az első videón 6 percnél lesz egy lendkerék és alatta egy ék.

A másodikon egy görbe főtengely.

Előzmény: Szipolykaa (48052)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48054

Ez így szokott lenni, rögtön a férj a hunyó:-))

Biztos megfenyegetted hogy amíg nincs levágva a fű, addig nincs sör és focimeccs a tv-ben:-))

 

Előzmény: Szipolykaa (48053)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48053

Nem "rátoltuk", hanem csak és kizárólag a férjem tolta rá, ezt azért tisztázzuk :-))))

Előzmény: -Tsunami- (48051)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48052

Gondolod, hogy szívesen dicsekszem ezzel? :-D

Életem párja meg akarta mutatni a gyereknek, hogy lehet rövidebb idő alatt, gazdaságosabb mozdulatokkal lenyírni a füvet :-( Hát jól megmutatta :-(

 

Ezeket, amiket írsz (főtengely meg lendkerék) csak hézagosan értem. Hogyan lássak hozzá?

Amúgy biztosan akkor történt valami orbitális disznóság, mart a hangból ítélve az volt az első reakcióm, hogy jó, akkor most megyek, és veszek egy fűnyírót...

 

Középtávon az lett a megoldás, hogy a cölöpök körül lefújtam a füvet glialkával, és lesz majd helyette lapos növény, amit nem kell nyírni...

Előzmény: -Tsunami- (48051)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48051

Azt elfelejtetted közölni, hogy rátoltátok egy "cölöpre" a gépet:-)

Meg kellene nézni hogy nem görbült e el  a főtengely, a lendkerék éket is érdemes megnézni, hogy nem mászott e odébb egy picit a lendkerék.

 

Előzmény: Szipolykaa (48050)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48050

Igen, a füstölgés részen segített. A zakatoláson nem. De az szerintem azért van, mert

1. Gardena...

2. Eleinte (amíg még telek volt) nem bántunk vele valami jól (laza talak, esetenként kövekkel)

3. Édesdrágaférj nekivezette egy cölöpnek felülről, aminek következtében a kés beleállt a saját tokjába --> tokcserekor kiderült, hogy a csavarok túl rövidek --> buhera, hosszabb csavar lefűrészelés --> ismét működés, de furán...

Előzmény: rati update (48049)
rati update Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48049

Örülök, hogy segített a távgyógyászat. Igaz, az olajcserét kifelejtettem....

 

Üdv!

Előzmény: Szipolykaa (48038)
Infomaker Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48048

nonit a szer neve, tapadásjavító. Pici dénykében van és 1000 literhez elég, párszáz forint :)

Előzmény: hotibi (48046)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48047

Nah, korai volt az öröm, a fűnyíró ugyan duruzsol, de ha nyírok is vele, akkor zakatol. Igaz, legalább nem füstöl, no és persze nyír - kérdés, hogy meddig.

Szerintem tavaszig :-)

hotibi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48046

üdv a fórumlakóknak.  

Szeretmém megkérdezni  gyomstoppba mit  kellene belekevernem ami  valami tapadást javítóféle?  

Madársóska ellen kellene.  

Hálás lennék ha valaki tudna tanácsot adni hogy tavasszal  mit  tegyek és mikor hogy  a magról ujra kikelők is elpusztuljanak?  

Most  novemberben lesz egy felülvetésem is.

 

köszönettel  a válaszokat

üdv

sujgojo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48045

koszonom Samuba a megnyugtato szavakat. meg annyit kerdeznek, hogy a scott startert:

 

1. szorjam a mag melle

2. vetes elott szorjam ki es gereblyevel sekelyen mozgassam be

3. rotaljam be

 

?

Előzmény: Samubá (47970)
szmark20 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 48044

Sziasztok!

 

Mi történik, ha egy évben többször fújok Amistart meg Bumpert az előírtnál? 2 hete kapott egy A+B+D koktélt, de maradt egy-két gombás rész. Systhane-t talán tudok szerezni a gazdaboltban, mást ezeken kívül nem nagyon. Vagy fújjam csak Dithane-nel? Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!