Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60605

Micsoda lázadást okozok mindenegyes alkalommal amikor elmondom, hogy kutyához, 10 kg felett fegyvertartási, de minimum engedelmességi vizsga kellene, macskát nem a szomszédoknak vesz az ember és a menhelyi kutyákat sem kellene évekig őrizni. Vannak a felelős állattartásnak feltételei, amibe beletartozik a környezetünk tisztelete is, nem csak az állatoké.

halaloszto Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60604

a madarak tobbsege repules kozben nem szarik. ulve szarik, mint mi. ahol le tud ulni, es aludni tud, oda.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (60596)
C20NE Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60603

Ha kiderül, hogy Te voltál jön a büntetőjogi felelősségre vonás és a priusz nem tesz majd vonzóvá!

Előzmény: murray (60599)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60602

"szétkaparva az egész."

Amúgy meg, ha most a vihar szét/elhordja a háncsod, akkor kire leszel mérges ?

Előzmény: murray (60598)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60601

"40 centis macskaszar"

 

Így már értem miért vagy ideges !

AZ nem is macska, hanem kardfogú tigris lesz !

 

Előzmény: murray (60598)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60600

Kizárólag a te problémád lesz. Így vagy úgy.

Előzmény: murray (60599)
murray Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60599

szart se ér az elzavarás. nem, nem fogadom el.

Előzmény: Törölt nick (60581)
murray Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60598

tegnap hazamentem és a friss tizezrekért vett fenyő háncsban két 40 centis macskaszar és szétkaparva az egész. keverem a fagyállót a párizsiba hogy kirakjam erre az asszony mint egy 50es tipikus nő állatbuzi elkezd pörölni..áááá :-(

Előzmény: Töck Jenő (60580)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60597

Mi lesz azokkal az állatokkal amik három házzal arrébb vannak és a szagukat érezni lehet? A macska szereti a macskagyökeret (azt hiszem ez a valeriana nlies neve) és odaszokik ahová ültetik a növényt. A falu-ha rájön, hogy ki az aki mérgezi az állatokat-nem hagyja válasz nélkül. Nálunk az utcában valaki megmérgezett két állatot, már keresik. Én nem kezdenék ki a faluval. A másik, mindenütt van hátrány, ingyen semmi sincs.

 

pajaci Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60596

A madarak amik átröpülnek a házad felett, és közben odapotyogtatnak, azokkal mi van? Lelövöldözöd az összeset?

Előzmény: pavarotti (60582)
General Specific Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60595

Egy ex lakásomban a ház kb. harmada áthelyezte a konyhát, mert tervezésileg ritka hülye helyen volt.

Kb mindenki leszarta, szabad-e. Én is.

A másik kérdés, hogy hogy jönnek rá...?

Csörömpöl az edény? A hálóban is csörömpölhetek, pl. hangosan bilizek :-)

 

Vannak lakók akik ÚGYIS találnak valamit, amivel beleköthetnek az emberbe, mert ez az életük.

Előzmény: hantorish (60577)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60594

Off: Odáig még sosem fajultak a dolgok, hogy közvetlen likvidáláson 10mp-nél hosszabban gondolkodjak.

Előzmény: Mutual Friend (60592)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60593

Vagy ellenkutyát kell tartani...:))

Mutual Friend Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60592

Macskakaja + fagyálló megold mindent ...

Előzmény: R.I.P. Brian (60591)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60591

OFF: Sajnos nincs jó hírem. Nem találtam rá jó megoldást, de tavaly év végén le is álltam, mivel idén új házba költözünk. Gondoltam, azt az egy telet már féllábon is...

Próbálkoztunk ultrahangos riasztóval, aztán valamelyik nyáron feleségem valamilyen virágot ültetett, ami hatására tényleg megritkultak a látogatások, de ugye ez csak kora őszig tartott. Ha jól emlékszem a citrom illatát sem kedvelik.

Mellette idén szerencsém is volt. Eltűnt az egyik öreg kandúr tavaly -gyanítom megdöglött- és a fiatalabbak egyelőre még nem szoktak annyira ide. Egyébként ez egy brutál nagy macska volt. Két éve, nyáron egy sötét éjjel majdnem ottmaradtam ijedtemben, mikor egyszer a semmiből ott termett a teraszon és összeakaszkodott egy fiatal hímmel.

 

A háromméteres kerítés tényleg semmit nem jelent. Nálunk hátul ekkora van. Esetleg a széttört, betonba ágyazott üvegcserép a kerítés tetején, csak nem tudom, ez mennyire szabályos.

Előzmény: sátortábor (60587)
Csokis Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60590

Nekem a bagzó macska ellen két dolog vált be. Társasházban (3. emelet) az erkélyről kidobott petárda. Hidd el, kerülni fogja az ablakod alatti teret, márpedig a hangerő a távolsággal négyzetesen csökken.  (Erkélykorláton fél ötkor veszettül turbékoló galamb ellen meg a megcsócsált papírgalacsinnal töltött légpisztoly. Nem sebez, de csíp. Este odakészítettem az ágy mellé "megtörve", plusz külön a galacsint, aztán amikor jött a galab, csak töltés, és csett. Három méterről félálomban is nehéz hibázni.)

Családi háznál praktikus lehet a slag. Az sokkal gyorsabb, mint te lennél álmodból felébresztve. Megint csak azt tudom mondani, hogy a macska okos, tanul. Azt is megtanulja, hová nem érdemes járni.

Előzmény: sátortábor (60587)
Csokis Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60589

Egy jól sikerült rúgás sokat segít. A macsek repül öt métert, semmi baja nem lesz, viszont okos, ezért gyorsan tanul. :-)

Előzmény: murray (60565)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60588

Húzz rá -fújj fel- majd köss el egy megfelelően nagy 'fehér/átlátszó" nylon zsákot !  :-)

Vagy ha többet áldoznál rá, akkor polikarbonát...

Előzmény: coburg1 (60585)
sátortábor Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60587

Megkérdezhetem, hogy mi az igazi megoldás? Nálunk is buliznak  a dögök.

Fű közé sza.nak, és amikor szétveri a fűnyíró véletlenül... borzasztó.

Szomszédban pedig  2 kutya piszkit állandóan a kerítés mellé, lepik a legyek,rászállnak mindenre. A teraszon már enni sem lehet.

Gazdáját nem zavarja..többször szóltam, takarítson is.

 

Bocs, építkezzünk, újítsunk fel, mi készülünk rá.. (De várom a jó ötleteket a macskák ellen.)

Előzmény: R.I.P. Brian (60583)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60586

OFF

 

Nem baj, ha nem értünk egyet, egy ilyen témában ez teljesen természetesen. Annyira nem vagyok állatbuzi, mindössze szeretem a macskákat, kutyákat, szó sincs arról, hogy ne lenne fontos az ember életminősége stb. Én csak azt mondom, hogy "vidéken" ez egész egyszerűen hozzátartozik az élethez, a macskák átvágtatnak a kerten, a kutyák ugatnak ésatöbbi. Kicsit túlspilázottnak tartom az ezen való aggódást, ezek a dolgok azért nagyon messze vannak az életminőség rongálásától.

 

Ha valaki mégis így érzi, akkor sem mérgezünk, hanem párbeszédet kezdeményezünk a szomszéddal. A mérgezés valóban nehezen bizonyítható, de ez nem jelenti azt, hogy lehetetlen. Kerítést húzhatsz akármilyet, ha akar, úgyis átmegy.

Előzmény: pavarotti (60582)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60585

Jó estét, ezúttal HMV napkollektorként funkcionáló fekete bojlerbelső köré szeretnék egy átlátszó "ballont" helyezni a hatásfok fokozására. Mit ajánotok, miből lehetne ezt elkészíteni?

Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60584

Mint mondtam (és mások is) a macska elássa az ürülékét. A menyétek nagyon elszaporodtak és beszorultak a lakott helyekre. A menyét lábnyoma nagyon hasonlit a macskára, de nem ássa el a piszkát. Élve elásni élőlényt az nem szép dolog. Meg mérgezni sem.

Előzmény: pavarotti (60582)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60583

Nálunk nincs macska, viszont szinte minden szomszédban igen. Szóval a mi területünk a demilitarizált zóna és a találkahely.

Azért tél végén néha nehéz megértőnek lenni, mikor hajnal háromkor a teraszunkon bagzanak heteken keresztül.

Sose nyírnám ki őket, de sokáig kerestem a megoldást, amitől örökre elmegy a kedvük a kertünktől.

Előzmény: Törölt nick (60581)
pavarotti Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60582

Ez itt OFF, de leszögezem, hogy nem értek egyet veled.

Az, hogy nem okozna problémát, tényszerűen nem igaz (ld. még macskaszar által terjesztett betegségek, bűz és cipő/ruhatiszítás (gyereké is)), az hogy alapvető, az igaz, de nem abban az értelemben hogy elfogadott norma, hanem abban hogy a macskatartó kisebbség által természetesnek tekintett. Amit jobb híján a csendes kisebb-többség tűr.

 

Macskát elzavarni úgy tudom, és tapasztalataim alátámasztják, hogy nem lehet mert okos, amint elmész, újra jön.

 

Mérgezés börtön, de csak ha bizonyított, de a birtokháborítás sem szép dolog, mégha szinte bizonyíthatatlan is (szaladgáljak a bíróságra egy macska fényképével? Nem akkor fogja otthagyni a produktumot amikor látom..), ill. nem feltétlenül érdemes ezzel rontani az egyébként jó (utca)szomszédi viszonyt.

Szeretem az állatokat, de nagyapáink adott esetben még a kismacskákat élve vagy fejbevágva elásták, mégsem voltak kegyetlen gyilkosok. Talán az emberek életminősége is van olyan fontos mint egy állat élete... egér már elég régóta nincs ahol nem tárolnak pl. gabonát... Mi a búbánatnak tartani azt az állatot, és ha igen, tessék 3m magas kerítést húzni. A birtokháborítás ne legyen már teljesen természetes, én sem üríthetek más kertjébe még akkor sem, ha egyébként köztudomásúnak, teljesen természetesnek tartom hogy az én családom mindig ezt csinálta.

 

Előzmény: Törölt nick (60581)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60581

Macskát nem mérgezünk, hanem elzavarjuk! Egyébként egy ilyen fagyállós akció után akár börtönbe is lehet vonulni....

 

Kertes házas övezetben a macskák átjárása teljesen természetes, ui. egy cicának nem lehet azt mondani, hogy csak a kerítésig és ne tovább. Ezt el kell fogadni, még akkor is, ha nem vagy állatbarát, abszolút alapvető dolog. Nem is szokott semmilyen problémát okozni, kivéve, ha azt csinálsz belőle.

 

Az pedig kizárt, hogy a kocsidat macska rondítja össze.

Előzmény: murray (60565)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60580

A macska elkaparja a piszkát, a menyét nem. Az én kpcsimat is összejárják a menyétek.

Előzmény: murray (60565)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60579

Értelek, világos :). Tehát az ilyennel nem lehet mit tenni, teljesen mindegy mit csinálok, az nem fog neki tetszeni.

 

Akkor hagyom a dolgot, majd lenyeli a békát, jogilag nem hiszem hogy lenne bármilyen ezsköz a kezében.

Előzmény: halaloszto (60578)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60578

Meg mindig nem erzed. Ugyanez a lako fogja megvetozni a haz kulso hoszigeteleset, mert neki nem tetszik hogy bedunsztoljak a hazat. Es o fogja kovetelni hogy rendeljen a haz tobb kukat pluszpenzert, ahelyett hogy mindenki a szelektivbe tenne a flakonokat. Es o fog felszolalni a lakogyulesen a kutyasok/gyerekesek/rolleresek ellen. Es nem fog neki tetszeni a kivitelezo akit valasztotok a teto beazas megszuntetesere.


Vajk

Előzmény: hantorish (60577)
hantorish Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60577

Még egy valami feljött a konyha társasházon belüli "átköltöztetése" kapcsán:

 

Szervezési és működési szabályzatban ki lehet az ilyesmit kötni? Mert maximum így lehetne érvényesíteni, hogy ne tudjam áthelyezni gáz nélkül a konyhát. Kérdés, hogy iylen szinten beleszólhat-e a társasház a lakáson belüli dolgokba?

greghun Creative Commons License 2014.05.14 0 0 60576

Köszönöm a választ.

Előzmény: Töck Jenő (60542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!