Keresés

Részletes keresés

Anel Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4120

Szia! Nem névre szóló a turistakártya. Kitöltöd az adataidat, a kártyád adatait amivel fizetsz, először megadod a darabszámot. Fizetés után azonnal küldi a megadott mailra a dokumentumot. Mert, hogy ez egy dokumentum, egyszer felhasználható számokkal. Annyi szám, ahányat fizettél. Gondolom beléptetésnél leolvassák az útleveled mellé majd, így lesz névre szóló :-)

Előzmény: Vacheron86 (4116)
Vacheron86 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4119

Hello.

meg annyit szeretnek kerdezni, hogy kinek van tapasztalata az internettel kapcsolatban ott kint dominikan.

arra van lehetoseg, hogy vegyek egy kinti kartyat es arrol netezzek kicsit? 

Koszonom

lovely timike Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4118

Szia! Én is írtam tegnap fakultatívval-transzferrel-szállással-internettel kapcsolatban, esetleg megérkezett?

Előzmény: Dom_Guss (4113)
**Timi** Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4117

Gustavo!

 

Írtam Neked több mailt szoba és internet ügyben, biztos nem ment át. Tudnál nekünk intézkedni szoba ügyben, hogy mire odaérünk, már nászutast készítsenek elő? Itthon már nem tudnak módosítani az irodában, de nyilván nem is akarnak segíteni...

 

Van teendők még a kirándulásokkal kapcsolatban? Mikor keressünk Téged?

 

Időjárás ügyben érdeklődnék még, hogy estére szükséges -e hosszabb ruha, zárt cipő, mennyire hűl le?

Előzmény: Dom_Guss (4108)
Vacheron86 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4116

Hello! 

A turistakartyaval kapcsolatban lenne egy ket kerdesem, azokhoz akik interneten keresztul igenyeltek. 

Ez a kartya nevre szolo? Azt tudom, hogy melyik oldalon van. Viszont szamomra nem egeszen vilagos. Kitoltom az online formulart, es elutalom a penzt. Innentol kezdve mi dolgom van? Ezt letoltom a netrol, vagy hogy mukodi?

Valamnt 2 kartyat lehet egy bankkartyaval is fizetni?

Koszonom

Vacheron86 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4115

szia mi most megyunk november12.-25.ig szinten az ifaba. Hatha osszefutunk

Előzmény: Babett333 (3733)
BarSas Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4114

Kedves Rob85,

 

mivel sikerült az elegane Club-ba foglalnotok, így a szobaválsztással szerintem nem tudtok melléfogni. Mi a 3-as számú épületben voltunk, de a másik oldali is szép volt (mondjuk ott volt a sportcentrum és egy kajálda is, így lehet az mégis nyüzsisebb). Az eleganc Club-os szobák a parthoz közeliek, saját medencerésszel. Itt hangos max legeslegelöl volt, amik ugye az Ocean szobák, mert alatta üvöltöztek a medencében az amcsik, de az amúgy is megfizethetetlen. :)

Ja és ha lehet ne földszinti szobát kérjetek, mert mindenki az ajtótok elött fog menetelni a partra ill a recepcióra/étterembe (és csak halkan jegyzem meg, hogy párszor csótikat is láttunk a földszinten. persze ez nem zárja ki, hogy a fentebbi emeleteken nincs, de nálunk nem volt)

 

Mi Samanán nem voltunk így összehasonlítani nem tudom. Mi elsösorban sznorizási lehetöségek alapján válogattunk kirándulásokat. Sajna itt sem volt sok minden a víz alatt, így azt mondanám, hogy ha a táj szépsége a fontos, akkor nekünk a Saona pl jobban tetszett. Èn ma már inkább a Samanát választanám...

 

Üdv

Előzmény: rob85 (4086)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4113

Azok kedveert akik nem tudjak vagy nincs idejuk visszanezni a forumot azoknak a kovetkezo hasznos informaciok:

 

 

 

Kirandulasok magyar nyelven itt:

 

www.seemore.do/hun

 

Transzfer rendeles (repuloteri irodaval rendelkezunk)+turistakartya

 

www.puntacanatransfer.hu

 

Eskuvok  Saona szigeten:

 

www.seemore.do/hun

 

 

 

Csak kiscsoportos VIP kirandulasok, ezert kerem hogy mindenki idoben jelentkezzen.

 

 

 

Tobb mint 15 eves tapasztalat.

 

 

 

Magyarorszagi  partnereink a kovetkezok:

 

 

 

Araamu Travel Budapest

 

Amazon Travel Budapest

 

Marathon Travel Pilisvorosvar

 

 

 

Gustavorol par szoban, es igy mindenkinek egyszerubb:

 

 

 

Kozel 18 eve elek dominikan, 16 eve foglalkozok utazasszervezessel es bonyolitassal, a SEEMORE egyetlen tulajdonosa. Annak idejen hivatalos idegenvezetokent dolgoztam (nem magamat neveztem ki),  Puerto Platan, Samanan, Santo Domingon es kozel 10 eve Punta Cana a kozpuntunk jelenleg 30 orszagbol fogadunk utasokat ma mar csak magyar csoportokkal utazok. A kirandulasok sajat flotaval mozognak a hobbym a repules , Samanai repulos kirandulasokat kedvelem a legjobban ott mindenki egy kicsit kozelebb kerulhet a repuleshez altalam v altalunk. A forumon kb 5 eve segitjuk a magyar utasokat, aki eszakra keszul annak pedig Jozsit ajanlom vele egyutt dolgozunk.

 

 

 

Vallalkozasunk 2008 ota, minden evben megnyeri az Excelencia dijat  a Tripadcisoron,2013 ban es 2014 ben pedig BID jeloltek voltunk Svajcban ahol a legkiemelkedobb utazaszervezok versenyeznek A BID minosegi dijert, remeljuk ez is osszejon egyszer.

 

 

 

Emailek: info@seemore.do    vagy     gustavoheiner@gmail.com

 

 

 

Tel: +1809-864-5862   +1849258-8289    +182986

 

Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4112

Ha megyunk kirandulni akkor a kora reggeli orakban mar huvosebb van de konnyu ruhara tessek gondolni. Zart cipo csak akkor ha olyan kirandulas van mint safari buggy vagy samana.

Előzmény: SaGa2014 (4104)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4111

A turistakartya megveheto itt:

 

www.puntacanatransfer.hu

Előzmény: Anel (4098)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4110

Az Iberostar is nagyon jo, viszont sokan kiszamitott koltsegvetessel jonnek igy nem tudnak ilyen hotelt valasztani es ugye ha fakultativra is menni szeretne valaki akkor az plussz koltseg. Viszont ha valaki januar februarra tervezi az utjat akkor megiscsak erdemesebb a dragabb hotelt valasztani mert az olcsobbaknak is felmegy az ara.

Előzmény: HSJudit (4093)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4109

Gran Bahia tokeletes valasztas.

Samanan eves szinten 12-13 ezer mm esik igy sajnos a mindennapos kis zuhe az garantalt de most novembertol mar eleg ritka.

 

A telefon megjavult azota.

Előzmény: Szamoca2014 (4092)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4108

Mindefelekeppen!!! megeri a jobb szoba, raadasul az Ifaban nincs nagy kulonbseg arban a ketto kozott.

Előzmény: **Timi** (4091)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4107

Egy masolat nem gond, viszont abban igaza van az irodanak hogy vannak hotelek ahol nem kerik es vannak hotelek ahol elkerik es megsem tortenik semmi. Ha az elso ejszakara nem is de mindig sikerult elintezni.

Előzmény: Aliceee 2555 (4079)
Dom_Guss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4106

Szia Lilmuci,

 

Mindenki meg tudja talalni a leginkabb az erdeklodesi korenek ill koranak legjobban megfelelo programot. Vannak csak tengerparti vannak varosnezo programok, safari, delfin, buggy, karibi est....stb.

Előzmény: lilmuci (4077)
Anel Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4105

Köszönöm! Időközben megtudtam Gustavótol is, sőt már meg is vettem. De biztos másoknak is hasznos lesz az infó.

Előzmény: vwszr (4102)
SaGa2014 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4104

Sziasztok! Azok segítségét szeretném kérni, akik már hazajöttek.

Az időjárás érdekelne, pontosabban az, hogy esténként milyen az idő? Elég egy nyáriruha, vagy kell valami kicsit melegebb ruha estére? Papucs vagy zárt cipő?

Nem szeretnék feleslegesen sok ruhát cipelni, viszont fázni sem volna jó.

Köszönöm a válaszokat! :)

Szabina Szabó Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4103

Sziasztok!

Jön valaki november 19-27.között a Barcelo Dominican Beach-be?

vwszr Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4102
vwszr Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4101

https://www.dgii.gov.do/Tturistaweb/Order-en

itt lehet a turista kartyat elore elintezni es kinyomtatva vinni majd.

 

Sa&Ti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4100

Köszönöm szépen az információid!

Nekünk 2 óra lesz az átszállásra, tehát megnyugodtam. Az pedig külön szuper, hogy még csomagot sem kell várni.:)

Előzmény: Laci_BP (4097)
longimánus2 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4099

Szia

 

Mink most 16 an repülünk az Iberostárba

Volna egy kérdésem hogy Pestről mikor indultatok és 

hogy kényelmesen elérték e Frankfurti gépet

Olvastam a beszámolót 

Váróm válaszod 

 

Üdv  

  

Előzmény: HSJudit (4093)
Anel Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4098

Hasznosak voltak az infóid. A turista kártyát, hogy lehet itthonról elintézni, ha nem irodával utazunk? Ugyanis az csak a szervezetten utazóknak készítik el az irodában. Legalábbis ezt az infót kaptam.

 

Előzmény: Szamoca2014 (4092)
Laci_BP Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4097

Szia!

 

Mi tavaly Bécsből mentünk Mexikóba Düsseldorfi átszállással. 1 óra 10 percünk volt a két gép között, de kényelmesen elég volt, mert kicsi a reptér és minden ki van írva, meg segítenek, csomagot se kell felvenni átrakják a másik gépre.

 

Laci

 

Előzmény: Sa&Ti (4096)
Sa&Ti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4096

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. 

Mi a férjemmel november 17-én utazunk egy hétre Bécsből Punta Cana-ra Düsseldorfi átszállással. Esetleg van olyan aki ilyen átszállással utazott már? 

Babett333 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 4095

Szia. Bár mi Air France-al megyünk, a helyeket már nem engedi foglalni az utazás elötti 2-3 napban.... Mi már egy hónapja lefoglaltuk a helyünket a gépen... Hívd fel a légitarsaságot, hátha....

Aliceee 2555 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 4094

Sziasztok, tudna nekem vki gyorsan segitteni.....holnap utazunk, és sajnos nem sikerul helyet foglalnom a gépen online....condor oldalon foglalok, beirtam mar a mezőbe hogy K28.....de nem enged tovabb. Köszönöm.

HSJudit Creative Commons License 2014.11.04 0 0 4093

Sziasztok !

Ahogy ígértem, egy kis beszámoló az Iberostar Bavaro-ról. ( Neckermann )

 

Frankfurton keresztül érkeztünk,sima- 10 órás út után.

Hát a reptérről másfél óra alatt sikerült is kikeverednünk:-(

Fél óra alatt a szállodában voltunk,ami lélegzet elállító!!

Spa szobát foglaltunk,ami nagyon közel volt a medencékhez és a parthoz is. Már meg volt a szobánk,tiszta ,gyönyörű,hűvös. Gyümölcs és rum a szobában ! Igaz a reggelihez és a vacsorához sem kellett sokat sétálni és kifejezetten kellemes volt.

Leírhatatlan mennyiségű étel,ital mindenhol. Finomabbnál, finomabbak,bár mi az ebédet rendre kihagytuk.

Két hét alatt, 1x esett az eső,az is éjszak.Reggelre nyoma sem volt.

Két kiránduláson voltunk: Mega safary túrán és katamaránnal a Saona szigeten. Fantasztikusan jól sikerült mindkettő.

A személyzet nem győzte lesni a kívánságokat. Mindig kedvesek és mosolygósak,barátságosak.

A szobánkat minden nap takarították,kértük vagy nem, akkor is. Naponta friss ágynemű,törölközőcsere reggel,este.

Minden este megágyaztak lefekvéshez és friss virágszirmokkal díszítették az ágyat is :-)))))

Kávé,teafőző a szobában,minibár kétnaponta töltve:víz,üdítő,sör.

A szobában klíma,ventillator,széf. Ingyenes wifi a szobához.

A kert, leírhatatlan és csodálatos. A part tiszta,2x volt,hogy rengeteg tengeri füvet hordott ki az óceán,de fél nap alatt eltüntették.

Az animációk és az esti programok nagyon jók voltak.

Minden este más nemzeti kaják. Kipróbáltuk a tematikus éttermeket is,de teljesen felesleges,mert a központi étterem is bőven elég. Soha nem ettük kétszer ugyan azt.

A parton és a medencéknél is többször megjelentek a pincérek, hogy mit hozhatnak.A parti étteremben 10-től délután 5-ig,szintén svédasztalos volt minden.

A medencebár nagyon hangulatos :-) tiszta.

 

Sokszor és sok helyen jártunk már,de ilyen még sehol nem volt. Fantasztikus,csodálatos és leírhatatlan.

Biztos, hogy visszamegyünk !!!!

 

Aki most utazik,annak nagyon jó és kellemes utazást,pihenést kívánok.

Szamoca2014 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 4092

Kedves Fórumozók illetve még utazás előtt állók!

 

Ígértem, hogy megírom azokat a tapasztalatokat, melyek segíthetnek Benneteket.

 

Igyekszem jól összefoglalni a tapasztalatainkat, de kérdezzetek majd, ha valamit pontosítani szeretnétek.

Elsőként le kell írnom, hogy tökéletes, luxus szállodát sikerült választanunk, nem is értem, hogy ezt miért nem ajánlja senki és úgy látom, közületek sem választotta senki! Csak a legekben tudok beszélni róla: Grand Bahia Principe Esmeralda J Kifogástalan szobát kaptunk, nem is kellett pénzt dugdosni a recepciósnak.  Előzetes (itthoni) kérésünknek megfelelően csendes részen, első emeleti szobát kaptunk. Maga a szálloda nem túl nagy, de mi kifejezetten erre vágytunk, nem akartunk „nagy tömeget”

Nagy előnye a szállodának, hogy a szomszédságában található a szállodalánc többi szállodája, melyekbe korlátlanul átjárhattunk (gyalogosan vagy a „menetrendszerűen éjjel-nappal közlekedő kis kocsikkal), azt hiszem a snack bárokat is használhattuk volna, de bőséggel kielégített minket a helyi, így ezt nem használtuk ki. Előzetes foglalás után több a la carte éttermet is igénybe lehet venni, ez is térítésmentes alapszolgáltatás.

Külön kiemelném, hogy a partja is kifogástalan…..ugyanis feltérképeztük/bejártuk jobbról-balról a partszakaszt és megállapítottuk, hogy a miénk esetében egyrészt gondosan, folyamatosan megtisztították a partot a tengeri fűtől, továbbá bőséggel volt nádfedeles napernyő, az emberek nem feküdtek egymás szájában, és a napágyak is nagyon jó állapotúak voltak, a homok fehér volt és nem volt kavicsos (ilyen szakaszt is találtunk) Mindennap volt a parton táncoktatás és aerobik, mely nagyon jó hangulatú volt, csak ajánlani tudom :)

A személyzet mindig kedves, mosolygós, segítőkész volt…..a borravalót szívesen veszik,de e nélkül is szolgálatkészek.

 

További tapasztalatok:

 

-  érdemes itthonról elintézni a turistakártyát, hosszas sorban állást lehet ezáltal elkerülni, mely az igen hosszú utazás után nagy könnyebbség

 

-  Samana kirándulás esetén feltétlenül vigyetek esőkabátot illetve olyan táskát, mely megvédi a fényképezőgépeket, telefonokat!!!! Mi, nem túlzok, fehérneműig átáztunk, igazi özönvíz kapott el minket a lovaglós program alatt. Sajnos száraz csere ruha sem volt nálunk, így mondhatom elég kellemetlen volt a nap további részében csurom vizesen utazgatni. De leginkább az volt a bosszantó, hogy többeknek olyannyira elázott a telefonjuk, hogy működésképtelenné vált

 

-  Gustavótól megérkezéskor kaptunk mobilt, ez nagyon hasznos volt, tudtommal azok részesülnek ebben akik a transzfert is tőle rendelik…..tehát erre figyeljetek

 

-  szúnyoggal mindössze eggyel találkoztunk a szobában

 

-  nálunk nem volt szükség átalakítóra a szobában, de nem tudom, hogy ez más szállodáknál is így van-e

 

-  biztosítást feltétlenül kössetek és legyen nálatok bőséggel készpénz vagy olyan bankkártya, mellyel jelentős összeget is ki tudtok fizetni!!!! Nekem sajnos orvoshoz kellett fordulni, mert sem az itthonról vitt, sem az ottani patikában vásárolt gyógyszerek nem hatottak, két alkalommal történő vizsgálat, vénás injekció, infúzió után több mint 800 dollárt fizettünk….remélem a biztosító mindezt kifizeti majd.

Talán Gustavóra kellett volna hallgatnom: rumot kellett volna innom rummal J JJ, hogy a gyomorgörcsöket, lázat és kiszáradást elkerüljem. Vélelmezhetően nem az ötcsillagos szállodai ételektől kaptam mérgezést, hanem a fakultatívon felszolgált ételtől, de ez biztosan nem általános, nekem egyébként is nagyon érzékeny a gyomrom.

 

- akik Párizson át Air France-szal utaznak üzenem, hogy mi tempósan kb. félóra alatt értünk át a csatlakozáshoz. Nagyon sokat segített a tájékozódásban az az információs tábla/készülék, mely a repjegyen lévő adatokat leolvasva pontosan megmutatja a célhelyet, melyre el kell jutni. Továbbá javaslom, hogy interneten keresztül már itthonról foglaljátok be a helyeteket a járaton, így elkerülve, hogy különböző, „maradék” helyekre osszanak szét titeket

 

- a fázékonyaknak információ, hogy bár ment a légkondi, nem volt hideg a gépen sem oda, sem visszafele úton…..de takarót automatikus adnak, ha valakinek mégis ilyen gondja adódna

 

- kaja is van bőséggel, nem lehet szomjan és éhen halni :D

 

- az időeltolódást hamar megszoktuk, rosszabbra számítottam

 

- a levegő nagyon párás, a ruhák/holmik gyakorlatilag nem száradnak meg a teraszon….mi a szobai ventilátor alatt illetve a hajszárítóval szárítottuk a cuccainkat

 

Remélem tudtam segíteni!

 

Nagyon jó utazást, sok-sok élményt kívánok a közeljövőben utazóknak…… mi felejthetetlen, csodálatos két hetet töltöttünk Punta Canán, ha lehetőségeink engedik, biztosan visszatérünk ide :D

**Timi** Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4091

Én azt tanácsolom, hogy vigyétek magatokkal a házassági anyakönyvi kivonatot és a recepción add oda másolatban. Dominikáról nincsen ugyan tapasztalatom, de Egyiptomban már nagyon sokszor voltam, és minden esetben sikerült megoldani a szoba dolgot. Szerintem azon múlik, hogy milyen recepcióst fogsz ki, és mennyire segítőkész.

Sajnos mi is úgy jártunk, hogy bungalót foglaltunk az IFA-ban, és most próbálom Gustavo segítségével orvosolni a problémát :)

Elvégre ha már nászútra megy az ember, ráadásul 14 napra, akkor megéri ráfizetni a szebb szobára.

Előzmény: Aliceee 2555 (4088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!