Keresés

Részletes keresés

Harbi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 17

 Mi van, mindenki propoliszt készit, hogy ilyen csendes a fórum?

 Majd nyomatok még egy-két rövid használati utasitást hamarosan.

Harbi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 16
  Fő a békesség!, gondolhatja Méh Matildka gyüjtögető!
Harbi Creative Commons License 2005.11.15 0 0 15

Tinktúra belső használatra:

1. Belső szervek lázas megbetegedései : 3 x 30 csepp

2. Magas vérnyomás : 1 x 30 csepp lefekvéskor

3. Alacsony vérnyomás : 3 x 10 csepp

4. Gyomor- nyombélfekély gyulladás, bélhurut, gyomorsavtúltengés :éhgyomorra 30-40 csepp meleg tejben

5. Vese, máj, hólyaggyulladás,epekő, cukorbetegség: 2 x 40 csepp naponta 1-hétig, utánna 1-hét szünet

6. Parkinson kór: 1 x 40 csepp naponta

7. Daganatos betegségek: reggel- este 1 kávéskanállal körömvirág teában

8. Székrekedés, bélgáz, húgyvezeték fertőzés: 3 x 2 csepp

9. Tüdőtuberkolózis, agyhártyagyulladás: 3 x 20 csepp naponta

10. Ittas embert kijózanit 1 kávéskanál propolisz 1 pohár hideg vizben

11. Gyermekek adagja fele a felnőttekének

Rendszeres fogyasztás esetén felszedi a gyomorsavat, ezért bő, erősen citromos teában fogyasztandó.

Gyomorsavbőség esetén bármilyen folyadékban fogyasztható, szeszesitalt kivéve.

Előzmény: t.szaffi (12)
t.szaffi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 13
(Ez nem is rossz ötlet! :o) )
Előzmény: Mad árka (11)
t.szaffi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 12

És mire javasolt? Mert ott a rovarokban is csak ennyi szerepelt: ".............!" Erre nagyon őszintén kíváncsacsi lennék. :-)))

Előzmény: Harbi (9)
Mad árka Creative Commons License 2005.11.13 0 0 11
(Kicsit felpörög majd a topik, kéne topiktalálkozót csinálni. Ha már borkóstolás van, mézkóstolás is lehetne. ;-)))
Mad árka Creative Commons License 2005.11.13 0 0 10
Fenyőméz hatékony beszerzésére nincs valami ötletetek? Azt mondták eddig, Szlovákiában és Erdélyben gondolkodjak. S többnyire azt is hozzátették, ne nagyon bízzak abban, hogy Magyarországon kapok ilyet. Én még bizakodom, hátha valaki behoz hozzánk ilyet... mindenesetre ha tudtok tippet, ne kíméljetek! Köszi.
Harbi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 9

A rovaroknál leirtakat azzal módositom, hogy 1-liter jóminőségű pálinkát kell ráönteni.

Egy méhész barátomtól kaptam a propoliszt és a receptet amit ezután saját kezűleg el is készitettem./Egy szomszédból kölcsönkért kávédarálón daráltam le, mert különben nagyon macerás/, naponta forgattam az üveget, majd elkészült.

Fejtéskor ott volt a nagybátyám is aki megkóstolta,hogy lemenjen a vércukra, persze nem az előirt cseppmennyiséget ,hanem ugy féldeci számra és azután is ha jött, és megvolt vele elégedve, jól sikerült! /nem sokáig tartott a készlet/

 

Hát azóta csak igéreteket kapok, propoliszt nem tudok szerezni,pedig igy házilag elkészitve sokkal olcsóbb, mintha piacon szerzi be az ember!

 

Ja és igy féldeci számra ütős ám az alkoholtartalom miatt.

Előzmény: tupatipe (5)
Harbi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 8
Itt már ketten gyűjtenek , megállás nélkül. /Persze ezek a fotók nyáron készültek./
t.szaffi Creative Commons License 2005.11.12 0 0 7

:-)))

 

Nosza, rajta! Tessen kellően grafománnak is lenni! :-)))

 

Úgy őszintén, én nem ismerem még annyira a témát. Méheim is csak tavasszal lesznek. Pontosabban már vannak most is, kijelölve egy méhcsalád a méhésznél: "Ez a szaffié." :-)))

 

Szoktam vele kimenni a méhekhez, de leginkább csak, mint megfigyelő. Szeretnék addig is okosodni, hogy tudjam majd gondozni a méheket. :-)))

 

<--- (őt a neten találtam, nem saját kép)
Előzmény: tupatipe (5)
Mad árka Creative Commons License 2005.11.12 0 0 6
(Sziasztok, beköszönök én is, s csatlakozom Stiglinchez. Stiglinc: uncsi ez már... ;) Laikus vagyok, viszont kíváncsi. Úgyhogy grafomán méhészek előnyben, írjatok tapasztalatokat, véleményeket, bánatot/örömöt. S sok sikert a topikhoz!)
tupatipe Creative Commons License 2005.11.12 0 0 5

Megtaláltad a kedvenc témámat. Köszönöm, hogy helyettem megnyitottad, úgysem tudtam, hogyan kell. Nemrég keveredtem a Fórumba.

Nagyon jó hasonló érdeklődésű emberekkel beszélgetni.

Kösz.

(Mi lesz így velem állandóan itt akarok ülni?)

 

A propolisz készítéséről tudsz valamit.

Harbi Creative Commons License 2005.11.12 0 0 4
Ő a melós, itt még a munkakezdés elején.
eztuti Creative Commons License 2005.11.11 0 0 3
kitünő ötlet, de azért nyugalom és lélegezzünk méheket!
Eavit Creative Commons License 2005.11.11 0 0 2

az én apám méhész. elvileg hobbiból, de azért űzzük az ipart. hát nem mondom, hogy qrva lelkes vagyok, de minden nyáron van néhány konstans és obligát program.

ja és úgy, hogy allergiás vagyok a csípésre, és természetesen nem szeretem a mézet.

ha van konrét kérdésed, egy méhegészségügyet is elvégzett, de amúgy idegenkedő emberkéhez, akkor hajrá. :)

Előzmény: t.szaffi (-)
t.szaffi Creative Commons License 2005.11.11 0 0 1

Köszönöm! :-)))

Előzmény: stiglinc (0)
stiglinc Creative Commons License 2005.11.11 0 0 0

 

Na, végre, egy értelmes topic! :-)))

 

Érteni nem értek hozzá, de lelkes olvasótok leszek, megígérem.

Előzmény: t.szaffi (-)
t.szaffi Creative Commons License 2005.11.11 0 0 topiknyitó

Mivel többen is jeleztétek, hogy szívesen vennétek, ha lenne egy ilyen topic, szeretettel várom ebbéli támogatásotokat. :-)))

 

Ide várok sok szerettel minden méhekkel, méhészkedéssel, (mézkészítéssel) kapcsolatos hozzászólást, képet, tanácsot. :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!