Keresés

Részletes keresés

tusi74 Creative Commons License 2007.11.17 0 0 22612
Hát az Ebay legjobb tudomásom szerint csak a Paypal-lal fizetőket védi, a borítékban küldőkre nem vontakozik védelem.

Indíthatsz dispute-t claimet, de a pénzed valószínűleg elúszott, és ezt az eladó is nagyon jól tudja.

Nagyobb összegnél én nem mernék PayPal-on kívül fizetni.

Mondjuk engem az is érdekelne, hogy a németek által oly preferált banki átutalásra milyen védelem vonatkozik?

Más. Korábban valaki írta itt, hogy neki nem lett rögtön completed a Paypal-os fizetése. Én az imént fizettem, azonnal completed lett, rögtön átállítódott fizetettre az áru. Szerintetek ez azt jelenti, hogy most jó a rendszer, vagy írjak külön az eladónak, hogy fizettem, és ha nem látná fizetettnek a terméket, akkor állítsa át?
Előzmény: Ferez (22609)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.17 0 0 22611

jah, ez lemaradt:

 

casablanca88@freemail.hu

 

köszi

Előzmény: Törölt nick (22610)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.17 0 0 22610

Olyannyira nem adtam még fel a lét, hogy még le sem csaptam az árut. :) De egyébként érdekelne hogy hogyan tudnál segíteni, és előre is köszönöm.

 

(A postautalvánnyal nem az volt a baj, hogy hiányosan (vagy rosszul) volt kitöltve? IBAN, BIC megvolt?)

Előzmény: Törölt nick (22608)
Ferez Creative Commons License 2007.11.17 0 0 22609

Hali.

kezdő vagyok az ebayen, 3 vásárlással. Az a problémám, hogy kifizettem az árut az eladónak (boritékban)és jelezte,hogy megkapta a pénzt és küldi a cuccost. Ennek már egy hónapja. Tegnap megnéztem az adatlapját és felfedeztem, hogy újra eladta  az árut. Mi ilyenkor a teendő?

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.17 0 0 22608

végülis feladtad a lét? ha nem akor tedd magad publikussá és segitek ingyért :)

 

régen egyszer küldtem postautalványt, és vissza is jött 3 hónapi keresgélés után, én nem ajánlom senkinek.

Előzmény: Törölt nick (22605)
raider Creative Commons License 2007.11.17 0 0 22607
Akkor nem nagyon aggódnék, bevett szokás hogy a usernév@*.*-ra küldenek ilyen leveleket a csalók(ahol a *.* helyén nagyobb ingyenes emailszolgáltatókat kell behelyettesíteni). Ezért szokták azt tanácsolni, hogy ne legyen ua. a login és az emailcíme a usernek.
Előzmény: -burgi- (22604)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22606
Ezt olvastátok? Évtizedes eBay-hozzáférések tűntek el Van benne szó a a lassú PayPal jóváírásról is.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22605

Köszönöm a választ, és vsiivz-ét is.

A borítékos feladással kapcsolatban rossz tapasztalatom van (konkrétan pénz nélkül érkezett meg a boríték az eladóhoz Németországba) úgyhogy ezt már nem csinálnám mégegyszer. Más kérdés hogy az eladó volt annyira megértő, hogy ettől függetlenül elküldte nekem a terméket, pedig én mondtam neki hogy ne tegye.

 

Ellenben voltam a nyugatinál a nagypostán, és akkor most ide is beírom amit ott kiderítettem:

 

Nemzetközi postautalvány feladásának díjai:

 

10.000 Ft-ig : 1080 Ft

20.000 Ft-ig : 1440 Ft

50.000 Ft-ig : 1780 Ft

100.000 Ft-ig : 2400 Ft

 

Több mint 20 országba lehet ilyen módon pénzt utalni bankszámlára vagy akár házhoz címezve, ami engem érdekelt, Németországba is.

És azért ez az 1080 Ft "picivel" jobban hangzik mint az OTP által ajánlott 16 euro! :)

Előzmény: tusi74 (22596)
-burgi- Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22604
Igen, ugyanaz a user nevem az ebayen is és a gmailen is. Szerintem az ügy ettől még ugyanannyira kellemetlen. Valahol baj van a rendszerrel. Az eBayt kizárnám. Marad a gépem vagy az eladó. :( Jelentettem az eBay felé csalást, kíváncsi vagyok a válaszra.
Előzmény: raider (22603)
raider Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22603
Én ezt a money order dolgot nem erőltetném (sürgősen elfelejteném aaz ilyenre való licitálást). Kérdésem a problémádhoz, az emailcímed ugyanaz mint az eBay logined tehát pl. -burgi-@freemail.hu és a logined -burgi-? Én csak akkor aggódnék, ha teljesen eltér az emailed eleje és az eBay logined.
Előzmény: -burgi- (22598)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22602
Az biztos, hogy utánakérdeznék, ugyanis így már engem is szívatott meg egy német. Kinyomtatta a címkét, vele együtt a tracking számot a neten, elküldte nekem, hogy kövesd "barom", és a csomagra ugyanígy valami hibát írt ki. És nekem egy Hermes-es munkatárs derítette ki, mi történt. Érdekes, amikor ezt megírtam az eladónak, másnaptól követhető lett.

Más téma, de majdnem ez. Feladott egy német a német postával egy csomagot, de a követésnél folyamatosan valami 70-es kódot írt ki. Ez egy standard csomag volt, nem DHL Express-es. Írtam a DHL-nek a kapcsolatfelvételen keresztül, és valami DHL-Express-es opciót választottam ki (ami egy magasabb szintű szolgáltatás, mint a normál postai feladás), tehát nem lett volna kötelessége az én olcsó dolgaimmal foglalkozni. Ezzekl szemben másnap jött a válasz, hogy személyesen nézett utána a csomagomnak, a HUB-ban volt vele gond a leolvasásánál, ezért kézzel olvasták le Nürmbergben, de már november 12-én el is indult. És már át is állította nekem neten követhetővé. Így foglalkozott az én olcsó szolgáltatásommal, ami nem is az ő hatáskörébe tartozott. Olyan jól esett ez a segítőkészség.

Ezzel szemben egyszer felvettem a francia Colissimo-val a kapcsolatot, és olyan soká válaszoltak valami sablont, hogy már régen át is vettem a csomagot. És akkor is csak azt a választ kaptam, hogy nem jó opcviót választottam, ez nem rá tartozik. Segítésnek nyoma sem volt.
Előzmény: jzx1970 (22601)
jzx1970 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22601

Hali!
Megnyertem első licitemet, 5-én fizettem Paypal-on keresztül, 6-án kaptam is egy trackingszámot. Viszont azóta a kanadai posta oldalán ehhez a számhoz csak ez van:
Shipping details electronically submitted
Ez azt jelenti, hogy még fel sem adta?  Várjak még vagy írjak neki? Mit tegyek?

Mennyi idő alatt érne ide a csomag Kanadából?

vsiivz Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22600
Előzmény: microdrive (22599)
microdrive Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22599
pontosan hany oraval az aukcio vége előtt engedi törölni a aukciot ez ebay, ha van rajta licit és ha nincsen rajta licit?
Előzmény: vsiivz (22594)
-burgi- Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22598
Sziasztok,

minössze pár napja vagyok regisztrálva az eBayen, és már rögtön belefutottam egy átverésbe. Próbaképpen licitáltam egy objektívre alacsony összegért azzal a biztos tudattal, hogy nem fogok nyerni. Erre ma reggel kapom ezt a szép levelet a gmail postafiókomba:

<i>Hello,
You've recently bid on my auction "Nikon 18-135mm DX AFS Lens for D300 D200 D40 D40x D80 " (160179438577). I'd like to know if you're interested to buy now... Email me at fccalda@gmail.com, or give a reply to this mail with an offer, so we can make a deal.

Thanks,
Flor Clau</i>

A termék eladója powerseller, rendes külön weboldallal, így írtam a e-mailen a support címre. Természetesen megerősítették a gyanúmat, hogy becsapás az ajánlat.

Elképzelni sem tudom, hogy miként szerezhetett tudomást s csaló a licitemről, és hogyan szerezhette meg az e-mail címemet.

1. teória: az eladó látja a licitálók normál e-mail címét (javítsatok ki, ha tévednék), és a seller egyik alkalmazottja másodállásban lenyúlja a vevőket.

2. összeszedtem egy vírust/férget, és valaki valahol minden mozdulatomat figyeli a számítógépen.

3. ????????????????

Kérdésem az volna, hogy találkoztatok-e már hasonló csalással???

Mindkét verzió aggaszt nagyon. Most licitálok egy fényképezőgépre egy másik eladónál, aki 90 feedbackkel rendelkezik, ami ugyan nem túl sok, de már adott el korábban is drágább műszaki cikkeket. A vírus verzió még rosszabb talán, mivel a pénzügyeimet neten intézem...

A biztonságomat csökkenti, hogy az eladóm nem fogad el csak money ordert. :(
vsiivz Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22597
kuldd boritekban 2 kepeslap koze rejtve a penzt
add fel ajanlva
Előzmény: Törölt nick (22595)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22596
A Raiffeisennel pedig csak 5 EUR, és nagyon megbízhatóak. Míg az OTP netbankján még azt is ki kell tölteni, hogy a kedvezményezettnek (nem a banknak), mi a pontos címe, és ha ez nincs kitöltve, akkor nem léptet tovább, ráadásul méregdrága, addig a Raiff. netbankján csak a bank címe kell, és még olcsóbb. 2 munkanapon teljesítik is.

Nézd meg a Raiffeisen oldalán, hogy bankfiókból mennyi utalni, az sem lehet sokkal több, ha nincs Raiff. számlád.
Előzmény: Törölt nick (22595)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22595

Heló,

 

tudja valaki hogy mennyi a költsége ha a Postán nemzetközi postautalvánnyal (olyan mint a rózsaszínű csekk) adok fel pénzt Németországba?

 

A probléma a szokásos, gondolom kitaláltátok, a német eladó nem rendelkezik PayPal account-tal és természetesen ismerőse sincs akinek lenne.

Banki átutalni meg nem éri meg, mert ez az OTP-nél 16 euro.

 

Előre is köszi.

vsiivz Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22594
nem valtozott
Előzmény: microdrive (22593)
microdrive Creative Commons License 2007.11.16 0 0 22593
sziasztok...ha ebayen fut egy aukciom..akkor most ha nincsen rajta licit..a lejárat előtt mennyivel lehet még módosítani rajta? még mindig 12 órával a   vége előtt már nem lehet hozzanyulni avgy változott valami ? aki tudja irja már le..köszi...
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22592
nos tudtok valami választ? ja és a my ebaynél is látszik mintha nem lenne kifizetve,, ezekszerint csaak a frissitésre kell várni?
vsiivz Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22591
Listing Upgrades
csak angol linket tudok
Előzmény: Icecold (22589)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22590
Erről írj majd kérlek, mert mostanában szeretnék hozatni egy nagyobb, kb 20-25 kg-os cuccot.
Előzmény: Pavel (22587)
Icecold Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22589
vsiivz !!

Köszönöm,ez is rendben lett.

Üdv,
Simon Tibor
vsiivz Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22588
az kulon megvasarolhato extra
gallery a neve
Előzmény: Icecold (22586)
Pavel Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22587
Sziasztok!

A Parcelforce hozna nekem egy csomagot Angliából. Itthon van ennek a cégnek képviselete? Ha nincs, ki szállítja ki vajon?

Üdv. Pavel
Icecold Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22586
szállóhó!
Minden rendben van,de egy valamit észrevettem.A terméket nem látom kisképen a listázáskor,csak zöld kis fotó ikon van.Ez min múlhat?
A kép megjelenítését valahol be kell állítani?

Üdv,
Simon Tibor
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22585
hi, az lehet hogy egy meg nem kapott csomagnak az árát visszatéritették irta az eladó és a paypaltöl is kaptam egy levelet de felmegyek a paypal oldalára és az eksönök között nem látom? a kifizetett dolgokat igen. hogy lehet ez?
Icecold Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22584
szállóhó !

Sikerült.Előzőleg jártam már itt de az német oldal volt,de innen sem engedett tovább.
Azt írta,sikerült,de nem látom a terméket ha rákeresek.Remélem később megtalálom.

Köszönöm mégegyszer.

Simon Tibor
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.15 0 0 22583

pikkelj ide, add mega kártyaadataidat és aztán menni fog.

 

https://arbd.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?UnifiedCCEntry&&flowid=14

 

 

Előzmény: Icecold (22582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!