Keresés

Részletes keresés

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2828

Elolvastam és számomra ez továbbra sem meggyőző, mert a módszer hatékonyságát kevésbé fogja megmutatni egy olyan kísérlet ahol csak 45 éves kor felettiek a tesztalanyok.  Egyrészt ebben a korosztályban már kevesebb az aktív sportolók száma mint mondjuk egy 30-as korosztályban, másrészt ebből adódóan ez a korosztály inkább rábeszélhető arra, hogy várjon akár két-három hónapot is fizikó mellett.

 

Az mindig kiderül számomra, hogy a dolgokat csak gazdasági oldalról közelítik meg, hisz pont a betegbiztosítóknak van erre pénze, hogy finanszírozzon ilyen kísérleteket mert ő egy profit orientált gazdasági vállalkozás és hatalmas üzlet. Az OEP sosem finanszírozna egy ilyent mert neki pont jó így a körforgás:)

Mikor egy olyan cikkben ahol arról akarnak meggyőzni, hogy nekem jó várni mert az én érdekem, és közben azt olvasom, hogy csak Svájcban 30m CHF-et takarítanának meg évente ahol csak tízezres nagyságrendű a műtétszám, akkor gondold el mit jelent ez az USA biztosítóinak ahol évi 700.000 csak meniscus műtét van.

 

Te kiváló tesztalany lettél mert, vártak nálad hónapokat és közben folyt a fizikó. A végre pont ki fog derülni, hogy kell-e a műtét,vagy még érdemes várni mert előre lépés van nálad.

Előzmény: _chillout_ (2815)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2827

Jó reggelt kedves _chillout_!

 

Nagyon szépen köszönöm az infókat,a képeket is!Csak itt Tőletek olvastam róla eddig!Gyógytornásznak van olyan vélem.

Ma megkérdezem a tornásznénimet.

Van-e neki.

Jó dolognak tűnik!

Nagyon köszönöm.

Szép napot neked!

 

Előzmény: _chillout_ (2826)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2826

A tape leginkább a leukoplastra hasonlít, egy egyszerű ragasztószalagnak néz ki. Sokmindenre jó, a ragasztás(ok) irányától ésbszámától függően lehet vele a térdízületet tehermentesíteni, a térdkalács útját szabályozni (pl ha valakinek gyakran negy ki a térde), vagy mint Arzén esetében, a hajlítást segíteni. A tape-et csak szakember tehetibfel, mert sokat árthat. Nálam a térdkalács oldására használták, ezért oldalra ragasztották, vízszintesen, hogy folyamatosan húzza a térdkalácsomat befelé.

 

Így néz ki:

 

Felragasztva pedig így:

 

Vagy akárhogy máshogy, a ragasztás irányától függően.

Előzmény: Chopper63 (2825)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2825

Arzeen03!!!Szia,figyelj!

 

Idézet tőled:

 

délelőtt ragasztottak nekem egy olyan tapet, ami a hajlitást segiti

nem akarok rábeszélni senkit, én hiszek ebben a dologban, érezhetően sokkal jobb, könyedebb az egész

 

Már többen irtátok ezt a tape dolgot,kerestem a net-en,nem találom mi ez?

Szóval mi is ez????

 

A Te lábad most akkor hogy is van??A doki bácsid lassan csak ad szakvéleményt róla,akkor megtudjuk remélem!

 

Neked is jó lett volna otthonra 1 térdhajlitó szerintem.

 

Köszi majd ha irsz!

Előzmény: Arzeen03 (2819)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2824

Szia!!

 

4 órán át a lakásba 1 beugrott kóbor macskát kergettem fél lábbal,illetve a szomszéd nénivel!

Paff vagyok..A lábam mint az elefánté.

 

Kérdésedre válaszom:58 fok géppel,fél mankó,gyógytornász megdicsért.A lábam ugy kapkodtam ma a magasba,mint az első műtét után,amiért le lettem tolva!

Nem szabad,mert a gerinc és a derék alsó részt bántjuk vele!!

Őrület..azt hittem örülni fog neki,ennek nem örült.

Ágyra leültetett,amekkora szögben tudtam ülni lábam behajtva,lábfejemre lépett és fel kellett állni..ment.nem tudom ebben mit kellet megdicsérni..megdicsért,jólesett!

 

Mindent megcsináltam amit kért,ma nem sirtam,de fura hangok törtek elő belőlem,és majd elájultam..

Teljes sújt ráengedtem ma a műtött lábra,fél mankóval zokniban szépen megyek,papucsban nem..

Nekem az is érdekes,ilyeneket csinálok mult hét hétfő óta,amikor 10 fok hajlitás volt az össz tudományom..

Ebből a 14 tornábol még van 7.Aztán ujabb 14 de az nem minden napos lesz már.

Ma érdekes,fájtak a gyakorlatok,de jóval kevésbé,mint az elején!!

 

Rehab ambulanciára megkaptam a beutalót házi orvostól,ma mind a műtő orvosom,és a házi orvosom is megdicsértek..

 

Csak ez a macska nem kellett volna most estére!

Vezettem 26 km-t.

 

Mit jelent a házba beszökött fekete kóbor macska..remélem nem a végzetet hozza el...

Brr...

 

Olyat nyávogott bent,megállt bennem az ütő..Azt hittem az ablak alatt van kint..

 

Összetojt pisilt mindent az ágy alatt,az egész szőnyeget..Hu akkora kinlódásos takaritást rendeztem,a lábam,az pokolian néz ki!!

Garantáltan nem alszok az éjjel ezek után..

 

.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2821)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2823

A térdkalácsom alatt fáj, és mintha lenne ott egy lufi vagy ilyesmi, ami nem engedi tovább. Fáj. Az izmok, inak nem, azok csak húzódnak.

 

Jó lesz neked is, én könnyű eset voltam, könnyen beszélek, tudom, de türelem :-)

Előzmény: Arzeen03 (2821)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2822

G.I, bocsánat, nem J.I :-))

Előzmény: _chillout_ (2820)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2821

Kedves Jane!

 

érdekes, nekem a patella letapi feloldás nem fájt, bár nagyon félelmetes volt :)

 

micsoda számok, úristen!! hű de jó érzés lehet :) bár én a lábemelésekkel is igy voltam az elején, alig hittem el, hogy valamikor menni fog, most meg úgy emelgetem a lábam mint egy balettáncos :)

 

és hol fáj neked ilyenkor hajlitásnál? csak az izom, ahogy nyúlik? mert ilyen sima izomfájdalommal én is teljesen ki lennék békülve, nekem nyilall az izület, meg roppan néha váratlanul olyat, hogy rossz hallani

 

franc tudja, mi ez, hogy kezd bejáratódni és attól van vagy már fogalmam sincs mi minek a függvénye

 

chopper? hajlitás? vagy egyenlőre még az eddigi fokban járatod a térded a gépen? 

és hogy van a lábad?

 

 

Előzmény: _chillout_ (2820)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2820

Manuálterápia: bizony! Így oldották fel a letapadt térdkalácsomat. Hát, az minden volt, csak jó nem :-) Viszont használt! És ez a legfontosabb. Nekem a tape is fájdalmas volt, de az is használt. Ma - tádámmmm - 135 fokig ment a hajlítás!!! 140 a cél. Meg lettem dicsérve. És izzasztva is :-)) Fájt, mint az állat, dehát no pain, no gain, én vagyok J.I. Jane :-))

Előzmény: Arzeen03 (2819)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2819

hát ez van, benéztem :) 

 

délelőtt ragasztottak nekem egy olyan tapet, ami a hajlitást segiti

nem akarok rábeszélni senkit, én hiszek ebben a dologban, érezhetően sokkal jobb, könyedebb az egész

 

olyan lett ragasztva, ami bizonyos izmokat ellazit, ezáltal segitve a hajlitást

most vacakoltam itt és érezhetően könyedebben megy a dolog

 

egyébként gyógytornász azt mondta, akkor várható jelentősebb javulás sok tekintetben, ha teljesen kinyúlik a láb, mert akkor megfelelő lesz a terhelés

 

ja és a lábsúly nem kell

 

egyébként érdekes ez a manuálterápia, pl el kellett lazitanom a térdet és kézzel, rányomásokkal hoztak létre izületen belüli mozgást. nem tudom, chillout neked is csinálnak ilyeneket? utána rögtön könnyedebb volt a hajlitás és a mozgatás is

na nem szuper lativuszokban mérve, de mégis érezhetően jobb utána

Előzmény: pom-pom57 (2818)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2818

Ezen én is csodálkoztam mert kedden van  a felülvizsgálat.Gondoltam új beteg vagy ezért hétfőn mész.

Előzmény: Arzeen03 (2809)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2817

Szia Arzeen03,és mindenki!!

 

Nagyon várom a Te hireidet is majd,mit mond az orvos a sportkórházban!

Mindenki történése érdekel,nagyon!!

Fájdalom mentes pihenést mindenkinek!!

Előzmény: Arzeen03 (2809)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2816

Szia kedves  _chillout_!!

 

Végre megvan az alsó vonal!

Nagyon várom a fejleményeket Nálad!!

Szép estét!

Előzmény: _chillout_ (2808)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2815

Kovaxxx, merre vagy? Hoztam neked valamit! Tudom, megkésve és csak részben válaszolva a kérdéseidre, de itt van az előző cikkben meghivatkozott kísérlet dióhéjban: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1301408

 

És még egy cikk, ez is svájci, úgy néz ki, itt azt a trendet követik, hogy hagynak időt a spontán gyógyulásra... http://nikwalter.ch/texte/2014/5/19/tausende-meniskusoperationen-sind-unntig

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2814

Mi repülőket szoktunk így lekésni, családi hagyomány. 7 éve az érkezési időt néztem indulási helyett, úgyhogy mire kiértünk a reptérre, már a levegőben volt, férjem pedig most nyáron a balesetem után játszotta el, hogy egy nappal később ment ki a reptérre :-))

Nem tudom, mi a különbség a fizio és a fiziko közt, keverem a kettőt. Régebben árammal csípkedték a térdem és arra mondták, h fiziko, most meg a tornára vagy mi ez, masszázs, hajlítás, kínzás :-)

Előzmény: Arzeen03 (2812)
gurabli Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2813

Pff, még mindig jobb, mintha péntekre lett volna időpontod:) Akkor majd holnap újra támadás és várjuk az infókat!

Előzmény: Arzeen03 (2809)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2812

nem meglepő :)

életem eddigi legnagyobb megpróbáltatása és összevisszasága :)

 

hátha könnyű délutánod lesz, különben is olyan szépen süt a nap.. jó volt Pesten vezetgetni ide oda, nagyon szép volt a Duna...stb.

 

A fiziko terápia, az nem ugyan az, mint a fizio terápia, ugye? A fiziko, az gépek, meg ilyesmi..?

 

Mindenképpen megirni, mi volt :)

Előzmény: _chillout_ (2811)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2811

Óbakker. Pedig hogy vártad... Na még egy nap, azt már kibírod ;-)

A tape-nek örülök! Megyek fizikóra, remélem, ma nem kínoznak meg :-) Szép délutánt!

Előzmény: Arzeen03 (2809)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2810

Tudod, Baltazár inkább meghal, de nem alkuszik! :)

Mindenki gyógyuljon meg az a lényeg..

Utána pezsgőzés.

Előzmény: Chopper63 (2807)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2809

várjuk, én is kiváncsi vagyok ám nagyon, mi van, lesz veled :)

 

voltam TA-nál  a sportkorházban

nem is ma rendel, hanem holnap, elnéztem valamit :)

kartonozós hölgy azt hitte valami nagyon befolyásos beteg lehetek, kérdezte, kihez megyek? TA-hoz, mondtam. Van időpontja? Persze, mondom délre.. Ma? Igen, ma délre.

 

Ezután kiderült, hogy nem is ma rendel, hanem holnap és holnaprais vagyok bejegyezve. Holnap ujra megyek.

 

Gyógytorni délelőtt ragasztott nekem egy vagi tape-t, én szeretem, sőt úgy érzem, jobb tőle a térdem.

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (2808)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2808

Jó reggelt!

Már csak 4 nap és megtudom, mi a helyzet a térdemben :-) Kíváncsi vagyok nagyon! Tzdom, hogy ez nem egy magától elmúlós dolog, de hátha javult. Reményhal :-)

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2807

Egyezkedjünk...

 

Ha addigra Te is meggyógyulsz!Akkor benne vagyok!!

Ha nem,akkor megvárlak!!

Ez jó ötlet,nem?Haladjunk csak szépen,ahogy az idő kéri.Hm?

Előzmény: Arzeen03 (2806)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2806

mondtam, két hónap :)

ne felejtsd el

Előzmény: Chopper63 (2805)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2805

Szia!!

 

Oké,értem!Most hagytam abba a térdhajlitó gépezést!

57 fok,jelentem!

Hurrá!

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2804)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2804

Terhajlito gep nincs, de terdhajlito igen :-) 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2803

Menni kell a rehabra!

Eg es fold

Van ott jarasgyakorlat, minden ami szukseges, folyamatos felugyelet mellett

Terhajlito gep is van

Az lesz a gyogyulasod csucspontja ami ott lesz

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2802

Nehogy! Csak picit probald terhelgetni a mankozas kozben!

Csak amit a gyogytornasz mond, az en esetem teljesen mas

Előzmény: Chopper63 (2801)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2801

Szia Arzeen03!

 

Köszönöm szépen a válaszodat.Az a megérzésem,maximálisan igazad van,mindenben amit leirtál.

Hm,akkor hallgatok a gyógytornászra,ja és Rád!

Én is rettegek az eleséstől,mert én sem vagyok a térdhajlás bajnoka!

 

Én is próbálok lakáson belül mindenbe kapaszkodva botorkálni!

mintha valami nagy csecsemők lennénk!

 

 

Most okt. 27-én kell menjek a Rehab ambulanciára.Ha megy a gyógytorna,gép,mindenem megvan itthon szinte,szerinted menjek el,vagy ne?Házi doki kell adja a beutalót oda!Kórház a javaslatot adta meg rá,menjek oda.

Mennyi dilemma!

 

Lehet a házi doki elzavar,mit akarok ott,ha valami csak megmozdult nálam a holtpontról.

 

Hát ez a nyeklő-nyakló térd,nagyon elbizonytalanit.Legalább igy tudom,másokat is,és másnak is van ilyen sajnos!

Igyekszem majd mindent úgy csinálni ahogy kell.Holnap vezetés,gyógytornára menet.Kissé félve,de nekilódulok.Sikerülnie kell.Megtudom csinálni!Megcsinálom!!

 

De jó lenne Veletek is találkozni majd!Sok erőt adnak az emberek egymásnak akik hasonló sorssal vannak megáldva.

 

Köszi neked nagyon mindent!!

Előzmény: Arzeen03 (2800)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2800

jó reggelt :)

 

azért kell, vagy kellene terhelni az izületet, mert fontos lenne, hogy mielőbb terhelést kapjon, ez eleinte fájdalmas

 

részemről is ugye csak nemrég tudok rááálni, de kb két hét után túllendültem a dolgon és egyszer csak elmúlt a fájdalom, csak az a baj, a sántikálás megmaradt

 

néha egy mankóztam, aztán először otthon tettem le mindent és a bútorokba, falba kapaszkodva próbáltam járkálni

utána kiváltottam a sétabotot és azzal, utána már sokszor anélkül is

csak attól félek, mivel nem tudom a lábam csak kevésbé hajlitani, hogy ha megbotlok, akkor nagy baj lesz, mert instabil igy az egész, de próbálkozom

 

ha sokáig vannak az embernél ezek az eszközök, nagyon hozzá lehet szokni!! és utána nagyon nehéz elhagyni őket

 

ha már el akarták venni az egyik mankódat, azt javasolnám, hogy magadtól akár két mankóval próbálgasd magadnak, hogy a sérült lábadra néha néha ráengeded a súlyodat, amennyire tőled telik, annyira, amennyire érzed, hogy még belefér

 

ha nem kezded el terhelni a térdedet, akkor lehet várni, hogy történjen valami, de nem nagyon fog

csak akkor fog egyre használhatóbbá válni, ha terhelést kap és ettől fog erősödni

sok idő telt, el, te is bizonytalan vagy, meg óvatos, ez érthető

nekem azt mondta a doki augusztus végén, próbáljam meg NEM KIMÉLNI valamennyire a térdem, be kellene valahogy inditani! megpróbáltam és már járkálok, csak a bokám fáj

 

akkor a legjobb, ha van az ember mellett egy segitség, aki ért is hozzá..

 

nálam sem értettek sok mindent, a nagy fájdalmat, meg ilyesmit, küldözgettek ide oda, meg méregettek, meg lekezeltek, én meg csak kapkodtam a fejem, mi van most?

hát nem egy egyszerű az biztos..

 

a nagy fájdalmaimból itélve szerintem nálam sem csak egy keresztszalag szakadás volt, de ki fogja ezt megmondani ennyi idő múlva

 

szerintem ez a cikk nem fogja érdekelni az orvost, felesleges elvinni neki, ennyire nem fog belemélyedni a dologba

 

én igy gondolom

 

 

Előzmény: Chopper63 (2799)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2799

Bocsánat amiért most sűrűn zavarok.

 

Nem értek valamit.

 

Járókeret,2 mankó,1 mankó,nincs mankó.De az,hogy van 2 mankóm most csütörtökön,pénteken elveszik az egyiket,és majd összerogyok,és azt várják tőlem,fél lábon,fél mankóval szlalomozzak,ez nekem magas.

Ismerem az általatok feltett cikket,amiben arról irnak,uj szalagot fedeztek fel a térdben.Már több hónapja olvastam.

 

Hiába mondom,nem érdekel senkit:járás,és a testsúlyt ráengedném a műtött lábra,beremeg a térd,ezzel együtt máris érezhető a totál instabilitás,és végem.

 

Hogy a turóba lesz ebből igy majd járás?De hogy nem vagyok hajlandó összetörni magam senki kedvéért,az már biztos!

Nem vagyok hajlandó ilyen dolog miatt műtőbe kerülni ujra.

Hétfőn lehet azt várják majd tőlem,mankók nélkül szaladjak??

Ti akik már jártok,jól tudtok menni,ezt hogy éltétek át,meg,akármi?

Mit lehet ezzel az ingoványos térddel kezdeni?

 

Ortézist a kicsit nem tudom feltenni,mert pont a nagy sebemet,sebhelyet ölelné körbe az egyik tépőzár!

Isten őrizzen az körbe szorongatni,vissza ne gyulladjon ujra!

 

Elvileg a cikkből a magyarázat erre a jelenségre itt vagyon leirva..

 

A sebészek 41 holttest térdét vizsgálták meg, és negyvennél meg is találták az elülső oldalszalagot. A kutatás azt is kimutatta, hogy a keresztszalag-műtétek utáni bizonytalan járást az anterolaterális szalag sérülése okozza. Az új testrész leírása a Journal of Anatomy című szaklapban jelent meg

 

http://hvg.hu/plazs/20131107_szenzacios_felfedezes_belga_terdsebeszek/

 

Amikor mondtam az orvosnak,azt mondta nem érti az instabilitást,a keresztszalagok jól tartanak.Vigyem neki a cikket??Hogy elhiggye amit mondok?

 

Pedig akkor is ezt érzem,és nagyon nem jó dolog!

Köszönöm ha valaki irna valamit ötletként vagy bármi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!