Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60716

általános házvakolási munkához jó a természetes sárga homok vagy mosott homok kell?

ajtóberakás , fal felvakolás , stb.

nagy ivó Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60715

Itt az öntvény összefolyóról agyalunk, nem a tetején levő rácsról:D

Előzmény: Csokis (60713)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60714

Nalunk is szinterezett vas volt. Kivanyasztam, de csak a tetejet, magat az osszefolyot nem kellett bantani. 

 

Viszont regen 14x14 csempe volt a meno, nulla fugaval, most meg 15x15. Ennek megfeleloen 14x14 lefolyot nem kapsz. Amit kaptam az kb 14.5x14.5, feher muanyag keret, rozsdamentes betet, lehet kulteri? Gyemantos flexxel szepen korbefaragtam a csempet, legalabb eltunt a ket lepattintasz elerol. Jo sok csemperagasztoval betettem az uj keretet, korbesziloztam, es hajra. Kellett lent faragni a misungot rendesen hogy beferjen.


Vajk

Előzmény: Csokis (60713)
Csokis Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60713

Például az, hogy valaki sajnálta a pénzt a réz fedlapra, a vas meg tiszta rozsda lett. Nálunk a bérlakásban is ez van (eredetileg vas, fehérre festve), évek óta szemezek vele, hogy szedjem ki a padlóburkoló és a kád szétizélése nélkül. De most Vajk megmondta a tutit, köszi!

Előzmény: nagy ivó (60710)
szilentium Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60712

Kézi fúró , toldóval elfér . A pincét meg egy jól megvasalt monolitlapra falaznám fel szintén jól megvasalt zsalukővel . De a macera meg a kockázat messze nincs arányban a nyereséggel (az anyagárról nem is beszélve) . Én nem állnék neki ilyesminek , hiszen a hidegháborús bunkerépítés már nem divat... :-)

Előzmény: halaloszto (60711)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60711

a "talán" az edeskeves.

 

es ugye pl fodem 30cm, pince 210cm, kicsi alap 40cm, akkor 270cm melyet kell furni, az meg nem igazan fer el bent.

 

Vajk

Előzmény: szilentium (60708)
nagy ivó Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60710

Mi tud elromlani egy fém összefolyóban? A parafadugó?

Előzmény: coburg1 (60705)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60709

beirdalod es kipiszkalod. a lenyegi mozdulat hogy a lukba talan kicsit befero kisflex kiskoronggal minden oldalrol belulrol kifele a fugaig atvagod. ekkor a vagasszelessegnyit befele megmozdithato az az 1/4 darab. de ha kell jobban felaprithato es darabonkent kipiszkalhato.

 

Vajk

Előzmény: coburg1 (60707)
szilentium Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60708

Miért nem a házon kívül építed meg az új pincédet ?

De ha már a szobát akarod felásni én a helyedben a süllyesztéses módszer helyett inkább egy kétszázas lyukfúróval körbefúrnám a leendő méret szerinti körvonalat és a lyukakba betont öntenék némi vasalással. Egymás mellé , szépen sorban fúrva , kiöntve . Ez már talán megtartaná a földet meg az alapot a pincéd felépítéséig .

De abban osztom a szakember véleményét , hogy egy kisebb pincéért nem dönteném magamra a házat, inkább mellette csinálnám meg.

Előzmény: Aranyossy Csaba (60699)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60707

Az eszköz ezek szerint már megvan hozzá. Mi legyen a módszer?

Előzmény: halaloszto (60706)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60706

es? nincs flexed? milyen ember vagy te?

Előzmény: coburg1 (60705)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60705

Igen ám, de az összefolyó fémből van!

(adott esetben ráadásul vasból)

Előzmény: nagy ivó (60703)
Varek1 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60704

Szóval pincét bővítenél  ?

 Gondolj arra hogy anno a rabok így szabadultak ki a földalatti börtönből (alagutat ástak ) hasonlóan tették nehány terroristák akik ugyan nem ki- hanem befelé ástak, meg kutakat is építenek.

 Minimális bővítés elvileg lehet. pl. én anno  a pincémet 2 db. un. ablakkal bővítettem. Kisméretű téglából épült az oldalfal  , kiszedtem egy kb . 0.8 m széles sávot és kb.  50 cm mély vakablak/vakajtó keretet építettem, majd kemény fából bepolcoztam.  Így is rengeteg földet kellett kivödrözni. Hogy úgy mondjam egy alagutat kezdtem építeni, amit 0,5 m után abba hagytam.

 A végső méret 0,8 x  1.7  x 0,5   m ,  felül beboltozva.

 

 

  "40 db 120-as, 140-es I és egyéb gerendáim, amit fel kellene valamire használni, akár duplázva is."

 Te is   f.... ?

 nekem csak vagy   150 -200 kg bontott csövem volt ( központi fűtés bontásból  )  Olyan  1/2,  3/4 és  1 "-os  méretben. Gondoltam a  35 éve befedetlen teraszomat  ezzel fedem. Jött egy lakatos. Mondja az  így nem megy, csak  zárt szelvényből. ok. megterveztem   abból. A következő már abból készítette. Azért a csövekből is bőven fogyott.  A maradék megy kerítésnek, a végén meg a hulladékfelvásárlóhoz.

Előzmény: Aranyossy Csaba (60699)
nagy ivó Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60703

Összetöröd az összefolyót?

 

Előzmény: coburg1 (60697)
KömKel Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60702

A gond az, hogy ehhez nagyon komoly statikai tervek kellenének, valamint talajmechanika, és természetesen épitési engedély köteles a dolog.

Csak az engedélyeztetésre elmegy lazán 6-800e Ft, mert szakáganként a 200e Ft-ot tuti elkéri mindenki...

 

Én nem tartom házilag kivitelezhetőnek és biztonságosnak az egészet, valamint totálisan gazdaságtalan is.

 

Most tegyük félre, hogy hogyan csinálod meg, meg tegyük félre az alap megerősitést is. Marad a pince alapozás, falazás, vizszigetelés, födém.

Ez akkor is kijön 50e Ft/m2 költségre. Ha magadnak csinálod, akkor is ~30e Ft/m2 az anyag hozzá.

Előzmény: Aranyossy Csaba (60699)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.16 0 0 60701

Némi félreértés van. Az ötlet tényleg élénk fantáziára vall, de nem megvalósitható. Ahhoz, hogy a szerkezet elinduljon lefelé a súrlódás ellenében a föld és a szerkezet között hézagnak kell lenni, még akkor is ha zaggyal kenik. Emiatt a túlfejtés miatt nem igazán támasztja meg a külső talajt, ahogy mondják egy süllyesztési tölcsér alakul ki. Jónéhány szekrény-süllyesztést terveztem, a legnagyobb kb. 40x32 m alapterületű volt. A szekrény (kút) süllyesztés egyik, vagy legkritikusabb része a szekrény súlya és a súrlódás egyensúlyának a megtalálása. A szekrénynek ha akarom süllyedni, ha akarom meg kell állni. Az egyik legnehezebb kivitelezői feladat. Ha rosszul csinálom akkor elferdül és befeszül, újrainditani nagyon nehéz. 

Előzmény: Aranyossy Csaba (60699)
Aranyossy Csaba Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60700

szerintem az oldala mehetne csemperagasztóval (ez a legolcsóbb) vakoltan, a teteje pedig aljzatkiegyenlítővel, mindkét esetben valamilyen tapadóhidat alkalmazva.

Előzmény: Herr X (60698)
Aranyossy Csaba Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60699

"Egyébként jó ötlet. Mindenesetre élénk fantáziára vall."

 

köszönöm! :) Emiatt megosztó vagyok a szakmámban és általában a műszaki, és egyéb területeken ahol alkotok, megfordulok. Sajnálom hogy KömKelnél megint kivertem a biztosítékot :) :(, mert szerintem is ötletes, örültem amikor kigondoltam, de egyszerűbb tervezési feladatnak gondoltam egy építész számára. Hátha csak első felindulásból reagált KömKel, vagy rossz passzban volt :).

 

Az ötletet a "csendesen végrehajtható" kritériumon túl az is nagyban hozzáadta, hogy adott vagy 40 db 120-as, 140-es I és egyéb gerendáim, amit fel kellene valamire használni, akár duplázva is. (Mint írtam nem vagyok tisztában az I gerenda pontos szilárdsági tulajdonságaival, de a volt panel lakásom 8. emeletén egy 2 m-es főfalkivágás helyére ezt tervezte be az építész a statikai szakvéleményben - két emeletet tart (2 db I gerenda összefordítva oszlopnak).).

Szóval nem mindegy hogy valamit 2-300 ezerből 1 hét alatt "kőkorszaki szerszámokkal", vagy 4-5 millióból hónapokig, több 10 milliós csúcstechnikával valósít meg az ember. Természetesen ugyan olyan biztonságosnak kellene lennie az acélváznak, ez az építész feladata kiszámolni :).

 

Az általam felvázolt megoldásnál pont az a jó, hogy nem kell túlfejteni egyáltalán, abszolút "passzentosan" be lehet süllyeszteni a vázkeretet (a saját súlya segít is a beilleszkedésben), egy percig sem marad üreg, nem rogyhat meg a fal, szerelési helyet sem kell ásni, csak annyi földet kell megmozgatni amennyi a pince térfogata, nincs felesleges munka. Persze itt van hőtágulás (bár a föld hőmérséklete kevésbé ingadozik) korrózió stb. ezeket a részleteket még át kellene gondolni.

Herr X Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60698

Betonlépcső előkészítése laminált padló vagy padlószőnyeg burkoláshoz

 

 

Azt szeretném megtudni, hogy milyen anyaggal kellene a beton lépcső felszínét melegburkolatnak előkészíteni?

(néhány helyen van benne egy kis "púp", amit le kell vésni, illetve nem teljesen sík/merőleges és sima mindenhol. (ahogy a zsaluval sikerült)

 

Gyakorlatilag néhány mm vastagságban kellene, hogy masszív felület legyen és a betonhoz hozzákössön.

coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60697

Én is az összfolyónál szeretném kezdeni, de hogyan jön ki az első elem a padlósíkból?

Előzmény: nagy ivó (60692)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60696

Ez nagyjából a kút vagy szekrénysüllyesztésnek felel meg. (kút kör, szekrény szögletes). Ezt vasbetonból szokták csinálni, azt is lehet toldani magasságában. Egy probléma van vele, ahhoz hogy süllyeszteni lehessen túl kell fejteni a földet. A ház megroggyan. Egyébként jó ötlet. Mindenesetre élénk fantáziára vall.

Előzmény: Aranyossy Csaba (60693)
Aranyossy Csaba Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60695

értelek, a 120-as I gerenda csak egy példa volt, nem ismerem tulajdonságait. Én csak abból indultam ki, hogy egész felhőkarcolókat építenek acélgerendákból, akkor valahogy csak kivitelezni lehet egy 4x5x2,5 m-eres acélkalickát amely elbírja egy 50 nm-es egyszintes ház nyomását. De ezek szerint bonyolultabb. Mint írtam ez csak egy gyors ötlet volt, hogy ilyen irányban el lehet-e menni.

Előzmény: KömKel (60694)
KömKel Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60694

A 120-as acél gerenda lófaszra sem elég. Az maximum egy résalap megtámasztására jó, de itt arról beszélünk, hogy a házad súlyának nyomását is el kell vislenie (vektorosan terhel), mivel nagyon közel van a ház széle.

Nem találsz olyan szakembert, aki ezt az őrültséget neked felelősen kiszámolná, valamint ha jól sejtem akkor engedély nélküli épitésnél egyáltalán aláirná.

 

Én rohadt nagy barkácsoló vagyok, de egy komplett házat nem kockáztatnék ilyesmi miatt.

Előzmény: Aranyossy Csaba (60693)
Aranyossy Csaba Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60693

„Igen, csak a közműcseréknél utána visszatömöritik a gödröt, tehát a zsaluzat és kitámasztása csak ideiglenes.”

 

Igen az én esetemben pedig a zsaluzat és kitámasztása ott „maradna”, ez a lényege. Mostmár akkor leírom nagyjából milyen megoldásban gondolkodtam (a műszaki de nem építész fejemmel) és természetesen a megfelelő szakemberrel vizsgáltattam volna felül, dolgoztattam volna ki ha kivitelezhető az elképzelésem:  Kb. egy 4X5 m-es pincéről van szó. 1. felbontom a szükséges helyen a padlót (szélesebben fél méterrel). 2. Fokozatosan elkészítem, összeállítom az acél kockavázat (kalickát), majd folyamatosan kitermelve alóla a földet lesüllyesztem: a. A pince körvonalán a végleges helyen, összecsavarozom/összehegesztem/összeillesztem pl. 120-as I gerendákból (ezt kiszámoltattam volna pontosan) a 4X5 m-eres acélkeretet, keresztrudakal. b. Az alap kész, jönnek a 2,5 m-es függőleges rudak  a sarkokra, középre (tartóoszlopnak ha szükséges) és mondjuk oldalközepekbe (ezt is pontosan kiszámoltatom) és ha szükséges a ferde  támasztórudak (ez is számítás tárgya). Alul kb. 830 mm-re jön a második vízszintes keret csavarozva/hegesztve/összeilleszve. C. elkészítem a zsaluzását is és a szigetelést is). Tovább egyelőre nem szükséges építeni, hogy ne kelljen magasan építkezni a nehéz acélrúdakkal és elemekkel. 3. Folyamatosan elkezdem középen, illetve a keret alól kitermelni a földet, mondjuk 5-10 centinként egyenletesen haladva lefelé. Az acélkeret így szépen süllyed lefele ahogy termelem alóla ki a földet. Ha leértem a második keret szintjéig, jöhet a harmadik vízszintes keret 2X830 mm-rel a legalsó kerettől (3 részre osztottam a 2,5 méteres magasságot, de ezt is ki kell pontosan számolni elég-e), majd annak az oldalfalazása, zsaluzása, szigetelése. Folytatom a földkitermelést és építést ahogy eddig, ha leértem kb. 2,5 méterre, ráillesztem a 3. vízszintes keretet, megcsinálom a zsaluzást. Azzal, hogy a földkitermelés és az acélkeret lesüllyesztése folyamatos, az acélkeret ahogy süllyed lefele MÁR támaszt, a még ki nem termelt föld pedig MÉG támaszt, így gyakorlatilag azt az 5-10 cm-es magasságot melyet éppen ások, nincs helye a földnek (bedőlni), illetve az alapnak (elcsúsznia) elmozdulnia. Ez a megoldás és építési módszer saját gyártásban 2-3 emberrel bonyolult és speciális műszaki infrastruktúra nélkül „olcsón” kivitelezhető (az újraalapozáshoz képest). Ezután már  csak a födém/padló, van hátra, illetve a belső oldalborítás. Elgondolásom szerint egy akárcsak felületkezelt pl. míniummal 120-as I gerenda acélváz 100 évnél előbb nem rohad el vagy gyengül meg annyira hogy ne tudja megtartani az alap oldalnyomását.

 

Én azt gondoltam hogy valamilyen ilyesfajta megoldással kivitelezhető utólagosan olcsón egy pince a méregdrága újraalapozás kiváltásaként (és nem utolsó sorban feltűnésmentesen :), mert ez is kulcsfontosságú jelen esetben számomra) de én csak műszaki ember vagyok, építész nem :). Vélemény? :)

Előzmény: KömKel (60672)
nagy ivó Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60692

Az összefolyónál kezdheted

 

Előzmény: coburg1 (60691)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60691

Na jó, tegyük föl, hogy kivágom a mischungot a környező lapok közül. És akkor hogyan tovább??

Oldalról még nem férek hozzá.

halaloszto Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60690

azt sehogy. nekem csak a tetejet kellett cserelnem esztetikai okokbol. 


Vajk

Előzmény: coburg1 (60684)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60689

Na jóvan már! :) Akkor inkább veszek neki két csúzligumit...

Előzmény: KömKel (60687)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60688

Jogosan követelheti, hisz megbízták és elvégezte.

(felteszem hibátlanul és az elvárás szerint)

 

De, nem bonthat el semmit... és nem is rongálhat.

 

Marad a megegyezés vagy a jogi út.

Előzmény: _kip_ (60654)
KömKel Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60687

Upsz, úgy látom kissé megszaladtak az árak, mióta utoljára néztem...

 

Most olyan 40 körül van olyan, ami komolyabban vehető, és mondjuk 20-30 méterig meg lehet vele sorozni az ellent.

Amik jók: AK47 Beta Specnaz, CM028 (AK47), vagy M4A1

 

Ezek jól birják akksiban is, kevés a karbantartás igényük, és viszonylag pontosak.

 

Persze egy komolyabb sniperhez sehol sincsenek, de azzal 70 méterről térden lőttem a csávót, és úgy csuklott össze, mint egy colstok :]

Előzmény: coburg1 (60683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!