Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2013.10.14 0 0 4293

Szia!

 

Nem hinném, hogy a sérv okozhat gyakori vizelési ingert, 

 

Gyakori vizelési ingert a prosztata jóindulatú megnagyobbodása okozhat, .. legalábbis  szerintem, …………

 

Kitartás!

 

Kérdésedre a válaszom, én nem tapasztaltam ilyet, ..

 

 

Előzmény: golgemáj (4292)
golgemáj Creative Commons License 2013.10.13 0 0 4292

Ha sérv van akkor találkozott már valaki olyannal, hogy a sérvtartalomba a hugyhólyag vagy annak egy része is beleesik, így esetlegesen gyakori vizelési inger vagy hasonlók jelentkeznek. Tapasztalt már valaki ilyet közületek?

tristen Creative Commons License 2013.10.12 0 0 4291

Gratulálok! Egy pohár pezsgő remélem lecsúszott, :))))))

 

Kitartás!

Előzmény: dalmata13 (4290)
dalmata13 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 4290

csak benéztem .jubilálok, ma 3 éve műtóttek.minden rendben.

tristen Creative Commons License 2013.10.03 0 0 4289

Szia!

 

 

Véleményem szerint jobb nem eljutni a heresérvig, inkább előtte megoperáltatni, ..

 

Látom már megint kombinálsz ezerrel, ..

 

KITARTÁS! :)

 

Előzmény: golgemáj (4286)
golgemáj Creative Commons License 2013.10.01 0 0 4288

Púdermacska te férfi vagy nő vagy? Megtéveszt a neved :) Mesélj nálad hogyan zajlott annak idején s mit dolgozol vagy dolgoztál?

Előzmény: púdermacska (4287)
púdermacska Creative Commons License 2013.10.01 0 0 4287

Sziasztok!

Bár úgy látom már elkanyarodott a téma, azért úgy illik, hogy ideírjam: Csak javasolni tudom Csiky Lászlót. Engem is Ő műtött másfél éve miniplasztikával. 6 hét után már úgy futottam a 10 km-et mint korábban. Azóta is OK. Ha lesz kiújulás mad írok ismét :-)

Előzmény: zekkkk (4225)
golgemáj Creative Commons License 2013.09.30 0 0 4286

Ha valaki ,, lemarad" a lágyéksérvről és azt veszi észre magán hogy heresérve lett, ami már ugye egy továbbfejlődőtt kifejlet, az ugye szintén műtétet igényel, kérdés hogy miben más vagy lényegében ugyanaz mintha lágyéksérvet műtenének ? Mélyebbről kell felhozni a tartalmat, de ugyanúgy zárni kell a sérvkaput stb. Vagy magánba az már úgy drágább vagy mik  a gondolatok? Ne aludjatok.

lac1 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 4285

Szia,

 

nekem is ez volt pár napig, de én már a műtét másnapján, amikor hazamehettem, elkezdtem olajat inni pont ezért. Olívaolaj volt itthon, így hát azt ittam napi fél-egy decit. Három napig ittam, nem is volt gondom a keménységgel...

Előzmény: mandy grey (4284)
mandy grey Creative Commons License 2013.09.22 0 0 4284

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat a férjem nevében is! 

Bombyna Creative Commons License 2013.09.21 0 0 4283

Nekem is hálóval csinálták laparoscoppal és kidudorodik a helyén.2 éve volt.Megnézetni nem akarom de köhögéskor érzem hogy ugrál.Remélem nem vagyok benne az 1%-ban.Vagy szarul csinálták meg.

Előzmény: Ambilane (4282)
Ambilane Creative Commons License 2013.09.21 0 0 4282

Szia!

 

A hálós műtét utána kiújúlás esélye nagyon minimális kb. 1% , de nagy igazság amit már a többiek is leírtak, az első pár napban, 1 hétben csak könnyű ételek, lehetőleg minden turmixolva, pépesítve és akkor a széklettel sem lesz gond.

Fontos még a legalább 1.000 mg C vitamin és a sok sok pihenés!

 

Ahogy azt is korábban már a többiek is lerírták, a műtét helye sose lesz olyan mint volt, sokak évekkel a műtét után is érzik vagy beszúr, nem kell megijedni tőle, és a jövőben csak óvatosan a terheléssel.

 

Gyógyulást a férjednek!

Előzmény: mandy grey (4279)
tristen Creative Commons License 2013.09.21 0 0 4281

Szia!

 

Nem hinném, hogy a nagy erőlködéstől kijött volna a sérve a férjednek, de azért így frissen műtve, ne nagyon erőlködjön, .. szerintem.

 

Ez még egy borzasztóan érzékeny rész, nem szabad erőlködni,

 

Valóban inkább hajhajtózzon, ha szükséges, illetve a puffadásról még annyit, hogy nálam is jelen volt, ha olyat ettem, és bizony nagyon tud ám feszíteni a háló.. Tulajdonképpen be lett stoppolva  a hasfala a férjednek, és a gázokkal teli belek belülről felfújják az embert, és hát a műtött részen elég kellemetlenül tud feszíteni, ..

 

Szóval inkább NE ERŐLKÖDJÖN, nem szabad erőlködnie,

 

Műtés után pár nappal nekem is voltak olyan érzéseim, hogy kiújult a sérvem, de ez nem fedi a valóságot, ..

 

KITARTÁS!  

Előzmény: mandy grey (4279)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4280

Nos, mikor én voltam műtét után, 5 napig nem volt székletem. Már én is a hashajtón gondolkodtam. De aztán mégsem nyúltam hozzá. Gondolj bele, műtét előtt úgy ki van koplaltatva az ember, hogy szinte semmi nincs a belekben. Mikor el kezd enni az ember, szinte minden felszívódik, alig marad salak. Mire újra termelődik, kell egy kis idő. Ráadásul úgyis keméynre sikeredik, az meg lassabban akar távozni. Fontos lenne a sok folyadék és a rostos gyümölcsök fogyasztása. Én két napig küszködtem mire megszültem. Fene tudja hányszor kiültem a budira, mert úgy éreztem nagyon kell. Aztán meg scak ültem, mert nyomni nem mertem, meg nem is nagyon tudtam. Végül úgy döntöttem, majd akkor ülök ki újra, ha úgy érzem majdnem bekakkantok. Én nem szobrozok naponta ötször fél órákat. Aztán nagy keservesen a természet megoldotta a dolgot. Nyomás nélkül megszültem. Hát, mit mondjak, valami hasonló lehet a nőknél a szülés is. Azt hittem szétszakad a hátsóm.

Arra figyelni kell, hogy puffasztó kajákat nem szabad enni műtét után. Nekem mondta is a doki.

Előzmény: mandy grey (4279)
mandy grey Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4279

Sziasztok!

 

A férjemnek Hétfőn volt lágyék sérv műtéte ( hállós beültetés). Kedden haza engedték. Már Kedden jelentkeztek nálla a tünetek, hogy nagyon puffad, Szerda reggel elmentünka házi orvoshoz, a papírokkal, említtetük a puffadást, és azt, hogy vasárnap óta nem volt széklete. Azt mondta az orvos, vegyen be hashajtót, ha azzal sem lesz semmi csütörtökön menjük vissza asebészetre, mert akkor szövödmény lehet. (Említtetem, hogy azóta, csak húslevest evet) Szóval a hashajtó megtette a hatásást, nagy kínok közzepete, ahogy Ő mondta. Szóvala kérdésem az, hogy lehetséges-e a nagy erőlködéstől újra kijött. Mert Ő azt mondja, most ugyanolyan puffadtnak érzi ott magát, mint amikor kijött a sérve.

U.I.: Varratszedésre majd jövőhét pénteken kerül sor.

 

tristen Creative Commons License 2013.09.17 0 0 4278

Szia!

 

Sok mindentől függ, jönnek mennek a fájdalmak, mint a várandós anyukánál, aki minden percben szülhet...

 

Nem tudom mi lehet ez, de néha beveszem a lesz@rom tablettát, ez olykor segít! :) Lehet kapni a gyógyszertárakban, ;-)

 

Kitartás! :)

Előzmény: girman (4276)
girman Creative Commons License 2013.09.16 0 0 4277

Liechtenstein-féle sérvmütétem volt kb 1 éve,de előtte gyerekoromban volt hagyományos mind2 oldalon.
Egész nyáron mozogtam,sportoltam,de most 1 ideje(kb 1 het) olyan fájdalmat érzek mint mütét után,heg mellett,lehet még hőemelkedésem is volt.
Nektek volt hasonló ''élményeket''?

girman Creative Commons License 2013.09.16 0 0 4276

Nekem is van úgy, hogy amikor nagyon megerőltetem magam, szinte bizonyosra veszem azt, hogy kiújult a sérv, már- már ott tartok, hogy ismét kés alá megyek, szinte betervezem a sebészvaló való eljutást, megmutatni magam, majd eltelik mondjuk egy hét, és valahogyan elmúlnak a fájdalmaim. Az az igazság, mivel ez egy műtött terület már, szinte biztosra veszem, hogy mindig lesznek fájdalmaim egész életem során, hol ilyen, hol olyan, ..

 

 

egyetértek,de azért van az 1 hét,néha 2-3 is,nem?

Előzmény: tristen (4271)
tristen Creative Commons License 2013.09.15 0 0 4275

Szia!

 

Köszi, hogy megosztottad ezt nekünk,

 

Kitartás! :)

Előzmény: DonBandi (4274)
DonBandi Creative Commons License 2013.09.15 0 0 4274

Ezt azért megosztom veletek, mert engem baromira zavar a dolog, úgyhogy el is megyek egy urológiára, amint járóképesebb leszek:

 

"Műtét vagy sérülés miatti elzáródások

Ha a herezacskó vagy az ondózsinór sérül, esetleg herecsavarodás lép fel, az ondóvezeték szűkületét okozó hegesedés mechanikai akadályt képezhet, akár a sérvműtét, a here, a mellékhere vagy az ondózsinór műtétei esetén. Ezek mikrosebészeti eljárással szintén korrigálható elváltozások."

 

http://www.hazipatika.com/eletmod/meddoseg/cikkek/elzarodas_hegesedes_akadalyok_a_gyermektelenseg_mechanikai_okai/20120229164002

 

DonBandi Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4273

Apropó, herevezeték, amit taglaltam legutóbb.

Varratszedésnél kérdeztem a dokit és azt mondta, nem sérül, ugyanis a műtét során (laporoszkóp) látótérbe szokták hozni, pont a sérülésének az elkerülése céljából.

 

A másik amit a neten össze-vissza olvasgatva találtam, hogy a sérvműtét után néhány hónappal érdemes a hasfalat megerősítő edzéstervet kidolgozni.

Ami szigorúan lassított, óvatos és nem versenyszerü terhelés legyen, de folyamatos, nem csak 2-5 hét és meguntam típus.

 

A videoklinika.hu -t is érdemes nézni ezzel kapcsolatban, jópár videó van a témában, bár ez a műtéten dilemmázóknak lesz inkább érdekes.

DonBandi Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4272

Halihó.

 

Nekem most van kereken az 5x24. órám, vagyis 5 napja fejeződött be a műtét.

A felállás, leülés, köhécselés még mindig fáj, és a bal herémet is érzem, mikor a nacit lemozgatom róla.

Ráadásul a hasam meg van feszülve, úgy érzem.

Mintha nehezen mozognának a belek.

Bár a doki azt mondta, ez még egy darabig így lesz, a hashártyának regenerálódnia kell, a háló pedig 2 hónap alatt áll be rendesen, nem 5-14 nap.

A sok fekvéstől és merevedett mászkálástól meg belső nyomásérzésem is van, mintha nehezem férne el a tüdőm, meg a szívem bent, úgyhogy a vérnyomáscsökkentő meg a hajtóműlassító is napi társammá vált..

Úgyhogy rutin-műtét ide vagy oda, ez nem egy egyszerű fogkőleszedés kategóriába sorolható beavatkozás, de ezt a dokim is megerősítette.

 

DEU36, neked pedig azt javasolnám, amit én is csinálnék, hogy ha módodban áll keress fel egy másik klinikát, vagy totál más orvosi intézményt a kivizsgálás céljából.

Mivel szabad orvosválasztás joga megvan, így akár más városba is mehetsz.

Ha más nem, elő kell készíteni egy kis pénzt és az sokmindent megold, akár telón is egyeztethetsz más városban egy sebésszel, vagy belgyógyásszal, vagy urológussal.

Előzmény: DEU36 (4270)
tristen Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4271

Szia!

 

Amennyiben nehéz fizikai munkát végzel, kihozhatja a fájdalmakat az állandó megerőltetés, de ettől még nem jelenti azt, hogy kiújult volna a sérved..

 

Amúgy sajnos én sem tudom, hogy mi lehet ez, …

 

Annyi bizonyos, hogy lehetnek esetleg idegszálak által okozott kellemetlen tünetek, és ha ez volna, akkor lehet, hogy sosem fog már elmúlni, de ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy nem sikerült volna a műtéted, csak hát úgy hozta a jó sors, hogy neked így nőtt össze (összevissza) azaz vissza az eredeti állapot. [Megjegyezem említetted, hogy immáron másodszor is megműtöttek már; …………]

 

Azért ez a sérv (műtét) nem annyira bonyolult, tény, hogy nagyon meg tudja keseríteni az életét az embernek még utólag is.

 

Nekem is van úgy, hogy amikor nagyon megerőltetem magam, szinte bizonyosra veszem azt, hogy kiújult a sérv, már- már ott tartok, hogy ismét kés alá megyek, szinte betervezem a sebészvaló való eljutást, megmutatni magam, majd eltelik mondjuk egy hét, és valahogyan elmúlnak a fájdalmaim. Az az igazság, mivel ez egy műtött terület már, szinte biztosra veszem, hogy mindig lesznek fájdalmaim egész életem során, hol ilyen, hol olyan, ..

 

Szóval az eredeti kérdésedre válaszolva és sem tudom, mi lehet ez, és az a szomorú, hogy még az orvosok sem tudják megmondani neked, ..

 

Kitartás!  

Előzmény: DEU36 (4270)
DEU36 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4270

Szevasztok!

Kicsit elolvastam mi itt a szitu, de látom csak nálam ilyen bonyolult a helyzet.

Én már megin óriási fájdalmakkal mentem be a kórházba, ahol műtöttek.

Fáj a hasfalam mélyen bent és fáj a herém, a műtöttoldali.

Kis ultrahang kis tapogatás, másnap belevágtak a hasamba 2 szurit, amitől 1 napig zsibbadt, de kicsit éreztem.

Aztán másnap megint jöttek a fájdalmak.

Mi a szar lehet már ez?

Lassan nekem kell kitalálni az orvosok helyett, mert ezek itt én nemtudom mit csinálnak.

 

A. Megsérült a lágyékcsatornám

B. A háló(k) ideget nyomnak

C. Valami összenövés

 

Itthon ülök 1 hete és ez minden amit tudnak csinálni? Kiírnak tápra, meg adnak fájdalomcsillapítót, csak éppen nem segít.

 

Szerintetek hova mennjek?

 

A. Lakatoshoz

B. Állatorvoshoz

C. Ügyvédhez

 

Mostakkor jön az, hogy harmadszor is meg kell műteni? Nem igaz, hogy valaki nem tudja, mi a ........-t kell ilyenkor csinálni orvos létére. Én vagyok az egyetlen a földön, akinek műtét után fájdalma van.

tristen Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4269

Szia!

 

Egyébként nekem vannak némi panaszaim, mert amikor nagyon fel vagyok izgulva és amikor "elmegyek" és hát eléggé rángatózik ott alul minden, néha megfájdul a herém, de hát ez van, inkább ez mint egy tuberkulózis, ugyebár,

 

Nekem az vált be, hogy nem adok bele apait, anyait a szexbe, így nem annyira vagyok beindulva és kevésbé fájdul meg a herém, de az is igaz, hogy nem is lövellek ki olyan nagyon, ami persze a gyermeknemzés szempontjából nem biztos, hogy annyira frankó volna, ..

 

Kérdezted, én válaszoltam őszintén, :)

 

Kitartás! :)

Előzmény: DonBandi (4264)
tristen Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4268

Szia!

 

Igen sérülhet az ondóvezeték, de valóban ez benne van a pakliban.

 

Amúgy meg, lehet mesterséges megtermékenyítéssel is gyermeke a párodnak, ha esetleg neked valami bajod adódnának a hagyományos szeretkezéssel, .. no ezt csak úgy megírtam ...

 

Kitartás!

Előzmény: DonBandi (4264)
70hetes Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4267

Sérülhet a herevezeték, a herét ellátó erek, idegek. A beleket is megsérthetik, belső vérzés is lehet. De ezek műhibák, normális esetben azért nem sérül meg a herevezeték, pláne potencia gondokat okozva.

 

Benne van a pakliban, de nem annyira, mint mondjuk egy prosztatarák műtétnél, amit előrehaladott állapotában műtve nem annyira garantálható , hogy után még működni fognak ott lent a dolgok. Tehát annál a műtétnél nagy a kockázat.

 

Sérvnél nem ennyire vészes azért ennek a kockázata. Én nem aggódnék.

Előzmény: DonBandi (4264)
70hetes Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4266

Nekem sem látszódott semmi az ultrahangon. De ez nem is csoda. Fekvő helyzetben a sérv simán vissza tud húzódni a hasüregbe, aztán ha felállsz megint visszacsúszik a sérvcsatornába. Gondolom feküdtél az ultrahangon. Szerintem eleve állva kéne köhögni ultrahangon, ahogy a tapintásos vizsgálatnál is van. Legalábbis én álltam amikor a sebész köhögtetett.

 

Ez a néha fáj néha nem, nálam is megvan. Úgy vettem észre nekem attól függ mennyi kaja van a hasamban, mert az nyomni tudja.

Hozzáteszem nekem még nem votl műtve.

 

Érdekes, hogy a bringát mondod. Nekem is a bringától újult ki egy hete a fájdalom. Sportosan elöl van a kormány, kicsit nyújtózkodnom kell rajta. Lehet, hogy ez nyújtja meg kicsit a hasfalon a sérülést. Ha ez igaz, hogy a nyújtózás nem tesz jót neki, az egybevágna a kézállásnál érzett fájdalommal. Bár ott pont a sérvkaputól elfelé húzza a gravitáció a sérvet. Egybként ha fekve nyújtózom sosem fáj, és a bringán sem éreztem menet közben, csak miután leszálltam vettem észre, hogy hoppá itt mintha egy buborék lenne a sérvnél. Utoljára akkor éreztem, amikor először kijött.

Úgyhogy most én is várok mi lesz :)

 

Még egy dolog. Az állatvilágban baromi ritka, szinte ismeretlen a sérv. Nyilván mert a legtöbb nem két lábon él, mint mi. Nem erre lettünk tervezve, hogy a hasüregünk egész tartalma nyomja azt a két gyenge pontot. Az állatoknál egyenletesebben oszlik el a nyomás, nem az alhasat terheli.

 

Plusz még egy érdekesség. Ismerősnek van Bolognese kutyája. Ez egy kis teremetű kutyus. Állítólag nem szabad a két hátsó lábára állítani, mert sérvet kaphat.

Előzmény: girman (4265)
girman Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4265

Sziasztok Sorstársak,

voltam uh-n,rendes volt a dokinő,megnézte az egész hasat,sérveket is,(köhögtem eleget)
azt mondta nem lát semmit egyik oldalon se...(kérdésem hozzátok:függ a sérvkapu láthatósága a köhögés erősségőtől,pl gyengén köhögök nem látszik,ha erősen akkor igen,egyáltalán mérhető a köhögés erőssége?)
egyébként korábban már 3 orvos vizsgálta(ebből 1 mondta,h érez vmit)

néha fáj,néha kellemetlen,néha alig érzem,van,h mind2 oldalon érzem...

arra gondoltam,h mikor biciklizek többet(kb 10 km) akkor érzem a frissen (1éve) mütétet,v időváltozás aktiválja a fájdalmat?

edzésről irt vki..

Fegyencedzést kezdtem nulláról,a tavalyi sérvmütét után,direkt azért,h megelőzzem a súlyzós edzés miatt,esetleg kialakuló dolgokat,az egész rendszer a 0-ról indul...


a gyerekkorban mütőtt oldalon pl kézenállásnál kezdtem érezni a heg alatt 1 kellemetlen érzetet...


lehet,h ebben megerőltetettem magam,meghúzódhat vmi. pont a sérvhelyen?

arra gondoltam,h pihenek 2-3 hétig,talán elmúlik magától a fájdalom...


v azon gondolkodtam,h laparószkópos mütéttel megcsináltatni,hisz mütét alatt láthatóak látens sérvek is...lehet, h prevencióban megcsináljak?
ötletek,vélemények?

DonBandi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 4264

Én például 5,5 éve szereztem a lágyéksérvemet, amit egy helytelenül végrehajtott hátsó vállizomzati súlyzós gyakorlat okozott.

Most lett megműtve tegnap.

Igen, eddig halogattam, mert gondoltam, hogy nem egy egyszerű műtét az utóhatásait tekintve.

És bejött, műtét napján (tegnap) rettenetes formában voltam.

Szédültem, remegtem, hányinger, szomjúság és az érintett terület fájdalma.

Nekem kétoldali lágyék volt, laporoszkóppal csinálták, altatásban, a debreceni Kenézy kórházban.

mára már javult a helyzet, de járkálás közben rendesen fáj, leülni, lefeküdni kész procedúra.

Kicsit még dagadt a nagyobbik baloldali sérv helye, azt gondoltam nem sikerült rendesen megcsinálni, de a doki azt mondta, ez a hurkásodás normális, majd visszahúzódik idővel.

Ami miatt én aggódok, hogy a herevezeték nem sérülhet-e ilyenkor?

35 éves vagyok és még nincs gyerekem, de rövidesen szeretnék azért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!