Keresés

Részletes keresés

glad Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22720

köszi!

 

fejlemények:

 

Most azon a gépen léptem be amelyen nyitottam a számlát és ott rendben megy.

 

Lehet az volt a baja hogy egy másik gépen léptem be vagy van egy trójai adathalászom?

Előzmény: Blue_Sky_007 (22716)
s_titánia Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22719

Erről a kártyáról még nem hallottam - nem lehet, hogy ez egy sima ebay-es ajánlás (reklám), amilyen néha fel szokott bukkani, még a My eBay oldal előtt? Mert valami kártyás bigyót én is kapok mostanában.

 

 

 

A strike az már más dolog - eladója válogatja, hogy engedi-e a strike-kal rendelkező vevőket licitálni. Be lehet állítani, hogy blokkolva legyen az ilyen vevő.

 

Az igazság az, hogy nagyon sok rossz tapasztalat van a mindent összevásároló, majd nem fizető vevőkkel, sajnos nekem is - az ember nem kevés időt tölt el azzal, hogy lefotózza, feltegye az árut, megírja hozzá angolul a leírást, ellenőrizze, hogy minden rendben legyen, aztán ha jön egy (vagy több) licit, akkor örül, mert kifizetődik a munkája (főleg így Karácsony előtt, jól jön egy kis plusz pénz).

Aztán telnek a napok, hetek, és a vevő sz*rik fizetni.

 

Sajnos nekem is volt már nem egy ilyen vevőm, úgyhogy én meg tudom érteni, ha sok eladó blokkolja a nem fizető vevőket.

 

Azt lehet tudni, miért nem fizettél?

 

Előzmény: BoGar (22718)
BoGar Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22718
Látom, erről még akkor nincs tapasztalat.

Akkor lenne még egy kérdésem. Ha valami strike-ot kaptam, mert nem fizettem, fizethetek még? Vagy ennek annyi?
Előzmény: BoGar (22708)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22717
Valami gáz tuti, hogy van. Mai eset, rohadtul bosszant. Vettem egy cuccot, Payment requireddel, azaz, csak akkor az enyém, ha kifizetem. Még ilyen soha nem volt, rámentem, Pay Now, majd átvitt a PayPal-ra, ott Pay gomb. Majd az jött be, hogy az oldalt nem találja. A cucc NEM lett az enyém, de a pénzt leemelte! A PayPal tranzakciók között sincs! Ilyenkor mit lehet csinálni? Hová lett a pénz? Visszakapom valammikor? Eddig azt hittem a PayPal a világ legbiztonságosabb fizető oldala. Hát most ez a hittem egy kicsit megingott.
Előzmény: Blue_Sky_007 (22716)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22716

Nekem úgy megy ahogy kettő napja.

Semmi változást nem észleltem.

Előzmény: glad (22713)
garfieldka Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22715
Köszönöm, ez megnyugtató.
Előzmény: Pavel (22712)
garfieldka Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22714
aw-confirm@ebay.com-ról érkezett.

Ha kinyitottam az eladó nickjét, a tűzróka egyből menekülést ajánlott. :))


Itt a szöveg amit küldött:


Please make up your mind, or i will report you as a non paying bidder!
John


-estate-agency Did this answer your question? If not, let the seller know.



Item and user details
Item Title: 50 Acre island in South Pacific

Item URL: Nov-04-07 11:29:54 PST
From User: estate-agency (11713)
100.0% Positive Feedback
< td style="font-size:10pt; font-family:arial, sans-serif; color:#000" nowrap="nowrap">Member since Jul-06-00 in United States
Location : MI, United States
Activity with estate-agency (last 90 days):I have bid on 1 items from estate-agency


Előzmény: tusi74 (22711)
glad Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22713
Javasolták, hogy itt is kérdezzem meg:

Segítség! Meghülyült a paypal! :(

Ma végre megkaptam a 4 jegyű megerősítési kódot, be akarok lépni a paypal-ba, hogy megadjam erre valami új rendszer bevetéséről hadovál és hülye adatokat kér, mint pl social security number, anyán neve, kártyám pin-kódja!

Megpróbáltam belépni az ebay-on keresztűl is és uygan az.

Másnál is van ez?

Két napja még nem volt ilyen.
Pavel Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22712
Nekem volt ilyen esetem az idén. Ha jól emlékszem a vételár 70 %-át térítette az ebay (100-150 EUR körüli összeg volt), arra nem emlékszem, hogy a szállítási költség ebben benne volt-e. Az átutalás díja nem érdekli őket, az is bukó.
A claim során elfaxoltam nekik az átutalást igazoló papirost, mást nem kellett tennem. 3-4 hét alatt zajlott le, a kártérítés közvetlenül a bankszámlámra érkezett.
Előzmény: garfieldka (22705)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22711
Milyen e-mail címről jött?
Előzmény: garfieldka (22709)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22710
Ugye, ugye, én is ledöbbentem. Nagyon jóóóó.
Előzmény: jita (22706)
garfieldka Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22709
Nekem ma jött egy felszólítás, hogy fizessem ki valami Csendes óceáni szigeten vett 50 hektár földet amit vettem! Ellenkező esetben feljelent. Egyből futottam is a bankba. :))
Előzmény: FLaci (22707)
BoGar Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22708
Állandóan zaklat az ebay minden belépésnél egy Ebay kártyával. Miről szól ez? Ennyire nem értek hozzá. Ezt érdemes megcsináltatni, egyszerűbb ezzel fizetni?
FLaci Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22707

Na, ez egy ügyes halászat lenne... Találtam egy ilyen levelet a GMail spam mappámban:

 

Hi,I am the seller of the eBay item :xxxxxxxxxxxxxxx,and I've just been contacted by the eBay staff who informed me that the winner of this item got rejected due to security reasons (either failed to follow through on the purchase commitment or outright refused to do so). Your last auctioned bid prior to being outbided is taken into consideration as eBay policy automatically proclaims you to be the winner by default.Nevertheless,I need your agreement on this so I may contact eBay to confirm your winning position otherwise I'll relist the item. If you're interested please confirm by forwarding this message to e-mail and include your name,address and ebay ID. Thanks!

 

Az item valódi, de én nem licitáltam rá, és nem is ezzel az email címmel vagyok regisztráva. De: a nyertes ID-je (véletlenül) megegyezik az én gmail-es címem @ elõtti részével.

jita Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22706
Hát gyerekek, ez a live help nagyon király. Baromi rendesek és azonnal megoldották a problémát. Nagyon kösz a tippet!
garfieldka Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22705
Sok év alatt először most én is belefutottam egy eladóba aki már nem regisztrált ebayes és nem jött meg a tőle vett áru.

Megbízásra vásároltam tőle és banki utalást fogadott el. A vétel október elsején, a fizetés ötödikén történt. Azóta semmi. Többször írtam neki, de semmi válasz. Bejelentettem az ebay-nél, letelt a tíz nap, nem reagált.

Paypal-es hasonló esetem volt már több is. Mindet rendezni tudtuk a határidőn belül, nem kellett az ügyet továbbvinni. Most viszont kérni szeretném a kártérítést, ez a megbízóm érdeke is.

Arra lennék kíváncsi, hogyan zajlik a továbbiakban a dolog? Mennyi átfutási időre lehet számítani? Egyáltalán az ebay vevővédelemben leírt max. 200 eurós kártérítést (- 25 euro a költségekre) megítéli ilyenkor az ebay? A gondom itt elsősorban az, hogy az eladó már nincs nyilvántartva.

Egyébként az utóbbi időben többek hasonlóan jártak ezzel az eladóval. Az érték a mi esetünkben 87 GBP volt.

Köszönöm, ha valaki érdemi választ tud adni.
tusi74 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22704
Még konkrétan ez nem, de volt már hasonló gondom. A megoldás nekem a live-help volt. A www.ebay.com-on a jobb felső sarokban van. Elég beírni a nicked, vagy az e-mail címed, nem kell jelszó, tehát akkor is használhatod, ha nem tudsz az Ebay-re belépni. Valóban élő, én már 2x használtam. Kiválasztod a legördülő menöben, a problémád lényegét, és megnyílik egy chat-ablak. Lehet, hogy várnod kell, de akkor meg kiírja, hogy hjányan vannak előtted, de több ügyintéző van, nekem eddig a legtöbb várakozás 3 perc volt. Valüódi munkatárssal chatelsz angolul. Mondjuk angolul jól kell tudni.

Először feltesznek pár ellenőrző kérdést, hogy tényleg Te vagy-e. Általában a címed kérik el az országd, telefonszámod stb. Ha megbizonyosodnak, hogy Te vagy Te, villámgyorsan segítenek.

Nekem olyan problémám volt, majdnem az mint a Tied, hogy nem kaptam meg a jelszó változtatással járó visszaigazoló mailt, így nem tudtam visszaigazolni. Vagyis ott tartottam, mint Te, hogy nem tudtam belépni. Egy nagyon kedves hölgy volt. Egyszer meg az angol oldal live helpjét használtam, az is szuper. Ők teljesen hozzáférnek a fiókodhoz, így együtt csinálsz a munkatárssal lépéseket. Próbáld ki érdemes!
Előzmény: jita (22702)
NHLFAN Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22703
szerintem belefutottál valami átverésbe.jelszót csak úgy írj be,hogy belépsz az ebay.com-ra és azon keresztül.levélben küldött linken ne lépj be!én legalábbis így teszek
Előzmény: jita (22702)
jita Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22702
Ti nem kaptatok olyan levelet hogy valaki más is használja a te accountodat és hogy azonnal változtassam meg a belépési kódot? Nekem már zárolták is a dolgaimat. Be sem tudok lépni. Csináltam egy jelszóváltoztatást, azt írták hogy küldenek egy mailt amiről be tudok lépni. Még nem jött semmi. Mennyi idő amíg elküldik?
t.lantos Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22701

ezt bankja valogatja

a K&H-nal ninsc konverzios koltseg, ami nem is jogos, erre alo a veteli es az eladasi arfolyam. ertelemszeruen vetelin kapom aforintszamlamra

Előzmény: tusi74 (22694)
Volki Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22700

Okés köszi, ez lesz.

Egyébként a fuvarlevelen rajta van a nevem. De a vámpapírt már cégnévre állították ki!

 

Előzmény: SnAkE (22692)
H.Arnold Creative Commons License 2007.11.21 0 0 22699
Sziasztok,
Még mindig gondok vannak az eBay és a PayPal között? Tegnap fizettem ki egy terméket, megkaptam az e-mailt is, hogy fizetve lett, de My eBay-en még mindig azt írja ki, hogy "This item is pending payment through PayPal. Payment was sent to..."
Köszönöm a segítséget.
tusi74 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22698
Mondjuk az elképzelhető, hogy bankja is válogatja. A Raiffeisennél ha forint alapú a számla, a konverzió még bankon belül történik, és ez a költség benne van az 5 EUR-ban. Tehát a bankot már az EUR hagyja el, tehát a fogadó bank szempontjából lényegtelen, milyen a küldő bankszámla pénzneme, hiszen ő EUR-t kap.

Lehet, hogy van olyan bank, ami külön számol fel kezelési költséget és konverziós költséget.
Előzmény: tusi74 (22697)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22697
Próbáld ki, tuti működik!
Előzmény: Pavel (22696)
Pavel Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22696
No akkor majd valamelyik kevésbé fontos árunál kipróbálom, eddig nem mertem kockáztatni :)
Előzmény: tusi74 (22693)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22695

Tudom, hogy nem tőlem kérdezed, de nekem is eu alapu számlám van és most hivtam fel telefonon őket és eu-s számlálról az unióba nincs más kts csak a saját bank által felszámított, a fogadást nem terheli ktg.

Előzmény: tusi74 (22694)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22694
Neked EUR alapú a számlád? Mert ez csak akkor igaz, hogy ingyenes a fogadás, ha Unión belül EUR alapú számlára történik a fogadás. Ha forintalapú a számlád, akkor kell a fogadásnál konverziós költséget fizetni.
Előzmény: Pavel (22688)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22693
A fogadóihoz nem szabad pipát tenni! Nekem megmondták a Raiffeisennél. Így nekem szigorúan 5 EUR minden kis utalás. Korrekt adatoknál uniós törvény tiltja.
Előzmény: Pavel (22688)
SnAkE Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22692

De a cégednek is van címezve, vagy a te nevedre?

 

Ha a cégednek van, akkor te nem tudod levámolni, csak mint a cég képviselője.

Viszont ha tudod bizonyitani hogy te rendelted, te is fizetted, akkor te is vámoltathatod.

 

Lehet azért került Egerbe, mert a cégeknek kötelező vámoltatni a rendelt dolgaikat, és mivel nem pesti a cég igy a legközelebbi vámhivatalba továbbitották.

 

Szerintem innen az a teendőd hogy besétálsz a vámhivatalba, és bebizonyitod hogy a tied a rendelt holmi és nem a cégedé. Aztán majd megmondják a továbbiakat.

 

Snake

Előzmény: Volki (22687)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.20 0 0 22691
A banknál azt mondták, mint Te, ha iban-os szszámra utalok unión belül nincs a fogadásért  kts!
Előzmény: tusi74 (22686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!