Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9997

Siófok?

POLIMIX

Előzmény: Palga79 (9995)
cdl1 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9996
Szia.
Az a 18KW nem lesz nagyon sok?
Nekem egy 12KW-os fűt egy 100nm-es lakást gond nélkül.Vagyis egy kicsit nagy szerintem.Egy kis bővitéssel pont jó lesz.
Mondjuk ez 2 szinten, felül tetőteres, így kevesebb a m3.
130 kiló volt az öntvény tűztér.
Azt sem értem miért csak hétvégén akarod használni.
Mi is fél 6-ra érünk haza.
Akkor gyújtok be.Nagyon hamar bemelegszik a lakás.Így beált a téli 2 m3-es gázfogyasztásra, melegebb időben 1 m3 ami a fűtésre megy el.
Előzmény: Palga79 (9988)
Palga79 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9995
Aki tud segíteni hogy Somogy megyében hol forgalmaznak kandalló tűztereket annak megköszönném.
(...tudom, gugli a barátunk, de ezen már túl vagyok és nem sok a találat...)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9994

Nincs.

De a nagyobb teljesítményeket, nem tudják ÖV betétből kihozni.

Max 14 kW.

Aki többet ír?

Az is igaz, csak én hitetlen vagyok.

Előzmény: Palga79 (9991)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9993
Ja! És 50 cm.-től lefelé, "koromkút"!:)))))))))
Előzmény: Srófos (9990)
dako60 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9992
Ma voltam egy helyen és láttam egy vízteres Etna(9kW) kandallót 5 radiátorral kb. 80m2 fütenek vele. Az illető azt mondta teljesen jó és kicsi az étvágya.
Palga79 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9991
Köszi! Élettartamban van különbség az ÖV és a lemez között?
Előzmény: Törölt nick (9989)
Srófos Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9990
A koromzsák gyakorlatilag a kémény kürtő alja és a legalsó füstcső bekötés között lévő függőleges szakasz, mely célszerűen a kémény alján üríthető. Nem vok benne biztos, de ha jól tudom ez jó ha olyan 1,5 m körül van.
Előzmény: HegyenVolgyon (9984)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9989

Súly alatt azt értem.

Ha ÖV betétet veszel, akkor csak "emeléssel" tudod megállapítani a falvastagságot, mert aki árulja nem tudja! Tisztelet a kivételenek.

Ha lemez, akkor 4 mm alá, ne add!

Előzmény: Palga79 (9988)
Palga79 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9988
Akkor kb. elég lenne egy 18kW-os.
Tehát ne hagyjam 200kg alá? :) Vagy mit értesz a "súly" alatt?
ide sem ajánlanál? palfi.g@gmail.com

köszi!
Előzmény: Törölt nick (9986)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9987

http://kepfeltoltes.hu/090317/DSC00047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Íme a "rövidzárlat" okozó! :)))

Élőben.

Aki ezekről ír véleményt az maga a "Putnoki" javasasszony.

Mi ma helyeztüküzembe ezt a szépet, és jót.

 

Előzmény: HegyenVolgyon (9862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9986

Min. 50 W/ légköbméter, a szükséglet.

A lehető legjobb amire gondoltál. A többi, izlés, és pénz kérdése. De nem árt egy jó kandallóépítő, vagy annak meghallgatása.

 

Tipust, bizmiatt nem ajánlanék, de találsz sokat.

Ne csak az árat, teljesítményt, hanem a "súlyát" is nézd a kandalló betétnek amelybe bele szeretnél szeretni!

És légy bátran SZNOB, hiszen te nem azért veszed, hogy a szomszédot a guta megüsse!:))))))

Előzmény: Palga79 (9985)
Palga79 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9985
Sziasztok "Sznobok"! :)
Hetek óta olvasgatom a fórumot és próbálok okos lenni a témában... nem nagyon megy. Kandallót szeretnék a 130nm-es házba, melyben a nappali-konyha-étkező-előtér kb. 63nm (mindez egy légtér, falak nélkül). Innen nyílnak a szobák és a vizes helyiségek folyosó nincs, a nappali közepén csücsülve és körbenézve látom szinte az összes ajtót, tehát szinte minden egy légtérben van. (kivéve a budi és a HT helyiség)
Ebbe a környezetbe szeretnék egy kandallót részben cserép burkolattal. Először vízteresben gondolkodtam, de mivel a ház ilyen adottságokkal bír, szerintem jó lenne a mezei légfűtéses is. (nem is beszélve a vizes plusz költségeiről, bonyolultságáról, hibalehetőségek sokaságáról...)
Használva nagyrészt csak hétvégenként ill. szabadságos pihenőnapok alatt lenne, mivel munkanapokon reggel korán kiürül a ház és csak este térünk haza. Ez is minimum 8-10 nap egy hónapban ami már szépen meglátszana a gázszámlán.
Erősítsetek meg benne hogy elég nekem a légfűtéses tűztérbetét is.
Amúgy mekkora teljesítményű tűztérben kellene gondolkodnom? Milyen típust ajánlotok?
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9984
'Estét!

Valaki elmondaná, mi az a koromzsák? És ha nekem SCHiedel SR20 kéményem van, azon elvileg van olyan?
bazsamari Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9983
bocsánat az előző hsz is én voltam, csak a kedvesem véletlenül bejelentkezve maradt a fórumon.
Előzmény: Flagstaff (9980)
kofic Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9982
szóval, pont fordítva.
a függőlegeset lehet tisztítónyíláson keresztül, a vízszinteset pedig csak felülről, kivéve, ha minden sorba tennének egy tisztítónyílást. ilyet nem szoktak, mert nem esztétikus.
Előzmény: Flagstaff (9980)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9981
:)))
Előzmény: Srófos (9979)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9980
Hali!
Gondolom a függőleges füstjáratú vegyes tüzelésű (bár ha jól tudom kizárólag fával is tökéletesen üzemelő) CSK-kat csak felül kibontással lehet rendesen tisztítani. A vízszintes járatú kályháknál nem kell bontani.
Előzmény: bazsamari (9978)
Srófos Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9979
Így van!!! :) Még ide tartznak a sparheltesek meg vegyes kazánosak :)) De aki megpróbál más fűtéshez folyamodni azonnal sznobbá válik :-D
Előzmény: ronkovik (9977)
bazsamari Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9978
nálunk még soha nem bontottak kályhát füstjárattisztítás okán, a tetején.
mi bontottuk, tisztítás miatt a tisztítónyílás egyik dugóját, a kéménybe való bekötésnél. a kályhát napi szinten használjuk, csak ezzel fűtünk. ez a legjobb alternatívánk. és a műhelyből meg hozza az ember a hulladékot.
csókok kofic-né :)
Előzmény: rferi (9960)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9977
Akkor ezekszerint kategórikusan kijelenthetjük mindannyian, akik cserépkályhában, vagy kandallóban fűtögetünk,hogy

NEM VAGYUNK SZOBOK!!!HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!

;)))
Előzmény: Srófos (9974)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9976
Én is ezen filózgattam, nagyjából ugyan arra jutottunk: ld.:kandalló, annyi, hogy nálam vízteres lesz a ház elosztása miatt.
Azt sajna nem tudom mennyi fával lehet majd kifűteni a házat, de valószínű,hogy több kell majd mint csk.-val.
Előzmény: Törölt nick (9972)
bazsamari Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9975
sziasztok,szia. én is új vagyok, mint hozzászóló, de régebb óta olvasó. műszakilag szintén laikus, de...
még gyerekként cserépkályha mellett nőttem, és most is azzal fűtjük a házat. ez már kb. 2x20 évnyi tapasztalat. a mi kályhánk fatüzelésű.
a füsthöz lenne néhány ötletem. a vizes fától is füstölhet és a kéménynek is át kell melegednie. a kályhádnak is ki kell még száradnia, mert ilyenkor még nagyon magas benne a páratartalom. 1x csak nagyon kicsi tüzet szabad benne rakni és nem szabad a kályhát lezárni az első néhány alkalommal.
a mi kályhánknak csak 1x nem burkolták le a tetejét, az volt a legbosszúsabb időszakunk. jól tetted, hogy leburkoltattad. valóban nem szokták, de burkolással is tökéletes, tökéletesebb. sőt még tisztán is tartható. nem okozhat problémát.
nekünk normál járólapot tettek rá.
nem a tetején át tisztítják és nem kétévente. a mostanit kb. 6 éve rakták, 1x kellet tisztítani füstölés miatt a koromtól, de azt a tisztítónyíláson keresztül, amiből három is van a kályhán. kitisztítottuk, azóta sincs semmi baja.
nem ismerem a külhoni mesterek munkáit, de bizton tudom - tapasztalatból - hogy érdemes itthoniakkal dolgoztatni. ma már akkora az összeg amit kifizetsz érte, hogy nincs annál drágább, mintha 2x rakatod és még a bontást is fizeted.
Előzmény: füstös farkas (9959)
Srófos Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9974

"Az igazi sznob nyilvan muto tisztasagot akar, perzsaszonyeg, draga butorok, marvanyburkolatu kandallo. Aztan nem is gyujt be csak vasar es unnepnapokon."

 

A sznob utálja a füstszagot, nem tetszik neki ha a kémény tetejét kormosnak látja, és különben is a fától is koszos lesz a keze:))

A kandallóval cserépkályhával való tüzelésnek varázsa van ezt asznob úgysem érti.

Előzmény: halaloszto (9970)
Harlekin543 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9973
őőőőő Ez nálam pont igy van!Loool lehet,hogy megfigyelnek!Inkább küldök képet a napalimrol!:-D
Előzmény: halaloszto (9968)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9971
A hamut nem kell kannázni! Csak simán egyszerűen kihúzod a fiókot és úgy ahogy van kiviszed. Ha a fiókból kéne kannába öntözgetni a lakáson belül, vagy ne adj isten lapátra kotorni és lapáttal a kannába dobálni akkor a fszom se fűtene fával a lakásban! Ezért mondtam hogy ez nem a hamufiók (nem hamutér ahonnan lapátra seprés majd kannázás!) nélküli fafűtéses csk kategória. A fát meg amikor behozom, előtte minden egyes darabot összeütögetek még odakint így az esetleges fűrészpor vagy leváló fakéregdarabkák nem a lakásban peregnek szanaszét. :-) Ami meg véletlenül mégis azt rögtön össze lehet seperni és már el is tűnt a kosz hipp-hop. :-)
Előzmény: halaloszto (9970)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9970
Eleg hasonlo a helyzetem. De en lemondtam a komplett faval futes lehetosegerol.

Es en cserepkalyhas hazban notem fel, lattam kozelrol mit jelent reggel kosarban keresztulvinni a lakason a fat, meg visszafele a kannaban a hamut. Ha kozel van a bejarati ajto, akkor jo.

Az igazi sznob nyilvan muto tisztasagot akar, perzsaszonyeg, draga butorok, marvanyburkolatu kandallo. Aztan nem is gyujt be csak vasar es unnepnapokon.

vajk
Előzmény: ronkovik (9969)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9969
Nos akkor vegyük az én esetemet:
Vettünk egy házat, volt benne gáz közp. fűtés, meg egy cserépkályha aminek nagyon örültem, gondolván átmeneti időszakban milyen jó lesz majd. (ezzel 2 szobát tudtam volna fűteni, kérdéses hatékonysággal)
Mint kiderült a közp. fűtés készítésekkor a kedves mesteremberek telibe kapták a csk. kéményét, később az is kiderült, hogy az egész kémény egy nagy rakás ..ar, se koromzsák, se tisztítási lehetőség, stb.
Ok. bontsuk el a régi kéményt csináljunk újat, kéményészek szerint csak bélelt, vagy schi..., lei.. kémény lehet. Újjabb fejtörés mi legyen, építsek egy kéményt x ezerért egy kérdéses állapotú csk.hoz amit x évente át kell rakatni (más kérdés,hogy mennyire tetszetős) és az egész házat amúgy sem tudom kifűteni.
Jött egy újjabb felvetés: vegyestüzelésű kazán, a probléma csak ott van, hogy nincs alkalmas helységem, pincém az elhelyezésére, az udvaron állva meg nem biztos,hogy megfelelő hatékonysággal tudnám fűteni a kecót.
Így maradt a 3. lehetőség: új kémény egy megfelelő kandallóhoz, ami ha lehet akkor már fűtse az egész házat. (A csk azért esett ki mert egy tetszetősebb darab az építési költségével elég húzós.) A légcsövek elhelyezése finoman is macerás lenne, ezért lesz a vízteres kandalló.
Azt aláírom,hogy egy vegyeskazán minden gépészeti cuccával olcsóbb min egy vizes kandalló, sőt a hatékonyságát tekintve is veri, de sajnos kompromisszumos világot élünk.
Amúgy abszolult nem vagyok sértődős tipus.

Lehet,hogy mégis sznob vagyok? :)))

A szemetelés kérdése, lakásokban régen is fűtöttek fával, mégsem volt disznóól, lehet normálisan is fűteni.

Az igazi sznob esetleg az lehet aki kandallót akar, de emellett műtőben lévö tisztaságot akar a lakásában, nekik ott van a gázzal, elektromos árammal, etanollal üzemelő kandalló, pláne ha csak egy látványkandallót csináltat, tudod a Gy.zike tipusú emberek.

Szerintem.
Előzmény: halaloszto (9964)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9968
Felre ne erts, nem akarlak megbantani, es senki mast sem, aki kandalloval fut. Nem azt akartam irni, hogy aki kandalloval fut az sznob.

Hanem azt, hogy aki divatbol, sznoberiabol vesz kandallot miutan megvan a plazmateve, borsarokgarnitura es a szarvastrofea is, annak nem biztos hogy passzol a lakasa stilusahoz meg berendezesehez hogy kazanhaz funkcioval hasznalja a nappalit.

vajk
Előzmény: Flagstaff (9967)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.17 0 0 9967
Szőnyeg ott van ahol a gyerekek nézik a TV-t ha a földre ülnének ne fázzanak fel hetente ki van porszívózva oszt jónapot. A burkolat járólap, télen gyakran fel kell mosni mert mindenki becaplat cipővel az előszobából. Van még odalenn egy üveg dohányzóasztal, amin látszana ha nagy por lenne meg három fotel. Fekete bőr. Kicsit sem látszik meg rajta ha poros. :-D Se a színe se az anyaga miatt. Hogy 100 mázsa fa eltüzelődik-e vagy se azt most meg nem mondom, ránézésre olyan 7-8 köbméternyi fa kell egy évre. Plusz a fenyő raklapok, de azt nem tudom megbecsülni. :-) A felső szintre se fújja a port (ugye a betét alatt szív, felül kipufog) ott se kell az átlagosnál gyakrabban port törölgetni. Ez nem a fatüzelésű, tűzrács és hamutálca nélküli CSK koszolásával járó szerkezet. Valamicske kosz képződik hamuzásnál de cseppet se vészes és ha azonnal összehúzod akkor nincs vele probléma.
Előzmény: halaloszto (9966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!