Keresés

Részletes keresés

_kip_ Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60654

Üdv! 

Tudnátok abban segíteni, ha valaki más tulajdonában lévő ingatlant egy szóbeli egyezség alapjánfelújít, akkor jogosan követelheti-e az ingatlan tulajdonosától a felújítás összegét?

Ha a tulaj nemfizet akkor visszabontható a beépített anyag?

Családon belüli galiba történt, azért nemis volt papír.

 

Nebáncs!virág Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60653

off__________________________________________________________________________

Garfield007 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60652

Ezt nem hiszem el...

Azzal tisztában vagy, hogy miért fontos a szemkontaktus az emberi kommunikációban és miért nem az egyetlen meghatározója?

És azzal, hogy más és más értelemben miért fontos más fajoknál?

És hogy valóban miért is egyediek ezzel a kutyák? És miért fogsz rohadtul ráfaragni, pl. ha egy ismeretlen, ámde agresszív kutyával próbálsz szemkontaktusost játszani?

Áruld már el, hogy ha fél információid vannak, akkor miért próbálsz erősködni?

Egyébként már megint rohadtul off ez itt, arról nem beszélve, hogy vagyok olyan hülye, hogy válaszolok neked.

Előzmény: coburg1 (60651)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60651

(A szembe nézés azt jelenti, hogy figyeli azt, hogy mit néz a másik. A másik fél gondolatai és szándékai érdeklik. Feltételezi azt, hogy a másik fél hajlandó együttműködni vele, és a másik felet is hozzá hasonlóan gondolkodónak tekinti.)

coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60650

Köszi, megkérdem, csak mindig benne van a pakliban, hogy ha nem szerepel a hivatalos specifikációban, akkor azt fogják mondani, hogy nem javasolják.

Előzmény: joevagyok68 (60649)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60649

Én a polikarbonát alatt az "üregkamrásra ' gondoltam..

oszt kiderült(t), hogy van "tömör" is..  :-)

kérdezd meg őket...

http://ptplasztik.hu/termekek/polikarbonat/

Előzmény: coburg1 (60635)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60648

A mainstreamet írtam, nem én találtam ki. Emberi kommunikáció nincsen a szemkontaktus képessége nélkül.

Előzmény: Garfield007 (60646)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60647

Ja, és részemről vita vége, több okból is. De legnyomósabb, hogy a piros x-et véletlenül nem nyomtam meg.

Előzmény: Garfield007 (60646)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60646

A farkasról a genetikai rendszerezés óta tudják, hogy azonos faj a kutyával.

 

Szóval, te ezt az iskolát képviseled, fogalmazzunk így :-)

 

A többi meg érdekes dolog, mert a kommunikációnak feltétele ebben a viszonylatban az interakció, de az interakciónak semmi köze a szemkontaktushoz. Csányi kutatásai rettentő fontosak, de sok helyen túloz. Ettől mindenki azt hisz amit akar, de én soha nem tudok az állat-gyerek filozófiákkal egyetérteni.

Csányi ettől az egyik legjobb szakember, de ugyanezeket a kutatásokat elvégezték már fókákkal, delfinekkel, pingvinekkel, medvékkel és ki tudja még hány állattal, mindenki szerint az övé a legintelligensebb :-)

Előzmény: coburg1 (60644)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60645

Itt ír a Csányi szuperintelligens kutyák kitenyésztéséről:


Csányi: A kutyák szőrös gyerekek

Csányi Vilmos: A kutyák szőrös gyerekek - Bukfenc és Jeromos a tudomány szolgálatában Libri könyvkiadó, 2012, 288 oldal, 3392 HUF Fotó: Kollányi Péter / MTI   Bukfenc és Jereomos két igazán híres kutya, akiknek életét a neves etológus, Csányi Vilmos[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60644

Igazából a lényeg az interakció. A kutya szemkontaktust létesít az emberrel, erre genetikailag kellett adaptálódnia. Még az emberszabású majmok sem rendelkeznek ezzel a képességgel, nem érdekli őket, ami az ember fejében van. A farkasról a genetikai rendszerezés óta tudják, hogy azonos faj a kutyával. Még a farkas sem létesít szemkontaktust az emberrel. A kutya ugyanis fajtársként tekint az emberre, a gazdáját normál esetben falkavezérnek tekinti, és elvárja tőle az irányítást, úgy, ahogyan a gyerekek a szüleiktől.

Előzmény: R.I.P. Brian (60641)
Csokis Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60643

Két dolog miatt szeretik: a meleg motorház, és a zavartaln, jó kilátás, elvégre ragadozók.

Előzmény: R.I.P. Brian (60640)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60642

Nyest ellen a kutyaszőrt szokták ajánlani a motorháztető alá. Hátha macskákra is hat.

R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60641

Ez már nagyon off:

"Egyetlen állat van, ami kommunikál az emberrel, a kutya."

Azért ez így nem egészen valós.

Indonéziában volt szerencsém majmot is látni háznál. Ügyes kis jószág volt. De kommunikálni még sok állat tud. Némelyik, mint pl. a ló, viszonylag könnyen tanítható is.

Előzmény: coburg1 (60639)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60640

Ja és nálam tudom hogy a macskáktól piszkos az autó. Párszor láttam már mikor valamiért ki kellett mennem, hogy a hűvös estéken a meleg motorháztetőn tespednek. Ez szerintem az elsődleges oka, amiért rámásznak.

Előzmény: R.I.P. Brian (60637)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60639

Valóban nem képes rá. Egyetlen állat van, ami kommunikál az emberrel, a kutya.

Előzmény: R.I.P. Brian (60637)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60638

Bár nem szorosan ide kapcsolódik, végiggondolva a kérdést, társadalmilag valahogy úgy lehetne megoldani az ember/háziállat problémát, hogy az oltásokhoz hasonlóan
- kutyatulajdonosoktól el kellene várni a nevelést, akár a kutya elvétele árán
- a macskatulajdonosoknak pedig adófizetési kötelezettségük lenne, amiből bárki igényelhetne ultrahangos macskariasztót a kertjébe, ha a közelben macskát tartanak.


(nem tudom, ezek a riasztók mennyire működnek)

R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60637

Magam is osztom ezt a véleményt, mégha nem is tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni.

Hiába no, nem vagyok etológus.

 

Volt vizslám, akit könnyedén rá lehetett szoktatni, hogy hova végezze a dolgát a kertben és általában megmaradt kerten belül. Meg lehetett vele értetni, tanítani hogy bár át tudta volna simán vinni a szomszéd felőli egytizes kerítést, de az nem az ő területe.

 

A hobbicélból tartott macskáknál ilyenről nem nagyon tudok. Véleményem szerint nem túl szerencsés, hogy azért mert nekem van egy hobbim, emiatt a szomszédoknak áldozatokat kelljen hozniuk. Más dolog elfogadni, eltűrni valamit és egészen más, ha ezzel kifejezetten plusz munka, költség, kellemetlenség is jár, mint az itt sorolt macskaszar szedés, -nálunk is rendszeres a kertben ahol a gyerkőc játszik-, kocsimosás, bagzás hajnalban...

 

Előzmény: coburg1 (60630)
balsa02 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60636

Ez a fagyállós sztori tényleg működik egyébként? Felénk jellemzően a kutyák amortizálnak.

Előzmény: murray (60634)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60635

A plexi mennyiben hajlítható jobban, mint a polikarbonát? 1-2mm-es polikarbonát lemez nem bírná a hajlítást?

Előzmény: joevagyok68 (60633)
murray Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60634

Jovan nem bantom a macskat ha mar ekkora a harag

Asszony rajon megol

Mazlista

joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60633

szerintem nem !

Akkor esetleg vékony plexi lap ?

Kérdés, hogy az UV álló-é ?

Előzmény: coburg1 (60624)
Herr X Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60632

Ezért (Garfield007):

Előzmény: halaloszto (60629)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60631

És vajon kész csőben nem lehet ilyesmit kapni?

Előzmény: szilentium (60628)
coburg1 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60630

Elolvastam a macskás vitátokat, tennék hozzá egy megjegyzést, minthogy a macskát és a kutyát nem lehet egy az egyben összehasonlítani, ami az ember körüli jelenlétüket illeti. A kutya ugyanis beilleszkedik az emberi "társadalomba", így nála teljesen csak nevelés kérdése lesz, hogy zavarja-e a közösséget. (ezt persze nem minden gazda tudja)


Az emberrel 130 000 éve él együtt a kutya, és azt tartják valószínűnek, hogy az ember elterjedésének egyik legfontosabb feltétele volt ez a szimbiózis. A kutya evolúciójában ez egy hosszú idő, ami alatt teljesen az emberhez idomult. A szelektálás csak azokat hagyta meg közülük, amelyikekkel lehetett kommunikálni és az ember hasznára vannak. A veszélyes vagy nem engedelmes kutya életbenmaradása csak az utóbbi rövid időben garantált, előtte nem sok türelmet tanusított a ember, ez maga a szelekció volt, nem szándékos, hanem ösztönös.


A macska jóval rövidebb ideje, csak a mezőgazdaság megjelenése óta él - nem együtt az emberrel, csak mellette. Az ember megtűrte a felhalmozott készletei rágcsálómentesítése miatt. Szociális kötődés nem alakult ki sosem, sem a macska részéről, sem az emberéréről. A terménytárolás és a téglaházak rágcsálómentessége ma már megoldott probléma, így a macska kizárólag hobbi célt szolgál.


Arra az érvre akarok célozni, hogy puszta szokásjogra hivatkozva nem hasonlítható össze a két háziállat. A kutyának a háziállatok között egy kivételes szerepe van, attól, mert beilleszkedett az emberi populációba, "elfogadta" az emberi együttélési szabályokat. Az embernek kutyához kötődése egy természetes, nagyon régi biológiai-pszichológiai tulajdonsága, amikoris szociális szerepet tölt be, biztonságérzetet ad a kutya, és még egy csomó olyan funkciója van, ami ennyi idő alatt kialakult az emberi környezetben élés alatt. Az ember is hozzáidomult valamennyire a kutyákhoz.

halaloszto Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60629

Miértis?

Előzmény: Herr X (60622)
szilentium Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60628

Vékony plexit jobb erre , szinte minden barkácsáruházban kapni . Vagy egy szögvaskerettel szögletesíteni a dolgot és akkor mehet a polikarbonát vagy sima üveg is .

Előzmény: coburg1 (60624)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60627

"vidéken bele kell kalkulálni a macska, kutya, stb-t."

 

Ez Budapest bármely kertvárosi részében is így van. :(

 

Annyit azért látok, hogy szívesebben használják a kertet, mikor a kerítéslábazat felett,, a lécek alatt könnyen beférnek. Gyanítom, hogy a tömör kerítés, vagy minimálisra vett hézagok azért legalább megfelezik a kéretlen látogatások számát.

Előzmény: Törölt nick (60619)
szilentium Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60626

Nem biztos , hogy macska táncol a kocsidon. A miénk is állandóan össze van járva (az udvaron parkol) Egyik este úgy éjfél tájban pancsoltunk a medencében , amikor megjelent a lábnyomok gazdája , egy piruettel a kocsi tetején , nyest volt a szentem (vagy valami hasonló) . Különösebben nem is félt tőlünk , a hessegetésre csak nagy nehezen távozott pár extra kör után . :-)

Előzmény: Herr X (60616)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 60625

:-)))

Előzmény: Herr X (60622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!