Keresés

Részletes keresés

Fehérék Creative Commons License 2008.01.27 0 0 392

Kedves Málnaszőr!

 

Köszönöm a segítséget. Minden info érdekel!

Üdv.Péter

 

Előzmény: Málnaszőr (391)
Málnaszőr Creative Commons License 2008.01.27 0 0 391

Fehérék,

 

szivesen javaslok egy apartmanházat Agia Marinán, Chania környékén.

 

Magyar irodák oda nem szerveznek, de nagyon rendes, segítőkész, barátságos a tulaj.  Privátban küldön infot, ha érdekel.

 

Nekünk egy éjszakára "távoli tájakról" ;-)  esti órákban visszatérve nem volt szállásunk, meg költeni sem akartunk  néhány óra alvásért a gép indulásáig, ezért szivesen felajánlotta, hogy a tetőteraszon aludjunk és még pokrócokat is adott. Ennél jobb nem is lehetett volna, pompás panoráma a tengerre, az esti fényekre :)

 

Remek hely az északi part.

 

 

Előzmény: Fehérék (389)
Jacques de Molay Creative Commons License 2008.01.26 0 0 390
:-)
Előzmény: Málnaszőr (388)
Fehérék Creative Commons License 2008.01.26 0 0 389

Sziasztok!

 

Köszönöm a part, és hullám tanácsokat. A döntésben nem segített de azt gondolom Rethymno talán jó választásnak tűnik. Vagy nem?

 

Természetesen nekünk a legjobb egy barátságos helyen található apartman lenne a legjobb, mert a szállodák nagyon drágák(tegnap este megnéztem néhány utazási iroda ajánlatát), különben is szeretünk kirándulni, fürödni, és csak aludni járnánk a szobánkba.

Én úgy gondolom az első Krétai nyaralás a sziget felfedezése, tapasztalat szerzés, majd 2-3 év múlva ismét visszatérve a nekünk tökéletes helyen való nyaralás lehet a megfelelő alternatíva. Persze a ti segítségetekkel az első nyaralás is tutti lehet. Mindenhol jól éreztük eddig magunkat, remélem Krétától is fájó szivvel fogunk eljönni.

 

Üdv mindenkinek: Péter

 

 

 

 

Málnaszőr Creative Commons License 2008.01.26 0 0 388

Vad, épp elégé túlzsúfolt lett mostanra Dél-Kréta. Kezdi lassan a birkaturizmus miatt elveszteni valódi szépségét.

 

Tessék szépen terelni őket az északi partokra, ott a turisták helye.  Rengeteg dizsi van Észak-Krétán, meg motorozni is ott lehet jókat, a tenger part is sekély és ott nincsenek emberevő cápák :-)

 

Tessék szépen a biztonságot nyújtó turistaövezetekben maradni északon, minek kockáztatni egy nyaraláson!    Nem igaz ?   Délen tökre nincs semmi izgi, csak kopár hegyek, birkák, meg viharos szelek.

 

 

 

 

Előzmény: Vad (384)
DAKAR Creative Commons License 2008.01.26 0 0 387

Sziasztok. Picit olvasgatva örömmel tapastalom,hogy ez ényleg barátságos topic.

Idei nyaralásunkbol csak annyi biztos,hogy még semmi nem biztos. :-))

Kréta is a lehetséges uticélok között van,Rodosz,Korfu volt az elmult 2 év.

Volt-e valaki közületek Fermában,a Porto Belissarioban? A képek alapján szimpi a hely,de jó lenne valós infó a helyről egy szemtanutol :-))

Előre is köszi

BacsiTibi Creative Commons License 2008.01.25 0 0 386
Azt hiszem igazad van. Nem jól fogalmaztam.
Szóval északon tényleg sokkal több az olyan partszakasz, ami sekélyebb (és emiatt -nagy valószínűséggel- többször lesz kevésbé hullámokkal teli)
Előzmény: Vad (385)
Vad Creative Commons License 2008.01.25 0 0 385

Tapasztalataim szerint pedig a hullámok nem úgy vannak, hogy délen van, északon meg nincs, hanem erősen időjárásfüggő.

Bár nyilván a sekély partokon kevésbé érzékelhető ez az anomália, de abból van délen is meg északon is. Délen pl. Frangokastello, meg a keleti rész, északon meg inkább Rethymno környékén, hosszan mindkét irányba, meg Chaniától nyugatra, kb. Kissamosig, meg keleten Malia, Hersonissos környéke, szal északon több a sekély partszakasz.

 

De itt nem fogom kifejteni, mi a véleményem az északi részekről, aki akarja, megtalálja máshol :)

Előzmény: BacsiTibi (383)
Vad Creative Commons License 2008.01.25 0 0 384

Szálloda nemigen van délen, talán Ierapetrában.

Tehát, ha nem apartman vagy szoba érdekel, északra menjetek, de az "igazi" Kréta szerintem délre található :)

Előzmény: Fehérék (382)
BacsiTibi Creative Commons License 2008.01.25 0 0 383
Szia,

Délre azt hiszem nem érdemes a hullámok miatt mennetek (mikor mi voltunk nagyon nagyok voltak és ezt hallottuk másoktól is)
Mi Stalis-ban voltunk. Kellemes homokstranddal "felszerelt", viszont több napon is elég nagy hullámok voltak. Viszont a kislányom imádta (5,5 évesen úg, hogy előtte 1 évvel a vízbe is csak bokáig ment bele :-D)
Talán a többiek tudnak más partokat s ajánlani.
Előzmény: Fehérék (382)
Fehérék Creative Commons License 2008.01.25 0 0 382

Üdv Mindenkinek!

 

Most vagyok első alkalommal ezen az oldalon. A családdal azt tervezzük, hogy idén nyáron Krétára megyünk nyaralni! Két éve Rodoszon voltunk, első repülös utunk volt, hatalmas nagy élmény, a lányaim minden héten emlegetik Görögországot. A rodoszi topicon nagyon sok segítséget kaptunk, remélem itt is sok jó tipp vár ránk. Nincs más választásom el kell vinnem őket. (nem bánom). Sajna még 6-7 hónapot kell várnunk. Segítenétek ajánlani nekem 1-2 családbarát szállodát, egy olyan tengerpartot ahol a 7 és 12 éves lányok nem nagy hullámokkal találkoznak, és esténként jókat tudunk sétálni, és vacsizni. (Rodoszon ilyen volt Faliraki).

 

Most pedig el kezdem olvasni a hozzászólásokat!

 

Köszönöm a segítséget.

 Üdv: Péter

Jacques de Molay Creative Commons License 2008.01.20 0 0 381
Húha :-)
Előzmény: fraula (378)
gumimacy67 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 380

Nektek is BÚÉK !

 

Fura de jó látni havas képeket a szigetről, köszönet érte !

Előzmény: fraula (378)
Tetra13 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 379
Hali!Kelet Krétán találtam Water parkot,állítólag van Nyugat Krétán is .Tud valaki segíteni hogy hol van?
fraula Creative Commons License 2007.12.28 0 0 378

Sziasztok,

 

Utólag is Boldog Karácsonyt, és előre is Boldog Új Évet mindenkinek!

Tegnap 2007.12.27-én elmentünk egy kicsit kirándulni a hegyekbe, Heraklintól úgy 50 km-re.

Íme egy kis hó Krétáról sok szeretettel:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zsuzsus mama Creative Commons License 2007.12.23 0 0 377

Üdvözlet mindenkinek, aki erre a topicra téved!

 

BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS NAGYON BOLDOG ÚJESZTENDŐT KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMOZÓNAK. JÖVŐRE ISMÉT KRÉTA SZIGETE!

 

szeva2008 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 376

Fraula!

 

Köszi az újabb  infókat és a fényképet.

Tulajdonképpen én most tanulok sütni, így az utóbb közölt infók is hasznosak számomra.

Előzmény: fraula (375)
fraula Creative Commons License 2007.11.27 0 0 375

Bocs az offért, készítettem róla képet:a süt így néz ki. Ebből a tésztaadagból nekem úgy 35-36 db süti lett. Sütés előtt 4-5 cm átmérőjűek voltak, sütés után 6-8 centisre nőttek. Persze lehet kisebbre készíteni őket, vagy fele adag tésztát. A párom anyukája szerint sokáig 1-2 hétig eláll.

 

 

Melomakarona

 

 

görög karácsonyi süti - melomakarona
fraula Creative Commons License 2007.11.27 0 0 374

Szeva2008,

Én géppel kezdtem, de nagyon fröcskölt, így kézzel folytattam, habverővel. Nem kell vadul verni, én inkább kevertem, mint vertem.

Előzmény: szeva2008 (373)
szeva2008 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 373

Szia fraula!

 

Köszi a receptet, ki fogom próbálni, nem várok karácsonyig.

A cukor olaj habosítást keverő géppel csinálod?

 

Üdv. szeva 

Előzmény: fraula (372)
fraula Creative Commons License 2007.11.25 0 0 372
Sziasztok,

 

Mivel közeledik a karácsony, gondoltam a görögország kedvelők örülnek majd egy tradicionális görög karácsonyi süti receptjének, amit könnyű elkészíteni, csak a leírás alapján tűnik macerásnak. Én most készítettem először, de a görög párom szerint olyan lett, ízre és kinézetre is mint amilyennek lennie kell.

 

Görög karácsonyi süti – Melomakarona

 

A tészta hozzávalói 12 személyre:

6 csésze liszt

2 csésze olivaolaj

1 csésze cukor

2 narancs leve

2 evőkanál fahéj és őrölt szegfűszeg keveréke

1 evőkanál szódabikarbóna

1 csésze darált dió

 

A szirup:

2 csésze méz

2 csésze cukor

2 csésze víz

1 fahéjrúd

 

A díszítéshez tört dió.

 

Az elkészítésnél az a lényeg, hogy mindent ugyanazzal a csészével (úgy 2,5 dl-es), bögrével mérjünk ki és akkor nem lehet elrontani.

 

Az olajat cukorral úgy 5 percig habosítjuk. Ez után hozzáadjuk a narancsok levét, a fűszerkeveréket, a lisztet, a darált diót és a szódabikarbónát és egyenletes tésztává dolgozzuk. Úgy 40 percre hűtőbe tesszük pihenni.

A tésztából kézzel kerek úgy fél cm vastag korongokat vagy ovális formákat alakítunk és egymástól egy kicsit távolabb (sütés alatt megnőnek) olajozott tepsibe tesszük őket, a tetejüket megszórjuk egy kevés tört dióval és 30-35 perc alatt 180 fokon megsütjük őket.

Amíg sül elkészítjük a szirupot. A hozzávalókat egy lábosba tesszük és 10 percig forraljuk.

Amikor a sütik megsültek még melegen a meleg szirupba mártjuk őket és úgy fél percig áztatjuk őket, aztán szűrőkanállal kiszedjük és tálra tesszük őket. Végül ismét megszórjuk egy kevés darált dióval.

Egy kicsit kell állni hagyni fogyasztás előtt, hogy a szirup átjárja a süti belsejét.

Vigyázat eléggé édes, de nagyon finom.

 

 

tamma Creative Commons License 2007.11.18 0 0 371

Szia Krisztian!

 

Bocs, hogy csak most reagálok. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!

 

Egyébként a Marybe próbálkoztatok előre belső udvarra néző apartman foglalásával?(Tudom, hogy az irodák az ilyesmit hárítják.)

Előzmény: Krisztian73 (355)
pongracz13 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 370
Mi is voltunk Ny. Kértán Rethimnonban. Nagyon tetszett. Krétára nem volt elég a két hét. Rengeteg a látni való. Aki szereti a régészeti dolgokat, itt tobzódhat. Nem lehet úgy lépni, hogy egy cserép darabba ne rúgjon az ember. A szurdok is nagyon szép, de nyáron kegyetlen meleg lehet. Mi szept. végén voltunk. Chania is gyönyörű nem szabad kihagyni. Mind a két szigeten voltunk már, de nem tudnék választani. Inkább azon gondolkodjatok melyikre mentek hamarabb. De, ha tehetitek egyiket se hagyjátok ki. Ha jól emlékszem írtad, hogy 12 éves a gyerkőc. Talán az Ő szempontjából Kréta a jobb, mert történelmi tanulmányait jól alátámasztják az ott látottak és talán mozgalmasabb is az a sziget.
Csikihuszi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 369
Számomra egyértelműen Ny-Kréta, vagy inkább általában Kréta mint Kos. Koson egyszer töltöttem két hetet, szép volt jó volt, de bőven elég volt. Krétán jóval többször jártam, de még mindig nem teltem el tőle, s talán nem is fogok. Mindig marad, mert hagyok is látnivalót a következő alkalomra. Nálam ilyen a Szamária-szurdok, arra mindig azt mondom, majd ha jövök legközelebb. Aztán van olyan hely is, amit már kétszer próbáltam megnézni, az Akrotiri-félszigeten a Gouvernetto kolostort, de mindig úgy értem oda, hogy már zárva volt.
Előzmény: evilagi (363)
szeva2008 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 368

Evilagi!

 

Amikor Agia Marinában voltunk, nem Heraklionba, hanem Chaniába szálltunk le.

A Hotel Harisról nem tudok semmit.

Szerintem Santorinire nem érdemes 1 napra átmenni. Mi egy hetet voltunk de nem volt elég. Akkor úgy számoltam, hogy katamaránnal átmenni és ott a szigetet körbefutni busszal közel 100 Eur-ba került volna. Kihagytuk, mert a köv. évben az első charterrel ap. ban 66. 000,- ft-ért voltunk first minut áron, így jobban megérte.

Este majd jobban ráérek írni, most szia:

szeva

Előzmény: evilagi (367)
evilagi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 367
Kedves Szeva!

Szamaria szurdokhoz mi is szeretnénk eljutni,a férjem rajong a hegyekért,én tenger imádo vagyok.Kréta ezért talán mindkettönknek megfelelne.
Agia Marina jo lenne mert innen könnyebb megközeliteni a nyugati rész természeti szépségeit(mi inkább ezeket kedveljük nem az épitett látnivalokat).
Viszont messze van a Heraklioni reptértöl-3 ora transzfer??
Santorinira is áthajoznánk,bár azt mondják ez az 1napos kirándulás csak arra elég hogy elvarázsoljon ez a hely és aztán visszavágyj ide egy hosszabb nyaralásra.
A Hotel Harisrol tudsz valami közelebbit?Az 5konti ajánlatában volt az idén


köszi.üdv
szeva2008 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 366

Szia evilagi!

 

Krétán 2x jártam, először 2004-ben, akkor Amoudarán voltunk az Emi apartmanban az IBUSZnál fizettük be. Nagyon jó kis hely, 80 méterre a parttól, 40 méterre a főutcától. G.országban már többször jártam, általában ap.ba megyünk, mert ott dönthetek, hogy elmegyünk kajálni valahova, vagy zacskós levest eszünk egy gyors valamivel. Igazán még nem volt problémám egyik ap.ban sem, de az Emi a tisztaságával csúcsot döntött. Pár lépéssel el lehet érni a nagyon jó homokos partra, medencéje nincs. Fizettünk be fak. programot is, 2 napra gk-t is béreltünk, azonkívül rendszeresen tömegközlekedéssel bementünk Heraklionba. Nagyon jó, változatos nyaralás volt.

 

A köv. évben azért mentünk Agia Marinába, mert Amoudarából nem jutottunk el a Szamáriai szurdokba és azt feltétlen végig akartuk járni. Ezt az ap.t említettem a Koson. (itt a Questor  Travellal voltunk)

Innen többször tömegközlekedtünk Chaniába, megjártuk a szurdokat és csoporttal elmentünk Granvouzára és a balloszi lagunákhoz. Nagyon szép, de mégegyszer arra járnék, lehet, hogy nem fizetnék be, hanem magánban csinálnám, mert egy programért kaja nélkül elkérnek 35-40 Eurt/fő., azért meg  kapsz autót és szabadabb vagy.

Érdemes még elmenni Elafonissi és környékére, de ott nem jártam, majd esetleg legközelebb.

A gyerekedet biztosan érdekli a csúzdapark, Limnoupolisba az is van. (csúzdaparkot is találsz K és Ny is, meg görög estet is, ha érdekel, ilyen szempontból mindegy hol laksz)

 

Nyugodtan kérdezz, ha tudok esténként válaszolok!

szeva

 

Előzmény: evilagi (362)
evilagi Creative Commons License 2007.11.11 0 0 365
Kedves Gumimacy67!

Köszi az infókat.A tervezgetés,informálódás időszakát élem,föleg hogy a férjem és a 12 éves fiam rám bizta az infók gyüjtését.Tehát a neheze az utazás előkészitésének az én dolgom,de szivesen csinálom.

Üdv. evilagi
gumimacy67 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 364

Kedves Evilagi !

 

Nyugat-Krétán még nem jártam, így ahhoz nem tudok hozzászólni (illetve Chaniat azért megnéztem de csak ennyi). 2x voltam Krétán de északon a középső részen volt a szállásunk (Agia Pelagia illetve Amoudara), ami azért volt jó, mert többfelé lehetett kirándulgatni. De a legnyugatibb illetve a legkeletibb részekre nem jutottunk még el.

 

Azt hiszem a Colorado Sol utazási irodának volt idén kínálatban Amoudaraban apartman, amely közvetlen tengerparti volt, úszomedence nem tudom van-e.

Ott homokos-aprókavicsos a tengerpart.

 

Jó tervezgetést !

 

Előzmény: evilagi (363)
evilagi Creative Commons License 2007.11.11 0 0 363
Kedves forumozok!

A Kos topicban kértem a többiek véleményét:Ny-Kréta vagy Kos?Tudom hogy nehéz összehasonlitani de mégis...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!