Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 3969

Szia!

 

Semmi köze az automata magasságállítónak ahhoz, hogy világít-e a lámpa, vagy nem.

Elsősorban érdemes lenne megnézni a biztosítékokat, nagy valószínűséggel ott a hiba.

Valamint van még egy ún. elektromos egység a lámpáknál, az iselképzelhető, hogy azzal van gond.

Előzmény: maya2 607 2.2i (3968)
maya2 607 2.2i Creative Commons License 2011.01.03 0 1 3968

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

Épp újév napján tartottunk volna hazafelé, amikor izzóhibát jelzett a drága és kiírta, hogy "FR dipped beam faulty", és a jobb első xenonom nem világított. Félszeműen hazaérve szétkaptam a rendszert, ugye először arra gondoltam, hogy tönkrement az "izzó". Kicseréltem a működővel, jobb oldalon az sem világított, a feltételezett rossz viszont igen a bal oldalon. Ezek után a trafókat (gondolom azok, amik közvetlenül az égőkön vannak és amire a csatlakozót kell rádugni) is felcseréltem, ugyanaz az eredmény, az sem hibás, a másik oldalon működik. Bekapcsolva a világítást, a hibás oldalon a szintezőnek a hangját hallom, furán sokáig próbálkozva, nem tudom ez okozója lehet-e a gondnak, vagy csak következménye. 

Kéreésem, járt-e már így valaki, vagy tudja-e mi lehet a probléma, ha nem muszáj, nem akarom az új évet egy szervizlátogatással kezdeni.

 

köszönöm előre is,

még1x BÚÉK

maya2

betg Creative Commons License 2011.01.01 0 0 3967

Xenon izzó van hívj fel telefonon BUÉK

Előzmény: karcsi607hdi (3965)
---Soci--- Creative Commons License 2011.01.01 0 0 3966

Üdvözletem az uraknak és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek.

 

Január közepéig szeretnék vásárolni 2100.....dizel 607-est. 2002-2006 közötti korosztály jöhet szóba, max 2,6 millió vételárig. Vonóhoroggal szerelt előnyt jelent. Ha esetleg valakié eladó, vagy tudtok megbízható jó állapotban lévőt azonnal megyek kp-vel fizetek.

 

Tanácsot is szeretnék kérni.

Régi lakókocsis vagyok, jelenleg is van egy 1300 kilós bódém, ezért is kell a nagy és kényelmes autó, sokat utazunk, nem mindegy, hogy miben.

Van-e valami, amire figyelni kell a 607-el kapcsolatban, gyakori hibák, esetleg mennyire szeret vagy nem szeret vontatni?

 

Előre is köszönöm.

karcsi607hdi Creative Commons License 2010.12.21 0 0 3965

Szervusz Gábor!

 

Voltam már nálad a 607-esemmel. Szeretném megkérdezni, hogy fényszórómosó szivattyúd van-e véletlenül. Úgy gondolom, hogy a C5 szivattyúja jó a 607-be is.

Valamint, hogy xenon izzót tudsz-e adni? Egyet már cseréltünk Nálad, most a másik kezd a halálán lenni.

 

Köszi a válaszodat előre is.

 

karcsi607hdi

Előzmény: betg (3963)
doci.607 2.2i Creative Commons License 2010.12.18 0 0 3964

Sziasztok!
Énis segítséget szeretnék kérni! Ma haladok az autóval szépen óvatosan (a nagy hó miatt), de egy nagyobb kanyarban jelzett az ESP /ASR(működésbe lépett), utána egy hibaüzenet következett, miszerint hibás az ESP /ASR rendszer! Szerintetek mi lehet az oka? Biztosíték esetleg?Vagy valami komolabb... :-(
Üdv.

betg Creative Commons License 2010.12.16 0 0 3963

Valószinű tönkrement valamelyik nyomásjeladó,ha idegesit peugeot programmal ki lehet programozni ezt a funkciót, vagy a híbás jeladót cserélni kell.

Előzmény: Bazsii 607 2.2hdi (3962)
Bazsii 607 2.2hdi Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3962

Sziasztok!

 

6. nap! Ma rámentem egy fekvőrendőrre erre kijelzett a gumiellenőrző rendszer, először lapos,aztán defektes, persze egyik sem!! Hogyan lehet ezt megszüntetni?

 

karbert2 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3961

Sziasztok!

Nekem az anyós üllés nem fűt,de szétkaptam,áramot kap,de nem dolgozik,biztos a fűtő betét égett szét,majd ha jó lesz az idő nekifutok mégegyszer......A hamutartóból viszint kisehetett a kis kampós fémecske ami csúszkál egy műanyak pályán,elég nehéz összerakni......

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3960

Szia!

 

Nekem, sem ment az egyik hátsó ülésfűtés, de csak azért, mert amikor le lett hajtva az ülés, akkor szétjött a csatlakozója. Össze kellett csak nyomni, és azóta is működik. Ettől persze lehet, hogy éppen el van égve, de szerintem egy próbát megér. A csatlakozó pont ott van ahol hajlik az ülés.

Előzmény: Bazsii 607 2.2hdi (3958)
betg Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3959

Az ülésfűtés nem is fog működni el van égve a fűtőszál javitani nem nagyon lehet cseréje horror összeg .

A 2.2hdi -nél a FAP rendszer állapotára kell figyelni érdemes egy diagnosztikát csinálni ebből sokminden kiderül .

A többi szerencse kérdése ezt az autót vagy szeretik vagy utálják.

Előzmény: Bazsii 607 2.2hdi (3958)
Bazsii 607 2.2hdi Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3958

Sziasztok!

 

5 napja vagyok boldog tulajdonosa egy 2001 es 607es 2.2hdi nek. Bevallom soha nem volt francia autóm és tartottam is tőle,

persze lebeszélt "mindenki" ,hogy FR autót azt soha de én úgy voltam vele ,hogy aki ár- érték arányban és ilyen felszereltségü autót

tud mondani azt nagyon szívesen meghallgatom!Ez előtt német autóim voltak és azt gondoltam ég és föld lesz a különbség,rá kellett

jönnöm,hogy ez nem így van! Ez az autó gyönyörű a formája még mindig lenyűgöz,pedig nem ma tervezték, a megbízhatóságáról

még nem tudok mit mondani,egyenlőre imádom!!

Van 1-2 apró dolog ami nem működik rajta és ebben kérném a segítségeteket v tapasztalatotokat. A 4 ülésfűtésből egysem v talán

a bal hátsó megy, az is csak nagyon langyosan a biztosítékok jók a relék kattannak mégsem fűt pedig ebben a hidegben jól

jönne. A másik a hátsó hamutartó,ami nem záródik és nem világít. Ha tudtok gyógymódot nagyon megköszönném!!

üdv minden oroszlánosnak!

karbert2 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3957

Helló  karcsi607hdi!

Én  a lámpámat csináltam és úgy fértem hozzá a mosóhoz is,hogy levettem az alsó műanyag borítót! A rugónak kellene visszahúzni....

maya2 607 2.2i Creative Commons License 2010.12.11 0 0 3956

Szia!

Amennyire én tudom, azt csak a víz nyomása nyomja ki a mosás idejére. Én akkor találkoztam a problémával, amikor a fényszórómosó szivattyúm elrepedt és elfolyt az ablakmosó vizem. Egy bontott (5e ft) szivattyú beépítése után viszont eldugult a jobb oldali fúvókám, így azt sűrített levegős pisztollyal fuvattuk ki a mosóvezetéken keresztül. (Szivattyúról levéve a csövet, a sűrített levegős pisztolyt odafogva, de vigyázva, hogy túl nagy nyomást ne kapjon, mert az sem tesz jót  neki.)  Amikor a levegő kinyomta, óvatosan megfogtam a fúvókát, amit egy baromi erős rugó húz vissza és szemből is kapott a levegőből. Utána és azóta sincs gond vele, szépen jön a víz belőle. A szivattyú és a vezeték eléréséhez a jobb oldali kerékívben levő műanyag doblemezt kell kivenni, bár mi a tartályt is kivettük, hogy jobban hozzáférjünk.

Hátha másnak is van valami ötlete, én ezt saját pozitív tapasztalat miatt merem leírni.

 

üdv,

maya2

Előzmény: karcsi607hdi (3955)
karcsi607hdi Creative Commons License 2010.12.11 0 0 3955

Sziasztok!

 

Abban szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy a fényszórómosó fuvókáihoz hogyan lehet hozzáférni. valahogyan eldugult és szeretném kitisztítani, de nem tudom, hogy marad kint.

 

Köszi előre is a segítségeteket.

 

Üdv.

 

 

kanatti Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3954

Szia .

 

Nekem 2001-es 2.2 benz. automata van , ez gyárilag még 16"-os felnivel jött ki .

De a modell friss.-kor nagyob fékeket raktak erre a modellre is , tehát ha te géped

ez utáni , akkor biztosan nemjó rá 16"-ban semilyen felni ! !

 

A legegyszerűbb ( és biztos ) megoldás : használt gyári 17"-os alufelni vásárlása .

 

Ha a mod.friss. elötti a géped , akkor van esélyed 16"-os acélfelnit használni ,

de mindenképpen fel kell próbálni rá ! !

Ha próba lehetősége nélkül ki kell fizetned , akkor hagyd a fenébe .

 

10-15e Ft. / db. -áron már vehetsz használtan gyári 17"-os alufelnit .

Előzmény: maya2 607 2.2i (3947)
maya2 607 2.2i Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3953

Köszi szépen a gyors segítséget, már meg is rendeltem a felniket, így már nyugodt vagyok, hogy nem lesz gond!

 

Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3948)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3952

Azért annyit módosítanék:

a szerelési leírás nem ingyenes!

Előzmény: dugo66 (3951)
dugo66 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3951

"mate 607"

 

Köszi, h reagáltál.

Én "javítási kézikönyvet" /servízmanualt, szerelési leírást/ keresek.

Már keresem 1 ideje mindenféle módon- és helyeken de csak nagy szemekkel néznek rám

v nem találok adatokat.

Most majd megnézem az általad ajánlott servíz-box oldalon, remélem megtalálom amit akarok.

 

Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3950)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3950

Szia!

 

Két megoldás van a szervízkönyvre.

 

1. Bármelyik Peugeot szervízben veszel 1-2 ezer forintért.

2. Regisztrálsz az ingyenes Peugeot Service Box-ra, és ott PDF formátumban megtalálod bármelyik könyvet.

Előzmény: dugo66 (3949)
dugo66 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3949

Sziasztok 607-es tulajok'.

 

Már olvasom 1 ideje hozzászólásaitokat.

Magamról annyit, a magyar nagyvíz' mellett lakom ha magyarországon tartózkodom,

családos vagyok 44 éves 26 éve van fullos' jogsim /15 évig ebből éltem, kb 2mill. km van mögöttem menetlevélen + az apróságok/ , gépész végzettségem van.

Húsz év óta csak V6-os motorral szerelt hajókat' használok privátban.

Jelenleg egy 5 éves 2.7 V6 Hdi-m van.

Teljesen jól működik ezt is szeretem mint az eddigi összes autómat. /vagy jobban?/

 

Szervizmanual'-t keresek hozzá, ha valaki tud valami forrást kérem ossza meg velem!

 

karcsi 607 hdi; nem tudom végére jutottál-e futómű-problémádnak, de tipikus gömbfej

tünetnek olvastam amit írtál. /val.szeg trapézkar- gömbfej vagy trapézkar szilent/

 

ferko 09; műszer-egység /kiégett izzók/ 'mate 607' kollégánál az igazság...

 

Üdv; dugo 66

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3948

Szia!

 

A V6-os speciális ebben az ügyben. Ott egy viszonylag nagy Brembo nyereg van, na arra tényleg nem tudod feltenni a lemezfelnit -én is alut vettem télire is. A 2.2-esen úgy tudom "normál" fék van, arra úgy gondolom, simán fel kell hogy menjen.

Előzmény: maya2 607 2.2i (3947)
maya2 607 2.2i Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3947

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Októberben lett enyém egy 607-es, nem volt hozzá téli kerék, most van folyamatban a beszerzés. Gyárilag 17-es Feline alufelni van rajta nyárigumival, már vettem 4db jó állapotú használt 16-os téli gumit egy gumistól, már csak a lemezfelni beszerzése van hátra. Abból inkább újat akarnék venni, itt Szekszárdon egy boltban 14000/db-ért tudnának hozatni, de azt mondják, hogy a nagyker szerint a 607-re speciális lemezfelni kell, hiába van benne a listájukban az autóra való felni a következő adatokkal: "Acélfelni Peugeot 7x16 5x108 ET KF 65,1 607 (2000-től)" nem garantálják, hogy jó rá, és nem veszik vissza, ha nem jó.

(Az automaxtól elkezdve mindenhol ugyanaz állítólag a nagyker, így mindegy honnan rendelek, ez a helyzet.)

Tényleg speciális lemezfelni jó csak a zoroszlánra?

Aki tud erről valami infót, kérem ne tartsa magában, esetleg megnézné a saját 16-os acélfelnijét, hogy milyen adatok vannak rajta? Viszonylag sürgős lenne, mert jön a csúnya idő! :)  (Azért húztam el idáig a téligumi beszerzést, mert sajnos csak most akadt rá egy kis pénzmag az autóvételt követően.)

 

köszönöm szépen a segítségeteket,

maya2

ferko09 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3946

Köszönöm az értékes információkat!

Sokat segítettetek.

 

Üdv.

p&c Creative Commons License 2010.12.01 0 0 3945

Sziasztok!

Újabb probléma merült fel. Néha nem akar kikapcsolódni a rádióm, illetve

egyszer megjelent akulcs ikonja a kijelzőn. Nagyon úgy néz ki mintha az akksi

 kezdené megadni magát. Ha jól vettem ki a besütött dátumot, még az első van benne.

Mármint a csomagtartóban.Mit ajánlotok hagyományos, vagy munka akkumulátort

tegyek bele?

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3944

Nem szeretnék vitába bonyolódni, de én is cseréltem mindkettőt - sikerrrel.

karbert2 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3943

Helló ferko09 !

Mivel cseréltem mindkettőt ezért elmondom hogy egyszerű!   A km órát igaz hogy van egy kis rés de még azon kívül vannak körmök és nem jön ki,alulról kell megbontani a kormány alatti műanyag burkolatot aztán felnyúlni az óra háta mögé és ha végigtapogatod a vonalát fogod érezni hol vannak a körmök,ott megnyomod kifelé az órát ,ha nem akkor feszíteni kel rajta egy kicsit,de óvatosan mert az óra plexi lapja nagyon könnyen eltörik....a lényeg hogy hátulról...! A klíma konzolt meg a középső felső fdelkzeti komputer felöl kel megfontani ki veszed a levegő rácsot aztán a kijelzőt és le kell nyulni a kezeddel,4 köröm fogja azt is megfeszíteni és szépen kijön,máshogy nem is lehet kivenni,a rádió felől nem is lehet bontani mert a rádió csavarjai a klíma alatt vannak tehát a klíma egység jön ki hamarabb.Ugyan úgy mint a km órát hátulról kel megnyomni,előőb bontsd meg a klímát és látod milyen körmök vannak ott,és aztán már fogod tudni mit kel a km órával is csinálni....jó munkát szia!

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3942

Szia ferko!

 

A km órát egyszerű kivenni. A tetején, középen van egy kis lyuk. Oda kell betolni egy vékony csavarhúzót, vagy valamit ami hasonló méretű mint a rés, és azzal nyomod meg a kis "bolhát" ami tartja. Utána pedig kifelé buktatod az egész egységet.

 

Ha a középső konzolon a klímavezérlőt érted, akkor azt lentről a hamutartótól kell elkezdeni bontani (nekem legalábbis igen, nem tudom, hogy neked manuális vagy automata). A hamutartó után haladsz tovább, váltó körüli rész, rádió, és utána a klímavezérlő.

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: ferko09 (3941)
ferko09 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3941

Sziasztok!

 

Kellene egy kis segítség mivel már több műszerfal lámpa kiégett, pl.: olajhőfok mérő mögött, középső konzolnál is).

Hogyan tudnám magam kicserélni, hogy ne keljen drága szervízbe vinni az autót?

A középső fa utánzatú műanyag berakást hogy pattintom ki, természetesen, hogy el ne törjön? :)

A kilóméteróra kibillentéséhez van valami egyszerű ötletetek?

 

Bármilyen segítséget szivesen vennék.

Köszönöm előre is Nektek!

 

Üdv.

karcsi607hdi Creative Commons License 2010.11.28 0 0 3940

Szia!

 

Voltam már Nálad az autóval, de ha tényleg azonosak a féltengely csuklók, akkor újra fölkeresnélek. Szerintem a felújítás nem a tökéletes megoldás.

Esetleg lengéscsillapítót nem tudsz szerezni, vagy behozni?

 

 

Előzmény: betg (3939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!