Keresés

Részletes keresés

arti Creative Commons License 2000.11.04 0 0 522
Kovács József !

-"renyhe hazugság"?De mi? Ezek tények amiket leírtam.
Az évszámok nem stimmelnek az igaz .Elírtam.1997 és 1998.

-Aki fegyverként más magánéletében turkál, az egy komolytalan óvodás!
Gyerekes a viselkedése Józsi,ez a sok elpusztított agysejttől lehet.

Arti

Előzmény: aktual (521)
aktual Creative Commons License 2000.11.03 0 0 521
Kedves Artúr!

Amit a vaskúti topicban leírtál, az elejétől a végéig mind, hogy finoman fogalmazzak renyhe hazugság.
Én nem akarlak tégeb b..szogatni, mert az én szememben emberi értékkel ennyit nem érsz.

A legnagyobb és legszebb dolog amit tehettél, hogy Vaskútról eltoltad a bringát, bár ezt két pici emberke nem biztos, hogy így látja.
Különösebben nem is érdekelt, hogy milyen nagy arccal rázod magad a fiataloknak való topicban, de, most, hogy vissza toltad a képed Vaskútra engem irritál.

Amennyiben valakinek tetszik, lelke rajta, én visszavonulok.

Várom a Vaskútiak támogatását, neked.
Amennyiben mégsem lenne ilyen felejts el bennünket.

Kovács Józsi ( akinek nem kell puncsolni bak lövésért)

Előzmény: arti (520)
arti Creative Commons License 2000.11.03 0 0 520
Kedves Kovács Józsi !

Fenti megszólítás csak a kor tisztelete miatt.Mert,ha az emberi értékeket és a toleranciát nézzük, egész másképp kellene.(Az utóbbi két, számomra íródott gusztustalan hangvételű beírásból vonva le a következtetést.)
Az a baj,hogy én tudom,<<<és valószínű mások is>>>, hogy kinek szeretne az én baszogatásommal puncsolni.Talán így majd "nagyobb bakot lőhet"?!

A következő sorok nem Kovács úrnak szólnak:
Azoknak mentegetőzöm akik mindezt így hallották és csak "hírből" ismernek-mert az volt bőven.

A Vaskúti Szabadidő Központot, Szabó Attilával egyetemben a vaskúti ifjuságnak ,de természetesen üzleti vállalkozásként alapítottuk .
Jómagam a "közös lónak túrós a háta" tapasztalatot megszerezve a nyitás évében azaz 1998.
novemberétől megválltam a tulajdonosi szerepkörtől.Ezután a V.Sz.K. még 1999.júliusáig üzemelt.Hogy ez idő alatt mi történt azt nem tudom.
Amíg ott voltam, két kezemmel sidolztam a rezet.A falra Simon Lajos bácsi engedélyével rajzoltunk egy egy egyezség alapján,mely arról szólt, hogy amennyiben megszűnik a bérlői viszony, fehérre festve adjuk át.Hogy ez megtörtént e vagy sem kilépésem után........?

Talán azzal okoztam a kárt ,hogy megszerveztem az első,hagyományteremtő" Vaskúti Napok" három napos rendezvénysorozatot non profit,sőt saját költségemre????????

Bízom abban,hogy Vaskúton élnek még jóérzésű emberek akik tudják az igazságot és el is mondják.

Azt soha nem állítottam,hogy nem követtem el hibákat, de a betyárbecsület az meg van bennem.

Az effajta vélemény nyilvánítókat valamiféle lelkiismeretfurdalás gyötörheti, ami arra készteti őket ,hogy önfeláldozóan megmentsék a világot az ilyenektől ,mint én:

Garami Artur

Előzmény: aktual (519)
aktual Creative Commons License 2000.11.03 0 0 519
Kedves aranyos drága , söt imádott Arti!

Ugye igy jó a megszólítás?

Te Vaskútnak csináltál már annyi kárt, ( Régi Tsz közösségi épület , amit leamortizáltál) hogy lehet talán nem is vagyunk (én biztosan nem) kíváncsiak rád.

Kovács József, aki látta, hogy Uhri Geller akartál lenni!
Az sem sikerült, úgy, hogy húzd be a vitorlát és ott próbáld meg eladni megad ahol nem isemernek!!!

Előzmény: arti (517)
Bereske Creative Commons License 2000.11.03 0 0 518
Kedves Piroska!

Erre nem gondoltam, de köszi a felhomályosítást. Amúgy kezdek kíváncsi lenni erre a dologra, mert kedves vaskúti ismerőseimtől már igen sokat hallottam róla. A végén még eljutok Vaskútra is...
Mégegyszer köszi!

Üdv: Gergő

Előzmény: S.Piroska (516)
arti Creative Commons License 2000.11.03 0 0 517
Kedves Piroska,Vaskút,Polgármester úr!

Várom beszámolótokat a szóban forgó rendezvényről.
Sőt nem csak erről .Amennyiben valami történik Vaskúton, bármilyen kulturális,nonprofit rendezvény,várom ezzel kapcsolatos értesítéseteket,hogy a Bajai Rádió éterén keresztül szélesebb rétegeket informálhassunk Vaskút mozgalmas kultúréletéről.

Arti/ 372-823/

Előzmény: S.Piroska (514)
S.Piroska Creative Commons License 2000.11.02 0 0 516
Kedves Bereske!
Ez egy véletlen szerű név lett.
Mikor 1999 szept.4-én elkezdtük a fiatalokat beterelni a Műv-házba elővettünk egy nagy lepedőt, a kezembe adták a gyerekek a szinező sprét irjam rá a nevet. Ötlet volt bőven,
köztük "REPLAY" ez azt hiszem egy védett márka név, mert fel merült ez is,és az nem jó.
Magyarul, addig agyaltak, hogy ez a szó lett ráfujva a lepedőre névnek.
Mit mondjak: jó hangzik,? rossz kimondani,? betűzni kell a leirását,?érdekes,?nem magyar,?
Hát ez van.

üdv.piroska

Előzmény: Bereske (515)
Bereske Creative Commons License 2000.11.02 0 0 515
Kedves Piroska!

Olvasva a topicot úgy látom Te itt bennfentes vagy, ígyhát meg szeretném kérdezni tőled. hogy mi a pontos jelentése a "Rapley" szónak. Ha jól vettem ki a Free Party adásából és az alább írtakból ez a klub neve. De mit jelent. Sajnos I'm very poor in English.
Köszi:
Gergő

Előzmény: S.Piroska (514)
S.Piroska Creative Commons License 2000.11.02 0 0 514
Kedves Arti!
Köszi a biztatást, de az ifisek kicsit gyávák még pumpolnom kell őket.
Egy másik hir:
Az Ifj.klub két vezetőjével nov.10-én megyek le Zomborba // testvérvárosi// kapcsolatok megbeszélésére az ottani fiatalokkal.
Ha lesz valami érdemleges beszámolunk.
Üdv: piroska
Előzmény: arti (513)
arti Creative Commons License 2000.11.01 0 0 513
Kedves "Vaskút"

Felavatom házam tája topicját,mivel újra erre fútj a szél engem.

Slepi meg vannak a fotók?Hozzájárulok, ha módodban áll html-ként fellküldeni,hogy a Vaskút topicba megjelenjen.Csak a buli kedvéért.

Piroska számítok rád,hogy értesítessz,ha változik valami az álltalunk tárgyalt ügyben.Én szívesen együttműködnék az ifi klubbal is,csak nekem a szombati nap semmiképp nem jó.

Gratulálok a vaskúti fiataloknak a rádiós Free Party-s szerepléshez Anettől nyilvánosan kérek bocsánatot, hogy sosem találtam el a nevét.Zoli, remélem éltek ötletemmel,hogy regiszráltok egy Rapley klubos topicot.Én szorgalmas hozzászólója leszek.

Garami Artur /Arti/

S.Piroska Creative Commons License 2000.10.21 0 0 512
Kedves Mindenki!
A vasárnap 17-órai jótékonysági műsor fellépői:
1. Rapley: Valaki mondja meg
2. Konferálás
3. Német hagyományőrző táncegyesület
4. Rapley: Keep on movin’
5. Konferálás
6. ÁMK: Hangszeres szólók
7. Kisparti zenekar
8. Rapley: Duett ( Molnár Anett,Bárth Mariann)
9. Konferálás
10. Stúdió 2000 társastánc
11. ÁMK: Kórus
12. Konferálás
13. Rapley: Larger than life

10 perc szünet

1. Konferálás
2. Szent Imre Egyesület
3. Anton Kraul Fúvószenekar
4. Rapley: S club 7
5. Konferálás
6. ÁMK: Kiszenekar
7. Rapley: We Will Rock you
8. Konferálás:
9. Ír Néptánccsoport
10. Konferálás
11. ÁMK kórus és Rapley: Egy életed van
12. Rapley: Mr Big (finálé)
Mindenkit szeretettel várunk. A fellépők nevében:
Rapley Ifjúsági Klub

Kérésünk lenne, ha valaki fényképezne, vagy videózna nagyon megköszönnénk, mivel nincs megfelelő felszerelésünk hozzá.
Köszönjük: Ifj.klub

Mijo Creative Commons License 2000.10.20 0 0 511

[előzmény : Slepi, 2000.10.18 23:53]

(((:-(((

Mijo

Előzmény: Slepi (510)
Slepi Creative Commons License 2000.10.20 0 0 510
Örömmel Kedves Mijo!

BOHÉMEK
Vörös Csaba billentyűs, ének
Nagy Gábor szólógitár, ének
Urbán Zsolt basszgitár, ének
Valkai Gábor dob, ének
Fazekas Csaba szaxofon, ének
Bach Attila Trombita ének

Előzmény: Mijo (509)
Mijo Creative Commons License 2000.10.19 0 0 509

Kedves László, pillanatok alatt kiderül lészen-e lakossági bizalom a stábbal szemben, csak le kell hoznod a tagok névsorát !

Mijo

Előzmény: Slepi (507)
Slepi Creative Commons License 2000.10.18 0 0 508
20.-án 22-órától a Szőlőfürtben ismét BOHÉM Buli.
Legalább egyszer mindenkinek ki kell próbálni.
15- kb.70 éves korig.
Nem árt előre helyet foglalni. T:372-241
A biztonság is garantált. :-)
Slepi Creative Commons License 2000.10.18 0 0 507
Az alábbi levelet az elkövetkező héten személyesen szeretném eljuttatni minél több vaskúti polgárhoz.

A Vaskúti Polgárőr Egyesület

A rendszerváltás óta folyamatosan romló közbiztonsági helyzet, és a bűnözés rohamos terjedésének hatására országszerte sorra alakulnak a lakossági önvédelmi szervezetek.
E folyamat elindítója az a felismerés, mely szerint a közrend, és a magántulajdon védelmére hivatott állami szervezetek az állampolgárok hathatós segítsége nélkül feladatukat már nem képesek megfelelően ellátni.
A polgárőr mozgalom, valamint az egyesülési jogról szóló 1989. évi. II. Tv. biztosít hátteret az önként tenni akaró állampolgárok szervezett részvételéhez a bűnözés elleni fellépés, a bűnmegelőzés, a közlekedés biztonsága, a gyermek- és ifjúságvédelem, a kábítószer-fogyasztás visszaszorítása társadalmi feladatainak megvalósításához.
Rendőrségről szóló 1994 évi 34. Tv. végre törvényileg is elismerte, hogy létezik társadalmi bűnmegelőzés Magyarországon.
Ez év márciusa óta pedig törvényeink "közfeladatot ellátó személy"-ként fokozott jogi védelemben is részesítik a köz érdekében tevékenykedő polgárőrt.

A vagyon-és rendvédelem területén eltöltött több év tapasztalata alapján úgy éreztem, hogy Vaskúton is időszerű lenne egy hasonló szervezet létrehozása.
Néhány hetes toborzó után 2000. április 20.-án, a szándéknyilatkozatot aláíró 25 fővel megalapítottuk a Vaskúti Polgárőr Egyesületet. Majd ezt követően, az általánosan elfogadott irányelvek figyelembe vételével, a következő konkrét feladatokat határoztuk meg.
· Rendszeres jelző- figyelő szolgálat teljesítése a közterületeken és közintézmények környékén
- a személy és vagyonbiztonság helyzetének javítása;
- idegen személyek és járművek mozgásának figyelemmel kisérése;
- a gyermekek biztonságára veszélyt jelentő személyek távoltartása;
- a közlekedés biztonságára veszélyt jelentő cselekmények, helyzetek felfedése.
· Rendezvények biztosítása, forgalomirányítás
· Frekventált objektumok kiemelt felügyelete, (üzletek, raktárak, üzemek, szórakozóhelyek)
· Propaganda, és ismeretterjesztő tevékenység (iskolai előadások: NO DROG, és SZEM mozgalom)

A vállalt feladatainkat a hatóságokkal együttműködve, eddig átlagosan havi 150 óra időtartamban végeztük, de ezt az óraszámot működési feltételeink javításával párhuzamosan, jelentősen szeretnénk növelni.
Tevékenységünk szakszerű ellátása érdekében gondoskodunk tagjaink folyamatos képzéséről.
Vállalt feladataink teljesítéséhez a képzett önkénteseken kívül bizonyos tárgyi eszközökre is szükség van, melyek előteremtéséhez várjuk minden célkitűzéseinkkel egyetértő polgár támogatását, aki ily módon tevékenyen hozzájárulhat a közbiztonság javításához.
Egyesületünk az 1997 évi CLVI.tv. 26§ c. pontja szerint közhasznú szervezetnek minősül, ezért a számunkra nyújtott támogatás is ennek megfelelően, kedvezőbben könyvelhető el.
Első sorban az egységes arculat kialakításához szükséges egyenruha, majd a szolgálatot segítő technikai berendezések (rádió adó-vevő, zseblámpa, megkülönböztető jelzések) beszerzése, valamint a gépjárműves járőrözéshez szükséges üzemanyag biztosítása szerepel terveink között.

Bármilyen további az Egyesülettel kapcsolatos kérdésre, vagy kérése igyekszem személyesen válaszolni.

Támogatásukat előre is köszönöm.

Tisztelettel:

Tamás László
Egyesületi Elnök

* * S Z O L G Á L U N K É S V É D E K E Z Ü N K * *

mmugy Creative Commons License 2000.10.16 0 0 506
Tisztelt Mindenki!

Nyilvános bocsánatkérést teszek közzé a topicban általam 2000.04.17-én közzétett Móráth Judit tanárnöt esetleg érintö megjegyzésért,amelyet nem
azzal a céllal tettem közzé,hogy megsértsem.
A 04.14.-i falugyülésen engem méltatlanul és alaptalanul
vádoltak meg.Felmerült-egy hozzám intézett kérdésben-,hogy az ujsághirt megjelentetö uiságiró pártatlan volt-e vagy sem.
Erre válaszolva -jelentös pszichikai teher alatt-
tettem azt a megjegyzést,amelyet tettem.A válasz
sem Móráth Juditra vonatkozott.
Természetesen az alaptalan vádak sem jogositanak
fel arra,higy bárkit-akár szándékomon kivül-megsértsek.Igy belátva tévedésemet ugyanezen topic-ban kérek tóle bocsánatot.

Matheisz János

S.Piroska Creative Commons License 2000.10.13 0 0 505
Tisztelt mindenki!

Október 14-én este 8-órától Szüreti bál a Művelődési Ház rendezvény termében. /volt presszó/
Csőszök vannak, csak tolvajok kellenek.
Belépő: 350.- Forint

Október 22-én /vasárnap/ délután 5 órai kezdettel jótékonysági műsort rendez az Ifjúsági klub.
EGYÜTT-ÉRTÜK
Fellépnek: Német Hagyományőrző Táncegyesület,
Az ÁMK iskolai kórusa
Az ÁMK kiszenekara és szólistái
Kisparti zenekar
Szent Imre Egyesület
Stúdió 2000 Társastánc
Vaskúti Ír tánccsoport
RAPLEY Ifjúsági Tánc és szórakoztató csoportja

A pénzt egy vaskúti vak kisfiú /9 éves/ részére gyűjtik, a tanulására.

üdv:piroska

aktual Creative Commons License 2000.09.29 0 0 504
Onnét Te nagyon okos, hogy a megszólítás és a kérdés semmi esetre sem másnak ( Pl. Neked) szólhatott.
Egyébként meg tölts még egy fröcsit és koc-koc
Előzmény: Mijo (503)
Mijo Creative Commons License 2000.09.29 0 0 503

Honnan tudtad kedves János, hogy a Kovács Jóóska hozzád intézte rámenősnek tünő kérdését :) ?

Mijo

Előzmény: mmugy (502)
mmugy Creative Commons License 2000.09.29 0 0 502
Kedves Józsi!

Sajnos csuszik a dolog.
Egyelöre nem is tudom mikor fognak hozzá.Ugy volt,
hogy szeptemberben elkezdik.Hát erröl letettek-
ezt közölték a legutóbbi megbeszélésen.

Matheisz János

Előzmény: aktual (499)
aktual Creative Commons License 2000.09.28 0 0 501
Tibi!
Idáig rendben is van, de!

Most ezt plussz szolgáltatás, mert akkor valahogy mérni kellene és fizetni érte, vagy szolgáltatás hiány, ami tarifa kedvezménnyel jár.

Pár évvel ezelőtt már levelezésbe voltam a Westellel. Akkor még nem volt a fejlesztési tervükben Vaskúton átjátszó építése. Azt javasolták, hogy saját költségemen szereltessek fel egy antennát, majd így használható lenne a mobilom.
Az, hogy én mit javasoltam nekik most talán nem írnám ide.
Józsi

Előzmény: Thernitibi (500)
Thernitibi Creative Commons License 2000.09.28 0 0 500
Legalább edzésben maradsz Jóska.
Lefekvés előtt négyszer megpróbálsz telefonálni, és máris kellemesen elfáradtál.
Előzmény: aktual (499)
aktual Creative Commons License 2000.09.28 0 0 499
Kedves János!
Mikor lesz Westel-torony Vaskúton ?
Tudomásunk szerint várhatóan szeptember hónapban épül meg.

A munkálatok mikor kezdődnek, mert a mai napig nem történt látható előkészület? Viszont maradt a régi jól bevált gyakorlat, ami abból áll, hogy különböző tornagyakorlatok bemutatásával a telefon használható (pl: sztalra felugrás, teraszra felrohanás)

Kovács Józsi

S.Piroska Creative Commons License 2000.09.09 0 0 498
Kedves Kornél!
És minden érdeklődő!

A Hálózat az Ifjúságért pályázaton bekapcsolódunk a HiNet Nonprofit Információs, Informatikai Hálózatfejlesztési Projekt felhasználóinak, fejlesztőinek körébe.
Magyarul:
Egy kapcsolt vonalon biztosított Internet kapcsolat,
Elektronikus postafiókok
Int.klub@muvhaz.civilport.hu Internet klubosok
Muv.haz@muvhaz..civilport.hu
Szt.imre@muvhaz.civilport.hu Szent Imre Ifjúsági Ének egyesület
Ifj.klub@muvhaz.civilport.hu RAPLEY Ifjúsági klub
weboldal
www.vaskutmuvhaz.civilport.hu
Az Elender Informatikai Rt. Szolgáltatótól.
A Szolgáltatás díjai, az ELENDER Internet mindenkori árlistájában közölteknek 40 % kedvezménnyel csökkentett részének felelnek meg.
Díjcsomagunk havi 1. 800.-Ft+ 25 %áfa (havi 20 órás elérés a korlátozott forgalmú időszakban)
Tudom, ez nem nagy vasszisz, de egy kis lépést már tettünk.
Megpróbáljuk valahogy ésszerűen felhasználni, minden jó ötletet szívesen fogadunk. A kis csapat elindított egy folyamatot, szeretnénk bevonni az egész falut, annak környékét, akit érdekel a számítógép és az Internet, jöhet tanulni vagy tanítani, vagy éppen kíváncsiskodni, kortól függetlenül.

A pénzügyi dolgainkat a saját erőnkből próbáljuk fedezni. A számítógép munkák ingyenesek, az Internet fellépések a nyomtatások, a fénymásolás természetesen fizető, és abból gazdálkodunk.

piroska

Matkovits Creative Commons License 2000.09.07 0 0 497
Csillagom!
Ne legyél már ily' szűkszavú, hisz' ez "nem semmi".
Kornél
Előzmény: S.Piroska (496)
S.Piroska Creative Commons License 2000.09.07 0 0 496
Beindult a Számitástechnika és Internet club a Müv.házban.
Hétfő 17-20ig
szerda 17-20 óráig
péntek 17-20-óráig
szombat 17-től 22 óráig
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Más-
BOHÉMEK buli szept.15.én 21-órától a Szőlőfürt vendéglőben.
Fénymásolás a Müv.Házban naponta 17-20 óráig.
Családsegitő és Gyermekjóléti Szolgálat fogadó napja a Müv.Házban: minden hónap első szerdája 9-12 óráig délután 13- 15 óráig.

Piroska

mmugy Creative Commons License 2000.08.30 0 0 495
Kedves Józsi!

Nem vádolt meg senki.Én csak megkérdeztem,hová akarsz tartozni.Szemben veled,mert Te viszont megvádoltál a 1.5 md-os beruházásból való részesedéssel.
A mondandodhoz néhány pontositást:

közel 200 szavazat hiányzott
a megjelentek 66 %-a mondott nemet,nem 80.
az arányhoz nagymértékben hozzájárult egy bizonyos
ellenérdekelt csoport nagyfoku néphülyitö kampánya,amelynek során kapitális ökörségekkel tömték az emberek fejét

A meggyözésröl:
2 éve mást se csinálok,csak meggyözök.Hadd ne soroljam fel neked,hogy hány fórumon,gazdasági
érvekkel,szakmai,környezetvédelmi érvekkel,egyszerü paraszti logikával próbáltam meggyözni az embereket.Szerintem sokat sikerült is.A 66%-ból is.
Tudod van,aki fogékony erre.és van aki struccpolitikát folytat,és tudomást sem akar róla
venni.Akit érdekelt a téma,az informálódhatott annyit,hogy az utóbbi 25 évben nem volt ennyi informácio a helyhatóságtól kifelé.
Azt lehet meggyözni,aki befogadja az észérveket.
Aki minden elhangzó érvet arra használ,hogy kiforditsa azokat/nem érvvel száll szembe érvvel/
azzal valami baj van,vagy a szellemi képességeivel van baj,vagy alapvetöen más az érdeke,olyannyira,hogy az észervek sem fontosak,mert a saját vélt vagy valós érdeke elöbbre helyezödik.Hál istennek nem sok ilyen
ember van.
Olyan van még néhány,akit még meg lehet és meg is
kell gyözni.Remélhetöleg az Ö számuk is csökken.

A térségi folyamatokról eddig is lehetett olvasni,
én is sokat beszéltem róluk.Nem az én hibám,hogy
eddig nem mindenki kapcsolta össze logikailag a térségben zajló folyamatokat.Van aki már korábban
eljutott ide.

És még valmi:
Másik hozzászólásodra reagálva:

A TSZ átalakulásai folyamatának forgatókönyvét egy
páran megjósoltuk Vaskuton.Csak az volt a baj,hogy
a saját apám se hitt nekem. Most már hisz.
Volt aki viszont hitt nekem.Meg fogsz lepödni: az
akkori TSZ vezetök.Olyannyira hittek nekem,hogy
Bácsalmásra kellett mennem dolgozni.Ugyanis akkoriban náluk voltam ösztöndijas gyakornok.
Nem mondták,hogy el kell mennem,csak világossá tették,hogy itt nincs jövöm.
Nem bánom.Olyan dolgokat tanultam meg Bácsalmáson,
amire ebben a közegben soha sem lett volna lehetöségem.

Matheisz János

Előzmény: aktual (468)
Mijo Creative Commons License 2000.08.29 0 0 494

Na, végre egy, antiszemita és rasszistamentes serif ! Van-e még tagfelvétel nálad ?

Mijo

Előzmény: Slepi (493)
Slepi Creative Commons License 2000.08.29 0 0 493
Na, ebben a témában úgy érzem tudok segíteni. Csak hívj azonnal. Megtaláljuk a megfelelő megoldást!!

Előzmény: Mijo (491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!