Keresés

Részletes keresés

Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12552

A 2-3-as és a 11-12-es átmenetet nem tudnád feltenni? :)

Előzmény: elmentek otthonról (12551)
elmentek otthonról Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12551

Ez különben az itiner volt. Azzal kezdtem hogy elnéztem a kezdőpontot.

Majd annyira élveztem az egészet hogy egy részét újra bejártam.

Előtte az a gombolyagforma meg a nyolcas. Ott meg lepkét kergettem.

Nem tudom hogy lehet tájfutótérképre illeszteni, sajnos nincs időm bíbelődni vele, Google Earth alapú, valahogyan lehet, mert láttam ilyet.

Előzmény: Vargánya 33 (12549)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.24 0 1 12550

Na végre van amiben egyet is értünk. :) Elmentek otthonról hozzászólását csakis humorosan lehet érteni. 

Most, hogy felfedte kilétét, pont ilyennek ismerjük. :)))) 

Kedvet kaptam én is, hogy beszerezzek egy ilyen GPS-es órát, hogy aztán szembesülhessek a eltévelyedéseimmel. 

Döméről pedig nyugodtan hidd el, hogy keresztül ment egyenesen a sűrű zöldben. Nem százas a tag az biztos. :)))

Állítólag amikor kiért a sűrűből egy vaddisznót is hozott a fogai között. :)

Előzmény: hitetlenkedő (12547)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12549

Szia Elmentek Otthonról! :)  

Szerintem Kokesz félre értette a humoros beírásodat. :) Szerintem nagyon jó, hogy feltetted az útvonaladat ide.

Jó látni, hogy milyen intenzitással kerested a pontokat. :)))) Kár, hogy nem tudom behúzni alá a térképet. 

Valaki ért esetleg hozzá, hogy hogyan tudnám alá varázsolni az eredeti térképet? 

 

elmentek otthonról Creative Commons License 2015.06.24 0 1 12548

Bocs kedves Kokesz, ha jól számoltam ez volt a huszadik OETT-em kihagyás nélkül.

A kép amit feltöltöttem a GPS órám rögzítette útvonalrészlet.

Semmi gond, üdv: Kotolics János

Előzmény: kokesz44 (12546)
hitetlenkedő Creative Commons License 2015.06.24 0 1 12547

Kedves Kokesz!

Remélem viccnek szántad az előző beírásod, mert ha komolyan írtad, akkor nagyon durva volt.

És azt nem is tudhatod, hogy nem egy tapasztalt versenyző írta be, aki a beszélgető rovatba csak most jelentkezik be. Régi versenyzőként meg kell mondanom, hogy a 11-12 ep-k átmenetét - lehet, hogy a nagy meleg miatt - hasonlóképpen teljesítettem.

Ha pedig kezdő, akkor őket nem elijeszteni kellene, hanem bátorítani, tanácsokat adni nekik. Nélkülük nem lesz jövője a sportágnak.

A vérprofi Géza közzétett állítólagos útvonalában pedig egy kicsit kételkedem, mert nehezen tudom elképzelni terepen a - majdnem - nyílegyenes átmeneteit, főleg a 2. és 3. ep-ok között. Hacsak nincs beépített útvonal-rögzítője.

Előzmény: kokesz44 (12546)
kokesz44 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12546

Tisztelt új hozzászóló!

Találó nick nevet választottál, amely a jellemedet is bemutatja a jelen fórumozóinak. Ha humornak szántad, akkor butaságot állítasz, mert sokak számára okulásul is szolgálhat. Így fölösleges ezen a fórumon megjelenned. Még akkor is, ha a vélemény szabad. Itt és ezen a fórumon sok és nagy tapasztalatokkal rendelkező, sportágat szerető és értő fórumozó szokott jelentkezni. Azok a hozzászólások érdekesek és sportszakmailag előremutatóak általában. A Te hozzászólásod mind ezeket nélkülözi.

Előzmény: elmentek otthonról (12545)
elmentek otthonról Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12545

A győztesek útjánál nincs unalmasabb. Vesztesek útja...az már ott van:

Momentán nem tudom térképre illeszteni, de nekem így is tetszik.

A teljesség igénye nélkül.

Köbarka Creative Commons License 2015.06.23 0 0 12544

Félútig ligetesben, utána már ugyan úgy mint újabb bajnokjelöltünk.

Kevesebb energiát, figyelmet igényelt.

Előzmény: Vargánya 33 (12543)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12543

A másik érdekes átmenet a 11-12-es lenne. Döme állítja, hogy nem volt rosszul járható az erdő itt, de azért bátor vállalásnak tartom a szinten való megközelítését a 12-es pontnak. 

Van valaki más is aki a 12-es pontot nem a ligetesek rajzolatát követve közelítette meg? :)

Köbarka Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12542

TT-nek.

Szombaton átéltem szomorúságodat, rohadt egy dolog rossz térképpel a kezünkben jó eredményt elérni.

Köbarka Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12541

A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, de azért köszönjük a csendes segítséget. Idős korodra nem lesz gond rőzse gyűjtögetésből megélned.  :-))

 

Nem tudom mennyit sikerült előre haladnom a ropogós aljnövényzetben, de DNY-nak tartva az "F" betű talpánál kerültem ki a nem kívánt helyről. Bíztam benne, hogy a 3-as feladat felé menő utakon be tudok menni, de már az első lehetőséget sem láttam meg, így nyakamba vettem - szégyen ide, szégyen oda - a lábamat és az egész területet kikerültem. Megcsodáltam a 4-es pont fáját és megállapítottam, hogy visszafele nem fogom látni a bóját.

Sokan jöttek a gödrös rész É-i részéről, köztük olyanok akik nálam korábban indultak. 

D-i irányból sikerült mindjárt két hibás bóját levennem. Ebből az irányból nehezebb volt a megoldás.

Tanulság, mindig a kályhától kell kiindulni.

 

És a másik említésre méltó győztes út ??

Előzmény: Vargánya 33 (12540)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12540

Ide másolom kinagyítva a győztes útjának két érdekesebb részletét, mert úgy látom a nagy térkép nem annyira láttatja. 

De csak szépen, sorban. :)

 

2-3. átmenet

 

Hááááát....megkérdeztem Dömét, hogy ezt mégis hogy gondolta??? :) Mire az a válasz érkezett, hogy elsőre nem tűnt olyan sűrűnek az a sűrű, de aztán csak hármasra váltott az a zöld. Őszintén szólva ebben az átmenetben még az is eszembe jutott először, hogy kiszalagozom a szakaszt a 2. ponttól a völgy aljáig. Aztán megkérdeztem pár a Hollóson nem induló versenyzőt, hogy ő mit választana átmenetnek a 2. és 3. pont között és mivel mindenki egyöntetűen a legkisebb ellenállást jelentő (általam korábban ideális útvonalnak berajzolt) utat választotta így úgy döntöttem, hogy először is kitakarítom a szakaszt.

 

Sajnos egy nagy gallyazás történt valamikor márciusban és keresztül-kasul hagyták a kivágott fákat a drága erdőművelők. 

Na ezeket a fákat húzgáltam el az útból a teljes szakaszon, mivel úgy reméltem, hogy mindenki ezt fogja úgyis választani. Esetleg felmerült bennem, hogy valaki vissza fog Ny-ra menni a vastag útra és úton kerül sokat, de ez sem tűnt feltétlenül jó alternatívának. A 2. ponttól DK-re indulva ameddig a jól futható erdő tart el lehetett szépen jutni a magasles mentén a jellegfákig, ahonnan a kitisztított ösvény végig vezetett egészen a völgy aljáig. Közben tisztás és jó nagy zöld X-ek is segítették tájékozódást.

 

Megkérdeztem Kokeszt és Határkarót is és lebeszéltek a szalagozásról mivel, idézem "egyértelmű, hogy mindenki ezt az utat fogja választani". Én is ebben bíztam! :) De már a győztes útja is mutatja, hogy nem így lett. 

Szeretném viszont így utólag megtudni, hogy aki más útvonalat választott ebben az átmenetben, az miért döntött úgy? 

Milyen érv szólt a mellett, hogy ne a könnyebbnek tűnő utat válassza? Ez lenne végül is az ilyen berajzolt útvonalak tanulsága. :)

Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.22 0 1 12539

Igazad legyen és legyen esélyem megöregedni. :) Én is ezt tervezem. :) 

Előzmény: sörösmókus (12529)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.21 0 0 12538

Jól feladtad a leckét.

2001-es dossziém nincs.

2008-ban a szénégetőket magas aljnövényzet takarta. Nekem rémlik, mintha láttam volna a jót is. Ellenben 18-as pont gyakorlatilag a 2010-el megegyezik, de ábrázolása teljesen más. Akkor is eltévesztettem.

2010-es statisztikád megegyezik az enyémmel. :-))

2004-es férfi eredménylistán tömeges tévedést nem látok, ha nem vesszük figyelembe hogy a távolságmérést 50 indulóból csak ketten tudták hibátlanul megcsinálni. :-))

 

Egyébként emlékszem olyan versenyekre, ahol hibátlan pályával is csak második lehettél, vagy 400 hibaponttal is nyerhettél versenyt.

 

Érdemes az ilyen kirívó (extrém) dolgokat feltérképezni. :-))

 

 

Előzmény: hitetlenkedő (12536)
pavlo41 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12537

Most,hogy többször is meg lett emlitve a nevem a Hollós kapcsán,illetve,hogy előző hozzászólásomban talán a friss, nem kellemes élmények hatására irtam, amit irtam, a fizikai felkészülésről és a Versenyről.Azt tudomásul kell venni 70 éves kor felett rendszeres edzés nélkül úgy érzem túraversenyen sem illik nagyon részt venni.Több,mint 50 éve tájfutok 15 éve veszek részt túraversenyeken is,erre az évadra is "alapoztam",a leghosszabb kocogásom a Deseda tó körbefutása volt /14,2 km pár tiz méter szinttel 130 perc alatt-40 éves koromban nem a mostani  betonozott kerékpáruton,hanem kitaposott horgászösvényeken és részben szántóföldek szélén 72 perc alatt sikerült-,de hát múlik az idő/,csapatversenyeken a 60-as sebesség sem okozott problémát,több alkalommal több perces sietést produkáltunk,tájfutó versenyeken  a nálunk A kategóriás időn belül tudtam teljesiteni/plBoróka Kupa F 50 kategória 6km 200m szinttel 88 perc Izsákon/!/,Országos Hosszútávú Bajnokság 7,2 km pár 10 méteres szinttel 103 perc Balotaszálláson és több helyi és régionális versenyen is/.Nem volt  fizikális problémám az eddigi kétnapos alföldi,illetve a Varsányi,valamint a Kőbánya kupákon sem,mint irtam a Napernyő és Hollós Kupára is külön terv alapján készültem a lakásomhoz közeli Gyetyános völgyben, hogy legyenek meredek emelkedők és lejtők/8,5 km 220 m szinttel 110 perc/Útólag még egyszer átgondolva a történteket tényleg az időjárásra illetve a külső körülményekre tudom visszavezetni döntésemet.Szerintem a Napernyő kupa évek óta az év fizikailag talán legnehezebb versenye/több alkalommal 3-4 km "üresjárat" volt a versenyközpont és a rajt- cél között és a pályák hossza is ritkán volt/a 60-70 kategóriákban is/ 7 km alatt ill a szintkülönbség 350 m alatt és a Bükk köves talaja sem megszokott számomra/ és másnap jön a Hollós az előzőkhöz hasonló,vagy  fizikai mutatókat ezt meghaladó paraméterekkel.,és ha ehhez még 32-34 FC meleg, magas páratartalommal vagy zuhogó esővel párosul akkor ez 70 felett problémát okozhat-legalábbis nekem/évekkel ezelőtt a zuhogó eső-szemüveggel lehetetlen térképolvasás-miatt adtam fel a versenyt,ami azért egyáltalán nem szokásom.Biztosan nagyon jó és preciz volt a térkép de sajnos a 2-es pont környéke,valamint a gödrökhöz való átmenet galyazása, a szerkesztett pontokhoz való átmenet/találkoztam egy nagy dagonyával,amit nem tudtam a térképen azonositani-idehaza vettem észre,hogy mocsár jellel a 2-es zölddben ábrázolva van-/sikertelensége felőrölte főleg pszihésen energiáimat,az időmérőben 1,5 l vizet fogyasztottam, az itinert hibátlanul megcsináltam ,a 11-es pont környékét látva, illetve a következőket elképzelve a befejezés mellett döntöttem.Lehet,hogy ez elhamarkodott volt,de utólag is a nagy meleg miatt egészségügyi szempontból is indokolt volt.Ugy érzem normál időjárási viszonyok és esetleg egy egynapos verseny keretében talán számomra is megoldható lett volna még ebben az életkorban is a pálya teljesitése,bár a "párducmintás"részen elhelyezett pontok számát túlzónak találom.

hitetlenkedő Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12536

Közben megtaláltam, hogy mikor volt ez a 100%-os hibázás: 2001-ben. Az F35-ben a 8. ep Sziklát 17-ből 17-en elhibázták.

2008-ban pedig a 11. ep Szénégetőt 27-ből 25-en rosszul fogták. A nőknél 7-ből 5-en hibázták.

2010-ben valóban volt a 18. ep Szikla, amelyet 22-ből 19-en rosszul fogtunk, 3-an pedig kihagyták. A nőknél 5-ből 4-en hibázták, 1 kihagyta. Összesen: 27-ből/23 hiba/4 kihagyás.

A 28-ból 27 hibázás lehet, hogy 2004-ben volt, de arról sajnos nincs versenyeredmény táblázatom.

Előzmény: hitetlenkedő (12535)
hitetlenkedő Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12535

Elég sok Hollós/OETT versenyen voltam (kb. 1997 óta). Én egy másik esetre utaltam. Egyébként volt olyan eset is, hogy a rendezők szerint mindenki elhibázta!

Előzmény: Köbarka (12523)
kokesz44 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12534

A „két Bólyai” szám misztikás eszmefuttatásához nem kívánnék hozzászólni,

De!

Így - a korom és a 66 szerkesztési irányszög után kérdezem, - melyik „fiatal” vetette fel az idő hiányát, amikor adott esetben többször is 10-05 perceket kellett dekkolnom néhány időmérő előtt, amikor a nekik a „taknyuk –nyáluk „egybefolyt az időtartás érdekében. Főleg a hegyvidéki versenyekre volt jellemző. Saját példámat hoztam az előbb! De ha jól belegondolunk, akkor talán lehet benne valami, hiszen nem lehet véletlen, hogy a legélesebben a sietést akartuk, akarjuk leginkább liberalizálni.

Szerintem volt egy olyan verseny, amely mind technikailag, mind lebonyolításában előremutató volt. Kihasználta a pálya kitűzője a terep és a térkép adta lehetőségeket. Az időjárás valóban nem kedvezett a kortársaimnak, de az év versenyein ez a faktor valahol kiegyenlítődik, legalább is szerintem. Hallatlan módon irigykedem a versenyző társaimra

Remélem, hogy a novemberi műtétem után és a jövő évi szünet után újra versenyezhetem, még ha 60 –ba is, de két év múlva jöhet a Hawaii 70 kategória, reszkessetek 36 –sok.

Amin viszont ténylegesen el kellene gondolkodni és pedig a külön Női pályák kötelező előírásán. Írom ezt annak ellenére, hogy rokkant társam szinte hiba nélkül, mi több Gizike is sikeresen – még ha sok időhibával is -, de végigmentek a pályán. Puszi és ölelés részemről!

Örülök, hogy többen is a pálya technikájával is foglalkoztak, s e tekintetben erről lehetne többet írni, mint sem arról, hogy ki s mennyire tartotta fárasztónak, - mi több -, gyilkosnak a pályát. Megjegyzem 7800 ról mentünk le 7000 alá.

Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12533

Most már hagyok másokat is szóhoz jutni.

Holnap KOB Mánfán.

Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12532

Hurka Gyuri út.

Elég jól követhető volt, de a mélyedésnél átvágva kisebb volt az eltévedés lehetősége és a tisztás felől egyenesen a sziklának lehetett menni. 

 

Előzmény: Vargánya 33 (12504)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12531

Megértem Dokit hogy Neki ez már hosszú.

Jogos. Talán jövőre hasonló nehézségi fokú, de ici-picivel rövidebb pályák lesznek.

Az utóbbi időben sokszor érzem, hogy inkább futok egy órát, mint gyalogolok öt óra hosszat. Valójában mindkettő ugyanazt a távolságot jelenti és mégis. A figyelmet ennyi ideig kell minél magasabb szinten folyamatosan fenntartani.

Előzmény: sörösmókus (12529)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12530

A megadott útvonalon nincs igazi támadási pont. Lapos segédszintvonallal jelölt tető nem használható.

 

Sokkal jobb, É-i úton határjelnél jobbra, jellegzetes fák és az idegen pálya bójái mellett elhaladva, karakteresebb mélyedéstől irányban és távolságra.

Előzmény: Vargánya 33 (12508)
sörösmókus Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12529

Kedves sporttársak a régi OETT egészen más volt főleg a Gyetvai Iván idejében.Az egy nagyon jó verseny volt mivel több egyénit nem rendeztek.Aztán létrejött a BAJNOKSÁG, ha valaki veszi a fáradságot és visszakeresi az akkori hozzászólásokat az lehet hogy megérti a jelenlegi problémákat.

Abszolut sorrendet akkor lehet összehozni ha mindenki ugyanolyan pályán versenyez.De akarja ezt mindenki?

Nem!

A csapatversenyeken is az A-A36 hosszabb mint az A60-70 és ez gondolom nem zavar senkit.

Megértem Dokit hogy Neki ez már hosszú.

Szerintem a korosztályok szerinti táv úgy mint a tájfutóknál itt is jobb lenne.

Rendezni kell évente 1 egyéni és 1 csapat SZuper Kupát ami nem része a bajnokságnak és ott az induljon az egyéniben akár mint most a nyílt hogy azonos pályán de a kornak megfelelő sebességgel.

A Hollósról annyit hogy nézőpont kérdése minden.Azért indultam minden edzés és felkészülés nélkül a nyíltban mert az a nekem való.Verseny közben főleg a szerkesztett pontok keresése közben ott akartam hagyni az egészet,csak becsületből mentem végig.A második időmérőnél elszámoltam az időt 10p sietés 20hp az utolsó szakaszon meg levettem az utamba eső első bólyát és mentem tovább.Nem néztem hogy mennyi a keverési idő ezért fogtam egy csomó rossz pontot.De így sem lettem utolsó.Jövőre remélem jobb lesz és egyszer Vargánya is megöregszik és rájön hogy az időseket főleg a 60 felettieket nem kell a fiatalokkal egy pályán versenyeztetni.Kímélni kell őket hogy még sokáig legyenek köztünk.

Ezen kívül szerintem minden rendben volt és ha minden verseny ilyen lenne akkor kevesebb vita lenne utánna.Utólag bánom hogy nem vettem komolyan a végét.

 

 

Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12528

Második szerkesztett pontot megtaláltam, de még csináltam egy kis szokásos kört. Meg is volt a tévesztő, de addigra elfelejtettem, hogy az előző csúcson volt-e bója. Onnan nem láttam, vissza nem mentem, mert a csoportot nem akartam odacsalogatni. Így 30 hibaponttal többel és egy csoporttal kevesebbel értem az időmérőbe.

 

A szerkesztett pont környezetét Kokesz által is preferált futható erdőrészen keresztül közelítettem meg.

Tájfutó gondolkodással, futás nélkül.

Előzmény: Vargánya 33 (12512)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12527

Ügyes.

Jelzés előtt hiányoltam a szárazárokkal szembeni nagy dagonyát. Túl sokan voltunk ott. Továbbmenve már láttam és tudatosodott, hogy bizony rosszat vettem le.

Előzmény: Vargánya 33 (12511)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12526

Egy kis statisztika a tavalyi esős Eltájolók egyéni versenyről:

férfi kategória 17 fő, 1.840 időhiba,  108 hibapont / fő,     54 perc / fő

női kategória    6 fő,  1.296 időhiba, 216 hibapont / fő,   108 perc / fő (kettő feladó versenyzőt kivettem)

 

Nehéz pálya, rossz idő.

Össze lehet hasonlítani az idei Hollóssal.

Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12525

Egy kis magyarázatra azért szükséges a tájfutók távolságaihoz, miután náluk nem megadott időn belül megoldandó feladatok vannak, hanem a megadott pontok legrövidebb idejű teljesítése.

A távolságokat a várható győztes idő alapján számolják ki. A győztes idő elsősorban tapasztalati adatok alapján van meghatározva és függ a távolságtól, optimális szintkülönbségtől, futhatóságtól, a benevezett versenyzők tudásától, a verseny rangsoroló besorolásától, ... 

A megadott táblázat adatai normál és rövidített normál távú pályákat jelentenek, az előírt győztes idő 45 és 30 perc. 

 

F21E.....9,0....11,7.....4,1.....5,3....10,0

F60A.....3,4......4,3.....2,0.....3,0......3,7
F75A.....1,4......1,8.....1,4.....1,5......1,6

 

Minden egyes oszlop várható győztes ideje azonos, a távolságok közötti eltéréseket az életkorból eredő különbségek okozzák.

 

Náluk a számítás fordított. Az ismert távolsághoz tartozó menetidőket korosítva adjuk meg. 

 

Előzmény: Vargánya 33 (12518)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12524

Hollós Kupa 2010, egy kis nosztalgia

 

 

Pontosan nem tudom már - gondolom a rendezők megerősítik feltételezésemet -  a tetőről a pont felé haladva a tévesztő bóják a piros karikától nyugatra levő sziklalépcsőkön lettek elhelyezve. Nekem akkor az volt gyanús, hogy túl sok sziklaképcső van, a pont (akkor csak a kiszúrást láttam) pedig egy lépcső és egy hosszabb sziklafal.

Rendkívül jó tévesztő elhelyezés, csak hát az eső és a fáradság fenntartásomat elmosta.

 

Mostani Hollós Kupa 2.pontja dettó elhelyezésű volt.

Most már :-)) 

Előzmény: Köbarka (12523)
Köbarka Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12523

A statisztikák alkalmazásáról pedig sokan sok sztorit írhatnának (például emlékszem egy régi Hollósra - illetve OETT-re -, ahol volt olyan ellenőrző pont, amelyet 28-ból 27-en rosszul fogtunk).

 

A történelmi hűség kedvéért és a pontos statisztikai elemzések érdekében, az ominózus (Hollós Kupa szeptemberi kiadása) versenyen 27 egyéni versenyzőből 22-en jártak arra (öten kihagyták) és mind a 22-en hibáztak.

Az eső elmosta a karikákat, de kiszúrás még mind a mai napig látható.

Érdemes róla, mint egy igazi "hollós" pontról néhány szót ejteni.

 

Bocs, pdf-ben nem lehet feltenni, csak jpg-ben.

 

Előzmény: hitetlenkedő (12521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!