Keresés

Részletes keresés

wadr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9501

Nagyon érdekelne például, hogy milyen hatása van annak, hogy a menüben aktivizálod-e a telekonvertert, vagy sem?

 

Van-e érzékelhető külömbség a használat során vagy a képek minőségében?

 

Az én gépemen ugyanis nincs ilyen menü-funkció.

Előzmény: greyhead (9499)
wadr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9500

Az ilyen gyakorlati jótanácsok nagyon meg tudják könnyíteni a kezdők dolgát, főleg, ha új technikával kell ismerkednie.

Ezért is olvasom szívesen az effajta beszámolókat, mert többet lehet belőle tanulni, mint a könyvek nagy általánosságaiból.

 

Köszönet érte!

Előzmény: greyhead (9499)
greyhead Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9499

Örömmel osztom meg a tapasztalataimat veletek. (Elnézést a többiektől az offolásért!)

A legfőbb tanácsom FZ30-konverter témában egy kis felvezetést igényel.

Kúszva megközelítem a bokron ülő gyurgyalagot, felkönyökölök, exponálnék, de nem áll élesre a gép. Többszöri ideges kísérlet, nem és nem!

Hirtelen bevillan a wadr -féle macro AF módszer, átváltom a pöcköt és abban a pillanatban éles a kép a keresőben. Azóta is ezt használom madarazáshoz: sokkal gyorsabb és pontosabb így az AF.

Az én módszerem: egy-pontos centrális gyors AF, konverter ( mindkettő menűben beállítva) és Macro AF.

 

Előzmény: wadr (9497)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9498

Egyelőre többnyire automata módban (P) használom a gépet. A csicsörkés képnél az automatika 1/30-os időt, 3,7-es rekeszt és ISO160-as érzékenységet állított (nagyon sötét helyen fürdött a madár).

A többi képnél az érzékenység fix ISO80 volt. Rigómama képe 1/50-del készült, az éhes feketerigó fiókáé 1/125-del, a többi 1/250-del. A blende 3,7 és 5.6 között volt.

Az utolsó előtti képhez nem használtam konvertert, énekes kisrigó volt kedves megvárni, míg letekertem.

Előzmény: greyhead (9496)
wadr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9497

Kicsit OFF

 

Gyila - Greyhead:

 

Különös figyelemmel olvasom a kettőtök közt folyó párbeszédet, mert ti már rendelkeztek azzal a felszereléssel (FZ30 + telekonverter), amit én kb. őszre szeretnék magaménak tudni.

Érdekel mindenféle technikai információ ami vele kapcsolatos, mert könnyebb úgy beletanulni a dolgokba, hamár előtte esett róla szó.

 

Úgyhogy beszéljetek csak meg bátran mindenféle trükköt-fogást (remélem a többiek nem veszik rossznéven), mert árgus szemekkel lesem őket!

greyhead Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9496
A különbség nálam alig észrevehető, érzésre mintha egy kicsivel élesebb képeket kapnék a konverter móddal. Tapasztalatom szerint az életlenséget sokkal inkább a bemozdulás okozza, ezért stabi ide, vagy oda nem szívesen fényképezek 1/100-nál hosszabb időket max. zoommal.
Előzmény: Birding GyiLa (9492)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9495

Még egy sorozat a temetőbeli képekből. Nem mindegyik sikerült egyformán jól, de nincs szívem kihagyni a gyengébbeket sem.

 

Kékcinege Kékcinege

 

Éhes vagyok Mama, éhes vagyok!

 

Csicsörke (?) Egy lucskos, fürdőző csicsörke (ha igaz).

 

Énekes rigó Énekes rigó mama (vagy papa?)

 

Énekes rigó csemete 1 És a csemetéje, aki időnként...

 

Énekes rigó csemete 2 ...furcsán mórikálta magát.
Veszpremi Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9494

Pár hete raktunk ki itatót a madaraknak, és most már nagyon odaszoktak, nagy fürdést rendeznek, különösen rigóék. A víz 90%-a biztosan a fürdésre fogy el.

 

Más: keresem az okát, hogy miért nem lakják 2 odúmat a madarak. Méretezése a szokásos, 32-es nyílással, kb. 1.8m magasan DK irányban felfüggesztve. Az nem lehet baj, hogy a röpnyílás előtt kb. 50-80 cm-re van ág, azaz kvázi nem szabad a kilátás? Az egyik diófán, a másik kajszin lóg.

Házimozi Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9493
Egy távoli rokonom természettudós és természetfilmeket készít. Minden érdekességre "vevő", ezért mondtam neki, hogy megkérlek titeket, hogy ha valami érdekes állatos dolgot tapasztaltok, akkor legyetek szívesek szólni. Sose lehet tudni, mi melyik filmbe passzol bele sőt talán pont az hiányzik. Köszönöm előre is.
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9492
Még nem. Próbáltam rájönni, mi az előnye, ha beállítom a konverter módot, de csak azt vettem észre, hogy kikapcsolja a vakut és figyelmeztet, ha nincs teljes zoom-ra tekerve az objektív. Ki fogom próbálni az autofókuszbeli különbséget is.
Előzmény: greyhead (9490)
Házimozi Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9491
Hű, GyiLa, azt a mindenit! :)
greyhead Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9490
Végeztél-e már tesztet az AF pontosságára vonatkozóan menűben beállított konverter móddal, vagy nélküle? Mi a tapasztalatod?
Előzmény: Birding GyiLa (9489)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9489

Az új gépemmel készült képek szinte kivétel nélkül telekonverterrel (714 mm fókusz) készültek, kézből!! (A pintysorozat képei mind.)

Én azért minden képemen látok hibákat, lehet, hogy egy kicsit maximalista vagyok...

Ettől eltekintve azért mégis szívesen osztom meg őket. Ha mindenki csak tökéletes képeket rakna fel, elmenne a kedve a gyengébb felszereléssel rendelkezőknek :-))

Előzmény: wadr (9486)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9488

Köszönöm az elismerést, a honlapod nagyszerű képeit nézegetve tőled különösen jólesik. A dicséretre méltó dicsérete a legértékesebb.

A képeid minőségétől én persze még messze vagyok, de követendő példának tekintem.

Előzmény: mullerp (9484)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9487
Én meg a pestszentlőrinci köztemető régi, elhagyott részén találtam egy vörösbegyfészket az ismerősömmel. Egy borostyánnal teljesen benőtt sírkő oldalában, régebben gyertyatartóként funkcionáló lyukban volt, a sűrű borostyán alatt. Jól eldugták. Hat tollasodó fióka volt benne. Képeket nem csináltam, azóta valószínűleg kirepültek már.
Előzmény: Birding GyiLa (9483)
wadr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9486

Kedves Gyila!

 

Jót tett neked a gépváltás!

Bár az előző masináddal is remekeltél, ezzel az újjal egyenesen szárnyra kaptál.

Nagyon klasszak a képek! Telével készültek?

Előzmény: Birding GyiLa (9483)
wadr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9485
Tudom, hogy nem volt vígasztaló a hsz-om, csak arra akartam rávilágítani, hogy - bár szívből sajnálom a rigó és cinke családot, -  a természet egyensúlyához a ragadozók is hozzátartoznak, és ők sem érdemelnek gyűlöletet csak azért, mert élni akarnak.
Előzmény: Ladybee (9475)
mullerp Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9484

Szep kepek... gratulalok!

 

Foleg az utolso tetszik a sirkovon... az elso par kep ugyebar a perspektiva miatt kevesbe esztetikus, de osszessegeben nagyszeru munka!

Előzmény: Birding GyiLa (9483)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9483

Újabb képes beszámolókkal fogom elárasztani a topikot, szóljatok, ha únjátok...

 

Vasárnap (és hétfőn) elsétáltam a közeli temetőbe. Kb. 100 méterre van a háztól, ahol lakom. Ez a régi győri köztemető, tele hatalmas fákkal. Csendes, árnyékos, nyugalmas és valódi madárparadicsom! Már régen el kellett volna oda mennem. Rengeteg a madár, 15 félét számoltam össze, és a reggeli órákban még közel is engednek magukhoz. Két erdei pinty énekét is volt szerencsém mintegy 4-5 méterről csodálni perceken keresztül, miközben még a gépem is csattogott. Az első sorozat róluk szól, aztán még lesz több is.

 

Erdei pinty 1

 

Erdei pinty 2

 

Erdei pinty 3

 

Erdei pinty 4

 

Erdei pinty 5
Cicó_ Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9482

nagyon szomorú vagyok, úgy látszi az egyik cinke fióka kieshetett a fészekből és most csak a gázkonvektor kimenetét védő rács tartja meg a kis testét

olyan panaszosan "cincogott", csak nyujtogatja a kis kopasz nyakát - a szülők meg nem hiszem hogy tudnak neki segíteni

a lakó meg szerintem elutazott, nincs nála smmi mozgás :(

 

a telken viszont kikelt a második fészekalj cinege

nagyon szorgosan hordják be a szülők a kaját a kicsiknek

(megálltam, hogy ne kukkantsak be az oduba, tényleg 1-2 kép nem ér annyit, hogy megzavarjam a kicsik nyugalmát :)

Előzmény: Cicó_ (9438)
greyhead Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9481
Jó, hogy ez a sorozatod felkerült ide, mert egy nagyon kedves kis madárkát ismerhettünk meg így általad. Aranyos, ahogy teli torokból énekel...
Előzmény: Birding GyiLa (9477)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9480
Oké, értem.
Előzmény: Ladybee (9474)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9479

A molnárfecskéért cserébe néhány füstifecske felvétel. Ezek a képek még az új gépem egy napos korában készültek és azt hittem, hogy elrontottam őket, nem elég jók. Utólag mégis feldolgoztam őket, és kiderült, hogy annyira azért nem rosszak. A fecskepár a munkahelyemen fészkel, mintegy 10 méterre tőlem.

 

Füstifecske 1

 

Füstifecske 3

 

Füstifecske 2
Előzmény: wadr (9459)
ribizli Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9478
Köszönöm a tippeket!
A hang nem szöcskéé/tücsöké, és nem is tücsökmadáré - ennyire nem vagyok süket :)), és az MME oldalán keresgéltem hangok után, de nem találtam semmit, és az a gondom, hogy kellene valami közelítés, mit keressek, így eléggé tű a szénakazalban-szerű. De nem ez az egyetlen hang, amit nem tudok beazonosítani, azt hiszem, fogok tudni még élni így. :))
ribizli
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9477

Köszönöm mindenkinek, aki megpróbálta azonosítani a madaramat. Én az Interneten talált képek és a hangja alapján a kerti gezénél maradok. A madárka egyébként mindig ott vár rám, ahol először találkoztunk, de a fészkét még nem láttam, pedig ott kell lennie valahol. Igaz, nem is nagyon kerestem, nem akarom megzavarni őket. Az alábbi képek tegnap délelőtt készültek:

 

Kerti geze 1

 

Kerti geze 2

 

Kerti geze 3

 

Kerti geze 4
greyhead Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9476

Nagyon tetszik a naplód a hangulatos élménybeszámolókkal és a gyönyörű fotókkal.

Lehet, hogy még a végén én is rákattanok a lessátrazásra?!

Előzmény: mullerp (9471)
Ladybee Creative Commons License 2006.06.19 0 0 9475
Attól, hogy egy rigó, a feladatra koncentrálva, elmélyülten húzza ki a gilisztát a földből és egy karvaly elkapja, szóval attól még életrevalók lehetnek a fiókák. Evvel egyáltalán nem vígasztaltál meg :)
Előzmény: wadr (9462)
Ladybee Creative Commons License 2006.06.18 0 0 9474
Az a probléma, hogy mi csak a hét végén vagyunk a kertben. Tehát vasárnap még konstatálom, hogy etetnek a szülők, egy hét múlva már nincs mozgás, csak az elpusztult fiókákat  találom. Feketerigótól zöldikéig sok fiókát felneveltem már, ha ott vagyok, amikor a szülőket baj éri természetesen megoldom azt a pár hetet, de így más a helyzet. Természetesen nem örvendezem a karvaly jelenlétén, de nincs mit tenni, ez van.
Előzmény: Törölt nick (9461)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 9473
Van egy topikom, a Madárhangok topikja, elég sok madárfaj különféle hangjait linkeltem már oda. Próbáld meg ott megkeresni.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122254
Előzmény: ribizli (9467)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 9472
Oké.
Előzmény: wadr (9464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!