Keresés

Részletes keresés

mafikám Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22778

Sziasztok!

Van egy kabát a .de-n, amit nagyon szeretnék elvinni (minél jobb áron:). Még 3 nap 7 óra  6 perc van hátra a záróráig. Tegnap amikor láleltem a termékre 1 eurós árat listázott ki, erre természetesen 1,5 eurót ütöttem, azonnal jött az üzenet, hogy valaki jobb árat kínált, üssek legalább 2 eurót. Ez így ment még három körön keresztül, aztán láttam, hogy valaki egy nappal korábban délután 4 eurót ajánlott.

 

Ma néztem, és már 16,50-en áll a licit - valaki tegnapelőtt (tehát még azelőtt, mielőtt én is licitáltam volna) 16-ot ajánlott, majd valaki ma délelőtt 16,50-et.

 

Az a kérdésem, ha valaki tegnapelőtt 16-ot ajánlott, akkor tegnap miért csak a 4 euró látszott, mint max. licit (és az is csak jó pár licitálás után)??? Van néhány licit "feldolgozásának" egy bizonyos átfutási ideje? Akkor ez úgymond eléggé lutri, ha az utolsó percekben még licitálok, és azt hiszem, hogy én leszek a nyerő, aztán mégse. Azt pedig nem akarom, hogy "felelőtlenül" - hogy biztosra menjek- valami nagy összeget ajánlani, amikor sokkal kevesebbért is elvihetném...

 

Mi a jó taktika?

 

Még egy kérdés: tegnap regisztráltam a paypal-nál a raiffeisenes kártyámat, neten tudom nézni a számlatörténetet. Valakinek van tapasztalata, hogy a Raiffeisennél mennyi ideig tart, amíg megkapom azt a "bűvös" 4 számot?

 

Köszi a segítséget!

tusi74 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22777
Köszi. :D Örülök, hogy segíthettem. Ki fogod Te is tapasztalni, megismered különböző népek gondolkodásmódját, és könnyen fogsz vásárolni.

Előzmény: Nihil1965 (22776)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22776
tusi74 .. egy angyal !!
Előzmény: tusi74 (22775)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22775
Nach Ungarn -- Sehen Sie in der Artikelbeschreibung und den Zahlungshinweisen nach oder wenden Sie sich für weitere Informationen an den Verkäufer

Szabad fordításban, annyit jelent, hogy Magyarországra nincs meghatározva, nézd a terméklapot, vagy fordulj az eladóhoz pontos információért. Tapasztalatom szerint, ha levélben rákérdezek egy ilyennél a postaköltségre 10-ből 9 belemegy a Mo-ra való szállításba, általában horrorisztikus áron.

Nach Ungarn -- Nicht angegeben Ez meg annyit, hogy Magyarországra nincs jelezve. Tapasztalat szerint, aki ezt írja ki, az alapban nem szállít Mo-ra, és levélben is elég nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről. Nagy ritkán, ha már van elég pozitívod másik némettől, akkor rááll, természetesen olyan árat ír, hogy a hajad égnek áll.

A legkorrektebbek azok, akik vagy a terméklapon, vagy a legördülő menüben bejelöli Mo-t. Az a korrekt ár. A rákérdezéses, főleg, ha alapban nem is akart ideszállítani, jó magas, de legtöbbször a hún szeretett áru még úgy is megéri, csak az ember nyel egy nagyot. Most ennél a legutóbbi 2 nadrágnál is (egy eladótól jött), csak Németország, és Ausztria volt megjelölve szállításnak, mint a németek legtöbbjénél, de volt olyan rendes, és kegyet gyakorolt felém, hogy 17 EUR-ért feladja nekem, és még én lehet hálás, hogy milyen baromi rendes volt. Múlt héten, egy csomagban jött több számítógépes cucc 6.99 EUR-ért. Mindkettő német posta.
Előzmény: Nihil1965 (22773)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22774

vagy ilyen formában ?

 

Versandkosten:

Nach Ungarn -- Nicht angegeben

Nihil1965 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22773

Több német ebay aukción is ott szerepel ... ez mit jelent ?

 

Nach Ungarn -- Sehen Sie in der Artikelbeschreibung und den Zahlungshinweisen nach oder wenden Sie sich für weitere Informationen an den Verkäufer

Nihil1965 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22772

Köszi .. igy már minden villágos ..

 

Előzmény: tusi74 (22770)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22771
Szerintem a dombornyomott/persze ha nem hagyod el/.17 másodpercen belül le tudod tiltatni a világ bármely pontjáról.Van rajta biztosítás ,én arra az értékhatárra állítottam be a napi limitet.Ez és a paypal tökéletes biztonság!Ha meglopnak véletlen,fizet a kártyabiztosítás./1 nap türelmi idő van,míg átutalják másik bankba a pénzt a számlásról,pont ezért/.Oda kel figyelni,fejben tartani a kódot és a netbankáron keresztül vagy neten keresztül figyelemmel kell tartani.Minden más módszer másolat,vagy hitelképtelen személyekre szabott.
Szerintem...
Előzmény: H.Arnold (22764)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22770
De meg kell, hogy kérdezd, mert a postaköltségnél nincs olyan, hogy általában. Óriási szórások vannak, nincs szabott ár, minden eladó maga határozza a szállítási költséget. Ugyanabból az országból jöhet 15, vagy 30 EUR-ért is ugyanaz az áru. Az egyik még a lépseket is felszámolja, míg a kocsijától belép a posta ajtón, a másiknak meg mennyiségi kedvezménye van a postán. Most pl. Németországból 17 EUR-ért jön el 2 nadrág (szerintem 1 kg körül van), múlt héten több mint 2 kg cucc ugyanúgy Németországból 6.99 EUR-ért jött. Amit az Ebay-en nézni kell, hogy megkérdezed a postaköltséget, ha nincs kiírva, összeadod, és megnézed, hogy úgy megéri-e. Nem szabad azon filózni, hogy az áru értékhez képest emkkora a posta, ugyanis az eladók az áu eladási értéke után fizetik a jutalékot az Ebay-nek, ezért sokan úgy taktikáznak, hogy viszonylag olcsón adják a terméket, a posta költéséget meg emelik, így végül bejön nekik az az ár, amit kapni szeretnének érte.
Előzmény: Nihil1965 (22769)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 22769
Tudod egy aproságot szeretnék venni a lakókocsinkhoz , de ha drága általában a posta akkor nem fontos ... nem igen beszélek nyelveket .. azért merészeltem itt megkérdezni .. talán valaki már kapott onna csomagot aminek ő fizette a posta költségét ...
cistron Creative Commons License 2007.11.24 0 0 22768

kérdezd meg az eladót mennyiért küldi el...

 

 

Előzmény: Nihil1965 (22766)
Andreas Creative Commons License 2007.11.24 0 0 22767
A második mondatoddal nagyjából meg is válaszoltad a kérdést: a webkártya biztonságosabb mert külön kártyaszámla tartozik hozzá. Nagyjából határold körül hogy milyen termékeket és milyen országból szeretnél rendelni. Nézz meg néhány aukciót és ha a fizetési módnál ott látod a PayPal logót, akkor viszonylag biztonságosan használhatod a dombornyomott kártyádat is. Igy a fizetés a PayPal-on keresztül zajlik majd, így a kártyaszámod és a CVC2 kódod nem kerül egy ismeretlen kereskedő kezébe.

Az internetes kártyával viszont nyugodtan fizethetsz bármilyen internetes boltban ahol kártyával lehet fizetni (hogy megkapod-e az árut, az persze más kérdés :). Ahogy körbenéztem néhány banknál, a díjuk sem túl magas, általában 500-800 Ft évente (online csomagok mellé általában "ingyen" jár, de ekkor a havi zárási díj 500-700 Ft). Ha az OTP-nél vagy akkor csak a Net csomagban éri meg a kártya, de ott is csak akkor ha a kedvezmény feltételeit teljesíted (599 Ft, egyébként 1299 Ft)
Előzmény: H.Arnold (22764)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 22766

Sziasztok..

Németből kb mennyiért jön el a postán egy 5 kilós csomag ?

H.Arnold Creative Commons License 2007.11.24 0 0 22765
Te Tokio Hotel poszterekből élsz? :-)))
Előzmény: s_titánia (22763)
H.Arnold Creative Commons License 2007.11.24 0 0 22764
Sziasztok,
A webkártya vagy a domborkártya a biztonságosabb? Tudom, hogy a webkártyára mindig annyit teszek rá a számláról amennyit épp költeni szeretnék, de már van egy domborkártyám és nem szeretnék mégegy kárytát csináltatni. Még kezdő vagyok, bocs ha hülyeségeket kérdezek. Köszönöm a segítséget!
s_titánia Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22763

Szerintem se add fel ilyen hamar - bele kell jönni, de hamar elegendő rutint lehet szerezni benne, hidd el.

 

Nézz utána neten ebay-es fórumoknak (mint pl. ez is), mik a tapasztalatok, mit ajánlanak az új felhasználóknak, mire vigyázzanak, stb. Én 1 hónapig bújtam a netet, mielőtt regisztráltam ebay-re és PayPal-re, és addira szinte mindent tudtam róluk.

 

Csak arra gondolok, hogy mi mindent meg tudtam így venni, ami egyébként elérhetetlen lett volna, hogy azelőtt mennyi olyan dolog volt, amit úgy könyveltem el, hogy sosem szerzem meg - ez hirtelen mind mind megszűnt, szó szerint eltűntek a határok, még nem volt olyan dolog, amit kerestem, és ne lett volna az eBay-en belőle.

 

Ma már van, amit rendszeresen külföldről veszek, mert szállítással együtt is fele annyiba kerül, mint itthon.

 

Nem is beszélve az ajándékozásról (most Karira szinte mindenkinek eBay-ről vásároltam, és a komplett Karácsonyi lakásdekorációt is ott vettem meg).

 

Amióta jó pár pozitív visszajelzést begyűjtöttem, még arra is volt példa, hogy olyan eladótól is tudtam vásárolni, aki elvileg csak a saját országába szállít. 

 

Úgyhogy tényleg ne vegye el a kedved, nagyon jó móka az eBay, persze könnyű pénzszórási lehetőség is, de ha az ember nem ész nélkül vásárol, akkor nagyon hasznos tud lenni.

 

És tényleg nagyon ritka a szemét eladó, mert nagyon hamar inaktíválják az olyat, ezt ők is tudják, és nem mernek disznólkodni, nem úgy, mint régen a Vaterán (mert mostanában ott is hamar lapátra teszik őket, én a Vaterát is szeretem, szóval nem azért írtam).

 

Előzmény: Mr doyle (22758)
Loof Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22762
köszönöm szépen.
Előzmény: SnAkE (22761)
SnAkE Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22761

Ide érkeznek a külföldi postaküldemények.

Hivatalosan Nemzetközi Posta Kicserélő Üzem

 

Itt van vámhivatal is, tehát amiről kapsz értesítést, azt itt tudod vámoltatni is.

 

A telefonszámuk ahol érdeklődni lehet egy egy csomag iránt: 477-65-80

 

Snake

 

 

Előzmény: Loof (22753)
Mr doyle Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22760

Megfogadom a tanácsot!

 

Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: tusi74 (22759)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22759
Pedig ez az eset ne vegye el a kedved, hiszen nagyon jó dolgokat lehet kifogni. Inkább készülj fel az Ebay-ezésre tudatosan. Valamelyik banknál váltsál webkártyát, regisztrálj a PayPal-ra, csináld meg a verifikációt, és hajrá. Mindent dumálj le előre az eladóval, olvasd el az értékeléseit stb. És hidd el, hogy mint mindenhol itt is vannak lókötők, de az eladók nagy-nagy többsége becsületes.
Előzmény: Mr doyle (22758)
Mr doyle Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22758
Nekem is ez volt az első meg az utolsó is!!
Előzmény: tusi74 (22757)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22757
Ezért tartom szerencsésebbnek, ha mindent én tartok a kezemben. Fizetés. kapcsolattartás az eladóval. Én már ennyi idős koromra megtanultam, hogy az a biztos, amit én csinálok meg.
Előzmény: Mr doyle (22756)
Mr doyle Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22756
Az a baj hogy a fizetés volt már 2 hónapja a leütés húhh nem tom mikor.Nem tom mire várt a srác,én szóltam neki fizetés  után 20 napra hogy ez így nem lesz oké.De semmit nem csinált.Illetve megpróbálta feljelenteni de már nem tudta.  
Előzmény: vapega (22754)
pittipitti Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22755
Így van..a fizetéstől.....
Előzmény: vapega (22754)
vapega Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22754
Bocs de szerintem a fizetéstől számít a reklamációs idő és nem a lekoppintástól. Tehát ha még fizetés után 45 napon belül vagy akkor PayPal dispute (ez általában megmozdítja az eladót) dispute nyitása után 20 napon belül tudsz claimot nyomni és akkor a PayPal dönt a vitátokról ( ha a disputéra sem reagál az eladó akkor tuti a te javadra).
Előzmény: Mr doyle (22750)
Loof Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22753
orczy tér...ez posta vagy vám hivatal? elnézést a járatlanságomért
Előzmény: SnAkE (22747)
pittipitti Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22752
hoppá..ha letelt a 45 nap akkor semmit...
Előzmény: Mr doyle (22750)
pittipitti Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22751
Azon a paypalon mellyel fizettetek disputét nyitni a resolution centerben.
Ha eredménytelen akkorr claimmal folytatni....
Előzmény: Mr doyle (22750)
Mr doyle Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22750

Sziasztok.

 

Olyan kérdésem volna,megkértem egy ismerősöm üssön le nekem egy karórát.Ez megtörtén húzodott a dolog az ismerősöm nem tudta fizetni Pay pall problémák miatt,ezért Ő meg kérte egy ismrősét fizesse ki,de ez olyan jól sikerült hogy a fizetést követő 1 napra a reklamciós időből kifutottak,ezért semilyen emailra semmire semmi válasz. Tehát a fizetés meg is történ az eladó küldött egy sablon üzenetet hogy köszöni a vásárlást blalala,és küldi.A csomag nem jött meg,tracking numbert nem kapott.Ennek két hónapja.Mi a tehendő?

 

Válaszokat előre is köszönöm.

cistron Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22749

az eladótól kérdezd meg

 

Előzmény: Zsomborg40 (22744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!