Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22619
Ja annyi változás lett azért, a helye le lett térkövezve.
Előzmény: kod1111 (22618)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22618
Sziasztok!
De rég jártam errefelé az enyém még a pince mélyén pihen , megvárom amíg jön a jó idő, addig is itt egy tavalyi kép. Látom ti már rendesen beindultatok.
probody Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22617

Három hét múlva elkezdenek rövidülni a nappalok, egyre hamarabb sötétedik.

Jó ez a "nyár".

OrszagAttila Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22616
Konkrétan esőben nekemse sok...ezért lenne már jó ha jönne az a kánikula:)
Előzmény: nyárimádó (22615)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22615

Miért, volna kedved ilyen időben 30'C vízben üllni?

Nekem nem.

Előzmény: OrszagAttila (22614)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22614
Azzal mi is megbékélnénk...de ebben az időben a medence vize is le hült 25'C-ra...
Előzmény: nyárimádó (22613)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22613
Éppen most nézetm a www.koponyeg.hu -t, azon jövő hétre 28-30'C mondanak eső nélkül ill 2 mm esővel. Az meg úgy is kell a gyepre:)))
Előzmény: nyárimádó (22612)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22612

:))))

Ezért nem tettem tele az enyémet. Mivel a nylon új, az esővíz nem tartalmaz eddig port, beleengedem.

Előzmény: OrszagAttila (22611)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22611
Azt mondják, hogy Június közepe-vége után kánikula lesz...nincs már olyan messze. Hátha bejön a jóslat...
Nekem is tele van ismételten a medencém. A szkimmer teljesen tele van vízzel...tegnap óta 5cm-t emelkedett a víz szintje a medencében!!! Lassan megint ott tartunk h szívatni kell ki belőle!
Előzmény: nyárimádó (22610)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22610

A fele fekete, a másik fele áttetsző lesz:)))

 

Inkább ez a sok eső aggaszt, ami most van. Már megint megjelent a víz az aknámban, de a tartály kivételével konzolon van az UVC és a szivattyú is.

Mikor fog már jó idő lenni????

Axióma Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22609
A fekete csak a vizhez erve jo: megszunteti a viz visszavereset. Az atlatszo csak mint dunsztolas jo: legreteg a viz es a folia kozott, ami - a kifele iranyulo sugarzas es felmelegedett levego elillanasanak megakadalyozasaval - noveli a csupaszhoz kepest a melegedest. A ketto egyutt lenne az amit valaki emlegetett: a kollektor is ugy a leghatekonyabb, hogy fekete erintkezik a melegitendovel, de atlatszo fedes van rajta. A gumi medencemelegitokon is csak penzugyi okokbol nincs fedes: tobbe kerulne megoldani, mint amennyit egy eros napsutesben hozna, es abbol indulnak ki, hogy ugyis a medencezesi idoszakban nagyon sok napsutes van.
Szerintem a keringetes mindkettonel ugyanannyira kell, miert gondoltad hogy nem?
fradi44 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22608

Nyárimádó !

 

Átlátszó, tetsző a legjobb !

 

A fekete csak a víz felületét melegíti.

Így folymatosan le kell nyomni a szivattyúval.

 

Fekete alulra a fenékre.

 

Legjobb a dupla fólia lenne felül áttetsző második réteg ezüst vagy arany.

Nálunk egy helyen forgalmazzák de csak 600 mikronost gondolom ezért aranyárban -:)

 

Üdv!

Előzmény: nyárimádó (22595)
natalyel Creative Commons License 2010.06.01 0 0 22607
Szép, nem semmi...
De a képek alapján az új is nagyon jól néz ki a kertedben :).

Amúgy meg hallgass kókuszkára: teljesen egyértelmű, hogy a fekete jobban melegít. Én is csak azért döntöttem az átlátszó mellett, mert az én medencém felfújható peremű, és olyat fedést akartam, ami túlnyúlik a peremen, namármost ha a tavalyi harmincx-fokos melegben én feketét raktam volna fel, akkor szinte biztos, hogy úgy felforrósodik a fekete nylon, hogy ráég, összeolvad a peremmel, vagy akár kilyukasztja. A fekete szívja magába a meleget, a napfényt, de felfújható pereműre nem ajánlom emiatt.
A tiéd viszont vázas, és ott a fekete az ideális választás - szerintem.
Előzmény: nyárimádó (22601)
motinka Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22606
Azzal semmi baj hogy nő vagy, inkább hogy még nem vagy rutinos a medencézésben, de ezzel sem lesz probléma idővel :o)
Szóval a lényeg, hogy ne a zsákba ererszd a kiszívott trutyit, hanem a medencén kívűlre.
Ezt ezzel a porszívóval lehet hogy nem tudod megoldani. Azért amit lehet szivasd ki vele, mégpedig a körbe futunk a vízben és a közepére leülepedettet ki takaríthatod vele, addig amig felfogja a zsák.
Aztán ha már úgy látod hogy a zsákban nem marad meg, mivel annyira kicsi akkor jön a következő:
Ha a medencéd nincs leásva, akkor a legegyszerűbb megoldás egy hosszú slag aminek az egyik vége a medence alján van a másik pedig a medencén kívül. Amelyik kívűl van meg kell szívni jó erősen ( mint a boros gazda a hordóját) , természetesen éppen annyira hogy az ember arcába még ne érjen a víz de az áramlás elinduljon. Miután elkezd folyni a víz a medencéből, lassan bele a medencébe és a másik végével lassan ki lehet szippantani a vízzel együtt a koszt is. A lényeg hogy ekkor lasított felvételként mozogj a medencébe, hogy ne kavard fel a vizet nagyon. Aztán ezt lehet ismételgetni ameddig tart a türelem, vagy a kosz :o)
Természetesen ha le van ásva a medencéd akkor ez a közlekedőedény dolog nem működik, akkor kell egy kis szivattyú ami a vízmozgást előidézi. A többi ugyanaz.
Ezzel a kosszal az a baj hogy nagyon más mószerrel nem lehet kiszedni, türelemjáték.

A könyök csővet bármelyik vízszerelvényeket árusító boltban kapsz, 32/90° PVC idom a neve.

Előzmény: Wisike (22605)
Wisike Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22605
Köszönöm a válaszaitokat, de egy kicsit majd szájbarágósabban kérem, mert ugyan nem vagyok szőke, de nő :D
Jó az a porszívó amit vettem, vagy érdemesebb beruházni egy normálisra? Már átmentem rajta néhányszor, de az a gond, hogy a zsákján átmegy ez a cucc, olyan kicsi. Pelyesítőt tettem bele a 7végi klórozás előtt, 1 éjszakát állt és reggel mentem neki, de nem volt sikeres így sem...
Sima papírszűrős vízforgatóm van hozzá, amit a dobozában adtak.
A honlapon olvastam ezt a könyökcsövet. Marha jó ötlet, de ilyet hol kapok, illetve mit mondjak az eladónak, mekkora kell? (itt megint bejön, hogy nő vagyok :DDD)
fehetib82 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22604

Hello!

Akit érdekel szolár fűtés az nézze meg.

Már csak pár darab van az első csomagból.

 

http://sun-pool-heating.com/order/index.html?gclid=CL3_ycGK_aECFQVgZwodlWe3EA

 

 

nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22603
Vagyis nem szivattyú, hanem az egész homokszűrő szivattyúval.

www.wetro.hu
Előzmény: nyárimádó (22602)
nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22602
Arra figyelj, hogy ez a szivattyú, most 38000 Ft újonnan 2 év garanciával. Ez egy Shott 4m3-es, 250 W-os.
Előzmény: Dalnoki (22600)
nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22601
natalyel!
A délelőtti kérdésedre képek. Választhattam egy drága betonozás és egy eladás között. A beton és az új medence árát 14 ezerrel kellett kb kipótolnom, míg ha meghagyom akkor egy "finom" zsalufalas, drága valamit kellett volna kiköhögnöm:((
De nagyon tetszik ez, és téli takarással sem kell már foglalkoznom. Ketten az új medencét vagy 20-25 perc alatt felállítottuk.

Víz, víz hátán volt, az aknába halat is lehetett volna nevelni.
Előzmény: natalyel (22570)
Dalnoki Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22600

Tanácsot szeretnék kérni.

Ezt a hirdetést találtam:

http://www.expressz.hu/vegyes/hirdetes-20782964/

 

Lebeszéltem a tulajjal, hogy nekem csak a homokszűrő kellene, a medence nem. Szerintetek mennyit adjak érte? Azt írja, hogy a csövek szinte újak és 250 W-os. Gondolom, akkor 4 m3/h-ás lehet. Mire kell odafigyelnem a vásárlásnál?

nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22599
Szerintem Wisike nekem volt és van a legviccesebb porszívóm a jelenlévők között. A szívócsonkra rádugok vagy 3 méter slagcsövet, és egy kiszuperált porszívó fejjel megyek a medence alján ( háztartási porszívó feje) . Porszívózás után öblítek a tartályon és kész. De ami eszembe jutott, hogy előtte a nagy porcicákat sima csővel ( óvatosan), tehát fej nélkül szippantom, majd ami le van tapadva, azt már a kefés fejjel. Így nem kutyulódik fel az összegömbölyödött porcica.
Remélem tudtam valamit segíteni.
Üdv
motinka Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22598
Wisike,
Az én vizem is jelenleg ilyen, sőt tavaly a szezon elején is ilyen voltde nem aggódom.
Kell hozzá egy kis vizhozamú szivattyú - erre is tartom a kis papírszűrőset -, amivel a medencén kivülre kell kiszivatni a trutyit (nekem a homokot). A lényeg hogy meg kell várni hogy leülepedjen és akkor nagyon óvatosan ki kell szivatni centiről centire. Elég pepecs munka de én tavaly is így udtam kiszedni. Sajnos a köbeforgatós technika itt nem jön be, mert azzal csak felkavarodik és nem a közepére rakódik le hanem mindenhová.
Előzmény: Wisike (22593)
nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22597
Én ezt homokszűrővel még vissza tudtam hozni a "halálból".
Előzmény: Wisike (22593)
nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22596
Ez döglött alga barátom !
Fuss a medencébe köröket, hogy minél kisebb helyen gyűljön össze ( medence közepén) a trutyi, és így már könnyebb kiporszívózni. Lassan menj a vízbe, vagy legalábbis lassan tedd fölé a csövet. Én tennék a vízbe pelyhesítőt, forgatnám vagy 1-2 órát , megfutnám a medencében a köröket, és reggelig hozzá sem érnék reggelre minden középen és szép tiszta lenne a víz. A porszívózás nem egyből hozza meg a sikert.
Üdv
Előzmény: Wisike (22593)
nyárimádó Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22595
Persze, de ha kintebb engedem a lábakat, akkor kifelé fognak állni. Most legalább függőleges.
Amúgy elgondolkodtam az örökös vitánkon. Lehet veszek fekete nylont, ha az fekhet a víz tetején, mert az átmérő miatt nem igazán tudoma légrést kialakítani. Hiába írjátok, hogy labdával, nekem a labdát a mozgó víz kisodorja a medence szélére.
Na, lehet kimondom, hogy nyertél, de akkor a halászléből enned kell idén:)))
Előzmény: kókuszka (22590)
motinka Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22594
Most éppen azon agyalok, hogy hogy tudnám a pergola tetejére felrakni azt akb 50 m LPE csövet, ami majd jól felfűti a medence vizét :o) ha már egyszer ott van legyen többfunkciós!
Előzmény: kókuszka (22589)
Wisike Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22593
Wisike Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22592
Bocsánat, a képek lemaradtak.
Wisike Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22591
Köszönöm a válaszokat!

Továbbra is borzalmas állapotban van a vizem. Párszor átporszívóztam azzal a 2ezer forintos slagra csatlakozós bigyóval, a nagyrésze ki is jött, de a legtöbb nagyon mikro kosz...vagy nemtudom mi. Ha leülepedik az aljára, akkor a víz tisztán látszódik, de amint felkeverem barna az egész. Csatolok róla képet.
A hétvégén elég sok gyorsaklórt tettem bele, kb 5 evőkanálnyit, hogy hátha jobb lesz tőle, de nem javul...
Mit csináljak :(?
kókuszka Creative Commons License 2010.05.31 0 0 22590
Na, akkor ennek annyi barátom!



Csak vicceltem!!:-)) Nálam is olyan. Ráadásul tavaly a feltöltés után vettem észre, hogy a kötelet be sem fűztem. Volt kínlódás.Aztán maradtak a ferde lábak, mert akkor már b@szhattam.
Bár akkor úgy emlékszem feszesebb volt a szalag.
Előzmény: nyárimádó (22588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!