Keresés

Részletes keresés

só_a_perecen Creative Commons License 2008.10.30 0 0 591

Na itt egy újabb régi kaffkás:-)

Nekem szörnyű volt az a négy év - már ami a suli-részét illeti. Szinte a nullával egyenlő, amit az az épület adott. Három tanárom volt, akitől KAPTAM. A többi mind felejthető sajnos. És a suli maga pedig egyáltalán nem nyitott semmire - persze ez gondolom annak is köszönhető, hogy visszavették az apácák...:-(

(én 99-ben végeztem) 

wireless02 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 590
:-(((
Előzmény: Törölt nick (588)
Sarkany Creative Commons License 2008.10.26 0 0 589

RIP

 

:(((((

Előzmény: Törölt nick (588)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 588
http://kurir.katolikus.hu/?m_op=view&id=21523

:((
Előzmény: Sarkany (587)
Sarkany Creative Commons License 2008.10.26 0 0 587

Tud valaki róla valamit?

 

Néhány hete találkoztam volt osztálytársakkal. Tőlük hallottam, hogy még mindig aktív. Valamelyik budapesti egyetemen katedrája van...

Előzmény: wireless02 (586)
wireless02 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 586

Nekem is földrajzból. Baromi érdekesek voltak az órái, arról nem is beszélve, hogy kiselőadásokat lehetett nála készíteni, amit ötösökkel díjazott, így a viszonylag jó osztályzat szinte garantált volt nála. Az egész osztály nagyon kedvelte őt.

Tud valaki róla valamit?

Sarkany Creative Commons License 2008.10.26 0 0 585

Kővári Lajos töriből volt valakinek?

 

Töriből nem, de földrajzból igen. Nagyon szerettem...

Előzmény: Törölt nick (584)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 584
Kővári Lajos töriből volt valakinek? Én nagyon szerettem őt. Aranyos volt, 50x elmesélte ugyanazokat a sztorikat :)) Sajnos csak 2 evig tanitott, utana kaptunk mast.
Ja én 97-ben végeztem, akkor már "Isteni Megváltóról Nevezett Nővérek Kaffka Margit Gimnáziuma" volt...
Előzmény: wireless02 (583)
wireless02 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 583

Szia!

Be kell vallanom, nekem-nekünk nem voltak ilyen tapasztalataink vele kapcsolatban. Tény, hogy voltak furcsa dolgai, többek közt a 45 perces órák legalább felét azzal töltötte, hogy vázolta, mennyire kevés időnk van az anyagra. Viszont megpróbált közösséget kovácsolni az osztályból, s úgy érzem ez nagyjából sikerült is neki, persze hathatós közreműködésünkkel.

Az is lehet persze, hogy idővel változott, erősebben előjöttek negatív vonásai. Ami soha nem esett jól tőle, hogy egyetlen érettségi talinkra nem jött még el, pedig rendszeresen megtartjuk őket.

K.K.Á. valóban művészlélek volt, e tény minden kacagtató vonásával együtt. Kár érte...

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.23 0 0 582
Mi volt a velemenyed Lorand-rol?
Nekem magyartanarom volt ket evig, nagyon nem jottem ki vele, szerintem tipikusan a "pofara ment" dolog jatszott nala :((( meg az erettsegin is szivatott :((
Kiss Katalin Agnest birtam, szerintem igazi bolond muvesz volt :)
Előzmény: wireless02 (581)
wireless02 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 581

Nemcsak azért, hogy közelítsünk a 600-hoz:

1979-ben érettségiztem, "B", kémia tagozatos osztályban.

Osztályfőnök elsőben Loránd István, majd miután szakfelügyelővé avanzsált - Dr. Padányiné.

Matemetika Vajand Ágnes, majd eü. okokból történt távozása után Vajda Imréné.

Német nyelv: Skripecz Erika, ill. Vámosné,

biológia: Tóthné,

fizika: Kutnyánszkiné,

ének: Tóth Elekné,

orosz nyelv: Szőnyiné,

testnevelés: Oszláts István,

rajz: Kiss Katalin Ágnes.

Sarkany Creative Commons License 2008.10.03 0 0 579

A Kaffka Margit gimnázium megszűnt, tehát azoknak a száma, akik ide irogathatnának, korlátos.

 

Elmúlt nyolc éve, hogy nyitottam a topicot. Nem jött össze még 600 hozzászólás sem... :((

Előzmény: wattacukor (578)
wattacukor Creative Commons License 2008.10.03 0 0 578
Sajnos igen... szerintem kevesen tudják, hogy van. Dehát hogy lehetne felhívni rá a figyelmet? Én is teljesen véletlenül találtam rá.
Előzmény: vépé01 (577)
vépé01 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 577

Sziasztok!

 

Úgy tűnik, hogy az utóbbi időben egyre kevesebb látogatója van a topiknak...

wattacukor Creative Commons License 2008.06.06 0 0 576

Sziasztok!

 

1989-1993. Ének speciális tagozat, c-s voltam, Tóth Elekné énektantónéni volt az ofő. Voltunk a kórussal Berlinben, a már egybenyitott Berlinben. Biller Istvánnal, a Budafoki Kamarakórus karnagyával  kooperált össze az énekkar, vele együtt utaztunk, rendes zenekart is összehozott a "dalárda" mellé! :) Jó volt nagyon!!! :)

Sarkany Creative Commons License 2008.05.05 0 0 574
Keresel valakit?
Előzmény: vépé01 (573)
vépé01 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 573
Van itt valaki?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.29 0 0 572

Szia!

 

Szégyenlem magam, hogy pont a torna-sorra nem emlékszem,de tudom, hogy ki a R.K. Egy padban ültünk sokáig.Viszont megtaláltam a Sz.Anikót, a Zs.Erzsit és a F.Ágit az IWIW-en. Szeretettel üdvözöllek:S.M.

Előzmény: mavtelep (569)
Sarkany Creative Commons License 2008.03.31 0 0 571
mavtelep Creative Commons License 2008.02.20 0 0 570
Tudom, hogy ki vagy, és biztos Te is tudod, hogy én ki vagyok ...))
Előzmény: Törölt nick (568)
mavtelep Creative Commons License 2008.02.20 0 0 569
Szia ! Osztálytársak voltunk....  R.K.-val együtt, én voltam a legmagasabb ...)))
Előzmény: Törölt nick (566)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 568

Szia!

 

Megnéztem a tablótokat és nagyon megörültem. (Sajnos nekünk nem készült tablóképünk) Azért bátorkodtam Neked írni, mert hárman megpróbálunk összehozni egy 50 éves ált.iskolai találkozót és közte van az egyik osztálytársunk is, én szeretném vele felvenni a kapcsolatot.Tudsz Te ebben segíteni? Igaz, hogy az osztálytalálkozó 2011-ben lenne, de sajnos eddig egy sem volt. Azért  kezdtünk bele most, mert nagy volt az osztálylétszám  és közben eltelt 50 év is.

Válaszod előre is köszönöm.

Előzmény: Szambi (559)
Sarkany Creative Commons License 2007.12.09 0 0 567

Üdv a topicban!

 

Néhány éve készítettem egy kigyűjtést a topicba írogatókról és arról is, ki melyik évfolyamba járt, kik ismerhették egymást. Biztos találkoztál vele, ha végigolvastad a topicot. Elkelne már egy új lista...

1967-ben már koedukált iskola volt. Motl Lenke néni tanított engem is, Ő szerettette meg velem a matekot...

A jelvényre is és a kék köpenyre is emlékszem. Az osztályom fiú tagjai reszeltek, a lányok pedig varrtak...

 

 

Előzmény: Törölt nick (566)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.09 0 0 566

Sziasztok!

 

Most találtam rá a fórumra. Lehet, hogy én vagyok köztetek a legidősebb, 61-65. között jártam ebbe a gimibe. Amikor én koptattam ott a padokat, ez egy színvonalas gimnázium volt. Remélem, hogy más is egyet ért ezzel és nem az én emlékezetemmel van a baj. Örömmel olvastam végig ezt a topikot, bennem is előjöttek az emlékek. Reálba, az A osztályba jártam, osztályfőnököm M.Lenke néni, a matektanárnő volt.Sajnos csak volt, mert pár éve  elhunyt. Egyébként a becsületes neve Motl Ilona volt, akit Lenke néninek becézett mindenki.Szerintem nagyon jól tanította a matekot. Orosz és német volt a kötelező nyelv.A mi osztályunk is a GAMMA-ba járt politechnikára.Üvegező kalapácsot kellett készítenünk (azóta is talány számomra,hogy miért pont ezt?). Apám sokat használta a finom munkáihoz.Mérnök létére Ő örült neki, mi lányok kevésbé, mert rengetegett kellett reszelni amig kész lett. Mondanom sem kell, hogy akkor a Kaffkába csak lányok jártak, a fiúk pedig a "Jóskába" . Egyensapkánk volt, rajta jelvénnyel. Kötelező volt hordani, mert büntették azt aki nem hordta.Ha ünnepség volt, akkor sötétkék szoknyát, fehér blúzt és kék színű fiú nyakkendőt kellett a nyakunkban hordani  és arra kellett a jelvényt rátűzni.Soha nem tudtam megkötni.Az iskolában csak kék egyenköpenyben tartózkodhattunk, a gallér fehér volt és legombolható.Mindig tisztának kellett lenni.Amikor az Abigél c.filmet nézem a TV-ben, mindig beugrik ez az emlék.(Már azért is, mert felfedeztétek Ti is, hogy sok folyosói jelenetet a Kaffkában vettek fel?) . A heti 2 testnevelés óra az 1-1 óra tornából és úszásból állt.Saci néni tanította.Hát..... hirtelenjében ennyi jutott az eszembe. Bízom benne, hogy a  mi korosztályunkból sokan most mennek nyugdíjba , jobban ráérnek majd netezni is és egyre többen fogják felfedezni ezt a topikot, mint ahogy én is.  

tiri Creative Commons License 2007.11.24 0 0 565

 

 

  Ezt  a szégyent!

 

 Mi történt? Két hónapja senki nem irt ide?!Pedig nekünk  a Kaffka 62-66-os h. osztályának megint volt találkozója. Nagyon jól sikerült.Jövőre ujra találkozunk. Addig kell, amig élünk.

 

 

Ébresztő Kaffkások!!!

tiri Creative Commons License 2007.09.24 0 0 564
nos
Monsineur Creative Commons License 2007.04.26 0 0 563
Kösz, Tibi.
rips Creative Commons License 2007.04.20 0 0 562
Egyetértek azzal, hogy az iwiw nem a mi korosztályunké, alig találtam ismerősöket az évfolyamunkból. Hiába, az egy más világ volt.
Sarkany Creative Commons License 2007.04.09 0 0 561

Az iwiw maga a megtestesült NAGY TESTVÉR!

Mi közünk nekünk volt Kaffkásoknak a szép új orwelli világhoz? :))

Előzmény: Simgeri-Hobi (560)
Simgeri-Hobi Creative Commons License 2007.04.09 0 0 560

Hát mit mondjak eléggé pand ez a rovat....... alig akad olyan akit ismernék az itteniek közül...

Pedig a www.iwiw.hu -n hemzsegnek a volt Kaffkások.....

Sajna ez a helyzet!! ;-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!