Keresés

Részletes keresés

Zolcsi67 Creative Commons License 2006.08.21 0 0 8126
Divi, ez nem ér, te már olvastad ezt a találós kérdést egyszer! Vagy 150 000 hozzászólással ezelőtt, a VÉEK topicon, én tettem fel :-))))
Előzmény: division by zero (8118)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 8125
Nyert! Fehér, vagy piros hangszórót kérsz? :-)
Előzmény: division by zero (8118)
Spy803 Creative Commons License 2006.08.20 0 0 8124
Jaaa Wala! De milyen igazad van! :-)
Előzmény: Törölt nick (8122)
V46 021 Creative Commons License 2006.08.20 0 0 8123

 

"schaltwerk és a zárkapcsolók koncertje zene füleimnek!"

 

Anno rendszeresen jártam úgy, hogy a vezetett mk.-n le volt véve mindkét kapcsolómű, mert az én füleimnek nem ez volt a zene.

Izlések és pofonok...  :)

Előzmény: M.VIII (8121)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 8122

"schaltwerk és a zárkapcsolók koncertje zene füleimnek!"

 

Bizonyítja ezt az is hogy 9:51kor írtad ezt:)<---Neki gyönyörű schaltwerk hangja van:)) 

Előzmény: M.VIII (8121)
M.VIII Creative Commons License 2006.08.20 0 0 8121
Hali! Tirisztoros vezérlés...hm...a schaltwerk és a zárkapcsolók koncertje zene füleimnek! Csak ezt sajnálnám. Amúgy egy új design (dekorlemezcsere, narancssárga, v. zöld szinterezett kapaszkodók, normális mintájú üléshuzat, esetleg új külső színterv) kicsit dobna rajtuk. Bár némelyik most is jól néz ki, néha tesznek liláskék fóliát a paravánfalakra, kifejezetten frissíti a belteret. Ez jó dolog, csak egy szerelvényen EGY kocsira jut ilyesmi...
Előzmény: Bálint23-24 (8102)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8120
Akkor elvleg már kint van..Az jó már csak őróla nincs képem.Köszi az infót!
Előzmény: emtiza (8119)
emtiza Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8119
A múlt héten vitték haza Csepelre a cinkotai főműhelyből.  
Előzmény: Sir Rooth (8115)
division by zero Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8118
Nyilvános WC-t, mivel régen kis zöld házikók voltak. Asszem még a Rózsák terén és a Lövölde téren van ilyen.
Előzmény: Törölt nick (8116)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8117

Ha látom , megpaskolgatom őket az biztos.:)))

megérdemlik.

Előzmény: HáBé (8111)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8116
A pesti köznyelv mást hívott zöld villamosnak. Szóval találós kérdésként: tudjátok mit?
Előzmény: NoZoli (8114)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8115
Sziasztok!
A 847-848-as kocsit hol találom most meg?Rója a köreit Csepelen?Előre is thx
NoZoli Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8114
Hát, azért hallottam olyan történetet, hogy a külföldi szigetlakók a Népligettől kértek navigálást. De olyan szinten, hogy ők mindenképpen fel akartak szállni a "green tram"-re, csak éppen Közvágóhídnál. Aztán, hogy elhitték-e, hogy nem avval a "zöld villamossal" kellett (volna) menni, arról nincs infóm... :)
Előzmény: Bazsi75 (8112)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8113
És holnap reszkessetek :)))
Bazsi75 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8112
Nekem egy problémám volt pedig nem is tömegközlekedtem a Szigetre. Szegény ellenőrnek Filánál éjjel valahány órakor kicsit nehéz volt megérteni, hogy vannak emberek akik kocsival jöttek és szeretnének odajutni.
Kedden Margith-nál voltam egy fél órácskát ott gördülékenyen ment minden. Volt infópult aminek nem csak a Szigetes külföldiek örültek mert ottlétem alatt egy pár pl az Ecseri piacra akart menni 54-essel :)))
HáBé Creative Commons License 2006.08.18 0 0 8111

Pálinkásat!

 

Mostanában ünnepelhetjük az MX-es szerelvények 35. évfordulóját. Ma (azaz már tegnap) pl. a 863-632-864, 865-633-866 és a 869-635-870-es pályaszámú vonatok érdemeltek volna egy kis paskolást.

 

Boldog születésnapot nékik!

http://balint.cyberhungary.net/vtkall/szulinap.htm

(ez a hivatkozás csak 2006.08.18-án 9:00-ig éri el a kívánt hatást)

HB

Zénóka23 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8110
Én személy szerint élveztem a vezetést a Sziget alatt, szerintem rugalmasan ment.
Bár voltak kisebb akadályok, de ez maradjon üzemen belűl.
Ami nem tesztett az az utolsó elötti (Sziget programja szerint utolsó) nap.
Valahogy addigra az ottani fiatalok is elvesztették a fejüket, kezdtek elviselhetettlenek lenni.


Az ellátás viszont elsőrendű volt.
Nagyon tetszett, hogy kávét, ásványvízet lehet rendelni :D
Szóval remélem, hogy lesz valami pozitív visszahangja kivűlről!
Előzmény: korrektor22 (8109)
korrektor22 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8109
Köszi a minősítést, mindenki nevében aki ott dolgozott. Azt a folyamatosan áramló nagy tömeget fennakadás nélkül szállítottuk. A megállókban jegyváltási lehetőséget biztosítottunk, és nagy létszámmal végeztük az utastájékoztatást. Az utasok több mint felének volt információ igénye, mit hol talál, hová, hogyan jut el, hová lenne érdemes elmennie.

Nagyon sok francia és olasz volt kint az idén, akik nagy része gyengén beszélt angolul.

Amikor munkatársaink megszólították őket anyanyelvükön, több esetben  szinte felsikítottak örömükben, aztán záporoztak a kérdések, amikre eddig nem kaptak érthető választ.

A szolgáltatásunkkal kapcsolatosan annyi mosolyt, annyi „köszönömöt” évek alatt nem kapunk, mint ez alatt a 9 nap alatt.

Igen, profi csapat, profi munkát végzett, és ha az itthoni sajtó mindezt egyetlen sorral sem méltatta, a mostanság agyonócsárolt cégünkről a külföldiek biztos, hogy jó hírünket fogják kelteni.

Persze az idén már a magyarok is –határon innen, és határon túliak is – néhány fanyalgó kivételével kedvesek, aranyosak voltak.

Van ennek az egésznek már egy varázsa, és a kollégák ezért is szeretnek ott dolgozni.

Ha lesz jövőre is, rajtuk nem fog múlni.  

Előzmény: Infós (8101)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8108
Erre csak annyi a válaszom, hogy én is a cégnél dolgozok és pont a jármüfenntartásnál egy elhanyagolt vonalon. Tudom nagyon jól, hogy miböl mit kell csinálni, mennyi a korszerüsítés. Te milyen vezérlés korszerüsítésröl beszéltél? Mert én semmiröl nem tudok. Nincs tirisztoros vezérlés egy szerelvényen sem. Vagy Te másképpen tudod? Kívánom, hogy inkább Neked legyen igazad, akkor legalább elindulunk a lejtőn felfelé :))))
Előzmény: Chris von Bone (8105)
Infós Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8107

Részmunkaidőben is?

(vicc)

 

:)))))))

Előzmény: Méregzöld (8106)
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8106

Hi Evribádi!

Úgy halottam, hogy villamosmérnököket és eletroműszerészeket keresnek a járműves területre. Ha valakit érdekel jelzze és megpróbálok kapcsolatokat keresni...

A HÉV mániát ott ki lehet élni a gyakorlatban is :))

Majd jövök...

Chris von Bone Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8105
Sziasztok!

A szerelvényeket, tudtommal, elég rendesen újjítgatják, csak hát elég sokba kerül, amúgy a vezérléseket, némelyiken kicserélték már. Az hogy pedig jó konstrukció?! Hát igen, de öregszenek rendesen az MX/A-k már jócskán 20-25 felett vannak, és hát nekik is van egy futási idejük. Nem tudom a MÁV-nál hogy csinálják a Bhv-k felújjítását, de nálunk egy felújjítás árából szinte kijönne egy új szerelvény is, és ha tévedek javítsanak ki a hozzáértők.
A szigetről csak annyit, hogy hát igen igyekeztünk tenni a dolgunk, bár volt akinek ez nem igazán tetszett:)
Előzmény: Bálint23-24 (8102)
Seilbahn Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8104

Anno max. 30 millióra tervezték darabját talán fél év körüli átfutással.

Aztán a vége 100 fölött lett, másfél év és utána hónapokig tartott a finomhangolás.

Gyakorlatilag kb. 80%-os újragyártás történt.

A HÉV járművek esetében is erről lenne szó, a vázszerkezetek többsége további évtizedekre javítással nem lenne alkalmassá tehető különösen ahol magyar alapanyagokat használtak.

 

Innen kezdve csak műszaki majd gazdasági kérdés...

Előzmény: Bálint23-24 (8102)
GyöBzs Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8103
Véleményem szerint a BKV nem szeretne a MÁV hibájába esni, ahol a felújításkor megbontották a Bhv-kat, leszedték a vázig, aztán annak is a 90%-át javítani kellett...végül többe került a leves, mint a hús.
Előzmény: Bálint23-24 (8102)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 8102
Sziasztok! Azt mondja meg nekem valaki legyen szives, hogy BKV miért nem mer belevágni - vagy miért nem is gondolnak arra a megoldásra - hogy az ipari csuklósok felújításának mintájára (amiböl KCSV-k lettek), felújitják a szerelvényeket.
A felújítás során az alvázig lebontottak a villamosokról mindent, mindent lefujattak homokkal, amit kellett kijavitottak a kocsiszekrényeken, és teljesen új vezérléseket kapott. Szerintem ezek a Hévek - legyen MX vagy MX/a - jó konstrukció, csak tovább kéne fejleszteni. Pl. tirisztoros vezérlés, klima a vezetőállásban, korszerübb utastér (dekor lemezek cseréje). Várom a reakciókat!
Infós Creative Commons License 2006.08.16 0 0 8101
Ugye, lesz jövőre is, ugyanilyen profin és jól? :))))
Előzmény: Méregzöld (8098)
Infós Creative Commons License 2006.08.16 0 0 8100
Szerencsére a biztonsági őrök szalagot húznak ki, hogy ne mászkáljanak a HÉV-ek előtt, biztonságban el tudjon indulni (Batyi, Árpád-híd, Fila volt ilyen az idén). Néztem a jómunkásembereket, beszélgettem egy-kettővel. Bár azért a mai gázolást kár volt, akárki vagy akármi is volt a hibás és akármi történt is pontosan. :(
Előzmény: Törölt nick (8099)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 8099

Úgy van!

Tényleg bizonyították rátermettségüket a hévesek.Igaz ugyan h idén nem voltam szigeten de tavaly és azelőtt igen.Jómagam is HÉVel ugye.Amikor hajnalban az első HÉV-el akar kb hazamenni egyszerre 2-3ezer ember... Nem kis idegrendszer kell egy járművezetőnek ahhoz h bemanőverezzen arra a megállóhelyre aminek most nem ugrik be a neve:)asszem Árpád-híd?:)).Na mind1.Szóval ott vannak dolgok amikor még az erősen illuminált emberkék a vágányok közt kergetik egymást és simán ottmaradnának ha nem figyelne annyira oda a jv.És 5-el bedöcög.De hálistennek mindig sikerül elkerülni a vészt.Szóval minden elismerésem tényleg mindenkinek!

Előzmény: Méregzöld (8098)
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.16 0 0 8098

Hi Evribádi!

 

Úgy gondolom szólni kell a szigetről, mert amit ott a HÉV-esek összehoztak forgalom, műszak, kereskedelem, biztonság, szolgáltatás, stb. arról csak a legnagyobb ELISMERÉS HANGJÁN LEHET SZÓLNI...

 

AZT GONDOLOM EZ A "HÉV MÁNIA" EGYIK MEGJELENÉSI FORMÁJA...

 

BRAVÓ...

 

Majd jövök...

 

 

mxa Creative Commons License 2006.08.16 0 0 8097
Különben volt már idén is deltázás Bobóval, a 903 párjának fordításakor.
Előzmény: Sir Rooth (8096)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.15 0 0 8096
Ez még mükszik?Elbir egy HéV szerelvényt?
Előzmény: Dash 9 (8095)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 8095

Ez!

 

 

Előzmény: Sir Rooth (8094)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.15 0 0 8094
Kisdizel?Az melyik?
Előzmény: Dash 9 (8093)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 8093

Üdv!

 

Nem tőlem kérdezted, de azért ha nem gond...

 

Kb 2-3 éve. Azért nem használják, mert a Pft, csak a kis dízelt engedi be oda (43, v. 44) a Bobókat nem. Így most jelenleg nincs gép a deltáztatásra.

Előzmény: Sir Rooth (8088)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8092
Neked is!
Előzmény: Törölt nick (8091)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8090
A kiégett 903as párját a 904est kellett ha jol emlékszem ?
Előzmény: Törölt nick (8089)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8088
Majd kiderül szombaton!
Apropó a deltád nemtudod mikor használták utoljára?
Előzmény: Törölt nick (8087)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8086
Két hete látom.Multhét szombaton és most szombaton
Előzmény: Törölt nick (8085)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8084
Nagyegység szokott szombatonként olyan 10-11 óra tájba lemenni az örsre.Elirtam,szolgálati VONAT
Előzmény: Törölt nick (8083)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8082
Üdv!
A nagyiccei deltát szokták még használni ,,forditásra,,?
És mért van minden szombaton csatolt szolgálati járat a Gödöllői vonalon?
Válaszokat elöre is köszi!
Irisbus Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8081
Úgy, hogy Cinkota és Gödöllő közt megy. A köztes megállókban is megáll(?)
Előzmény: gGAbesz (8080)
gGAbesz Creative Commons License 2006.08.14 0 0 8080
Akkor a 992-es busz hogy is kerül Mogyoródra, Szilasra és Gödöllőre??
Előzmény: Fickó bácsi (8073)
werk25 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 8079
1et értek
Mivel szilasról már kiépített út vezet a ringig, teljesen fölös a hring megálló. Ha megszünne sokat lehene spóroni, megállási-indítási költség, -utasbosszankodás. A ring idejére csak egy + tápla kellene szilasra, Hungaroring felirattal. Egyszerű. Nem?

De valószínű, hogy előbb cseréli le az RT-s logókat ZRT-sre a BKV, mert az a "fontosabb", mint ahogy minden évben új matricák, térképek kerülnek a metrókocsikba.
Előzmény: hamurappi1 (8068)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.08 0 0 8078
Én ezt mind értem, de az "Egyszerű utas" szemszögéből nézve, a HÉV labdába sem rúg a volánnal szemben. Vagyis, a mogyoródi fmh. "üzemeltetésének" nincs sok értelme.
Előzmény: Fickó bácsi (8073)
Infós Creative Commons License 2006.08.08 0 0 8077

"(...) sajnos még bármi megtörténhet, meg annak az ellenkezője is, (..)"

LOL!! :)

 

"Egyébként remélem ezt szomorúan írtad le..."

Szerintem egyértelmű.

Előzmény: Méregzöld (8075)
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.08 0 0 8076
törvényszerűseibe helyesen törvényszerűségeibe
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.08 0 0 8075

Erről én is hallottam, de a "közszemlére" bocsájtott Új Magyarország fejlesztése... tervben benne van, ami EU előírás, az M4 viszont nem, továbbá a közbeszerzési eljárás megindítása, illetve az a forrás, ami ezt fedezi (kb. 400 mFt) megvan. A szerződést aláírta a Főváros, a GKM és a NFH...

 

De ettől sajnos még bármi megtörténhet, meg annak az ellenkezője is, hiszen MO-n vagyunk...

 

Ha igazad lesz, egyújabb példa arra, hogy a nagypolitika beleszól a fizika törvényszerűseibe... pedig a sín, felsővezeték, stb. nem tudja, hogy még nem szabad elkopni, eltörni, stb...

 

Egyébként remélem ezt szomorúan írtad le...

Előzmény: VitézyDávid (8074)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.08.08 0 0 8074
Kár, hogy a kivitelezésre szánt forrásokat nemrég húzták ki az EU-nak szánt operatív program tervezetéből. Az M4 mindent visz...
Előzmény: Méregzöld (8051)
Fickó bácsi Creative Commons License 2006.08.08 0 0 8073

Ha szabályosan nézzük:

 

- a BKV-nak nincs autóbuszos szállítási joga Mogyoródon és Kerepesen, ha közforgalmú díjfizetésées lenne, azt csak a joggal rendelkező (esetünkben a Volánbusz, illetve Kerepes tekintetében a magánvállalkozó) engedélyével tehetné.

-  ingyenes különjáratot pedig csak különjárati engedély birtokában lehet közlekedtetni.

 

Ma, amikor már szellenteni is csak koalíciós jóváhagyással lehet nem csodálom, hogy nem vállal fel a cég törvénysértést. 

 

 

Előzmény: NoZoli (8072)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8072
Sajnos, erről a BKV le is csúszott. A Volánbusz ingyenes (F1-belépő felmutatásával igénybevehetett) buszjáratott indított a ringre. Gondolom, mindenki kitalálja, hogy nem holmi útelágazásnál lévő megállóban dobta le az utasokat a busz, a ringhez közel, hanem mondhatni ülő-, illetve állóhelyéig vitte az érdeklődőt.
Előzmény: G. Bear (8071)
G. Bear Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8071
Csak azon csodálkozom, hogy még egyetlen vállalkozónak sem jutott eszébe, hogy megoldja az utasaink reális összegért való el- és visszaszállítását a Ringig. Arról álmodni sem mernék, hogy ezt mondjuk a BKV oldaná meg...
Előzmény: Dash 9 (8069)
emtiza Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8070
...és az mind semmi, mert a keddi szállítással már viszik is haza.
Előzmény: vasefake (8066)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8069

Üdv!

 

Hungaroring imh. megszűntetésével egyetértenék én is. Teljesen felesleges oda az a megálló.

Előzmény: hamurappi1 (8068)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8068

sziasztok,

Olvasva hozzászolásod, gondolkodoba estem én is, az egész Gödöllői HÉV vonal jővőjét illetően, bár a jelenét illetően is vannak bennem érdekes kérdések.

Bár a Mogyoródi futamot sikersen abszolválta a vonal, de a kéttes kérdések számomra megmaradtak, és a szomorú tanulságok is.

Gondolok itt arra, hogy ugyan van nekünk egy Hungaroring megállóhelyünk, de minek? - lehet egyesek számára egy kicsit erős kifejezés ez, de aki járt már valaha arra az tudhatja ,hogy  az egyik oldalról az erdő, a másikról meg szántóföldek határolják, és akkor egyszer csak felbukkan két 110 méteres betonozott peron kétoldal, egy Hungaroring megállóhely tábla, menetrend szemétkosarak."Gyönyörű látvány" nessze neked országimázs!Amikor hazánkba tévedt külföldi, vagy netán honfitársunk száll le a szerelvényről akkor izgatot keresésbe kezd.

Vajon hol a Ring?! - aki nem tudná, ahogy ők se sajnos, a domb mögött, no de innen azt nem látni, nah igen, ez a szomorú valóság.Sajnos az ember látja hol a porban, s idén a sárban sétáló rajongókat.Elkeseritő.Arról nem is beszélve aki elöször jár arra, sehol egy tábla melyik irányba is lehet a Ring, tehát marad a megyek a tömeg után, ha meg nincs mázlijuk ilyen is volt, akkor megkeresik. (mert ugye a tapasztaltabb külföldi ,illetve hazánk fia, már Szilasligeten leszáll, mert onnan betonút vezet fel.) No de ezt mindenkinek nem lehet elmagyarázni, meg nem is mindig akad idő erre.Tehát sajnos információt nem adunk "csak szállitunk" logika.És ha megkérdezi az ember miért nincs egy darab tábla se kihelyezve érdekes választ kap.Amit itt nem is részleteznék.Lényege nem a mi feladatunk ... (Szvsz meg a miénk lenne, s "szinte" pénzbe nem is kerülne, csupán figyelmeségbe.) Arról már nem is szólók, hogy a szakadó eső elöl a várakozó utasok az egyik fa alá álltak.Tehát valami esőház vagy valami .... Tudom a választ nem éri meg felállitani ... csak a munka van vele.

Azt is viccesnek találom, hogy a "2-3" perces átszerelések között a járművezetőnek kell elmagyarázni, a külföldieknek néha kézzel lábbal, ha meg beszél valamilyen nyelvet könnyebb, de neki kell felvilágositást adni, hogy mikor melyik vonat megy Hungaroring felé, pedig Örs Vezér terén ugye volt beléptetés is. 

Sőt a "Gombában" ahol a pénztárak vannak ott ugye beszélnek idegen nyelveket.

Legalább egy főt el lehetet volna kérni arra a pár napra, és egy "I" betűvel felállitot pultban felvilágosithata volna az utasokat hol érdemes leszállni, és mikor közlekedik a szerelvény.

No de ezek az utopista gondolatok.

Véleményem Szállitás:5   Információ: 1

Bocsánat, csak ez most igy kijött belőlem.Visszatérve az eredeti témához, és gondolathoz, remélve hogy a NFT be csak belecsempészik a Gödöllöi vonal rekonstrukcióját, legalább a belső szakaszét.Bár szerintem akkor fog igazán visszatérni a fizető utazóközönség ha emelt szinten tudunk majd szolgáltatást nyújtani.

Örs nem úgy nézz ki mint egy hajléktalanszálló, s a vonatokon nem az utazik aki akar, hanem akinek jegye van...

S végre Gödöllő végállomást rendbe teszik ... gondolok itt ezalatt korszerű biztósitóberendezésre és nem olyan peronra, aminek a végét nem lehet a nagytűkőrből belátni.

Majd ha müködik már a chipes rendszer, és tényleg kapuk gátolják szűrik ki azokat akiknek nincs jegyük, akkor talán szinvonal emelkedni fog, mert nem fogják összehányni, szétszemetelni a vonaton.Egy kulturált ember úgy gondolom nem csinál ilyet... és valamilyen szinten vigyázz az új dolgokra hisz az ő érdéke is ,hogy ilyen maradjon, hisz ő utazik vele nap mint nap.

Csak az a kérdés, hogy ebben a nagy demokráciában a szűk rövidlátás, ami a legtöbbet embert gátolja a gondolkodásban is.Gondolva arra, hogy a Szabadságtelepi firkálos fiatal tinik, majd mivel utaznak ha HÉV egyszer csak meszünteti Szabitelep megállót? (- mert azt mondja azokat a károkat nem fogja és nem is akarja, eltűrni amiket okoznak és nem éri meg új tükrőket venni hónaponta, és nem érdemes menetrendeket kihelyezni, csak pénzbe kerül, és pár nap múlva úgyse látszik semmi, a "felújitásból" - akkor már lehet az onnan utazok is észbe kapnának, hogy az ő érdékük is ,hogy környezetüket a vandalizmus ellen védjék, ezek a vandál rongálások miatt nincs pénz fejlesztésre mert ezek viszek el a pénzeket , de erre a sok okos ember még nem jött rá ,úgy látszik, hátha továbbra is ilyen szemlélet marad akkor meg is érdemlik sorsukat ...)   ... Majd megy biciklivel, csak télen azzal érdekesebb lesz járni ... no de ez a szűk rövidlátás, a legtöbb embert megakadályoza abban ,hogy kicsit előre gondolkojon ...

Mielőtt nekem tapadnánk egyesek, csak példaként emlitettem megállómegszünetetést.Tudom, hogy durván hangzik, de BKV igen is rá tudná birni az embereket hogy figyeljenek oda a környezetükre.És ne nézzék tétlenül ,ha egy 15-16 éves tini össze-vissza vandálkodik, de senki se mer szólni, ezért kellenének olyan törvények is amik ezt súlyosan büntetik ...

De hát tudom, túl sok a majd, és a ha szócska ebben a hosszúra nyúlt gondolat menetben is, majd ha az emberek hozzáállása megváltozik, lehet mi is tudunk majd színvonalat nyújtani és garantálni.

Üdv Hamurappi

Előzmény: Dash 9 (8058)
GABORBP Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8067
Én elhiszem, hogy sokan dolgoztok rajta, de ez nem nagyon látszik sajnos kifelé. (nyilván nem rajtatok múlik)
És ezt most nem csak a hévre értem.
Előzmény: Méregzöld (8065)
vasefake Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8066
Halihó!
Egy kis finom falat :)
Elkészült a 847-624-848 felujítása :) Ma már volt próbafutni is a drága :):)
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8065

Hi GABORBP!

 

A hozzászólásod első két mondatával teljes mértékben egyetértek. Az utolsóval nem, mert sokan dolgozunk azon, hogy ez megváltozzon és a cégnél is van akarat erre...

 

A szentendreiért 5 évet lobbiztunk, de akkor még nem "szerették" a HÉV-et, mert kiment Bp.-ről...

 

Majd jövök...

NoZoli Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8064
Idén lesz a szentendrei vonalon, a sziget ideje alatt, kaszásig közlekedő HÉV?
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8063

A próféta szóljon belőled!

 

A lottó főnyeremény pedig halmozódjon még egy kicsit, mert a mostani még elég kevés lenne a felújításra.

Előzmény: Méregzöld (8061)
GABORBP Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8062
Ugyanezzel az erővel a Gödöllői vonal felújítását és átalakítását is lehetne az NFT részévé tenni, mint az összekötött M2-GHÉV első üteme. Teljesen ugyanaz a két dolog.
Dehát felénk fejlesztés sajnos elképzelhetetlen.
Előzmény: Méregzöld (8061)
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8061

Hi Evribádi!

 

Azt nem írtam (bocssss), mert azt gondoltam közismert, hogy ez a projekt az NFT 2 része, és mint ilyen EU-s finanszírozású, így nem a BKV-nak kell a forrást biztosítani rá. Így reményeim szerint jut pénz a többi vonalra is, elsősorban a gödöllőire, mert a ráckevei része az É-D RGYV-nek, így arra lesz forrás is.

 

Hogy mikor? Kit érdekelnek az eheti lottó nyerőszámai???? 

 

Majd jövök...

Előzmény: Dash 9 (8058)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8060
Leg leputtyantabb=legleputtyantabb, mijen=milyen stb. Bocs!
Előzmény: Dash 9 (8058)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8059
Nem! Én is azt szeretném, hogy csak az érkező vonatokra legyen érvényes a 10. De van ahol nem így gondolják.
Előzmény: Infós (8057)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8058

Valóban örömhír, de sajnos van árnyoldala is a dolognak.

Gondolok itt arra, hogy valszeg (de ne így legyen) a többi vonalra ismét nem jut pénz. A gödöllői most is a leg leputtyantabb, mijen lesz 10-15 év múlva!? Bár lehet, hogy a BKV erre is gondolt, mert lehet, hogy 10-15 év múlva már nem lesz gödöllői vonal, csak mogyoródi. Miért írom ezt? Ha a MÁV bevezeti az ütemes menetrendet a 80a vonalon, akkor Gödölőről kb 30 perc alatt a Keletibe lehet jutni talán Talent motorvonattal, ami nyáron légkondícionált, télen pedig kellően fűtött. Ha nem Talent, akkor csak a télen kellően fűtött az igaz,de már ez is jobb szolgáltatás mint a HÉV-é.

Ezek után nem tudom lesz-e olyan gödöllői lakos, aki kb.55 perc alatt akar majd bezötyögni az Örsre a HÉV-vel. Szvsz nem sok, tehát nem kell a vonatot gödöllőre járatni, csak Mogyoródig. A BKV-nak nem kell annyi km. pályát rendbetartania, kevesebb jármű kell, kevesebb energia kell: kisebb üzemeltetési költség.

Gödöllő megszabadul 3 forgalmas vasúti átjárótól ami most is púp a hátukra.

 

Sajnos most írás közben én is oda jutottam, hogy mindenki jól járna ezzel. :-((

Előzmény: Spy803 (8055)
Infós Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8057
Persze, csak elég magasról kell jönnie az igénynek. De ugye nem arra gondoltál, hogy fejállomáson kifelé-befelé is 10? :-SS
Előzmény: Dash 9 (8056)
Dash 9 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8056

Üdv!

 

El lehet azt érni, hogy a 4 vonalon egységesen gondolkodjanak az emlegetett 10km/h-ról?

Előzmény: G. Bear (8053)
Spy803 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8055
ÁÁÁ Szerintem nem olyan későn, leghamarabb 2020-ban megcsinálják. :) De ez tényleg örömhír.
Előzmény: Törölt nick (8054)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8054

Juhhhéééj!:)

És utolsó ütemben a ráckevei vonal úgy 2025táján TALÁN bekapcsolódhat:)

hány éves is leszek?:)most 18 vagyok áh 37:D. (bocs a rosszmájúságom miatt, természetesen én is nagyon örülök neki)!!!

Előzmény: Méregzöld (8051)
G. Bear Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8053

Halihó!

 

Mostmár erőt tudtam venni magamon. A Menetrendfüggelék valóban egyértelműen 10-esnek írja le a fejállomásokat, de a 16-os táblából kivonatod sem kell legyen és mivel a MRF segédkönyv, természetesen nem kell minden adatát fejből tudni. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy ha vonalismeretből van vizsgád, akkor elvárható, hogy arra a vonalra tudd, pláne meg az ilyen könnyen megjegyezhető dolgokat, és akkor egyértelműen 10, ahogy Bazsi írta.

 

Ha csak az utasításokat nézzük (elsősorban ugye F.2.), aszerint valóban nem teljesen tiszta a dolog - ez csak a saját véleményem. "Klasszikus" értelmezés szerint az érkező vonat ugyanis feloszlik és megszűnik létezni, majd egy újat összeállítanak, az meg teljesen új. Persze azért nálunk általában nem ez van, de akár személyzetváltás, minden lehet, tehát a befelé érvényes dolgok kifelé nem biztos, hogy alapból érvényesek kell legyenek - "hiszen a járművezető úgyis tuggya".

 

Off, de analógia. Megkérdeztem a BRFK közlekedésrendészeti részlegén egy ezzel foglalkozó közlekedési előadót, hogy mi van akkor, ha beradaroznak 50-nel egy olyan községben, amelyiknek a teljes területe 30-as, mert a helységnévtáblánál van kirakva, majd azt mondom, hogy én vonattal mentem oda a kocsiért, amivel a feleségem két napja ott robbant le. Először is nem is tudta(!), hogy így ki lehet tűzni a sebességkorlátozást, amikor megmutattam neki a KRESz-ben, akkor meg azt válaszolta, hogyha nem fogadom el a helyszíni bírságot, hanem feljelentést kérek és erre hivatkozom a meghallgatáson, akkor minden további nélkül el kell engedjék a büntetést. Na vissza a témához.

 

Ha tehát a feloszlás-összeállítás verziót nézem, akkor miért lenne 10? És egyébként is, befelé még csak-csak értem forgalmi okból a tizet (ha akarom), mert ott a bak, amit nem kéne kivinni, bár megállóhelyen vagy állomási nem csonkavágányon sem haladhatod meg a kijelölt megállási helyet. De kifelé aztán végképp miben különbözik egy akármilyen megállás utáni indulástól? Mi a fenének kéne 10-zel kiballagni (vagy a többi helyen miért ne kéne - nem ötletnek szántam!). Egyébként az utasok is egyértelműen azt várják (illetve várnák), hogy tényleg GYORSvasút legyünk, és ennek (utasként közéjük ülve hallhatod) elég sokszor hangot is adnak, pedig már megszokhatták, hogy csak cammogunk egyes helyeken. Ha meg innen nézzük, akkor adj neki...

 

Csakhogy míg a forgalmi okból kitűzött "lassújeleket" másik irányba nem feltétlenül kell alkalmazni, addig a pálya- vagy felsővezetékhibából eredőket igen. Mi van akkor, ha egy ilyen szakaszon épp pályahiba is van? Külön értesíted a járművezetőt? Na igen, ezt még lehetne. De akkor alapból mi és hol van kitűzve az első kitűzés elé? Semmi? Akkor meg - szerintem - a "rendelkezés hiányában csináld jól önmagad" gumiszabályból kiindulva az F.2.-ből azt a szabályt kell előrángatni és ide vonatkoztatni, hogy ha eltérés van a rendelkezések és a kitűzés között, akkor 10 km/h. Mert szerintem ezzel mész el a biztonság felé, akkor meg visszajutottunk ugyanoda, függetlenül attól, hogy magánemberként, vagy pláne meg utasként mi erről a véleményem.

 

Nemrég voltam majd egy hétig egy szomszédos országban. Nem szereteném, ha őket, vagy bárkit majmolnánk, de alapvetően más a szemléletük - többek között ilyen témában is. Lehet, hogy egy két dolgot át kéne vennünk onnan, kezdve a közlekedési hatóságnál a HÉV-en át egészen az utasokig mindenkinek. Egy német BMW-sen kívül senki nem dudált rám, a néhol bizonytalankodó turistára. Ha gyorsabb volt megelőzött, ha én voltam gyorsabb elengedett és SEGÍTETT! Ahol elsőbbsége volt, megnézte azt is, hogy megkapja-e (és nem csak ha "idegen" volt a másik). Sok (nem mellékúton lévő) vasúti átjáróban csupán egy "ottani nyelvű" felirat és egy idegennek nem feltétlenül egyértelmű piktogramféle figyelmeztet, hogy a közeledő vonat "csak" sípolni, dudálni fog. Nincs semmiféle sebességkorlátozás az átjárókban, de a helybeli mégis lelassít és körülnéz ott is, ahol fény- vagy félsorompó van és nem ad tilosat, nem pedig azon agyal, hogy a közlekedési szabályok mely paragrafusának mely bekezdéséből következik, hogy neki az kötelező. Nem kell neki előírni, hogy óvatos, fegyelmezett és tisztességes legyen, mint ahogy arra sem vár szabályt, hogy levegőt vegyen. Egyszerűen természetes, ezért egyszerűen egyszerű, egyszerűen NORMÁLIS EMBER!

 

Na ennyi, bár tudnék még mesélni... Pá!

Előzmény: Infós (8041)
G. Bear Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8052

Hali!

 

Ez Tényleg Nagyon Jó!

Előzmény: Méregzöld (8051)
Méregzöld Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8051

Hi Evribádi!

 

Egy jó hír, mit jó hír nagyon jó hír...

A Közbeszerzési Értesítő 83. számában megjelent az É-D Regionális Gyorsvasút 1. ütemének mérnöktendere...

Ebben a Békásmegyer - Szentendre komplex rekonstrukció + járműbeszerzés... Ez a feladat a kivitelező "leszállításáig" tart (2008. március), tehát 2008. tavaszán indulhat a munka. Addigra elkészül a Szentendrei rekonstrukció 1. üteme az utómunkálataival együtt.

 

Majd jövök...

gGAbesz Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8050

????

Az ügyeleti szolgálatot ellátóknak kék karszallagja van? Ezt nem tudtam....

De köszi az invitálást, majd előre jelzem mikor járok Szentendrén.

Előzmény: Szentendre (8049)
Szentendre Creative Commons License 2006.08.06 0 0 8049

OFF

Te már csak tudod...

Szerintem nem is ismerted az "r" betűt hiszen mindig "j"-t írtál mindenkinek.

A vörös karszalag már a mút, most éppen kék van.

Remélem nem sűrün látunk errefelé.

Üdv.

ON

Előzmény: gGAbesz (8048)
gGAbesz Creative Commons License 2006.08.06 0 0 8048
De elötte vegyél fel egy vörös karszallagot is!
Előzmény: Infós (8046)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.06 0 0 8047
Köszönöm a lehetőséget, lehet, hogy élni fogok vele... de ha van linked, először azt vizsgálnám meg, ha abból nem értek valamit, akkor majd marad az élőszavas kommunikáció. :))
Előzmény: gGAbesz (8045)
Infós Creative Commons License 2006.08.06 0 0 8046
Én meg felcsapok tipográfusnak, és belédjavítok egy "r" betűt. :))
Előzmény: gGAbesz (8045)
gGAbesz Creative Commons License 2006.08.06 0 0 8045
Korepetálásra átfáradhatsz hozzám, vagy adok linket....
Előzmény: NoZoli (8013)
Infós Creative Commons License 2006.08.05 0 0 8044

Azt nekem nem kell ismernem. :)

 

Azért én odaírnám, hogy "páros páratlan* irányban kitűzve nincs!" :)

 

 

* a nem kívánt rész törlendő.

Előzmény: Bazsi75 (8043)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 8043

Menetrendfüggelékből van vizsgád?

16.táblázat. A szelvények kifelé és befelé is ugyanazok :)

Előzmény: Infós (8042)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8042

Továbbra is tartom magam hozzá, hogy ez nem villamos, itt nem a "tegyük fel, visszafogsz" működik, hanem van egy vonatszámod, ami egy vonathoz tartozik, annak van egy kiindulási és egy végállomása. Ha megérkezik a végállomásra, akkor az ott feloszlik és kész. Könnyen lehet, hogy teljesen más vágányról, más vágánycsoportról indulsz vissza (pl. Szentendre), így pl. 8 óra múlva való (vissza)indulás esetén közben akár változhattak is a játékszabályok, nemde? :)

Tehát ebből a szempontból — maradva a példavonalnál — teljesen független egymástól a Batthyány tér — Szentendre és a Szentendre — Batthyány tér viszonylat (A — B, B — A, fiktív állomásokkal. :) ). Az, hogy páros vonattal mit láttál, szerintem páratlan vonat esetén nem jelent semmit. Jópár gyakorló főnök sem tudott erre kerek választ adni, de hátha a fórumon sikerül kiharcolni valakiből (reményeim szerint egy oktatóból) valamit! ;-)

Előzmény: NoZoli (8040)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8041

Ez speciel pont sok nézőpontja miatt érdekel engem, kiváncsi vagyok a tiédre is. :)

Előzmény: G. Bear (8039)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8040
Az írásbeli egy teljesen külön téma. De én azt nem értem, hogy ha te behaladsz egy olyan állomásra, aminek a bejárati jelzőjén ott csüng egy "V", előtte szépen előjelezve (maradjunk a 10-nél), a feloldás az állomás másik végén lévő bejáratin van. Akkor te ugyebár 10-zel haladsz befelé az állomásra a tábla vonalától. Megállsz az állomáson, utascsere, stb. és tegyük fel, visszafogsz. Menesztenek téged. Te nem látsz semmilyen táblát, csak a bejáratin a feloldást. Akkor nem kezdesz el 60-nal menni azonnal, hanem, csak a feloldás után. Mert különben akár siklanál is. Nemde?
Előzmény: Infós (8038)
G. Bear Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8039

Üdv!

 

Megint szép témát sikerült találni! :))) Szerintem ezt, ahány ember, annyiféleképp közelíti meg, illetve értelmezi. Kíváncsi vagyok, itt mire jutunk, de most épp nincs kedvem hosszasabban belemerülni, mert holnap 5-kor kelek (na vasárnap majd nem!!! már 4-kor...). Mit súg az Utasítás Szelleme? (Húúúúúhuhuhuhúúúúúú) Jó rágódást és jó hétvégét!

Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8038

Figyu, a KRESZ a közút a — sokkal következetesebb — szabályrendszere. :)

A vasúti jelzéseket a jobb oldalon helyezik el, az a haladó vonatokra (is) érvényes. Ha egy vonat megérkezett a célállomásra, akkor kevés olyan dolog van, ami visszaútban is érvényes rá (talán az Írásbeli rendelkezés az egyetlen, ha úgy van kitöltve, de ennek is megvannak a saját szabályai, kicsit szigorúbbak, mint a MÁV-nál/GySEV-nél). Tessék mást keresni! ;-)

Előzmény: NoZoli (8035)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8037
Ajánlom G. Bear 8010 és 8011. hozzászólását! :))
Előzmény: NoZoli (8036)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8036
A MÁV-nál, ha nem jelzik előre a fordított "V"-t, akkor ha a szerelvény utolsó tengelye is elhagyta a tábla vonalát, az "eredeti" pályasebesség alkalmazható a pályán. A HÉV-nél ezek szerint, nem így van.
Előzmény: Infós (8034)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8035
Nem értem. Még a KRESZ-ben is a feloldó tábláig tart a tilalom/korlátozás (illetve a következő útkereszteződésig). De itt az nem feloldó tény, hogy fejállomás, szerintem. És feloldás csak az állomásról kihaladva van. Pontosan olyan, mintha egy átmenővágányos állomásra érkeznél, aminek vágányain 10-es van. Ott sem mondják meg, hogy miért van, a fejállomáson sem mondja meg senki, hogy miért van (pedig te attól még tudod). Ez olyan, mintha egy átjáró előtt lenne egy 10-es. Amire azt mondják, hogy csak azért van, mert melegben tágulnak a sínek (ne tessék ebbe belekötni, most csak úgy kitaláltam). De mondjuk, te a tél közepén vagy, -20°C-ban. És mégis ugyanúgy betartod a 10-est (remélem/gondolom). De lehet, hogy meg kéne keresni abban a bizonyos szakirodalomban, azt a bizonyos fejezetet és át kéne nyálazni... :)
Előzmény: Infós (8033)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8034
Ja, még annyit, hogy előjelző minden állású "V" előtt van, akár csökkenteni kell a sebességget, akár növelni (hiszen ebből tudod, hogy pontosan mennyire is!) :))
Előzmény: NoZoli (8028)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8033

Rossz a logikád. :)

 

Ez nem hurokvágány, azért, mert befelé 10-es volt, azért nem biztos, hogy kifelé is az! Lehet olyan ok, ami miatt csak egy irányba van "lassújel", nem csak pályahibában kell gondolkodni!! :)

Előzmény: NoZoli (8028)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8032
+ mikor esik az eső
Előzmény: kopaszkapitany (8031)
kopaszkapitany Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8031

Remélem ősszel lemossák a kocsikat,megfigyeltem hogy 2x mossák le a kocsikat tavasszal meg ősszel.

 

Előzmény: NoZoli (8030)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8030
A festék nem fog jönni vele, a körúti viliknek sem jött. Viszont, a ragasztó csúnya, barna nyomot fog hagyni, ha nem figyelnek rá.
Előzmény: kopaszkapitany (8029)
kopaszkapitany Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8029

Sziasztok!

 

Azon csodálkozom a szt-i HÉV vonalán ,hogy a 980 690 979 kivételével,mindegyik kocsin van reklám,ritka ilyen látvány,mert majdnem úgynéznek ki mint a körúti villamosok.Miért van ez?Mert jön a Sziget fesztivál és most kell reklámozni?Még kise jött fényező műhelyből 1132 766 1131 azt is reklámos lett a kocsi,kíváncsi vagyok amikor leszedik a reklámos tapétát,festékkel együtt jön le vagy nem.

 

Üdv 

NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8028
Ha táblával jelezve van az a 10-es, akkor kifelé is érvényes, amig fel nem oldja valami. Az megint egy más kérdés, hogy miért van ott az a 10-es. De ott van. Ha van 60-as előjelző, akkor "V", ha nincsen, akkor fordított "V". Rossz a logikám?
Előzmény: Infós (8027)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8027

"(...) a 60-asra ťösztönzőŤ ťVŤ-vel fog találkozni (előtte előjelezve mondjuk a kijáratin), (...)"

 

Miért "V"? Miért nem fordított állású "V"?

 

"(...), mert a 10-es, a bakig nem lett feloldva."

Állj! Induló vonatról volt szó, nem érkezőről! Az érkező a megállás helyéig max. 10-zel haladhat, de indulóban miért? (Ugye azért tíz az a tíz, nehogy kivigye a bakot. Azt hiszem beláltható, hogy indulóban ennek nincs jelentősége.)

 

"ehát, ez pont olyan, mintha egy bármilyen más állomás lenne 10-es alatt, ahol ugyanúgy lehet mindenféle műveleteket végezni a szerelvénnyel."

Hát, mondjuk, hogy igen. De akkor is az a kérdés, hogy az induló vonat mekkora sebességgel haladhat legfeljebb a vágányzaton.

 

"Szerintem, ilyen tekintetben, a fejállomás annyiban tér el egy átmenővágányos állomástól, hogy a fejállomásról csak egy irányban lehet távozni."

Nem csak ebben a tekintetben, hanem nagyon sok más tekintetben is.

Előzmény: NoZoli (8023)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8026

Batyi 5-ös befelé:

A biztosítóberendezés "működési módja" miatt van, ugyanis egyszer régen (2000. nyara?) volt ott egy tűz, ami károsította a biztosítóberendezés egyes részeit is, ezért lett bevezetve — többek között — az 5-ös "lassújel", illetve más nyalánkságok. Ha visszaolvastok, találtok róla leírást. :))

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8025
Utolsó kérdésedre nem tudom a választ, de az jutott eszembe, hogy az 5-ös behaladásban talán benne van a Boráros téri baleset is.
Előzmény: NoZoli (8024)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8024
Erről a szakértőket kell kérdezni, de azt hiszem, hogy igen, a pálya állapotával van összefüggésben. Hiszen, az alagútban (mint ahogyan még elég sok helyen a szentendrei vonalon) nem cseréltek ki egy méter sínt sem, de még aláverőgép sem dolgozott ott egy percet sem. Lehet, hogy nem férnek be a kellékek az alagútba? Tényleg, régóta furdal a kiváncsiság, hogy a HÉV-es Bobó befér az alagútba? Esetleg, csak feszmentesítéssel?
Előzmény: Törölt nick (8022)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8023
Akkor elemezzük a te példád. Én (félig-meddig MÁV-os aggyal) arra gondolok, hogy amikor elindul kifelé, akkor a 60-asra "ösztönző" "V"-vel fog találkozni (előtte előjelezve mondjuk a kijáratin), mert a 10-es, a bakig nem lett feloldva. Tehát, ez pont olyan, mintha egy bármilyen más állomás lenne 10-es alatt, ahol ugyanúgy lehet mindenféle műveleteket végezni a szerelvénnyel. És ott nagyon egyszerűen van megoldva a kérdés. Szerintem, ilyen tekintetben, a fejállomás annyiban tér el egy átmenővágányos állomástól, hogy a fejállomásról csak egy irányban lehet távozni.
Előzmény: Infós (8021)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8022
Miért van 5-re korlátozva? Annyira rossz a pálya?
Előzmény: NoZoli (8020)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8021

Nézznük inkább kevésbbé egzakt példát!

 

Legyen egy Fiktív állomásunk, ami fejállomás, 200 m-es fővágányokkal. Az alkalmazható sebesség a pályán 60 km/h, bejárat esetén természetesen 10 km/h, tekintettel a fejállomásra. Érkezőben tiszta sor, a "V" alakú jelzőtől 10, egészen a megállás helyéig, ott a vonat feloszlik. Kijárat esetén már aranyosabb: tegyük fel, hogy egy igen rövid vonat indul az ütközőbaktól. Mekkora sebességre gyorsíthat fel a járművezető, valamint milyen alakú "V" betűvel fog találkozni, és főleg: miért?

Előzmény: NoZoli (8020)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8020
Szerintem, akkor a másik irányból már ki kellene siklania. De vegyünk egy konkrét példát az esetedre: Batthyány tér. Ott, az állomásról kihaladva, a váltókörzetben 5 km/h az "alkalmazható sebesség", befelé-kifelé egyaránt. És emlékeim szerint, mind az 1/2-es tábla, mind a "V" ott van a kijárati jelzőn. Tehát, akkor még akár félre is lehetne értelmezni? Eddig még (szerencsére) nem tették. De lehet, hogy csak azért, mert ez egy állandó "alkalmazható sebességes körzet"? (Valaki adjon már ennek egy rövidebb, értelmesebb nevet!) :-D
Előzmény: Infós (8019)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8019

Hát — többek között — ezért (is) kérdeztem! :)))

 

Viszont ha az első tábláig — korlátozás hiányában — végtelen sebességgel haladhatok, akkor már korrekt a rendszer, nem? :)

 

De mi van akkor, ha ilyenkor valaki pl. 40-nel siklik? :S

Előzmény: V46 021 (8017)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8018
A "legnagyobb" és a "megengedett" szót tessék nem hozzáolvasni, kicsit már én is belezavarodtam abba, amit írtam... :-s
A vonalismeretet nem erre, hanem erre is lehet használni (persze csak az állandó "alkalmazható sebesség"-eknél...). Egyébként ez az "alkalmazható sebesség" a HÉV, illetve a BKV egyéni "gyártmánya"? Vagy csak a "felhasználási módja" más a HÉV-nél?
Előzmény: Infós (8015)
V46 021 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8017

 

Egy gonosz kérdés:

 

Egy gonosz válasz:

 

0-ról indulva a "V" minuszos sebességre utasít, ergó odébb megy a bika. :-))))

Előzmény: Infós (8012)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8016

"A MÁV ilyen és ehhez hasonló helyzeteknél szokta az ťemeletes jelzőtŤ használni, ahol mindkettő "V"-betűs jelző megtalálható, egymás alatt (...)."

 

Igen, ráadásul fordított sorrendben is alkalmazza a HÉV az alkalmazható sebesség előjelző-alkalmazható sebesség jelző párost, mint a MÁV a lassan bejárandó pályarész eleje jelzőt-vége jelzőt és előjelzőt, mert utóbbi — következetesen — lentről felfelé értelmez. :P

Előzmény: NoZoli (8013)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8015

"legnagyobb megengedett pályasebesség"

Hát, ezzel a fogalommal sem a MÁV-nál, sem a HÉV-nél nem találkoztam eddig. :))

 

"De ha nincs is ilyen papír, erre való a vonalismeret."

Ha a vonalismeretet erre használjuk, akkor megkérdőjeleződik az összes M, Á és hasonló jelzőtáblák alkalmazása.

 

Lassújel továbbra sincs a HÉV-nél, van viszont alkalmazható sebesség, amiről készül kimutatás is. :) Ebből következik, hogy a PMLI sem adja ki havonta az állandó és az ideiglenes lassúmenetek kimutatását. :)

Előzmény: NoZoli (8014)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8014
Amíg meg nem haladja az alkalmazandó sebesség eleje jelzőt, addig a legnagyobb megengedett pályasebességgel mehet (ebben az esetben!). De azt hiszem, hogy a járművezetők nem csak a jelzők alapján tájékozódnak, hanem papírt is kapnak, rajta a lassújelek szelvényszámával (vagy ez is csak a MÁV-nál van?). De ha nincs is ilyen papír, erre való a vonalismeret.
Előzmény: Infós (8012)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8013
Hát, igen. A MÁV ilyen és ehhez hasonló helyzeteknél szokta az "emeletes jelzőt" használni, ahol mindkettő "V"-betűs jelző megtalálható, egymás alatt (temészetesen a normál állású "V"-nél alkalmazandó sebesség előre van jelezve az előjelzővel). A HÉV-nél nem így van. Én a MÁV-osból indultam ki, elnézést!
Előzmény: G. Bear (8010)
Infós Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8012

Egy gonosz kérdés:

 

A fejállomásokon is elhelyézre kerültek ezek a táblák, hogy az induló vonat járművezetője tudja, hogy mennyi is annyi.. Ekkor — utasítás szerint — egy alkalmazható sebesség előjelző (pl. 60-ra) és egy alkalmazható sebesség jelző kerül felállításra. Az, hogy fordított vagy rendes állású a "V" — az elvek alapján — nyilván attól függ, hogy eddig (azaz a fővágányon) mennyivel lehetett menni.

Amíg a járművezető nem haladja meg az alkalmazható sebesség eleje jelzőt, addig mennyivel mehet, tisztán elméleti síkon (gondolom ez az ütközőbaktól induló Tigrisre is igaz, tehát nem csak MX/A és hasonló nagyegységekre!)? Mitől függ a "V" betű állása?

Előzmény: G. Bear (8010)
G. Bear Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8011

Ja és az előjelző nem általános, hanem csökkentett fékúttávolságban van a V előtt, ami nem egy állandó érték, hanem a sebességkülönbségtől függ, minél többet kell lassítani, annál nagyobb,  hiszen annál nagyobb lesz a fékút is. A fordított V előjelzője persze nincs ilyen "messze", hiszen ott nem kell még le is lassítanod az előjelző után, sőt gyorsítani is csak a "két tábla távolsága + vonathossz" megtétele után kezdhetsz, ezért ilyenkor az előjelző "legalább 10 méterrel" van előbb, ami legtöbbször kb. annyi.

 

Üdv!

Előzmény: G. Bear (8010)
G. Bear Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8010

Hali!

 

Csak a pontosság kedvéért: a HÉV-nél "nincs" "lassan bejárandó pályarész", épp ezért nincs feloldása sem, az a MÁV-os terminológia. A HÉV minden egyes pályaszakaszra meghatározott sebességet előjelez (a fekete számmal ellátott háromszög alakú sárga táblával), majd jelzi a kezdetét (a "V" betűkkel). A normál helyzetű V a csökkentendő, míg a fordított a növelhető sebességet jelzi, azaz, ha az előzőnek kisebb volt a sebessége, akkor fordított V-t látsz, ha nagyobb, akkor normál helyzetűt. Ha pl. a pályasebesség 60, de egy 30-as útátjáró után egy pályahibák miatt 50-nel járható szakasz következik, akkor nem feloldja a 30-at a fordított V, hiszen az 60 km/h-t jelentene, hanem jelzi, hogy a 30-nak vége és az előjelzett, esetünkben 50 lép életbe. Igazából feloldásként akkor lehet értelmezni, ha visszaáll a pályasebesség 60-ra. Ezért van az, hogy a MÁV a feloldó tábla elé nem rak előjelzőt, míg mi a fordított V-t is előjelezzük. Lényegét tekintve persze ugyanaz a dolog, az adott pontokon a sebességváltozást jelzi, és természetesen csökkentendő esetén a következő szakaszra már csak max. annyival léphetsz be, a növelhető pedig csak akkor lép életbe, ha az utolsó jármű is kihaladt az előzőből.

titan_m Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8009
Köszönöm mindannyiótoknak a választ, már tényleg régóta érdekelt, most kielégítő mennyiségű és minőségű információt kaptam
Előzmény: NoZoli (8008)
NoZoli Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8008
A "V" a lassan bejárandó pályaszakasz elejét jelzi, amit általános fékúttávolságban egy háromszög alakú tábla előz meg, amin sárga alapon, fekete számmal fel van tűntetve a z alkalmazható sebesség tizedértéke. A fordított "V" pedig a lassan bejárandó pályaszakasz végét jelzi. Dióhéjban ennyi, de a szakirodalmakban egy külön fejezet taglalja őket és elhelyezésüket, kiegészítésüket, stb.
Előzmény: titan_m (8004)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8007
Azok a bizonyos jelek a pálya mentén a lassújel kezdete illetve vége táblák.a táblákhoz tartozik egy másik tábla is általában.Ha mondjuk 60 a megengedett sebesség és Kapsz egy 3szög alapú táblán egy 3-ast az azt jelenti hogy a következő szakszon a megengedett legnagyobb sebesség 30km/h lesz és ezután fog majd következni az általad említett V betű-innen kell betartani a lassúmenetet.A előjelet és a lassújelet úgy helyezik el hogy a járművezető biztosan le tudjun lassítani a megadott sebességre az engedélyezett legnagyobb sebességről is.Szinte ugyanez a helyzet a fordított V betűvel.Ez a lassújel feloldása.KApsz egy előjelet a mondjuk egy 6-ost még a lassújel alatt, és ha a szerelvény utolsó kocsija is elhagyta a lassújel feloldása táblát, onnantól ami a csövön kifér:)Ez a szabályos én úgy tudom.Persze vannak kivételek amikor már mikor odaér a jv a lessújel feloldásához már akkor kihuzatja a gépet:P
Előzmény: titan_m (8004)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8006

Nagyon röviden.

Az F1 utasitás szerinti elnevezése "Alkalmazható sebesség kezdete jelző".

Jelentéseik, nagyon röviden tömören, (nem utasitás szerint!).

Lassits! , és Gyorsithatsz.

Üdv

Előzmény: titan_m (8004)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8005

Fogalmam nincs, ebben inkább a járműfenntartásnál dolgozó kollégákat kéne megkérdezni.

De én is kiváncsi lennék, hogy miért álltak le, a félpantográfok felszerelésével, (ha leáálltak?). Gödöllön emlékeim szerint csak két szerelvényen vannak félpantográf áramszedők, s ezek közül az egyik a 901-651-902 szerelvény. (De ha tévednék javitsatok ki.)

Méregzöld, vagy aki járatos a témában megtudná mondani, hogy a félpantográf miért nem terjedt jobban el?Köszi. (Ha jól tudom Szentendrei vonalon, sokkal több félpantográf szerelvény fut a forgalomban, bár ott több a szerelvény is.)

 

Előzmény: Sir Rooth (7999)
titan_m Creative Commons License 2006.08.04 0 0 8004
Már egy ideje érdekel, csak még nem kérdeztem meg: mit jelentenek a sárga alapon fekete V-k illetve azok fordítottjai a pálya mentén? Eleinte azt hittem, hogy váltót jelezhetnek, de aztán amikor láttam pár ilyet nulla váltóval, akkor elgondolkodtam rajta, hogy talán mégsem...
Infós Creative Commons License 2006.08.02 0 0 8003

Már Zénó23 is ritkán jár arra, így ő is kiesett... Bár telefonon lehet, hogy tud valamit lépni..

Előzmény: gGAbesz (8002)
gGAbesz Creative Commons License 2006.08.02 0 0 8002
Én meg már nem dolgozok ott! De talán ha Zénóka szaktárs segítene....
Előzmény: v_peti (8001)
v_peti Creative Commons License 2006.08.01 0 0 8001

Többit hírtelen nem tudom fejből, és a listám sincs már meg a sztorikkal.

:(((

 

 

Beszélni kellene Müszivel. (Én nem, mert messze lakom (240 km-re) és nem is simerem.) És feltenni  a listát egy weboldalra.

 

 

Előzmény: gGAbesz (8000)
gGAbesz Creative Commons License 2006.08.01 0 0 8000

Mindegyiknek saját története van. Müszit kéne megkérdezni, ő szívesen szokta mesélni.

Némelyikat tudom én is:

A 903-as a rasszista-palacsintás. Műszi annó jó sok papalcsintát talált rajta innen a név. A rasszista név meg onnan, hogy annó volt egy gázolása Mátyásföldön a rendőrség elött, ahol az ex zárjelző tartó keret lyukat csapott a frissenbarnultba, aki így exitált.

 

Az én egykori kedvencem a 923 volt, ez a pótdíjas vonat. Ebbe igen kelendő volt a BKV részvény annó.

 

Híres még a 952-es a targoncás.

 

Többit hírtelen nem tudom fejből, és a listám sincs már meg a sztorikkal.

Előzmény: v_peti (7997)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.08.01 0 0 7999
Pff,és ez is fog maradni végleg?
Előzmény: hamurappi1 (7998)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 7998

Igen eltört, még valamikor május végén vagy június elején, a "kistarcsai kitérőnél" (váltókapcsolatoknál) kicsit jobban megereszkedett a felsővezeték, és az "bontotta le" , azóta ilyen öszvér áramszedőileg.

Üdv

Előzmény: Sir Rooth (7971)
v_peti Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7997

Imádságos: Biztos imádkozni kell, hogy elinduljon. :)))

Szélütöttpapos: Szélütött lett rajta egy pap??? :)

Rasszista-palacsintás. ??? Ez meg milyen egy név? Ki magyarázza el, hogy mit jelent? (De a másik kettőre is kíváncsi lennék, mert csak tippeltem a megoldásra.)

 

 

 

Előzmény: gGAbesz (7992)
GABORBP Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7996
Ezek az elnevezések honnan származnak? A vonatok elmennek a szentmihályi deltán keresztül a templomba? Vagy imádkozni kell, hogy elinduljanak?
Előzmény: gGAbesz (7992)
gGAbesz Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7995

Menj be cinkotán a tartózkodóba, és keresdd Müszit, vagy Szálkovicsot. Ők majd felvilágosítanak, tekintve nekem már csak emlékből él a lista.

Minden vonatnak van beceneve.

Előzmény: vasefake (7993)
GyöBzs Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7994
Fejreált a hév síneken egy Forc Focus július 31-én a Soroksári úton. A sofőr könnyebb sérüléseket szenvedett. A forgalmi akadályt a tűzoltók daru segítségével szüntették meg.
vasefake Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7993
ez jó:) De mit akar jelenteni?
:P
Előzmény: gGAbesz (7992)
gGAbesz Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7992

Nah mondjad bátran! Egyébként a jövöben a szerelvények egyértelmű azonosítására bevezetjük a Müszi féle rendszert. Tudod így kezdődik: Imádságos, Rasszista-palacsintás, Szélütötpapos.....

Előzmény: vasefake (7968)
CTrainee Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7991
Igaz. :)
Előzmény: G. Bear (7990)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7990

 

"Nekem úgy tanították, hogy a páros mk. utolsó két számjegy (pl. 930-nál 30) fele + 650 az MX/A -nál. De a végeredmény a fontos."

 

"Az is jó, de csak MX/A-nál.A másik viszont MX és MIX/A-nál is.Légyegében u.a. mindkettő. :)"

 

És MXA-nál is csak a 901-1000 számtartományban, sőt már az 1000-re is csak erőszakolva igaz, mert a 00 fele 0. Ha elfogadjuk 100-nak, akkor esetleg... :)

Előzmény: CTrainee (7983)
Infós Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7989

Szerintem ezek a felujított szakasz átadási ünnepsége miatt voltak. A gőzös ment elöl, és a vasúti felüljárónál közel lett volna a kéménye a felsővezetékhez, ezért azt feszültségmentesíteni kellett, így a hagyományos HÉV szerelvényt egy dízelmozdony továbbította.

(aki ott volt, az segítsen, jól írtam-e! ;) )

Előzmény: kopaszkapitany (7987)
Szentendre Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7988
Ki emlékszik már arra.
Előzmény: kopaszkapitany (7987)
kopaszkapitany Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7987

Hello!

 

Nagyon jók lettek a képeid,az én részemről.A 3.képnél Bobo hányas psz-ú HÉV-et vitt magával? 

 

Üdv

Előzmény: Szentendre (7986)
Szentendre Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7986

Ide még nem tettem fel képet, most megteszem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tudom nem jó a beállítás mivel nem gondolkodtam fél órát rajta.

 

 

werk25 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7985
Jajj de töök jóó..., a csepeli GYORSvasutat leelőzi a kerékpáros... :)))))
werk25 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 7984
"...ujj tanfojam..." <- ez jó :-)
Előzmény: vasefake (7964)
CTrainee Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7983
Az is jó, de csak MX/A-nál.A másik viszont MX és MIX/A-nál is.Légyegében u.a. mindkettő. :)
Előzmény: Dash 9 (7981)
vasefake Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7982
THX a helpet :) mostmár ezt is tom :D
Előzmény: Dash 9 (7981)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7981
Nekem úgy tanították, hogy a páros mk. utolsó két számjegy (pl. 930-nál 30) fele + 650 az MX/A -nál. De a végeredmény a fontos.
Előzmény: CTrainee (7980)
CTrainee Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7980

 a páros motorkocsi száma   

 _______________________    + 200

                   2

Előzmény: vasefake (7979)
vasefake Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7979
Thx
De tanították, rémlett nekem is, de nem szeretek hülyeséget mondani :)
azért köszönöm :)
Előzmény: Dash 9 (7976)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7978
Érdekes menet volt az a második...
Előzmény: emtiza (7972)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7977

"Eltört?"

 

Ja!

Előzmény: Sir Rooth (7969)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7976

Üdv!

 

"az xxx ek azért mert nem tom fejből a pótkocsi számát..."

 

656, 669

 

há' nem tanították az oskolában?

Előzmény: vasefake (7968)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.29 0 0 7975
Mindkétszer Cinkota fele láttam elmenni őket
Előzmény: emtiza (7974)
emtiza Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7974
Gondolom egyszer amikor vitték, aztán meg amikor hozták.
Előzmény: Sir Rooth (7973)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7973
Kétszer is?
Előzmény: emtiza (7972)
emtiza Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7972
Két Bobó azért közlekedett párban, mert az egyiket kölcsön adták Szentendrének pályafelújítás miatt, a másik meg az aktuális szállítást csinálta,csak minek menjenek külön. Ilyen egyszerű. 
Előzmény: vasefake (7958)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7971
Azért köszi:)
Előzmény: vasefake (7970)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7970
ennyire nem vok otthon benne... Kérdezd meg mástól is... Meg az az igazság, h nem akarok hülyeséget mondani, de valószinü...
Előzmény: Sir Rooth (7969)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7969
911-912őnek nem ártott már:)
Azt nem tod hhogy mi miat szették le a 901-902-röl az egyik félpantot?Eltört?
Előzmény: vasefake (7968)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7968
911-xxx-912 , 937-xxx-938
az xxx ek azért mert nem tom fejből a pótkocsi számát...
Mostmár asszem továbbiakaban csak az ügyvédem jelenlétében :P
Előzmény: Sir Rooth (7967)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7967
Melyik kettő ha nem hadititok?:)
Előzmény: vasefake (7966)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7966
amugy van nálunk most is Gödöllöi MX/a szerelvény
2.ő is!
Előzmény: Sir Rooth (7961)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7965
Tudom nincs vele semmi bajom:)Gyönyörű lett,mikor egy keddi nap megláttam...
Előzmény: vasefake (7963)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7964
Ezen mi is agyaltunk, de az a baj, h akkor a 904et is kéne átlőni, s után az a szerelvény csak kisegységben tudna menni...plusz akkor ujj tanfojam, tipusképzés, stb..
Gyorsabb ha marad MX/a
Előzmény: Sir Rooth (7962)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7963
az ablakokkal sajna nem igazán tudunk mit tenni... ! =(
de a többinél azért mindíg megpróbálunk cépíteni
Előzmény: Sir Rooth (7961)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7962
Szerintem kéne belőle egy MXI prototipus hévet csinálni belőle.
Előzmény: vasefake (7957)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7961
Gödöllői MX/a van most felujitáson?A 925-926 nagyon szép lett csak az ablakokat nem ártott volna kicserélni...
Előzmény: vasefake (7960)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7960
akkor megnyugodtam :)
Előzmény: Sir Rooth (7959)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7959
Nekem is valami ilyesmi volt az elképzelésem
Előzmény: vasefake (7958)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7958
Lehet azért kelett két BoBo , mert olyan vonalakon szálították ahol nem lehet megoldani a szerelvény körüljáratását... így ha az elején s a végén is van BoBo akkor mindkét irányba tud menni... (Ha nem így gondoltad, s most Láma-ságot mondtam akkor sorry.. Szállításban nem vok otthon...)
Előzmény: Sir Rooth (7941)
vasefake Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7957
Na hali!
Képzeld a felujítása valóban megkezdődöt...honnan tudom? Onnan , hogy Kedden bontottuk ki belőle az elektronikai részeket, ma pedig a vezetőasztalt, s a kapcsolószekrényeket rozsdamaróztam kinn...szó nem az időjárás pusztítja...
a szerelvény többi része, per pill a tárolón áll, s várja míg a 903nak a kasznia is rendbekerül, hogy aztán az egész áteshessen egy nagyjavításon...

Üdv : Vase
Előzmény: hamurappi1 (7942)
Bicskeij Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7956
Keress akkor is, ha végeztél!
Előzmény: Spy803 (7937)
titan_m Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7955
noprob, nem gáz végülis, te mondtad, hogy rég nem jártál arrafele, gondolom abban a megállóban meg pont nem volt eddig sok dolgod :)
Előzmény: [WhiplasH] (7954)
[WhiplasH] Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7954
köszi szépen, sejtettem hogy, picit gáz a kérdés , de azt nem, hogy ennyire...:)
Előzmény: titan_m (7953)
titan_m Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7953
A Karácsony Sándor utcai megállónál :)
Ez megtalálható BKV honlapon is.
Előzmény: [WhiplasH] (7952)
[WhiplasH] Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7952

üdv! Lenne egy nagyon gáz kérdésem, évek óta nem utaztam a csepeli hévvel, de holnap kellene, szal megtudná nekem valaki mondani hogy a Karácsony Sándor utcához melyik megálló esik a legközelebb, vagyis hol kell leszállni? előre is köszi

Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7950
Az lehet hogy pont ebbe a percben ment el cinkota fele egy HéVes bobo?Tutommal kedden van szállitás:@
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7949
Szerintem is,de asszem csak pár napig voltak együtt(javitsatok ki ha hülyeséget mondok)
Előzmény: Dash 9 (7948)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7948
Ezt én passzolom. Lehet, hogy akkor annak volt olyan baja, hogy csak a 929-es volt hadba fogható, ill. a 930 volt rossz.
Előzmény: Sir Rooth (7947)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7947
Passz....De akkor anno pár napra mért kapta meg a 929-est?Ha jol rémlik utánna lett felujitva a 929-930
Előzmény: Dash 9 (7946)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7946
Felújításoknál komplett egységet újítanak fel, nem?
Előzmény: Sir Rooth (7945)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7945
Gondolom a felujitgatások alkalmával lesz egy kettő.
Előzmény: Dash 9 (7944)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7944
Csak egy parlagon heverő üzemképes MX/A kellene hozzá. De az nincs. (egyenlőre)
Előzmény: Sir Rooth (7943)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7943
Milyen szinten van lepusztulva?a párjai a 652? és a 904gyel mi van? Nem lesz ujabb vegyesszerelvény?
Előzmény: hamurappi1 (7942)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 7942

Sziasztok,

Tévedés, a 903 -on még mindig nem kezdődőtt meg a felújitás.A Cinkotai kocsiszín mellett pihenget, árván, magányosan.Bár ha az felújitásnak számit, ha a természet kicsit "pusztitja", :( akkor tényleg megkezdődőtt a felújitása.

 

 

Előzmény: vasefake (7939)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7941
Ebben a két honapban kettőt is láttam.De minek oda két BoBo?EGY MiX/a-t egy is elbir...Egyszer olyan 3-4 éve három kisegységet is elhuzott.voltbenne egy elég lestrapált mx,egy normálisabb mx, és egy mx/a ha jól emlékszem...És egy Bobo elbirta mind a hármat
Előzmény: vasefake (7940)
vasefake Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7940
Nemhiszem h lenne Dupla bobo-s menet bááár ki tudja. amugy a BoBo-k többnyire a csarnokban vannak! vigyáznak rájuk nem ugy mint (sajna) a MÁV-nál..
Előzmény: Sir Rooth (7931)
vasefake Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7939
Titok! Mert aztán majd Őt is meg engem is Elvisz az FBI :P:P:P
Előzmény: Törölt nick (7928)
titan_m Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7938
Van ismerősöm aki lehet megfelelne, ha gondolod keress meg, elm. a mailcímem publikus, én meg megkérdezem az ismerőst, hátha..
Előzmény: Bicskeij (7936)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7937
Én még csak most tanulom a szakmát, majd néhány év múlva hírdess megint. :-D
Előzmény: Bicskeij (7936)
Bicskeij Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7936
Hali! Nem keres munkát valaki az ismeretségi körben. Bármilyen műszerész végzettséggel rendelkező, tanulni is hajlandó fiatal versenyzőket keresek bizt.ber. műszerésznek a HÉV-hez. Ok: Az idén sok jó szakemberünk elment nyugdíjba. Állandó nappalosba is, de elsősorban túr szolgálatba. (12/24, 12/48)
GyöBzs Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7935
A normális megjelenésre nem gondoltak a t. tervezők? Elég idétlen, ha így szembejön a vonat; nem lehet a vitorláját megfordítani?
Előzmény: Sir Rooth (7933)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7934
És hogy van az hogy ha felujitanak egy HéVet(ebben az esetben a 925-926) akkor az ablakokat nem cserélik ki?UGyanis multkor láttam kint probázni őt,csillogott villogott de egy szép ANAL felirat diszelgett az ablakon!
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7933
itt a képecske...
Előzmény: Sir Rooth (7932)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7932
A 951-952-esene rajta van még,az nagyon dizájnos is...De a 891röl leszedték azóta és megkapta azt a 884.
Előzmény: Hernyofan (7930)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.27 0 0 7931
És azt nem lehet tudni hogy kedden akkor lesz e buplaBoBos menet?Az minden vágyam most:)Cinkotán a telephelyen belül hol tárolják őket?Kint a szabadba?
Előzmény: vasefake (7926)
Hernyofan Creative Commons License 2006.07.26 0 0 7930

Akkor most képzeld el, hogy a ráckevei vonalon három ilyen felemás szerelvény is van, ebből kettő MX típusú! Pedig volt egy, a 951-952-es MX/A, ami a kiégés utáni javításról jött haza két félpantográffal. Aztán az egyik, ha jól rémlik, eltört, így visszacserélték régire, majd később a félpantográf felkerült egy MX-re. Azelőtt is volt már egy felemás MX, a 891-es motorkocsin volt félpantográf, ha jól rémlik.

Előzmény: M41 2143 (7913)
kawirzbácsi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 7929

Ilyet láttam már tavaly is a Szentendre-i vonalon.

üdv kawirz

Előzmény: M41 2143 (7913)
vasefake Creative Commons License 2006.07.26 0 0 7927
a 903 cinkotán van, már megkezdődött a javítása.. Ha minden jól megy Télen ujra láthatjuk közlekedni!
Előzmény: Sir Rooth (7916)
vasefake Creative Commons License 2006.07.26 0 0 7926
Igen mindkét BoBo Cinkotán van :) a 733 mondjuk sűrűn rohangál de a másik hátul pihenget...
Előzmény: Sir Rooth (7925)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7925
Értem.Most mindkét BoBó akkor ottvan Cinkotán?Mert a 733ast télen meg tavasszal is Ráckevén láttam.
Előzmény: Törölt nick (7923)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7922
Akkor jó,és a metrós diproli mit keres a Gödöllői vonalon?Nekem az volt a szállitás
Előzmény: Törölt nick (7921)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7920
Nemtudod hogy ma volt e szállitás?
Előzmény: Törölt nick (7919)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7918
Ezért montam hogy nem biztos..Csak azért irtam mert ott is láttam egykét lepusztitott MX/a-t.Azthittem hogy a VJSZ-ben tartják..
Előzmény: Törölt nick (7917)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7916
Jaja arrol van is képem mingyárt berakom,de azon az ablakokat nem cserélték ki.....
903-ast asszem szentendrén láttam ,de nem biztos...
Előzmény: M41 2143 (7915)
M41 2143 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7915

Hát igen. De szerencse hogy a 660-as megvan.

Most nemrég a 925-ös kocsi szerelvénye (a többi pályaszámot most nincs időm kiszámolni) kapott főjavítást, igen szép új fényezést.

 

903-ról tud valaki valamit?

Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7914
Ne is mond:((Azóta gyászolom szerencsétlent,olyan idétlenül néz ki így...Remélem hamar visszakapja a félpantóját..
Előzmény: M41 2143 (7913)
M41 2143 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7913

Igen érdekes szedőcserérét fedezhetnek fel akik figyelmesen megvizsgálják a 651-es Cinkotai kocsit (901-651-902).

A szerelvényt régebben félpantográffal szerelték fel, és 1,5 hónapja az EGYIKET lecserélték feltehetően törés miatt.

 

Így egy kicsit szokatlan látvány fogadott a fotó készítése előtt Kerepesen:

 

651
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.25 0 0 7912
Én ma nem bobossal hanem Diprolissal találkoztam az Örsön
Előzmény: NoZoli (7910)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.24 0 0 7911
Üdv!Valaki megmondaná hogy a Ráckevei vonalon hétvégente hány szerelvényt adnak ki?Eddig akárhányszor megprobáltam megszámolni belezavarodtam...
NoZoli Creative Commons License 2006.07.24 0 0 7910
Meg szeretném kérdezni, hogy létezik már holnapra valami Bobós "menetrend"?
NoZoli Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7909
Azt nem mondtam, hogy árulja... :)
Előzmény: Infós (7905)
suniva Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7908
de bezzeg a sárga szinű trolikért... :) most egy ilyenünk van, kineveztük villamosnak - jobb híjján... :)
Előzmény: v_peti (7907)
v_peti Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7907

Egy ekkora országra való példányszámért odakint be sem indítják a fröccsöntőgépet.

 

Előzmény: suniva (7906)
suniva Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7906
köszi az infókat! nem tom, meddig tartana a játékgyáraknak műanyag hévet, trolit, vilit gyártani - esetleg leadni a rendelést Kínába. :) Elvégre a csemeték nem típusokhoz/modellekhez ragaszkodnak, hanem ahhoz, hogy tütükézhessenek egy olyannal, amivel már közlekedtek is... :)
Infós Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7905

Az egyik topictag a gazdi, majd jól megmondja, hogy kiállításokon sem árulja, csak nézni lehet. :-)

Ha visszalapozol, találsz róla fotókat is. :)

Előzmény: NoZoli (7904)
NoZoli Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7904
Pedig létezik modell HÉV. Több kiállításon is láttam már, ha jól emlékszem MIX/A volt. Amikor megkérdeztem a tulaját, hogy honnan szedte, azt mondta, hogy ő csinálta. Szóval, kereskedelmi forgalomban nem lehet látni, de modell-kiállításon igen.
Előzmény: Bazsi75 (7903)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 7903
Rossz hírem van. Nem fogsz találni ma futó HÉV-eket boltban. A Nagykörúton a Király utcánál van egy modellbolt ott vannak villamosok de elég drágák.
Előzmény: suniva (7902)
suniva Creative Commons License 2006.07.22 0 0 7902

Sziasztok!

Kisfiam teljesen odavan a HÉV-ért (és mindenért, ami sinen közlekedik, de azért nem veti meg a trolit sem :))... Szeretnénk neki venni egy játék-HÉVet, de eddig még sehol sem láttam semmi olyasmit, ami egy kicsit is hasonlítana a nálunk közlekedő járművekre (merthogy a cuccok 98%-a kínai).

Van vmi ötletetek, hol van olyan játékbolt, ahol magyar játék járműveket lehet kapni? végülis nem ragaszkodunk a hévhez, de az lenne a legjobb.

Vendégsín Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7901
Amennyiben pálya-jármű kapcsolatból ered a kényszerfékezés... :-)
Előzmény: Infós (7900)
Infós Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7900

Kiemelés tőlem:

 

"ilyen beavatkozást is takarja."

 

Tehát akkor végülis jól írtam, nem? :))

Előzmény: Vendégsín (7899)
Vendégsín Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7899
Ezek biztonsági berendezések, amik mindannyian képesek kényszerfékezés kiváltására. A "vonatbefolyásolás" fogalma nálunk a pálya-jármű kapcsolatból eredhető ilyen beavatkozást is takarja.
Előzmény: Infós (7890)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7898
Javítás: MIXA nem csatolható MÁSSAL üzemszerűen.
Előzmény: Zénóka23 (7897)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7897
MX és MXA csatolható egymással és saját magukkal is. MIXA nem csatolható üzemszerűen.
Előzmény: Sir Rooth (7896)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7896
Ja más...MiX/a csatolható MX-el vagy MX/a-val?Én még nem láttam ugy sose..
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7895
Na majd holnap megsasolom:)
Előzmény: Dash 9 (7891)
Infós Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7894
HÉV-en sehol.
Előzmény: Dash 9 (7892)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7893
HÉV-em=HÉV-en
Előzmény: Dash 9 (7892)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7892
HÉV-em hol van túsebesség védelem?
Előzmény: Infós (7890)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7891

Üdv!

 

Mind a 3 típuson van, pl. az MX/A-n a szélvédő jobb felső sarka fölött van, és szemből csak a lehajtott (ÉB. kiiktatott helyzet) állapotában látható.

Előzmény: Sir Rooth (7887)
Infós Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7890
Pedig nekem úgy magyarázták, hogy a túlsebesség-védelem és az éberség-ellenőrzés is vonatbefolyásolás, akár van jelfeladás, akár nincs. :-)
Előzmény: Vendégsín (7888)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7889
Más..a BKV tervezi a maradék MiX/A-k leselejtezését?Vagy akkor a csepeli vonalon erős kocsihiány lenne?Az új hévekik életbentartanák őket?
Vendégsín Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7888
Az éberségellenőrzés a vonatbefolyásolás egyik módja, kicsit fejlettebb, mint a holtember jelző berendezés.

Nane. :-)
A vonatbefolyásolás, illetve az éberségi berendezés két külön kategória. Hasonló beavatkozásmódjuk miatt vonja össze őket néhány vasút, így a MÁV is egy berendezésbe.
Az éberségi berendezést illetik német nevéből sifa, az angolból holtember berendezés névvel is.
Az éberségi berendezések első változatai csak jelenlétet vizsgáltak, emiatt táska, tégla, stb. segítségével könnyen kijátszhatók voltak. Az újabbak időszakonkénti kezelést igényelnek ezzel biztonságosabbak lettek.
Előzmény: Infós (7883)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7887
Én iet spec csak az MX-eken szoktam látni,mx/akon nem ..a Gödöllöőin sose láttam még ilyet
Előzmény: Infós (7886)
Infós Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7886
MX/A-kon biztos van. A többihez nem értek ennyire (sem), majd a motorászok megírják. :-)
Előzmény: Sir Rooth (7885)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7885
Pfffff...és akkor jol gondoltam hogy csak erre az egy ipusra csináltak iet?
Előzmény: Infós (7883)
Infós Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7884
Az általában csak teherkocsikra kell, motorvonatokon nincs rendszeresítve. :-)
Előzmény: Spy803 (7881)
Infós Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7883

Az éberségellenőrzés a vonatbefolyásolás egyik módja, kicsit fejlettebb, mint a holtember jelző berendezés. Ha meghibásodik pl. a pedál alatti mikrokapcsoló, és az ablaknál levő gombok sem működnek, akkor le kell selejtezni ezzel a karral (vagy a hozzá tartozó kapcsolóval, a fene tudja). Ennek a karnak az a jelentősége, hogy a szemből közeledő vonat is látja, hogy kiiktatott éberségellenőrző berendezéssel közlekedik a vonat, így meg tudja figyelni (amennyire lehetősége van rá) a járművezető állapotát. Ha nagyon bólogat, akkor jelzi a megfelelő helyen, hogy intézkedjenek a megállítására. :-) Ha információm nem csal, a vezető jegyvizsgáló ilyenkor a vezető mögött, az elhúzott függönyön keresztül köteles figyelni a motorász éberségét és a jelzéseket, szükség esetén vészféket húzni. :-)

 

Ha valaki jobban vagy másképpen tudja, majd javít! ;-)

Előzmény: Sir Rooth (7880)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7882
Én is arra tippeltem de azt szerintem nem ide szokták rakni és ilyen csak ha jol láttam az MX-eken van.Talán az MiX/a-kon is bár arra nem mernék megesküdni
Előzmény: Spy803 (7881)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 7881
Ez nem a zárjelző tárcsa?
Előzmény: Sir Rooth (7878)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.19 0 0 7880
és azmi:)?
Előzmény: Infós (7879)
Infós Creative Commons License 2006.07.19 0 0 7879
Talán éberségi-selejtező?
Előzmény: Sir Rooth (7878)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.19 0 0 7878
Ezmi?
Airbus A320 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 7877
Aha, az bizony .Az az épület ami a képen van most kocsmaként müködik!
Előzmény: LVI (7863)
LVI Creative Commons License 2006.07.18 0 0 7876
Csillaghegy (!)
Előzmény: LVI (7863)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7875
Üdv!Holnap nem kerül vissza az egyik BoBo Kevére?Már hiányolom onnan..
v_peti Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7874

Aki kormánynál van az számitson vezetőnek. Nem tudom, mik az erre vonatkozó szabályok. Nem emléksze, hogy a tanfolyamon szóba került volna.

 

Előzmény: Infós (7873)
Infós Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7873

Pl. ha két ember tol egy autót, akkor ki számít vezetőnek? A vezetőnek ilyenkor is két kézzel kell fogni a kormánykereket? El lehet-e ilyenkor takarni a rendszámtáblát a testükkel vagy az tilos? Menet közben ki lehet-e nyitni az ajtót? Be kell-e kapcsolni a biztonsági övet? Mekkora sebességgel lehet tolni egy autót? Folytassam? :-)

 

A sisakos részt nem értem, de biztos úgy van, ha olyan mondta, akinek papírja van róla. :-)

Előzmény: v_peti (7872)
v_peti Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7872

Magyarul a járműtolásra uis szigorú előírások vonatkoznak. Miért lenne ez másképp az autónál?

 

Előzmény: v_peti (7871)
v_peti Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7871

A motorosnak is viselnie kell a bukósisakot tolás közben! (Én is csodálkoztam, de még a gimnáziumban mondta egy osztálytársam, aki akkor vizsgázott le motorra.) Csak az állszíj kikapcsolható ilyenkor.

 

 

Előzmény: Infós (7826)
Infós Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7870

Az egyik közszereplő.

Előzmény: zozimosz (7828)
Fickó bácsi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 7869

Semelyik és semennyire. Csak valamivel fel kell dobni a médium "népszerűségét".

 

(Vö: fosztogatás-osztogatás esete)

Előzmény: Ep128 (7867)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.16 0 0 7868
Szokásos kérdés igy keddek elött...Lesz e szállitás kedden és hova mit és esetleg mikor:)
Ep128 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 7867
Na neee.. . Melyik, és mennyire...?
Előzmény: GABORBP (7864)
Chris von Bone Creative Commons License 2006.07.14 0 0 7866
Jó multkorában valaki keresett Korabeli HÉV térképet megállók nevével. Ha azóta nem talált talán ez megfelelő:
http://metros.freeweb.hu/hirek/01metro5.html
Chris von Bone Creative Commons License 2006.07.14 0 0 7865

Hi!

 

Szvsz a kép az Békásmegyer régi állomásépülete, ami most be van zárva, vagy nem?

Előzmény: MIHI (7860)
GABORBP Creative Commons License 2006.07.14 0 0 7864
Most mondták a hírekben, hogy kigyulladt a hév egyik kocsija a Szépvölgyi útnál.

(persze, hogy mi igaz belőle azt nem tudom)
LVI Creative Commons License 2006.07.14 0 0 7863
Csillaghegy (?)
Előzmény: Fickó bácsi (7862)
Fickó bácsi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 7862
Az biztos nem. Egyrészt, azt 1962-ben ünnepelték volna, másrészt a vonat Margit hídtól indult.
Előzmény: Spy803 (7861)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 7861
Ez Dunaharaszti külső?
Előzmény: MIHI (7860)
MIHI Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7860
nosztalgia
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7859
Dolgozom. De azért köszönöm a meghívást.
Előzmény: Sir Rooth (7858)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7858
Jövőhét kedden megyek ki nem érdekel.Feltéve ha lesz:)Rég csináltam már a BoBorol képet
Előzmény: Dash 9 (7857)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7857
Annyira azért nem kellett megszakadni. :-)
Előzmény: Sir Rooth (7856)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7856
Ennyire?:DVilágbajnok futo vagy v mi?:)
Előzmény: Dash 9 (7854)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7855

1. Törökőr, volt teher pu.

2. Kőbánya-Teher és Kőbánya-Felső közötti "Király" vágányon.

3-4. Törökőr - Metro telep közötti vágányon.

5. Soroksári út, Személy.

6. Kerepesi út.

7. Róna utca.

8. Örs vezér tere.

9. Albertirsai út (Törökőr - Metro telep között)

Előzmény: oldtram (7842)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 7854
Szaladtam előtte! :-))
Előzmény: Sir Rooth (7839)
v_peti Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7853

Kösz. Gondoltam, hogy arra nemigazán mehetnek.

 

Előzmény: Sir Rooth (7851)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7851
Kén utcánál átmennek a MÁV vágányra és ugy a fradin keresztül...A BKV már jo rég ota nem használja azt a vágány...Dísznek volt csak ott...
Előzmény: v_peti (7850)
v_peti Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7850

Arra? Azt hittem, hogy Pesterzsébet felsőről mennek a Fradin keresztül.

Ezekszerint HÉV szerelvény zakatol a 24-es vonalán? Vagy van még ott a Vágóhídnál valami összekötő vágány a Fradi felé?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7847)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7849
akkor részletekben: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=budapest
&ie=UTF8&ll=47.46673,19.074519&spn=
0.006484,0.021629&t=k&om=1
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7848
Ha jol megnézed hátul lehet is látni...
Előzmény: Sir Rooth (7846)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7846
A lágymányosi hid megállojánál.A megállobol már láthatod,Pont a hidak alatt van.
Előzmény: oldtram (7841)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7845
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=budapest&ie=UTF8&ll=47.46673,19.074519&spn=0.006484,0.021629&t=k&om=1
Talán így a linket is megtudom adni.
Spy803 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7844
A művészetek palotájánál.
Előzmény: oldtram (7841)
v_peti Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7843

Van egyáltalán átjárás a gyakorlatban ott?

 

 

Előzmény: Spy803 (7840)
oldtram Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7842
Ezek a képek hol készültek?
Előzmény: Dash 9 (7838)
oldtram Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7841
A Csepeli gyorsvasútnak hol van kapcsolata a vasúthálózattal?
Előzmény: Spy803 (7840)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7840
Vágóhidon lebontották a hidat. (Most már alig van árnyék az állomáson.) viszont odarakták azt a (ronda) sárga bakot. Akkor megszűnik az átjárhatóság a villamos és a HÉV között és végleges végállomása lesz a vasútnak?
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7839
Na igen..De hogy tuttál ien sok helyen lenni?Kocsival követted?Vagy rajta voltál a szerelvínyen?
Előzmény: Dash 9 (7838)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7838

Üdv!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.11 0 0 7837
A k. életbeee:(((((Kiment a fejemböl a szállitás....Most ebben a percben halottam Dupla bobos fogatt ment pont a ház elött(meg láttam is a konyhaablakbol):(((5 perc és Cinkotán van aki közel lakik és leakarja kapni:'(((
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7836
Hehe kitelik tölem..:)))Föleg mert ritka látvány BoBot látni...A két Bobo hova van amugy ,,állomásitva,,?
Előzmény: GABORBP (7835)
GABORBP Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7835
UFF

Majd dél körül ha megyek haza, akkor figyelem hogy ki ücsörög ott:)
Előzmény: Sir Rooth (7834)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7834
Pff.... Az kicsit korai:) De olyan dél körül kiülök az Örsre és várom mert két héttel ezelőtt elszalasztottam a dupla BoBos menetet....
Előzmény: emtiza (7833)
emtiza Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7833

Olyan 6 óra körül szoktak az Örsön lenni, utánna  Törökőrtöl már a MÁV-tól függ hogy mikor engedik közlekedni a MÁV vonalakon. 

Előzmény: Sir Rooth (7831)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7832
Bocs elirkáltam a betüket:) Lehet ;Hülye
Előzmény: Sir Rooth (7831)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7831
Üdv Leet h hüly kérdés de nincs vmi menetrendje ennek?Esetleg nem tudod h megy ez és kb mikor?
Előzmény: emtiza (7829)
NoZoli Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7830
Köszönöm!
Előzmény: emtiza (7829)
emtiza Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7829

Nem hivatalos infó szerint Bobo megy Fehér útra. felvesz valami ráckevei vonatot, hazaviszi, aztán állítólag megy Szentendrére a másik Bobóért és együtt mennek haza Cinkotára.

Előzmény: NoZoli (7827)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7828
Az egyik micsoda?
Előzmény: Infós (7826)
NoZoli Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7827
Egy kicsit "OFF":
Tudni valamit egy holnapi esetleges Bobos szerelvénytoszogatásról?
Infós Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7826

Tekintve, hogy aki közúton állatot hajt vagy vezet, az is vezetőnek minősül, tehát a Kreszt ismernie kell, nem tudom elképzeni, hogy hogyan fordulhat elő, hogy aki kocsit tol, felmenti a bíróság. Az én olvasatomban ők a hibásak, egyedül őket terheli a felelősség, az alább leírtak alapján. Sajnos vagy szerencsére (nem tudom) nem ismerem a vonatkozó bírói döntéseket, állásfoglalásokat, hivatalos véleményeket. Ebben talán OláhPéterBalázs tudna segíteni, ha megkeresed.

 

OFF

Gondolom azért kell járni a motorásznak a bíróságra, mert ő volt az egyik. :(

ON

Előzmény: zozimosz (7822)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7825
7822 esről mi a véleményed?
Előzmény: Infós (7824)
Infós Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7824

OFF

 

Tán véletlenül? :-)

 

ON

Előzmény: zozimosz (7823)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7823

Nem szánt-szándékkal kötök bele minden nyelvtani hülyeségbe     :)

Előzmény: Bazsi75 (7821)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7822
Így már korrekt.


Miért van az, hogy a fénysori "Tilos!" jelzése ellenére közúti járművet a vasúti átjáróba betoló emberek miatt kell a mi járművezetőnknek bíróságra járnia, és ügyvéd által megvédetni magát?(mert ugyanis történt 1 ütközés még tavasszal pont a Tanácsház utcai átjárónál)
Előzmény: Infós (7820)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7821
Mert te kötsz bele minden nyelvtani hülyeségbe :))
Előzmény: zozimosz (7819)
Infós Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7820

Egyet döntsünk el: a szabályokról beszélgetünk vagy az elvekről, amik alapján a szabályokat létrehozták, így azok felett álnak?

 

Mert ha a szabályokról, akkor igen, ahogy a vasúti jármű sebessége 0-tól különböző, iránya pedig az átjáró felé mutat, meg kell állni a vasúti átjárón áthaladó közúti járművekkel még lehetőleg az útjáró kezdete jelző előtt.

 

Ha az elvekről, akkor mérlegeljen az autós, legfeljebb elszámolja magát. :) Kétvágányú pálya hozzá közelebbi vágányán álló vonat előtt egyébként is érdekes lehet kocsival átmenni, akkor is, ha fehérre megy. :)

 

Szerintem a szabályrendszer logikus, bár a gyakorlatban nehezen alkalmazható minden esetben.

 

És továbbra is tartom magam ahhoz a véleményhez, hogy nem elég, hogy a fénysorompó fehér jelzést ad (etc. a csapórúddal meg a többivel), ha vasúti jármű közeledik, nincs az a bíróság/ügyészség, aki az autósnak adna igazat. Tehát szvsz továbbra is csak meggyőződés után haladhat át, akárki/akármi akármit mutat neki (csapórúd, fénysorompó, mozdonyvezető, sorompóőr, jelzőőr, polgármester, rendőr, tűzoltó, vadakat terelő juhász).

 

:-)

 

Így már egyezik? :-)

Előzmény: zozimosz (7818)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7819
HÉV-es topicban vagyunk: miért engem kérdez, hogy Békásmegyer-Pünkösdfürdő állomás? Kérdezze korrektor22-t!
Előzmény: Infós (7817)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7818

Hívójelzést még kivezérelhet, de ki ad a csepeli vonalon "Szabad az elhaladás!" jelzést?


"Tolatásnál sem kell fedezni az útátjárót, ha a tolatást végző mozdony a tolatott kocsik és az útátjáró között áll (tehát állhat közvetlenül az útátjáró után is)."

 

És ha már 5 centimétert megmozdul az útátjáró irányába a mozdony, akkor már meg kell állni a közúti járművel, mert közeledik a vasúti jármű még akkor is, ha a fénysorompó fehér villogó fényű jelzést ad. Ez így logikus szerinted?

 

Nem úgy lenne jó megalkotni azt a kurva szabályt, hogy a villogó fehér ne azt jelentse, hogy áthaladhat, hanem, hogy meggyőződés után haladhat át? (úgy mint régen)

Előzmény: Infós (7813)
Infós Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7817

"Kolléga!"

 

HÉV-es topicban vagyunk! :-)))

Előzmény: zozimosz (7810)
korrektor22 Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7816
Szia L45H!

Nem vagy már kezdő és tudhatod, hogy ha beírod a topic keresőjébe a Pünkösdfürdő –t, kiadja az ilyen kifejezést tartalmazó hsz.-okat. De azért segítek: 3619 hsz.

Előzmény: L45H (7809)
Infós Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7815

Na, mégegyszer:

 

Szóval:

 

Nyitva: 8-16

Előzmény: Infós (7814)
Infós Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7814

Gondolom rajta a tábla:

 

nyitva: :-)</DIV>

Előzmény: v_peti (7812)
Infós Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7813

"vörös-fehér árboc színezésű, többfunkciós főjelző; meghaladni csak továbbhaladást engedélyező jelzés, ill. a csepeli forgalmi szolgálattevő rádión történő engedélye, valamint írásbeli rendelkezés esetén lehet "

 

Kézi jelzőeszközzel adott Szabad az elhaladás illetve Hívójelzés esetén nem haladható meg? És a csepeli fszt. miért csak rádión adhat engedélyt?

 

"Mi van akkor, ha az a vonat 1 óráig ott áll, (...) , mert ezt írja a KRESZ: vasúti jármű közeledése esetén meg kell állni-"

 

Közeledése esetén igen. De ha áll a vasúti jármű, akkor is? Tolatásnál sem kell fedezni az útátjárót, ha a tolatást végző mozdony a tolatott kocsik és az útátjáró között áll (tehát állhat közvetlenül az útátjáró után is).

 

:-)

Előzmény: zozimosz (7811)
v_peti Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7812

Kösz. Ez a felhívásos ugyebár. És milyen az időszakos?

 

Előzmény: Infós (7808)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7811
Tanácsház utcai vasúti átjáró:


Páros számú szolgálati vonat megérkezik Szent Imre tér megállóhelyre. Cl/6a jelű főjelző ( vörös-fehér árboc színezésű, többfunkciós főjelző; meghaladni csak továbbhaladást engedélyező jelzés, ill. a csepeli forgalmi szolgálattevő rádión történő engedélye, valamint írásbeli rendelkezés esetén lehet )"Megállj!" állásban van, a fénysorompók fehér villogó fénnyel fejezik ki jelzéseiket.
Kérdés: Miért kell a közúti járműnek megállnia a vasúti átjáró kezdete közúti jelzőtáblánál? (Mi van akkor, ha az a vonat 1 óráig ott áll, mert mondjuk vágányzár van, akkor 1 óráig a közúti járművek is állnak, mert ezt írja a KRESZ: vasúti jármű közeledése esetén meg kell állni- ez a megállási hely mondjuk már elég közel van a vasúti átjárótól)
Előzmény: Infós (7805)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7810

Szia!

 

 

És ez most hogy jön ide?

Előzmény: L45H (7809)
L45H Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7809
ZOZIMOSZ!
Ma jártam Békásmegyeren és az van kiírva az állomásra, hogy "Békásmegyer-Pünkösdfürdő". A vonatokon viszont az van kiírva, hogy "Békásmegyer". Sőt, Ba-n az utastájékoztató is Békásmegyert ír csak!
Infós Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7808

A MÁV-os F2-es említi, valamint a MÁV MÜSZ-ben is szerepel, ezért gondoltam, beleírom, akár ismeri a Korm. rendelet, akár nem. :DD

 

Szerintem az, ami csukva van folyamatosan, és ha valaki át akar menni, akkor "felíhívja" az őrhelyet. Talán FS a jele. :)

Előzmény: v_peti (7806)
v_peti Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7807

Ja, a smile lemaradt. :)

 

Előzmény: v_peti (7806)
v_peti Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7806

kivéve a felhívásos vagy az időszakosan kezelt sorompókat

Was???

Ezek milyenek?

Az időszakos az, amikor a bakter hétvégén szabad és akkor nem kell letekerni???

 

 

Előzmény: Infós (7805)
Infós Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7805

Szerintem inkább kiegészítik egymást.

 

Ha nem közelekedik vasúti jármű ÉS a fénysorompó fehér jelzést ad (ha nincs fehér optikája — Rákosrendező Sr4 —, akkor piros fényjelzést nem ad), illetve mindkét csapórúd függőleges helyzetben van és nem mozog, ha van harangjelző berendezés, akkor az hangot nem ad), kivéve a felhívásos vagy az időszakosan kezelt sorompókat.

 

:)

Előzmény: zozimosz (7804)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7804

Ez nem ellentmondása a szabálynak?

 

39. §  (3) A vasúti átjáró előtt a 98., 99., 99/a. vagy 99/b. ábra szerinti jelzésnél, vagy a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt meg kell állni, ha
a) bármely irányból vasúti jármű közeledik,

(5) Biztosított vasúti átjáróra járművel csak abban az esetben szabad ráhajtani, ha
a) a teljes sorompó mindként sorompó rúdja nyitott véghelyzetben áll, és esetleges fényjelző és/vagy hangjelző berendezése jelzést nem ad,

b) a fénysorompó vagy a félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó fehér fényjelzést ad,

G. Bear Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7803
és most már nem is dolgozom...
Előzmény: Bazsi75 (7801)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7802

Hali!

 

Nem ismételném magam, olvasd el, amit a 7746-ban a 39. paragrafus szövege után közvetlenül írtam. Azt találd meg nekem légyszíves, hogy a (3) bekezdést érvényteleníti-e valami, vagy kimondja-e valami, hogy azt biztosított átjáróban nem kell alkalmazni, esetleg azt, hogy csak máshol kell? Mert épp az mondja azt, hogy meg kell állni (no meg a józan ész). Az már egy más kérdés, hogy hülye a megfogalmazás, de összefüggéseiben nézve sztem ez az értelme.

 

Az eredeti ősverzió, amit még az "átkos"-ban tanultam, az tuti volt. Aztán jópár éve megváltoztatták, és akkor ki is mondta, hogy a fehér=szabad, de szerencsére igen hamar rájöttek és visszaállítottak egy korábbihoz sajnos csak hasonlító, ám elég bonyolult módon és homályosan fogalmazó állapotot, a mait. Ezzel szvsz csak elmosták egy kicsit a felelősség kérdését, hogy a baleseteknél könnyebb legyen úgy ítélni, ahogy az épp uralkodó széliránynak tetszik. Mert lehet, hogy Pörbölynél pl. hibázott sok vasutas is, de a buszvezető hajtott rá a sínekre, anélkül, hogy körülnézett volna. Biztos azt gondolta, hogy az egy villogó fehér, amelyik épp a "nem ég" szakaszban tart, amikor ránézett...

 

Most még dolgozom, de a hétvégén nem. Köszi és neked is, meg mindenkinek jó hétvégét kívánok én is!!!

Előzmény: Bazsi75 (7801)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7801

hogy a villogó fehérre sehol nem mondja a KRESz, hogy az "Szabad!", pláne meg nem további feltétel nélkül.

 

 

(8) A továbbhaladást - a 39. § (1) bekezdésében foglaltak megtartása mellett - engedélyezi
a) a fénysorompó villogó fehér fényjelzése,

 

Ez meg a 39§

39. § (1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett - 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerint - veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni.

 

5) Biztosított vasúti átjáróra járművel csak abban az esetben szabad ráhajtani, ha
a) a teljes sorompó mindként sorompó rúdja nyitott véghelyzetben áll, és esetleges fényjelző és/vagy hangjelző berendezése jelzést nem ad,

b) a fénysorompó vagy a félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó fehér fényjelzést ad,

 

Sehol nem mondja azt, hogy meg kell állnia az autósnak fehérnél és azt se, hogy fel kell készülnie, hogy fehérnél vonat közeledhet feléje. Az régen volt, hogy a fehér azt jelentette, hogy müködik, a piros meg, hogy jön a vas.

 

Jó hétvégét! :))) Dolgozol?

 

 

Előzmény: G. Bear (7798)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7800
Csak a tisztánlátás kedvvéért: a 7798 Komor 7786-os hozzászólására született válaszul, csak valamiért nem hozza fel az előzményt.
G. Bear Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7799

Üdv Bazsi!

 

"És még mindig nem hiszem, hogy nekem fszt-ként és jv-ként a KRESZ 18§ kéne bemagolnom. Ha vki azt akarja, hogy tudjam akkor tegye bele az utasításba vagy fizessen be egy KRESZ tanfolyamra. "

 

Ez is egy szemlélet. Az is lehetséges, hogy mindent leírjunk az utasításban, még azt is, ami más törvényekből vagy szabályokból következik.

 

A másik lehetőség, hogy az emiatt sokat szidott utasítás terjedelmét épp azáltal csökkentjük, hogy amit nem muszáj, azt nem írjuk elő. Biztosan le kell írni pl. azt az utasításban, hogy baleset esetén a vonatszemélyzetnek elsősegélyt kell nyújtania és a mentők megérkezése után az ő irányításuk szerint kell tovább segédkeznie? Eddig azt hittem, hogy ez és a hozzá hasonlók állampolgári kötelességnek minősülnek. Csak erről hajlamosak vagyunk megfeledkezni cikis helyzetben és nem ismerjük el, hogy elbaltáztuk a dolgot. Ilyenkor aztán a szabályalkotókon is kitör a túlszabályozási láz, nem azért mert igaza volt az illetőnek, hanem csupán azért, hogy legközelebb még csak ne is hivatkozhasson ilyesmire. Mert  kishazánkban mindenki kínosan fél a felelősségtől és tízszeresen is igyekszik túlbiztosítani magát. Ezért aztán ma már tényleg olyan jogszabályhalmazban élünk, ami teljesen életszerűtlen és követhetetlen.

 

Az már egy másik kérdés, hogy ha valami nincs benne az utasításban, akkor csak arra hivatkozva, hogy "benne van egy MT/1954/86975 számú Minisztertanácsi rendeletben" tisztességtelen (de nem lehetetlen) bekövetelni, viszont szerintem akkor az a megoldás, hogy a kérdéses rendeletet leoktatjuk a tanfolyamon meg az oktatásokon.

 

Mi van azzal a Höhöhö-vel? :)))

Előzmény: Bazsi75 (7785)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7798

Üdv!

 

Sajnálom, ha a "lazán" és sebtiben megfogalmazott hozzászólásom útszélinek minősült, bár épp nem címeztem név szerint senkinek, amit benne írtam, sokkal inkább a T. Autóstársakra vonatkoztatva gondoltam. És épp azt írtam (bár korábban, nem a 7781-ben), hogy nem kételkedem abban, amit bicskeij mond, de ettől függetlenül nem sajnálom a fáradságot a körülnézésre egy átjáróban, mégha az nagggyon fehéren villog is. És épp azért írom, hogy "ÉN" mit csinálok, vagy "mi a véleményem", hogy azt hangsúlyozzam, ami, vélemény és nem feltétlenül biztos az sem, hogy igazam van, meg az sem, hogy ezt másnak is követnie kell. Sajnálom, ha valaki ezt másképp értelmezi. És nem kétlem azt sem, hogy bennem lehet a hiba, amit akarok mondani, az másképp "jön le" abból, amit mondok...

 

De ettől még tény, hogy baleset még nagy figyelem mellett is előfordulhat, és bizony pillanatok alatt ott lehet maradni az úton. Aztán akkor már késő (lenne) mondani, hogy "de fehéren villogott" vagy "nekem volt elsőbbségem". Sokszor ezért nem értem, min kell ennyire fennakadni azon, hogy körül kell-e nézni, vagy sem? Olyan nehéz?

 

Továbbra is tartom, amit eddig leírtam, de nyitott vagyok és várom, hogy valaki nem a stílusommal, hanem észérvekkel, logikusan végigvezetve és szó szerint idézve a szabályokat magyarázza meg, hogy szerinte miért úgy van, ahogy ő gondolja és mi nem stimmel az érveimben. Tiszteletben tartva Méregzöldet és mindenkit, meg mindenkinek a véleményét még mindig azt mondom, hogy a villogó fehérre sehol nem mondja a KRESz, hogy az "Szabad!", pláne meg nem további feltétel nélkül.

 

Elismertem azt is, hogy talán érdemes lenne kitérni az egyértelműsítés kedvéért a fehéren villogó sorompóra az utasításban. Továbbra is kérdezem, hogy mi tiltja a vasúti jármű áthaladását ilyen esetben? Ha semmi, akkor pedig rá lehet haladni és a jv-t is lehet úgy értesíteni, hogy az átjáró fedezve nincs, és nem kell hozzá ismerni a KRESz-t sem. Igen, lehet, hogy ez már határterülete a 113. pontnak... És tényleg az a legjobb, ha nem fordulhat elő ilyen eset. Azért borzasztóan elszomorítana, ha bárkinek a sírkövén azt kéne olvasnom, hogy mégis volt... Számomra továbbra is az lesz az elsőrendő szempont az elvi vitáktól függetlenül és akármelyik járművet vezetve, hogy elkerüljem a másik hülyeségét és a balesetet "mindenáron".

 

Üdv!

 

Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7797

Azért köszönjük :))

 

 

G.Bear> Höhöhö :)))

Előzmény: Zssuuu (7794)
Zssuuu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7796
Köszönöm a gyors választ!
Előzmény: Bazsi75 (7795)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7795
F. év július 8-án (szombat) üzemkezdettől július 9-én (vasárnap) üzemzárásig a Csömöri HÉV vonalán tervezett vágányzár ideje alatt közlekedő HÉV pótló autóbuszokat Csömör, HÉV állomás felé – a Csömör, Hunyadi János utcai csatornaépítés miatt – a következők szerint módosítjuk:
Major utca – Jókai utca – jobbra Petőfi Sándor utca – jobbra Szabadság út – HÉV aluljáró – balra HÉV állomás utca
Megszüntetett megálló:
Béke tér
Ideiglenes megálló:
Szabadság út                                               (Szabadság úton Volán megálló)

Előzmény: Zssuuu (7794)
Zssuuu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7794
Azt szeretném kérdezni, hogy a csömöri HÉV pótlásánál kit érdemes megkeresni. A probléma az, hogy a Hunyadi János utca tegnap még fel volt túrva. Persze lehet, hogy holnapra végeznek a munkákkal, nem tudom. Csak ha mégsem, akkor ne legyen az, hogy egy Csömört esetleg nem ismerő buszvezető kerül kellemetlen helyzetbe. A jószándék beszél belőlem.
G. Bear Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7793
Hali! Így születnek a pletykák... Én ezt így ebben a formában nem tanítottam!
Előzmény: zozimosz (7787)
gGAbesz Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7792
Jelen pillanatban a KEV  foglalja le minden szabadidőmet.
Előzmény: Zénóka23 (7791)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7791
Egyik utolsó, vagy az utolsó??? :-)))
Előzmény: gGAbesz (7790)
gGAbesz Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7790

Érdekes ez a témakör nagyon.

Egyik utolsó Kerepesi szolgálatomnál osztottam az írásbelit, mert nem volt visszajelentése a sorinak (izzókiégés) de a kijárat megjött. A HÉV-e utasítás nem mondja i sajna emlékeim szerint azt, hogy mikor is használhatatlan egy fénysorompó.

Az én szövekönyvemben ez a szöveg szerepel róla:

"3.15. Használhatatlan a nyíltvonali-, továbbá állomási fénysorompó, ha:

  • a berendezés zavarának észlelése után - a Kezelési Szabályzatban előírtak betartása mellett - nem lehet a zavart megszüntetni,
  • a berendezést kikapcsolták,
  • bármely esetben a kézi kezelés ellenére a villogó fehér fény a fénysorompón megmarad,
  • a helyhez kötött jelző (útsorompót ellenőrző fedező jelző, fénysorompót ellenőrző útátjáró jelző, MERÁFI-, MEFI ellenőrző jelző) erre utaló, vagy továbbhaladást tiltó jelzést ad,
  • az értekezés lehetetlensége esetén a szomszéd állomásra, vagy nyíltvonali szolgálati helyre visszajelentett fénysorompó, amennyiben helyhezkötött jelző erre utaló, vagy továbbhaladást tiltó jelzést nem ad."

 

Előzmény: Zénóka23 (7789)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7789
Köszönöm a javítást, igazad van! (azért írtam így, mert a HÉVnél ez a tengelyszámláló elrendezés van.) A szigsín duplázás meg az oldás biztonsága miatt van, ez is igaz, ezzel váltották ki a QDA-kat.
Mégegyszer köszi!
Előzmény: Vendégsín (7782)
GenYo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7788
Megint szegény bicskeij fog a szőnyeg szélén állni. A sorompónak belső, nem publikus rendelettel van előírva, hogy soha nem maradhat fehér, ha jön a vonat... :(
Előzmény: zozimosz (7787)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7787
Érdekes módon pont G. Bear úr tanította a tanfolyamon azt, hogy fehéren villogó sorira ne menjünk rá, mert rendeletben elő van írva. Hol a rendelet?
komor3 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7786
Korábban azt írtam, hogy részemről a téma befejezve, de ez a hozzászólásod kinyitotta a bicskát a zsebemben!
Egy "felelős" beosztásban lévő embernek talán nem kellene ilyen "útszéli" módon fogalmazni a véleménye kinyilvánításakor! Nem kellene továbbá a véleményét egyértelmű követendő példaként másokra rátuszmákolni!
Merthogy a TE VÉLEMÉNYED az egy dolog, az IGAZSÁG pedig nem mindig egyezik meg ezzel!
A "fehér" sorompón való áthaladással kapcsolatban szerintem sincs semmilyen szabály, (sem tiltó, sem megengedő), pontosan azért, mert ahogy Méregzöld korábban helyesen leírta, elméletileg ilyen eset már nem fordulhat elő! Ezért az utasítás-szerkesztőknek ilyen esetek szabályozására gondolni nem kell!!!!

Ha mégis előfordul - lásd korábban a ráckevei eseteket - akkor az utasítás azon pontjára lehet esetleg hívatkozni, amely azt mondja, hogy:

Rendkívüli helyzet
113. Ha rendkívüli helyzetben olyan munkát kell végezni, amelynek mikénti végzésére nincsenek előírások: a dolgozó a munkát olyan módon köteles végezni, illetve végeztetni, amely megítélése szerint az adott körülmények között a legbiztonságosabb, a legmegfelelőbb és legeredményesebb.

BicskeiJ hozzászólása után ( Őt ismerve!) meggyőződésem, hogy a jövőben nem fogunk ilyen esetekkel találkozni!!!

Addig pedig ott a 113.pont és a ráckeveiek - szerintem megfelelő - megoldásai!

Hát erről ennyit!
Legközelebb csak annyira legyél okos, amennyire muszáj!!!
Nyugi - nyugi -nyugi!!!!!!

Előzmény: G. Bear (7781)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7785

De továbbra sem értem, hogy ez neked miért olyan nagy probléma

 

Miért is?

 

Fszt-Diszpécserként: Utasítást adok egy fehér sorompóra való ráhaladásra mert nincs más vagy megáll az élet. Utasításellenes munkavégzés?

 

Jv-ként: Kapok egy ilyen utasítást. Megtagadhatom-e jogosan. Vagy végrehajtom és csattanok. Olyankor mi van? Mert akkor kapásból megtalálnátok azt a rendeletet itt meg egy hete várok rá.

 

És még mindig nem hiszem, hogy nekem fszt-ként és jv-ként a KRESZ 18§ kéne bemagolnom. Ha vki azt akarja, hogy tudjam akkor tegye bele az utasításba vagy fizessen be egy KRESZ tanfolyamra.

 

Szia :))

 

 

Előzmény: G. Bear (7784)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7784

Hali!

 

Kekeckedsz??? :)))

 

Nem mondtam, hogy neked, mint vasutasnak ismerned kell, de mint állampolgárnak célszerű, mert ha nem tudod, hogy autópályán tilos átgyalogolnod és mégis megteszed, akkor is te leszel a hibás, mert a tv. nem tudása... Innentől kezdve mint vasutasnak is ismerned kell(ene). Hogy mi az alapszinten elvárható, azt nem tom, de az biztos, hogy ami rád vonatkozik, azt kell, függetlenül attól, hogy hány paragrafusba fér bele. A gyalogosnak nem kell ugyan tudnia az előzés szabályait, de ami neki kell, azt igen, és abban már az útátjáró is benne van szerintem. De továbbra sem értem, hogy ez neked miért olyan nagy probléma, mert neked elég a vasútit tudni, a közútit meg neki, csak mindenkinek be kéne tartania, jelen helyzetben elsősorban a közúti jv-őknek van lemaradása ezen a területen, még szabályismeretből is, nemhogy a betartásából.

 

Üdv!

Előzmény: Bazsi75 (7783)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7783

nem is értem, miért emlegeti Bazsi azt, hogy nekünk nem kell a KRESz-t ismerni

 

Tettünk vizsgát belőle? Hol mikor? Alapvető Kresz tudásba hány § fér bele?

 

Ezt a találtam rögtön az elején:

A rendelet hatálya


1. § A rendelet a Magyar Köztársaság területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.

 

Ebben hol vagyunk mi? 

 

Ui: még mindig várom a rendelkezés számát!

Előzmény: G. Bear (7781)
Vendégsín Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7782

Szigsin/tengelyszámláló az átjáró elött is megtalálható és mögötte is. Tehát amikor már eléri az átjárót, akkor már sőtét. (4 szigsin/tengelyszámláló van. 2 beszámláló a két távolabbi ponton és a közepénél 2 ) 

 

 sorompó közepén egyik szigsinnél törli a beszámolót, a másik szigsinnel beírja a kiszámláló egységbe

A középső esetén kettő elemnek sorrendben kell működnie a sorompó feloldásánál megkövetelt biztonság miatt.

Valaha, ha szigeteltsínről volt szó, ezért volt az oldó, az útátjáróban fekvő mellett sínérintő is. Aztán lettek a szigeteltsínek kettőzve, nálunk az útátjáróban fekvő mellé került még egy, majd az újabb építéseknél az útátjáró elé és mögé egy-egy. A tengelyszámlálós kiváltásnál az érzékelő megbízhatóságától függ, hogy azt is kettőzik-e, vagy sem, az oldás kettős vezérlése két számláló működésére is bízható.

És mindegyik vonali sorompónknál, ha a középső érzékelő elem vonatot érzékel le nem zárt átjárónál, az egyértelmű zavar. Tehát az útátjáróban sínre álló jármű csak akkor okoz zavart, ha ott is van szigsín, ha előtte és utánna, akkor csak a bármerre kihaladáskor. A tengelyszámlálós játék pedig legfeljebb az érzékelő felé haladva.

Előzmény: Zénóka23 (7764)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7781

Hali!

 

Ölég régen megfogalmazott elv, hogy amit az utasítás nem tilt, azt megengedi. Hol tiltja azt, hogy átmenj az átjárón, ha a sorompó fehéren villog? Sehol? Akkor megvan a válasz...

 

Az eljárást pedig elég szépen taglalja: ha hívóval mész, ugyanazt kell tenned, mintha az útátjáró fedezőjelző sötét, vagy "Megállj!" jelzést ad. Ilyenkor ugye meg kell győződni az áthaladás veszélytelenségéről, ha a vasúti közlekedés biztonságát veszély fenyegeti "Figyelj!" jelzást kell adni - szerény véleményem szerint ilyenkor tehát mindig -, majd max. 15-tel átballagni a vonat elejével. Ha lépésben max. 15-ölsz, az pl. tökéletes. Ebben az esetben 1-2 méteren belül meg lehet állni, főleg, ha rákészül a vezető a fékezésre. Természetesen ekkor sem mondasz le az elsőbbségedről, hiszen a KRESz szerint a közúti jv-nek kell megállnia, ha nem teszi, akkor ő szabálytalanságot követ el, te meg veszélyt hárítasz el a megállással, nem őt engeded át. A veszélyelhárítás meg ugye általános kötelezettség és felette áll mindenféle elsőbbségi szabálynak, sőt KRESz-nek, F2-nek, még ha azokban is benne van.

 

Ha így mész át, akkor te megtettél mindent, ha ennek ellenére mégis neked megy a barom, az az ő baja. Mert neki viszont ismernie kell a KRESz-t, az előírást a fokozott óvatosságról és a megállásról. És ő lesz az, aki ezeket megszegi, nem mi, ezért nem is értem, miért emlegeti Bazsi azt, hogy nekünk nem kell a KRESz-t ismerni. Egyrészt minden gyalogosnak alapszinten ismernie kell és ezért az általános iskolai tananyagban benne is van. Másrészt a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól. Harmadrészt sem a közúti közlekedőnek nem kell ismerni a vasúti szabályokat, sem nekünk az általánosan elvártnál jobban a közútit, a lényeg, hogy ha mindenki betartja a rá vonatkozókat, akkor a szabályrendszer teljes biztonságot adjon, márpedig az megvan, legfeljebb egyértelműsíteni lehetne néhány dolgot, mert sajnos a közúton közlekedők közül elég sokan félreértelmezik a szabályt. Az, hogy az áthaladás tilalmát jelzi a (felváltva vagy önmagában) villogó piros, még nem zárja ki, hogy egyéb esetben is tilos legyen az áthaladás.

 

És még egy apróság: a vasúti átjáróban tisztázatlan helyzetekben nem igazán a vasutat kell védeni a közúttól, mert ha ő a hülye, és neked rongyol, akkor általában max. ő hal meg és aki be mert ülni mellé, de sokszor senki. Ha meg betarja a 30-40-et, körültekintő és fékez, akkor szinte biztosan senki. Az igazi gond azzal lenne, ha a fehér sorompó miatt ő óvatosan megpróbál min. 5-tel átballagni az átjárón, te meg 60-nal, vagy akár csak 30-cal elkotrod az útból, mert nem ér át előtted. De ez ugyebár a jelenlegi - betartott - szabályok mellett is lehetetlen...

 

Szaisztok!

Előzmény: zozimosz (7778)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7780
Mindenkinek igaza van!
Infós! Nem minuszjel, hanem gondolatjel, csak Opera böngésző alatt nem hajlandó szerkeszteni.
Előzmény: zozimosz (7779)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7779
Áramszedő vezérlés szerintem 0 bar töltővezték( segédlégtartály) nyomásnál is van. Főkapcsoló vezérlés 4,5 bar töltővezeték(segédlégtartály) nyomásnál van elvileg. A Főkapcsoló 3,5 bar töltővezték(segédlégtartály)nyomásnál ejt ki. De ezek csak elvi számok, gyakorlatban vonatok válogatják.
Előzmény: Infós (7772)
zozimosz Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7778

Sziasztok!


Itt nem az a lényeg, hogy milyen sori van felállítva a HÉV-en,MÁV-on,Fogaskerekűn, hanem az, hogy miért nem vagyunk értesítve afelől, hogy fehéren villogó fénysorompóval védett (vagy inkább nem)átjáróra szabad-e vonatot, ill. tolatási mozgást áthaladtatni e vagy sem.


E.1. Számú Utasítás a Járművezető Részére nevű utasítás az alábbi szöveget tartalmazza:

Közlekedés az útátjárókban (40. – 41. pontig)
40. Elsőbbség vasúti átjáróban:
Vasúti átjárón történő áthaladáskor a járművezető nem mondhat le az áthaladás elsőbbségéről még a megkülönböztető hang- és fényjelzést használó járművek esetében sem.

41. Vonatok gyalogosátjáróknál, valamint útátjáróknál egymás mellett történő elhaladása ese-tén balesetveszély áll fenn, ezért a figyelési kötelezettségnek fokozott mértékben kell eleget tenni.

 

 

F.2. Számú Forgalmi Utasítás nevű utasítás az alábbi szöveget tartalmazza:

 


 

Eljárás, ha az útsorompó használhatatlanná válik (255. - 259. pont) 255. Teljes sorompó meghibásodása esetén a sorompókezelő dolgozó a meghibásodás tényét állomáson a forgalmi szolgálattevőnek, nyílt vonalon a két szomszédos állomás forgalmi szolgálattevőjének köteles bejelenteni.

 

256. Ha az útsorompó üzemképtelen: a közúti közlekedés szabályozását vonatközlekedés, továbbá tolatás tartama alatt közúti „Megállj!” jelzés adásával kell végezni.

A kiképzett jelzőőr kirendeléséről - a forgalmi szolgálattevő bejelentése alapján - a Biztosítóberendezési Szolgálat vezetője, illetve a pályamester köteles gondoskodni.

A jelzőőrt ki kell rendelni:

·        teljes sorompó üzemzavara esetén azonnal;

·        fénysorompó, továbbá félsorompóval kiegészített fénysorompó esetén legkésőbb 12 óra múlva.

A sorompókezelő jelzőőrként csak akkor rendelhető ki, ha a sorompó kezelésén kívül más forgalmi feladata nincsen.

A sorompó kezelésével kapcsolatos részletes szabályokat a helyi végrehajtási utasításban kell előírni.

 

257. Azoknál a fél- illetve fénysorompós berendezéseknél, amelyek útátjáró fedező jelzővel vannak szerkezeti függésben, a használhatatlan, vagy a „Megállj!” jelzést mutató útátjáró fedező jelző előtt a járművezető köteles az F. 1. sz. Jelzési Utasításban előírtak szerint eljárni.

 

258. Azoknak a fél- illetve fénysorompó berendezéseknek a használhatatlanságáról, amelyek útátjáró fedező jelzővel szerkezeti függésben nincsenek, és jelzővel fedezve nincsenek, a járművezetőket értesíteni kell. Az értesített járművezető a közölt útátjáró előtt köteles meggyőződni az áthaladás veszélytelenségéről és legfeljebb 15 km/h sebességgel haladhat át.

 

259. Ha a vonat hívójelzésre közlekedik, a járművezető köteles megfigyelni a keresztező közút forgalmát és csak az áthaladás veszélytelensége esetén folytathatja menetét.

Eljárás, ha az értekezés lehetetlen (260. - 260. pont) 260. Ha a sorompókezelő, illetőleg a jelzőőr és az állomások forgalmi szolgálattevői között az értekezés lehetetlenné válik: a sorompókezelő, illetőleg a jelzőőr köteles a pályát állandóan figyelni, és vonat vagy megfutamodott jármű közeledésekor az útsorompót lezárni, illetőleg kézi jelzéssel a közúti közlekedést leállítani. Ugyanígy kell eljárni, ha a jelzőőr tartózkodási helyén nincs értekezési lehetőség.

 

 

 Hol van olyan, hogy jelzőőr, a csepeli vonalon?

 

 

 

Tehát egy szó sincs írva olyanról, hogy a fénysorompós vasúti átjárón, ha fehér villogó fényjelzést ad, át lehet-e haladni. Tudtommal parancskönyvi rendelkezés sincs erről

Infós Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7777
Akkor nem csak te, én is! (Az egész mínuszos dologgal együtt!) :)
Előzmény: Törölt nick (7775)
Infós Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7776
Szerintem is. Azért volt ott a mosoly annó, Zénóka23-nak adott válaszra. :-)
Előzmény: titan_m (7773)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7775
viszont hülyeséget csak írtam,természtesen főkapcs ki áramszünetkor:)
Előzmény: Törölt nick (7771)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7774

Most mi ez az oltás?

Áramszünetről volt szó, ahhoz meg h fel tudjad vezérelni a nyamvadt gépet levegő kell, ami mint tudjuk szökni szokott innen onnan.ezért kell figyelni a kislégsűrítő műszerét h mindig 5 bar fölött legyen nem erről volt szó?és azt bátorkodtam megjegyezni hogy ez alá nem mehet mert nem tudod fölvezérelni gépet.

És tessék ott az oltás.

Előzmény: Infós (7772)
titan_m Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7773
Szerintem az nem minusz inkább egyfajta rövid gondolatjel lehetett..
Előzmény: Infós (7772)
Infós Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7772

"Azért kell 5 bar fölött tartani mert különben kiejt a főkapcsoló..."

Már ha kiejt. :(

 

"másrészről áramszedő vezérlésed sem lesz 5 bar alatt."

Meg még nagyon sok minden sem lesz. De az előbb még -5 bar-ról volt szó.

Előzmény: Törölt nick (7771)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7771
Azért kell 5 bar fölött tartani mert különben kiejt a főkapcsoló...másrészről áramszedő vezérlésed sem lesz 5 bar alatt.
Előzmény: Infós (7770)
Infós Creative Commons License 2006.07.05 0 0 7770

"- ha akkor megy el, akkor gyanakodni kell saját járműhibára, - 5 bar alatt segédégsűrítőt müködtetni. röviden az utasítás szerint ennyi."

 

Szóval akkor a HÉV légfékrendszere légűrfékes... Bár nem értem, ha vákuum van, akkor miért kell légsűrítő? :-)

Előzmény: Zénóka23 (7767)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7769
Nyílván kell (!) őket tájékoztatni, hogy áramszünet miatt előre nem látható ideig nem tudunk továbbközlekedni.
Előzmény: Spy803 (7768)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7768
Az utasoknak nem szoktak szólni?
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7767
Na jó. -Szóval szólni a diszpécsernek (hogy hol?), - két percnél hosszabb áramszünet esetén áramszedőket le és percenként felvezérelni, hogy visszajött-e?
- ha akkor megy el, akkor gyanakodni kell saját járműhibára, - 5 bar alatt segédégsűrítőt müködtetni. röviden az utasítás szerint ennyi.
Ha visszajött, akkor jelenteni és soroson elindulni.
Előzmény: Zénóka23 (7766)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7766
Szólni a diszpécsernek. :-)
Többit E.1. szerint.

Állomásról nem elindulni, nyiltvonalon kigurulni, de olyan helyen megállni, ahhol nem akadályoz például keresztírányú forgalmat. (például lehetőleg vasúti átjáró elött)
Reggel? :-S Este világítást le, szükséget fel, a töltés miatt.
A télire tudnék még válaszolni, ott gyanakodni lehet az áramszedő csúszólapjának jegesedésére. valahogy leveretni róla a jeget. Illetve a felsővezezeték jegesedésénél két áramszedő és utastérfűtés.

(ez csak az én véleményem és a többi az utasításban megtalálható)
Bocsánat, de egyszerűsítettem. :-@
Előzmény: Spy803 (7765)
Spy803 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7765
Mostanság a viharok miatti áramszünetekből jutott eszembe:

Mit kell tenni a vezérnek áramszünet esetén
- állomáson?
- nyíltvonalon?
- reggel illetve este?
- nyáron illetve télen?

Tehát arra lennék kíváncsi ha minden bejelnetés nélkül elmegy az áram.
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7764
Szigsin/tengelyszámláló az átjáró elött is megtalálható és mögötte is. Tehát amikor már eléri az átjárót, akkor már sőtét. (4 szigsin/tengelyszámláló van. 2 beszámláló a két távolabbi ponton és a közepénél 2 )

OFF

Folyamat: beszámoló egységbe beszámol a behatási ponton, sorompó közepén egyik szigsinnél törli a beszámolót, a másik szigsinnel beírja a kiszámláló egységbe, majd a távolabbi (ellentétes beszámoló ponton) törli a vonatot a kiszámláló egységből is. Ha a sorompó közpéhez érkezik valami (például amikor a Schörling feláll, azzal nem tud mit kezdeni, elmegy a sori zavarba)

ON

Azért off és on, mert ez már szerintem nem idevaló és részemről a müszaki kérdés lezárva.
Véleményem a továbbiakban is az, hogy már nem fordulhat elő.
(mire odaérsz a fedjelzőhőz, megállsz elötte, már érinted az A3-at vagy A4-et)
Előzmény: Infós (7763)
Infós Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7763
Továbbra is az a kérdés, hogy amikor a vonat éppen eléri az átjárót, akkor még fehéren villog vagy már sötétre van kapcsolva? Mert ha jól értettem, azt mondtad, hogy az oldóelem az átjáró után van (kivéve a hosszúsínes sorompóáramkörnél), tehát az elütés pillanatában akár fehér is lehet, csak az alábbi hozzászólásod alapján. Jól értem?
Előzmény: Zénóka23 (7757)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7762
A félig állomási sorompó volt. (MÁVos alapáramkörös soriról beszéltünk és nem állomásiról) Az állomásinál a forgalom (is) hibázHAT!
Előzmény: gGAbesz (7760)
Vendégsín Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7761
BoBo helyesen B0 B0, ami azt jelenti, hogy az adott gép két forgóvázas, forgóvázanként két tengelyes és minden tengely hajtott...

Ez nem azt jelenti. (Leginkább a Lőrinci Hengermű két kéttengelyes, egyedi hajtású mozdonyát jelenti.)

Amit magyarázol, annak a jelzése a B'B', vagy B0'B0'. A 0 jelentése itt: egyedi - tengelyenkénti - hajtás.
Előzmény: Méregzöld (7752)
gGAbesz Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7760
Akkor annó Mogyoródon hogy is volt az a fehér sorompós történet?
Előzmény: Zénóka23 (7757)
Dash 9 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7759
Ha nagyon pontosak akarunk lenni: B0' B0'.
Előzmény: GenYo (7753)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7758
Persze MÁV alapáramkörös vagy Signelites vonali sorompokról van szó, amik a HÉVnél vannak.
Előzmény: Zénóka23 (7757)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7757

A fehér sorompóhoz érkezéshez még egy gondolat, aztán szerintem műszakilag  kitárgyaltuk.

 

Bicskeij hozzászólásához szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy a mostani sorompóknál (tehát 2002 utániaknál) nem mehet a vonat át fehéren villogó sorompón. Miért?

Tanulmányaim alapján az áramkör úgy van kitalálva, hogy ha a sorompó közepe foglalttá válik, akkor a sorompó elmegy zavarba. (persze ha a beszámláló ponton nem érzékelte a vonatot elötte) Ez igaz mind a tengelyszámlálós, mind a 13 kHz-es vonali sorompókra.

 

Van még egy eset. Ha a beszámláló pont és a sorompó között vonat tartózkodik, a sorompó zavarban van és a fszt zavarból kikezeli. (13 kHzesnél) De ebben az esetben is, ha az útátjáró elé érkezik a vonat, akkor is elmegy zavarba.

Persze ez sem fog napijelentésre kerülni, hiszen valaki hibázott.

 

Itt ugyan nincs, de a MÁVnál a térközökre telepített soromóknál a menetírány forgatja a behatási pontot. Ott csak a helyes menetíránynak megfelelő írányból érkező vonat zárja le. De ha menetíránnyal szemben közlekednek, az fszt kötelessége kézzel lezárni. Ha ezt elmúlasztja, akkor megint valaki hibázott.

 

Remélem érthetően és jól  írtam, illetve aki jobban ért hozzá, ő megcáfol.

Ezt csak azért írtam, hogy mennyi hibának kell összejönnie, hogy fehérhez érkezzen a vonat. Vagy személyi hiba, vagy valami nagyon összetett műszaki hiba, amely akár több érzékelő elem hibája is lehet. (hiszen például a vágányjelfogó húzott állapotban van, zárlatnál vagy kábelszakadásnál valmelyik elejt) Söntérzéketlenség meg ekkora tömegeknél, sok tengelynél szintén necces.

Zolcsi67 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7756

Ez itt OFF, bár zöld az is - a V55-nek is "BoCo" volt a beceneve, a tengelyelrendezés miatt.

ON

Előzmény: Bazsi75 (7754)
Méregzöld Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7755

Hi!

Úgylegyen :)))))))))))

Előzmény: Bazsi75 (7754)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7754
Ezt én is tudom. Attól még becenév. Miért csak a M44-en maradt rajta a BoBo név? Van még egy rakat BoBo hajtású gép. Szóval inkább becenév amit a hajtásképletből kapott.
Előzmény: Méregzöld (7752)
GenYo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7753

B0B0

 

;-)

Előzmény: Méregzöld (7752)
Méregzöld Creative Commons License 2006.07.04 0 0 7752

Hi!

 

Vártam, hogy a sok "szakértő" közül valaki majd csak reagál erre, hiszen ez egy szakmai topic is:

"BoBo a mozdony beceneve nem helyiérdekű vasút."

 

BoBo helyesen B0 B0, ami azt jelenti, hogy az adott gép két forgóvázas, forgóvázanként két tengelyes és minden tengely hajtott... Úgy mint az MIX/A, MX és MX/A motorkocsik

Előzmény: Bazsi75 (7649)
werk25 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7751
Csak egy kérdésre, én már jó néhányra nem kaptam választ. :(
Előzmény: Bazsi75 (7745)
Bicskeij Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7750
A HÉVnél már csak hidraulikus sorompó hajtómű van fény- és félsorompóesetén.
Előzmény: Vendégsín (7749)
Vendégsín Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7749
Ami pedig a szabályokat illeti:

"(6) A továbbhaladás tilalmát jelzi, ha
...
b) a fél-, ... sorompó rúdja mozgásban vagy lezárt állapotban van;

(3) A vasúti átjáró előtt a 98., 99., 99/a. vagy 99/b. ábra szerinti jelzésnél, vagy a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt meg kell állni, ha
...
b) a ... félsorompó sorompó rúdja nem teljesen nyitott helyzetben áll vagy mozog,"

A HÉV-nél van még villamos motoros, mechanikus hajtású félsorompó? Ha igen, mi az eljárás lezárt, zavarba került berendezésnél?
Előzmény: G. Bear (7746)
Bicskeij Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7748

Nos, tényleg nem lehetek ott mindenhol, de azért küzdök, hogy szabálytalanság, veszélyeztetés ne legyen. Ezért ennek érdekében több kollégával együtt, mindent meg is teszek. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy a leírt eseteknek utána is néztem. A Torontál utcánál a lejegyzett eset a régi berendezésnél megtörténhetett, (forgalomnál volt, akinek dereng valami ilyesmi, de régről, tutira a régi berendezés idejéből), de hangsúlyozom, hogy az ilyen típusú, balesetveszélyes berendezések 2002-ben kivétel nélkül eltűntek a rendszerből a HÉVnél.

 

Cola gyár. Érdekes, de a bizt.ber. müszerészek közül ilyenre senki sem emléxik, sőt a megkérdezett forgalmi dolgozók sem. Megjegyzem, itt ez a berendezés az első, telepítése előtt itt átjáró sem volt. (kb. 2000 év vége). Napijelentésekben sem szerepel szerintem, de át fogom őket nézni! Ez nagyon durva hiba, itt sok egyidejű hibának kellene egyszerre előállni, kiemelten jelenteni, tudnom kellene róla! Mivel egyezik a felépítése a MÁVnál alkalmazott berendezésekkel, csak ott fedező jelző sincs, és ha ez igaz, a MÁV félhet.... Tehát nagyon tudni kéne, hogy mi volt és gyorsan intézkedni valamennyi ilyen berendezésnél (nálunk csak 5 ilyen van, de MÁVéknál 100 db felett...) Persze, ha ez is emberi mulasztásra vezethető vissza, mivel megúszták, nem volt baleset, senki sem fog rá emlékezni...

 

(megjegyzés: a Cola gyári sorompó a MÁV alapáramkörös, de tengelyszámlálóval működő sorompók első három kísérleti darabjának egyike, amely a kezdeti sok meghibásodás utáni átalakítások után már rendesen működik, de az tény, hogy ezzel és két társával is sok gond volt kezdetben, de nem fehérre érkező vonat, hanem sok zavar állapot).

 

Bazsi! Értem a problémát, igazad van! Egy okkal több, hogy Bt ne maradjon szolgálat nélkül, vagy valamit ki kell találni!

Előzmény: komor3 (7744)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7747
7707
Előzmény: G. Bear (7746)
G. Bear Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7746
Üdv Néktek!

 

Hát akkor, ahogy már megszokhattátok, ismét egy röpke szösszenet, mert úgy látom, kicsit nem figyelek és mindjárt kész a káosz :))).

 

Mint azt már más is írta és az érintett is többé-kevésbé belátta, a mi utasításunk szerint a menesztés igenis csak kézi jelzőeszközzel történhet, s mind a menesztés, mind pedig az egyéb lehetőségek csupán fajtái az indításra való felhatalmazásnak. Azaz minden menesztés felhatalmazás az indításra, de nem minden indításra való felhatalmazás menesztés.

 

Ami meg a vasúti átjáró témáját illeti, ha mértékadó szakemberek, mint akár bicskeij, azt mondják nekem, hogy a sorompóink mai állapotukban nem maradhatnak villogó fehéren vonat közeledésekor, akkor én azt feltétel nélkül el is hiszem. Ettől függetlenül az átjárón való áthaladás előtt jobbra-balra mozgatom a fejemet, no nem azért, mert nem bízom a szakemberekben, csak mert én ilyen hülye vagyok :))). Persze nem muszáj ilyen hülyének lenni, nyugodtan szépen és okosan meg is dögölhetsz… Ha esetleg ezt nem így gondolod, akkor megkérdezném, hogy mi a fenének fárasztod magad a levegővétellel, amikor elég régen feltalálták már a vastüdőt???

 

Ami pedig a szabályokat illeti: Mint köztudott, az indításjelző megszólalása után a le- és felszállás tilos. Ez azt is jelenti, hogy egyébként szabad. És mégse, vagy legalábbis nem ezt mutatja az, hogy általában igen kevés utasunkat szállítják törött orral kórházba. Legtöbben ugyanis a hangjelzésen kívül azt is megfigyeljük, hogy az ajtó nyitva van-e.

 

Hogy hogy jön ez ide??? Hát úgy, hogy vannak ám a vasúti átjárón való áthaladásnak szabályai, és mindegyiket együtt kötelező betartani. A hatályos KRESZ megtalálható a BM honlapján.

 

Annak a 19. (

 

Vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések


19. § (1) A vasúti átjáró biztosítására szolgáló jelzőberendezések: a fénysorompó, a félsorompó és a teljes sorompó.
(2) A fénysorompó a vasúti jármű közeledését és áthaladását két egymás mellett levő, felváltva villogó piros fénnyel jelzi; egyébként a készülék villogó fehér fényt ad.
(3) A félsorompó a vasúti jármű közeledésekor és áthaladásának ideje alatt az úttest menetirány szerinti jobb oldalát - piros-fehér színű - sorompórúddal lezárja. A félsorompóval együtt fénysorompó is működik.
(4) A teljes sorompó a vasúti jármű közeledésekor és áthaladásának ideje alatt az utat, illetőleg az úttestet teljes szélességében - piros-fehér színű sorompórúddal lezárja. A teljes sorompót kiegészítheti olyan berendezés, amely
a) a sorompó lezárásának a megkezdését és záródását hangjelzéssel jelzi;
b) a sorompó lezárásának a megkezdését; valamint záródását és zárva tartását (a teljes felnyitásig) két egymás mellett levő felváltva villogó piros fénnyel jelzi.
(5) A félsorompó és a teljes sorompó sorompórúdján piros fényvisszaverő, illetőleg piros fényt adó lámpa van.
(6) A továbbhaladás tilalmát jelzi, ha
a) az - egyedül vagy félsorompóval együtt alkalmazott - fénysorompó villogó piros fényjelzést ad;
b) a fél-, illetőleg a teljes sorompó rúdja mozgásban vagy lezárt állapotban van;
c) a teljes sorompót kiegészítő berendezés [(4) bek.] hang- vagy fényjelzést ad.
(7) Az (1) bekezdésben említett berendezések üzemzavarát jelzi, ha
a) a fénysorompón sem a piros, sem a fehér fény nem világít;
b) a félsorompó rúdja nyitott vagy félig nyitott állapotban van és a fénysorompón sem a piros, sem a fehér fény nem világít;
c) a sorompórudak eltérő állásban vagy félig nyitott helyzetben vannak.
(8) A továbbhaladást - a 39. § (1) bekezdésében foglaltak megtartása mellett - engedélyezi
a) a fénysorompó villogó fehér fényjelzése,
b) a teljes sorompó rúdjainak nyitott helyzete, feltéve hogy a sorompót kiegészítő hang- vagy fényjelző berendezés jelzést nem ad.

 

) és 39. (

 

Közlekedés vasúti átjáróban


39. § (1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett - 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerint - veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni.
(2) A vasúti átjárón csak folyamatosan - megállás nélkül - legalább 5 km/óra átlagsebességgel szabad áthaladni.
(3) A vasúti átjáró előtt a 98., 99., 99/a. vagy 99/b. ábra szerinti jelzésnél, vagy a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt meg kell állni, ha
a) bármely irányból vasúti jármű közeledik,
b) a teljes sorompó vagy a félsorompó sorompó rúdja nem teljesen nyitott helyzetben áll vagy mozog,
c) a teljes sorompót kiegészítő fényjelző berendezés, illetőleg a fénysorompó vagy félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó piros jelzést ad,
d) a teljes sorompót kiegészítő berendezés hangjelzést ad,
e) fénysorompó vagy félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó fehér jelzést nem ad,
f) vasúti jelzőőr „Megállj” jelzést ad,
g) a (2) bekezdésben meghatározott folyamatos áthaladásra nincs lehetőség,
h) ott „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla van.
(4) Biztosítatlan vasúti átjáróra járművel csak abban az esetben szabad ráhajtani, ha a vezetője meggyőződött arról, hogy az átjáró felé vasúti jármű egyik irányból sem közeledik, és a (2) bekezdésben meghatározott folyamatos áthaladásra lehetőség van.
(5) Biztosított vasúti átjáróra járművel csak abban az esetben szabad ráhajtani, ha
a) a teljes sorompó mindként sorompó rúdja nyitott véghelyzetben áll, és esetleges fényjelző és/vagy hangjelző berendezése jelzést nem ad,
b) a fénysorompó vagy a félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó fehér fényjelzést ad,
c) a vasúti jelzőőr „Megállj” jelzést nem ad,
d) a (2) bekezdésben meghatározott folyamatos áthaladásra lehetőség van.
(6) A vasúti átjárót biztosító jelzőberendezés üzemzavara esetén járművel a vasúti átjáróra - a (3) bekezdésben említett megállást követően - abban az esetben szabad ráhajtani, ha
a) a vasúti átjáró olyan kialakítású, hogy a megállás helyéről a vasúti pálya mindkét irányban kellő távolságra belátható és a jármű vezetője meggyőződött arról, hogy az átjáró felé vasúti jármű nem közeledik, vagy
b) a vasúti átjáró forgalmát vasúti jelzőőr irányítja és a jelzőőr „Megállj” jelzést nem ad,
feltéve - mindkét esetben - hogy a (2) bekezdésben említett folyamatos áthaladás lehetséges.
(7) Ha a vasúti átjáróban a jármű elakad, és vezetője azt bármilyen módszerrel vagy eszközzel azonnal eltávolítani nem képes, köteles mindent megtenni annak érdekében, hogy a közeledő vasúti jármű vezetője vagy a vasút más alkalmazottja a veszélyhelyzetről a lehető legrövidebb időn belül tudomást szerezzen.

 

) paragrafusa foglalkozik a vasúti átjáróval. A 19. (8) bekezdése, azzal, hogy a 39. (1) bekezdésére utal, nem érvényteleníti a többit, csupán kiemeli azt. Mint ahogy a 39. (5) bekezdéséből nem következik, hogy nem kell körülnézned, még akkor sem, ha a 39. (4) vagy (6) külön kiemeli, hogy meg kell győződnöd a vasúti jármű közeledéséről. Ott csak a fokozott veszély miatt megismétlik azt, ami egyébként is kötelező. Merthogy maga a 39. paragrafus minden esetre érvényes, és annak a (3) bekezdése rögtön úgy kezdődik az a.) alponttal, hogy a hivatkozott táblák (András-keresztek :))) ) előtt meg kell állni, ha bármely irányból vasúti jármű közeledik. Az összes többi bla-bla csak ezután jön.

 

A közlekedés veszélyes üzem, a közlekedőktől partnerséget igényel. A (z elvárt és kötelező) defenzív vezetés elve alapján „a kötelezőt mindig, a tilosat soha, de néha még a megengedettet sem”. Ha valaki a megengedettet nem teszi meg, az semmi másra nem utal, mint a józan paraszti ész működésére és használatára. Ezt pedig mindenkinek ajánlom figyelmébe. A mások által oly sokszor emlegetett nyugati kultúrákban nem azért emelik a berendezések biztonságát, hogy ne kelljen gondolkodni, ezt csak nálunk hiszik igen sokan. Ha nem így lenne, talán sok minden másképp lenne és sok utasítás vékonyabb lenne. Például minek arra szabály, hogy nyitott ajtóval nem indulhatsz el??? A gyerekednek megengednéd, hogy nyitva hagyja menet közben a kocsid ajtaját? Azonkívül, hogy a fényezést félted, vajon miért nem??? Vagy miből gondolod, hogy másra kevésbé kell vigyáznod, mint őrá? Hiba mindenben van, különösen, ha keresed. A jelenlegi szabályaink kellő, sőt néhol túlzott biztonságot nyújtanak. Ellentétben másokkal, én állítom, hogy SEHOL nincs a KRESZ-ben az leírva, hogy fehéren villogó sorompó esetén az átjárón vonat nem haladhat. A HÉV meg csak akkor haladhat át, ha meggyőződött a vezető annak veszélytelenségéről. Ha meg valaki a vonat oldalába megy bele, hiába mondja, hogy fehér volt a sorompó, a jelenlegi jogértelmezés szerint az nem érdekes. Ugyanis pl. attól, hogy a közúti lámpa zöld jelzést mutat, még nem gázolhatod el a zebrán elesett nénit vagy az ott álló kocsinak sem mehetsz neki.

 

Hát dióhéjban ennyi, most lehet köpködni…

 

Halihó!

Bazsi75 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7745
VC leállásnál az irány is elszáll tehát nem fog menni az ingavonatnak az egyik irányba az ÖJÜ. Szerintem :)

De még mindig nem kaptam választ arra a kérdésre, hogy ez a fehérre nem küldünk vonatot melyik utasítás melyik pontja rendeli el és ezzel egy jv vagy fszt mikor találkozik.
Előzmény: Bicskeij (7740)
komor3 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7744
Nagyon szakszerűen leírtad, hogy miért nem lehet olyan hiba,mint amilyen Torontál utcánál előfordult!
Márpedig előfordult és jelentették is!!!!
Kijöttek a biztberészek és azt mundták, nem találtak hibát!
Meg lehet őket kérdezni!
Pontos időpontot kérsz, de sajnos nem tudok adni, mert nem jegyeztem fel, azért, hogy majd néhány év mulva megírjam ebben a topicban!
A diszpécser azóta is a helyén van, kérdezősködhetsz!
Végezetül:
Nagyon rendes vagy, hogy mindenáron véded a mundér becsületét, de hidd el, nem kamura írtam, tényleg megtörtént!!!!!

Részemről a téma lezárva!
Előzmény: Bicskeij (7739)
bényi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7743

Üdv!

 

"Pepsi Cola átjáróról hasonló adatközlés nincs a sorompó létezése óta. Nem jelentett ilyen hibát egy forgalmi szolgálattevő sem, egy járművezető sem, egy bizt.ber. műszerész sem! Akkor miről is beszélünk? Mikor volt ez? Ki látta? És miért nem jelentette? A sorompó egyébként MÁV alapáramkör szerint működik!"

 

Ezt az esetet én írtam le, és én is láttam a saját szememmel. Az idejét megmondani pontosan nem tudom, de 2003 előtt, egy hétköznap délelőttjén volt az biztos. A pontos idejét talán valamelyik Dunaharaszti diszpécser tudná megkeresni a napijelentések közt, de emlékeznie illene a bizbereseknek is /a nevüket sajnos nem tudom, de Te meg tudod kérdezni őket/ akik a helyszínre érkezve /zöld zsuk, Hősök tere felöl érkezett/szintén látták az esetet. Az esetet a párosszámú vonat járművezetője jelentette a diszpécsernek, azért értek ki hamar a bizberesek, mert a diszpécser egyből szólt nekik. Azt, hogy a diszpécser kiknek jelentette az eseten én nem tudom, de meg lehet őket kérdezni, hogy mi a szokás náluk ilyen esetben. Esetleg a Forgalmi Üzemvezető Úr? tud neked segíteni /ha akar/ kideríteni a tényeket.

Remélem sikerül neked is meggyőződni arról, hogy ilyen előfordult már a HÉV történrtébe.

Ja és rád is vonatkozik, hogy hiába vagy nagyon jó szakember, te sem lehetsz ott minden esetnél. sajnos :(

Előzmény: Bicskeij (7739)
kopaszkapitany Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7742

Sziasztok!

 

Ma délelőtt láttam szt-i HÉV vonalán a 1136 768 1135 nagyon ropogós fényezéssel(próbajáratozott).

 

Üdv

Bicskeij Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7741

Ezen meghibásodások egyidőben több meghibásodást jelentenek, amely a gyér forgalmú mellékvonalak sönt érzékletlenségéből adódnak. Soroljuk fel a példákat! Rá fogtok döbbenni, hogy annyira csekély és valakik (többen) több szabályt szegtek, amivel elkerülhető lett volna.  MÁVnál 120-al átmegy az első vonat az ilyen helyen, tehát nemvalószínű, hogy sok ilyen példát fel tud bárki is sorolni.

 

Ja, és a HÉVnél valamennyi sorompó önálló irányérzékeléses, nem menetirányra telepített. Infós, TE tudod, hogy ez mennyivel biztonságosabb még a berendezés meghibásodásokkal működő rendszer esetén elkövetett emberi hibák esetén is! HÉVnél az önműködő útátjáró fedező jelző azonban ezekre is biztosíték, a járművezető tudni fog a bajról! Ugye már túl sok a véletlen egybeesés és még mindig kivédtük!

Előzmény: Infós (7730)
Bicskeij Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7740

Egy két apróság még sorompó ügyben.

 

Boráros tér, ha nincs szolgálat csepelről vezérelve. AULI vezérli. (menetrendei automata vezérlés). Ha a kapcsolat megszakad csepel és boráros között, akkor az AULI visszaesek a borároson ÖJÜ szintre. Nem kell semmit csinélni, minden megy önműködően, csak nem látja csepel. Ha nem volt bekapcsolva az AULI, miközben megszűnt a két vége között a kapcsolat, akkor jön a forgalmi leszabályozás kérdése, ennél a rendkívül forgalmas, csak gyalogosok által hsznált átjárónál...

 

A sorompó sötétre kapcsolás 6 perc után pedig nálunk ugyanúgy érvényes, mint a MÁVnál. "... indokolt esetben a 6 perc legfeljebb 10 percre növelhető a vasút üzemeltetőjének saját hatáskörében. ....  10 perc feletti zárvatartáshoz a közlekedési hatóság engedélye szükséges..... amely csak speciális esetekhez kötve adható ki... nincs a rendőrség, mentők, stb vonulási útvonalában..." , és a HÉVnél nics 6 perc fölé növelve sehol sem!

 

Állomási sorompó 6 perc után nem megy zavarba, hanem a forgalmi dolgozó tudja sötétre kapcsolni.

Bicskeij Creative Commons License 2006.07.03 0 0 7739

Sziasztok!

 

Mint szakmailag kellően érintett, az utóbbi idők hozzászólásain le vagyok döbbenve! A HÉV területen jelenleg alkalmazott sorompók alapvetően a következő csoportokra oszthatóak:

- állomási sorompók (működésük megegyezik a MÁVnál alkalmazott sorompókkal)

- MÁV alapáramkörű vonali sorompók (mint a neve is mutatja, teljesen MÁVos!)

- UTB elektronikus berendezések vonali sorompóknál (HÉVnek fejlesztett, fekete dobozzal rendelkezik, biztonságfilozófiája a MÁV áramkörökre épül!)

- Centralizált vonali sorompók (Szentendrei vonal belső szakasz, speciális, átépítés alatt).

 

46 fény-, illetve fény- és félsorompó üzemel a HÉV területen, ebből 13 fekete dobozos, 4 pedig a meghibásodások esetén rögzíti csak az adatokat a fekete dobozban, tehát, ha a kérdéses időpontról nincs adat, rendben működött. (így már 17 db!).

 

Így tehát kijelenthetem, hogy a vonali sorompóknál kizárt, hogy fehér sorompóra vonat érkezzen! Ilyenkor kettőnél több egyidejű hibának kell egyszerre létrejönni, ami en túl valószínű, illetve a valószínűsége a MÁVval egyezik.

 

A Torontál utcai sorompó már elektronikus, fekete dobozos, időpont alapján bármikorra visszakereshető, pontos időadatot kérek, akkor utána tudok nézni.

 

Pepsi Cola átjáróról hasonló adatközlés nincs a sorompó létezése óta. Nem jelentett ilyen hibát egy forgalmi szolgálattevő sem, egy járművezető sem, egy bizt.ber. műszerész sem! Akkor miről is beszélünk? Mikor volt ez? Ki látta? És miért nem jelentette? A sorompó egyébként MÁV alapáramkör szerint működik!

 

1999-ben még 12 fénysorompó berendezésünk nem tudta az átjárót lezárni a helytelen vágányon közlekedő vonatok részére. Ezért voltak erre különleges rendelkezések, hogy ilyenkor mi a teendő. Sötétre kapcsolás, fedezés, stb. Azóta évente 3 vagy 4 berendezés lecserélésre került, már 2 éve nincs ilyen berendezés egy sem a HÉV területen! (2002-ig a Torontál utca is ilyen volt...)

 

Az átjárók jelentős része állomási sorompóként működik. Mint pl. a LDH. Ezen sorompókat vörös-fehér árbóc színezésű jelzők fedezik. Erre valaki kivezérli a hívót, rendelkezik a jelző meghaladására, mert egyébként a járművezető nem haladhat el mellette! Ez a valaki egy forgalmi szolgálattevő. Így ez a probléma nem bizt.ber. probléma. Csak a Csepel-Boráros tér közötti kapcsolat zavar elhárítása. A sorompó kérdés szabályozása nem!

 

Állomási sorompók meghibásodása esetén követendő eljárás csak leszabályozás kérdése. A forgalomnál! Ha ez nem megnyugtató, akkor jelezzük a forgalmi vezetés felé!

 

Talán válaszoltam az előző kb. 60 hozzászólásra.

 

Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 7738
:P Javítsa meg, aki éppen szolgálatban van! :P
Előzmény: Infós (7737)
Infós Creative Commons License 2006.07.02 0 0 7737

Hát, ha maga javítaná, akkor várhatnánk rá napestig! :)

 

Legyen sötét, az autós meg nézzen körbe. Inkább, mint a piroson való áthajtásra lenne ösztönözve. :)

Előzmény: Zénóka23 (7736)
Zénóka23 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 7736
"Ettől függetlenül nem szabadna, hogy egy útsorompó zavarba jöjjön." Dehogynem! Menjen csak el zavarba, mert a KRESZ előírja, hogyan lehet a sőtét sorompón áthajtani. Ha mondjuk lezárv marad, akkor addig ott álsz, ameddig a biztber nem javítja meg???
Előzmény: zozimosz (7732)
Infós Creative Commons License 2006.07.01 0 0 7735
Akkor egyezik. :-)
Előzmény: V46 021 (7734)
V46 021 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 7734

 

A zőődfehérnél is ua. alapáramkörök élnek, tehát a gondjaik is ugyan azok.

 

Előzmény: Infós (7730)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7733
Ha részt vesz valaki a közlekedésben, akkor a saját biztonsága érdekében érdeklődjön afelől, hogy mit szabad, és mit nem(akár gyalogos, akár közúti jármű-vezető)
Előzmény: Infós (7731)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7732
Sehogy.
Az a baj, hogy megváltoztatták a fénysorompó jelzéseinek értelmezését: szerintem sokkal jobb volt az, amikor a vill. fehér azt jelentette, hogy működőképes a fénysorompó.
Igenis, győződjön meg minden közlekedésben résztvevő arról, hogy neki van-e elsőbbsége. Ezt mindenképpen először is a közúti közlekedőknek kell megtenni, mert nekik van rá lehetőségük a rövidebb féktávolság, valamint az irányváltoztatás lehetősége miatt.
Ettől függetlenül nem szabadna, hogy egy útsorompó zavarba jöjjön.
Előzmény: Infós (7730)
Infós Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7731

Kresz: nem úgy van, hogy jogszabály, és mindenkinek ismernie kell? Pl. szerintem ha egy gyalogost elütnek, ez alapján akár őt is elitélhetik. Vagy tévedek?

Előzmény: Méregzöld (7708)
Infós Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7730

"A fénysorompó nem tud úgy meghibásodni, hogy ez a helyzet előálljon... "

 

A MÁV-nál telepített mindhárom alapáramkör (és a sok kismillió áramkör, beleértve a nagysebességű pályához szükséges átalakításokat is) sajnos el tud úgy romlani, hogy fehéren villogó lesz. Sőt, akár az is előfordulhat, hogy a megtévesztő fehér jelzés nem szüntethető meg.

 

A HÉV hogyan védekezik egy ilyen áramköri hiba esetére?

(Analógia: előfordulhat-e, hogy a vonat nem áll meg a főjelző előtt?)

Előzmény: Méregzöld (7701)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7729
Szia!


Én is figyelem, a csepeli vonalon egész jól vannak felállítva még a számunkra is. Meg ott a figyelési kötelezettség is.(csak azért vetettem fel a dolgot, mert olyan utasításból kell dolgozni, ami nem teljesen 1értelmű). Azért kell tudni az utasításokat, hogy megvédjük saját magunkat, de ezek szerint vannak olyan dolgok, amelyet nem lehet az utasításból kivédeni.
Nem hinném, hogy a közúti jv-knek kevesebb dolguk van, megvan nekik a bajuk a dugókban.
Előzmény: bényi (7727)
GenYo Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7728
Hmmm. Te nem ismered Méregzöld urat... :(
Előzmény: zozimosz (7726)
bényi Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7727

Szia zozimosz!

 

Igazad van, de nem értek veled 1-et.

Én úgygondolom, hogy amelyik fénysorompó jelzését látni akarom azt látom!

Az utasítás valóban nem 1- értelmű, de évente azt a pár alkalom amikor valamelyik útátjáró fedező jelző megállj jelzést mutat és meg kell állni a vonattal, nem jelent akkora többlet munkát, hogy a járművezető ne akarja látni a fénysorompó jelzését. Szerintem egy magára kicsit is adó járművezető nem ad esélyt a baleset lehetőségének, mindent lát ami a pálya mellett történik, és a főnökeinek sem adja meg az esélyt, hogy fenékbe illethessék.

Úgygondolom, hogy ennyivel külömb /vagy kellene, hogy legyen/egy vasúti járművezető, mint egy közúti járművezető.

Előzmény: zozimosz (7725)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7726
Méregzöld úr valószínű, hogy erre már nem tud hihető választ kitalálni.
Előzmény: Bazsi75 (7717)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7725

Szia bényi!

 

 

Ez is egy megoldás.

 

De: nem minden fénysorompót látunk a vonat vez állásából.

Utasításban egy szó sincs arról, hogy nekünk, mint jv-knek figyelni kell a fénysorompó jelzéseit. Az nem vasúti jelző egyébként sem, a közúti jelzőkhöz tartozik. Ezért nekünk még a jelzéseit sem kell ismernünk.

 

 

Előzmény: bényi (7724)
bényi Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7724

Hali!

 

Minden tiszteletem Méregzöldé, de még az olyan emberek mint Ő sem lehetnek minden eseménynél ott. Én is láttam a Ráckevei vonalon, a Kóla gyári átjárón vonatokat átmenni miközben fehéren villogott a sorompó! Az első páros vonat volt, a második páratlan. Mindkét vonatnak egy arra járó HÉV-es kolléga fedezte az átjárót. A legszebb az egészben az volt, hogy a páratlan vonat érkezésekor a bizberesek az átjáró előtt állva vártak, hogy átjussanak. Az egyik bizberes  kolléga meg is jegyezte "B...meg, ilyet még nem láttam, ha nem látom nem hiszem el".

Még egy megjegyzés, ha olyan fénysorompós átjárón kell átmennem ahol a fehér fények villognak akkor a kabátommal /nekem hat kabátom van kéznél/ letakarom a fénysorompókat és máris a sötét fénysorompókra vonatkozó utasítások szerint kell eljárnom.

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7723

Mint laikus rajongó kissé elvesztettem a fonalat az átjárók ügyében a sok szabály meg egyéb miatt. Segítsetek kérlek! Teljesen egyszerű és közérthető nyelvre fordítva, az itt leírtak azt jelentik, hogy a motorásznak a fénysorompót is figyelnie kell, és ha azzal gond van, meg kell állnia, biztosítani valahogy a saját áthaladását, majd indulhat, és óvatosan áthaladhat?

 

Ha így van, nekem ez elég furcsa. Külföldön is hasonló az ezzel kapcsolatos szabályozás?

titan_m Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7722
Hát lehet valóban, hogy így is beleszáll valaki, de hogyha valaki annyira figyeli a jelzőt, hogy nem látja meg azt a bazinagy zöld-fehér fémtömeget, az szerintem nem kaphat elm. jogsit.
(egyébként a fehér és a zöld is bizonyos értelemben szabad jelzést jelent :))
Előzmény: komor3 (7720)
komor3 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7721
Kiegészítés:
Akkor még nem volt Torontál utca forgalmi irodába bekötve!!!
komor3 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7720
MÉREGZÖLNEK IGAZA VAN, elméletileg tényleg nem fordulhat elő olyan eset, hogy a közlekedő vonat fehér villogó sorompót találjon!
Azonban Mörfi (elnézést a magyarításért) már régen megmondta: Ami elromolhat az .....el is romlik!
Megtörtént!
Ráckevei vonal - a múltban - két esetben!
Torontál utcánál!
Első eset:
Páros vonat érkezik, sorompó villogó fehérben!
Rádió a diszpécsernek - mi legyen?
Páratlan vonat nem volt a közelben!
Diszpécser válasza: Szerelj át, húz vissza a behatási pont elé és uccu neki, újra gyere!
Megtörtént, lezárt! SIKER!!!!!

Második eset:
Páros vonat érkezik, sorompó villogó fehérben!
Rádió a diszpécsernek - mi legyen?
Diszpécser - másik volt szolgálatban - (válasz): mindjárt ott van a páratlan, várd meg. Ha annak sem zár le, szállj le, fedezd neki az utat, ő húzzon be az átjáróba és álljon meg középen (fedezzen tovább a vonatával), majd szállj vissza és lassan indulj el vele együtt úgy, hogy egyszerre hagyjátok el az útátjárót!
Megtörtént, így történt! SIKER!!!!!

Tudom persze, hogy ezek az esetek nem felelnek meg egyetlen szabályozásnak sem, tudom továbbá azt is, hogy a vonat közepébe is beleszállhat ilyenkor egy gépkocsi!
Ők így oldották meg!
Szerintem jól oldották meg!
SZERINTEM!!!
Szerintetek????

Dash 9 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7719

Üdv!

 

A HÉV-nél a sorompóknál nem fordulhat elő olyan meghibásodás, hogy a villogó fehéret nem lehet megszüntetni? Tegyük fel, összeég benne egy pár érintkező, vagy az elektronikába bújik bele a kisördög!

pakk88 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7718

Üdv!

Egy felsővezetékjavító kocsi, továbbiakban schörling, át akart járni a 3-ról a 2-re. A 7-es váltónál lelépett a vágányról, szerencsére úgy, hogy csak a 2. és a 3. vágányt zárta le, így Örs vezér tere és Nagyicce között a bal vágányon a forgalom fenntarható volt. 

Előzmény: Sir Rooth (7713)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7717

Na akkor a probléma képlete. Bt-n nincs szolgálat, kezelés Cl-n. Este 2 vonat van már csak. Bt kezelési körzetében VC leállás ezért távvezérelni nem lehet magyarul az SR1-hez se tudok hozzányúlni. 2 vonat ingaként a két vágányon Lh-Cl között vagy pótlóbusz mert jelzőőr meg nem lesz Lh-nál.

 

Ha csak szájhagyomaány és nem tudod a számát, akkor hogy van előtted...

 

Nem te mondtad? :) Kikerestem. Igaz, hogy nem az év elején összeállított érvényben lévő utasításokból (mert mint írtam hatályon kívül helyezve és egyébként se tartalmazot sok érdemi dolgot).  De a szájhagyomány még mindig igaz mert se az F2-ben se az F1-ben se a többi zöld kis könyvecskében nincs benne ami egy jv-nek a szolgálatához kell. Egyébként ha jól emlékszem akkor nem is céges utasítás volt ami kijött hanem egy közl. minisztériumi rendelet. Még mindig érdekel, hogy hivatalosan hol találkozik egy pl frissen végzett jv vagy fszt ezzel az utasítással?

 

 

Előzmény: Méregzöld (7716)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7716

Ahogy írod, már nincs rá szükség, mert minden útátjárót felújítottunk.

Ha csak szájhagyomaány és nem tudod a számát, akkor hogy van előtted...

Egyébként nincs olyan helyzet, amikor fehérre kell vonatot küldeni, ezt is rosszúl tudod JELZŐŐR!!

Előzmény: Bazsi75 (7714)
Vendégsín Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7715

Azt, hogy a MÁV nyílt vonali és állomási fénysorompóinál számolnunk kell azzal a lehetőséggel, hogy a közút felé fehér villogó jelzésű fénysorompós átjárón kell vonatot közlekedtetni.

A vonat sebessége nyílt vonali fénysorompós átjárón a "nem értesíthető vonat" esetében ilyenkor akár legfeljebb 120 km/h is lehet.

Előzmény: Méregzöld (7703)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7714
Ja és mai nappal hatályon kívül helyezve :))))
Előzmény: Bazsi75 (7712)
Sir Rooth Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7713
Üdv!Tegnap ha jol láttam siklás volt a Gödöllői vonalon az Örs vezér téri váltórengetegben,egy felsővezetékjavitó kocsit dobott le a sín..Erröl tud vki ?
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7712
1/HIU/97 itt van elöttem nem kicsit hiányos. Mi a helyzet a helyes vágányon közlekedő vonatokkal? Mi a helyzet a távvezérelt állomás állomási sorompójával???
Előzmény: Méregzöld (7710)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7711

Nincs olyan kényszerhelyzet, hogy fehérre kell vonatot küldeni

 

Van. Vagy akkor pótlóbusz.

 

mert ekkor sötétet kell csinálni

 

Nem lehet.

 

A személyeskedést meg hagyjuk.

 

 

Előzmény: Méregzöld (7710)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7710

Nincs olyan kényszerhelyzet, hogy fehérre kell vonatot küldeni, mert ekkor sötétet kell csinálni és arra már van szabály a HÉV-nél, vagy Jelzőörként kell az útátjárót lefedezni, mert arra is van... (lásd a jelzések erősorrendjét)

 

Egyébként, meg hol láttál olyan szabályt, hogy az egyik is (közút) meg a másik is (VASÚT) egyszerre jogosan mehet...

 

HIU száma (1/HIU/1997) - egyébként nagy baj, ha nem ismered, persze csak ha a HÉV-nél dolgozol, különben nem az...

Előzmény: Bazsi75 (7709)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7709

F1 vagy F2 melyik pontja mondja azt, hogy nem küldhetek vagy jv-ként nem hajthatok rá a fehér fénysorompóra????

 

HÉV Igazgatói utasítás száma??? Mert ez csak szájról szájra terjed.

 

Van olyan bizber kényszerhelyzet, hogy fehérre kell küldeni a vonatot.

 

 

Előzmény: Méregzöld (7708)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7708

Nem is kell, hogy tudjunk róla, mert  - lásd a 7701-et, továbbá az érvényes és vonatkozó HÉV Igazgatói Utasítást, az F1-et és az F2-öt...

 

Az utasításokban olyan szituációra, ami nem fordulhat elő egyébként sincs szabály...

 

A szabályértelmezés egy fontos kérdés, amit az oktatóknak kell még a tanfolyamon helyre tenni. Ha ez nem sikerül, az még nagyobb baj, mintha nem tudjuk a szabály, mert

 

"Nem az a baj ha nem tudunk valamint, hanem az, hogy amit tudunk az nem úgy van."

Előzmény: Bazsi75 (7707)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7707
És ez, hogy jön a HÉV-hez? Ugyanis KRESZ vizsgát nem tettünk ha jól emlékszem.
Előzmény: Méregzöld (7705)
GenYo Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7706
B.verzió: Méregzöld olvtárs téved :)
Előzmény: Vendégsín (7702)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7705
KRESZ 19. § (8) a)
Előzmény: Bazsi75 (7704)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7704

Egyébként meg tényleg nem lehet átmenni fehérnél...

 

És ez hova van leírva? Melyik utasításban szerepel?

Előzmény: Méregzöld (7701)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7703
Mit is jelent ez?
Előzmény: Vendégsín (7702)
Vendégsín Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7702
  1. A fénysorompó nem tud úgy meghibásodni, hogy ez a helyzet előálljon...

Akkor a MÁV fény-, illetve fény- és félsorompói sokkal okosabbak.

Előzmény: Méregzöld (7701)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.30 0 0 7701

Hi Evribádi!

 

Az F2-be azért nincs szabály arra az esetre, hogy miként lehet átmenni a "Villogó fehér fénynél", mert:

  1. A fénysorompó nem tud úgy meghibásodni, hogy ez a helyzet előálljon...
  2. Ha a fénysorompó berendezése a helytelen irányból nem zár, korábban elég sok ilyen volt - mára egy berendezéscsere program során szinte mind eltünt -, erre volt a térközőr, aki ekkor sorompókezelőként fedezte az átjárót kézi lezárással, vagy megszünésük után volt rá egy HIU...
  3. Egyébként meg tényleg nem lehet átmenni fehérnél...

Majd jövök...

zozimosz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7700

A HÉV-vonat érdekelne, mert azt mondják, hogy nem szabad vonattal átmenni a fehér villogó fényű fénysorompóval védett útátjárón, de ez így az utasításokban nincs leírva. Érdekelne, Neked mi a véleményed erről.

Előzmény: Vendégsín (7699)
Vendégsín Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7699
A HÉV és a MÁV szabályai erre az esetre nem azonosak.
Előzmény: zozimosz (7698)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7698
Csak egy valamit nem értek:

HÉV F.2. Számú Forgalmi Utasításban nincs arról szó, hogy hogyan kell, ill. hogyan nem szabad átmenni az olyan útátjárón a vonattal, ahol a fénysorompó fehér jelzést ad. (és nem minden esetben látjuk a vonatból, hogy milyen jelzés van a fénysorompón).
Az odáig oké, hogy az önműködő útátjáró fedező jelzőn ilyen esetben "Megállj!" jelzés van: ilyenkor utasítások szerint a vonattal meg kell állni, "Figyelj!" jelzést kell adni, meg kell győződni az áthaladás veszélytelenségéről, és a vonat max. 15-tel átgurulhat rajta.
Tehát akkor át lehet menni azon az útátjárón a vonattal, ahol a fénysorompó Szabaf jelzést ad a közút felé?
Előzmény: Vendégsín (7697)
Vendégsín Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7697

Tehát nem kell mindig megállni!

 

Szerintem pedig meg kell, mert ha fedezetlen átjáróban közlekedési találkozó van, vehetsz a másik félnek autót. s a mi egy fős vonataink így az ilyen átjárókon át sem tudnak menni, tekintve, hogy nincs jelzőőr, jelzőeszköz. 

Előzmény: zozimosz (7690)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7696
Ez így igaz!
Előzmény: Törölt nick (7695)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7695
Ha valaki kedvtelésből foglalkozik valamivel, és nem az adott témakör alanyánál dolgozik, akkor nem lehet véleménye, kérdése, hozzászólása? Ki van írva ebbe a topicba, hogy csak BKV-HÉV alkalmazottak számára? Szerintem petin kívül más hobbista is tesz ide látogatások. Az más kérdés, ha egy hobbista kinyilatkoztat, ilyenkor fel lehet kérni, hogy előbb kérdezzen, de az illető jogosultságát nem lehet kétségbe vonni!
Előzmény: zozimosz (7664)
pakk88 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7694
Szerintem a  kijárati jelző továbbhaladást engedélyező állásba állítása nem minősül menesztésnek.
Előzmény: zozimosz (7693)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7693
Menesztésnek minősül a kijárati jelző továbbhaladást engedélyező állásba állítása is(igaz, az utasításban úgy van benne, hogy fel kell hatalmazni állomáson az indításra, illetőleg az áthaladásra, más szolgálati helyen, továbbá a nyílt pályán az indításra a járművezetőt)
Amúgy tényleg csak fszt meneszthet vörös sapkát viselve.
Előzmény: pakk88 (7691)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7692
"Ha nem működik, vagy piros (Szabad) jelzést mutat, akkor az útátjáró fedező jelzőn 1 vörös fény van."

Ja bocsika, ezt elírtam: a felváltva villogó piros a fénysorompón "Tilos!" jelzést jelent. Akkor van az útátjáró fedező jelzőn vörös fény, ha a fénysorompó fehér villogó jelzést(Szabad) mutat.( De ez em mindegyiken így van: Ilyen pl. a Szent Imre tér megállóhelynél lévő 4 db többfunkciós főjelző: ha a térköz szabad, akkor általában továbbhaladást engedélyező( 1 sárga fény) jelzést mutat. Ekkor még a fénysorompó a közút felé Szabad jelzést ad; csak akkor vált át a fénysorompó Tilos! jelzéssé, amikor a vonat a behatási pontot jelentő tengelyszámlálót meghaladta.)
Előzmény: zozimosz (7686)
pakk88 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7691

Üdv!

Te írtad a7647-es hozzászólásban, amire válaszoltam.

Megnéztem az F2-őt, szerintem vonatot csak FSZT, vörös sapkát viselve, vonatindító jelzőeszközzel köteles meneszteni.

Előzmény: zozimosz (7651)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7690
Tehát nem kell mindig megállni!
Előzmény: Vendégsín (7689)
Vendégsín Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7689
De nem kötelező amegállás, csak veszélyhelyzet esetén,

"A nyíltvonali fénysorompón, ha a kézi kezelés ellenére a villogó fehér — megtévesztő — jelzés nem szüntethető meg, a közlekedő vonat vonatszemélyzetét értesíteni kell .................. — .................. állomások között a .........sz. szelvényben lévő fénysorompó használhatatlan, a közút felé villogó fehér jelzést ad, megközelíteni csak legfeljebb 5 km/h sebességgel szabad és az útátjáró előtt meg kell állni, ha a vonat áthaladásával a közúti forgalmat veszélyezteti."

Tehát, hacsak a közutat nem zárták le, mindig meg kell állni.
Előzmény: v_peti (7688)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7688

De nem kötelező amegállás, csak veszélyhelyzet esetén, míg a HÉV-nél tudomásom szerint kötelező.

 

Előzmény: zozimosz (7687)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7687
Különben MÁV-val sem lehet minden útátjárón csak úgy átmenni.
Ha értesítve van a vonat személyzete arról, hogy a fénysorompó fehér villogó fénye nem szüntethető meg, akkor a vonat max 5 km/h-val, ill. veszély esetén még az átjáró előtt meg kell állni.(nyíltvonali fénysorompó)
Előzmény: zozimosz (7686)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7686
Különben igazad van, vannak nekünk főnökeink, Közlekedési Főfelügyelet is előírja azt, hogy melyik átjárón mennyivel szabad átcsurogni.
Különben a MÁV-nál is le van szabályozva, hogy Bp-n belül mennyivel mehet a vonat, úgy tudom legelábbis.
Ráckevei vasútvonalról annyit, hogy a Soroksári út közepén kellene a vasúti pályának lenni, 1,5km-enként szabadna megengedni a balra kanyarodást, illetve a megfordulást. Vonat pedig 60 km/h óra sebességgel tudna baktatni. Ebben is igazad van, hogy miért kell olyan helyen is 60-nal menni, ahol semmi veszély nincs.
Fénysorompóról nekünk nem kell sok mindent tudni. Ha nem működik, vagy piros (Szabad) jelzést mutat, akkor az útátjáró fedező jelzőn 1 vörös fény van. Önműködő útátjáró fedezőjelző, ha Megállj! jelzést mutat: a vonattal meg kell állni, majd meg kell győződni az áthaladás veszélytelenségéről, és Figyelj! jelzést kell adni. Ilyenkor a vonat sebessége max 15 km/h lehet.
Előzmény: v_peti (7678)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7685

"Mert amíg egy tisztességes gyorsvasút megy 80-100-zal, addig ez 60-nal döcög."
Akkor az összes MÁV-os mellékvonalról is elmondható, hogy nem vasút.

 

A HÉV nem vicinális, hanem egy nagyforgalmú elővárosi vonal.

 

"Az útátjárókban komoly sebességkorlátozások vannak neki előírva. ha meg műszaki hiba miatt nem működik a fénysorompó, akkor meg meg kell állnia, ha jól tudom. És amikor megáll, az autós azt hiszi, hogy neki szabad a vásár, és nekiindul."

Ez volna a vasút ismérve? Jó, nem egy okos dolog, de ez a HÉV jellegéből fakad, illetve a balesetek elkerülését szolgálja.

 

Magyarországon igen. De nem tudom eldönteni, hogy röhögő vagy sírógörcsöt kapnának tőlünk nyugatra az elővárosi vasutak mozdonyvezetői (Vagy hogy hívják a HÉV-nél  a masinisztát?) ha ilyen szabályok lennének odakint is. Nálunk meg már túlságosan megszokták az autósok, hogya HÉV lassít, és ők lehetnek pofátlanok.

:(((

 

"Oké, Szentendre és Csepel felé van gyorsvasútnak megfelelő bizber, de Ráckeve és Gödöllő felé, ha jól tudom, ez még nincs meg."

És? A MÁV-nál szerinted hány helyen van "megfelelő bizber"? Nézd meg pl. a Nyugatit, Délit, a sor estig folytatható.

Sajnos a MÁV az olyan amilyen. Ebben azért részben igazad van.

 

A HÉV-nél alkalmazott szabályok, a járművek, utasítások, jelző- és biztosítóberendezések mind vasúti rendszerűek.

 

Az átjárónál való lassítás is nagyon vasutas szabály. :/

 

Előzmény: lbence (7683)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7684

De mivel tőlünk nyugatra léteznek vegyes rendszerek, és a Törökbálinti vonal is részben villamospályát használt, ezért annyira nem OFF a dolog.

 

Előzmény: zozimosz (7682)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7683
"Mert amíg egy tisztességes gyorsvasút megy 80-100-zal, addig ez 60-nal döcög."
Akkor az összes MÁV-os mellékvonalról is elmondható, hogy nem vasút.

"Az útátjárókban komoly sebességkorlátozások vannak neki előírva. ha meg műszaki hiba miatt nem működik a fénysorompó, akkor meg meg kell állnia, ha jól tudom. És amikor megáll, az autós azt hiszi, hogy neki szabad a vásár, és nekiindul."

Ez volna a vasút ismérve? Jó, nem egy okos dolog, de ez a HÉV jellegéből fakad, illetve a balesetek elkerülését szolgálja.

"Oké, Szentendre és Csepel felé van gyorsvasútnak megfelelő bizber, de Ráckeve és Gödöllő felé, ha jól tudom, ez még nincs meg."

És? A MÁV-nál szerinted hány helyen van "megfelelő bizber"? Nézd meg pl. a Nyugatit, Délit, a sor estig folytatható.

Nem a sebesség dönti el, hogy valami vasút-e vagy sem. A HÉV-nél alkalmazott szabályok, a járművek, utasítások, jelző- és biztosítóberendezések mind vasúti rendszerűek. A villamoshoz semmi köze.
Előzmény: v_peti (7678)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7682
még mindig nem tudom, mi az a nagyvasút.


A villamost ne keverjük bele a dologba, mint járművet.
Előzmény: v_peti (7680)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7681

A kisvasútról és a modellvasútról én nem beszéltem.

 

Előzmény: zozimosz (7679)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7680

Másfelől meg többféle vasúti rendszer létezik.

 

Van a nagyvasút. Ahhoz hasonlít a külföldön ismert S-Bahn. (Német nyelterületen ez a neve, máshol másképp hívják.) Ez majdnem ugyanolyan mint a vasút, de egyes vonalain csak személyszálílrtás folyik.

 

Van az LRT. Ez kb. a Hannoveri villamosoknak megfelelő járművekkel lebonyolított forgalmat jelenti. Ezek mehetnének akár Ráckeve felé is. De ezen járművek képesek a villamospályán is közlekedni, legfeljebb nincs ott magasperon.

 

Van a villamos. Ez majndme olyan, mint a rendes villamos, csak egy kicsikét robosztusabb szerkezetű, és képes nagyvasúti pályán közlekedni, nagyvasúti áramrendszerrel. Ld. Karsruhe, Kassel...

 

Van a távolsági villamos: Ez közönséges villamos városon kívül. Pl. Liberec

 

Van pl. a Badeni HÉV: Ez majdnem villamos csak HÉV-es pályán is közlekedik.

 

És van még számos ezekhez hasonló közlekedési eszköz, ami a villamos és a naygvasút között helyezkedik el valahol.

 

zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7679
Még mindig nem tudom, mi az a nagyvasút, kisvasút, modellvasút....
Előzmény: v_peti (7678)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7678

Jó, kifejtem:

 

Ugyebár a HÉV a nagyvasúthoz szeretne hasonlítani, de ez nemigazán megy neki.

Miért?

 

Mert amíg egy tisztességes gyorsvasút megy 80-100-zal, addig ez 60-nal döcög.

Az útátjárókban komoly sebességkorlátozások vannak neki előírva. ha meg műszaki hiba miatt nem működik a fénysorompó, akkor meg meg kell állnia, ha jól tudom. És amikor megáll, az autós azt hiszi, hogy neki szabad a vásár, és nekiindul.

Oké, Szentendre és Csepel felé van gyorsvasútnak megfelelő bizber, de Ráckeve és Gödöllő felé, ha jól tudom, ez még nincs meg.

 

Sok helyen a településen keresztül megy, és emiatt esetleg nem mehet gyorsan, vagy ilyen helyeken, de csakis ilyen helyeken, és nem a nyílt pályán, az útátjáróban lassítania kell. Ez a HÉV jellemzője, önmagában még nem lenne gond. De amikor pl. a Soroksári úton a kapubejárók miatt kell döcögnie, annak nem szabadna előfordulnia egy igazi gyorsvasútnál. Legyen kiszolgálóút, és kevesebb átjáró!!!

 

Na nagyjából ezek azok, amik miatt a HÉV nem igazi vasút. Pedig jó lenne, ha azzá válna.

 

 

 

zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7677
Keleti Pu. nem a városban van? Vagy a Boráros tér állomás? Mindkét helyen vonatok közlekednek, tudtommal.
Előzmény: v_peti (7672)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7676
Egy dízelmozdonynak nem mindegy, hogy melyik normál nyomtávú pályán közlekedik?
Előzmény: zozimosz (7675)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7675
A dízel-, gőz-, és a villanymozdony, illetve a dízel- és a villany motorvonat között tényleg nagy különbség van.
Előzmény: v_peti (7672)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7674
Úr Isten, 1re szörnyűbb.
Mit jelent az, hogy nagyvasút? Már nagyon kíváncsi vagyok rá!
Előzmény: v_peti (7672)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7673
Ezt fejtsd már ki légy szíves!
Meg azt is, hogy a "pálya mega bizber" miért "nem annyira vonatos"!
Előzmény: v_peti (7671)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7672

Nagyon nem mindegy, hogy milyen vasút. Mert nagyon mások a műszaki paraméterek. Igaz, jelenleg egyre több országban léteznek vegyesüzemű rendszerek, amikor pl. a villamos megy a nagyvasúti pályán. Vagy vonat a városban.

 

Előzmény: zozimosz (7662)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7671

Csak hobbim a vasút. És a HÉV-en sokkal ritkábabn utazom, mert elég messze lakom Bp-től. Ezért nem is igazán értek hozzá. Csak azt tapasztalom, hogy a jelenlegi rendszerben sikerült a villamos és a nagyvasút hátrányait egyesíteni a HÉV üzemben. :(

 

 

 

Előzmény: zozimosz (7660)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7670
Kérdezzük meg szakértőnket, v_petit, ő majd megmondja erről a frankót!
Előzmény: zozimosz (7669)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7669
Különben, biztos vagyok benne, hogy sok MÁV-vonal, valamint a HÉV- és metróvonalak is szeretnék, ha ilyen biztberük lenne, csak a pénz....
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7668
Na neeeee
Előzmény: lbence (7667)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7667
Akarom mondani a HÉV... ;)
Előzmény: lbence (7666)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7666
Jaja, központból felcsavarnak egy gombot, oszt akkor megy a vonat.
Előzmény: zozimosz (7665)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7665
Csepel belterülete modellvasutas jellegű. A biztber szintúgy.
Előzmény: v_peti (7658)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7664
Ja, és akkor hogyan akar hozzászólni vmihez, ha nincs köze hozzá?
Előzmény: werk25 (7663)
werk25 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7663
Egy HÉV mániásnak nem kell érteni a HÉV-hez, de illik. :)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7662
És különben is, mi az, hogy nagyvasút meg LRT, meg hasonlók?
Nem tök mind1, hogy milyen vasút?
Nagyvonat, kisvonat.....
Előzmény: v_peti (7658)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7661
Dehogynem.... annyi van, hogy okoskodik ezen témakörben.
Előzmény: zozimosz (7660)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7660
Bocsika, Te mivel foglalkozol különben?
Sok közöd nem lehet a vasúthoz.
Előzmény: v_peti (7658)
GenYo Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7659
Az az Elektra nem igazán "vonatos" "bizber". Ollan nőies... :DDD
Előzmény: lbence (7657)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7658

A pálya eléggé vonatosm mégh nem is teljesen nagyvasúti. Bár Csepel belterülete azért nem annyira nagyvasúti jellegű. De pl. ott vannak az útátjárókra vonatkozó szabályok, amik maximum egy gyorsvillamosnál lennének jók, de nem egy nagyvasútnál.

 

 

 

Előzmény: lbence (7657)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7657
Aha... És a "pálya mega bizber" miért "nem annyira vonatos"?
Előzmény: v_peti (7656)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7656

A villamos és a nagyvasút közti különböző vasúttípusokat (Ide tartozik a Badeni HÉV avagy a Wiener Lokalbahn és a BKV-HÉV is.) nem könnyű pontosan besorolni, hogy mennyire vasúti vagy nem vasúti jellegűek, így ezzel kapcsolatban csak eléggé szubjektíven lehet írni.

 

Előzmény: lbence (7655)
lbence Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7655
Köszönjük, szakértő úr, kérjük, meséljen még ilyen okos dolgokat..........
Előzmény: v_peti (7654)
v_peti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7654

Az már vonat. Mert a műszaki paraméterei a vonatokra jellemzőek.

De egy HÉV-es Bobo 10 teherkocsival is vonat. Csak a pálya mega bizber nem annyira vonatos. Úgyhogy akkor vonat közlekedne nem egészen vonatnak való pályán.

 

Előzmény: zozimosz (7653)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7653

Műszaki okok nem támasztják alá egy vasúti járműről, hogy milyen vonat.

Ha a HÉV-hez is Stadler motorvonatokat hoznak mint a MÁV-hoz, akkor az már vonat szerinted? Ami nem is lenne rossz, sőt!!!!!!!!!

Előzmény: v_peti (7650)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7652

Szia Bazsi:

 

Nem az áramnemet nem értem, hanem azt, hogy melyik vonatról mire lehet átszállni?

 

A motorvonatok sem Helyiérdekű Vasutak, csak valaki értelmiség kitalálta, hogy legyen a jármű is HÉV, mint ahogy a vasút neve is.

 

V43-as mozdony is MÁV, nem?

Előzmény: Bazsi75 (7649)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7651

Szia!

 

 

Ki írt arról valamit, hogy a fszt meneszti a vonatot?

 

A vonat menesztése nem csak kézi jelzőeszközzel történhet. Lásd F2 sz. Forgalmi Utasítás.

Előzmény: pakk88 (7648)
v_peti Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7650

Mit jelent az, hogy nem igazi vonat?
Tudomásom szerint megkülönböztetünk 2 nagy csoportot:

 

 

Én nem forgalmi, hanem műszaki okokból írtam ezt. És azt értem alatta, hogy jóval közelebb áll a villamoshoz, mint egy nagyvasúti járműhöz, szemben a HÉV-vel, amelyik ez utóbbihoz áll közelebb. (Bár voltak a villamoshoz közelálóbb HÉV-vonalak is. Pl. Törökbálintra.)

 

 

Előzmény: zozimosz (7647)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7649
"De az áramnem ezt nem engedi.": ezt hogy érted?"

Ezen mit nem értesz? Egyik Ac másik Dc.

"Bobo-ra miért nem írtad, hogy HÉV, hiszen az is zöld!

A fű se HÉV. BoBo a mozdony beceneve nem helyiérdekű vasút. :)))))
Előzmény: zozimosz (7646)
pakk88 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7648

Üdv!

Az nem igaz, hogy minden állomáson menesztenek. Az F2-es 681. pontjában le van írva, mikor kell az FSZT-nek meneszteni+ha a VU előírja.

A jegyvizsgáló nem meneszt, hanam egyes esetekben vonatindítási kötelezettsége van. Pl:Gödöllő-végállomáson.

 

 

Előzmény: zozimosz (7647)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7647
A HÉV-nél minden állomáson menesztenek.
A jegyvizsgáló nem meneszthet, annak más feladata van.
Mit jelent az, hogy nem igazi vonat?
Tudomásom szerint megkülönböztetünk 2 nagy csoportot:
1) Rendes vonat
2) Rendkívüli vonat:
a) mentesítő vonat
b) különvonat
c) szolgálati vonat
Előzmény: v_peti (7637)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.27 0 0 7646
Szia!

Tényleg szépek a képek.
"Szép is lenne, ha ilyen közvetlen átszállási kapcsolat lenne vonatról HÉV-re! De az áramnem ezt nem engedi.": ezt hogy érted?
Melyik vonatról mire?
A motorvonatra többször is azt írtad, hogy HÉV, HÉV szerelvény (ez helyes, de az előző nem), a Bobo-ra miért nem írtad, hogy HÉV, hiszen az is zöld!
Előzmény: MarkPage (7645)
MarkPage Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7645
Köszi a helyesbítést, néhol ezek szerint rosszul értesültem.
A javítást elvégeztem.
Örülök, hogy legalább vki figyelmesenolvas! :-)
Előzmény: Bazsi75 (7641)
Infós Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7643

Jó képek, tetszenek!

 

Az elején szemet szúrt az a két nem biztosított főjelző, ami ugyan zöld indikátorral rendelkezik, de hívó optikával nem. :-)

Előzmény: Bazsi75 (7641)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7642

Nem HáBé hanem Hamster (jöhetne sűrűbben :) )

 

http://hampage.hu/trams/eletkep17/index5.html

Előzmény: Bazsi75 (7641)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7641

Jók a képek de a szöveg tele van hülyeségekkel.

 

Korábban a MÁV színházvonatokat is közlekedtetett erre, de azt egy másik vágányon oldották meg. Azt azóta elbontották, így megszűnt erre a MÁV-forgalom.

 

Ugyanezen a vonalon közlekedtek azok is. És nem bontották el.

 

 

Én nem szüntettem volna meg a színházvonatokat. Jóllehet, a Sorútnál vissza kell fogniuk, de ez miért jelent gondot? Mi lenne, ha a MÁV a vonatok mindkét végére dízelgépet csatolna? Úgy is van rengeteg Bobója...

 

A vonatot a kultúrális minisztérium támogatta. És úgy közlekedtek ahogy mondod :) 2 végén BoBoval. HáBé-nál szerintem egy csomó kép van ezügyben.

 

+ A MÁV-nál tudtommal 25kV van nem 15.

 

A HÉV-vonalon azonban nem lehet tolatómenet, így a vonatot körül kellett járni

 

Nem tolató hanem tolt. Lehetni lehet csak ha nem előről fékezik akkor 15 km/h ami a közlekedésben egy kis kavart okozna. Meg pluszban a bohóckodás, hogy a gép mikor toljon mikor nem.

Előzmény: MarkPage (7640)
MarkPage Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7640

OFF

 

Üdv!

Képes beszámoló egy Cinkotára tartó műhelymenetről:

http://markpage.fw.hu

 

ON

werk25 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7639
Hopp, azokat észre sem vettem.
Előzmény: Infós (7635)
oldtram Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7638
Lenne két kérdésem:

A gödöllői vonalon kiégett szerelvénynek mi lett a sorsa?
A Cinkotai kocsiszínben van még valamilyen öreg mozdony ami életképes?
v_peti Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7637

Ez igaz. De sok vasúttársaságnál már elegendő a jegyvizsgáló is, és nem kell meneszteni. Ez meg nem is igazi vonat, csak egy nagyra nőtt villamos. (Mintha egy csatolt Hannoveri lenne.)

 

Előzmény: zozimosz (7632)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7636

Szerintem akkor egész egyszerűen nem adnak nekik.Sokmindenre be tudják nyögni azt h nincs pénz.

Amúgy nem tudom van-e értelme bérekről veszekedni és mindenkinél jobban tudni mindent, hogy azok mikből állnak stb.

Inkább a normális munkakörülményekről beszélgetnék el szívesen.Én hallottam olyanról hogy nem volt raktáron szigetelőszalag és a másik üzemegység dolgozóitól kellett kunyizni mert nekik éppen volt, meg 8-as csavarokat kellett használt alkatrészekből guberálni.no comment...

erre azért lehetne pénz.Mert az odáig oké h nincs pénz a béreket emelni és van h prémiumot sem kapsz, de ha normális körülményeket biztosítanának akkor ez bőven elviselhetőbb lenne, mert én úgy ismerem a szerelőket h nagyon szeretik amit csinálnak,de ha így kibasznak velük h szerezz anyagot és vmiből csináld meg a dolgot amit éppen kiosztanak rád azért megértem h nem ájulnak el a boldogságtól.

Előzmény: werk25 (7633)
Infós Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7635
Gondolom törölve lett a 7578 és 7579-cel együtt. Lásd még a moderációs topicot.
Előzmény: werk25 (7634)
werk25 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7634
Hová lett a 7576 hozzászólás?
Előzmény: GenYo (7577)
werk25 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7633
Bocsánat a kotnyeleskedésért...

Van prémium amit kiosztanak mindenkinek, ha mindenki jól dolgozik. Erre van egy keret.
Ha jól értem, amikor valaki hibázik, elveszik töle, egy részét vagy az egészet, és odaadják azoknak akik jól dolgoznak.
Van viszont pozitív prémium is amit a kiemelkedő munkáért adnak.
Eleméleti kérdés:
Mi van olyankor ha mindenki jól dolgozik és a pozitív prémiumot kell kiosztani a kiemelkedő munkavégzésért néhány kollégának, az milyen keretből megy?
Előzmény: Méregzöld (7619)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7632
Forgalmi szolgálattevő feladatai közé tartozik a vonatok megfigyelése is.
Előzmény: v_peti (7629)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7631
Jaja!

Különben az az eset IX/a val történt azt hiszem, de ennél a típusnál nem könnyű eldönteni, hogy féken van e vagy nem. Ha 1,8 ason van, akkor azt tuti biztos nem lehet, főleg 617-es pótnál(amelyiknél történt a füstölés)
Előzmény: hamurappi1 (7628)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7630
Szia!

Jó a kép, de én nem a járműre voltam kíváncsi, hanem a közút és a vasút szintbeli keresztezésére.
Előzmény: Airbus A320 (7613)
v_peti Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7629

Mert ha van egy modern bizber, ami ott biztosan megvan, mert ez nem a Gödöllői vonal, akkor mi értelme van 3-4 percenként kimennie?

 

Nálunk ugyebár nincs korszerű bizber, így kell a forgalmi szolgálattevő, oda is, ahol más miatt nem kellene. (Pl. váltókezeléshez a forgalmi irodából.)

 

 

 

Előzmény: lbence (7617)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7628

Szia Méregzöld,

Azért különbséget kell tenni kezdő és gyakorlott motorász között is, gondolom nem egy "gyakorlot" motorász húzzta el, a kieg. féken naradt vonatot, vagy igen?

Ha nem, ugye erre azt lehet mondani, mindenki volt kezdő, és mindenki elkövetet pár hűlyeséget, vagy nem a megfelelő módon járt el.Tehát az dobja rá az első követ  a kezdő kollégára aki nem csinált hűlyeséget.Szerény véleményem szerint igy marha kevesen tudnánk odaállni dobálozni.

No de pontosan nem lehet ilyen könnyen megitélni másokat, át kell élni a szituácóit, igy bárki azt mondhatná a motorász tényleg ügyetlenkedett, de ha ő van ott akkor lehet nem.Jó ez nem kifogás igy első olvasatra tényleg hibázott, a motorász.

De gondoljuk csak végig, ki tud hibázni .... ? Csak az tud hibázni aki dolgozik is!!!

Anno nekem is volt, hasonló esettem, Mogyoródról indulva, ajtózárás után futó utasnak visszanyitottam az ajtót, rögzitőfékre raktam persze a vonatot, de ugye előtte használtam a kiegféket.

Ajtózárás után megindultam, kissé nehézkesen de nem volt semmi baj egészen addig amig el nem hagytuk Hungaroring megálló helyett ahol elkezdett füstölni a nagyegységből az első vezetet kisegység pótkocsijának, mindkét forgóváza felől dölt a füst.

Nos ilyenkor megállhatsz a szilasi ívben "szaladozni", hátha elcsap a másik vonat, és a zúzot kavicsokon hátha megbotlasz, vagy eljutsz szilas megállóhelyig, és ott kezdesz a hiba elháritásához..., én az utóbbit választottam.

Persze rögtön én is rögzitőre gyanakodtam, mert ugye mit használtál utolsóként, és kezdőként nekiestem én is rögzitőféket kitekerni, majd mikor újból elindultam, oldottam a rögzitöt a vonat még mindig fékezödött, és ekkor már sejtettem, hogy a kiegfék a bűnős...

Szóval minden helyzet más, és néha az ember kezdőként nem gondolja végig az adott szituációt, hanem amit megtanult alkalmaza, és mivel utolsónak tényleg rögzitőféket használtam én is erre gondoltam, persze egyszerűbb lett volna, a kiegfékkel "próbálkozni" elöször, mivel pótkocsi, és utána tekerni rögzitőt.De akkor az tünt logikusnak ,hogy ez rögzitőfék lesz.

És erre mondhata Zozi ,hogy ilyenkor jönnek a VBCS-sek mondatai mi lett volna "HA" ... 

 

Üdv Hamurrapi

Előzmény: Méregzöld (7619)
sichonor Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7627
Lehet, hogy nincs köze, de volt.  A lényeg, hogy érti a szerkezetét.
Előzmény: gusttty (7622)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7623

Véleményetek arról, ha valaki nem veszi észre, hogy az pótkocsi kieg. fék nem oldott fel és addig húzza, amig befüstől és az utasok húznak vészfékez, amit nem talál meg... Na itt jöhetnek az indulatos vélemények...

 

Ha egyre gondolunk akkor ez nem egészen így történt. (Akkor pont dolgoztam)

Előzmény: Méregzöld (7619)
gusttty Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7622

Na szasztok, gyíkok!

Majdnem meghaladta a képességeimet ez a regisztrálás. De itt vagyok. Na T. Méregzöld! Egy kezdő motorász -próbáld csak ki- mindent megtesz azért, hogy ne találjanak kivetnivalót a miunkájában (egyenletes gyorsítás, lassítás, etc), és mégis kevesebbet kap, mint aki "jól dolgozik". Itt a ledolgozott évek a mérvadók. Aki 30 éve motorász, másfélszer annyit kap, mint egy kezdő. Van benne tapasztalatom. És a kezdő vonatán utazva el tudsz aludni, a tapasztalt motorászén nem. Bocs, de nagyon fel tudja b...húzni az agyam, ha vki olyan beszél a bérekről, akinek köze nincs hozzá

Előzmény: Méregzöld (7619)
V46 021 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7621

 

Csak, ha muszáj... :-)

 

A muszáj pedig nagy úr, mert ha bent megy ki...  :-)

Előzmény: Vendégsín (7618)
V46 021 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7620

 

...nem érdeke senkinek a bérelvonás, az egy eszköz a jó munkavégzés elismerésére...

 

Ezt idén megtapasztaltuk!

Előzmény: Méregzöld (7619)
Méregzöld Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7619

Hi Evribádi!

 

Akkor néhány gondolat a bérgazdálkodásról, hogy lezárjuk ezt a "dilettáns :))" eszmecserét...

 

A bértömeg részei:

  • alapbér
  • vonzatok (du, éjsz, túlóra, stb.)
  • szabadság
  • prémium
  • jutalom
  • egyéb (pl: AFI, AFT, stb.)

Tehát a jutalom nem a prémiummegtakarításból van, hanem az egy külön rész. A prémiumelvonás, nem megtakarítás, hanem egy felosztásmódosítás - aki jobban dolgozik, többet kap -

 

A bérfelhasználás felülről korlátos, tehát túllépni nem lehet, megtakarítani nem kell, ebből az következik, hogy minden vezető érdeke, hogy felhasználja az összes bért...

 

Ebből meg az következik, hogy nem érdeke senkinek a bérelvonás, az egy eszköz a jó munkavégzés elismerésére...

 

De talán beszéljünk olyanról, amiről többet kell tudni minden motorásznak, például mi a Véleményetek arról, ha valaki nem veszi észre, hogy az pótkocsi kieg. fék nem oldott fel és addig húzza, amig befüstől és az utasok húznak vészfékez, amit nem talál meg... Na itt jöhetnek az indulatos vélemények...

 

Talán mindenkinek azzal kellene foglalkoznia, amihez ért, vagy kérdezzen mielőtt kijelent valamit...

 

Majd jövök...

 

Vendégsín Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7618
Tényleg mindig kimegy? Vagy ez nem mindig kötelező neki?

Csak, ha muszáj... :-)
Előzmény: v_peti (7614)
lbence Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7617
2. részhez:

Miért olyan nagy dolog ez? A HÉV-en is van ilyen hely.
Előzmény: v_peti (7614)
GyöBzs Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7616
Az új hidat hogyan kell elképzelni? Felül lesz a vasút?
Előzmény: Dash 9 (7594)
CTrainee Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7615

Szia zozimosz!

Műszaki jellemzőkre gondoltam,de főként arra lennék kíváncsi, hogy azonos sebességnél a három paripának kb. mennyi a fékútja. és utasításokra, hogy náluk mennyi van. (több - kevesebb). Lenne még egy álltalános kérdésem is, hogy szerinted(-tetek) a HÉV -nél mikorra várhatóak új szerelvények, és milyen műszaki adottságuak lesznek?Vagy ilyenek még terv szinten sincsenek?

Előzmény: zozimosz (7600)
v_peti Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7614

A HÉV (Wiener Lokalbahn) belső része villamos jelellegű, közös pályával. A külős rész meg LRT-jellegű, vasúti pályával, vasúti bizberrel, és tehervonat is közlekedik egyes szakaszokon. Bár mintha a saját vonali teherszállítás mintha régen ott is intenzívebb lenne, a felhagyott vágányokat látva. Viszont a cég a saját vonalhálózatán kívül is (ÖBB hálózaton) továbbít tehervonatokat.

 

Érdekesség: Ott jártam egy állomásukon. Egy fő szolgálattevő (pénztáros is, bár van automata is) volt ott. Minnde személyvonathoz kiment, és intett egyet a vonatnak.

(csúcsidőben 7/8 perces követés van irányonként. Így 3-4 percenkpént ki kell mennie. (Tényleg mindig kimegy? Vagy ez nem mindig kötelező neki?)

 

 

Előzmény: Airbus A320 (7613)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7613
Sajnos olyat nem mert csak 3 megállót mentünk vele.Viszont ami nagyon érdekes volt ,hogy a villamosokkal egy sínen megy és van ahol egy kb 2-3Km alagútba bemegy .Van ott 3 megálló a föld alatt és van 3 elágazás(váltó).Szóval nagyon érdekes Bécs közlekedése. Ezt a képet az alagút egyik megállójában csináltam.Tudom bemuzdult de nincsen jobb...
Előzmény: zozimosz (7603)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7612
Igen, így van, csak kár hogy visszahozták!
Előzmény: Infós (7611)
Infós Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7611

Belül?! :-)

 

Észre kell venni, nem ráírni! ;)

Előzmény: werk25 (7610)
werk25 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7610
Hol a plusz? :-)
zozimosz Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7609
De lehet, hogy értelmeztem félre? Ha igen, akkor bocs azoktól, akik úgy érzik magukról, hogy meg lettek sértve általam.
Előzmény: zozimosz (7608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!