Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.05.26 0 0 60961

ket egymas feletti ablak, vizmertek, meroszalag.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (60959)
gaby2 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 60960

Sziasztok! Egy kérdésem lenne a szakikhoz, hozzáértőkhöz.

Tárgy: lakásfelújítás. Szeretném a konyha padlószintjét a nappali és a fürdő szintjéba hozni. Feltörtem a járólapot, alatta van a régi járólap, feltörtem azt is, mert elég lazának tűnik. Így a szintkülönbség kb. 2-2.5cm. Ugyan az egész még nem került feltörésre, de abból indulok ki, hogy az egész felületen ennyi. Kb. 18m2-ről van szó. Mivel tudnám ezt a különbséget kiegyenlíteni, lehetőleg minél olcsóbban? Cement esztrik megfelelő volna-e ilyen vastagságban? Köszönöm.

hantorish Creative Commons License 2014.05.26 0 0 60959

Van egyébként bármilyen olyan eszköz, amivel pl a födémvastagságot ki lehet deríteni komolyabb bontás nélkül? Illetve, hogy fut-e pl bármilyen fűtéscső, elektromos vezeték, vagy bármi abban a részben, amit bontani szeretnék (Valamilyen ultrahangos eszközszerűre gondolok). Amit persze esetleg lehetne bérelni akár egy napra valahonnan?

 

 

Előzmény: KömKel (60957)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60958

Vizszintes vagy függőleges szerkezet? Ha függőleges (fal) akkor ha túl magasról öntik a zsaluba akkor szézosztályozódik, alul jobban látszanak a kavicsok, darázsfészkesnek mondják. Ilyenkor a kavicsok között hézagok vannak. Ha vizszintes a szerkezet akkor eltérő a két rész konzisztenciája (kb. viztartalma)

Előzmény: DCSNZS (60952)
KömKel Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60957

99%, hogy nem tárolják sehol.

 

Tudni kellene milyen vastag a födém, valamint lemérni a főfalak közötti távolságokat, és igy meg lehet tippelni miből épült.

(miből van a fal, milyen vastag, hány szintes az épület)

 

Ha nem szabvány fesztávok vannak, akkor valószinűleg acél gerenda, poroszsüveg betéttel, salakfeltöltéssel.

Előzmény: hantorish (60956)
hantorish Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60956

Sziasztok!

 

A lakásátalakítás kapcsán szeretném megtudni a födém rétegrendjét, viszont a társasházban senkinek nincsenek meg a műszaki dokumentációk. 

 

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket az adatokat tárolja-e bármelyik hivatal, vagy bizonyos esetekben ez visszanyomozhatatlan? (Meg lehetne-e valahonnan tudni pl, hogy ki volt a társasház építtetője?) A társasház 1978 és 1980 között épült. 

 

 

C20NE Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60955

Inkább az első lett rendes, és a másodikat felvizezhették, szokás így spórolni a nem kritikus betonoknál sajnos.

 

A nem egyenletesnek látszó beton , pláne ha sűrűbb, a vibrálás hiánya miatt nem tömörödik rendesen. A hagyományos elterül majd, vagy max egy rúddal megcsömöszöljük ma már nem az igazi...

 

-szerintem!-

Előzmény: DCSNZS (60952)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60954

Ablak felső spalettára xps-t ragasztottam, ezt hálózni kell, ragasztóval behúzni és utána glettelhető rimanoval?

C20NE Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60953

A kádhoz én nem szűkíteném a csövet, mert nagyon lassan fog tölteni, inkább keringetném.  A minimum a 20-as, én a sajátomat 26-ossal kötöttem, a keringető cső bármilyen vékony lehet, nem érdekes.

Előzmény: milyen matracot (60948)
DCSNZS Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60952

sziasztok!

öntöttük önjárós mixerrel a szerelőt, és az első keverés úgy láttam nem lett elég ideig keverve és sóderesebb(sűrűbb) lett.

Miután lebontottam a zsaluzást, mivel a fal alatt van ez a rész láthatóan nem olyan egyenletes mint a többi hanem kavicsosabb

 

Csak túlreagálom ugye?

Szeretném hogy minden jó legyen

KömKel Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60951

Általában 20-as ötrétegű cső szokott lenni a belső vizvezeték.

Előzmény: milyen matracot (60950)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60950

Ertem, koszi a tippet, meg meggondolom. Viszont keringtetoag nelkuli esetben mennyi lenne a minimalis belso csoatmero?

Előzmény: KömKel (60949)
KömKel Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60949

Ilyen távolságra már érdemes berakni egy keringetőágat.

Ez azt jelenti, hogy beraksz még egy csövet, rá egy mini-keringetőszivattyút, amit mondjuk egy mozgásérzékelő kapcsol. 

 

Amint belép valaki a fürdőbe, bekapcsol a keringetőszivattyú, és mire eljut a kézmosóig addigra ott a melegviz felesleges folyatás nélkül.

 

Pénzügyileg sosem fog megtérülni, de komfortban mindenképpen jobb.

Előzmény: milyen matracot (60948)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60948

A kazantol a fuggolegesen kb. 8 meterre levo kad es mosdo csapokhoz kellene vinni a hasznalati melegvizet ugy, hogy minel kevesebbet kelljen kifolyatni, mire feler a melegviz. A ket csap tipikusan nem lenne nyitva egyszerre. Mi a legkisebb belso csoatmero, ami megfelelo lenne erre?

 

Esetleg van mas egyszeru megoldas, minta csoatmero minimalisra vetele?

 

Koszonom a valaszt elore is.

milyen matracot Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60947

Koszonom a pontositast.

Előzmény: KömKel (60945)
tgwh8 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 60946

Kedves Urak.

Ha a ház egyik fele 10 centi hungarocellt kapott, akkor a másik felére lehet-e modernebbet tenni? Hasonló tulajdonságokkal pl. vékonyabbat, keményebbet (ami pl. ,,baleseteknél'' nem törik be)?

Ha hőhidakkal meg penésszel jöttök, akkor azt nem tudom :D egy kb. 40-50 éveshez toldottak egy új részt, és jelenleg az új és a régi is le van szigetelve, tiszta káosz... a penész valószínűleg megmarad, mert alul-felül kizárt hogy leszigeteljék, így marad a szellőztetés, az új ablakok mellett körbe meg rendesen jön a hideg télen, gondolom szakik építették be azt is...

KömKel Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60945

150 kb a tervezés (felmérési tervek, és új kialakitás tervei), és 15-25e az illeték, plusz térképmásolat, egyéb francok.

Ha kérnek statikát is, vagy településképi véleményezést, akkor az még rájön pluszban.

Előzmény: milyen matracot (60944)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60944

Ja, es mi az a ~150 koltseg? Tervezes vagy valami sohivatali sarc?

 

Előzmény: KömKel (60933)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60943

"de én sokszor azt tapasztaltam, hogy segítenek is, csak sunnyogni nem szabad."

 

Én azt tapasztalom, hogy a többi hatóságnál is így van ez (plusz nyugodtan ide lehet venni az orvosokat is pl). Sokkal célravezetőbb az egyenes, korrekt beszéd, az érdeklődés, mint a sunnyogás és mismásolás. És ez így is van jól.

Előzmény: Alex7777 (60941)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60942

Koszi a valaszt. Igen rosszul hangzik, hogy a hivatalos ut 500k-t csinal a 300k-bol... No comment.

Előzmény: KömKel (60933)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60941

Szép mentalitás, nem magába száll, hanem kiszúr mással. Igen ilyen esetben a hatóság se tud mit tenni, törvény köti és el kell járnia, esetleg a bünti kiszabás csökkentéssel tud csinálni valamit. Az ilyen eltitkolt dolgokra harapni szoktak. Vagy ha a tervtől eltérnek, akkor kemény büntik vannak.

Amúgy azt írtad, hogy direkt a pénzbeszedésre mennek, de én sokszor azt tapasztaltam, hogy segítenek is, csak sunnyogni nem szabad.

Előzmény: KömKel (60940)
KömKel Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60940

Sajnos nem rendesség kérdése.

Ha a szomszéd pl bejelenti (vagy más "jóakaró"), vagy esetleg a szomszéd épitkezik valamikor, és az akkori helyszini szemlénél kiderül, hogy a korábbi légi fotókhoz képest más az épület, akkor kötelesek eljárni hatóságként.

10 év pedig hosszú idő, mire elévül a dolog. :/

 

Most van egy olyan ügyem, hogy az engedély nélkül hátsófronton megcsinált átalakitási munkákra a figyelmet a kőműves hivta fel, mert szarul dolgozott és el lett zavarva a pitsába. Tett egy névtelen bejelentést, hatóság kiment, most fennmaradási engedélyt kell rá csinálni, plusz lesz majd birság.

 

Tudom, hogy drága a tervezés, meg az illetékek, meg az e-naplós baromság is drágitja a dolgokat, de elég kockázatos ezek nélkül.

Előzmény: Alex7777 (60939)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60939

Építési hatóság merrefelé ilyen? Nálunk nagyon rendesek, eddig 3x kértünk halasztás hátralévő munkákra, mindig megadták. Vagy ez nem rendesség kérdése? Nem tapasztaltuk, hogy a büntetés lenne a fő céljuk.

Előzmény: KömKel (60935)
KömKel Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60938

Az országos jogszabályok szerint nem engedélyköteles, viszont a települések a HÉSZben 90%-ban engedélykötelessé tették, vagy legalábbis településképi véleményezés kötelessé.

Előzmény: joevagyok68 (60936)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60937

homlokzati kep megvaltoztatasa engedelykoteles. elvileg akar a szin megvaltoztatasa is az.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (60936)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60936

En csak 'elvileg' kerdeztem ! :-) 

Ha valaki rossz viccbol csinal ilyet....belekotnek akkor abba, hogy megvaltozott a haz 'kinezete' ?

Csak , hogy buntethessenek...

Vagy tenyleg engedelymentes es megepitheto ebben az esetben ?

Előzmény: KömKel (60935)
KömKel Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60935

Ez még kb viccnek is rossz :P

Amellett hogy teljesen használhatatlan.

 

Mivel van neki tetősikablaka, ezért TALÁN rá lehet fogni lebukás esetén, hogy ki volt vágva egy szarufaköz, mert egyébként a normál szarufakiosztásba nem fér bele egy tetősikablak. De próbálj meg egy olyan hatósággal vitatkozni, amelyiknek az az érdeke, hogy téged megbüntessen...

Előzmény: joevagyok68 (60934)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60934

Es mi van akkor, ha ugy csinal az ember 'kutyaolat', hogy 2 gerendakozbe ablak, a kozte levo gerenda 'leburkolva ' ? 

Akkor nem kell engedely ? Hisz nincs nyulva tartoszerkezethez... ?!  :-) 

Előzmény: KömKel (60933)
KömKel Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60933

Ha hivatalosan nézzük, akkor épitési engedély köteles a dolog, mivel tartószerkezethez nyúlsz.

Ennek a költsége ~150e Ft+illetékek, tehát olyan 200e körül van.

 

(Ha megcsináltatod enélkül, és lebuksz, akkor kapsz pár százezres birságot, plusz engedélyeztetned kell másfélszeres illetékkel.)

 

Kb 2-300e Ft egy ilyen kutyaól kialakitása, mérettől függően. (nemrég számoltam ki egyik ügyfélnek, akinél ugyanezt kell csinálni)

Előzmény: milyen matracot (60932)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.24 0 0 60932

Van egy nyeregtetos hazban a nyeregteto egyik oldalan ket tetosikablakos szoba. Ezeknek a tetejet szeretnem kiemelni egy darab "kutyahazas" megoldasra. Igy a fuggolegesen beepitett ablakokkal nagyobb hasznos ter lenne a szobakban. Ehhez 5 egymas mellett levo szarufat kellene megemelni vagy kivaltani. Az acsmunkanak (cserepezes, szerkezetvaltoztatas, lecezes, stb.) nagysagrendlieg milyen anyagkoltsege es munkadija van?

 

Ez a haz utcarol nem latszo oldalan lenne. Erre kell tervezes es engedellyezes? Ha igen, akkor azok milyen arban vannak?

 

Elore is koszonom a valaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!