Keresés

Részletes keresés

PRAETORIANUS Creative Commons License 2007.05.29 0 0 207

Ehe, köszi...:)

Egyenlőre nem kell, mert működik a barkácsverzió, és így van 3 darabom.

 

Automata porszívóval (olcsóbb verziók) van-e valakinek tapasztalata, javaslata?

Előzmény: SchWimmer (204)
Cornetto33 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 206

Ezek szerint senkit....

C.

Előzmény: Cornetto33 (205)
Cornetto33 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 205

Hfokjelentés:

A hét elején már beleugrottam 21,5 C fokos volt....brrr...nem volt forró.

Ha valakit érdekel jövő héten tesztelem a nagyobbik Bertényi-s ellenáramoltatót.

C.

SchWimmer Creative Commons License 2007.05.18 0 0 204
Sziasztok

Örülök, hogy segíthettem. A lámpánál az előző "mester" túlhúzta a tömszelencét, attól repedt meg. Némi tömítőmaszával orvosoltuk a hibát.

Én általában minden medencéhez építek külön porszívó csatlakozót, hogy ne kelljen azzal a tárcsával szarakodni, így az ügyfél azt nem is kapja meg. Ennélfogva rengeteg különböző méretű porszívó tárcsa van a raktáramban. Preto, gyere, és válogass.

üdv
PRAETORIANUS Creative Commons License 2007.05.09 0 0 203
Astral 300 wattos, de szerelési hiba okozta a repedést szerintem.
Előzmény: CsomóBill (201)
Cornetto33 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 202

Vízhőfok jelentés:

Eddig nem ment fel 18 C fok fölé....ami még azért rohadt hideg. (Fűtés nélkül)

Nektek medddig ment fel idén?

C.

CsomóBill Creative Commons License 2007.05.08 0 0 201
Örülök, hogy megoldódtak a problémáid! Jó lenne, ha megtudnánk milyen lámpa az ami ilyen törékeny, hogy elkerülhessük.
Előzmény: PRAETORIANUS (199)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2007.04.30 0 0 200

Ma megint barkács szakkör volt...:)

Van ez a tető, amit a szkimmerbe kell tenni porszívózáskor, na abból nekem már kettő ugynúgy elrepedt, és elég drága.

Fogtam egy kis maradék másfeles medence fóliát, és pvc cementtel (tangit) szépen alul felül megfoltoztam.

Majd beszámolok az eredményről.

PRAETORIANUS Creative Commons License 2007.04.24 0 0 199

Béláim...!

Schwimmer olvtársunk hathatós közreműködésével megoldódtak a problémáim.

Találtak egy repedést a lámpámban, illetve a csúszásgátlós részen lévő fúvókáknál ki kellett cserélni a fúvóka alatti részt sima fóliára, mert ott szivárgott.

Ezenkívül a nyomáspróbánál más befúvóknál is volt szivárgás, ez meg az én hülyeségem volt, mert túlhúztam a csavarokat, amik aztán szépen átszakadtak, így gyakorlatilag az összes felső karimát ki kellett cserélni.

De végre száraz az aknám !:)

Cornetto33 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 198

Hali.

Ami lent volt árlista abba a telepítés az ő gépészet összeszerelésük és medence lerakásukat jelentette. a földmunkát és betonozást nem. Az még 300.000 körül van. Ha esetleg Te bonyolítod akkor 100.000-et spórolhatsz ebből.

A másik tényező mi otóberbe csináltattuk, gondolom sejted miért, ilyenkor lehet csavarni már le az árból. (Illetve meglévő kertbe lett rakva és a növényzetnek volt idelye regenerálódni.)

Szerintem ha akarsz most kéregess árakat (lehetőleg minél többet és vidd magaddal, hogy lássák a másik cuccát és ne érezzék, hogy meg vagy.)

Egyébként a én a KÁROLYI KERT-től vettem.(Ók gyártják is nem csak forgalmazzák) Hódmezővásárhelyen vannak, de az országban mindenhol dolgoznak. Én csak ajánlani tudom Őket , korrekt társaság.

Ja, egy jótanács, most lesz CONSTRUMA , használd ki ott lesz mindenki aki számít, és AKCIÓZNAK ezerrel!

C.

Előzmény: kismarci10 (197)
kismarci10 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 197

sziasztok!

Kaptam áralánlatot egy 7x3x1.5-ös polipropilénre, amit 700.000 nettó-éert telepítenének. kicsit sokkallom. szerintetek mennyiből lehet kihozni, telepítéssel együtt? Amit CORNETTO te írtál tavaly, árlistát, azt jónak találom, ki csinálta neked?

kismarci10 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 196
A poipropilén, vagy a fóliás a jobb medence?
Cornetto33 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 195

Na megvan az ellenáramoltató (60m3) kiváncsi leszek milyen lesz. Méretre egy kicsit brutál, de remélem ez teljesítménybe is fog látszani. Májusba tesztelem!

Más.

A Bertényi kijött egy elktromos vízmelegítővel. Van valakinek erről véleménye esetleg tapasztalata? (Mondjuk ez nagyon új , de esetleg más gyártmányal) .

Mennyire lehet kitolni egy 25m3 es medencének a használhatóságát? Egy-két héttel?

C.

ellenáramoltatóvízmelegítő
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.13 0 0 194
Nem rossz gondolat, de igyekezz mielőtt beáll a fagy, utánna már nagy élmény a fürdőzés!
Előzmény: PRAETORIANUS (191)
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.13 0 0 193
Én tudok egy ilyen gumiköteles helyet, de mivel reklámnak nincs helye, ha küldesz emilt, akkor válaszolok.
Előzmény: Cornetto33 (189)
SchWimmer Creative Commons License 2006.10.12 0 0 192


Mail ment a publikus címedre!

Előzmény: PRAETORIANUS (191)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.10.11 0 0 191

Valóban, utána olvastam a nyomásnak...

Kábel eredeti fekete.

Asszem szakembert hívok...

 

Előzmény: SchWimmer (190)
SchWimmer Creative Commons License 2006.10.11 0 0 190
hali

a nyomással én nem vitatkoznék, ha tudni akarod, hogy a csövek épek-e, legalább 2,5-3 bar nyomással kell próbálni. a felhasznált csövek, és idomok 10 bárra vannak tervezve.

az eltorzult karimáid már nem tömítenek, és a fólia alá folyik a víz. cseréld ki azokat a tömítéssel együtt, a tömszelence szilózása semmit sem ér, mert a lámpaköcsög anyaga abs, és ahhoz nem tapad a szilikon alapú ragacs.
a belső gumigyűrű cseréje sokat lendíthet a megoldáshoz vezető hosszú, és problémákkal teli vesszőfutáson.

azt még jó lenne tudni, hogy a lámpához az eredeti zöld, vagy fekete gumikábelt használta-e fel a mester, vagy egyszerűen helyettesítette azt a fehér kétszerszigetelttel.

Előzmény: PRAETORIANUS (188)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 189

Köszi.

Már felvettem a kapcsolatot Bertényivel és szerintem 300 körül ki fogm hozni a 60 m3 -est. Valaki probált már ilyennel úszni?

Közben állítólag létezik egy olyan gumi kötél gyártó cég ami gyárt olyan kötelet ami visszatart mint az ellenáramoltató és nem kerül többe 15.000-20.000 nél. Állítólag egy amcsi oldalon van fent. Megpróbálok beszerezni egyet.

C.

 

Előzmény: CsomóBill (186)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.10.07 0 0 188

Ehe..

Ez a veszély annyira nem áll fenn...:)

A nyomással vitáznék, bár nem vagyok benne biztos, de méterenként 1 atmoszféra a nyomásnövekedés, mindenesetre amikor légtelenítettem a fagydugoknál, hát kapaszkodnom kellett bele.

De szerintem ez is elég volt, mert már akkor elkezd szivárogni, ha épp ellepi a víz a fuvókát, tehát gyak. 0 vízoszloppal felette.

Vettem javítószetteket, holnap elkezdem kicserélni a tömítéseket, meg a karimákat.

Előzmény: CsomóBill (187)
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.06 0 0 187

Te már olyan szakértelemre tettél szert, hogy félhetnek a medenceépítők, rövidesen kemény konkurenciát fogsz nekik jelenteni, ha elkezdel ezzel foglalkozni :-)

Több olyan ismerősöm is van aki így kezdte!

 

Hát az Astral múanyag nem egy életbiztosítás, de valóban nem szabad túlhúzni, mert a múanyagot elég könnyen el lehet törni.

 

Ha jól értem, 2m vízoszloppal nyomáspróbáztál, ami nem túl sok, 0,2 bar. Az üzemi nyomás 0,8-1 bar szokott lenni, szabvány szerint ennek másfélszeresével illik nyomáspróbázni, ami 15m vízoszlop. Bár ha van egy jó hosszú létrád....

 

 

Előzmény: PRAETORIANUS (185)
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.06 0 0 186
A Bertényi 60m3/h is megáll 350.000 előtt, legalábbis úgy emlékszem, nézd meg esetleg a honlapján!
Előzmény: Cornetto33 (183)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.10.04 0 0 185

rájöttem..

 

Ne teflonozzam az 50-est, csak tegyek egy gumigyűrűt rá, és úgy húzzam be, így ha ereszt a tömítés, akkor elfolyik a víz.

Előzmény: CsomóBill (178)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.10.04 0 0 184

Az úgy volt, hogy...

 

A lámpában kinyomtam mindent szelencét szilóval.

A nyomás próbánál a a csőrendszerre voltam kiváncsi, így ledugóztam fagydugókkal a fuvókákat, egybe behajtottam egy 50-es menetest, 2m cső felfele, feltölt , légtelenít, vár.

A másik módszert hogy csináljam?

 

A gyanúm egyébként az, hogy túlhúztam a karimákat, és deformálódtak a gumitömítések, és ezért ereszt. Több alkalommal is ráhúztam a csavarokra, és elég kajakra....

Ha leveszek egy karimát, jól látszik, hogy a csavaroknál össze van nyomódva a gumi.

Astralpool cucc egyébként.

Előzmény: CsomóBill (178)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 183

Köszi.

Ma teszteltük megint. Kb. 10 percet lenyomtam mell úszásba ahogy mondtad ,nekem a még elfogadható kategória. A gond ha egy kicst technikásaban és erősebb tempóba nyomom ott vagyok az ellenáramoltatónál és idegesítő 1 m-ről a vízsugár. Gyorsban abszolút nem tudok úszni. Azonnal ott vagyok a gépnél.

A nejemnek tökéletesen bejön . Neki tökéletes .

Konklúzió szerintem nekem a 60 m3 -es kellene, de ha 350.000.- nél többe kerül akkor ráhagyom. 500-600 e ft-kat nem fogok erre költeni. Akkor marad a nyugdíjas tempó mell úszásba, legfeljebb több ideig tart, hogy elfáradjak.

C.

Előzmény: CsomóBill (182)
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.01 0 0 182

Ami neked be vn szerelve, ugyan az gyárt nagyobb, 60 m3/h modelt. sztem éerdelődj először a medence építődnél, hogy ő nem ismeri-e?

 

A német modell 75m3/h cirka 800.000 Ft.  de az egy Mercedes!

Előzmény: Cornetto33 (180)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 181
Ezt most találtam a neten. Mocskos drága ... Ellenáramoltató "Jetstream TREVI" típusú 40 m3/ h:
470,855.-HUF1
Cornetto33 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 180

Lehet az a bajom, hogy 2 évet úsztam és 3 évet vizilabdáztam, de a letni 40 m3 -es ellenáramoltató nekem egy közepes mellúszásra elég (tegnap 10 percig úsztam egyfolytába).  Ma azért még tesztelem.

Na ezt adnák 270 e.-ért.

Amiket írtál hol lehet megnézni az árát, mert hétfőn el kellene dönteni , hogy ez marad-e vagy veszek másikat.

1

C.

Előzmény: CsomóBill (179)
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.01 0 0 179

Létezik. úgy tudom magyar gyártmányúban van 60m3/h-is, némileg magasabb áron.

Van 75 m3/h is német gyártmány, német áron.

 

Az ellenáramoltatóban egy fontos dolog van, azzal a tempóval, amit 20p ig is tudsz tartani, azzal teszteld. Ha nekidurálja az ember magát, minden ellenáramoltatót le lehet úszni , de ezt csak 30 mp-ig birom én tartani. Ezeket tehát tartós úszásra tervezték.

Előzmény: Cornetto33 (177)
CsomóBill Creative Commons License 2006.10.01 0 0 178

Lámpa: a tömszelencét ellenőrízted, van olyan lámpatest pl. a spanyolok, amin  könnyű túlhúzni a tömszelencét amiért cserébe egy finom kis repedést kapunk. Persze azt hiszem ekkor kifelé menne már a víz és nem a fólia mögé.

 

Fúvóka: a nyomás próbát a fúvókáknál milyen dugóval csináltad? felteflonozott menetes dugóval ami a menetek között tömít, vagy gumi ó-gyűrűssel, ami a tömítőkeret elején tömít? Az első estében egy hiba helyet áthidal az ember. 

Előzmény: PRAETORIANUS (176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!