Keresés

Részletes keresés

Srófos Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10262

Kéményseprők? Ugyan mááá

10 évvel ezelőtt építkeztem, a kéményseprő azért nem akarta átvenni a kéményeimet (egy kéménypillérben 2 gázkémény és 1 kandalló kémény) mert szerinte a tetőkibúvó messzebb van mint ahogy lehet. Egyrészt nem volt igaza mert határon volt, de mindezt a földről a tetőre felnézve mondta, másrészt tudtam mit akar. Kérdeztem, hogy mikor fog azon a likon bujkálni? Azt mondta hogy ez komoly dolog kérem ne viccelődjunk minden vizsgálatkor felmennek és megnézik.

Azóta voltak vagy kétszer, a kapuban tartották a papírt hogy írjam alá, hogy megnézték és minden OK. Mondtam, hogy húzzanak fel a tetőre mert ez komoly dolog kérem...

Jó majd visszajövünk... azóta is jönnek

Előzmény: Kristof71 (10260)
Kristof71 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10261
Kedves kollégák! Ugye senkinek sincs zalai tányéros sarok zöld színben? Na ugye. Halásztelken egymásnak adtuk a kilincset egy meló miatt amit a meglévő anyagokból nem lehet kivitelezni. Kb hárman hívtatok, hogy van e zöld tányéros sarokcsempém és rájöttünk, hogy ugyanarról a munkáról van szó. Nekem van, de nem bontok meg egy komplett kályhát csak a sarkai miatt, hogy legyen. A kályha csak egyben eladó, ezt Ti, kedves kollégák, megértitek.
Kristof71 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10260
Mióta szabályzott tűzzel foglalkozom számomra kiderült, hogy MINDEGYIK kéményseprő korrupt és csak a pénzt szedik be. Legutóbbi kályhaépítésemnél ÉN végeztem el a kéményseprő munkáját, mert baszott legolyózni a kéményt, holott tudta, hogy jön a kályhás és építés előtt, ha már kikérik a szakvéleményét akkor le is kell golyóznia a kéményt. Ez az előírás. Két órát vett igénybe, mire végeztem és kikapartam INGYEN a kéményt ami tele volt hungarocellel, madárfészekkel, valamint beledobált építési hulladékkal, ami megállt egy keresztbe fordult hungarocelen. Ha nem lövöm be a vésőszárat ez ki sem derül és frankón megfullad mindenki a házban. A szaros kéményseprőt megmentettem egy jó kis börtöntől.

Uff
Előzmény: Törölt nick (10257)
kutyala Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10259
mindent értek. stilisztikailag ez a hozzászólás kifogásolhatatlan. én végig ezt hiányoltam (vártam).

Előzmény: Tejminátor (10255)
Athes Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10258
Köszi, de még keresek olcsóbbat. Ha nem találok megoldást, akkor megveszem :DDD
Előzmény: tűz_tér (10206)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10256
értem.
Előzmény: Pitylogós (10253)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10255

Fórumos kommunikáció egyik sajtossága, hogy az ok okozati dolgokat valahogy nehezen akarják megérteni. konkrét esetben is nam azt akartam írni, hogy a kéményseprők korruptak ( ez egy mellékterméke volt az eseménynek, mintahogy arra is írhattam volna példát, hogy mennyire korrektek, mivel ebben is volt részem ), hanem az volt a lényeg, hogy dolgot előírtak nevezetesen egy félkész háznál, hogy hová tegyem szellőzést, majd néhány évvel később életveszélyesnet titulálták. Ez is csak arra volt reakció részben, hogy korábban hihetelen ( nem igaz ) és arra, hogy mint a korábbi példákban láthattuk minden vásárló ( megrendelő hülye ).

.

Szakember az természetesen szakember, de azért valahol az egy minimális követelmény, az olyan szakemberekkel szembe, akik szakvéleményeket írnak minősítenek, legalább önmaguknak ne mondjanak ellent, és rövid történet minden egyes szereplője sajnos ilyen volt de inkább nem részletezem, és nem is akarom folytatni.

.

Azt már meg sem merem kérdezni a szakemberektől, hogy azon kémény, amelyre már eredetileg is úgy éplült, hogy kandalló kémény, így van feltüntve az eredeti tervdokumentáció és így kaptam meg az engedélyt, hogy most mit mondanának. Akkor azt írták elő, hogy tilos bélelni, mivel kandallónak készült, csak belülről és kívülről kikell vakolni, továbbá volt egy előírás, hogy milyen távol lehet tőle az éghető anyag. Most jó eséllyel előírnák, hogy kötelező bélelni, és gyanítom, hogy esetleg még vállakozót is tudnának ajanlani, és azon se lepődnék meg ha mindezt a kéményseprők végeznék, hogy biztosan szakszerű legyen és semmi gond ne legyen a kivitelezés során.

Előzmény: kutyala (10254)
kutyala Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10254
az állítás tartalmát nem is vonta senki kétségbe...
Előzmény: Törölt nick (10249)
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10253
A kék lángból úgy lesz sárgás-vöröses, hogy a kerámiából készült fadarab-utánzatok anyaga valahogy katalizálja az égést és "megfesti" a lángot.
Előzmény: HegyenVolgyon (10250)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10252
Egyszer találtam egy linket amin egy olyan vízteres kandalló volt, ami üzemeltethető volt fával, és gázzal is. (kicsit amolyan fából vaskarika fíling) Amikor kialudt a tűz automatice átváltott gázra, ha jól emléxem telefonról is vezérelhető volt. Fogalmam sincs hogyan oldották meg biztonságosan az átváltást meg az üzemeltetést, de,hogy Mo.-n biztos nem engedélyeznék az tuti. (bár ki tudja)
Azt meg sejthetitek,hogy az ára nem két fillér
Előzmény: HegyenVolgyon (10250)
Tom525 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10251
Ok. Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (10231)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10250
Ritkán értek egyet Pelletdokival, de ez most velős volt.

Ha értelmes helyre, mondjuk nem ablak alá sikerülne tenni egy ilyen Zeuszt, azt ugyanúgy körbe lehet építeni, és még ugyanolyan kandallószerű, szép lenne, mint a másik, leszámítva a saroküveget. Valóban nem mindegy, hogy 700.000, vagy mondjuk 300.000 a Zeusz ára, meg a plusz anyagok, meg az esetleges munkadíj...

Azért kérdeztem a kék lángot, mert a gáznak amennyire én tudom kék a lángja, akkor is, ha kandallóban ég, nem másban.
Egyébként a "valódi kandalló"-hoz több ok miatt sincs sok köze szerintem:
Alapból már a gáz miatt ugye. Adott hő leadása gázzal jóval drágább lesz, mint fával.
Olyan hőt soha nem fog adni, mint tíz-tizenöt kiló jó fa parazsa, vagy ha igen, leeszi a gatyádat is.
Akkor ott van az is, hogy ebből korom, kosz, kifüstölés, kéményseprő soha nem lesz :-)

A helyedben elgondolkodnék ezen a Zeuszos megoldáson.


Támadt egy ötletem: Központi fűtéses, vízteres, kondenzációs gázkandalló.
Előzmény: Törölt nick (10247)
tűz_tér Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10248
Még az egyenes üveges sem jön ki kompletten kivitelezve 700.000.- Ft alatt, és ha nem a társasház legfelső szintjén laksz, akkor az engedélyeztetése reménytelen ügy.

Ez az ára annak, hogy a társasház-lobby kijárta, ne kelljen tartalékkéményt építeni.
Előzmény: indifv1 (10246)
indifv1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10246

Azért szerintem látványban, esztétikailag sem

egy kategória a kettő:

 

Zeusz Fég Zeusz Gázkonvektor.

Gázkandalló Gázkandalló

Ennek a gázkandallónak is van egy tűztere- üvegezett két oldalról, plusz kupolája.
Nagy hőt ad le, tehát építéséne egy valódi kandalló nehézségének felel meg. Csupán az égéstermék elvezetése lehetővé teszi társasházi kivitelre. Ezért itt kérdezem, mert pl hasonló fázisai lehetnek egy cserépkályhába illesztett tűztér munkálataival. Nem kell leszólni, csak mert nem kéményes. Szerintem ettől még szép.
Előzmény: indifv1 (10245)
indifv1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 10245

Igen, Látam én azt a Fég Zeusz (70-80 e Ft-os) terméket, de az
nem valami szép mint a képen látható kivitel. Azt hiszem ebben
nem nehéz egyetértenünk. Szóval nyitott a kérdésem továbbra is.
Lehet ilyet találni itthon, s megfizethető kivitelezőt?

Levegő vs. oxigén... ott a pont. Gyorsan írtam, meg amúgy sem vagyok
szaki, hogy minden részletet vágjak. Laikus vagyok a kéményes és
gázos/egyéb fűtésű megolakások terén. Panelből jöttem. ;-)

A láng szinét nem tudnám megmondani, de elég szép, látványos és
esztétikus a kivitel és fűt is. Nekem ezek a mérvadó szempontok.
A középpen lévő cuccoka tűztérben az nem fa, hanem egy kerámia
szerű alkotás utánzat a fa helyén és az hevűl át vörösre. A lángot
pedig a gáz égése adja. Mivel valódi láng igy nagyon szép.

(Ilyet szeretnék, de nincs rá sajnos 1 millám, mint amennyit
az importőr szeretne a linkjén. Annál sajnos sokkal kevesebb van.)
Előzmény: halaloszto (10244)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10244
csak hogy tudd: "A lényege, hogy nincs
kéményre szüksége, egy csővőn szivja be a levegőt elégeti és
ugyanazon cső másik részében elvezeti az égésterméket. "

a parapetes konvektorod pontosan igy mukodik. 100%-ban.
ez a kandallo egy olyan parapetes konvektor, aminek van ablaka. lehet is ilyet venni, csak az konvektornak nez ki, nem kandallonak. Feg zeusz latvanykonvektor neven kell keresni.

vajk

Előzmény: indifv1 (10237)
Srófos Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10243
Ha a kályha mindkét helyiségre méretezve van és a lefalazásokat is meg tudod csinálni, akkor az "alul és felül kisablak" helyett miért nem nyitod ki teljesen a falat és működne hagyományos, két helyiséget fűtő cserépkályhaként.
Előzmény: Törölt nick (10238)
dako60 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10242
Egy kicsit OFF-os leszek, de hát ezt nem hagyhattam ki.
" A lényege, hogy nincs
kéményre szüksége, egy csővőn szivja be a levegőt elégeti és
ugyanazon cső másik részében elvezeti az égésterméket. "
Ha ilyen létzezik akkor le kéne védetni, mert eza 21sz. legnagyobb találmánya, a levegőt elégetni. No comment.
Előzmény: indifv1 (10237)
Srófos Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10241

"Szóval rengeteg előnye van és valódi kandalló"

 

Bocsi, nem akarom leszólni a dolgot, de nekem kicsit fából vaskarika a dolog.

De ez nem is jó hasonlat mert fáról szó sincs :))

Ettől függetlenül olyan helyeken pl. társasház ahol egy valódi kandallót nem lehet építeni, biztos jó alternatíva lehet.

Előzmény: indifv1 (10237)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10240
SZia!

Ez így nagyon jó, de nyomatékosítom, hogy én csak elméleti fejtegetésbe bocsátkoztam múltkor, leírtam, mi logikus szerintem. Nem vagyok kályhaépítő mester.
Utána Dpek már írta is, hogy szerinte ahhoz nem elég egy sima cserépkályha felületi hőmérséklete, hogy jelentősen felmelegítse az ott cirkuláló levegőt.
Mindenképpen kérd ki szakember véleményét, mielőtt nekiállsz.
Előzmény: Törölt nick (10238)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10239
És kék lánggal ég?
Előzmény: indifv1 (10237)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10238
Köszönöm a multkori hozzászolásokat!

Ezek szerint, megoldható, ha a cserépkályha mindkét helyiségre méretezve van.
Amúgy leginkább mégis az volna a jó, ha ez a konvekciós tér benne a kályhában lenne, ezért érdekel, hogy milyen is az a légfűtéses cserépkályha, és ami a legfontosabb, hogy a teljesítményének hány %-át adja le a csempéken, és mennyit a rácson konvekciósan.
Józsi



(Így szinte a kálya fele a konvekcíós térben van.)
Előzmény: HegyenVolgyon (10117)
indifv1 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 10237


parapet gázkandalló


A képen látható paprapetes zárt égésterű gázkandallóhoz hasonló
termék kivitelező van Magyarországon?

Tudtok olyat aki olcsón kivitelezne egy ilyet, ami a képen látható?

Parapetes konvektoromat cserélném ilyenre. A lényege, hogy nincs
kéményre szüksége, egy csővőn szivja be a levegőt elégeti és
ugyanazon cső másik részében elvezeti az égésterméket.
Szóval rengeteg előnye van és valódi kandalló. meleget ad, s
látványos és még kémény se kell hozzá.

Jelenleg csak egy importőrt találtam, de az baromi drágán csinálja. És a
tűztértnek is eszement ára van.

dako60 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10236
Akkor a szerelők egy nem tudja, mit hogyan kell szerelni, milyen méretben. Nálam 22-esre van szerelve pedig tudták, hogy majd később jön a vegyes is a gáz mellé.
Előzmény: Törölt nick (10235)
dako60 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10234
Szia Doki!
Nem kaptam választ a 10204 hsz.-re Köszi.
a kályhás Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10232
Szegény idióta:))
A részeg rugdossa a kapualjban az ajtót mert az valamiért nem nyílik ki pont akkor amikor éppen Ő szeretné.
Kiszól fentről az egyik -addig békésen alvó lakó,a másodikról(jóakarattal a hangjában):
-Ne rugdossa kérem, mert még lemegy a politúr!!
Mire a részeg:
-Nem baj ,hadd jöjjön!Majd jól belerúgok abba is!!

........Hát,sajnos ilye emberke vagyol Te is!Mégha, egyet is kell értsek veled abban a vonatkozásban,hogy egynémely kéményseprő valóban így viselkedik ahogy írtad,magam is tapasztaltam.De ezt inkább nem ragozom ma,holnap inkább vevő vagyok rá:))
Erre a fórumr az emberek tanácsárt járnak nem őrjögeni,és rágni a facipőt.
Kellemes pihenést az építő kollegáknak,valamint egy szem andaxint a feszültebbeknek....:))
Előzmény: Tejminátor (10228)
beetee Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10230
Reméljük ezzel pontot tehetünk az itteni ámokfutásodra...
Előzmény: Tejminátor (10228)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10229

Ebbe azért nem vagyok 100%-an biztos, azonban a ház 8 évvel ezelött épült és már akkor is úgy készült, hogy itt kandalló lesz. Az hogy vizes arról még fogalmam se volt, azonban most Karácsony elött ( mikor máskor ) besz@rt a cirkó, részlegesen. Ez azt jelentette, hogy éjszaka többször felkeltem, mivel nem ment fűtés, ez fél-egy óra rugdosást jelentett, nőim nyüszögtek, hogy nincs melegvíz, tehát elég morcos voltam!

.

Szakember nincs, telefont nem veszik fel és ennyi! Akit elértem, Ő pedig olyan volt, hogy inkább nem ragozom tovább!

.

8 év alatt leharcoltuk a lakást, ha a mostani felújítással nem végzem el, akkor valszeg újabb 8 évet kell várni! 

Előzmény: Srófos (10226)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10228

Ma fogtam magam: felhívtam a mintaboltot, hogy javasoljanak szakembert. Megadták a márkaszervíz telefonszámát, felhívtam őket elmondtam nekik szóban, hogy miről van szó, átküldtem a rendelkezésre álló anyagot.

.

Megköszönték, és azt mondták, hogy 2-3 napon belül megküldik az árajánlatot.

.

Ennyi a történet. Azt sem tudom kivel beszéltem, azt se tudom hány éves, és azt se tudom, hogy hány gyereke van.

.

Ha bárki meg akar sérteni munkával, nyugodtan tegye, felhatalmazom rá, és még meg is köszönöm, de sajnos az elmúlt 50 évben nem találkoztam ilyen emberrel. Mégegyszer elnézést, hogy ilyen hülye voltam, hogy számomra vad idegen embernek egyszerűen oda akartam adni, most megkapja egy másik vad idegen!

 

.

Üdv és csókoltok mindenkit!

Előzmény: kutyala (10225)
Tom525 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 10227

Kedves Doki!

 

10096 - 98-as hozzászólásra kérlek ne felejts el válaszolni!!

Legalább annyit írhattál volna, hogy elírás és továbbítod az illetékesnek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!