Keresés

Részletes keresés

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10323
Egy képet még tudok mutatni az ezt megelőző állapotról. Amit az előbb láttatok, az a megépítés második munkanapja.
7,5 cm Ytong előfalazatra van a félbevágott erősen rusztikus dísztégla van ráburkolva flexibilis csemperagasztóval, fuga nélkül, a tűztér felőli oldalakon L alakba vágva.
Ez a két oldala. A padka rész szintén ez a dísztégla, de egyben, két szál 10-es vassal alul merevítve, összeragasztva.
Amit ezen láttok és alul, azok 20x20-as vörösmárvány járólapok, nem polírozott, hanem csak vágott szerintem, mert nem fényes, szintén rusztikus hatású. Direkt törkedtem a durva, csiszolatlan megjelenésre, nem akartam sima tükörpolír márványokat, meg íves áthidalókat. Valószínűleg fa sem lesz rajta, mármint párkány gyanánt, ha tudom oda is olyan lapot teszek.
A jobb oldali fal mögött lent még van egy konnektor az esetleges ventillátornak.

Első nap:

Előzmény: Srófos (10321)
Flagstaff Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10322
Látom a nyers tégla nem csak az én perverzióm. :-)
Előzmény: HegyenVolgyon (10320)
Srófos Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10321

Na ez az!!

 

Ez volna ennek a topiknak az értelme :)

Szerintem sokan díjaznák ha bemutatod folyamatában az építést.

Előzmény: HegyenVolgyon (10320)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10320
Sziasztok!

Kandalló lesz a Temporisból:



Srófos Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10318

Ne aggódj!

Ha valaki az EDILKAMIN-ról nem áradozik azonnal megkapja, hogy negítív reklámot csinál ennek az egyébként hiper szuper terméknek :))

Még mielőtt doktor úr támad ide írom, hogy : Az Edilkamin nem rossz.

Előzmény: oktatoka (10315)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10317
Köszönöm, de tényleg nem kell fáradni. Értelmetlenül meg nem akarlak futtatni!
Előzmény: Törölt nick (10311)
oktatoka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10316
Még annyit szeretnék, hogy ha valakinél olasz légfűtéses tűztérbetét műlödik, szívesen várom a tapasztalatokat akár privátban is! Előre is köszi!
oktatoka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10315

Szegeden voltam, a nevét nem tudom, de nem is írnám ki. Én senkinek nem szeretnék sem reklámot, sem ellenreklámot csinálni, csupán mint tájékozatlan vevő keresem a számomra leginkább megfelelő megoldást. Ezért is vagyok itt, hogy információt gyűjthessek a megfelelő ár-érték arány megtalálásához. Bárki véleményét szívesen meghallgatom - és az ellenvéleményeket is! Hangsúlyozom: a tapasztalatszerzés most a legfontosabb célom, bár minél többet tudok a témáról, annál bizonytalanabb vagyok. Na ezért vagyok kíváncsi MINDENKI véleményére!

Azt még hozzá kell tennem hogy nekem kif. tetszenek a Ti készülékeitek.

Előzmény: Törölt nick (10291)
andrago_ Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10314
Sziasztok! Van itt valaki, aki vállalna vízteres kandalló bekötését központifűtéses rendszerbe? Valami olyasmi kellene, ami a képen van. Somogy megyében, Fonyódon kellene elkövetni...
siokemeny Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10313
Főleg, hogyha a kéményseprő(mester) még mellette épületgépész is.
Előzmény: Törölt nick (10290)
tűz_tér Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10312
Ugye akkor most madárnyelven ledegradáltad a két tűzteret?

"Ezzel a mondattal igencsak "megent" reklám szagú lett a dolog. Igaz az is hátrányod, hogy két igen nagy kereskedő van a környezetedben, tehát neked létkérdés más gyártó termékeit eladnod."

Ezt kifejtenéd bővebben?
Előzmény: Törölt nick (10309)
dako60 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10308
Ritkán olvasok ennél pofásabb mondatot itt, ez teljesen így igaz.
"Nem az a drága, ami többe kerül, hanem ami nem váltja be a hozzáfűzött reményeid."
Előzmény: tűz_tér (10306)
tűz_tér Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10307
Építésre biztosan kötelező a 3 év.

Előzmény: Tom525 (10294)
tűz_tér Creative Commons License 2009.03.31 0 0 10306
Miért baj, ha a kereskedő elmondja a tapasztalatát? Ha korábban forgalmazta, csak van valami oka rá, hogy már nem.
Nem teregetett ki üzleti titoknak minősülő dolgokat, pusztán a termékről beszélt.

Ha csak az ár számít, tudok tűzteret 80-100 e Ft-ért, forgalmazzuk azt. Pl. mi a véleményed az A1 vagy a B1 francia tűztérbetétről? Fele annyiba kerül, mint az Ecostar, pedig ugyanakkora (15 e Ft-ért van hozzájuk öntvény pillangószelep is).

Nem az a drága, ami többe kerül, hanem ami nem váltja be a hozzáfűzött reményeid.
Előzmény: Törölt nick (10291)
kutyala Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10305
nekem ugyanez volt a személyes tapasztalatom az idro50nel. pelletdoki, sajna ez van, nem negatív reklám, de tényleg nem úgy nézett ki nekem, mérnök - de nem gépész - embernek, mint egy profi cucc a 21. századból. hamár dízel puntó, pesze gondolhatunk a csokítóra is...

Előzmény: HegyenVolgyon (10298)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10304
Nem mondod...
Előzmény: Törölt nick (10303)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10302
Ha GYÉmánt korongra gondoltál, tudtommal azt is flexbe, illetve bocsánat, sarokcsiszolóba teszed bele nem?
Előzmény: Törölt nick (10300)
Srófos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10301
ha nem kaptam volna gyárit én biztos megpróbálom össszehozni a Baumaxosból
Előzmény: HegyenVolgyon (10299)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10299
A samottot nem lehet flexelni? Én simán megpróbálnám. Egy nútot belemarni biztos menne. Majd minden tüzépnél, de pl.  Baumaxban is van mindenféle méretű samott tégla.
Előzmény: Srófos (10297)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10298

Szia!

 

Szerintem azért ajánlotta vízteresben, mert a vízteres részét tekintve valószínűleg technológiailag fejlettebb, mint más típusok. Amennyiben én tudom, nem sok vízteres alternatíva van. És valószínúleg jó a garanciális hátér is.

Viszont mint tűzteret, szerintem nem lehet egy lapon említeni a franciákkal, és ezt arra alapozom, hogy nemrég egy áruházban belebotlottam egy IDRO50-be, és -nem tudom, hogy is írjam, hogy senkit ne bántsak meg- kidolgozásban, szofisztikáltságban, dizájn téren és úgy általában látszatra is messze elmarad pl. egy Astrától.

Hangsúlyozva, hogy a vizes részén kívül, egyrészt mert olyan nincs az Astrának, másrészt ahhoz nem tudok hozzászólni.

 

Ez az én véleményem, nem szakvélemény, lehet erősen szubjektív is. És persze ettől még lehet jó tűztér is, mert - a (majdnem) klasszikus hasonlathoz nyúlva-

hiába jóval kifinumultabb egy benzines Xantia, sok esetben mégis egy dízel Punto a jobb megoldás.. :-)

Előzmény: oktatoka (10288)
Srófos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10297

Igazán nincs mit!

Ha esetleg nem járnál szerncsével, pelletdoki egy korábbi hozzászólásában írt olyasmiről, hogy lehet valahol méretre vágatni. Biztos segít, ha olvassa.

 

Hahó pelletdoki!!!

 

Előzmény: katter03 (10295)
katter03 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10295
Szerintem nem "az utcát fűtöttem", ugyanis a primer levegő olyan 15-20%-ra volt állítva :)))

Viszont akkor a lényeg, hogy elvileg cserélhető. Ezek alapján holnap akkor bekocogok a boltba, ahol vettem és vásárolok. Köszönöm a hozzászólásodat!
Előzmény: Srófos (10293)
Tom525 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10294

Doki!

 

Egy kérdésem hozzád:

2003-as fogyasztóvédelmis törvény az építési termékekre 3 év kötelező jótállást ír elő.

Akkor ez vonatkozik a kályhákra, betétekre, építésre?

Srófos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10293
A repedés oka általában a túlfűtés. Lehet, hogy sokáig és sok primer levegőt kapott. Szóval lehet, hogy az utcát fűtötted? :-))
Előzmény: katter03 (10289)
Srófos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10292

Cserélhető!

 

Nekem is elrepedt az egyik keresztirányban, most cseréltem.

A tűzterem márkaboltjában vettem a pótlást. Az enyém nút-féderes kialakítású így viszonylag könnyen kijátszható volt a helyéről. A visszarakással tököltem egy darabig de összejött.

Előzmény: katter03 (10289)
katter03 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10289
Sziasztok!

Korábban már kérdezte egy emberke, de nem láttam érdemi válkaszt, ezért most én is megkérdezném. Szóval lemezkandalló, a hátsó samottok keresztirányban elrepedtek (nem tudom miért). A lényeg, hog vajon ezeket ki tudom én cserélni otthon, vagy ezeket gyárilag belerakták és ameddig tart addig tart, aztán kandalló kidob?

Be vagyok gyulladva, hogy nem tudom kicserélni. Kérlek, mondjatok valami bíztatót.

Előre is köszi, üdv: kzs
oktatoka Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10288
Sziasztok! Ma voltam egy helyi kereskedőnél, ECOSTAR tűzteret keresve. Nagyon leszólta, mondván hogy már nem is forgalmaznak az adott gyártótól csak vízteres kandallót. Állítása szerint mind a minőségével, mind a hatékonyságával rengeteg volt a baja, ezért ajánlott is helyette egy francia betétet, persze másfélszeres áron. Korábban egy másik kereskedő is a franciát-egy másikat-ajánlott.Megtudja-e mondani valaki hogy miért ez az ellenszenv az olasz gyártóval szemben? Tényleg ennyivel rosszabbak? Akkor a víztereset miért ajánlják? Az nem ugyanaz a cég? Én egy elérhető árú tűzteret szeretnék, de nem is szeretnék később sem szívni vele..
Vélemény?
Palga79 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10287
Hello!

Köszönöm előre is a szaktanácsadást!
Szóval az alaprajz:



Hasznos alapterület (garázs nélkül) 110nm, belmagasság 1,6m.
- A kémény Leier LSK20-as, 6,6m magas, a háztartási helyiség falába "integrálva". A bekötőnyílás középpontja 186cm-re van a padlótól.
- A szobatermosztát rádiós, jelenleg a képen is ábrázolt TV tetején figyel, de bármely helyiségből működtethető.
- Jelenleg egy 24kW-os kondenzációs kazán fűti a képen pirossal ábrázolt radiátorokat, valamint huzamosabb kinti hideg esetén a padlót is. Padlófűtés hat körre van bontva és a 3 hálószobát és garázst kivéve minden helyiség alatt kígyózik. A radiátorok az alacsony (42-46 fokos) előremenő vízhőfokra vannak méretezve. Időjáráskövető funkció is van, de gondolom ez már nem befolyásol semmit a kandalló projektben....
Egy helyi vállalkozó "helyszíni szemle" után az Edilkamin Ecostar Piana-ját (a ventillátoros verziót) ajánlotta. Voltam is nála az üzletben, csak Edil tűztereket forgalmaz.... Na meg volt egy ASTRA de azt aranyáron mérik, nem is nagyon említette meg...

Előre is köszönöm a fáradozást!

P. Gábor
Előzmény: tűz_tér (10196)
Srófos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10286

"Egy ellenőrző T-idom kupakjának a letekeréséhez mióta kell gázszerelői igazolvány?"

 

Nem akarok az urak vitájába beleszólni, de szerintem itt messze nem arról van szó, hogy a kupak letekeréséhez ért-e valaki vagy sem. Sokkal inkább jogosultság és garancia kérdése a dolog. Ha erre a kéményesnek van jogosultsága(papírja) és az általa végzett beavatkozás nem okoz garanciavesztést akkor tegye. Ha ez nem így van akkor meg még akkor se tegye ha egyébként a dolog egyszerű és nyilvánvaló.

Előzmény: siokemeny (10281)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10285
Nem is akarnám az igazamat bizonyítani.

Amilyen az "adjonisten", olyan a "fogadjisten".
Előzmény: Törölt nick (10283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!