Keresés

Részletes keresés

Debilgirl Creative Commons License 2010.06.13 0 0 32411
Így viselik a kicsik a hőséget! Tudom, hogy aranyosak, de nagyon sajnálom őket!

[url=http://i.imagehost.org/view/0061/F_nyk_p0835][img]http://i.imagehost.org/t/0061/F_nyk_p0835.jpg[/img][/url]

[url=http://i.imagehost.org/view/0676/F_nyk_p0837][img]http://i.imagehost.org/t/0676/F_nyk_p0837.jpg[/img][/url]

Másképpen nem tudtam megcsinálni sajnos, mert túl nagyok a képek, de itt mindenki megnézheti az én kicsikéimet. Ezen a képeken is látszik, hogy a kislány akit műtöttek teljesen rendbe jött és mostanra felszedett pár grammot és mára már teljesen egészséges lett.
Debilgirl Creative Commons License 2010.06.13 0 0 32410
Itt van a nyári kánikula és azt szeretném kérdezni, hogy mivel tehetném elviselhetővé ezt a hőséget a deguimnak? Kapnak minden nap hideg friss vizet reggel és délután, valamint hűtött friss uborkát és egyéb lédús zöldségeket.
Bár nagyon aranyosak amikor el vannak terülve, de azért sajnálom is őket, mert tudom, hogy még nekem is elviselhetetlen a hőség, nemhogy még nekik azalatt a nagy puha bunda alatt.
Van valami tippetek, hogy mit csinálhatnék szegényekkel??
szekelya Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32409

:(((

 

 

Nekem is van két hetek óta gyógyulgató harapásom... természetesen a két mutatóujjam hegyén... csak hogy a legrosszabb helyen legyenek... :S Mindkettő Mázlistól van, és nem értem, miért! Az egyiket akkor kaptam, amikor az állát vakargattam, a nagy kéjelgés közben egyszer csak úgy belém harapott, hogy roppant, a másikat meg 1-2 héttel később úgy kaptam tőle, hogy nagy érdeklődve jött szaglászni a ketrechez, aztán egyszer csak belekapott... Komolyan nem értem. :(

Előzmény: Gamgee001 (32404)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32408
Mondjuk jó lenne tudni, mennyi a póló, hogy egyet, vagy hármat rendeljek...
Előzmény: AgathaChristie (32407)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32407
Ajtócska! Ma megyek pólóért, ha kértek, kellene a méret... :D
Előzmény: AjtócskaMuki (32405)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32406
Ha van időtök nyomjátok tele az internetet hirdetésekkel! Mindjárt itt a szünet, csak a hét végéig bírjátok ki!
Én adok fel ilovedegus hirdetéseket, csak több időm marad rá, ha nálam rágják a rácsot....

Ja! És küldjetek át édi-bédi fotókat, hogy legyen mire rákattanni!
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32405
Hmmmm....:)....... de nem, ha nálam lennének bevállalnám Frodót, most nyaralunk egy hetecskét és utána felvetem a topicot Dédinek és Mamának, háááátha... Addig a többi pockot ajánlgasd a többieknek! :)
Előzmény: Gamgee001 (32404)
Gamgee001 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32404
Sziasztok!

Kicsit elnyelt a munka, és ez katasztrófális következményekkel járt. Diónak megígértem, hogy kiheréltetem, de mivel még a csapból is beteg kutyák jöttek, így egyszerűen nem volt egy elég nyugodt óránk, amikor műthettük volna. Kivettem az urat kemény 1 hétre, biztos ami biztos alapon. Majdnem négy héttel voltunk az ellés után amikor visszatettem. Rá két napra - az egyetlen napon amikor vidékre mentem hajnalban - egymásnak esett a két degu, Lujzinak leszakadt a fél alsó ajka, Diónak "csak" sebes lett a teljes eleje, és khmm a végén csak összehozták a dolgot. Húgom, aki mindezt látta is, nem mert közbeavatkozni, miután látta, hogy mit szenvedek a Lujziharapásos ujjammal (még mindig fááááj 3 hét után is).
Most van egy irtóra sovány megint vemhes mamám, egy nemtudommiért depis és kissé fogbajossá váló papám, 5 senkinemjelentkezikértük kisdegum, amiből kettő lassan ivarérett lesz..... Szóval erre szép a helyzet.

Ajtócska, megvan asszem SamTöpi másolata, Frodó imád kézben ülni, szalad haverkodni, dettó mint a bátyja.
orsi225 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32403
Ó szomorúság, tarthatatlan állapotok. Négy hölgy a nagy ketrecben apa egyedül a kicsiben, már lassan 2 hete. :(
Már mondtam a kicsiknek, hogy macska-eledelt csinálok belőlük, úgyhogy buzgón imádkozzanak gazdáért. :(
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32402
Nem régen leszedtem a barátnőmről a kedvenc pólóját, és most csináltatok magamnak is, meg neki is belőle, de ha kettőt csinálok a világ legdrágább pólója lesz... Szóval ki kér még, hányat és mekkorát?
szekelya Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32401
Daráld bele ezt is a pépbe! Meg lucernakarikát is. Úgy nem enné? Talán megérne egy próbát.
szekelya Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32400
Pedig már háromszor írtam zsinórban... ezért szedtem most ilyen naggyal... legalább bevált. :)
Előzmény: Kornhofi (32398)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32399
Gondoltam rá már én is, de a kemény dolgokat még nem bírja megrádni. Vasárnap vágtak a fogából. A dió valahogy lecsúszik, de a kedvenc kekszet is csak forgatja.
Előzmény: AgathaChristie (32394)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32398
Ó, ha előbb tudok a Corneregelről... Még van is itthon!

Ma este (iszonyú nehéz szívvel) vidékre kell mennem 2 napra. Addig pesztra gondjaira lesznek bízva a fiúk. Annyira bízom benne, hogy nem lesz semmi gond, mert anyósom nincs igazán a helyzet magaslatán. :( Nem tudom, hogy fog Zebulonnak csöpögtetni, ha még igazából megfogni sem tudja őket rendesen. :( Remélem, a sógorom segít majd neki. Jaj, nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj! Pénteken röpülök haza hozzájuk! (Meg a szemészhez, ha Zebulonnak ilyen marad a szeme. Most úgy néz ki, mintha seb varras seb lenne a szemgolyóján. :( Ugye ez nem azt jelenti, amitől félek???
Előzmény: szekelya (32393)
csutu47 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32397
Szia! Nálam a Pocok volt, aki betegesen imádta a sütőtök bébikaját. Ő is csak azt szerette, bár még azt elviselte, hogy egy kis almásat keverjek bele, de a sütőtök volt mindenek felett.
Előzmény: Kornhofi (32391)
csutu47 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32396
Ó! Mamma mia! Ez aztán a pocok áradat, de édesek lehetnek!
Előzmény: AgathaChristie (32353)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32395
Egyébként éljen a sütőtök! :D
Előzmény: Kornhofi (32391)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32394
Soványan Degesz oda volt a szójakockáért. Merthogy a fogyással az a baj, hogy az izmok is lemennek.
Előzmény: Kornhofi (32391)
szekelya Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32393

Köszi, hogy leírtad ezeket. :)

 

Úgy emlékszem, én egyszer egy húsosat is kipróbáltam, amikor Frigyes már nagyon-nagyon sovány és gyenge volt, mert valami "erőteljesebbet" akartam - és fogyott! :) Persze a növényi rostok fontosabbak deguéknál.

 

CORNEREGEL!!!!!!!!!!!!

 

(Naponta 4-5-ször, az antibiotikum után kb. 0,5 órával, kb. 1000 Ft, recept nélkül kapható.)

 

Az Itrafungolt (vagyis az Orungalt) nekünk is heti váltásban kellett szedni, a májkárosító hatás miatt van így: a szünet arra kell, hogy a mája ne menjen tönkre, hanem tudjon kiürülni belőle a felhalmozódott gyógyszer. (Csak én 6 ciklust csináltam végig, de mint mondtam, valószínűleg a kisebb dózis miatt tartott tovább a kezelés.)

 

A deformácó úgy lehetséges, hogy mivel nem volt rögzítve, ha tényleg eltört, mivel hetekbe telik az összeforrás, közben simán elmozdulhatott, deformálódhatott. - Vagy nem erről van szó, ez csak az én tippem volt. Vagy: a gyökerek sérültek meg, és emiatt változott meg a működésük (fogtermelés). Vagy más... :) Valószínűleg ez is egy olyan kérdés, amire nem kapunk pontos választ, viszont a következményeit viselni kell. :(

Előzmény: Kornhofi (32391)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32392
Van valaki aki be tud fogadni egy-két vemhes nőstényt, esetleg a pasijával?
Áprilisban pakolta össze őket valaki egy nagy ketrecbe, tehát július-augusztusban ellenek, szeptemberre tudnánk nekik gazdit keresni.
5 nőstény 3 hím egy nagy ketrecben, és hatalmas káosz... Az anyák maguk is kölykök... :(
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32391
Próbálkoztam változatosabbá tenni Zebulon étrendjét. Elfogyóban volt a sütőtök papi és a boltban csak a borsófőzelékben nem volt hús. Rá kellett jönnöm, hogy Zebulon gyakorlatilag mindent megeszik... amiben sütőtökös papi van. :-D Zöldborsóra rávetette magát, de amikor az első éhsége elmúlt ott is hagyta. Kapott kanálból egy kis sütőtököset, amit persze nem hagyott ott. Így a maradék borsóba is kevertem sütőtököset és az utolsó falatig elfogyott. Tiszta dinnye! :-D De jobb kedve is volt ma. Bár még sokat kucorgott, de ha kajás zacsi zörgött már ott is volt. Konyhából befelé is úgy gondolta, hogy egy ugrással átszeli az előszobát és bevetődik a bezárt ketrecajtón. :-D Nem tudom, mit nézhetett legutoljára a TV-ben a kis dinka. :-D
De azért megint aggódhatunk... Reggelre még rondább lett a szeme, szemész doki nem volt ma, de másik orvos megnézte, nincs kilyukadva a szeme, de mondta még lehet... :-( Szombaton a tünetek alapján a dokinktól szteroidos szemcseppet kapott. 2 óránként kellett adnom neki és bő 2 napon keresztül ismételtem. A szemész szerint a létező legrosszabb ötlet volt, mert ettől kilyukadhat a szeme. :-( Persze nem haragszom a dokimra, hiszen tényleg mindent megtett, hogy megmentse Zebulon szemét. Meg embereken is tudnak iszonyatos baklövéseket csinálni, pedig ő még el is tudja mondani, mi a baja.
Úgyhogy most abban bízom, hogy a szteroid is olyan gyorsan kiürül a szervezetéből, mint az étel. Valakinek nincsenek infói arról, hogy pl. a szteroid mennyi idő alatt ürül ki egy kis deguból?

Itrafungol adgolása: 1 hétig napi 0,2 ml-t kell adni, aztán 1 hét szünet, majd újabb hét napi 0,2 ml, majd megint 1 hét szünet és végül még 1 hét napi 0,2 ml.

De hogy lehet az, hogy tavaly júliusban leesett, letörnek a fogai, majd szépen 1 hét alatt kinőttek (semmi kócosság, minden sárga), majd következő év május közepére összekócolódtak a fogai és a felsők kifehéredtek???

Szemcsepp mix: Anigent-5 injekció (2 ml), Panthenol injekció (2 ml), Salsol-A infusio (5 ml), Vitamin C injekció (5 ml)
Előzmény: szekelya (32388)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32390
Ez ismerős! Nálunk Mazsi degu volt degu-gyűlölő. Bár ehhez hozzá járult az is, hogy Zebulon féltékeny volt és megtámadta még az elején. Onnantól kezdve a 2,5x akkora deguknak is neki ment. Legjobb védekezés a támadás. :-)
Férjemet imádta (bár Mazsi fiú volt). Talán engem is, de ha mérges, vagy flusztrált volt, mindig rajtam vezette le. Akkorákat harapott belém, hogy hetekig éreztem. :-)
Februárban nagyon fiatalos (1,5 éves volt) és váratlanul elment az örök mogyoróföldekre. :-((( Azóta is nagyon hányzik. :-(((
Előzmény: AgathaChristie (32386)
MINIOR Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32389

"Mondjuk azt nem értem, hogy csinálja azt, hogy éjszaka 160 gramm alá fogy, amikor este az utolsó adag papi után majdnem 170 gramm."

 

Ez még teljesen belefér...

Néhány évvel ezelőtt 9 felnőtt degu étkezését regisztráltam testtömeg szempontjából. Etetés előtt és után mértem a súlyokat, összesen 2x30 alkalom, amiben a legkülönfélébb konzisztenciájú kaják voltak, száraztakarmány is, friss gyümölcs is. Mondjuk, ha nem is nagy statisztika, de valamire mégis jó volt, a végeredmény szerint ugyanis egy evés alkalmával átlag 6,3 grammot hízik, ennyit eszik meg, a fécesz és/vagy vizelet súlya elhanyagolható hibaszázalék, de úgy emlékszem ilyen nem is fordult elő. A szélső értékek 1 és 12 g.

Megj.: a vizsgálat csak részben terjedt ki az ivóvízfogyasztásra, mert adott esetben pl. cukorbeteg degu 12 grammot meghaladó vizmennyiséget is képes inni, illetőleg más folyadékot, tápszert stb stb, és ha pisil egy-kettőt, máris csökken a súlya.

 

(Még valami. Különbség lehet egyes deguk tápanyaghasznosítása között is, lehet, hogy zabál mégsem hízik, vagy kevesebb is elég, mégis hízik. Meg lehet figyelni, hogy vannak gyorsevő, habzsoló deguk, vagy kényelmesen lassan majszolók, még ennek sincs köze betegséghez, ám, ha beteg bárminek lehet jelentősége, de amiket most zárójelben leírtam ez teljes egészében igaz az emberre is, úgyhogy ezen a 10 grammon nincs mit csodálkozni:))

Előzmény: Kornhofi (32384)
szekelya Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32388

Nekem gyakorlatilag csak problémás deguim voltak eddig. :((((( (Egy nem volt az, de rá meg ráléptem.......... :(((((( ) Én is név szerint ismerem mindegyik dokit a rendelőben, és haver vagyok mindegyikkel, de én is segítem őket, ha tudom (pl. gyógyszerkönyv CD-vel - psssssszzt!!! ;)), gyógyszerkereséssel), és volt idő, mikor hónapokon keresztül naponta jártunk oda...

 

Nagyon örülök a jó híreknek! Nekem sajnos nem bontották meg az Itrafungolt, azt mondták, nem tehetik (volt már, hogy kaptunk "elvitelre" gyógyszert, legelőször a Calo-pet is onnan volt egy fecskendőben, de ezt sajnos nem bontották meg). :( Kérlek, írd le, hogyan kell használnotok!!

 

Valószínű, hogy az állkapcsa is akkor deformálódott, amikor leesett szerintem. Lehet, hogy eltört, vagy minimum elrepedt, rosszul forrt össze, elmozdult a foggyökér vagy valami ilyesmi, és az okozhatja a rendellenes fognövést. Viszont akkor valószínűleg így is marad, és rendszeresen kell majd végni a fogait. De ez legyen a legnagyobb baja!!!! Egy kis csippentés pár hetente, semmiség! :)

(Nekem is volt elsőfog-törős degum is, neki is kellett kb. havonta korrigálni. Nyilván nem a kedvenc szórakozása volt, de mi szerencsére otthon is meg tudtuk csinálni körömcsíptetővel. Frigyeském meg hátsó fogas volt szegény... ott kezdődött minden baj. Valószínűleg az ottani elfertőződésen keresztül kerülhetett be a szervezetébe is a gomba. Ráadásul hátsó fogat csak bódításban lehet vágni. /Ha érdekel, visszakeresheted itt a fórumon: 2007. okt. 31-én ment el csórikám. Mindent leírtam előtte is /beleértve a gyógyszerkeresést is./ - Bocs, szómenésem van. :) Persze csak az emlékek...)

 

Mi az a szemcsepp mix? Leírnád ezt is? Érdekelne.

Szaruhártya-sérülésre amúgy még mindig melegen ajánlom a Corneregelt is!

 

Ami a testtömegeket illeti: a különbség, amit mérsz, egyszerűen az evés előtti és utáni tömeg. Nyilván nehezebb, ha tele van a pocija. Ahhoz, hogy megtudd, tényleg gyarapodott vagy fogyott-e, azonos körülmények között kellene mérned. (Pl. mindig etetés előtt.)

 

Tényleg bármivel próbálkozhatsz, csak egye! Bébiételből is sokféle van (pl. borsós, almás-banános), és egyébbel is próbálkozhatsz, mint mondjuk főzelékek, zöldségek turmixolva, reszelt alma - légy kreatív! :)

Előzmény: Kornhofi (32384)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32387
Ezek elég jó hírek! Csupa olyasmi, amin túljuthat, simán előjöttek a súlyvesztéstől, meg az egyéb bajoktól! A mechanikai sérülésekből iszonyú ügyesen gyógyulnak!!! Csak tömjed! :d
Előzmény: Kornhofi (32384)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32386
Azért kellett a megerősítés, mert minden ilyen összeszoktatás némi állatkínzással jár együtt...
A kicsi a férjemet teljesen megfűzte, vele akar lakni, senki mással! :D
Már 162 gramm. :)
Sajnos a fiú deguimat is harapja. A 3 napos kicsiket mondjuk nem, de azóta, hogy látta, hogy simogatom őket, nem áll velem szóba! :D Most pitizhetek megint! Vagy a férjem miatt féltékeny? :D
Csak olyan vigye, aki nem akar unatkozni! :D
Előzmény: szekelya (32379)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.08 0 0 32385
Nektek is! Tegnap legelni voltam: :D

Extra minőségű idén a fű!
Aki tud, most menjen réti füvet szedni! A széles levelű sásos, kalászos, füvekre vadásszatok, és a pillangósokra (lucerna, bükköny, lóhere...), meg nagyon jó még mindig a pitypanglevél is! És gyorsan, mert mennek a csúnya kaszás bácsik is, és nem marad semmi a kisdeguknak!
(Tudjátok: koszos, kutyás, autós, permetezett, helyről, és szúrós, vagy ismeretlen növényt nem gyűjtünk...)

Aki nem tud, azoknak szerzünk majd a Crazy-féléből! Szerintem most már kaszálhatják!
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.07 0 0 32384
Köszönöm szépen az információkat! Úgy látom, Neked is voltak problémás deguid. :-) Én Zebulonon képzem magam. Az elmúlt 3,5 év alatt már bérletet váltottuk a dokinkhoz. :-) (A kutyámmal is ezt a vonulatot követem. :-)) Van, hogy a kettőt együtt viszem a dokihoz.)

Voltunk ma orvosnál és képzeld, a gombára Itrafungolt kaptunk! :-) Nagyon profik voltak. A doki megnézte az interneten az adagolást és kimérte nekünk fecskendőbe, így összesen (fecskendővel együtt) fizettünk 740,- Ft-ot. A szedése kicsit bonyolult, de ebből a szempontból szerencse, hogy Zebulon most külön eszik. :-)
A fogaira sajnos nem kaptunk jó hírt. Az mondta a doki, hogy most jók, de valahogy az egész állkapcsa van elferdülve. Ezt egyáltalán nem értem! Tavaly, amikor leesett és letörtek az első fogai, szépen, ahogy kell visszanőtt minden. Azóta nem tudok róla, hogy leesett volna valahonnan. De akkor mitől ferdült el az állkapcsa? Ezek szerint most 2 hetente vihetjük a dokihoz fogvágásra? Vagy megtanul ezzel élni és végre hajlandó lesz normálisan rágni?

A szemére sokkal jobb hírt kaptunk, mit amire számítottam (már arra is felkészültem, hogy 1 szemű degum lesz). Megfestette a szemét, lámpával megnézte a szemfeneket. "Csak" annyi a baj, hogy elég nagy felületen megsérült a szaruhártyája. Biztos akkor csinálhatta, amikor az előző gyulladástól még össze volt ragadva a váladéktól a szeme és elég sokat vakarta. Kaptunk egy szemcsepp mixet, ami hámosító hatású. 2 hét múlva megyünk kontrollra, addigra rendbe kell jönnie az orvos szerint.

Az étvágyával úgy tűnik nincs baj. Gyakorlatilag 2 nap alatt megette a 4/5-ét a sütőtökös papinak. De csak úgy hajlandó megenni, ha pont annyi szárazat teszek bele, hogy még kicsit folyós maradjon. Ha sűrűbb, akkor bármilyen éhes, otthagyj. :-))) Mondjuk azt nem értem, hogy csinálja azt, hogy éjszaka 160 gramm alá fogy, amikor este az utolsó adag papi után majdnem 170 gramm.
Milyen papival érdemes még próbálkozni?
Előzmény: szekelya (32383)
szekelya Creative Commons License 2010.06.07 0 0 32383
Mielőtt nagyon zavaros lenne :), két különböző deguról van szó: Frigyesemnél késtünk el a gyógyszerrel, vele is fogproblémával és gombával küzdöttünk (viszont ő meg csak 2,5 éves volt!! :((((( ), Ferdinándom gyógyult meg, ma is él és virul (4 éves, és szerencsére fogbaja nincs). :))
Előzmény: szekelya (32382)
szekelya Creative Commons License 2010.06.07 0 0 32382

Látni fogod, ha már szenved! ...  :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((    (Itt az emlékeim sorakoznak... meg a könnyeim.........)  Amíg ő nem adja fel, megérdemli, hogy te se add fel!

Viszont ha ennyi problémája van, azért légy erős, és készülj fel arra az eshetőségre is, hogy nem gyógyul meg! :(((  De addig is, amíg ő kitart, tarts ki te is mellette, támogasd és segítsd, és bízzál! :) A deguk csodálatosan képesek regenerálódni.

 

Ja, és kenjed minél hamarabb a hátát! Ha a gomba bekerül a szervezetébe, nagyon gáz! Ilyen állapotban nem élné túl. (Ne haragudj, igazán nem akarlak riogatni, saját tapasztalatról beszélek!) Ha azt látod, hogy terjed a gomba (ami ilyen rossz állapotban nem is lenne meglepő), akkor lehet, hogy máris az Orungalt kellene bevetned. Nektek így még sikerülhet! (Én amikor ebben a helyzetben voltam, még nem tudtuk - a doki sem nyilván, nem én... - hogy mit lehetne adni, és elkéstünk... :(((( )

Előzmény: Kornhofi (32374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!