Keresés

Részletes keresés

dako60 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10378
Hogy gondolod én felmászni, Red Bull, Red Bull kérem.
Előzmény: Srófos (10375)
Palga79 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10377
Én is így gondolom ahogy Te! Nem nagyon érdekel a csilli-villi félmillás burkolat, inkább legyen a betét profi! végül is ez a lényeg, legalábbis nekünk akik itt okosodnak. Amúgy meg szerintem lehet igen esztétikus kandallókat építeni házilag is -szinte fillérekből- némi kézügyességgel, vagy egy mezei kőművessel kooperálva.
Inkább egy trabi kellene ferrari motorral, mint ferrari trabi motorral...

És mégis mekkora hézagot érdemes hagyni a burkesz és a betét között? Van erre valami aranyszabály?
Más: A kupolát (vagy hogyishívják...) meg lehet építeni tűzgátlós gipszkartonból? Azért gondoltam erre mert akkor azt később az esetleges hozzáféréshez egyszerűen le lehetne emelni a kandallóról. Bírja ez a hőt? Ráadásul marha egyszerűen bele lehetne aplikálni a légkivezető alkalmatosságokat...
Előzmény: HegyenVolgyon (10352)
dako60 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10376
Ennyire rám lehet ismerni.
Előzmény: Srófos (10375)
Srófos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10375
Ez tényleg jó látvány:)) Én voltam az egyik reklamáló, már kezdtem azt hinni, hogy a fekete ember a tetőn ritka mint a fehér holló. De ezek szerint nem. Biztos, hogy nem te másztál fel oda? :))))
Előzmény: dako60 (10374)
dako60 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10374
Már töbször reklamáltatok hogy kéményseprők csak a pénz szedik be és nem csinálnak semmit. Hát itt egy ellenpélda, az ényém még a tetőre is felment és tette a dolgát. Ilyen kotró embert kívánok mindenkinek.
tűz_tér Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10373
Mekkora a kályha kimenő csonkjának külső átmérője?
Előzmény: danielvonjeee (10368)
Srófos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10372
továbbá, ha javasolhatom kérd kia "kémény" topikban "siokemeny" véleményét, úgy tűnik ő érti a szakmáját
Előzmény: danielvonjeee (10368)
Srófos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10371

Szia!

Véleményem szerint akkora csővel kell bekötni, amekkora a kandalló füstcső-csatlakozó átmérője. Persze ez azért  függ a kandallód teljesítményétől és a kéménytől is (átmérő, magasság) Ha a kandalló füstcső csatlakozó átmérője kisebb mint a kerámia kiállás átmérője és ebből kifolyólag belecsúszik a kiállásba akkor még jó lehet, persze ha le van kellőképpen tömítve. Lehet csinálni excentrikus átmeneti idomot, de nem mindegy, hogy hogyan excentrikus. Kérd ki kályhás véleményét.

De szerintem van másik probléma is. Ezzel a kialakítással sok hasznos hőmennyiséget  eldobsz a kéményen, ugyanis a füstcsövednek nincs függőleges szakasza.

Előzmény: danielvonjeee (10368)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10370
"de oké, megértettem, hogy nem én vagyok a közönség, inkább megcsináljuk azzal a kőműves ismerősömmel, akire bármit rábíznék. neki ügyes a keze, ismeri az anyagot, én meg összeszedtem talán annyi infót az utóbbi fél évben, hogy jó legyen a kész mű."

Na ez a jó döntés. Így jársz a legjobban. Olyan lesz, amilyet te akarsz, és nem lesz önérzeteskedés, ha esetleg valamit máshogy csinálnál, hogy ő a kandallósmester, nem te, hanem megbeszélitek. Ő meg meggyőz, ha igaza van. És még lehúzva sem leszel.


"(csak halkan jegyzem meg, hogy vannak olyan szakmák, pl. burkoló, bádogos, kandallós, gázszerelő), akik annyira irreális összegekért dolgoznak, akár más szakemberekkel, akár mondjuk velem összehasonlítva, hogy inkább megcsinálnám magam. sajna időm az nem sok van.)"

Sajnos így van. Tisztelet a kivételnek, mert olyan is van még, de egyre több a vérszemet kapó, lehúzós, nem a minőséget szem előtt tartó, csak minél gyorsabban összecsapó harácsoló. Szerencsére nagyrészt sikerült elkerülnöm ezeket.
Előzmény: kutyala (10364)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10369
Értem. Külső falának belső oldala.

Más: Tesóm teljesen rákattant a tömegkályha érzésre. Kint dolgozik Írországban, és telefonon mindig poénkodunk, kérdezem hogy vett-e már tömegkályhát. Erre ő mondja, hogy múltkor látott a sarki boltban, de nem vette meg, mert egy régebbi típus volt... :-) Bocs, ha nagyon fa, de mi jót szoktunk röhögni rajta.
Lényeg az, ha majd nemsokára jön haza építkezni, ahogy ismerem, biztos nekiáll megépíteni. Akkor majd megkereshetünk ezügyben?
Előzmény: dpek (10365)
danielvonjeee Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10368

Srácok!

 Egy laikus ,kérdéssel fordul hozzátok!

A most épulo házamban,kandalló bekotés elott állok!A kémény kerámia betétje 8mm-el alacsonyabban van mint a gyári lábon álló kandalló kivezetése!

 A kandalló hátsó kivezetésu,tehát vízszintesen megy a cso!a kerámia betét belso átméroje 160mm!

 Mekkora csovet fognak ebbe tenni ,illetve okoz e valami gondot ez a magasság kulonbség azon a 30-40sm-en amennyire a kandalló hátlapja a faltól van!Szokott lenni valami tolerancia ebben az esetben?

 

Errol a tipusrol lenne szó!

Srófos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10367
tehát akkor itt végül is a külső fal belső oldaláról van szó nem?
Előzmény: dpek (10365)
Srófos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10366
Én is pontosan ezt tapasztaltam kedves koléga. De hozzátenném azt is, hogy egyszer egy ilyen vállalkozónak terveztem valamit abszolút reális sőt inkább nyomott mérnökóra díjon és totál ki volt akadva, azóta sem fizette ki. Már nem is kell!!! Valószínű kvalifikáltabb munkának érezte a malter keverést mint a tervezést :) Legyen boldog. Elnézést kérek mindenkitől aki kivétel, nem akarok általánosítani.
Előzmény: kutyala (10364)
dpek Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10365
Úgy hogy a tűztér fala és a külső fal közt megy le a füst a padlószintig.
Begyújtás után 20 perccel annyira ég, hogy gyakorlatilag az utóégető kamrában telibe lángolnak a fagázok, és még a 2 fal közé is jut belőle néha egy kis láng amikor nagy a huzat.
Előzmény: HegyenVolgyon (10348)
kutyala Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10364
Pelletdoki, HegyenVolgyon,

az az összeg több volt, mint az én mérnöki havi fizetésem. sima glettelt-vakolt itong, téglatest forma, ennél egyszerűbb csak az lenne, ha nem lenne körbeépítve. az árajánlatban sajna nem tudom, hogy az anyag benne volt-e egyáltalán (ezt a "mesternek" nem sikerült kifejtenie, kifejezett kérésem ellenére sem), de ha azt levonom, még akkor is a havi fizetésem körül vagyunk. szerintem ez az erős pofátlanság kategória. cirka három estés meló szerintem egy ügyeskezű szakinak. de legyen egy laza hét, akkor is erős túlzás.

de oké, megértettem, hogy nem én vagyok a közönség, inkább megcsináljuk azzal a kőműves ismerősömmel, akire bármit rábíznék. neki ügyes a keze, ismeri az anyagot, én meg összeszedtem talán annyi infót az utóbbi fél évben, hogy jó legyen a kész mű.

(csak halkan jegyzem meg, hogy vannak olyan szakmák, pl. burkoló, bádogos, kandallós, gázszerelő), akik annyira irreális összegekért dolgoznak, akár más szakemberekkel, akár mondjuk velem összehasonlítva, hogy inkább megcsinálnám magam. sajna időm az nem sok van.)

Előzmény: HegyenVolgyon (10363)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.03 0 0 10363
Az a helyzet, hogy nagyon sokan vannak (és hidd el, nem az itt írogatók), akiknek pénz-ékszer nem számít, ők a kandallót nem a fűtőérték miatt, hanem státusszimbólumként építtetik, na jó, mellesleg nem árt, ha ad egy kis meleget, ha éppen ég benne a tűz...
Ezenfelül még gyorsan, a lehető legkisebb felfordulással kész legyen, csak fizetnie kelljen érte, és legyen rá garancia :-)

Nincs semmi baj a kandallóépítőkkel, ők egy szolgáltatást nyújtanak, ennek a célközönségnek.
És ezzel a réteggel sincs semmi baj, mert végülis amíg az egy napi bevétele (jóval) több (orvos ,ügyvéd, politikus, gengszter), mint nekem az egy havi (tűzoltó), akkor ne is gondolkozzon kissttílű sk. építésben, mert az hogy nézne már ki.

Még megjegyezném, amit az árról írtál, szerintem is kb. az lenne a reális, bár azonkívül, amit az előbb kifejtettem, nagyon sokat számít, hogy milyen burzsuj anyagból van a burkolat, mert a kőgalériában, ahol a téglát vettem, is voltak olyan márványfajták, hogy köpni-nyelni nem tudtam a m2 árától...
Szóval így kerülhet egy kandallóépítés tűztér nélkül akár 1-1,5 millába.
Előzmény: kutyala (10358)
Srófos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10360

Ha a hatásokot a fizikai értelemben vett (hasznos/befektetett) deficióját nézzük akkor valóban nem. Kétségtelen, hogy a komfortosság ide jobb kifejezés, de talán konyhanyelven elmegy a hatásfok is. Derékmelegítésre meg valóban Nr1 :))

Előzmény: kutyala (10359)
kutyala Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10359
a hatásfokot szerintem fizikai értelemben nem növeli, csak komfortosabb, főleg ott, ahol bizonyos személyek a derekukat szeretik ropogósra sütni :)
Előzmény: Srófos (10356)
kutyala Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10358
én egy lehető legegyszerűbb burkolatra kaptam olyan árat (munkadíjra!), hogy egyrészt nincs arcom leírni se, másrészt úgy az ötödét tartanám reálisnak. hiába, ezen a területen is vannak olyanok, akik bármit kifizetnek (akivel bármit ki lehet fizettetni). de tényleg megdöbbentem.
Előzmény: HegyenVolgyon (10353)
dako60 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10357
Hát azt a levegő áramlást nem lehet szabályozni ugyanúgy mint a bentit?
Előzmény: Törölt nick (10351)
Srófos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10356

Véleményem szerint a külső falazat nem mindegy. Valóban nem várhatod el a kandallótól ami egy "alul-fölül lukas" szerkezet, hogy cserépkályhaként viselkedjen. De azért mindenképpen előnyös, ha a burkolatnak van egy hőpufferáló képessége.

Nekem egy kályhacsempével burkolt kandallóm van, és a tűz kialvása után még sokáig melegek a csempék, folyamatos üzem esetén pedig forróak. ez mindenképpen hatásfok növelő megoldás, de a mértékéről nem tudok nyilatkozni

Előzmény: Palga79 (10349)
tűz_tér Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10355
Megnyugtató, hogy nem csak én dolgoztam a kiállítás után is :-)

Milyen "mélyre" ment le a csővel?
Előzmény: Törölt nick (10351)
fruju Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10354

Hello Doki!

Neked mi a véleményed (tapasztalatod) a 10350-es kérdéshez?

Örülnék, ha véleményt formálnál....

 

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10353
Ja és még annyit: Ne áltasd magad, hogy a nem home-made burkolatok esetleg jobban működnek, mint amit te lelkesen sok utánajárással magadnak kitalálsz. Csak éppen kipengetsz érte többszázezer forintot.
Én pont így okosodtam az elején. Veszek egy high-tech betétet, aztán valamit rittyentek köré majd, és még így is nagy valószínűséggel bentebb leszek, mint egy olcsó betéttel, építtetve. Ami még ettől is ktghatékonyabb: olcsó betét, sk.

Előzmény: HegyenVolgyon (10352)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10352
Hűha, filozófiai mélységek felé megyünk... Bennem is felmerültek ezek :-)

Lássuk:

Szerintem a kandallóknál a burkolat jelentősége csak a légáram irányításában rejlik.
Megtehetem, hogy a konvekciós burkolat tetején lévő lyukakra ráteszem a csöveket és úgy vezetem ki a kiömlőnyíláson, de ez inkább csak akkor fontos, ha távolabbi helységbe kell vinni a meleget.
Kérdésedre visszatérve a Temporis körbeépítés nélkül, magában is teljesértékű kályhaként funkcionál, mert van lába és burkolata, ha valaki szereti a techno stílust, nyugodtan úgy hagyhatja. A fűtőteljesítmény szempontjából teljesen lényegtelen.

Nyilván van optimális légrés betéttől függően, aminek meg kell lennie, hogy a felmelegítendő levegő áramlásának és hőátvételének aránya megfelelő legyen, de ez a Temporisnál adott a konv. burkolat miatt.

A falazat vastagsága elsősorban statikai okok miatt nem mindegy, más okból szerintem lényegtelen.

Az ytong jó hőszigetelő, meleget tárolni és "adni" nem fog, mindössze könnyű megmunkálása és gyors építése miatt alkalmas ilyen alkalmazásokban. Szerintem.

A tégla (kisméretű, tömör), jó hőtároló, rossz hőszigetelő. Ha van ideje átmelegedni több órás használat során, akkor el tud tárolni egy kis meleget biztos, a mellette elsüvítő átlag 150 fokos levegőtől, akár forró is lesz a külseje, de hamar ki is hűl, cserépályhaszerű hőtárolást nem kell tőle várni.


... SZERINTEM
Előzmény: Palga79 (10349)
fruju Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10350

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni meleg levegő-elvezetéshez: a kandallóm mögötti szobába vezetném át a levegőt, konvekciós burkolat + kb. 1 m NA 160 cső. Alul "hideg" levegő utánpótlás. Fog-e működni kellőképpen a gravitációs cirkuláció, vagy esetleg a hideg levegő-bevezetést spékeljem meg egy NA 100-as kisventilátorral.

Meleget (25 fok) szeretnék a mögöttes szobában. Akinek van ebben tapasztalata, kérem írja meg. Előre is köszi!

Kb. 2 hónapja agyalok rajta, és lassan építeni kellene a tűzhelyet...-)! 

Palga79 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10349
Látom ezt a szép home made kandallóburkolatot. Én is agyalok hogy inkább veszek egy drágább tűzteret és magam kreálok köré egy burkot. De felmerült egy kérdés: az ilyen kandallóknál - mint pl. ez a "szépésjó" Temporis - van egyéb jelentősége a burkolatnak mint a takarás, díszítés? Gondolok arra hogy teljesen mindegy mit és hogyan építek köré? számít a fűtőteljesítmény szempontjából? Mekkora légtér kell a betét és a burkolat között? Mindegy-e h. milyen vastag a falazat körülötte? Ad-e meleget mondjuk a tégla, vagy vakolt itong burkolat, vagy tényleg nincs jelentősége hogy mivel burkolok?
Előzmény: HegyenVolgyon (10348)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10348
Azóta, mióta beírtad, ezen agyalok, de nem sikerül rájönnöm.
Hogy éri a külső falát füst és tűz?
Előzmény: dpek (10347)
dpek Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10347
A tömegkályha külső falát is éri füst meg tűz is ha jól begerjed a 10 kg fa.
Mégse érzek semmi szagot.
Enyém újból van, de szokták bontottból is.
Előzmény: Srófos (10342)
gykari Creative Commons License 2009.04.02 0 0 10346
Abból indultam ki, hogy sokan tesznek tetőcserepet a gáztűzhely sütőjébe. Azt egyszer kell "kiégetni" erős szellőztetés mellett, aztán semmi gond vele.
Előzmény: Csabás (10344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!