Keresés

Részletes keresés

Norka30 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56359

A dietetikusi kérdést játszva is eldöntheted. :) 

 

Ha netán Facebookozol, akkor most éppen zajlik az alapítvány játéka, ahol a fődíj éppen egy egyéni diétás oktatás Zentai Andinál. :) Nem sorsolásos, hanem teljesítményfüggő: ha megosztod az 1% plakátot, akkor minél több lájkot kell rá szerezni. 

 

Másoknak is ajánlom ezt a jópofa játékot, nemcsak az alapítvány hírét viszi, de fel tudjuk hívni a figyelmet arra, hogy mire gyűjtünk az idén. A legjobb post díjáért egy értékes különnyeremény jár. 

 

Egyébként fontos tudni, hogy az IBS-ről beszéltetek-e. A diétás tanácsadás valóban nemcsak a 160 gr matekból áll, és ha IBS-ed van, van pár trükk, amit érdemes megbeszélni, inkább egyéniben. 

Micimalacka Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56358

Mondtad a doktor nőnek az IBS-t? Ha igen, akkor szuedd nyugidtan a gyógyszert. Ha nem jó akár emiatt, akár más miatt, akkor úgyis váltani kell/visszamenni hozzá.

Adagolás: az orvos tudja miért úgy írja fel, nem kell cukorbeteggel összehasonlítani, a miénk másképp működik.

Diéta: csak 160 g tehát a ch mennyiségre figyelsz vagy tudod az egyéb szabályokat, hányszor mikor mit mivel szabad, nem szabad ch típusonként? Ha nem, menj el,m ha igen, felesleges. De máshol dietetikusok sokszor csak cukros diétában jártasak.

Keress rá a nickemre, többször beírtam már a diéáta alapelveket.

Előzmény: hiden (56356)
almirena Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56357

Breyer doktornőnek említetted az IBS-t? Ha nem, mailen is konzultálhatsz vele.

Az IR a cukorbetegség előszobája, azt szokták mondani. Még termeli a hasnyálmirigyed az inzulint, túl sokat is.

Előzmény: hiden (56356)
hiden Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56356

Sziasztok!

Szeretnék tőletek egy kis segítséegt/tanácsot kérni.21 éves leszek idén nyáron,és már majdnem 1 éve diagnosztizálták nálam a PCOS-át.Nagyon sok hozzánemértő orvos után,most pénteken végre eljutottam a Mens Mentisbe Dr. Breyer Helga doktornőhöz.Kedves volt,meg tényleg foglalkozott velem.(bár volt egy pár dolog,amire azt hittem,hogy kifog térni,de mégsem,na mind1)
Szóval nagy valószínűséggel én is IR-ben szenvedek,felírt nekem a Merckforminból napi 3 szemet,de először még első héten egyet,aztán kettőt,és utána 3 -at.Na most én kicsit megijedtem,mert édesanyám,aki cukorbeteg,még ő is csak napi 1 szemet szed,mondjuk azt nem tudom,hogy az IR-hez képest a cukorbetegség komolyabb,vagy nem.Félek a hasmenéstől,mert én egyébként is hajlamos vagyok rá,mivel Irritábilis Bél Szindrómám is van.:/Megszeretném kérdezni,hogy akiknek esetleg nem mút el egy idő után sem a hasmenés,azoknak mit írtak fel?
A másik nagyon fontos kérdésem lenne,hgy a doktornő nagyon "rá akart beszélni" engem erre diétás tanácsadásra ,és nem tudom,hogy van-e értelme elmennem,ha tartom a szigorú 160 ch-os diétát,hogy milyen új dolgokat tudnak ott mondani.Azt szeretném kérdezni,hogy akik voltak már ott ilyenen,azoknak miket mondtak?Most ezen vacilálok nagyon,hogy elmenjek-e ...

Nagyon-nagyon szépen köszönöm előre is!:)

Mbetti2 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 56355

Kedves Fórumozók! Először is elnézést, hogy ismeretlenül írok a fórumotokba!

Mohácsi Bernadett kutató pszichológus vagyok. Kutatási területem a policisztás ovarium szindrómával (PCOS) élő hölgyek pszichés jóllétével kapcsolatos. Munkám fő célja az, hogy a PCOS-es hölgyek olyan pszichés támogatásban részesülhessenek, amely valós igényekre épül, és tudományos alapokon nyugszik. Kutatásom egyik igen fontos része az étkezés, a testmozgás, a saját testtel és étkezéssel kapcsolatos tapasztalatok feltárása. Az alábbi linken elérhető online kérdőív ezekkel kapcsolatos kérdéseket tartalmaz:



http://www.surveygizmo.com/s3/795432/tkez-ssel-kapcsolatos-k-rd-v-2

 

Amennyiben Ön is érintett a PCOS-ben és szeretne hozzájárulni ehhez a kutatómunkához a kérdőív kitöltésével megteheti ezt. A kérdőív előre láthatóan 2012. májusáig lesz elérhető, kitöltése körülbelül 20 percet vesz igénybe. Visszajelzés is kérhető.

Provence83 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 56354
Szuper! Nem kell elore elkuldeni neki, csak vidd magaddal, ott atnezi, de egyuttal kerdez is rola es ugy viszi be a szamitogepbe :-)
Előzmény: mariannvarga (56353)
mariannvarga Creative Commons License 2012.04.23 0 0 56353

Köszönöm, sikerült letölteni:)

Előzmény: Provence83 (56352)
Provence83 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56352
A jelszo: HELGATESZT
Előzmény: mariannvarga (56349)
Provence83 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56351
Varj, megnezem hatha emailben irtak meg, valami tok egyszeru szo amugy.
Előzmény: mariannvarga (56348)
Zemanek Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56350

Én ugyan nem, hozzá járok,d e semmit nem kellett kitöltenem.

Előzmény: mariannvarga (56348)
mariannvarga Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56349

nem tudom megnyitni a kérdőívet, mert jelszót kér:(

Előzmény: Provence83 (56347)
mariannvarga Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56348

hmmm...ezt elfelejtették velem közölni. azt kell kitölteni, ami a bemutatkozó szövege alatt van?

mindenképpen megírom, hogy mi a vélemény róla a vizsgálat után:)

(ami máj.8-án lesz)

 

Előzmény: Provence83 (56347)
Provence83 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56347
Na kivancsi vagyok mi lesz Rola a velemenyed :-) Meg igy forumon senkivel sem futottam ossza, aki hozza jar. De nem is regota rendel ott, kint dolgozott Nemetorszagban. Tudod, biztos mondtak, a mensmentis oldalan ki kell tolteni egy kerdoivet es azzal kell menni hozza.
Előzmény: mariannvarga (56346)
mariannvarga Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56346

Sikerült átkérni magam Breyer doktornőhöz:) igaz, egy héttel későbbre kaptam időpontot, de azt hiszem mostanság ez nem is olyan rossz....

 

Előzmény: Zemanek (56334)
vizicsiko Creative Commons License 2012.04.20 0 0 56345

Nagyon szépen köszönöm a kitöltést!

És mindekinek köszönöm a helyesbítést, ezen túl igyekszem majd inkább a tünetmentességet használni.

Mégegyszer köszönöm, s szép estét mindenkinek!

Előzmény: Norka30 (56344)
Norka30 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 56344

Kitöltöttem, végső soron ez nem a PCOS-ról szól, érdekes is volt válaszolgatni. 

De azt én sem hiszem, hogy meg lehet gyógyulni a PCOS-ből, a múlt idejű fogalmazás kicsit meghökkent.

Tünetmentesség érhető el azoknál, akik keményen odafigyelnek, no meg egy kis szerencse sem árt hozzá... keveseknek jön össze. 

vizicsiko Creative Commons License 2012.04.20 0 0 56343

Bocs, ha megbántottalak, ha nem, hát nem. Szép napot Neked!

Előzmény: Micimalacka (56342)
Micimalacka Creative Commons License 2012.04.20 0 0 56342

a teherbeesés és a kihordása em egyenlő a gyógyulással

Előzmény: vizicsiko (56341)
vizicsiko Creative Commons License 2012.04.20 0 0 56341

Szia!

Azért köszönöm, a szándék is fontos! Én 20 évig voltam pco-s és sikerült belőle kigyógyulnom, a három végighordott terhességem segített benne. Igaz, azóta nem nézték, vannak-e még ciszták, de mivel másodszorra, harmadszorra szinte elsőre sikerült a teherbeesés (és előtte csak fél évenként egyszer volt peteérésem), azt gondolom, igaza volt a nőgyógyászomnak, tényleg meggyógyultam.

A kérdőív adott részét kicsit korrigáltam, ha esetleg mégis lesz kedved valamikor a napokban kitölteni, előre is köszönöm, nagyon sokat segítenél vele.

A legjobbakat kívánom, szép napot!

Ági

Előzmény: Zemanek (56339)
yoyo444 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 56340

Én is hozzá járok és nagyon ajánlom :) Napi 1 új beteget fogad, úgyogy amikor elérhetővé válik új időpontok kérése, akkor egész nap a telefonon kell lógni ;-)

Előzmény: Zemanek (56337)
Zemanek Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56339

Először ki alkartam tölteni, de mivel olyan dolgokat írsz, hogy megyógyulni belőle, nem tettem, mert ebből nem lehet meggyógyulni, csak tünetmentes lehet az embre.

Előzmény: vizicsiko (56338)
vizicsiko Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56338

Sziasztok!
Légyszi segítsetek nekem.

Nagyon-nagyon szükségem lenne a PCOS-sel kapcsolatos egyetemi kutatásomhoz arra, hogy kb. 50-en kitöltsenek nekem egy 15 perces kérdőívet, ami teljesen ANONIM, tehát senki nem fogja tudni, ki töltötte ki. A kérdőív ezen a linken érhető el:
https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_cBKMy8so6v8uA0Q
Nagyon megköszönöm mindenkinek, aki segít nekem ebben.

Üdv.: Ági

Zemanek Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56337

Nem mindig ugyan az van. Nyugi nem lesz gond, sokan szoktak ilyet kérni.

Én Tűű dokihoz járok, nekem Ő az orvos, de hozzá nagyon hosszú a várakozás és nem tudom mennyi új beteget fogad.

Előzmény: mariannvarga (56336)
mariannvarga Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56336

Akkor megpróbálom átkérni magam. Remélem nem jön le gázul, mert már egyszer áttetettem az időpontot, mivel utána derült ki, hogy nem tudok elszabadulni a munkahelyemrl. Ugyanannál az embernél lehet minden nap időpontot kérni?

Provence83 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56335
Ami biztos, hogy en Breyer doktornorol csak superlativusokban tudok nyilatkozni. :-) szamomra O AZ ORVOS! Tudom nyalas vagyok, de ez van :D
Zemanek Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56334

Szerintem kérd át magad máshoz. Breyer doktornőhöz vagy Rentz doktornőhö, Majorról nem sok jót hallottam.

Előzmény: mariannvarga (56333)
mariannvarga Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56333

Sziasztok!

 

Bejelentkeztem mensmentisbe, dr. Major Judithoz. Volt már nála vki? Mi a véleményetek róla? Nem tudtam kihez kérjek időpontot, őhozzá írtak be.

 

köszi

Zemanek Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56332

Mindenképpen mennyél hozzájuk, mert valami komoly gond van az tuti, mert az egy dolog, hogy ir-es vagy, de hogy az lh-fsh ennyira alcsony szerintem nem jó.

Előzmény: yelena92 (56330)
Norka30 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56331

Ha valakit nagyon elfogna a kétség, az ÉnDiétám oldalon ott vannak a szakértő dokik is. Szegény Nas Kati doktornő kissé unja már a leletértelmezgetést, de csinálja böcsülettel. ;) 

És ő azért mégis Tűű doki kezei alatt tanult. 

yelena92 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 56330

Gondolhattam volna, hogy már megint sikerült egy "szakértő" orvost kifognom, pedig már majdnem elhittem, hogy igaza van :/ 

 

Zemanek: második napon volt a vizsgálat, ha jól emlékszem. A cukorterhelésről annyit, hogy én hárompontosat kértem az orvostól, de ő megpróbált győzködni, hogy engem félretájékoztattak, mert olyan nincsen, csak kétpontos. Nem akartam vele vitatkozni, mert hát mégiscsak ő az orvos, dehát... áhh, nem is mondok inkább semmit...

 

Köszi a válaszokat, igazából gondolhattam volna... Ebből mens mentis lesz, anno már volt időpontom, de le kellett mondanom, lehet, hogy holnap fel is hívom őket és kérek egyet újra.

 

Előzmény: Ediina (56328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!