Keresés

Részletes keresés

jamesz64 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 1435

Ma kicsit gépészkedtem a présen. Van vele meló bőven, a nem megfelelő javítások, karban tartások hibáit mind sorra ki kell javítani mindent pontosan beállítani.

Megmértem a munkahenger rúd átmérő az 70mm az úthossz az 200mm.

Előzmény: Törölt nick (1433)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1434

Sajnos nincs adattáblája, így semmit nem tudok róla. A sebessége  szerintem jó lesz /remélem/.

Majd Olaj csere után kiderül, hogy a motor fordulatszám változtatással mennyire tudom a sebességét növelni.

A nyomóerőt ki tudom számolni, ha szét kell szedni megmérem a dugattyú átmérőt, a nyomást azt meg mutatja a nyomásmérő.

Damaszkolni még soká fog, a szerszámokat is el kell készíteni hozzá.  

Előzmény: Törölt nick (1432)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1433

Ha már be tudtad üzemelni meg tudnád esetleg mondani a munkahenger nyomórúd átmérőjét illetve annak munkahosszát fel le?

Előzmény: jamesz64 (1431)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1432

Korrekt kis prés abszolút gratula  meg irigység :) remélem ha műkszik rendesen csinálsz majd mozaik damaszkot és fotókat. Ha van valami adattáblája rajta van a nyomóerő és annak a sebessége?

Előzmény: jamesz64 (1431)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1431

Valami ADOBE FLASH problémát ír a gép, jövő héten nézi meg a rendszer gazdám.

A forgácsolósba már volt fent, de sajnos nem ismeri senki, és nekem sincs róla semmi adatom.

Freki váltóval már működik, de egy kis TMK még ráfér. A képeken "fellelt" állapotban van azóta már szebb is jobb is.

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1623523&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9131104

Előzmény: Törölt nick (1430)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1430

Szia!

Igen agyaltunk,  azért a mázliprésedről fotók többet mondanának :-)  lehet csak át kell méretezni a képeket.  

Prés terén találtam egy fahasítót ami garanciás új 16A-támogatja 1fázis kb.3kw-os tápegység gyors járatú fogaskerék szivattyúval és 10t.

kilehetne cserélni a munkahengerét 25t-ra és megközelítőleg azonos paraméterekkel dolgozna szint ugyanannyi folyadékhasználattal egy meghatározott hosszon, ami nálam 100mm max munkaútban bőven elég is lenne. 

45 csere palack h.gáz árába fájna csak mindig az jut eszembe mikor a megrendelés gombra kattintanék, hogy nem termelek annyit ami indokolná a kézimunka-kalapálás felváltását egy préssel. A rétegelésnél jönne nagyon jól meg bizonyos nyújtásoknál, rövidülne a melegítési idő és nem fájna annyira a karom az 5 kilós egykezestől ( van 10 is de azt csak három stampó  rum után vállalom ;--).

Nyilvánvalóan ha damaszt témájú dolgokat csinálnék folyton nem csak alkalmanként ide-oda, nem gondolkodnék a megvásárlásán és módosításán mert 1 év alatt behozná az árát.  De nem iparszerűen tolom így marad a zsibbasztó kézimunka  :-)

Előzmény: jamesz64 (1428)
szimizso1 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1429

Egyszerű rugóskalapács.

 

https://www.youtube.com/watch?v=s_Jrtf1twB0

jamesz64 Creative Commons License 2021.01.23 0 1 1428

Szia!

A rozsdamentes az ilyen "kéreti magát". Ha lesz fordulat szabályzós kis flexem akkor valószínűleg majd én is össze rakok egyet.

Régebben agyaltunk róla, most meg egyszer csak az "ölembe hullott" a "kincstáram" legújabb darabja, Íme!

 

Valamiért nem tudok képet feltölteni, szóval egy présgép.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1427)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1427

Szia!  Érdemes csinálni végletekig egyszerű, nekem van abac hp3 kompresszorom de érdekesebb megcsinálni egy ilyet mint venni egy levegőset aminek vélhetően nagy a légigénye. Gondolom 8-10 bár kell neki típustól függően, szerintem minden egyes mütyürkézés valaminek az elkészítése javítja a kreativitást kézügyességet problémamegoldást.  jelenleg egy kukrin dolgozom több mással párhuzamosan.  nem gondoltam volna, hogy a 2-es rozsdamentest lemezt csak izzítva tudom majd domborítani fatőkén mert hidegen nem akarja az igazat.

Előzmény: jamesz64 (1424)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 1426

Elnézést!  elírtam, helyesen TIRINGER FERENC.

Előzmény: jamesz64 (1425)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.20 0 1 1425

Megjelent egy új könyv TIRIGER FERENC /1875-1947/ Kecskeméti aranykoszorús műlakatos mester kovácsműves alkotásaiból. Több száz fotóval illusztrálva, amiken csodálatos kovácsoltvas kapuk, kerítések, ablakrácsok, kilincsek és más alkotások láthatók.

A könyvben látható  kilincsekből bemutató látható a Facebook-on 

- Album Tiringer Ferenc Műhelyének alkotásaiból-    oldalon.

 

A könyv még korlátozott számban kapható : Dömötör Tibor -nál   +36309835234   vagy a fent említett oldalon.

 

/ A könyv nekem meg van, bátran ajánlom mindenkinek, nagyon megéri!/

 

jamesz64 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 1424

Szia!

Klassz kis csiszát készítettél! Használok hasonlót a munkahelyen csak az levegős, itthon meg nincs olyan kompresszorom ami elbírná. Ha egyszer utolérem magam akkor lehet, hogy én is készítek egyet.

Előzmény: Törölt nick (1423)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.17 0 1 1423

Szándékosan 10mm-es szalaghoz készítettem de az 5mm-est is viszi, egyébként ha nem kellett volna anyagot keresgélnem folyton akkor max. 1 óra alatt kész.   Állványos gépem és kézi gépem van több is csak ilyen keskeny szalagos nem volt.  1: A flex befogó egy fúrógép mellső markolatának a része, a fogantyút levettem a nyúlványát levágtam-egy kis alu kúp a fotón látható.  2:  A csapágyazott gerenda-rúd 10x10 négyzetvasból csináltan.  A menetes meghajtó görgőt gumicső darabbal borítottam, hogy ne csúszkáljon rajta a vékony szalag , a Makitán pont ezt felejtették el és ez is az egyik hibája gyárilag.  Nem teszt verzió, kifogástalanul működik csiszol azért is csináltam, ennél egyszerűben  olcsóbban gyorsabban nem lehet megoldani, hogy működjön is normálisan. Ha tudnék videót feltenni láthatnád halhatnád mennyire stabilan szalad és jobbra -balra való feszített csiszolásnál sem akar leugrani a szalag , köszönhetően a gumírozott-felszabályozott hordó görgőnek.                           

Előzmény: Shingen (1422)
Shingen Creative Commons License 2021.01.17 0 0 1422

Jó lett nagyon!

 

Ez csak vmi teszt verzió, vagy eleve ilyen vékony szalagra akartál csinálni egyet?

Nem akarsz vastagabb szalagra vmi állványos verziót csinálni?

 

1. Flex befogó, az gyári alkatrész, azt miből szedted ki vagy lehet így készen venni?

2. Kis görgős rúd is vminek az alkatrésze vagy azt csináltad?

Előzmény: Törölt nick (1421)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.16 0 0 1421

3 óra mókolás

Shingen Creative Commons License 2021.01.16 0 0 1420

Na az király lenne. :)

Előzmény: Törölt nick (1419)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1419

Töprengtem mit hogyan mert valóban jól jöhet,és arra jutottam holnap este kész lesz ha minden smakkol vagy vasárnap.

 

Előzmény: Shingen (1418)
Shingen Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1418

Köszi.

Ha elkészíted tényleg rakj fel képet. :)

Lehet ihletet merítek belőle.

Előzmény: Törölt nick (1416)
nyugi44 Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1417

Sajnos ebben nincs tapasztalatom, köszönöm a tippet.

Előzmény: Törölt nick (1414)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1416

Szia! Én úgy gondolom csak felhasználás és költség szempontjából van eltérés, a 4 görgős kiszélesíti a felhasználhatóságot csőcsiszolás az anyagra való rálátás stb. viszont bonyolultabb felépítés nehézkesebb a kézben tartott csiszolásnál. A szalag hosszát a 2 görgősnél is lehet variálni, attól függ mekkorára készíted az állíthatóságot-a gerenda hosszát, ugyanez fennáll a 4 görgősnél is. Szalagköltség szempontjából ha sokat használod a rövidebb verzió a jobb attól független, hogy kevesebb ideig használható jóval olcsóbb.  Jó esetben ( amit én használok ) 75x2000 :  800-1000huf;  30x600 : 20huf  így látod azért van különbség ( a Makitámon is kicseréltem a gerendát és 533 tól 620 ig lehet variálni a szaliaghosztn) . Ha keveset használod és nem kacifántos csiszolásokra én a 2 görgősre szavaznék  és mindenképpen fordulatszám szabályozós flexre, műanyagoknál van jelentősége a kisebb sebességnek !   Lehet összedobok egy 10mm szélességű szalaghoz egy készüléket flexre, nem kell cnc csúcsminőségre gondolni csak legyen hosszútávon megbízható-használható, majd dobok fel képet ha megvan, sokszor jól jön szűk rádiuszoknál.

Előzmény: Shingen (1415)
Shingen Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1415

Szia!

 

Visszatérve a csiszoláshoz.

Van jelentőssége, hogy csinálsz egy flexes 2 görgős megoldást vagy csinálsz vagy veszel ilyen 4 görgőset?

Azt értem, hogy a 4 görgősre hosszabb szalagot tudsz feltenni, gondolom az nem kopik olyan gyorsan mint a rövidebb szalag.

De vmi más eltérés van közöttük?

Előzmény: Törölt nick (1395)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1414

Ami a videón látható az a kohóépítés legrosszabb példája elsősorban az anyagok terén . 3.9 dm3 kohó költsége készen 15000huf +égőfej nyomáscsökkentő tömlő bilincsek és a töltött palack . Jamesznak bk. 2 éve leírtam mi az ami bevált és működik a gyakorlatban évek óta, ha visszakeresel te is megépítheted .

Előzmény: nyugi44 (1412)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1413

Részemről nem a fogót szoktam melegíteni, másrészről pedig van króm-vanádium fogóm is amit alkalmanként ütök vágok de még egyszer sem tapasztaltam törést repedést, pedig még vízben is hűtöm melegítések közt. A szerkezeti acél arra jó ami nevére is utal. De a gyakorlatban minden kiderül , próbáljátok ki.

Előzmény: jamesz64 (1408)
nyugi44 Creative Commons License 2021.01.15 0 0 1412

Ha valaki gázkohót szeretne építeni, csak nem tudom nálunk ez mennyire kivitelezhető a gáz vezeték és egyéb szabályok miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=X1RxiN6eC8o

szimizso1 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 1411

Ez igaz! A videóban, sajnos csak a fogó egyik felének a készítését mutatja be a kovács. Az előre elkészített lekovácsolt betonvasat, már nem tudjuk, hogy készítette el, és az alsó pofa kialakítását sem. Megjegyezném, hogy az ilyen méretre készült fogó, csak az ilyen méretű négyzetvasra jó. Ha 45 fokkal el van fordítva, és két "V" alakot kovácsol, vagy szögvasból ráhegeszt a két pofára, az már univerzálisabb szerintem. A patentfogós variáció, pedig egy kezdő kovácsnak nagy segítség. Először is egy kezdő nem tud készíteni magának kapásból ilyen fogókat. Viszont egy jó alternatíva egy kezdőnek.

Előzmény: jamesz64 (1409)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 1410

Köszi!  Hétvégén megveszem.

Előzmény: BartosM (1407)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 1409

Így viszont elmarad az alkotás öröme, és a kovácsolás közben megszerzett tapasztalat, tudás.

Egy jó kiképzésű fogóval nem kín a kovácsolás, szinte alig kell szorítani csak fogni, és tartani a vasat.

Előzmény: szimizso1 (1406)
jamesz64 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 1408

Idős, tapasztalt kovács Mesterem szerint a tűzifogót jobb általános szerkezeti acélból /vasból/ készíteni  mint ötvözött pl. rúgó, szerszám acélból.

A fogó használat közben sokszor hevül és sokszor kell vízben hűteni amit az ötvözött acélok nehezebben viselik, általában repedéssel, töréssel "hálálnak meg".

Ha csak görbül a fogó az könnyen javítható, ha törik az már nagyobb probléma.

Előzmény: Törölt nick (1405)
BartosM Creative Commons License 2021.01.14 0 0 1407

Keress rá a gyártó oldalára, ott minden információt megkapsz. Részletek vannak fent a Yt-on a sorozatból.

https://www.youtube.com/watch?v=6fDDf8pmXks

Remélem jól illesztettem ide a linket...

Előzmény: jamesz64 (1404)
szimizso1 Creative Commons License 2021.01.13 0 0 1406

Inkább guberálj a MÉH telepen kidobott szerszámokat, és azokból készíts fogókat. De én a helyedben keresnék alkalmas patentfogókat újonan, és azokat alakítanám át. Tudom nem autentikus, de nem rohad le az ember keze a szorítás miatt, és, ha kell lehet alakos pofákat ráhegeszteni. 

Előzmény: vfrtom (1403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!