Keresés

Részletes keresés

Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6944

http://mte.hu/sajto38.html

2010. március 17., Budapest

 

"Jóri András (2010-ben adatvédelmi biztos, a NAIH elődje) leveléből kiderül, hogy korábban már fel is szólította Benkő Sándort, az Expent Business Club Kft. (Exe Ltd) ügyvezető igazgatóját (a két ingatlanhirdetéses portál vezetőjét) arra, hogy "hagyjon fel a jogsértő gyakorlattal, haladéktalanul biztosítson lehetőséget az adatok törlésére vonatkozóan", illetve, hogy "tüntesse fel az adatkezelő nevét, címét, valamint elérhetőségeit, a tájékozott hozzájárulásnak ugyanis a fentiek alapján ezen információk ismerete is a feltétele". Az adatvédelmi biztos arra is javaslataot tett, hogy a visszaélések elkerülése végett a regisztrációt követően a rendszer által küldött e-mailben egy visszajelzést követően váljon aktívvá a regisztráció."

Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6943
Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6942

A jogkövető, legális ingatlaközvetítő oldalak így működnek:

 

1. minden hirdetés korlátlanul ingyenes

2. a hirdetésekhez alkalmanként fizetős szolgáltatásokat lehet igényelni, (pl.: kép hozzáadása, kiemelés), ezek fizetése egyértelmű lehet előre: pl bankkártya, sms. Ez a korrekt, jogtiszta módja az ilyesfajta fizetős szolgáltatásoknak. De ezután is ingyenes a hirdetés megjelenése, csak a kiemelés és a kép hozzáadása volt fizetős, így ezek egyetlen alkalommal nyújtott szolgáltatásnak minősülnek.

Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6941

Ezt a bírósági ítéletet nem tartotta be jogellenesen benkő, emiatt is bűntette a GVH:

 

http://fjsz.hu/web_files/downloads/ing_depo.pdf

Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6940

Ja igen:

 

az általa indított polgári perek tárgyalásain nem jelenik meg sohasem

 

ezek is a beijesztést a megfélemlítést szolgálják, aki beijed, veszít, aki nem az nyer: ez minden eddigi per tanulsága, eddig nem sokan ijedtek meg tőle szerencsére

 

ez az index fórum is úgy született: az első kettő itteni ingatlandepo-s topicot törölték (nagyon valószínű, hogy fenyegetések hatására), ez volt a harmadik egy valós hírrel indítva, talán ezért nem törölték azonnal 2009-ben.

Előzmény: Eredő Vektor (6938)
Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6939

Ha jogosan követelne akkor

 

1. nem bújkálna fantomcégek mögé

2. nem csak fenyegetőzne, hanem mindenkinek küldené a közjegyző által kibocsájtott fizetési meghagyásokat

3. nem írna idétlen, gyerekes leveleket, hanem cselekedne

4. nem semmisítette volna meg a bíróság több évvel ezelőtt több fontos pontját a feltételeinek

5. nem bűntette volna meg őt a GVH

6. nem bűntette volna meg a NAIH

7. nem zárolták volna a számláját

8. nem nyilvánította volna bűncselekménnyé az ügyészség a tevékenységét

9. lenne bizonyítéka a tartozásra, amit nemrégiben be is mutathatott volna a bíróságnak, mivel nem mutatta be a bizonyítékait, arra lehet következtetni, hogy nincs is neki semilyen bizonyítéka a tartozásokra

10. teli lenne a fórum fizetős hozzászólásokkal

11. a pereket amiket ő indított a megfélemlítést szolgálták, erre alapozza az egész tevékenységét a kezdetektől fogva: mindenkit megfenyeget

12. a zugügyvédje már börtönben van

13. bármely behajtó cég vállalná a behajtást amiket ő kezdeményez, de valamiért nem vállalják, a behajtó cégeknek is kell bizonyíték a tartozásra, de nincs bizonyítéka. A mostani "behajtó cég" nem behajtó cég, hanem egy szerbiai agráripari vállalkozás adótartozással, amit az egyik idős ismerőse üzemeltet

 

ez egy törvényen kívüli társaság, megpróbálnak pénzt szerezni jogellenesen

 

ha az ismerősöd egyszer is próbálta törölni a hirdetését és nem sikerült neki, akkor abban a pillanatban jogellenessé vált a hirdetés közzététele, így maga a hirdetés utáni vélt tartozás is (mellesleg előtte is jogellenes volt szerződés hiányában)

Előzmény: zsoltika077 (6937)
Eredő Vektor Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6938

Ha agresszívan követel - mintegy fenyegetve - akkor néhányan megijednek és fizetnek. Sajnos. Pedig nem kéne.

Követelni követelheti a pénzt, de az egyetlen csatorna ahol ezt megteszi: a belső levelezőrendszere - ahol tulajdonképpen saját magávan levelezget. Jogi úton egyetlen pert sem nyert meg (hiába mutogatja, nem fedi valóságot). Egyszerűen nem éri meg neki pereskedni.

 

Ha fizetési meghagyást küld, ellent kell mondani... Ezután az ügy perré alakul, de ezekre el sem megy - hisz tudja, hogy elvesztené.

 

Előzmény: zsoltika077 (6937)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6937

Hát köszönöm szépen a gyors válaszokat csak én nagyon hülyének tünök tudom de akkor mi az értelme neki több százezret követelni valakitől ha úgysem tudja beszedni hiszen ha 30000ret nem fizette be akkor több százezret sem fog.

Nem lehet az,hogy ha valaki nem fizet akkor bepereli és jól lehúzza?

Be kell vallanom az ismerősöm is nagyon fél ettől és mi a garancia arra,hogy ő veszit?

Ha tudja,hogy nincs igaza akkor miért perel be embereket ezt végképp nem értem de azért köszönöm szépen a válaszokat?

Senkitől nem tudja beszedni a pénzt csak attól aki fizet?

Az oldal tuti nem jogosan követel?

Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6936

Én meg úgy értettem, hogy többek közt pont ezért is kapott 5,6 miliós bűntetést a GVH-tól. Simán belekötne a Versenyhivatal a 800ezres dologba:

 

http://gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=86&st=1&m5_doc=7453

 

"A GVH megítélése szerint ugyancsak tisztességtelenek a kötbérre vonatkozó előírások, amelyek több vonatkozásban nem világosak, nem érthetők, illetőleg túlzott mértékű pénzösszeg fizetésére kötelezik a fogyasztót.

Az ügy hivatali nyilvántartási száma: Vj-122/2010."

Előzmény: zsoltika077 (6932)
Eredő Vektor Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6935

Te is azok közé tartozol, akit meg lehet (tud) félemlíteni. Pontosan ez a célja, hogy jogilag tapasztalatlan embereket húzzon le. Te ne légy sz.

Előzmény: zsoltika077 (6930)
Eredő Vektor Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6934

bármiért lehet perelni bárkit. Ha van, ha nincs értelme. Egyébként szerintem nincs értelme, de ettől eredménye még lenne! Csak kitartás kell hozzá.

Előzmény: zsoltika077 (6929)
Eredő Vektor Creative Commons License 2013.08.11 0 0 6933

Az ő válasza erre a következő lenne (kb...):

 

- Amennyiben nem Ön adta fel a hirdetést és úgy gondolja hogy más visszaélt az adataival, úgy tegyen feljelentést a körzetéhez tartozó rendőrkapitányságon. A feljelentés bemutatásával hirdetését töröljük rendszerünkből.

 

Azonban erre ez lenne az én válaszom:

 

- Ha úgy gondolja, hogy az Ön rendszere képes minden kétséget kizáróan az oldalt használ személyes beazonosítására akkor kérem, hogy fizetési meghagyásos eljárásban próbálja követelését érvényesíteni.

Előzmény: zsoltika077 (6927)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6932

Én úgy értve mondtam a 800ezret,hogy 5-6 év múlva követelnek annyit nem most.

A többi kérdésemre tetszene válaszolni?

Valaki irta már itt vagy máshol láttam,hogy töle 300ezret kérnek azt lehet?

Köszönöm!

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6931)
Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6931

Egy ingatlanhirdetésért 800ezret kérnek?

 

Ebben az esetben a Gazdasági Versenyhivatal 400 millió forintra büntetné őket :D

Előzmény: zsoltika077 (6930)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6930

Sok hülye kérdés jut eszembe mégegyszer elnézést.Hogyan tudom töröltetni a hirdetést ha nem én adtam fel?

És ők hogyan tudják bizonyitani,hogy én adtam fel?

De ha nem lenne jogos szerintük a követelés akkor nem perelnének vagy ez nem működne?

A tv ben is volt sokan fizettek mert fizetni kell nincs más megoldás akkor ők miért tették?

Ezeknek csak üzlet ha nem fizet az ember egyszer csak perelnek és kérnek 800ezret pl ilyen nincs ön szerint?

Szép estét kivánok!

Előzmény: zsoltika077 (6929)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6929

Még egy hülye kérdésem lenne,én is beperelhetem őket,hogy zaklatnak?És van-e értelme?Köszönöm!

Előzmény: Eredő Vektor (6925)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6928

Elnézést,hogy kicsit hülye vagyok de a távoléllők közötti szerződésben hol található ami ide vonatkozik?Kell papir alapú szerződés is nem elég pl a telefon vagy a net? Köszönöm!

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6924)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6927

Arra kérném irjon nekem valaki,hogy hogyan tudják bebizonyitani,hogy adtam fel hirdetést én nem adtam fel de van már egy ismerősöm aki igen.Csak ne azt irják,hogy sehogy mert ha inditanak pert akkor valahogy biztos be tudják.Köszönöm

Előzmény: Eredő Vektor (6925)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6926

Köszönöm szépen a válaszokat de azért félek,hogy valaki visszaélt a nevemmel és ezért fizetnem kell.Valakiket már be is pereltek ez lenne a kérdésem még?Milyen bizonyitékokat tudnak mutatni az ember ellen?Köszönöm!

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6924)
Eredő Vektor Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6925

Te haszáltad valamelyik oldalát? Mi történt 2009 óta, hol tart az egyenleged?

Egyébként itt olvastam, igaz lehet?

 

http://www.vg.hu/vallalatok/ingatlan/ingatlanhirdetes-a-neten-ingyenes-297805

 

"korábban az ingyenesség harminc napos korlátozására vonatkozó információ láthatatlanul jelent meg a honlapon, ugyanis a betűk színe megegyezett a háttérszínnel, így csak az olvashatta el a szöveget, aki kijelölte az adott területet."

 

:D

 

Ez egy hülye :)

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6924)
Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6924

Én nyitottam a topicot 2009-ben.

 

Ha jogos lenne a követelés, akkor nem menekült volna külföldre, és mindenkit perelne és minden pert megnyerne. De nem így van, sorba bukja a pereket, sorba kapja a büntetéseket, zárolják a számláját, stb...  tessék utánaolvasni.

 

Minden amit állít, hazugság. Soha nem volt szerződés, így nincsen egyetlen egy tartozás sem. Az e-kereskedelmi törvény csak egyetlen, alkalmi vásárlásokra vonatkozik, nincs benne megemlítve a folyamatos, havidíjas szolgáltatás. A folyamatos szolgáltatás létrejöttét az 1999-es "Távollévők közt létrejött szerződés" kormányrendelet szabályozza.

 

És hogy senki nem tartja jogszerűnek a tevékenységét:

 

http://hvg.hu/tudomany/20120804_ingatlandepo_adatvedelmi_hatosag

http://hvg.hu/ingatlan/Ingatlankozvetitoket_birsagolt_a_GVH_QLLZ2R

 

http://hvg.hu/gazdasag/20120507_gvh_ingatlanos_cegek_ingatlandepo

http://hvg.hu/ingatlan/20130228_ingatlandepo_gvh_utolagos_ellenorzes

http://www.panaszfal.hu/index.php/topic,5061.45.html

 

https://www.facebook.com/ingatlandepo

 

 

A legutóbbi linkről egy idézet:

"Beszéltem a váci ügyészséggel:45.000 oldal,több mint 800 feljelentés, zárolt számla, és az ügyészség álláspontja szerint BŰNCSELEKMÉNY történt, így a pénzkövetelése minden jogalapot nélkülöz.Itt kimondták: SENKI NE FIZESSEN!!! Szeptemberben küldenek az ügyészségről tájékoztatót, és kérik az azóta beérkezett leveleket (BEDI TRANSREGIO-sokat), úgyhogy gyűjtögessétek szorgosan, legyen ezekből is minél több!!! NO PARA!!!
(szegvari@pest.police.hu ide is el lehet küldeni a " behajtós" emileket)
"

 

 

 

 

És jól összefoglalva az egész:

 

Az EXE-csalás

  Fizetési felszólítás dr. Szabó Lajostól   Egy ismerősöm a napokban fizetési felszólításnak nevezett levelet kapott egy magát kecskeméti jogtanácsosnak nevező személytől, akinek megbízója az Experient Enterteiment Ltd. (sic!). A levélben az állt, hogy tőketartozása[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

 

Előzmény: zsoltika077 (6922)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6923

Ezek közűl is tudna válaszolni valamelyik kérdésemre esetleg?Köszönöm szépen!

Üdvözlöm!Ezt hogyan tetszik érteni,hogy sehogy?Ip cimmel esetleg?Vagy úgy,hogy felhivtak valakit és kérdezték régen,hogy ön -e az?A renőrségen azt mondtak ha volt is ilyen akkor is el kellett volna mondaniuk,hogy valamennyi idő után pénzbe kerűl???Volt -e már olyan,hogy valakit bebereltek és megnyerték nem tetszik tudni és az lenne még a kérdésem,hogy honnan tetszik ennyire ismerni őket?De ha nem tudják bebizonyitani sehogy akkor hogyhogy volt ez a tv ben is és hogyhogy fizettek olyan sokan?Elnézést a sok kérdésért de nagyon kiváncsi vagyok rá.Köszönöm szépen!

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6921)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6922

Üdvözlöm!Én ezt értem és köszönöm szépen!De az a baj,hogy azt nem értem ha beperel valakit akkor hogyhogy nem tudja bebizonyitani azt,hogy az illető feladta a hirdetést?De az oldal cime az Szlovákia ha jól láttam nem?De én nem csak a behajtókról beszélek hanem az oldalról is azok sem tudják a pénzt követelni attól  a sok embertől akitől követelik nem jogos?Elnézést,hogy ennyit kérdezek.Ön 100%-ig biztos ebben?Önnek is küldtek papirokat vagy máshonnan ismeri ezt a céget?Köszönöm szépen!

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6921)
Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6921

A fenyegetések hatására fizettek sokan. Megpróbálnak hivatalosnak tűnni és így fenyegetnek.

 

Viszont nagyon sokat mondó, hogy az eleinte Magyarországon bejegyzett cég, miután szorult körülötte a hurok az országban (számára hátrányos bírósági ítéletek), azt hazudta, hogy tulajdonost váltott a cég és kiköltözött a Seychelles szigetekre. Nem történt más csak fantomizálta a céget, hogy ne lehessen felelősségre vonni a magyar hatóságok által.

Előzmény: zsoltika077 (6920)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6920

Üdvözlöm!Ezt hogyan tetszik érteni,hogy sehogy?Ip cimmel esetleg?Vagy úgy,hogy felhivtak valakit és kérdezték régen,hogy ön -e az?A renőrségen azt mondtak ha volt is ilyen akkor is el kellett volna mondaniuk,hogy valamennyi idő után pénzbe kerűl???Volt -e már olyan,hogy valakit bebereltek és megnyerték nem tetszik tudni és az lenne még a kérdésem,hogy honnan tetszik ennyire ismerni őket?De ha nem tudják bebizonyitani sehogy akkor hogyhogy volt ez a tv ben is és hogyhogy fizettek olyan sokan?Elnézést a sok kérdésért de nagyon kiváncsi vagyok rá.Köszönöm szépen!

Előzmény: Eredő Vektor (6919)
Eredő Vektor Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6919
Sehogy
Előzmény: zsoltika077 (6918)
zsoltika077 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6918

Üdvözlöm Önöket!Csak az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudják bebizonyitani ,hogy hirdettem náluk?

Egyébként nem tettem de aki hirdetett azt hogyan tudják bebizonyitani?Köszönöm!

felültetett62 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6917

Köszi  ez nagyon ""jó"""" és még mindig itt tart az  IGAZSÁG???? 

Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (6916)
Magasröptű papírgalacsin Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6916
felültetett62 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6915

Igen   köszi   ,csak nem jutott eszembe a műsor címe, Ritkán nézem, bár tanúságos  közérdekű témával foglalkozik,   Ezt a témát még nem hallottam,  de felháborító, hogy a hatóságok már több mint 3 éve tudnak B.S. gaztetteiről és még most se tudják kivonni a forgalomból??, Talán éppen ezért kéne kicsit mepiszkálni újból a témát, ( ugymond felelősségre vonni,) hogy meddig tökörésznek még???

Előzmény: aranygy (6905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!