Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7153

Annyit meg hozzatennek, hogy szerintem elso utra Java tokeletes valasztas. Ha elmesz Ijenig, akkor mar nagyon kozel van Bali is, erdemes lenne oda is atugrani par napra, de akkor mindenkepp hosszabbitsd meg az Indoneziara szant idot. Ez egy nagyon nagy orszag, tobb szigetet bejarni idoigenyes vallalkozas.

Előzmény: roliuscaesar (7151)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7152

Nem esik minden nap, es amikor igen, akkor is csak 1-2 orat delutan vagy ejjel.

Nyugodtan johetsz.

Az emlitett helyekre 1 het eppen eleg lehet, bar Ijent kihagyva kenyelmesebb lenne.

Előzmény: roliuscaesar (7151)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.23 0 0 7151

Sziasztok!

A barátaimmal nyaraltam Thaiföldön és hirtelen jött ötlet alapján kitaláltam, hogy Indonéziában is eltöltök egy hetet.

Terveimben Bromo, Ijen, Yogyakarta és Solo szerepelt, de kicsit elkezdtem aggódni, hogy esetleg rossz az idő, láttam esik minden nap 

Próbáljam meg a Jávai körutazást, vagy menjek más helyre?

W.L. Creative Commons License 2023.03.18 0 0 7150

Tambora
https://maps.app.goo.gl/Kr2YZyB2YADKUtbE6

 

Elvileg "turistafalu" cimet is kapott, ami olyasmit jelent, hogy turistaattrakcionak szamit (bar sok ilyen faluba turista, plane kulfoldi, kb sosem latogat el):

 

https://jadesta.com/desa/27672

Előzmény: jxw 340 (7149)
jxw 340 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 7149

ja,Tambora

jxw 340 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 7148

sziasztok.Van olyan település Indonézia fele hogy Tambola?

sokat nézem az atlaszt,és megtetszett a neve.Az vulkán neve is egyben.

W.L. Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7147

Helyesbites: az erkezeskor felvett vizum $35.

Előzmény: W.L. (7146)
W.L. Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7146

Nemreg tudtam meg, hogy a 60 napos  turistavizumot immar ujra fel lehet venni elore otthon a kovetsegen.

Viszont jo draga lett ($140) es rengeteg papir kell hozza: repjegyek, szallasfoglalas, oltasi igazolas, biztositas, bankszamla kivonat - akinek ez nem vette el a kedvet, erdeklidjon a kovetsegen.

 

Szerintem a sok macera miatt immar jobban megeri ugynokon at intezni a neten. Nem annyival dragabb amennyivel egyszerubb.

 

Termeszetesen mindezzel csak a 60 napnal tovabb maradni szandekozoknak kell veszodniuk.

 

30 napos vizum siman felveheto erkezeskor mindossze 500.000 Rp/$30 aron, es az 1x30 nappal meghosszabbithato, tehat max 60 napos tartozkodasta tokeletes.

 

 

Durian Mochi Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7145

Jó program lehetett. Milyen volt az idő, melyik hónapban voltatok?

Előzmény: tbrunner (7126)
W.L. Creative Commons License 2023.02.08 -2 3 7144

A hetvegen Indoneziaban a kinai kozosseg egy fontos eves esemenyet a Cap Go Meh-t  unnepeltek. En ezt a Jakartatol delre levo, botanikus kertjerol hires Bogorban neztem meg, ahol a kinai unnepet egy a kiai sarkany-es oroszlantancok valamint ritualek mellett egesz Java kulturajat, tancait es zenejet felvonultato utaci paradeval is feldobtak.

Nehany kep errol:

 

   

   

   

 

 

 

 

 

 

W.L. Creative Commons License 2023.01.25 0 0 7143

A profildodban levo emailcimre.

Ha az nem mukodik, irj az enyemre arrol amit most hasznalsz.

Előzmény: szilijuci (7142)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.24 -3 0 7142

Öö, hova küldted az elérhetőséget? 

W.L. Creative Commons License 2023.01.21 0 1 7141

Kuldtem az elerhetoseget, a tovabbi kerdeseket neki tedd fel!

Valahogy biztos megoldhato lesz a dolog, Balin azert eleg olajozottan mukodik a turistak kiszolgalasa.

 

Es mivel ez a "Balin tul" topik, itt megjegyzem, hogy az orszag mas reszeiben nagyon szeles skalan mozog a hozzaallas: 

Van ahol egy nap alatt megcsinalnak egy hosszabbitast, mashol inkabb teljesen elhajtanak ilyen-olyan uruggyel, nem akarnak vele foglalkozni.

Azert az erkezeskor felvett 30 napos vizum meghosszabbitasa tobbnyire egyszerubb a mas tipusuakenal.

Előzmény: szilijuci (7140)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.21 -2 0 7140

Igen azt megköszönném. feb 24 én pénteken elrepülünk Labuan Bajo ra. És most az a kérdés hogy előtte hány nappal kéne leadni az ügynökségnek. annyira nem szeretnèk ””””emiatt dekkolni Balin”””

W.L. Creative Commons License 2023.01.19 -3 1 7139

Hat igy gyakorlatilag csak Balin intezhetitek, es mivel aligha akartok a hivatalba ingazni, jobb ugynokon at. Az elkeszules utan az utlevelet futarszolgalattal elkuldi nektek. Ha kell  kontakt, adhatok. 

 

Előzmény: szilijuci (7138)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.19 -3 0 7138

Köszönöm :D

 

 Jan 25 én landolunk… 

~Egy hét Bali, utána ~egy hét Penida 3 nap Gili Air 3 nap Lembongan és már feb 17nél tartunk idáig van meg a progi. 24 péntek elvileg repülünk Labuan Bajo ra. 
Nem tetszik ez az opció hogy visszamenni Balira kitudja hány napra. mert visszamegyünk mondjuk hétfőn huszadikán. Lehet hogy keddre megvan de lehet csak csütörtök. pénteken(24) repűlünk oda tuti kell útlevél. 

W.L. Creative Commons License 2023.01.18 0 0 7137

Nem kell regisztracio se be-se kifele.

 

Ha megirod az utitervet nagy vonalakban, talan adhatok tippet, hol erdemes a vizumhosszabbitast intezni.

Bar ez attol is fugg, mikor hol lesztek. Vannak irodak, ahonnan elhajtanak, ha meg boven van idod (mondjuk 2 het vagy tobb) az eredeti vizum lejartaig.

Viszont az is jo tudni, hogy elvileg addig is utazhattok, amig a procedura zajlik es az utlevel a burokrataknal van.  Kapsz rola egy elismervenyt, hogy naluk van, es persze legyen nalad egy fenymasolat rola.

 

Előzmény: szilijuci (7136)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.18 -2 0 7136

Köszönöm!

Hát azért az kemény hogy bakker egy hét?! Máshogy kellett volna a programokat összerakni akkor… 

Na mindegy. Ja és kifele kell valami regisztrácio hogy elhagyom az országot? (Maldivon kellett)

 

W.L. Creative Commons License 2023.01.17 0 0 7135

Regisztracio nem kotelezo.

Rovid (30 napon beluli) utazashoz a Pedulilindungit eleg letolteni, aztan erkezeskor vagy aktivaljak neked, vagy nem, tobbnyire nem is foglalkoznak vele, inkabb talan csak a legitarsasag elkenorizheti megletet a becsekkolasnal otthon. Hosszabb, tobbhonapos tartozkodashoz jol jon felvezetni ra az oltasainkat, ami kisse maceras.

Kedvezmenyes telefonkartyarol nem tudok, de amugy is nevetsegesen olcso, nem is tudom elkepzelni, mifele kedvezmenyt lenne erdemes adni ra.

A vizummeghosszabbitas proceduraja helytol/irofatol fugg. Tipikusan kb 1 het, de nehol (fokent kisebb hivatalokban ahol keves az ugyfel) akar aznap is meglehet. Azert ne az utobbira szamits! Ugynoksegek gyakorlatilag csak Balin vannak, rajtuk ketesztul us tobb nap. Hetvegen termeszetesen nem dolgoznak a kormanyhovatalok itt sem.

Előzmény: szilijuci (7134)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.17 -3 0 7134

Sziasztok!

En is a beutazással kapcsolatban kérdeznék, konzuli oldalon van regisztrácio, az kötelező ?

Pedulilindungi app ban mit kell csinàlni azután hogy regisztráltam az útlevelet. 
olvastam hogy ha előre regisztrálunk akkor kedvezményesen lehet a reptéren telefonkártyát venni, ezt hol lehet?.

Vízum hosszabbítás hány napot vesz igénybe? Másnapra kész? Ha ügynökségen keresztül csinálják? Hétvégén is akár ? 

W.L. Creative Commons License 2022.12.30 0 1 7133

Eddig a beutazashoz 2 oltas kellett.

 

De ez hamarosan valtozhat, mert ma jelentettek be a covid miatti korlatozasok eltorleset. Egyelore nem kozoltek reszleteket, hogy ez mire terjed ki, lehet hogy csak a maszkviselest es a belfoldi utazast erinti.

 

Mas kotelezo oltas nincs, de ajanlottak vannak.

Ezekrol inkabb oltokozpontban erdeklodj.

Az orszag egyes reszein erdemes a malaria megelozesere is gyogyszert szedni.

 

30 napos vizum erkezeskor felveheto es tovabbi 30 nappal hosszabbithato. Ha ennel hosszabb ideig maradnal, az dragabb es macerasabb.

Előzmény: botosati (7132)
botosati Creative Commons License 2022.12.30 -4 0 7132

Szeretnék segítséget kérni a beutazasi feltételekről!

Covid oltás, milyen oltást ajánlott felvenni, vízum  stb...

Minden segítséget szívesen olvasok! Köszönöm!

W.L. Creative Commons License 2022.12.06 -6 1 7131

Azert eleg bizarrnak tartom, hogy te pont Kinaban elve aggodsz az indonezek szabadsagaert es emberi jogaiert - szerintem joval tobb aggodnivalo van a vilag legnepesebb orszagaban e teren ;-)

Sot, en a hazai helyzetet is epp eleg aggasztonak talalom.

 

Viszont most mar tenyleg jo lenne egy utazasi topikban inkabb utazasrol mint politikarol tarsalogni.

Előzmény: kb. (7130)
kb. Creative Commons License 2022.12.06 -1 0 7130

Közben el is fogadták ezt a törvénykönyvet, ami házaságon kívüli szex mellett több más jogot is korlátoz, pl. abortuszhoz (csak nemi erőszak esetén), véleményszabadság, stb.. Nyilván ez utazási fórum, de annyi talán belefér: szomorú látni, hogy milyen irányú változásokat látnak fontosnak Indonézia vezetői. 
"„Amit most látunk, az óriási visszaesés Indonézia nehezen kivívott fejlődésében az emberi jogok és alapvető szabadságjogok védelme terén az 1998-as forradalom után. Ezt a büntető törvénykönyvet eleve nem lett volna szabad elfogadni” – mondta Usman Hamid, az Amnesty International Indonesia ügyvezető igazgatója."
https://telex.hu/kulfold/2022/12/06/megszavazta-a-parlament-betiltjak-a-hazassagon-kivuli-szexet-indoneziaban

Előzmény: W.L. (7129)
W.L. Creative Commons License 2022.12.06 -1 1 7129

Nemhogy szomszed es szallodai recepcios nem jelenthet ilyen ugyet, hanem "acts of pre-marital and extramarital sex could only be reported by a spouse, parents or children"

 

Amugy ezt a forumot evek ota olvasva nem az a benyomasom, hogy az itt forumozo latogatok koreben jellemzo program lenne a "helyiekkel valo agyba bujas".

Előzmény: kb. (7128)
kb. Creative Commons License 2022.12.02 -4 0 7128

"A büntető törvénykönyv felülvizsgálatával a házasságon kívüli szex büntethetővé válik Indonéziában, és akár egy évig terjedő börtönnel sújthatják – írja a Reuters értesülései alapján az MTI."
"Ha elfogadják, az új törvénykönyv nemcsak az indonézekre, de az országba látogató a külföldiekre is érvényes lesz."

"A házasságon kívüli szexről nem mindenki tehet majd bejelentést, csak például a közeli hozzátartozók."

 

Ha igaz az utolsó idézet mondat is, akkor csak arra kell figyelni, hogy csak olyannal szabad ágyba bújni, akinek nincs Indonéziában közeli hozzátartozója. A beutazó külföldiek egymás között biztonságban vannak, de helyihez nem ajánlatos házasság előtt közeledni. Kivéve, ha a közeli hozzátartozó csak egy példa volt és kiderül majd, hogy mondjuk a szálloda recepciós és a szomszéd is jelenthet...


https://telex.hu/kulfold/2022/12/02/indonezia-hazassagon-kivuli-szex-buntetes

pearlbubble Creative Commons License 2022.12.01 -2 0 7127

Köszi a véleményedet, kedvet kaptam egy Manado - Szingapúr úthoz egy 4 évessel :)

Előzmény: tbrunner (7126)
tbrunner Creative Commons License 2022.11.26 -3 5 7126

Szia!

 

Mi voltunk kisgyerekkel Indonéziában, először 1 évesen Sulawesi-n, aztán 2 évesen Malukuban (és Seramon is jártunk). Bennünk szép élményként maradt meg mindkét út. Szerintünk lehet, és érdemes is kisgyerekkel Indonéziába utazni, csak kicsit másképp kell az utazásról gondolkodni. Mondjuk az se mindegy, hány éves a kisgyerek, már 1 és 2 éves között is óriási a különbség, a 4 éves meg megint más. 1 évesen pl nincs gond a repülőjeggyel, az ételekkel, és a hátadon oda viszed ahova akarod, mindenhol jó neki :)

 

Kisgyerekkel még jobb is utazni, mint egyénileg, mert felér egy “utazó terápiával”. Egy kisgyerek segít újratanulni, mi is az utazás értelme, ami nem a mára divatossá vált, látnivalók FOMO-vezérelt végigrohanása és leszelfizése, hanem inkább az, hogy lassuljunk le, és vegyük észre a körülöttünk levő világot, a kis dolgoktól a nagyokig. Nálunk az volt az induló vezérelv, hogy 1 hely = 1 hét…

 

Első alkalommal Sulawesi-re mentünk, és ahogy visszanézem, arról sajnos semmit se posztoltam itt, de a második, Maluku-i utunkról elég részletesen írtam a 6497-6503 posztok környékén, néhány képet pedig a 6520-6523 posztokon. Ezeket ott vissza tudod nézni, Seramot pl. a 6499-en. 

 

Szerintem bármely cél jó lehet, ami nem jár sok utazgatással, de ha csak 2 hétre terveztek, én nem venném a nyakamba Malukut, ellenben ajánlanám Sulawesinek azt a részét, ahol először jártunk, Manado környékét.

 

Miért? (És akkor már egyben kicsit pótlom is az elmaradt beszámolót. Ugyan nem tudom, lehet hogy ti már jártatok is itt, de másnak is hasznos lehet.)

  • Manado direkt összeköttetésben van Szingapúrral. Nem veszítetek sok időt utazgatással. (Szingapúr plusz egy élmény a gyerekeknek, a leggyerekbarátabb ország ahol valaha jártunk.) (Plusz, ha komolyabb eü. gond adódna, ez egy megbízható menekülőút…)
  • Manado egy nagyváros, ahol minden megvan, ha kell.
  • Kb 100 kilométeren belül elképesztően sokszínű, gyerekeknek is érdekes látnivalók vannak, mint:
    • a Bunaken tengeri nemzeti park gyönyörű korallal, tengeri csillagokkal, teknősökkel és mangrovékkal,
    • a Tangkoko őserdő nemzeti park könnyű kirándulóutakkal és könnyen megfigyelhető élővilággal,
    • Lembeh az utánzó polippal és társaival (ha esetleg búvárkodtok is, egyébként felejtős),
    • könnyen elérhető működő vulkáni kráterek (pl. Lokon, Mahawu), vízesések és vulkanikus tavak,
    • a Minahasa nép kultúrája pl Tomohon körül,
    • plusz gyönyörű strandok a part menti szigeteken, pl. Bangka-n. 2 hétbe nem is fér bele mind.
  • Akár taxival (vagy motorcsónakkal) is könnyen és olcsón összeköthető az egész környék, az úthálózat indonéz mércével kiváló minőségű. (Nekünk a kisgyerekes tömegközlekedés élménye mondjuk úgy finoman, hogy vegyes lett.)
  • Tudtommal nincs malária (vagy legalábbis gyerekkel is vállalható mértékű a kockázat).
  • Nincs tömegturizmus, az utazók többségét búvárok adják.
  • Választék jó középkategóriás bungalós szállásokból. Könnyű olyat találni, ahol bőven van helye a gyerekeknek rohangálni, akár bookingon is előfoglalható. (Mi gyerekkel már nem mentünk sehova úgy, hogy majd lesz valami.)
  • A minahasa-k keresztények, így kicsit lazábbak - vagy legalábbis mi kicsit lazábbnak éreztük magunkat pl. öltözködés v strandolás kapcsán. 

Plusz akkor már pótlok néhány képet is erről a kompakt, de sokszínű vidékről.

 

Bunaken:

 

Pulisan (bázisunk Lembeh-hez és Tangkoko-hoz):

 

Tangkoko:

 

Bangka:

 

Tomohon környéke:

Előzmény: Orsó Borsó (7098)
OrszágosKéktúra Creative Commons License 2022.11.25 -3 0 7125

Ágyipoloskás hely: Tarano Jaya hotel, Labuan Bontong, Tarano, Sumbawa

Előzmény: arccal a nap felé (7124)
arccal a nap felé Creative Commons License 2022.11.25 -2 0 7124

Igazából már elég régen átestem a Sumbawai tűzkeresztségen és imádom, 2014-ben voltam ott elöször és a feleségem is Sumbawai 😎.

Igazából azért kérdeztem, mert nem túl sok magyar élménybeszámolót lehet olvasni a szigetrōl és mindig örülök, ha valaki jár arra és tetszik neki 😉.

Nem tudom, h ez más szigeten is igy müködik - e, de a razziát Sumbawán szigorúan veszik, de csak akkor 😂 ha pl. Nincs sisak vagy valami probléma van a motor papirjaival akkor a motor elkobzázsra kerül, mehetsz haza ojekkel vagy ahogy akarsz, kapsz egy bizonylatott + büntetést amit be kell fizetni és csak azután kapod vissza.

A poloskákkal véletlenül nem a hotel Garudában találkoztál (Sumbawa Besárban).? 

Előzmény: OrszágosKéktúra (7123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!