Keresés

Részletes keresés

robotgép Creative Commons License 2013.01.20 0 0 777

Nem tudom . hogy mester v, postaf. jelszót kér , én is telefonon idősebb kollegának próbálok segiteni , minden megnyitásnál kéri a jelszót .

Előzmény: Ati88 (776)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 776

Akkor is minden esetben kér jelszót, ha mesterjelszó van beállítva. Milyen jelszót kér? A postafiókhoz, vagy mesterjelszót?

Előzmény: robotgép (774)
James 42 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 775

Ha a program megnyitásáról van szó, akkor szerintem kétféle módon lehet ezt elkerülni: vagy kikapcsolod azt, hogy ilyenkor ellenőrizze az új üzeneteket, vagy pedig amikor kéri a jelszót, akkor bekattintod, hogy azt jegyezze meg.

Előzmény: robotgép (774)
robotgép Creative Commons License 2013.01.16 0 0 774

Mit hogyan kell állitani , hogy minden  megnyitásnál ne kérjen jelszót . Köszi

James 42 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 773

Remélhetőleg igen. Már ezzel kellett volna kezdeni. Én mindig ezt szoktam csinálni. Mármint amikor egy megosztást kell használni, akkor mindig legyen meg a felhasználó ugyanazzal a jelszóval a megosztós gépen.

Előzmény: Digger57 (772)
Digger57 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 772

Közben rájöttem 1-2 dologra!

A NAS adminfelületének home oldalán jobboldalt log van. (D-link230L) Itt vettem észre, hogy a PC bootoláskor a Win, a felhasználó nevével/jelszavával próbál csatlakozni, mikor a boot utáni  meghajtócsatolást próbálja. Itt azt lehet látni, hogy ez failed! Ezért aztán a sajátgépben piros X-el jelzi, hogy nem sikerült a csatolás. Ha viszont duplán kattintok a meghajtón, akkkor már nobody návvel csatolja és lehet -írni/olvasni. Beállítottam a Win felhasználónak egy jelszót és ugyanezzel a felhasználó/jelszó párossal felvettem egy felhasználót a NAS-ra. A hibaüzenet a boot során megszünt és csatolta is a meghajtót. Ezzel (gondolom) megszünik a TB adatbázis gondja is, mert rögtön csatolni tudja a megosztást a boot során!

Előzmény: James 42 (771)
James 42 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 771

Én még soha nem használtam NAS-t, de szerintem nem rossz az ötleted. Sőt, ha a dir-t a TB adatbázis könyvtárára adod ki, és nem irányítod a null-ra, akkor azzal rögtön ellenőrizted az adataid elérhetőségét is. Lehet, hogy nem túl elegáns, de szerintem hasznos.

Előzmény: Digger57 (769)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 770

Ott van az a beállítás Win 7-en is, POP3-as levelezőszerver esetében. Szerintem neked IMAP szerverre van beállítva a postafiókod, arra nincs meg ez az opció a Thunderbirdben.

Előzmény: Balfi34 (768)
Digger57 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 769

Sziasztok!

Egy fájdalmas wincsihalál után beruháztam egy NAS szerverre, ahol RAID1-ben talán nagyobb biztonságban lesznek az adataim! Erre a kötetre költözött a TB adatbázis is. A gépem firssen telepített Win7, a NAS kötetet a bootolásakor n: meghajtónak mountolom, de ez a boot folyamán általában nem sikerül, üzenet is jön a Windowstól, hogy nem sikerült minden meghajtót csatolni. Ha aktívvá teszem az n: meghajtót, illetve ha olvasok róla, akkor felpörögnek a wincsik, bejön a meghajtó tartalma, de mégis a TB indításkor sokszor kapok üzenetet, hogy a TB adatbázis foglalt vagy nem elérhető. Mi lenne a megoldás arra, hogy a boot során normálisan csatolja a meghajtót, esetleg valahogy ellenőrizni, hogy elérhető-e a TB adatbázis? Olyanon gondolkozok, hogy egy batch programmal csinálok egy másolást vagy dir parancsot a null eszközre irányítva, hogy ettől talán normálisan felcsatolja a kötetet. Volt már valakinek hasonló problémája?

Balfi34 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 768

Szia Ati88

Eddig én is így tudtam az XP rendszeren így volt de a Windows 7 és Windows 8-as rendszernél nincsen ilyen egyértelmű lehetőség és itt a baj.

Segítségedet köszönöm.

 

Előzmény: Ati88 (766)
Andreas Creative Commons License 2013.01.13 0 0 767

Valami hasonlót tapasztaltam én is bár szerintem nem TB hanem ISP függő a dolog.


Igy van. A szolgáltató a reklámszemét küldését megnehezítendő, beállít egy címzett limitszámot és ha ennél több embernek akarsz levelet küldeni, akkor visszautasítja a kézbesítést. Ha minden igaz, a Tunderbird ki is írja az SMTP szerver válaszát, "Too many recipients" vagy valami ilyesmi szöveggel.

Előzmény: st.Jeromos (759)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 766

Eszközök - Postafiók beállítások - (megfelelő postafiók kiválasztása) - Kiszolgáló beállításai - Üzenetek megtartása a kiszolgálón - Legfeljebb x napig.

Előzmény: Balfi34 (765)
Balfi34 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 765

Szervusztok

Segítségeteket kérném, a Thunderbird 17.02-es verzót telepítettem és nem találom benne azt az opciót, hogy a leveleket a szerverről törölje az általam megadott idő után, régen a beállításoknál volt.

Segítségetekt előre is köszönöm.

 

James 42 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 764

Én is találkoztam ezzel nemrég valakinek a gépén. Én azt csináltam, hogy bezártam a programot, aztán egyszer elindítottam csökkentett módban (No Extensions, a start menüben), és ettől akkor és ott rendbejött. Azt nem tudom, hogy mennyire volt tartós a dolog.

Előzmény: Kepalkoto.hu (762)
adamkof Creative Commons License 2013.01.03 0 0 763

Kepalkoto.hu köszi. Ezt megcsináltam egyszer én is. Átmenetileg tényleg jó lett, de visszatért a kettőslátása a piszoknak.

Mégegyszer köszi. Annyit módosítanék csak Eszközök/beállítások/speciális részben lesz az olvasás és Megjelenítés fül.

 

Előzmény: Kepalkoto.hu (762)
Kepalkoto.hu Creative Commons License 2013.01.03 0 0 762

Kedves "Láma-Társak"!

 

Nekem is hasonló bakkancs lett a topánkám, ha megengeditek leírom az általam véghezvitt megoldást:

 

A biztonság kedvéért a Profile mappáról csinálj egy biztonsági mentést, ha nem megy manuálisan akkor használd a MozBackup-ot.

 

MTunderbird uninstal,  reboot, ujra telepítés, reboot.

 

progi indítás, még most is duplán indult, a második ablak kijelölés, jobb klik, bezárás. Azóta többször indítottam, egy indul.

 

Tapasztalatom szerint prg hiba lesz,  mert ez a hibajelenség nekem akkor lépet fel amikor több levelet akartam megnyitni új füleken.

ezért az alábbi beállítást tettem még

Eszközök/Beállítások/Olvasás és Megjelenítés fülön Üzenetek megnyitása: Létező üzenetablakban kiválasaztása, ill pipa az Üzenetablak/-lap bezárása áthelyezéskor vagy törléskor.

 

Remélem tudtam segíteni

Üdv

L

Előzmény: adamkof (760)
magdaléna21 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 761

A következő problémám megoldásában  szeretnék segítséget kérni! Karácsonyra írtam üdvözlő szövegeket ismerőseimnek, választottam hozzá szép betűtípust, színt,  a szöveg alá pedig beszúrtam egy karácsonyi képet, ezután elküldtem a leveleket. "A levél sikeresen továbbítva"  üzenet meg is jelent.  A gyakorlatban viszont az történt, hogy az írott szöveg nem ment át a levélben, csak a kép. Amint jöttek vissza a válasz jókívánságok a címzettektől, láttam, hogy mindenhová csak a kép ment el. Nem akartam hinni a szememnek! Épen ezért meggyőződtem róla még egyéb módon is, de sajnos így történt.  Nem beszélve arról. hogy a névnapi üdvözletek  szövegét is szépen megformáztam és úgy küldtem. Fogalmam sincs, hogy mit kellene a levelezőmben beállítani ahhoz, hogy a formázott szöveg is átmenjen! Tudnátok segíteni?

adamkof Creative Commons License 2013.01.03 0 0 760

Lehet, hogy láma kérdés, de akkor már ketten vagyunk lámák. :-)

Nekem is ez a problémám, csak nem XP-n, hanem Vistán, és naprakész ThunderBirddel.

Én is nagyon szépen kérem a gurukat, hogy adjanak valamilyen megoldást, mert én nem találtam.

 

Köszi!

Előzmény: Zolcsi67 (756)
st.Jeromos Creative Commons License 2013.01.02 0 0 759

Ha nem érted a kérdést akkor szóljál és elmagyarázzuk! Nem az a gondja, hogy nem használ címlistát, hanem az, hogy ha körlevelet küld akkor nem adhat meg 18 cimzezzet a levélben illetve 18-nál többet sem mert cimzési hibára hivatkozva a TB nem küldi el a levelet.

Valami hasonlót tapasztaltam én is bár szerintem nem TB hanem ISP függő a dolog. Anno valaha nagyonrég az Interware adsl mellett a teljes cimlistám szerepelhetett a TB cimzettjeként, aztán váltás volt és a T-onlány meg 18 felett visszadobta, hogy címzéshiba.

Előzmény: Dulifuli (758)
Dulifuli Creative Commons License 2012.12.31 0 0 758

Ha többször akarsz levelet küldeni ugyanazoknak, akkor érdemes őket felvenni egy címlistára, és akkor már aligha lesz ilyen gondod. Csak a listát kell időnként aktualizálni.

Előzmény: ruhanélkül (757)
ruhanélkül Creative Commons License 2012.12.27 0 0 757

Hali!

 

Kérdésem az lenne találkozott-e már valaki a Thunderbidnél olyan problémával, miszerint ha 18 címzettnél többet adok meg nem küldi el a levelet, címzési hibára hivatkozik.

Más levelezőprogramnál ez nem volt gond, a mail címek jók. Többször kell körlevelet küldenem és az nem állapot, hogy 18 címenként kiküldöm. Ha valakinek használható ötlete lenne?

 

Zolcsi67 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 756

Láma kérdés: újonnan telepített gép (de XP-re, bizonyos ásatag programok rendszeres használata miatt), Thunderbird 17, egyszer csak elkedzett duplázni: kétszer nyitja meg saját magát.

 

Ez mi, meg miért, meg stb?

 

Köszi

manya1 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 755

Köszönöm szépen!

Előzmény: Dulifuli (754)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.28 0 0 754

Pontosabban igazából nem is tömörített mappák ezek (mint amilyen pl. egy ZIP vagy ARJ), hanem azok az ideiglenes állományok, amelyeken keresztül a tömörítést elvégzi.

Előzmény: Dulifuli (753)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.28 0 0 753

Abban a mappában, ami be van neki állítva (Eszközök, Postafiók beállításai, Kiszolgáló beállításai: alul, Helyi könyvtár), az nstmp nevű állomány(ok)ban.

Előzmény: manya1 (752)
manya1 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 752

Sziasztok, a Thunderbird xp alatt hol tartja vajon a tömörített mappákat? Folyton hibaüzit ad, hogy nem tud a jelszavammal csatlakozni, pedig a központi levelezőn mennek a levelek (t-online webmail). Ismerősnél ue a probléma volt, oka: tömörítéskor a Thunderbird hajlamos duplázni a mappákat, túllépve a terjedelmet, és megmerevedik az egész. Törölni kell a duplumokat, de sehol se lelem, heeelp:)(

Előre is hlásan köszönöm.

 

Tudom, h. viassza kellett volna olvasnom, hátha volt már ez a gond, de sürgős melóhoz lenne jó lenne, ha működni tudna, nincsen sajnos időm olvasgatni a sok hsz-t...

Amabil Creative Commons License 2012.11.28 0 0 751

Sziasztok!

Jaj kérlek segítsetek!

XP-t és Outlook Expressz-t cseréltünk az irodai gépemen Win7-re, + Thinderbird-re.

 

Az a gondom, hogy az elmúlt évek - sima windows ügyfél mappákba lementett - leveleit ugye a Th.bird már saját fájlként értelmezi,

mint alapértelmezett levelező, ez még Ok is,

de mindegyik levélnek átírta a dátumát! Nem tudom, hogy ez Th.bird probléma, vagy a win7 csinálja?

A hálózat miatt muszáj, hogy ne csak a levelezőprogram mapája tárolja az üzeneteket, hanem bárki számára, másik gépről is elérhetőek legyenek. Ezért így archíválunk, évek óta bevált. 

De most pl. egy 2010-es levél is úgy néz ki, mint ha a mai napon érkezett volna!

660 db levél átdátumozva!

Mindjárt megőrülök, mert nagyon sokszor csak dátum alapján tudunk megkeresni pl. egy beérkezett árajánlat kérést, tehát hogy kb. mikor érkezett.

 

Mit kellene tennem, hogy visszakaphassam a valódi dátumokat? (a létrehozás és a módosítás dátuma is a mai nap lett mindegyiknél, valamiért.)

 

Kérlek kérlek segítsetek! :)

Köszönöm!

Amabil

 

 

nolenn Creative Commons License 2012.11.16 0 0 750

Köszönöm.

Előzmény: Dulifuli (749)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.16 0 0 749

Esetleg abban tudsz segíteni, hogy miért nem sikerül levélből kattintásra megnyitni egy linket?

 

Nézd meg a 724-es és 726-os hozzászólást!

 

És hogy be lehet-e állítani úgy ahogy az Outlook Expressben is volt, hogy a megírt levelet ne küldje egyből, hanem tegye a postázandó mappába?

 

Ha jól tudom, akkor nem lehet ilyet, szerencsére. Viszont szerkesztés közben van Mentés gomb, ami csak simán rákattintva a Piszkozatok közé menti el a levelet, de ha a mellette lévő kis nyílra kattintunk, akkor kiválaszthatjuk, hogy nem oda akarjuk menteni, hanem a Sablonok közé, vagy esetleg egy fájlba. Bár ennek az utóbbinak szerintem általában nincs sok értelme, legfeljebb akkor, ha át akarjuk vinni a levelet máshová.

Ja, és a Piszkozatok és Sablonok között az a különbség, hogy amit az előbbiből nyitunk meg, az küldés után törlődik onnan, míg a Sablonokban megmarad.

Előzmény: nolenn (748)
nolenn Creative Commons License 2012.11.15 0 0 748

Nem értem, ha valami egyszer működött, ahhoz miért kell hozzányúlni??? Na mindegy, várom az újabb frissítést, vagy valakit, aki tudja a megoldást a bánatomra. Esetleg abban tudsz segíteni, hogy miért nem sikerül levélből kattintásra megnyitni egy linket? És hogy be lehet-e állítani úgy ahogy az Outlook Expressben is volt, hogy a megírt levelet ne küldje egyből, hanem tegye a postázandó mappába?

Előzmény: Dulifuli (747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!