Keresés

Részletes keresés

agota76 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 3742
az én nagyon kezdetleges próbálkozásaim foltvarrás,terén itt találhatóak,még csak ismerkedem vele,bármilyen ruhaneműt bármikor megvarrok,de azért ez másabb :)


http://foltbirodalom.blog.hu/
szyl7705 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 3741

 

 Szia.

 Köszönöm,sokat segítettél.

 Várom az emailt.

Előzmény: Kiskata1959 (3740)
Kiskata1959 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 3740
Szia!

Itt http://www.burdastyle.com/patterns?page=1regisztrálás után letölthetsz szabásmintákat (patterns -re kattintva találod meg). van köztük elég sok ingyenes is. Általában az olvasók teszik fel, de van köztük burda minta is. E-mailban elküldöm neked amit találtam 34-44 es méretű, nem pont olyan mint a képen csak hasonló,de azért érdemes megnézni.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv Kati
Előzmény: szyl7705 (3734)
agota76 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 3739
nekem is van egy brother 4 szálasom,1 ipari adlerem stopmotoros szálvágós,1 22 éves lucnikom,+ez a singer,és a nagymamám lábbal hajtós gépe,de azt nem használom,ki ven téve a garázsba
Előzmény: Vinilka (3738)
Vinilka Creative Commons License 2009.09.22 0 0 3738
Szurkolok neked, hogy beváljon a varrógéped. Mindenesetre bátor vagy, én nem mertem volna megvenni, leginkább azért, mert már így is van két használhatatlan(?) gépem. Az egyik csónakos Singer, igazi régiség.
Előzmény: agota76 (3735)
agota76 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 3737
5200ft-ért nem hagytam volna ott,ha alkatrész gondom van,szólok a műszerésznek akivel egy varrodába dolgoztam 11 évig,jön,megnézi és hozza hozzá a cuccmuccot,ez is teszveszes,alkatrész árban adták el,azért mert se pedál,se talpak,se orsók,aki eladta azt se tudta működik e,zsákbamacska volt,de úgynézki megérte
Előzmény: Nemlajos (3736)
Nemlajos Creative Commons License 2009.09.21 0 0 3736
hehe, én így nem mertem bevállalni egy hímzőt a teszveszen, a típusa alapján körmélt írtam a nagyobb varrógépszervizeknek, és lebeszéltek róla, hogy alkatrész, meg miegymás.
Pedig járhattam volna jól is, mint Te;)
Hiába, a szakik szakik:D
Előzmény: agota76 (3735)
agota76 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 3735
nem ez az első varrógépem,van egy bika iparim,meg egy lucnikom ami már kicsit öreg,rengeteg fajta gépen dolgoztam már,ez a szakmám,13 éve a ruhaiparban vagyok,vettem le egy csomó singer használatit a netről,de még csak nem is hasonlítanak az enyémre,ezen pl sehol nincs alsózó,a műszerész most ül rajta,annyit mondott szombaton amikor elvittük hozzá hogy ez a gép magyarországon nem volt soha kereskedelmi forgalomban,és az értéke 100e fölött van,majd leesett az állam,én fillérekért jutottam hozzá úgy,hogy nem volt hozzá se pedál,se egy darab orsó,se semmilyen talp,izgultam hogy működik e majd,de megvigasztalt a műszerészem hogy,nyugi nagyon jó a gép és frankón megy,de még ő is keresi az orsózási lehetőséget rajta
Előzmény: Vinilka (3733)
szyl7705 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 3734

 

 Sziasztok.

 

 Segítséget szeretnék kérni!A képen látható mellény szabásmintáját vagy

 hasonlót keresek.Előre is köszi.Sajna sehol nem találtam.

Vinilka Creative Commons License 2009.09.20 0 0 3733
Nem lehet nagy eltérés a Singerek között, szerintem hasonlóan működnek, nézd meg valamelyiket. Esetleg egy varrógépszerelőnek érdemes lenne megmutatni, tanácsot kérni, Ez az első varrógéped?
Előzmény: agota76 (3730)
Nemlajos Creative Commons License 2009.09.18 0 0 3732
gyanús volt, köszi:)
(majd belenézek ebbe is, mit nekem a bal oldalon sorakozó cca 25 topik:D)
Előzmény: tallina (3731)
tallina Creative Commons License 2009.09.18 0 0 3731
De igen, de én erre gondoltam :-)
Előzmény: Nemlajos (3727)
agota76 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 3730
sajna már itt is néztem,semmi,nem ad róla net semmit,képet is egyet találtam róla
Előzmény: Vinilka (3729)
Vinilka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 3729
nézd meg itt: http://hu.diplodocs.com/
remélem, megtalálod
Előzmény: agota76 (3728)
agota76 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 3728
sziasztok,infot szeretnék kérni,vettem egy használt varrógépet,singer 9143

és nincs hozzá semmi infóm mi hogy működik rajta,hogy kell vele alsózni,kérlek akinek ilyen van írjon, vagy vmi felhasználói kézikönyvet honnan tudok hozzá letölteni,köszi előre is
Nemlajos Creative Commons License 2009.09.17 0 0 3727
varrós fórum??? Miért, nem ez az?:o
Előzmény: tallina (3720)
Nemlajos Creative Commons License 2009.09.17 0 0 3726
isten éltessen, és drukkolok;)tehuti
Előzmény: Caitlin (3725)
Caitlin Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3725
ez mit tud? lehet, h ilyet keresek? :) es meg szulinapom is van pont...
Előzmény: Törölt nick (3723)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3724
Kezdő hobbivarrónőknek az alapkategóriájú gépeket ajánlom.

Üdv. Scotty
Előzmény: freyya (3716)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3723
Eladó HUSKYLOCK márkájú, japán, 2 tűs, 4 szálas gép. Az ára 20e Ft.
Megbízható forrásból, varrógépszerelő árulja.
Ha valakit érdekel írjon missscottykukacindamailponthu-ra.

Üdv. Scotty
tallina Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3722
Nekem régebben - még most is megvan - egy asztalos Neumann gépem volt. Szerettem, de nagyon helyhez voltam kötve. Vettem egy modernebbet (Pfaff), azt asztalra kell tenni. Nem okozott problémát, hogy megszokjam. Kétségtelen, hogy jobb, ha ki tudom teríteni az anyagot, bár szerintem ez csak nagyobb daraboknál lényeges. Én nem, varrok takarót, csak ruhákat, babákat, táskákat, így jó. Láttam valahol egy blogon, hogy süllyesztett asztalt készítettek egyszerű bútorlapból a gépeknek, így ez a probléma is megoldódott. Persze, ha lenne normális varrósarkom, akkor jobb lenne az asztal, de a régi gépem csak az előszobában fért el, ott meg utáltam varrni, hideg volt és eléggé el voltam zárva a külvilágtól. Most a konyhában varrok, így se sokkal jobb, vagy vacsorázunk, vagy varrok...
Előzmény: freyya (3721)
freyya Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3721
Köszi szépen!
Tényleg, azt akartam is kérdezni, hogy nem nehéz a villanyvarrógépekkel varni, hogy nem sima az aljuk? Nekünk van itthon egy ezeréves varrógép, az egy asztalszerűségbe van beépítve, amiből ha kifordítjuk, a tű alatt végig teljesen egyenes és sima asztal van, amire lefektethető, és amin kényelmesen továbbítható az anyag. Sajnos nem tudom használni, mert kézzel-lábbal kell hajtani, és nekem állandóan összeakad. Meg nem is lehet csak egyetlen fajta öltéssel varni vele. Ezeket a modern varrógépeket asztalra kell lerakni, ugye, de akkor hogyan oldható meg, hogy a tű alatt vízszintes felület legyen?
Előzmény: tallina (3720)
tallina Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3720
SIma varrógép kell hozzá, meg egy speciális talp, ami általában minden géphez van, stoppolótalp a neve (Lehet venni külön rugós talpat is, állítólag az jobb, de én a stoppolóval szoktam készíteni.) Az anyagtovábbítót le kell süllyeszteni és úgy húzogatni az anyagot. Szabad gépi tűzés néven keress rá, videókat is találhatsz a technikáról, de a varrós fórumon sokan vannak, akik nagyon profik ebben. Gyakorolni kell és akkor könnyen megtanulható.
Előzmény: freyya (3719)
freyya Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3719
Köszi szépen! Kimondottan hímezni nem akarok, bár nem tudom, az minek számít, amikor úgy hullámvonalban megy az öltés, mint Tallina táskáin. Az tetszik, olyat jó lenne, ha lehetne vele csinálni. Kell egyáltalán ahhoz valami külön program, vagy csak simán úgy kell mozgatni az anyagot a gép alatt, és a legegyszerűbb varrógéppel is meg lehet csinálni?
Előzmény: Caitlin (3718)
Caitlin Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3718
Az én gépem (janome) 45-50e között volt. És gyönyörűen varr, imádom. Kb. nekem ez vot a lélektani határ. Innen nekem a továbblépés egy interlock lesz. Ezt nem fogom még hosszú ideig lecserélni. Amin érdemes elgondolkodni: akarsz-e majd hímezni, díszítőölteni? Mert én tuti nem. ha azt is szeretnék akkor már eggyel komolyabb gépet vettem volna. Más ötletem, h mi alapján válassz nincs :)
Előzmény: freyya (3716)
freyya Creative Commons License 2009.09.11 0 0 3717
jav.: semmit nem tudok
Előzmény: freyya (3716)
freyya Creative Commons License 2009.09.11 0 0 3716
Még abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen varrógépet érdemes venni? Nem konkrét márkára gondolok, nyilván mindenki másra esküszik, hanem árkategóriára. Nézegettem a neten, vannak mindenféle gépek 30ezertől egészen többszázezerig. Melyik az a kategória, amivel ezeket a szép dolgokat meg lehet csinálni? Kezdőként feleslegesnek érzem, hogy százezreket adjak ki, mert kiderülhet, hogy semmi tehetségem hozzá, ugyanakkor azt sem akarom, hogy a kezdeti lépések után azonnal le kelljen cserélni, mert kiderül, hogy szinte semmit nem tudom megcsinálni vele. Ti mit ajánlanátok?
tallina Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3715
Valamiért kétszer jelent meg az előző bejegyzésem, pedig csak egyszer akartam :-)
tallina Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3714

A táskákat és a babákat saját minta alapján varrom. Van azért pár baba, amit  Tilda minta alapján varrtam, illetve a kis karácsonyi angyalok egy babás topiktárs, IO mintája alapján készültek. Ezt a babás topik honlapján a közös varrásnál, Fanni angyala mintájaként találhatod meg.

Az anyagokat én is a városunk szinte egyetlen méteráru-boltjában szerzem be, illetve - ha máshol járok - textil-turkálókban, textilválogatókban és kilós boltokban. Ott lehet igazán kincseket találni, gyakran fillérekért. De vigyázz, az anyaggyűjtés szenvedéllyé válik, én már lassan nem férek el otthon a textilektől, a családom előbb-utóbb kitiltja az anyagokat :-)

tallina Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3713

A táskákat és a babákat saját minta alapján varrom. Van azért pár baba, amit  Tilda minta alapján varrtam, illetve a kis karácsonyi angyalok egy babás topiktárs, IO mintája alapján készültek. Ezt a babás topik honlapján a közös varrásnál, Fanni angyala mintájaként találhatod meg.

Az anyagokat én is a városunk szinte egyetlen méteráru-boltjában szerzem be, illetve - ha máshol járok - textil-turkálókban, textilválogatókban és kilós boltokban. Ott lehet igazán kincseket találni, gyakran fillérekért. De vigyázz, az anyaggyűjtés szenvedéllyé válik, én már lassan nem férek el otthon a textilektől, a családom előbb-utóbb kitiltja az anyagokat :-)

Előzmény: freyya (3711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!