Keresés

Részletes keresés

booerang Creative Commons License 2016.03.07 0 0 3969

Most olvastam a másikon a témát,épp ilyen ajánlatot akartam tenni Neked,de nem akartalak megsérteni vele:-))))))

Akkor most már Nálad is vannak eladó tincses gödölyék,?

De szerintem Fecó félreértett,szerintem úgy értelmezte,egy alpesi gödölyéért adsz kettőt a Tiédből,legalábbis a válaszából ítélve.

 

Előzmény: khirke (3968)
khirke Creative Commons License 2016.03.06 0 0 3968

Jó pénzért én is adok el gödölyét. :P

 

A jó hír az, hogy a "jó pénz" nem 90ezer HUF :) Ennyiért már adok akár 2 és fél db-ot is :))

Előzmény: booerang (3963)
khirke Creative Commons License 2016.03.06 0 0 3967

Jelentem, már csak 19 anya nem ellett meg... a 147-ből :)

booerang Creative Commons License 2016.03.04 0 0 3966
Előzmény: booerang (3965)
booerang Creative Commons License 2016.03.04 0 0 3965
ez-Ben Creative Commons License 2016.03.03 0 0 3964

 

 :)) Csak igaz a népi megfigyelés ! ( gólya után jön a Fecske  :) örömünkre.

 

 Bizony, egy idő után, már nem ugrál úgy, sem az ember, sem kecske, mint régen. Ezért is szól úgy a régi sláger : " Csak a szépre emlékezem..."

 

 Jól elijesztettem a mi leendő Tincses kollégánkat Borzavári Ákost, talán még a híres bakonyi betyár Sobri Jóska sem lett volna rá ilyen hatással. Pedig fülemben csengtek ám szavaid : Jó lenne ha minél több Tincses lenne. No, ez van, ez lett. Erre mondják, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

 A kőröl jut eszembe "Járom az utam a macskaköves úton..." ( ebben a sáros időben az is valami :)

 >>>>>>

Előzmény: fecske+ (3960)
booerang Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3963

Üdvözlet köreinkben!

Ha megnézed az MJKSZ honlapját, találsz pár tenyésztőt a közeledben.

A Jáki Dóráék néha adnak el anyákat is,de gödölyét biztosan.

Ez-ben tanácsát megfogadva pedig érdemes Sümeg felé venni az irányt,egy látogatás meg fog erősíteni az elhatározásodban,a Tincses kecske a "kecske".:-))

Azért ráetetés nélkül ne tervezz,hiszen,ha esik,nem szívesen van kint,enni viszont akkor is szeret.

A széna a mindennapi betevője elsősorban,persze legeléssel kevesebb kell,de kell.

Sok sikert a keresésben,majd számolj be,ha meg lesznek a kiválasztottak!

 

Előzmény: borzavári (3956)
booerang Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3962

Köszi a jókívánságokat,ma volt a doki megnézni,szerinte minden ok,persze majd csak akkor derül ki,hogy forrt össze,ha lekerül a "kékség".

Eleinte nem láttuk feküdni,max nekidőlni a falnak,de két nap után észrevettük,azért,ha nehezen is,de lefekszik.

Ma este született a Foltosnak kicsinye,megint gida,fekete,fehér nyereggel.Hamarosan kép is lesz.

Egyébként 27-én kezdtük az elléseket,már harmadik éve ugyanaz kezd,eddig bakokat,idén szerencsére megtört az átok,gödölye lett neki.

Előzmény: fecske+ (3959)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3961

Üdv Neked! 

Dicséretes szándék a magyar kecske tartók köréhez csatlakozás! :) Létszámot javasolni viszont ennyi információ nyomán nehéz: mert mennyi jut a négyzetméterekből a kecskéknek és mit takar pontosabban a gaz összefoglalás?

Elsőre mondanám a két anyát szaporulattal, úgyis megtart az ember... és annyival bele lehet gyakorolni. 

A vásárlás más kérdés, mindenhol most ellenek a kecskék, a közeli jövőben érdemes nézelődni - bár az is lehet, csak gödölyéket tudsz majd venni. 

 

 

Előzmény: borzavári (3956)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3960

Kedves bakunk nem olvasta e tudományok tárházát, így naptártól függetlenül hussan. :) Minap az etetés dandárjával végezvén, belemerengtünk a mélyülő setétbe, mikor váratlanul egy méretes kecske-sziluett bontakozott ki belőle: Kököjszi döntött ismét úgy, hogy elege van az egyneműek (+ a lovak) társaságából és inkább elvegyül a nyáj kellemes tömegébe. Nyikkanásom - már megint ez a ... bak! - hallatán kanyart vett és kis dobbantással bevetődött a hodályba. Azóta volt szerencsénk tapasztalni, hogy bár legénykori könnyed szárnyalásából veszített, megfelelő ösztönzés hatására, úgymint abrak a dranka túloldalán, most is képes szép magasságot elérni/átlépni. 

A régebben többször tervezett Tincses-találkozón mindenképp lesz kecske-magasugrás! :D

 

Előzmény: ez-Ben (3955)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3959

Nincs kecskés törés nélkül... sajna... Előbb-utóbb mindenki ápolhat ilyesmit. Nálunk volt első, hátsó, medence és szarv - így hirtelen. Szarv is nagyon látványos, ha hozza magával a koponyacsont egy részét is, brrr...

Jobbulást neki, legyen mielőbb újra egyenletesen barackszínű, minden kékfestős beütés nélkül! :)

Előzmény: booerang (3947)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3958

Elmegy, mert szép rajta a kecske! :)

 

Előzmény: khirke (3946)
ez-Ben Creative Commons License 2016.02.29 0 0 3957

 

 :) Viszont az Üdvözlet !

 

              "Párisba tegnap beszökött az Ősz" a költő szavaival...és úgy folytathatnánk prózaibban, hogy a szökőnapon, pedig beköszönt Ákos !

 

 A lírát félretéve- de meseszerűen mondhatjuk- Te a szerencse fia vagy, hogy ezen a fórumon kopogtattál. Veszprém megyét illetően, ha megnézed a 935. hozzászólást éppen egy kecskehad indul bevenni Sümeg várát. Ebből aztán már sok mindent kikövetkeztethetsz. Még, annyit, ugyanitt várvédő kaukázusi juhászkutyák is előfordulnak ha esetleg a portád védelmét is megkivánod erősíteni.

 

 Minden másban neves Szakértőink tudnak választ, tanácsot, kecskét stb. adni ! Ha esetleg nem jön álom a szemedre olvass bele a topikba, akkor egészen biztos, hogy továbbra sem alszol el.

 

       ( Érezd magad itthon !:)

 

Előzmény: borzavári (3956)
borzavári Creative Commons License 2016.02.29 0 0 3956

Üdv mindenkinek!

 

Először is röviden bemutatkoznék!

 

Ákos vagyok, nem rég költöztem a Feleségemmel a Bakonyba, itt találtuk meg az otthonunkat és azt a környezetet ahol leakarjuk élni az életünket.

Szerencsére a házhoz nem véletlenül  tartozik egy nagy telek is (7500nm) , amit sajnos most csak gaz borít, és szeretnénk benépesíteni.

 

Ragaszkodunk a magyar fajtákhoz, és első körben pár kecskét szeretnénk venni.

 

Ebben szeretnék tanácsot kérni Tőletek!

 

Ha ráetetés nélkül szeretném őket tartani akkor ekkora területre hány jószágot lehetne tartani?

Gondolom szakaszos legeltetéssel lenne a legcélszerűbb, Ti hány részre osztanátok fel a területet, ami egyébként hosszúkás, és nagyon dombos.

 

Tudtok Veszprém megyében, vagy a környékén valakit aki foglalkozik a fajtában és lehet eladó állata?

Nem is feltétel az hogy teli papíros legyen, csak küllemre hozza a fajtára jellemző jegyeket.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Üdv!

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.02.28 0 0 3955

 

 :)) Gyerekek ! ( holnap szökőnap lesz el ne felejtsétek :)

 

 A népi Históriák és Hiedelmek gyűjteményéből kiollóztam pár hasznos tudnivalót, szíves tájékozódásotok elősegítése érdekében :

 

...A szökőnapon az állattartók fokozottan ügyeljenek az állataikra, mert e napon azok is szökősebbek, mint az egyéb napokon. 

  Kutyák vonatkozásában : Ügyeljünk, hogy a kiskaput nyítva ne felejtsük, hogy azok, nehogy kiszökve megharapják a postást. A statisztikák szerint ezen a napon történt a legtöbb, ilyen incidens.

 

  Kecskék vonatkozásában : Ne tegyünk nagybálát közel a kerítéshez, mert a kecsó arra felugorva könnyedén átugorhatja a kerítést és usgyi... - ahogy a mondás tartja- már csak bottal üthetjük a nagybálát !

 

 ....sajnos az éves átlagnál is lassabban irok, így a színtidőbe több állatfaj most nem fért bele.

 

 

 DE, kifejezetten jó hír Tilták1-2-3 részére, hogy ez a nap kifejezetten alkalmas a lányszöktetésre, megjegyzésként említik, hogy jó programozással, akár 1-2-3... 

 

 Ui : Nógrádba megérkezett az első fehér gólya- szólt a híradás- akkor lassan már az első Fecskénk is várható. ( mire ezt leírtam, már be is sötétedett :)

 

Abauji Creative Commons License 2016.02.28 0 0 3954

Jack nevű tincses bak jó munkát végzett,íme a két gödölye.Febr.11-én születtek.   A két pici 17-nap múlva.

euonymus Creative Commons License 2016.02.28 0 0 3953

Bármelyik jó, + adj ivermectin hatóanyagú szert. Van egy rakat azért nem írok nevet.

Mindenki a szülöszobán bábáskosik, amikor ráér pedig alszik:)

Előzmény: tilták3 (3952)
tilták3 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 3952

Segíts nekem légyszi :) kihalt nagyon az oldal vagy csak én írok ritkán én nem tudom de találtam itt 1 oldalt kéne vmi jó kis féreghajtó a vermitánt meg az albendanin 10-et nézegettem de igazából nem tudok dönteni hogy mit kéne mert port semmiképp nem akarok mert az nekem nem igen vállt be. Köszi!

 

 

 

 

http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/publication/gyogyitas/20071010140006637000000590.html

Előzmény: ez-Ben (3949)
tilták3 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 3951

Hát azt ugyan ne...... Még szerencse hogy becsületes megtaláló vagyok akkor is visszaadtam a NÉBIH-nek hogy nem kérték :)

ez-Ben Creative Commons License 2016.02.27 0 0 3950

 

 :) Túl a sérülés okozta stresszen, nagyon jól megy a kék szín a szőrszínéhez. 

 A nevét magyarosithatnánk : " Kék-Barack" egyrészt kiemelné a barackok közül, másrészt mindig emlékezetbe idédződne az éjszakai kaland. És ha kék színbeütési utódai születnének, mindjárt tudhatnánk, hogy a jobb első láb a "ludas". ( Annak "Barack-pályinka" lehetne a neve !:)

Előzmény: booerang (3947)
ez-Ben Creative Commons License 2016.02.27 0 0 3949

:) Jó reggelt Fiatalúr ! ( A róka legyezzen meg a farkával :)

  ...jól itt hagytál bennünket, mint Szt.Pál a bonyikokat...azt sem mondtad faróka !

     No, de ezek szerint minden rendben, ahogy, azt Aranyka szíve sejtetni engedte.( Ez a lényeg !:)

 

Előzmény: tilták3 (3948)
tilták3 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 3948

Jó estét tincsesek! :) Lenne egy kérdésem ki milyen féreghajtót használ és mik a tapasztalatok? 3havonta adjak nekik vagy csak évente 2szer? Most ráálltam erre a témára mivel kaptak az ősszel por formájában (fenbendanint) de az nem hiszem hogy nagyon tuti lett volna. Leellettek az anyáim és most akarok nekik adni mert nincs vmi nagy étvágyuk pedig kapnak minden féle jót -búza,zab,kukorica,széna,szalma,nyalósó,takarmányrépa,legelő szóval minden ami csak kell de az étvágyuk az nem az igazi és a tej sem az amit elvárok tőlük. Köszönöm a válaszokat!

booerang Creative Commons License 2016.02.26 0 0 3947

 

 

És itt van a tesó,Barack!

Csak,hogy az idei évünk se legyen unalmas,tegnap reggelre eltörte a lábát!

Este még minden ok.,reggelre ez lett.

Azt,hogy hogy csinálták,sosem tudjuk meg.

Sok lehetőség nincs,vagy a szénarácsba akadt be,vagy a Guszti csinálta a szarvával,örök rejtély marad:-((((

Reméljük,helyrejön!

Előzmény: khirke (3946)
khirke Creative Commons License 2016.02.25 0 1 3946

még talán ez a kép úgyahogy elmegy :)

Előzmény: khirke (3945)
khirke Creative Commons License 2016.02.25 0 1 3945

Sajnálom, nem hajlandó modellt állni. Bemenekül a tömegbe :))

 

Jajj, ma milyen sárga tarka gödölye született tőle.....! :P

fecske+ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 3944

Nálunk még nem nagyon van mit. Ugyan van egy meglepetés csokrunk, lelkes szabadulóművész Kököjszink jóvoltából. De legalább lányok és szürkék - utóbbit csak többségükben, mert egy kakukktojást azért idén is melléjük pottyantott a kedves Mákos. 

Előzmény: zebra-bara (3942)
fecske+ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 3943

Azt a felső vöröset az én színtévesztő szemem inkább barnának látja. :) 

Az alsók meg fel sem száradtak még, mások lehetnek úgy. A színöröklődés meg úgysem egészen tiszta a mi kecskés fejünkben, hm? :)

Előzmény: khirke (3939)
zebra-bara Creative Commons License 2016.02.23 0 0 3942

Köszönöm. Az arányokat azért gondoltam így, mert a zabban és az árpában több a fehérje, a kukoricában főleg csak szénhidrát van, igaz, az meg a fő energiahordozó. Fene sem tudja. Lehet hogy akkor kicsit kevés a mennyiség, de most majd lemérem, mennyi az annyi, reggel-este 1-1 kis konzervdoboznyit kapnak, még soha nem mértem meg súlyra. Kukorica jár még plusszba nasinak a csövesből, amit aratás után pücskörésztünk össze a gyerekekkel itt a szomszéd táblán. Abból dobálunk be nekik fejenként 1-2 darabot.

Meg lassan a gidáknak is kell valami abrak-eszegető helyet rekeszteni, már van elképzelés, talán holnap eljutunk a megvalósításig is. :)

 

Akinek vannak gidái, ugyan mutassatok már képeket, olyan gyönyörűeket szoktatok kattintgatni. :)

Előzmény: euonymus (3941)
euonymus Creative Commons License 2016.02.23 0 0 3941

0,5-1 kiló. Szerintem jó hogy keveréket adsz. Hogy az arányok hogy jók azt biztosan meg nem mondom. Én lehet, hogy több kukoricát adnék.

Előzmény: zebra-bara (3938)
euonymus Creative Commons License 2016.02.23 0 0 3940

Borostyán felmenői? Amúgy szerintem sárgák csak kicsit sötét. De a másik az érdekes lehet, hogy hozza a gödöllői nagyi színét?

Előzmény: khirke (3939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!