Keresés

Részletes keresés

Ilusta Creative Commons License 2004.06.07 0 0 30
Nem, nem közömbös!
Az a jó, ha kifeszített kopoltyúkkal, kifeszített úszókkal ront a tükörképének.
De mivel annyira a halak sem "hülyék", tudja, hogy az mindig ott van.
Ezért nem kell a tükröt ott hagyni állandóra.
Sőt, az is jó, ha időnként máshova teszed a tükröt, az akvárium nem ugyanarra a részére.
Én ezt úgy csináltam, hogy ahol éppen pihent néha, odatettem "csalinak", és csak addig míg meg nem unta, el nem fáradt.
Előzmény: Kiya0613 (29)
Kiya0613 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 29
a közömbös alatt pontosan mit értesz?
/ott volt neki mióta megvettem... hát meg van az már két hete is ( de a tükör véletlenül maradt ott de ez mellékes)
volt hogy elment mellette és visszafordult kiterjesztette a kopultyúját meg a farkát és ott mutogatta így magát még valaki el nem vette a figyelmét, de volt olyan is hogy rá sem hederített magátra most akkor ő szerinted közömbös?/
Ilusta Creative Commons License 2004.06.06 0 0 28
Naponta 2x olyan félórát.
De nézd meg, hogy megtámadja-e az önarcképét. ha közömbös, akkor nem lesz hosszú úszója.
Akkor sem, ha eleve vad tipus, de ez ma már elég ritka..
Előzmény: Kiya0613 (27)
Kiya0613 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 27
Sziasztok nekem egy kis bettám van, fiú
És az lenne a kérdésem hogy növeszthetném meg szép nagyra az úszóját?
Társas medencében tartom 26 fokos vízben
Tükröt már tettem be neki de azt csak néha kell megmutatni, vagy folyamatosan ott legyen??
LizyX Creative Commons License 2004.05.07 0 0 26
Sziasztok!

Üdv mindenkinek, ebben a topicban még nem jártam. :)

Nekem is volt néhány bettám, de nem tenyésztettem őket, úgyhogy fokozatosan kipusztultak.

Ilusta Creative Commons License 2004.04.20 0 0 25
Ha csak pár napról van szó, vagy akár 1 hétről is, semmi bajuk nem lesz kaja nélkül.
Egyszer elmentem 2 hétre nyaralni, nem találtam senkit aki etetni tudta volna őket.
1 hétig rendszeresen zabáltattam őket és hazaérkezvén 1 db sem pusztult el!!
Utána szép fokozatosan visszaálltam...
Nyugi, ha jó kondiban vannak nem lesz bajuk..:))
Előzmény: CSzabi (24)
CSzabi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 24
Sziasztok!

Eltelt egy kis idő. A halam még él és virul. További kérdés:
Ha egy-két, vagy több napra elutaztok, akkor hogyan oldjátok meg az etetést? Persze szomszéd, vagy rokon megkéréses módszeren kívül?
Hallottam olyan kajákról, amelyek fokozatosan oldódnak fel. Jó az neki? Vagy van valami etetőgép?

Valamit nagyon ki kellene találni, mert sajnos ilyen esetekben a szüleimhez cipelés nem hiszem hogy egészséges a halnak.

Köszönettel:
CSzabi

boszoke Creative Commons License 2003.10.10 0 0 23
Talán függ a lakás fekvésétől is,mert nálam sincs semmi fűtés és 26-27 fokos a viz,egy picit éjszaka lehül és mikor felébredünk a betta is színtelenebb.Egész nap odasüt a Nap,/ha süt/.
Előzmény: Ilusta (22)
Ilusta Creative Commons License 2003.10.10 0 0 22
Szia!
Attól függ milyen meleg a szoba...a 25-26 fok jó, akkor jól érzi magát. Nem tudom 1 bettád van-e, vagy több, esetleg társas akváriumban tartod, vagy külön?
Ha csont egyedül van, akkor kaját keveset adj neki..nem baj, ha kiadagolod és nem eszik annyit mint szeretné...az elhízás sokkal veszélyesebb rájuk nézve mint a kevesebb kaja.
Egyébként a fentinél hidegebb vízben nem mozog annyit, kedvetlenebb, szinei sem jönnek annyira elő.
Ha szaporítani is akarod, akkor 28 fokos víz a legideálisabb, max. 30, de ehhez már fűtő kell.
Előzmény: CSzabi (21)
CSzabi Creative Commons License 2003.10.10 0 0 21
Sziasztok!

Köszi, hogy reagáltatok a hozzászólásomhoz. Mostmár egész tájékozott vagyok.
Kérdés: Jelenleg az akváriumban nincs egy deka melegítő meg semmi ketyere sem. Tél közeledtével ugye nem kell neki ilyen? Normál módon szobában van az akvárium.
Etetés: ha naponta 1x adok neki kaját, akkor mérjem ki az adagot, hogy csak annyit adjak neki egyeszerre amennyit megeszik?

Üdv. CSzabi

Ilusta Creative Commons License 2003.09.16 0 0 20
Csak akkor szeretnek leveleken pihenni, ha az teljesen felnyúlik a vízszintre, mert ugye akkor csak a fejüket kell megemelni levegőért..:))))
Előzmény: boszoke (19)
boszoke Creative Commons License 2003.09.16 0 0 19
Szia!
Napi egyszer kap enni ,este,akkor már látszik rajta,hogy üres a hasa,nem zabagép különben,úgyis szemmel tartom,de pl.még soha nem láttam feküdni,pedig azt mondták a betták szeretnek a leveleken szunyókálni.
Előzmény: Ilusta (18)
Ilusta Creative Commons License 2003.09.15 0 0 18
Szia!
Ha teszel mögé tükröt a hatás kedvéért, akkor akár nőstényt is vehetsz neki, csak csinálj pár búvóhelyet az akváriumban...nem tudom mennyire spannolja majd a hímet ez a megoldás...vagy csak a tükör..
Elhízlalni meg úgy lehet, hogy halálra eteted, amíg bír enni és nem mozog semmit...magyarul unatkozik fent a víz tetején...
De ezt nem kéne, hamarabb elpusztulnak!
Előzmény: boszoke (17)
boszoke Creative Commons License 2003.09.15 0 0 17
Szia!
Biztos igazad van,csak az a gond,hogy én nem a bettát akartam edzeni,hanem a látvány kedvéért tenném oda a tükröt hátoldalnak,mert viszonylag kicsi az akvárium és így sokkal szebbnek látszana.Az a helyzet,hogy valahogy így is tükröződik benne,mert megfigyeltem ,hogy az oldalánál időnként ugyanúgy támadóan viselkedik és szétterjeszti az uszonyait,mint amikor tükröt tartok neki.Cseppet sem lusta,nincs ugyan összehasonlítási alapom,de állandóan mozgásban van.Nem tudom pl.hogy lehet elhízlalni,az enyém otthagy ha már kellően gömbölyödik a pocija, darabonként lógatom be neki a kaját amíg elveszi,tehát felesleg soha nem marad.
Előzmény: Ilusta (16)
Ilusta Creative Commons License 2003.09.15 0 0 16
Szia!
Szerintem csak időközönként tedd oda!
Mittudomén, naponta 2-3x félóra bőven megteszi!
Ezt csak "edzésként" kell végezni, akkor felélénkül, mozog, teszi magát, stb.
Ha állandóan ott lenne a tükör, akkor szerintem egy idő után elfásulna.....
Előzmény: boszoke (15)
boszoke Creative Commons License 2003.09.15 0 0 15
Persze hogy arra,észre sem vettem,hogy hülyeséget írtam.Mit szóltok hozzá lehet?
Előzmény: Ilycsin (14)
Ilycsin Creative Commons License 2003.09.12 0 0 14
Szerintem te tukorlapra gondolsz....
boszoke Creative Commons License 2003.09.12 0 0 13
Sziasztok!
Az a kérdés,ha üveglapot teszek az akvárium mögé,/ami nagyon szép látványnak/,nem fogja-é zavarni a sziámi hímet az állandó ingerencia??Eddig csak napi edzésben volt része.
alsünc Creative Commons License 2003.09.04 0 0 12
Szia,

kösz a választ!

Asszem tükröt kap a kis hülye, mert nem túl nagy sajna az akvárium, és nem biztos, hogy kell nekünk még szaporulat.

De majd akkor nézegeti magát, és szép lesz meg okos:-)

Köszi,

alsünc

Előzmény: Ilusta (11)
Ilusta Creative Commons License 2003.09.03 0 0 11
Szia!
Gondolom hím, inkább azokat veszik...
A betta tenyésztőknél van egy módszer, amivel szép fátyolos úszójú hímhalakat tenyésztenek. Én is ezt csináltam...
Szóval a hímeknél a fátyolúszó kifejlődése a hím nemi hormonoktól függ.
Ezt úgy képzik a halakban, hogy amikor már látszik a hátúszóján, hogy hím ( a hímé hegyes végú, a nőstényé lekerekített) akkor a hímeket külön befőttesüvegbe teszik és közéjük átláthatatlan papírlapokat tesznek. Aztán napjában többször kiemelik ezeket a lapokat és a hímek egymást meglátva, kifeszített úszókkal rohannának egymásnak, ha tudnának! Ilyen támadó kedvükben megnövekszik a hormon a testükben és ez fejleszti ki a hosszú úszókat.

Szóval, hogy ne unatkozzon a halad és ne pusztuljon el a hízástól, vagy vegyél mellé egy nőstényt, (ha nőstény, akkor hímet), vagy olyat csináltam még, hogy kis piperetükröt tettem az akváriumhoz ahol épp leledzett és szépen harciaskodott a tükörképével! :))

Jó bettázást!
Üdv.

Előzmény: alsünc (10)
alsünc Creative Commons License 2003.09.03 0 1 10
Sziasztok,

nekünk is van egy harcoshalunk, de hát abszolút nem jellemző rá a harcosság, inkább kis mamlasz a lelkem. Annyira sötét szegénykém, hogy Deginek becézzük, mert nagyon szeretjük.
Egész nap a növények levelein fekszik. De komolyan, van egy szép, hosszú levelű növényünk, ami ide-oda tekereg a víz alatt, és annak a levelein fekszik egy csomót, vagy ráül a szűrő tetejére.
És olyan, de olyan lusta (?), hogy gyakorlatilag kézzel meg lehet fogni....

Ez természetes náluk, vagy Degi túltenyésztett esetleg?

Kösz,
alsünc

Ilusta Creative Commons License 2003.09.01 0 0 9
Szia!
Tapasztalatom szerint a több nőstény csak annyiból jobb, hogy nem egyet hajkurászik állandóan, hanem eloszlik...de, ha valamelyikkel párosodni akar és a nőstény is hajlandó rá, akkor zavarják őket a többiek ebben. Akkor kivenném a többi nőstényt...
Az igaz, hogy halálra kergetheti a nőstényt...pláne párzás után, utána a nőstényt el kell távolítani az akváriumból..
Előzmény: Ilycsin (7)
Ilusta Creative Commons License 2003.09.01 0 1 8
Szia!
A gömbakvárium nem szerencsés sem bettáknál, sem más halaknál...nekem ugyan volt gurámim gömbakváriumban, de nem sokáig...
Nem szeretik a halak, nem érzik jól magukat benne...nagy baromság, hogy egyáltalán kapni...ültessél bele inkább növényeket, azok jól bírják...
Szóval, ha lecserélted...ültess bele növényeket, búvóhelyeket...ha párban fogod tartani..akkor, ha megveszed őket, tedd külön és a nőstényhez neylonba, vízben belógatva ismertesd össze őket fél napra...
Aztán összeengedheted őket...
Mondjuk én mindig külön tartottam őket, csak párzás miatt tettem össze. Tapasztalataim szerint nem szerencsés hosszútávon együtthagyni őket, hisz a hím tényleg állandóan kergeti a nőstényt, és ha az nem hajlandó pározni, halálra szekálhatja...
Ha csak 1 halad van, akkor ne nagyon etesd, mert a betták hamar elhínak és elpusztulnak.
Élő eleséget jobban szeretik...tubifex, szúnyoglárva..ezekből csak annyit, amennyit ott helyben megeszik...de inkább kevesebbet..megeszik még ezek szárított változatait is. A szárított, de az élő daphniát sem nagyon eszik. Ezen kívűl a lemezes kaják is jók...
Növény bármilyen lehet..a fehér kavics sem annyira szerencsés, inkább homok, vagy homokszínű.
Aludni a vízfelszínen alusznak, a légköri levegőből lélegeznek!! Ne legyen az akvárium felett hideg levegő!!
a vízhőmérséklet 26-28 fok, párzáskor 28-29 fok kb.
Egyenlőre ennyi...
Előzmény: CSzabi (6)
Ilycsin Creative Commons License 2003.08.31 0 0 7
Sziasztok.
Most, mint szakertokhoz fordulok hozzatok :)
En magam nagyon reg tartottam bettat, es most egy jo ideig nem is fogok (a kis piranjak nem szeretik a tarsasagot, a nagyobb aksik meg mostantol rajuk varnak), de roppantul erdekel egy kerdes, valami regebbi folyoiratban egy igen neves akvarista a bettakrol irt, es ott o egy him melle tobb nostenyt ajanlott, es igy allitolag a bettak boldogak, meg minden, jol elvannak egymassal; de mar tobb allitolag hozzaerto emberke azt allitotta nekem, hogy a folyamatos egyuttletet ezek a halak nem szivlelik, es hogy a him rovid idon belul vegez a nostenyekkel. Nos, hat akkor mi az igazsag?
CSzabi Creative Commons License 2003.08.31 0 0 6
Sziasztok!

Szülinapomra kaptem egy sziámi harcoshalat egy gömbakváriumban alján 2-3 cm fehér apró kaviccsal, a kozepán megy egy kis halom nagyobb kaviccsal és kész.
Kerestem már az Neten is anyagokat róla, de csak több-kevesebb sikerrel.
Kérdés: mit tegyek, hogy tényleg jól érezze magát a hal, ill. ti milyen gyakorisággal etetitek, mivel, hogyan, vízinövényt tegyek be? Milyen sűrűn kell takarítani az akváriumot? stb.
Minden érdekel. Előre is köszi. CSzabi

Előzmény: Ilusta (5)
Ilusta Creative Commons License 2003.03.15 0 1 5
Sziasztok!
Nekem sikerült szaporítanom őket!
Gyönyörű fátyolos hímeket "tenyésztettem" és nőstényeket. Mikor mondtam a halasboltban, hogy lenne pár hímem eladó, a csávó nem akart foglalkozni velem. Aztán levittem egyet mutatóba. Na akkor már kellett mind! :))
Szóval egy kék fátyolos hímből és egy piros nőstényből sikerült.
A nőstényt a párzás után rögtön kivettem, persze vigyázva, hogy a habfészket ne rongáljam meg..
Miután kikeltek a kishalak 3 napig a hím gondozz őket. Addig a szikzacskóból táplálkoznak. Ezután a hímet is kivettem, a kicsiket főtt tojássárgájával etettem egy ideig. (erre vigyázni kell, nagyon keveset adni, mert a vizet hamar mérgezi). Ezután porrá tört szárított tubifexet és vörös szúnyoglárvát kaptak. Mikor elég nagyok lettek akkor kaptak apróravágott nyers tubifexet. Növekedés közben a kopoltyújúk átalakul labirintkopoltyúvá. A lényeg ilyenkor az, hogy az akvárium teteje (ha van) rajta legyen, hogy a kinti levegő ne legyen hidegebb a víz hőmérsékleténél, mert akkor elpusztulnak.
Nos ahogy nőnek, nagyobb darab kajákat kaptak és szinesedni kezdtek, végül már lehetett látni a felső úszójukról, hogy melyik hím és nőstény. Ilyenkor választottam szét őket. A hímeket külön befőttesüvegekbe tettem közéjük papírlapot, hogy ne lássák egymást. Ezt naponta kivettem, hogy lássák egymást ilyenkor kifeszített úszókkal rontottak volna a másiknak. Ilynekor nő bennük az a hímhormon amitől szép hosszú úszóik lesznek.
Hát ennyi a sikertörténetem.
Viszont a sok-sok petéből és kishalból kb. 10 maradt meg.
Párzáskor nem kell nagy akvárium nekik egy-két növény ( a habfészket nem a növényhez építi), búvóhely a nősténynek és max. 15-20 cm magas vízoszlop, valamint a víz hőmérséklete olyan 28 fok körüli.
Icuripicuricseresznyemag Creative Commons License 2003.03.15 0 1 4
Hehe,ez aranyos:))Lehet,hogy előző életében szupermarketben dolgozott?:))
sírszele Creative Commons License 2003.03.15 0 1 3
Az én bettám szereti nézegetni a vonalkódokat, úgyhogy ragasztottam egyet az üvegre, azzal jól elvan.
ohiki Creative Commons License 2003.03.14 0 0 2
Tartani nem nagyon bonyolult, szaporítani biztosan az, mert nekem nem sikerült.
Nekem magukban voltak, 1 hím, 2 nőstény esetleg volt velük 1-2 alganyaló is. Ja és egyszer sokáig együtt voltak két sügérrel.
A gurámik egy másik akv-ban laktak.
Csináltam jó sűrű növényes aljzatot, néhány gyökérrel és egy agyagbarlanggal. Szerintem jól érezték magukat.
Sajnos soxor kiugrottak.
Előzmény: Icuripicuricseresznyemag (1)
Icuripicuricseresznyemag Creative Commons License 2003.03.13 0 0 1
A sok más fajta halacska mellett,nálam is akad néhány labirintkopoltyus,pl márványgurámi.Most ugy döntöttem megprópálkozom a bettával:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!