Keresés

Részletes keresés

Nikotinka Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9350

Köszönöm kérdésedet dm-ke, de egyáltalán nincs jól a Nikotinka-nemzetség. A gyerek nagyon beteg lett, hétfőn rohantam az orvoshoz vele, mert persze rögtön erre az újtípusú influenzára gondoltam. Hála a mindenhatónak, nincs influenza, "megúszta" egy jó kis hörgő-, torok-, és mandulagyulladással. Ha már úgyis arrajártam, jól kifaggattam a dokit a védőoltásról. Sikerült pont annyi információt kapnom, hogy most már nem dilemmázok, (mi nem oltunk) A zárójelben lévőt azért tettem kicsibe, mert ez természetesen csak a mi véleményünk.

Na, meg aztán egyéb bajság is felütötte fejét a Nikotinka-nemzetségben. Olyan magánéleti jellegű... érzem, hogy ez tovább el fog húzódni, mint a torokgyulladás. Tehát mezei egyszerűséggel összegezve: nagy szarság van itt mostanában...:-((

Előzmény: dmmddm (9347)
Nikotinka Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9349

Csodálatosat alkottál Anna!

Látszik, hogy maximálisan beleadtad szíved-lelked, fantáziádat, kreativitásodat ebbe a gyönyörű remekműbe. Ügyes vagy, de tényleg!:-)

Előzmény: Törölt nick (9339)
Nikotinka Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9348

olyan kenyérlángosféle,

 

...hm, semmi elképzelésem sincs erről a "kenyérlángosféléről".... persze a lángost ismerem, de kenyérlángosról még az életben sosem hallottam, pedig elképzelhető, hogy egyről beszélünk, csak mi így hívjuk, ti meg úgy....:-)

Előzmény: dmmddm (9338)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9347

Éppen hallgatom az általad  belinkelt rádióműsort,  érdekes, lehet,hogy így hangtárról időnként bele fogok kagylózni:)  (Nekem pl. nem furcsa a hármójuk kifejezés,amiről folyt a szó, én még használni is szoktam.)

 

A táskai toll a barátnőm szóalkotása, nem az enyém, én valamilyen megmagyarázhatatlan okból nem  éreztem helyesnek,de nem volt igazam. Azóta én is teljesen természetesen gondolok így arra a tollra,amit a táskánkban hordunk. :-)

 

 

Nikotinka, hogy van a Nikotinka-nemzetség?

Előzmény: Törölt nick (9346)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9346

DM-ke, Te egy nyelvújító vagy! Táskai toll! Fantasztikus!

Én is szerettem azt a műsort, mert nagyon érdekes volt, amellett, hogy adott egy kis kultúrát. :)

 

Kicsit láttam a szószból, de a vetítési időpont nekem nem jó időpontban van.

Ahányszor belekukkantottam, mindig nevettek, ezért biztosan nagyon jó szórakoztató műsor lehet.

Előzmény: dmmddm (9345)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9345

 Nyelvművelő műsorokról szólva  (amit te említettél, én azt  sajnos nem ismerem,nem lehet rossz), nagyon szerettem  a Grétsy - Vágó féle Álljunk meg egy szóra c. műsort, évekkel ezelőtt ment a tévében. Még én is írtam bele egy levelet, mert a barátnőmmel azon vitáztunk,hogy a táskai toll (a táskában hordott toll) kifejezés helyes-e, nekem tiltakozott a nyelvérzékem, logikus okát nem tudtam adni, de Grétsy tanár úr igazságot tett köztünk, helyes a táskai toll kifejezés.

Én újabban az M2-n vasárnap este lévő Szósz !:-) c. műsorra szoktam rá, nem tudom ismered-e. Magyar nyelvvel foglalkoznak játékos formában, 3 háromtagú csapat (színészek,írók) vetélkedik, nagyon jópofa. (Lator László, Vámos Miklós, Mácsai Pál, Molnár Piroska, Csákányi Eszter stb.)

Előzmény: Törölt nick (9341)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9344

 KÖszi a képet, nagyon klassz asztaldíszed lett ! :)

 A kübli szót én máshova társítom - nem vitatva,hogy az eredeti jelentése ez  lehet, de én leginkább különböző irodalmi alkotásokban  olvastam, a börtönzárkákban levő  vécé-edény jelentéssel.  Ezért lepett meg egy kicsit,hogy ezt a szót használtad.

És bizonyítékul egy kis idézet Darvas Iván  Lábjegyzetek c. könyvéből, a börtönélet leírásánál egy lábjegyzet : "Idővel aztán arra is rájöttem,hogy az életben nem kell mindenáron bölcsességeket faragni, okvetlenül szavakkal megfogalmazható értelmet, tanulságot keresni mindenben, tulajdonképpen elég, ha az ember némán végzi a dolgát: szart kiüríteni, küblit kiöblíteni, fertőtlenítővel bepermetezni, tisztán visszaadni."

Előzmény: Törölt nick (9339)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9343

Összekutyulódtam az előbb, szóval totál helytelen a lakgzi,

régen lakzi, most lagzi.

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9342
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9341

Igen, áthallásos; szerintem DM-ke a bilire gondolt, hogy finoman fogalmazzak. :) Azt hiszem arra is mondják.

 

Juj, rettenetesen szeretem a Kossuth rádión hétfőn este fél tizenegy után menő műsort, ahol Grétsy tanárúr beszélget szavakról.

Tegnap a lagzi szót boncolgatták.

A lakgzit az ötvenes évekig lakzinak kellett helyesen írni. A lakzi szó pedig a lakozik-ból származik.

Előzmény: Snakeins (9340)
Snakeins Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9340
Hát ezt nem is tudtam - az ember mindig tanul valami újat!
Előzmény: Törölt nick (9339)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9339

Kübli jelentése: mérőedény, a köbtartalomból, kubikméterből származtatva.

 

A képen látható madár cserszajkó, népi nevén mátyásmadár fél feje.

 

gyertyás kübli
Előzmény: dmmddm (9338)
dmmddm Creative Commons License 2009.11.27 0 0 9338

 Jóreggelt!

 

Ananova - sok-sok boldog Ananova napot, kissé késve de szeretettel ! :-))

 

Nikotinka  - a töki pompos egy olyan kenyérlángosféle, megkenve tejföllel, és van rajta hagyma meg szalonna is - emlékeim szerint.

Az ajándékot meg meg fogom írni, semmi nagy dologra nem kell számítani. Már a szüleim is találgatják,hogy vajon  meg fog állni a ház előtt egy Rolls-Royce (jól írtam?), de mondtam,hogy én azt nem bírnám ki,hogy ne mondjam: nyertem a lottón, tehát nem az:-)

 

Anna - ugye tudod,hogy a küblinek mi a jelentése... ? De attól még lehet szép a dísz,amit alkottál, bemutathatnád fényképen.

 

Most megyek dolgozni,minden jót mindenkinek!

Nikotinka Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9337
Én is sok boldog névnapot kívánok!
Nikotinka Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9336
Csinálhatnál róla egy fenyképet, mert ez a "küblikoszorú" legalább annyira felrázta a kíváncsiságomat, mint dm-ke ajándéka.:-)
Előzmény: Törölt nick (9328)
Nikotinka Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9335

töki pompost enni:))

 

Ez mi??

Előzmény: dmmddm (9330)
Nikotinka Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9334

:-)))

Na várj csak te, te, te........"galád" Leszel te még 41! Visszakapod ezt te még tőlem, te, te, te.....ja ezt már írtam.:-)

 

Tisztára kíváncsivá tettél az ajándék tekintetében. Karácsony után azért megmondod nekünk is, ugye dm-ke?

Előzmény: dmmddm (9326)
ananova Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9333
Aki alapjáraton tényleg Katalin, csak a hosszú vezetékneve miatt rövidít :) És köszöni :))
Előzmény: Törölt nick (9332)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9332
Boldog névnapot Katalinhoz hasonló nevű topiktársunknak! :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9331

Madj számolj be róla!

 

Engem picinyt visszatart a tömegtől az influenza.

A környezetemben nem tudok újfajta influenzásról, de ezt a torokgyulladásos betegséget az ismerőseim fele elkapta.

Előzmény: dmmddm (9330)
dmmddm Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9330
Hétfőn szabadságon voltam, azzal az előzetes tervvel,hogy kimegyek a  Vörösmarty térre (majd minden évben elmegyek, nem is ajándékot venni,csak egy kicsit sétálgatni, nézelődni meg töki pompost enni:)), de egyszerűen nem vitt rá a lélek, hogy elinduljak itthonról... Pedig jó lett volna,mert szokásommal ellentétben csupa munkahelyi dolgon járt az eszem. De még nem tettem le, hogy kinézek.
Előzmény: Törölt nick (9329)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9329

még megvagyok :) (Lekopogtam.)

 

Örülök, hogy jól vagy! Már régen topikoltunk! :)

Büszke vagyok rád, oltás-elv-társ! :)

 

 

nekem  kezd lenni egy kis karácsonyi hangulatom,

 

Úgy irigyellek most! Annyira karácsonyi vásárjáró hangulatom van! Te mész?

Amíg Pesten laktam, akkor csak egyszer-kétszer voltam karácsonyi vásárban.

A lakásomhoz nagyon közel volt a saját kerületemben, de a szomszéd kerület karácsonyi vására is közel volt, gyalog kb. 10 perc. Nem böcsültem meg.

Itt vidéken meg nincs semmi. :(

Jó kis hangulat, forralt bor...

 

Bár egy kis kocsikázással eljuthatnék...

 

 

Előzmény: dmmddm (9326)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9328

nincs semmi kreativitáselméletem se.

 

:))) Megdöglök a szövegedtől!

 

Biztosan nagyon szép koszorút tudsz összerakni! Ahogy elmondtad, minden van benne, ami kell.

 

Én kreatívkodtam. Vettem egy óriási nagy kübli kerámia edényt. Olyan régi, szakadt, de patinás. Teleöntöttem macskaalommal. Abból jópofa kis kavicságy lett. Abba beletuszkoltam 3 hosszú gyertyát, 1 nagy darab, piros, epres illatút, körbe raktam 6 orgona illatú teamécsessel. Az ablakomból megnyírbáltam rozmaringbokromat, azzal dekoráltam.

Csuda jó lett!

Ha kifut a gyertya, a kis kavicsok felszippantják, és könnyű a kihűlt gyertyát kihagyintani belőle. :)

Előzmény: Nikotinka (9324)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9327

Húha, piszokul megküzdöttél az életedért!:-) :-(

 

Meg bizony! Szívós egy negyvenes vagyok! :)

 

Nikotinka-nemzetséget...:-))

 

:)))))

Családfa megvan már? Kutyabőr?

 

A kutyabőrről  jutott eszembe: Az idén nem voltak bőregerek?

Előzmény: Nikotinka (9323)
dmmddm Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9326

Nikotinka !

 Persze hogy kell nekem téged köszönteni, amiatt a (kár)öröm miatt,amit afelett érzek,hogy végre a novemberiek is 40 évesek lettek, nem csak én ! :-)))

 

Anna - nekem  kezd lenni egy kis karácsonyi hangulatom, de  csak azért,mert a szüleimnek idén sikerült olyan egyéni ajándékot kitalálnom,hogy már legszívesebben most odaadnám, hogy lássam a reakciójukat. Nem kell semmi nagy dologra gondolni, csak egy kicsit egyénibb, mint máskor. Azért nem írom le,,hogy micsoda,mert anyám néha olvas internetet és beleakadhat ebbe a topikba is :)

 

Influenza-oltás: Én 2 hete kaptam munkahelyemen egyszerre mindkét félét, még megvagyok :) (Lekopogtam.)

Nikotinka Creative Commons License 2009.11.24 0 0 9325

Köszönöm szépen dm-ke! Egyáltalán nem sértődtem meg érte, sőt eszembe sem jutott, hogy neked engem köszöntened kellett volna. Valahogy már el is felejtettem, hogy a minap szülinapom volt. 40 tájékán szerintem ez már egy természetes emberi reakció...:-)) 

 

Előzmény: dmmddm (9322)
Nikotinka Creative Commons License 2009.11.24 0 0 9324

Sajnos engem még nem ragadott el a karácsonyi hangulat. Nekem ahhoz legalább

 -10 fok kell és hóesés, de ez az állandó ködös, nyálkás, esős, szürke időjárás inkább a melankóliára való hajlandóságot ébreszt fel bennem, mint a karácsonyi hangulatot.

 

Biztos nagyon szép adventi koszorút készítettél.:-) Nálam abból az adventi koszorú, hogy a karácsonyfa levágott alsó ágaiból egy adagot összepakolok valami tálkára, a közepén hagyok annyi rést, hogy beleférjen egy szál gyertya. Oszt ezzel kész is a koszorú, mert nekem nincs semmi kreativitáselméletem se.

Előzmény: Törölt nick (9321)
Nikotinka Creative Commons License 2009.11.24 0 0 9323

Húha, piszokul megküzdöttél az életedért!:-) :-(

 

Napról napra erősödik bennem is az elhatározás, hogy a családból most már tényleg be kellene valakit oltatni, hogy legalább egy fő maradjon életben, aki tovább tudja vinni a Nikotinka-nemzetséget...:-))

Előzmény: Törölt nick (9320)
dmmddm Creative Commons License 2009.11.24 0 0 9322
Bocsánat Nikotinka, ami az e-mailből kimaradt:
Sok boldog szülinapot kívánok utólag is ! :-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 9321

Egy kicsit rám jött a karácsonyi hangulat.

Csinálgattam adventi koszorúkat, eléggé meg vagyok magammal elégedve! :)

Kreatív hangulatban vagyok! :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!