Keresés

Részletes keresés

Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1144
hát akkor jó nagy mázlid van :-)
Előzmény: Törölt nick (1143)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1143

ez tényleg durva, de cape town nem ilyen... pedig azt is rape town-nak becézik.

 

én 3 hetet csalinkáztam egyedül a környéken nő létemre és semmi, soha, még csak közel sem...

 

Előzmény: KisPesi (1141)
Triste Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1142

"a vadonban 30 km-ek naponta. ott mindig helyre jottem :) "

 

 

Szemléletes a beszámolód a pretoriai helyzetről. Érdekes lenne ezt a képet néhány más dél-afrikai várossal, az ottani mindennapi helyzettel összevetni. Ez azt jelenti, hogy gyalog soha nem mentél a mégoly közeli üzletbe? Akkor kik mennek gyalog - busszal, taxival, kerékpárral, motorral - bevásárolni? Csak a feketék? Az összes fehérnek van személygépkocsija? A sétálgatás a városban, mint olyan, elképzelhetetlen egy fehér számára Pretoriában?

 

Persze, én valószínűleg nem jönnék helyre a vadonban, ha biztos lennék benne: mire hazaérek, a lakásomat legalább kétszer kirabolták.

Előzmény: KisPesi (1141)
KisPesi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1141

En marhara szeretek utazni es nagy almom volt DelAfrika!

4 honap utan viszont ugy jottem vissza, hogy este nem mertem kimenni az utcara es a 2 utca kozul minidg a kevesbe sotetebbet valasztottam. es azt is furcsaltam, hogy a parkokban az emberek setalnak es nem kell aggodni, hogy majd kirabolnak...ilyesmi.

ene gy eleg nivos helyen laktam. lakopark. kocsival bementunk...le kellett allitnai a az autot es ujra inditani, hogy nem lopott e. csomagtartot kinyitni minden alkalommal.

Be szoltak telefonon, hogy van e otthon valaki, csak akkor mehettem be.

szoges drottal volt korbe keritve es biztonsagi orok voltak.

bent a haznak is volt kertje szoges drottal es vas karmos izekkel(egyebkent ezeket heggesztettem)

es persze volt riaszto is, ami arra szolgalt, hogy riaszt egy csapatot akik puskakkal jonnek es lelovik a betorot.

Mind ezek mellett hetente egyszer betortek egy kornyekbeli hazba, es 2 havont pedig hozzank.

Az autot meg kb. 15 percig tartott meg el lehetett inditani a sok biztonsagi zar miatt.

Szoval ha a bolt csak lent volt a sarkon, akkor ugye autoval kellett menni.

5 perc lett volna gyalog. igy kb 30 percbe tellett a kocsizas es zarak miatt.

 

De a safari az mindig helyre hozott. az nagyon szervezett es kevesbe olyan veszelyes :) mint a varos. vadorokkal heteken at a vadonban 30 km-ek naponta. ott mindig helyre jottem :) igy lattam a big 5-it on foot :)

De vannak ismeroseim delafrikaik Capetownbol es azt mondjak az teljesen mas.

 

 

ath Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1140

pretoria nekem a legnyomasztóbb városnak tűnt, ahol eddig jártam.

a gazdag fehér negyedekben járda sincs, de nem azért mint amerikában, hanem azért mert úgysem sétálnak, hiszen veszélyes. a gyerekek absz a felnőtekkhez vannak kötve, ahol mi voltunk, még a közeli ismerősökhöz sem mehettek egyedül.

 

 

Előzmény: KisPesi (1139)
KisPesi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1139

Igazabol en a Keleti parton laktam 4 honapot, Pretoriaban. Onnan mentem a Krugerbe, meg ahova tudtam.  En ott biztos nem laknek, max veszelyes hely.

Viszont Capetowntol sok jot hallottam, szoval szerintem DelAfrikat nem lehet csak ugy altalanositani. Pretoriaban eleg ha taxiba ulsz a repteren aztan ha utana csak a csomagjaidat loptak el, akkor meg jol jartal.

 

ath Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1138
nekem csak ausztráliával kapcsolatban vannak élményeim, de azért ott szívesebben élnék. minden megvan ami dél-afrikában tetszett de hiányoznak a problémák....
Előzmény: Törölt nick (1137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1137

Nekem,a személyes véleményem az,hogy a kint élő magyarok panaszkodnak:10évvel ezelött sokkal jobb volt!Hazajönnek...és lám,nem sok idő mulva megint vissza haza...DAK.ba.

 

Nagyon sok a fekete,de sok-bár a lakosság 10%-a fehér is,pláne a civilizált helyeken.

 

Sokkal fejlettebbek mint Mo.az árak viszont alacsonyabbak.

 

Annyi pláza,mint Pesten,ott egy kis faluban van..))))Tényleg sok van.

 

Aki tud jol angolul,biztos kap állást,a havi fizetés ugy 3-6000 ZA.RAND

 

 

Azt gondolom,100x jobb hely,mint Canada,Amerika,Ausztrália..biztos nem Angliába,Irországba mennék magyarként,ahol behülyülsz az időjárástól..

hoppaaa Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1136
Bele a közepibe??? Én is mennék :)))
Előzmény: Ugrifules_C20XE (1134)
ath Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1135
azért irigyelünk! :)
Előzmény: Ugrifules_C20XE (1134)
Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1134
Én meg 2 hét múlva megyek vissza ;-) Bele a fordított apartheid közepibe !
Előzmény: KisPesi (1133)
KisPesi Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1133
Szevasztok, csak bekoszontem, mert en is jartam kint Del Afrikaban 4 honapot meg 2002-ben.
ath Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1132

az amerikaiak soha nem szakították meg a diplomáciai kapcsolatokat dél-afrikával. reagan az apartheid vége felé még fekete nagykövetet is küldött.

 

http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=6369450

 

ahogyan én tudom, a nem fekete színeseknek (coloured) helyzete nem különbözött a feketékétől. a negyedik csoport az ázsiaiaké volt. nem volt joguk szavazni és rájuk is vonatkoztak az elkülönítés szabályai. az apartheid utolsó szakaszában megpróbálkoztak azzal, hogy a színeseknek kiterjesztik a jogait és limitált szavazati jogot kaptak.

Előzmény: mameg (1130)
ath Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1131

akkor te vagy a második aki nem érti amit olvas. malena pont azt írta, hogy szó sincs numerus claususról, amit én emlegettem, szerinte ez maga a pozitív diszkrimináció.

 

Előzmény: Törölt nick (1129)
mameg Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1130
Sziasztok. Nagyon örvendek, hogy létezik egy ilyen fórum is. Én már régtől próbálok minnél többet megtudni DA történelméről. Van itt két kérdés, amire igyekszem választ keresni, de eddig elég sikertelenül. Netalán tudna valaki segíteni?
Nem tudjátok véletlenül, hogy az apartheid alatt a szineseknek, vagyis a mulattoknak különbözött-e a helyzetük és a jogaik a feketékétől? Ha igen, mennyiben? Az is érdekelne, hogy a 70-es években létezett-e a DAK-ban amerikai nagykövetség.
Esetleg, ha valaki tudna néhány DA történelmével kapcsolatos magyar könyvcímet ajnlani, nagyon hálás lennék érte. Nem tudom jó helyen próbálkozok-e? Azért, köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1129

Nem ezt irta malena, amit csinalsz az "hiszterikus belemagyarázás" !

 

Az apartheid nem volt jó, senki sem irta, hogy az volt. De ez a pár éve beköszöntő numerus clausus-sal fűszerezett hűdenagy dél-afrikai liberalizált társadalom sem az.

 

Főleg az nem, amilyen irányba kezdenek menni a dolgok.

Előzmény: ath (1128)
ath Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1128

nem? akkor biztosan én láttam rosszul. javíts ki ha tévedek.

 

"ezt úgy hívják, pozitív diszkriminázció. a hatása vitatott. de nem fordított apartheid. ugye nem kell elmagyaráznom?"

(1077)

 

"az apartheidet - amelyben nem kvóta volt, hanem _nulla_ volt a feketék számára megnyitott helyek száma -, nem lehet egy lapon említeni a pozitív diszkriminációval."

(1083)

 

én már csak olyan hülye vagyok, hogy annak ellenére egy tőről fakadónak tartom pld az apartheidet és a nácizmus faji ideológiáját, hgy az első nem üzemeltetett koncentrációs táborokat és nem gázosított el milliókat. uez az összefüggés a fehér és a fekete apartheid közt is. vannak különbségek, de az alap uaz. sem az nem tetszett, sem ez.

 

Előzmény: Törölt nick (1127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1127
nem ezt írtam, de mindegy. úgy látom, nem tudsz kijönni a piros sarokból. kár. részemről lezárva.
Előzmény: ath (1122)
ath Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1126
ezek a cikkek pont a már említett kuruc.info dél afrikai megfelelői. van bennük igazság, de azt nem mindegy, hogy milyen formában tálalod. lehet cigánybűnözésről beszélni pusztán szociológiai szempontból és lehet úgy, ahogyan azt a kurucon olvashatod és lehet a fekete-fehér problémáról beszélni normálisan és úgy is, ahogyan itt láthatod.
Előzmény: Ugrifules_C20XE (1124)
ath Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1125

ez egy nagyon szomorú honlap. valami ilyesmit éreztem én is joburgban is és pretoriában is......

 

Előzmény: Ugrifules_C20XE (1123)
Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1124
Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1123
ath Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1122

a te olvasatodról miért nekem kell írnom? te írtad, hogy ez nem fordított apartheid, hanem pusztán pozitív diszkimináció. beidézzem, vagy megtalálod magadtól?

 

a stílusod nem igazán értem. van egy vita, ami akár értelmes is lehetne, erre te jössz azzal, hogy a kijelentéseidet érvek nélkül is alapnak tekinted, hogy elmaszatodlod a beírásaimat, majd azzal foglalkozol, hogy én ideges vagyok-e vagy sem.

nem vagyok, de ettől függetlenül nem szeretem ha valakinek ez jelenti a vitát.

Előzmény: Törölt nick (1121)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1121

miért, mi az én olvasatom? megtudhatnám? ugyanis én még eddig nem nagyon nyilatkoztam meg ezügyben. nem igen értem rá, folyton a tieddel voltunk elfoglalva :-)

 

nekem idegesnek hangzol, de lehet, hogy ez az alaphangod, akkor bocs :-)))

Előzmény: ath (1120)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1120

valamit megint félreértelmezel. kicsit sem vagyok ideges, bár az bosszant ha valaki tendenciózusan maszatolja a hozzászólásaimat, ugyanis az idézet második része nélkül nem éppen uazt jelenti az írásom. ilyenkor, ha már vmilyen okból végig nem szeretnéd végig, pontosan beidézni, legalább pontokat tegyél a végére, jelezvén, hogy nem ott zárul le a mondat.

 

szóval ha te nem tetted meg, akkor én beidézem, hogy megértsük, mit is írtam:

 

"......de az, hogy majd minden helyzetből hátrányosan kell indulnia egy évszázadok óta ott élő fehérnek mint egy akár anyagilag nála nem rosszabb körülmények között élő feketének, az pontosan megegyezik a numerus clausus által kínált megoldásokkal. "

 

így is az jön le, hogy én egyetértek veled?

 

te nem azt keresed amiben egyetértünk, hanem azt ami téged igazol, absz nem törődve azzal, hogy a másik mit ír valójában.

én pedig úgy érzem, hogy a lovas féle niggerezős félreértelmezés, a szenzációhajhász bulvár hírek és a te olvasatod között van egy köztes megítélése a dél-afrikai helyzetnek.

Előzmény: Törölt nick (1119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1119

ath:

"lehet, hogy a fordított apartheid kifejezés nem helyénvaló, mert valóban nem minden fekete vezető akarja bantusztánokba terelni a fehéreket és nem akar csak és kizárólag fekete dél afrikát"

 

malena:

"maradjunk annyiban, hogy a fordított apartheid kifejezés nem helyénvaló. a poz. diszk-ról megoszlanak a vélemények, de nem ford. ap."

 

 

de mitől vagy ideges? :-)

 

tök szépen kijön, hogy én azt keresem, amiben egyetértünk, te meg folyton próbálod kimutatni, hogy miben nem. :-) pedig ebben a kérdésben nem árt némi kompromisszumkézsséget mutatni, különben nehéz lesz...

Előzmény: ath (1117)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1118
nem a hírek álságosak, hanem azoknak a szenzációéhes átirata. szerintem egyértelmű a különbség......
Előzmény: Ugrifules_C20XE (1114)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1117

azt hiszem, hogy valamit nagyon félreértettél. hol láttam be és mit? miben egyeztünk meg?

leírtad, hogy szerinted a ma működő rendszer pozitív diszkrimináció, én pedig leírtam, hogy szerintem ez egy kicsit több annál és a numerus claususra hajaz, ergo nem olyan nagy szentségtörés akár fordított apartheidnek is hívni.

nem emlékszem, hogy bármelyikünk is módosított volna az álláspontján, arra viszon igen, hogy ismét érdekes szálakat szövögetsz agy absz normális vitába, lsd annak inszinuálása, hogy én "beláttam, hogy nem úgy van" meg, hogy "megegyeztünk".

szóval?

 

Előzmény: Törölt nick (1115)
Gy77 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1116

Aaaaa..... uj nick name. Ugyes.

Kerlek szepen hagyjuk ezt a temat. Igerem tobbet nem bantalak, azt irsz, akar ezen akar az elozo nick-en, amit akarsz....

Ha ez teged boldogga tesz.... :)

Előzmény: Ugrifules_C20XE (1114)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1115
látom, veled érdemes vitatkozni :-) ugyanazt ismételgeted, amit egyszer már te is beláttál, hogy nem úgy van, és szépen megegyeztünk.
Előzmény: ath (1113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!