Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

VImi-opel Creative Commons License 2020.11.17 0 0 35677

Nézd meg ezt, szerintem segít (nem magyar).

 https://youtu.be/MiXLYdlQb_Y

Előzmény: Zsuzsi-2015 (35676)
Zsuzsi-2015 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 35676

Sziasztok,

 

Opel zafíra B diesel 2010 évjárat: Segítséget szeretnék kérni, a motortérben lévő biztosítéktáblát kéne szétszedni de nem tudom hogyan kell. Odáig eljutok, hogy leveszem a tetejét de utána még a biztosítéktábla részt szét lehet szedni és ha igen hogyan? Az elektromos gázpedál biztosítékot kéne megtakarítani valaki tudja melyik az a biztosíték?

Csomagtartót keresek az autóhoz ha lenne valakinek eladó örülnék.

 

Előre is köszönöm ha Valaki tud segíteni.

 

Szép napot kívánok!

Zsuzsi

nigabi79 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 35675

Sziasztok. 

Azt szeretném kérdezni, hogy a 2008-as b zafira 1.9 cdti 120 le 19dt motorkódos M32 kéziváltóba melyik gyári Gm váltóolaj kell? 

Azt mondják sokan, hogy a gyári piros váltóolajat, ami a képen látható

.. 

Ez Gl-4.. 

Egyéb opeles fórumon meg azt mondják hogy Gl-5 kell bele.. 

Tudna valaki megbizható választ adni, milyen gyári olaj kell bele? 

Nem akartam lecserélni, de féltengely javítás miatt, jó része távozott a váltóból, csak most nem a gyári olaj került bele.. 

Köszi szépen előre is a választ! 

Dr Dee Creative Commons License 2020.11.10 0 0 35674

Sajnos teljes tankitisztitás kell.

 

Levegős rendszert magától levegőtleniti ha jó a motor.

Előzmény: sebok93 (35673)
sebok93 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 35673

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem.

"B" Zafirába (diesel), benzint tankoltak. Elvileg 1.7-es. Le lehet szívni az üzemanyagot anélkül, hogy lekeljen venni a tankot? Letudok dugni valami vékony hajlékony csövet a betöltő nyíláson? Ki is tudom húzni? Esetleg az üzemanyagszűrőnél a bejövő ágon keresztül? Ha jól tudom két cső van. Mindegy melyiket bontom meg? Ha esetleg le levegősödne akkor valami jó tanács az indítózásra illetve az egész beavatkozásra?

 

 

Köszönöm, sziasztok!!

lipoka001 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 35672

Üdvözlet. Kérdezném , hogy zafira tourer 1,6 tdi autómban nagyon lassan melegszik a víz. Valaki tudja , hogy mennyi idő alatt melegszik be, ill. hogy milyen termosztát kell bele és az a gépkocsiban hol található? Köszi elöre is a válaszokat

Zsolt188 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 35671

Sziasztok tudnàtok segíteni opel zafira 1.7 tdci kuplungot felengedèsnèl ad egy kis kattanó hangot álló motornàl a jàr a motor akkor pedig semmi hangja nincs meg nem is lehet èrezni semmit köszönöm  a vàlaszokat

Mr KARY Dee Creative Commons License 2020.10.31 0 0 35670

Köszönöm szépen a választ. Nem rég végeztem 2 hiba kijavításával. A fényszoró magasságállítás nem volt opció a kötegben, most már az, illetve a légzsák visszajező csak a műszeregység csatlakozójának sérülése miatt volt rossz. Most márcsak a tolatólámpát és a vonó visszajelzőt kell megkeresnem hogy miért nem működik. 

köszönöm mégegyszer is.

kocolaci Creative Commons License 2020.10.31 0 0 35669

Szia!

 

Az A Zafirát nem ismerem részletesen, de a leírásod alapján a cserélt kábelköteg lábkiosztása lehet eltérő attól ami eredetileg benne volt. A gyári vezetékelési diagramokat kellene átböngészni, vagy összehasonlítani a két köteget (csatlakozóknál a vezetékek színe és pozíciója). Továbbá azt is ellenőrizni kell, hogy a biztosítéktáblában nem kell-e újabb biztosítékokat/reléket betenni. Ami még eszembe jutott, hogy esetleg programozni is kell egyes vezérlőket (Tech2-vel).

 

Remélem sikerül megtalálni a hibák okát.

 

Üdv

Előzmény: Mr KARY Dee (35668)
Mr KARY Dee Creative Commons License 2020.10.31 0 0 35668

Sziasztok!



Gondoltam kicsit frissítek A Zafirámon. 2002. 12. havi y20dth 101LE. Gyárilag manuális klímával és minden extrával felszerelt Elegance.( 4 elektromos ablak, 8 légzsák, tempomat, fedélzeti pc,multikormány ....  

Nos nagyon megtetszett a digitklímás változat. Addig addig jártam utána míg végül sikerült minden alkatrészt beszereznem. Box vezérlő kábelköteg. Szétkaptam mint Foxi aztán az új alkatrészekkel össze is raktam. Elvileg működik is nyilván a klíma részét nem tudom mert gáz az nincs, de minden más funkció megy, sőt ami plusz hogy elektromos radiátorom is lett pluszban. 

A bajom viszont nem kevés a művelet után, ebben szeretném segítségeteket kérni.

Összeszerelés után feltűnt hogy nincs légzsák vissza jelző lámpám ( pedig az kell ), nincs tolató lámpám (elötte volt ), nem megy a fényszóró magasságállítóm ( elötte ment ), és az utánfutó visszajelzőm az indexel együtt jár, de után futó nincs ráakasztva ( ugye ez csak akkor villoghatna).



Tudja valaki merre keressem a hibát. köszönöm előre is.

 

 

Mákosmalac Creative Commons License 2020.10.27 0 0 35667

Nem tudtam belinkelni, de a Youtube-n megtalálhatod ezen a címen : Montaz relingów zafira b . Nekem is jó lenne, de végig néztem, és eldöntöttem, hogy nem is igazán kell az. 😁  Ha pedig valamit elkapálok, ott a beázás réme.

Előzmény: pane (35666)
pane Creative Commons License 2020.10.27 0 0 35666

Tetősínt mindig is hiányoltam, meg azok a műanyag ajtók is az agyamra mennek. Mondjuk nem gondoltam volna hogy a tetőkárpitot bontani kell, de majd mérlegelem. Köszi hogy figyelmeztettél mibe vágom a fejszét.

Előzmény: Mákosmalac (35665)
Mákosmalac Creative Commons License 2020.10.25 0 0 35665

Szia.😊 Enyémen is csak díszléc van, amit szintén legyalázott a nap. Youtube-n megnéztem egy videót, hogyan tehetek rá tetősínt......inkább kihagyom. Le kell bontani a tetőkárpitot teljesen, hogy a csavarokhoz hozzá lehessen férni alulról. Festékboltban kevertettem gyári színt sprayban, mellé egy flakon clar lakkot, és lepattintva a lécet szépen le lehet csiszolni az aluig, majd lefesteni.

Előzmény: pane (35662)
pane Creative Commons License 2020.10.25 0 0 35664

köszönöm....

Előzmény: OPC-007 (35663)
OPC-007 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 35663

Igen.....

 

Előzmény: pane (35662)
pane Creative Commons License 2020.10.25 0 0 35662

Sziasztok!

Az én B Zafirámon nincs tetőcsomagtartó, csak díszléc van sín szerelő nyílásokkal.

Nos a díszlécet eléggé megviselte a sok napsütés.Helyette lehet tetőcsomagtartót tenni?

OPC-007 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 35661

Nem lehet külön GYÁRIT kapni,csak antenna talppal együtt,viszont vannak a Neten többen akik 3D nyomtatóval kinyomtatják, épp egy ilyet raktam be csütörtökön,majd meglátjuk jövőre mennyire fogja bírni az UV-t !
Ha nem  szeretnéd hogy a tetőkárpit megtörjön,akkor viszont a hátsó burkolatokat,kapaszkodókat,stb vedd le ......

Előzmény: hetzlan (35660)
hetzlan Creative Commons License 2020.10.25 0 0 35660

Sziasztok!

 

B Zafira tető antennához hátul lehet külön tömítést kapni..? Mennyire bonyolult kicserélni?

 

Üdv, köszi

András

Frans Creative Commons License 2020.10.15 0 0 35659

Szia! Megoldódott e már a problémád a klimával?

Előzmény: tirfer (35654)
tobijano Creative Commons License 2020.10.13 0 0 35658

Ki kell fogni. Nekem volt A és B Zafirám is, mindkettő 1.8-as benzines.( Ekkora géphez kell az 1.8-as motor. ) Egyik sem ette az olajat. Fiamnak ugyancsak 1.8-as A Zafija van, az övé ( diszkréten ugyan ) eszi.

Előzmény: Törölt nick (35650)
tobijano Creative Commons License 2020.10.13 0 0 35657

Szervusztok!

 

Eladtam a Zafirámat, megmaradt a téli gumigarnitúra lemezfelnire szerelve. Igaz, hogy nem mai gyártás ( 2011 ),

de összesen ha mentem vele 6000 km-t. Eredetileg A zafirám volt, arra vettem. Aztán lecseréltem B Zafirára, arra is jó volt, elfér a féknyeregtől. A futófelületen a bordamélység 8 mm. körül van. 44-et kérek értük.

Tripponlaci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 35656

Sziasztok!

A-s Zafirához keresek kárpit csere után a tetőkárpitba való utastér lámpát. A beépítés mérete 3*9 cm. Szalagkábel csatlakozása van.

 

c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2020.09.28 0 0 35655

cng-s A zafira-ba ti milyen olajat raknatok? keresok alapjan nekem a 

OPEL GM LL-B-025 spec-t hozta de ha jol latom ez nagyreszt dizelhez vannak...

tirfer Creative Commons License 2020.09.26 0 0 35654

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném! Zafra A-m van! Volt egy kis akkumulátor problémám, ugyanis a benne lévő, egyik napról a másikra megadta magát! Kicserélve, de azóta nem úgy működik az automata klímám ahogy eddig. Nyomógombokra nem mindig engedelmeskedik sebesség szabályozásra se mindig reagál manuálisban, és ami a legnagyobb gond hogy a gyújtást levéve - na meg elhagyva a kocsit -  tovább működik benne a ventilátor. Még az volt a szerencse hogy magasabb fordulaton volt és meghallottam. Tegnap már rájöttem arra, hogy egy biztosítékkal megszakítva a kört egy másodpercre , már nem indul újra ! Valaki tudna nekem valami megoldást esetleg? Köszönöm szépen !

za4a_OPC Creative Commons License 2020.09.24 0 1 35653

Sziasztok,

 

Segítségetek kérem, Z16LET esetleg A16LET motorkódú Merivahoz (Insignia, Astra J, Corsa D) keresek katalizátort.

Sajnos eddig megvették előlem a "felvásárlók".

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.16 0 0 35652

Köszönöm a gyors választ 

VImi-opel Creative Commons License 2020.09.16 0 0 35651

Valószínűleg ez nem típus függő lesz, hanem, hogy az előző tulaj mennyire figyelt oda a gépre. Nem tudom melyik típust nézted ki. Az A, B Zafira, tourer vagy C? Nekem B zafirám van 1,6 motorral a Z16XER motorkóddal. Pár ezer kilométerrel ezelőtt elkezdett szivárogni az olaj a szelepfedél alatt. Gondoltam kicsereltetem a tömítést. Sajnos a szerelő nem tudta egyben levenni a fedelet, megrepedt. Új szelepfedelet kapott. Utángyártottat. Innentől kezdve lett olajfogyasztásom. Kb 5 liter 10000 kilométerre vetítve. Ez így nem maradhatott. Olvasgattam és arra jutottam, hogy valószínűleg a kartelgáz lecsapató gyár hibás. Vettem gyári új szepfedelet, cserélve lett és azóta újra nulla az olaj fogyás. 12 éves autó 169500 km-rel. Volt G Asztrám (nem Zafira de ecotec) 240000 km-nél sem fogyasztott olajat. Igaz az Astrában 10000 a Zafirában 10000-12000 km-ként olajat cseréltetek (gyárilag az előzőnél 15000 utóbbinál 30000 km az előírás). Nekem a gyár GM olaj jó volt ilyen intervallummal. De ha valaki betartotta a gyári előírást valószínűleg ilyen km óra állásnál már töltögeti az olajat.

Sajnos az olajfogyasztás szemrevételezéssel nem állapítható meg, csak a használat során derül ki.

Az újabb Zafira típusokkal sajnos nincs tapasztalatom, pedig nagyon mutatós darabok.

Előzmény: Törölt nick (35650)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.16 0 0 35650

Sziasztok

most regisztráltam , mert zafira vásárlás miatt.

csak benzines érdekel és az lenne a kérdésem , hogy van olyan motortípus amelyik nem fogyaszt olajat?

köszi előre is a válaszokat

Sinkovits-Németh Szabina Creative Commons License 2020.09.10 0 0 35649

Sziasztok!

 

kérlek segítsetek!

 

Autó vásárlás előtt állunk,és az egyik kiszemeltünk Az Opel Zafira 1.6 dizel 2015-ös évjáratú.

Tudnátok róla véleményt írni,hogy van-e esetleg valami tipushibája,illetve ,hogy milyenek ezek az 1.6 motorok.

köszönöm!

janc5 Creative Commons License 2020.09.06 0 0 35648

Sziasztok.4 db lemezfelni eladó jó téligumival.35 000 ft.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!