Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 185
Én egy O-ért (nulláért) nem fizetek dupla annyit... :))
Előzmény: SZem (184)
SZem Creative Commons License 2003.05.21 0 0 184
plussuni: vidd be egy optikushoz! Nem kell márkaszervíz.

Plébános: írj az optika.hu-nak, hátha segítenek találni.

Alfanz: a Dunlop gumit gyárt. Viszont van teniszlabda is, szemüveg is, ezek "private label" termékek, vagyis egy neves gyártóval gyártatják. A Polaroidoknál is nagy szórás lehet az árban. Nézz körül!

nate: teljesen

Adept: hát azon rajta van az "O" betű :)

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 183
Egy UV szűrős, poláros, scratchproofos CÉBÉ 24000be kerül. Mivel tud többet egy 40ezres Okley?
Előzmény: nate (182)
nate Creative Commons License 2003.05.21 0 0 182
Biztos vagy benne, hogy nem ér annyit egy Oakley szemüveg?
Előzmény: SZem (169)
Alfanz Creative Commons License 2003.05.15 0 0 181
Most Polaroidot tervezek venni. Mekkora árkülönbségekkel árulják ezeket az egyes boltok? Nagy a szórás? Érdemes több helyre is benézni?
Alfanz Creative Commons License 2003.05.15 0 0 180
Nekem 2 évig egy Dunlop márkájú szemüvegem volt, aztán ráültem... Kellemes lencséje volt és nem is volt éppen olcsó 12 ezer, ha jól emlékszem. Érdekes, hogy itt nem is említettétek ezt a "márkát". Átvertek volna? :-)
Plébános Creative Commons License 2003.05.15 0 0 179
hali!

randolph aviator szemüveget keresek. tudnátok segíteni, hogy merre találok?

köszi, előre is..
plébános

plusssuni Creative Commons License 2003.05.15 0 0 178
Nekem is egy CEBE szemuvegem van. Egy baja van, hogy csalen all, mert megfejeltem egy labdat vele. Nem tudja valaki, hogy hol van a hivatalos szerviz?
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.14 0 0 177
CÉBÉ polaros a király!!! Kicsit drága, de mindent a szemnek!!!

Üdv
Adept

Előzmény: SZem (176)
SZem Creative Commons License 2003.05.14 0 0 176
A CÉBÉ lencséi jobbak. Esküszöm.
Előzmény: propilen (171)
Z1z0u Creative Commons License 2003.05.12 0 0 175
Hát mégiscsak érdemes szétnézni arrafelé, mert találunk linket a http://www.szpsz.com/ oldalra, ami akár még érdekes infókkal is szolgálhat.

Z

Előzmény: Z1z0u (174)
Z1z0u Creative Commons License 2003.05.12 0 0 174
Nos elsősorban Polaroidra gondoltam, de a www.polaroid.hu elég sovány infókat közöl ebben a témában...:-(

Z

Előzmény: Z1z0u (173)
Z1z0u Creative Commons License 2003.05.12 0 0 173
Hi mindenki!

Én 10e alatt nézelődök naphemü után, de még nem sikerült normálisat találni...:-( Hol van Bp-n olyan hely, ahol nagy választék van az ilyesmi árkategóriából?

Zizou

petjas Creative Commons License 2003.05.10 0 0 172
Hali!

Aki napszemüveget néz, keres, annak érdemes meglátogatni a:

www.eyewear.com
oldalt,
illetve

http://www.bolle.com/dealers_distributors/online_dealers.shtml
linkeket.

Sok márka, sok típusa.

Pl: Bolle, Cebe, Oakley, Adidas, Nike, Rudy Project, Smith...

Árak $ban. Lehet rendelni is, azt hiszem...

propilen Creative Commons License 2003.05.10 0 0 171
Oakley:

Tényleg elég drága, viszont nekem nagyon bejön az üvege. Meg van még egy pár mellette szóló érv...

HA polaroid üveget akar valaki Oakley lencsébe az tényleg iszonyat, nekem a square wire-ba +50,000 lett volna.

Előzmény: SZem (169)
Advantech Creative Commons License 2003.05.09 0 0 170
Elotet: sajnos 5 eve ugy sikerult keretet valasztanom (kicsi, "hulye" alaku), hogy most nem talalok raillo elotetet:-(. Neztem raakaszthatot, azok leesnek, neztem csiptetoset, az meg nagyon butan nez ki a kicsike kereten. Pedig ez lenne a legjobb megoldas, en ezt szerettem volna.

A.

Előzmény: SZem (169)
SZem Creative Commons License 2003.05.07 0 0 169
Sziasztok!

Az UV szűrés tényleg fontos, de egy rendes optikus nem is ad olyan napvédő lencsét, amelyik nem szűr. A polarizáló lencséknek van doptriás fajtája is, de elég húzós az ára. Vezetéshez egyszerűbb egy előtét lencsét használni.
Az Oakley rohadt drága. (és annyit nem ér)

Advantech Creative Commons License 2003.05.07 0 0 168
Sziasztok!

Lokator 2003.05.06 18:45 (167)
autovezeteshez erosen ajanlott a polar szuro.

Azt nem tudod, hogy polarszurot lehet dioptrias szemuvegre is "tetetni", vagy csak megfelelo napszemuvegek ilyenek? Nekem a dioptrias lenyeges, igaz nincs beirva a jogsimba, de jo latni:-).

Tegnap meglattam, hogy egy masik cegnel is van ugyanolyan akcio, mint amit mar irtam. Mint megutdtam, muanyag lencsere vonatkozik, es a szinezest ill. az UV szuro reteget tartalmazza. Az uveglencse viszont anyagaban szinezett, ez valahogyan jobban tetszik, mint egy akarhogyan felvitt utolagos reteg, plusz felek a muanyag lencsetol (karcolodik stb - tudom van kulon bevonat, de miert fizessek meg azert is?). A csajszi a boltban azt mondta, hogy vezeteshez antireflexans reteget javasol, de ez meg szerinte nem fer ossze a szinezessel. Nem volt idom reszletesen elbeszelgetni a temarol, de talan a topik optometrista szakertoje, guaaa29 eloszlatja a kodot elhomalyosulo szemeim elol:-))).

A.

Előzmény: Lokator (166)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 167
Hali,

Az első "igazi" napszemüvegemet még Ausztriában vettem majd 10 éve, egy aviator fazonú Polaroidot, ezt használom vezetéshez is, nagyon szeretem.
Aztán nagy dillemák után vettem egy eredeti rayban aviator, zöldüvegeset, de ezt a kocsival együtt megfújták egy hónapos korában :-((

Eddig idegenkedtem a "modernebb" fazonoktól, de sokan dícsérik az oakley-t és a lencsék minőségét. Nagyon tetszik a A-wire feketében, tud valaki rosszat mondani a márkáról ?:-) Vagy erről a modellről ?

Lokator Creative Commons License 2003.05.06 0 0 166
autovezeteshez erosen ajanlott a polar szuro. Az aszfalt csillogasat es ami szerintem sokkal fontosabb a muszerfal szelvedon csillogasat is megszunteti. Nekem polaroidom van, nagyon cool. Es persze hogy lehet utcan is hasznalni, sot a polar-szuro az utcan is hasznos tud lenni. Nem csak vezetes kozben tukrozodnek dolgok. :-))

A tobbi kerdes passz, nekem szerencsere nem kell szemuveg.
azert talan annyit, hogy mint lentebb irtak, az uveg nem minden UV-t szur, ezert szerintem nem art egy plusz UV reteg. Mivel az UV karositja a szemet ezen nem sporolnek.

Előzmény: Advantech (165)
Advantech Creative Commons License 2003.05.06 0 0 165
Sziasztok!

Nem olvastam el az osszes hozzaszolast, de azert kerdeznek:-).

Szoval szemuveges vagyok es miota autom van, azota gondolkodom valamilyen autovezetesnel is jol hasznalhato szemuvegen. Felmerult a dioptrias napszemuveg (vagy legalabbis sotetitett), a fenyszuro elotetes szemuveg, a fenyresotetedo szemuveg. Vegulis a dioptrias napszemuveg mellett dontottem, foleg, hogy most van egy akcio az Ofotertnel: szemuvegkeret vasarlasa eseten dioptrias napszemuveglencset adnak ajandekba. Megprobalom kideriteni, mit is takar valojaban a dolog, de lenne nehany kerdesem:
- autovezeteshez milyen bevonatot erdemes kerni? Ha jol tudom a polaroid szemuveg erre pont jo, hogy csak a polarizalt (vagy eppen forditva?) fenyt engedi at es nem csillog az aszfalt. Ez letezik bevonatkent is vagy csak ha Polaroid szemuveget veszek (letezik dioptrias)?
- a fenti celra kert szemueget lehet azert hasznalni siman az utcan is? (gondolom igen, de azert megkerdem:-) )
- ezek a dioptrias napszemuveglencsek milyen szintu vedelmet nyujtanak a karos sugarak ellen?
- a kulonbozo lencsegyartok lencseit felhasznalo uzletek altal keszitett szemuvegek kozott van-e valamilyen kulonbseg (tudjak-e maskeppen csinalni)?
- lehet-e dioptrias napszemuveget csinaltatni uveglencsebol? Van-e valami kulonbseg ebbol a szempontbol a ketto kozott? Legutobb (4 eve) jelentos arkulonbseg volt az uveg es a muanyag kozott. Most is uveglencsem van, mivel eleg kicsi a dioptria (0.75 illetv 1.25) igy nem zavaro a tomege, maradnek az olcsobb uveg mellett. Az elobbi hozzaszolas alapjan uveglencse eseteben nem kell UV szuro bevonatot kerni? Ez a bevonat milyen vedelmet nyujt (hullamhossz, szures merteke, stb)?
- Meg ugy altalaban milyen buktatok vannak a kulonbozo bevonatokkal kapcsolatban (bizonyos esetkben zavaro lehet, vagy ilyesmi)? Ezeket persze a boltban is meg tudnam kerdezni, de nem igazan bizom abban, akinek az az erdeke, hogy eladjon, nem pedig az, hogy nekem tenyleg jo legyen. Ezert nem is kertem semmi extrat, amikor csinaltattam a szemuveget (nameg csoro diakkent nem is volt ra penzem:-) ).

Elore is koszonom, ha valaszol valaki:-)

A.

guaaa29 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 164
Figyelem! Aki napszemüveget dioptriásat készíttet, az feltétlenül tetssen rá uv szűrőt. Mármint,ha mindezt műanyag lencséből készítteti. Az uv ugyanis a műanyagban űgy halad ás mint kés a vajban.
guaaa29 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 163
Nikkelezett! Utána fogok nézni. csá
sajtosrud Creative Commons License 2003.04.26 0 0 162
Dehogynem lehet barnulni.
Előzmény: Törölt nick (160)
Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.04.26 0 0 161
Na most kérnék egy optikusi segítséget.

Az üveg a valamilyenfajta UV-t vfalóban nem engedi át, de a nemtudommilyenfajtát meg igen, ami ha a sötét üveg mögött kitágult pupilládba jut szétcseszi a szemed

Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.04.25 0 0 159
Tudom elég régen volt, de az az illető aki a 200,000-es lézeres szemműtét mellé Tescoban néz szemüveget.... Ne csesszetek ki magatokkal!!! HA UV éri a szemet a szemműtét is kidobott pénz. (nem beszélve az egyebekről)A szemüvegen meg spóroltál 10,000 Ft-ot... Minimum eg yPOlaroid (mellesleg az nekem nagyon bejött a műtét után, nyugtatta a szemem) Most egy Oakley Iridiumlencsés van, de víz mellett még mindíg jobb a polaroid.

Ja. A Duna Plazmában a Vision Expressznél ingyen megnézika szemüveg UV védelmének mértékét

guaaa29 Creative Commons License 2003.04.25 0 0 158
Hát,ha nincsen kérdés......!
guaaa29 Creative Commons License 2003.04.24 0 0 156
Optometrista- optikus a vonalban, lehet kérdezni.
guaaa29 Creative Commons License 2003.04.24 0 0 155

BOCS: semmiLYen....
guaaa29 Creative Commons License 2003.04.24 0 0 154
Szia Plusssuni!
Nem! Tehát a naszemüveg analógiájára, "nap kontaktlencsét", nos nem. Egyébként valamilyen színű kontaktlencsét, tehát színeset igen, de annak terémészetesen semmien napvédő funkciója nincsen.
NAPI kontaktlencse van, de az ugye más, mert az a használatára vonatkozó megnevezés: Naponta feltesszük és este el is dobjuk. Élettartamuk egyetlen nap. Javasolt ez olyanoknak akik, csak hetente egy-két alkalommal szeretnének kontaktlencsét viselni.
Üdv, guaaa
Előzmény: plusssuni (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!