Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2008.11.04 0 0 221
"Magad csinaltad" - on most azt ertettem, hogy azert nincs a munkadijrol szamla, mert te voltal aki kivitelezte.
Előzmény: Axióma (220)
Axióma Creative Commons License 2008.11.04 0 0 220
ELVILEG (mondom elvileg, tehat a rendeletben es igy az ASZF-ben foglaltak szerint) mindent kell igazolni, PLUSZ biztositanod kell, ha ok ellenorizni akarjak, hogy megnezzek az ingatlant (mi tobb, ennek az ellenorzesnek a dijat - az eredmenytol, azaz jogos vagy jogtalan gyanutol fuggetlenul - rad harithatjak!).
Gyakorlatban viszont ugyintezok ulnek mindenutt, akik ugyanazt olvassak de nem ugyanazt ertik rajta... ha forditva lenne, hogy betu szerint jar neked a "becsles", akkor egyszeru mert addig kell jogi osztalyt es felfele emlegetni, amig el nem ismerik az igazadat. Ebben a forditott esetben viszont csak lutrizhatsz, hogy eppen kivel talalkozol szembe [persze lehet egy nem nyilvanos belso utasitas, sot lehet hogy most vagy valamikor korabban ez az utasitas ellentmondott a rendelettel, szoval elofordulhat hogy egysegesen mondanak, jot is vagy akar hulyeseget is].
Jelzem, ha nincs eleg szamlad de van eleg felujitasod, azzal explicite elismered, hogy adot csalsz, szoval en szemely szerint biztos nem engednem hogy ezt lepapirozzak sot ala is irjam... [igen, akkor is csalas, ha magad csinaltad, mert amit nem effektive kiadtal penzt a lakascelra, arra nem jarna a tamogatas, na jo lehet hogy nem adocsalas hanem masik csalas kategoria].
Előzmény: John Philipp Forside (219)
John Philipp Forside Creative Commons License 2008.11.04 0 0 219
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Megkaptam a lakáskasszás megtakarításomat és nem tudom hova tenni azt a kitételt, hogy műszaki ellenőrt kell hívni ha nincsenek meg a teljes összegről a számláim. Ez azt jelenti, hogy ha 800k-ból csak 600k-ról van számlám akkor kijön az ellenőr és megnézi, hogy itt tényleg volt lakásfelújítás volt és rábólint a maradék 200k-ra, hogy azt a lakásba forgattam? Mert az OTP-ben eddig volt olyan aki azt mondta, hogy ha nincs elég számla akkor műszaki ellenőrt kwll hívni és volt olyan aki azt mondta, hogy minden forintról kell számla. Ha valaki tudja esetleg a megoldást jó lenne ha megírná.
Híd Creative Commons License 2008.10.21 0 0 218

Jó befektetés, de csak lakáscélra. A 4 éves, OTP-s Hozam típusú, havi 20 ezerrel, vagy a régi típusú 4 éves Funda ugyanígy évi 13,5 százalékos hozamot tud, a 8 éves meg havi 20 ezerrel 6 százalékosat, kevesebb havi befizetéssel még annál is kisebb hozamot tud. És csak a 8 éves szabad felhasználású, a rövidebbet lakáscélra kell fordítani. Ha viszont most nincs pénzed, akkor gondolom, 4 év múlva sem lesz lakásra, szóval nem hiszem, hogy megéri ezt választanotok.

Előzmény: szilvi-csilla (217)
szilvi-csilla Creative Commons License 2008.10.21 0 0 217
Jó fej vagy, azért akarok valamit lépni mert nincs zsózsó. Állampapírt csak úgy tudok venni ha van pénzem egy összegben, nem igaz? Tehát ha havonta akarok félrerakni a gyerekeimnek akkor sem jó befektetés? Akkor csak a 4 éves a jó? Írhatnál bővebben róla, köszi előre is.
Előzmény: Híd (210)
Axióma Creative Commons License 2008.10.21 0 0 216
OTP LTP nem ad jol fizeto megtakaritonak fedezet nelkul 2M-ig? Vagy valameddig? Nekunk a vevonk onnan hozta a penz egy reszet, es nem volt hozza jelzalog... igaz, meg 2005-ben volt.
Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.21 0 0 215
Mert ha szukseg lesz a megtakaritasi idoszak vegen mondjuk a hitelreszre is, akkor a Funda akarmelyik bank moge bemegy, az OTP LTP meg veszett mar ossze bankkal az elsoranghelyrol. Tortenetesen az OTP bankkal. Vicces, nem?

Persze mindig orulok, ha segithetek az elmeleti szakembereknek abban, hogy hogy is nez ki az, ha a tanacsado konkret emberrel ( ugy ertem, elovel ) kerul kapcsolatba. Higgyetek el, annak is megvan a varazsa :P
Előzmény: Axióma (212)
Axióma Creative Commons License 2008.10.21 0 0 214
Jujj, tenyleg durva ez az atlag...
Bar ha kiszamolom a mi csaladunkban is lehet, hogy kijon hasonlo, igaz nem teljesen "normalisan" [2 db 4 eves, 7 db 8 eves, utobbiak parkolnak, elobbibe csak nincs meg a penz amit bele kene tenni...] Jut eszembe, ezek mind OTPLTP alatt lettek meg kotve, bar sztem irrelevans.
Előzmény: Híd (213)
Híd Creative Commons License 2008.10.21 0 0 213

Fundamenta állampapírt? :))

 

A fundás ügynök úgyis átbassza, és rásózza a 8 évest, valami 88 hónap az átlagos futamidő a Fundánál. Szégyen.

Előzmény: Törölt nick (211)
Axióma Creative Commons License 2008.10.21 0 0 212
Mar miert? A regi tipusban tok ugyanaz a ketto, fillerre! A ket gyerek meg lejaratkor vszinu nem lesz hitelkepes (bar persze ha 18 elmulik, kezessel mar lehet).
Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.21 0 0 211
Az alanti valaszbol kimaradt egy fontos informacio: Fundamentat, es csakis Fundamentat :)
Előzmény: szilvi-csilla (209)
Híd Creative Commons License 2008.10.21 0 0 210

Négy éveset érdemes, mert a nyolc évesnek a béka segge alatt van a hozama. A 4 évesből is csak havi 20 ezrest jó csinálni, mert annak a legnagyobb a hozama. A négy évest viszont a lejáratkor lakáscélra fel kell használni, tehát vegyél nekik lakást is egyúttal.

 

Én amúgy nem kötnék lakáskasszát, vennék nekik állampapírt, azt szevasz. A 3 éves állampapírnak 12 százalék a hozama, fektess abba, és arra költöd utána, amire akarod.

Előzmény: szilvi-csilla (209)
szilvi-csilla Creative Commons License 2008.10.21 0 0 209
Szia

Teljesen új emberke vagyok az oldalon a lakáskassza megkötésén most gondolkodom. Szeretnék tanácsot kérni. Van két gyermekem egyik 14 a másik 16 éves, nekik szeretnék a lakáskasszával segíteni. Szerintetek melyik a lakáskasszát válasszuk otp vagy fundamenta? Hány évre kössem 4 vagy 8? Illetve ha 4 évre kötöm automatikusan meghosszabbítom 8 évre, a hozam megváltozik ha módosítom a lejáratot?
Légyszi írjatok és ha bármit tudni kell légyszi tájékoztassatok, köszi előre is

Szilvi
Előzmény: Axióma (180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 208
Igy van, ne felejtsuk el, hogy az ul-nel is lehet allampapirba tenni, viszont ott lehet masba is. A vegyesnel pedig nem...
Előzmény: Csidus (207)
Csidus Creative Commons License 2008.10.13 0 0 207
Majd 10-15 év múlva derül ki, hogy ki fog bukni. :-)
csincsilla72 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 206
Töprengek egyébként befektetési lehetőségeken, de a helyzet nem egyszerű, a likviditás nagyon fontos, a biztonság is, és némi hozam sem ártana. Mert az előbbi kettőre a dunnaciha is megoldás lenne...
Előzmény: Axióma (204)
csincsilla72 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 205
Fix hozamú mindenképp, beszaribb voltam annál, semhogy UL-biztosítást kössek. Jöttek ugyan mindenféle hozamokkal, de hát ugye nincs az megírva a csillagokban, hogy ez mindig így is lesz.
Előzmény: Axióma (204)
Axióma Creative Commons License 2008.10.11 0 0 204
Ja, altalaban unit linked szokott lenni, azon bukni lehet most a reszvenyek miatt. Ha a tied fix hozamu, akkor minden OK.
Előzmény: csincsilla72 (203)
csincsilla72 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 203
Nekem hagyományos vegyes életbiztosítással van kombinálva, a hitelem mindenképpen ki lesz fizetve. A Groupamán keresztül az UCB-től vettem fel.
Előzmény: Axióma (202)
Axióma Creative Commons License 2008.10.11 0 0 202
Huhh, na akkor most gondolom mentened a maradekot... Melyik banknal van?
Előzmény: csincsilla72 (201)
csincsilla72 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 201

Elnézést rájöttem, hogy butaságot kérdeztem. Kombinált hitelre gondoltál.:-) Nos, nekem az van, életbiztosítással kombinált.

Előzmény: Axióma (199)
csincsilla72 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 200

Mondjuk dev.hitel eseten figyelni kell majd, hogy amikor betorlesztesz, milyen lesz az arfolyam... de ha nem kombi, akkor megvan az az elonyod, hogy tudod kicsit iranyitani.

 

Bocsi, ezt a mondatot nem értem. Svájci frank alapú hitelem van (naná, az érte meg akkor a legjobban). Mi az, hogy kombi?

Előzmény: Axióma (199)
Axióma Creative Commons License 2008.10.11 0 0 199
10% felett van (inkabb 12-13 ha maxos, modozattol fuggoen), es igen, az alairaskor garantalt elore minden hozam (szerzodesszeru fizetes eseten). Felteve hogy nem lesz ennel nagyobb inflacio, mindenkepp nyereseges. Mondjuk dev.hitel eseten figyelni kell majd, hogy amikor betorlesztesz, milyen lesz az arfolyam... de ha nem kombi, akkor megvan az az elonyod, hogy tudod kicsit iranyitani.
Előzmény: csincsilla72 (198)
csincsilla72 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 198

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, hogy lássam, jól értem-e, miről is van szó. Az LTP, 4 évre kötve, azért produkál 10% körüli kamatot, mert az állam hozzáadja a maga támogatását. Ez azonban ugye fix, erre bizton számíthatok. Ezzel szemben, főleg a mostani pénzügyi válság közepén hol máshol lehetek biztos abban, hogy ezt a hozamot tutira megkapom? A tőzsdén talán, ha értenék hozzá, de nem. Nekem ez nem tűnik annyira rossz megoldásnak. A magam részéről egy meglévő lakáshitelemet szeretném előtörleszteni vele, ezért gondolkodom rajta.

Axióma Creative Commons License 2008.09.09 0 0 197
Vagy, (remelem nem sertodik meg kedves valaszado-tarsam:)), ha a telket veszi 5 ember, darabja 1,5M ertekben benne van, es ra epitetek hazat ketten, akkor az eredetileg mondjuk telekben 3 gyerekre 20-20% tul.arany - a raepitett haz miatt, melynek szerzoi nyilvan az epittetok, azaz praktikus okokbol a szulok -, az uj, hazas ingatlanban "magatol" (foldhiv. bejegyzeskori nyilatkozat alapjan) csokken, az epittetoke novekszik. Tehat a telket nyugodtan megveheted ugy, hogy fullra az 5 ltp-bol, amikor nyilvan muszaj lesz az 1/5 aranyokat tartani. Gyamugytol max. azt kell megkerdezni, hogy mit szol majd a hitel miatti zalogkotelezettseghez... [amely velemenye nyilvan mostanra szol, bar talan ez nem valtozik tul gyorsan].
Előzmény: tjhooker (194)
Csokis Creative Commons License 2008.09.09 0 0 195
Az, hogy n db ember lesz tulajdonos, nem jelenti automatikusan azt, hogy mindenkinek 1/n tulajdoni hányada is kell hogy legyen. Ha a telek ér például 15 milliót, a ráépítendő ház további 15 milliót, és a lakáskasszából egy-egy emberre 1,5 millió jut, akkor a kész házból azoknak, akikre a szocpol szempontjából "nincs szükség", jusson 5-5% tulajdoni hányad. Ezzel "le van fedve" a fejenkénti 1,5 milliójuk, oszt' jónap'. Még a gyerekekre sem "osztanék" többet, nehogy később szívni kelljen, ha el akarjátok adni (gyámügy), vagy ki akarjátok őket vásárolni, hogy újra "lakás nélküliek" legyenek.
Előzmény: tjhooker (194)
tjhooker Creative Commons License 2008.09.09 0 0 194
Sziasztok! Kicsit bonyolódik a helyzet. Most szembesültem vele, hogy csak akkor kapjuk meg a szocpolt, ha legalább 50% tulajdon részünk van az ingatlanban. A három gyerekkel, azonban csak 1/5 lenne. Habár gondolom, van rá mód, hogy szülöknek legyen 50%-a, a gyerekeknek együtt pedig a másik 50%-a, hisz szükség lesz további hitel felvételére is, amit már csak mi vennénk fel. Segítsetek, ezt kinél lehet előre letisztázni? Talán a ügyvéd, vagy gyámügy?
Előzmény: Axióma (192)
Axióma Creative Commons License 2008.09.09 0 0 193
jav: "de akkor mar csak a sajat ltp-det forgathatod bele" - ertsd, az epitkezesbe magaba.
Előzmény: Axióma (192)
Axióma Creative Commons License 2008.09.09 0 0 192
Mellesleg jelzem, hogy a telek nyugodtan megveheto ltp-bol... viszont mind az 5 kedvezmenyezett tulaj kell legyen benne! Ezt jol gondoljatok majd at (mondjuk jo esellyel igy sokkal egyszerubb, mint epitkezesre, uis. epitkezhetsz egyedul egy 5 tulajdonosu telken, de akkor mar csak a sajat ltp-det forgathatod bele). Es egybol kezdhetsz egy uj ltp-t a telekvasarlas utan (vagy kettot, ahanyan epitkeznetek), akkor az 8 ev, es ketszer jo hozamot vettel ki belole (persze a telek illeteke miatt ez egy kicsit igy necces, de mint mar szo volt rola, ugye vehetsz fel hitelt is, sot kimondottan jo tamogatott hitelt).
Előzmény: tjhooker (189)
Híd Creative Commons License 2008.09.08 0 0 191

A lakáskassza önerőnek is jó, vegyél fel mellé hitelt 4 év múlva. Valszeg jobban jársz, mintha 8 évesre kitolod, mert akkor végképp nudli lesz a hozama. Ilyen távra már inkább tegyed állapapírba a lóvét, mint lakáskasszába.

Előzmény: tjhooker (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!