Keresés

Részletes keresés

HZX Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3212
Hát akkor erről a gyakorlatról le kellene szoktatni őket, hiszen ez az érték nyilvánvalóan köszönő viszonyban sincs az elmaradt haszonnal.

De hát miért kellene? A büntető ügy nem a felek közötti kapcsolatok értékeli, így olyan fogalmak, mint adó, haszon, ilyesmi, itt nem kerülnek értékelésre. Ha valaki jogosulatlanul használ egy szoftvert, akkor a az árral megrövidíti a gyártót, a haszonnal a kereskedőt az elmaradt áfával pedig az államot. A büntetőeljárás mindezekért együttesen von felelőségre.

Gonda Iren Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3211
Shit.... Ez azert kemeny. Erre nem art odafigyelni. Amilyen barom vagyok, tok kedvesen szoktam valaszolgatni az ilyen piackutatoknak. :-(((
Előzmény: aamen (3210)
aamen Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3210
azert micsoda veletlenek vannak...

van egy csorda kuncsaftom, 7 ceg, egy helyen, kozos tulajdoni korben, mindegy is, aztan amikor volt az elso nagy szeria bsa levelezes par eve, a 7-bol egy ceg kapott toluk levelet, hogy hat a szofterek allapota, no, ezt a levelet ki is dobtam a kukaba.
no, mult heten megint csak ez az egy ceg kapott toluk az ismert szoftverbevallas izebol, ment ez is a kukaba.
aztan most tiz perce hiv egy noi hang valami megjegyezhetetlen nevu informatikai piackutato cegtol, hogy o most a szobanforgo cegrol erdeklodik, hogy hany alkalmazott is van a cegnel, meg hogy hany asztali vagy hordozhato szamitogeppel rendelkezik.
micsoda veletlenek vannak...

tapasztalt mas is ilyet?

Gonda Iren Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3209
Letezik Linuxos verzio. Persze a specifikacioban nem emlitik a Debiant.... :-( Lehet ki kell probalnom a Voros kalapot. :-))
Előzmény: Wic (3208)
Wic Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3208
ki kell próbálni, hátha műxik.
Előzmény: Gonda Iren (3207)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3207
Interbase jatekos van hozza extrakent, de ha jol emlekszem, annak van Linuxos valtozata.
Előzmény: Wic (3206)
Wic Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3206
ha a számlázó progid vindózos, próbáld ki linux alól a wine alatt is. ha nincsenek a progiban extrák (directx, hasonló szirsz@rok) 90%, hogy kiválóan fog futni.

A DOS-harcosoknak meg ott a DOSEmu linux alatt.
Elég jó, nekem pl simán futtatta még a grafikus DOS-os játékokat is (pl. Settlers I, II.)

Ennyi.

Előzmény: Gonda Iren (3203)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3205
Gyanitom hologram nelkul a zsaruk szaja szelen szanakozo kis mosolyfele fog atfutni.... :-(((

A win95 holos konyvecskeje nekem is hianyzik. Bar a szamla megvan rola, azert parazok.

Szerintetek szamla nelkuli holos cuccokkal mit csinalnak. Van par db. WinNT 4.0-m, amirol nincs szamlam. A haverom boltjanak felszamolasakor jutottam hozza jutanyosan, termeszetesen szamla nelkul. Ezekkel it tudok csinalni? Sorozatszam alapjan kekeckedhhetnek? O bejelentette, hogy elloptak oket. (A biztonsag kedveert inkabb nem hasznaltam oket.)

Előzmény: telefongyula (3204)
telefongyula Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3204
Hi!

Egy ismerősöm ismerőse egy távolkeleti országban járván vett Win 2000-t és Office 2000-t. Áruházban, számlával.
A lemezek kivitelét látva enyhén szólva kétséges a programok eredetisége (nem hologramos, hanem szitázott, azt is gyenge minőségben).
Ő szentül hiszi, hogy jogtiszta szoftvert használ. Ilyenkor mi a helyzet, ha ellenőrzik? Boltban vette, számlát tud mutatni...

tgy

Gonda Iren Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3203
Apro felreertes: A szamlazo prog. nem dos alatt fut. Az vindozos. Raadasul tiszta. Van egy masina, amin egy mero program fut. Magam krealtam Pascalban. Mivel a prog. orajelfuggo, ezert a cucc, egy 286-on szaladgal. (386-on mar olyan gyors a meres, hogy pontatlan lesz. Ok, tudom, ezt lehetne orvosolni, de oszinten szolva nem sok kedvem van hozza. Ez igy tokeletesen robotol evek ota, azota ki se volt kapcsolva csak aramszunet eseten.)

Ez a freedos viszont izgalmasnak tunik. Megnezem. Ennyiert nem szivesen vennek semmit sem.

Egyebkent egyet ertek Belagyivel, aki uzleti celra hasznal szamitogepet, az igenis vegye meg a szoftvert ra. Az Office 100kFt koruli osszeget konnyeden ki lehet kerulni egy Open Office letoltesevel. Kicsit hasonlit a StarOfiice-ra, de az egy szar. Hasznaltram, de nagyon instabil volt. Az Open Office magyarosithato, egyebkent a magja asszem ugyan az, mint a Magyar Offisze. Csak az elozo ingyenes...
Az otthoni gepemen levo win2k-t valoszinuleg nem vettem meg.... :-)

Előzmény: belagyi (3202)
belagyi Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3202
egyébként egy kis számolás. én megvettem a 95,98 és az xp home-ot is. ez cirka 100ezer forint( és rettentően nagyvonalúan számolva!!!). ha még kitart másfél évig az xp, akkor 10 év alatt ez havi kevesebb mint 1000 forint. a hardware árát ezen idő alatt még kiszámolni sem tudom, mert annyi volt. talán 486dx4-100 volt amire a 95-öt felraktam..
Előzmény: Solt (3200)
belagyi Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3201
szerintem értelmes volt. mivel nem értesz egyet?

Előzmény: Solt (3200)
Solt Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3200
Uhhh, de nagyot csalódtam most. Azt hittem, értelmeset fogsz mondani.
Előzmény: belagyi (3199)
belagyi Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3199
az még nem jutott eszetekbe, hogy :
1. nem használjátok eme programokat
vagy
2. megveszitek?

szerintem eme két választási lehetőség bőven elég ahhoz, hogy ne rinyáljatok, hogy milyen áron számolnak.

most komolyan! ha nem tetszik az ms ára, terméke, hozzáállása akkor minek használjátok?

Solt Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3198
"a kedvezmenyekkel, afaval nem csokkentett listaarral szoktak szamolni"

Hát akkor erről a gyakorlatról le kellene szoktatni őket, hiszen ez az érték nyilvánvalóan köszönő viszonyban sincs az elmaradt haszonnal.

"de a buntetos ugyben olyan mindegy, mivel szamolnak"

Azért ebben nem vagyok biztos. A kettő között szerintem kb. 10 lehet a váltószám (alsóhangon), és ez azért nem mindegy, ha pl. valaki meg akarja téríteni a kárt, hogy így csökkentse a büntetést. Vagy ha ennél a cselekménynél is van szabálysértés ill. bűncselekmény, akkor nem mindegy, melyik kategóriába esik az ember.

Előzmény: aamen (3197)
aamen Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3197
"Ugye az okozott kárértéknél, illetve a büntetőeljáráshoz kapcsolódó polgári peres kárigénynél az ügyészség ill. szoftvergyártó nem az illegális szoftverek kiskereskedelmi forgalmi értékével számol?"

de.
a kedvezmenyekkel, afaval nem csokkentett listaarral szoktak szamolni:)
de a buntetos ugyben olyan mindegy, mivel szamolnak, a polgari ugyben meg, ha ilyen egyaltalan indul, a bsa vagy valamelyik erintett tagceg felajanl egy nagyon-nagyon kedvezo akcios arat a szobanforgo svarcszoftverek legalizalasara, megveszed, oszt a polgari per elmarad.

Előzmény: Solt (3194)
aamen Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3196
"Ha _most_ megveszi a PC-DOS-t 7k-ért és fel is teszi a gépére, akkor innentől kezdve jogtiszta, egy könyvelőnek meg, aki a gépéből él, ennyit meg kell, hogy érjen."

igy van.
en pld. harom vagy negy eve, amikor a bsa eloszor kezdett el mozgolodni, vettem az osszes gepemre dobozos os/2-t valami vegkiarusitason, darabja volt 8e ft, szep, dobozos, aztan azota is azon konyvelek, a dosos progik nagyon kellemesen futnak rajta,
most meg ippen egy linuxos konyveloprogit tesztelgetek:)

Előzmény: Qqberci (3195)
Qqberci Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3195
Ha _most_ megveszi a PC-DOS-t 7k-ért és fel is teszi a gépére, akkor innentől kezdve jogtiszta, egy könyvelőnek meg, aki a gépéből él, ennyit meg kell, hogy érjen.
Előzmény: aamen (3192)
Solt Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3194
Linuxot használok, és Linux alatt is kizárólag szabad szoftverekt, csak mint külső szemlélőnek lenne egy kérdésem:
Ugye az okozott kárértéknél, illetve a büntetőeljáráshoz kapcsolódó polgári peres kárigénynél az ügyészség ill. szoftvergyártó nem az illegális szoftverek kiskereskedelmi forgalmi értékével számol?

A kiskereskedelmi értékben ugyanis nemcsak a jogtulajdonos (elmaradt) bevétele van benne, hanem mindenkié, aki még a fogyasztóig bekapcsolódik, így a szoftvergyártó/jogtulajdonos kára csak egy töredéke a kiskereskedelmi forgalmi értéknek. Ráadásul az okozott kár, amennyire tudom az az elmaradt haszonnal szinonim értelmű, márpedig akkor még csak nem is gyártó nagykereskedelmi árát kell használni, hanem csak azt, ami ezen neki a haszon lett volna. Az okozott kárban nincs nyersanyag, cd-borító, felhasználói könyv, szoftver-támogatás, upgrade-lehetőség stb. csak a haszon.

Hogy egy példával éljek: Ha az egyik márkakereskedő azt állítja a másikról, hogy lop-csal-hazudik, ezért én nem attól, hanem ettől az egyiktől veszem meg az SL 600 Roadsteremet, akkor annak a másiknak nem 45 millió a kára, hiszen ő "csak" pár milkát fogott volna a bolton.

Rosszul gondolom?
Mi a gyakorlat?

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3193
Szervusz aamen!

Bezony, kemeny igazság vagyon osztogatva te részedröl. Helyesen regélsz.

Többieknek:

Felejtsétek mán el az ártatlanság szemforgatásos vélelmét. Amennyiben kijönnek hozzátok, onnantol kezdve nektek kell _mindent_ bizonyitani, azt is hogy van sapkátok.
Nekik van idejük, nem a saját pénzüket költik.

Szép, új világ...

Előzmény: aamen (3192)
aamen Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3192
"Ha rendőr jön, akkor az egy más helyzet, majd ha kicsit jobban ráérek, akkor leírom azt is."

csak az a verzio erdekes, ha a rendor jon, a tobbit szimplan elkuldod a halal micsodajara:)

szoval ott tartottunk,hogy Irennek van egy amugy jogtiszta szamlazoprogija, ami alatt msdos 5.0 a hasznalt oprencer, viszont nincs meg neki a licensze.
nyilvan, az egesz problema akkor kezd problema lenni, amikor jon a rendor, barki mas jon, azt Iren elhajtja a fentemlitett micsodaba.
no, a rendor megallapitja, hogy itt van valami, ami olyan szoftverforma dolog, ugyhogy lefoglalja az Iren kompjuteret, es elviszi a szagertonek.
a szagerto par het utan megallapitja, hogy ez a szoftverforma dolog egy msdos 5.0, a rendor ker valamifele licenszpapirt az Irentol, ami msdos 5.0-ra vonatkozik, aztan nem kap. igy aztan, a rendorseg megteszi a bunteto feljelentest, szerzoi es szomszedos jogok ugyeben, es opcionalisan pedig ertesiti az erintett szoftver ertekesitesi jogaival valoszinuleg erintett bagazst (ms hungari), hogy itten az o szoftvere lopva van, ha van kedve, indiccson polgari pert.
aztan hogy az ms hungari indit-e ilyesmi egy msdos 5.0 miat, a franc, aki tudja, nem is erdekes.
az erdekes az az, hogy mehet szegeny Iren a buntetos birohoz, aztan vitatkozhat, hogy a lopas elkovetesi erteke az ugy szamitando, hogy amiota lopja az msdost, akkor mennyi volt az ara, plusz a kesedelmi kamatok, vagy valami helyettesito most is kaphato szoftver ara (drdos 9e, pcdos 8e, ad abszurdom, vindoz xp nemtomhanye ft), a lenyeg, hogy Irent jol el fogjak itelni buntetougyben legalabbis egy ejnyebejnyere, kozben meg fel evig nem talalkozott a kompjuterevel.
asszem...

Előzmény: Qqberci (3188)
Advanced Lamer Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3191
www.freedos.org
Degeczi Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3190
"DR-DOS-sal is, ahol a jogtulajdonos a Digital Research"

ó, már több, mint 10 éve nem... (volt Novell, meg Caldera, meg ...., meg ....)

Előzmény: Qqberci (3188)
belagyi Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3189
kivezetési árral számolnak.
Előzmény: aamen (3185)
Qqberci Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3188
Úgy gondoltam, hogy 7 kFt-ért akár meg is lehet venni :-)))

A PC-DOS jogtulajdonosa nem a Mikrofos, hanem az IBM, tehát a BSA PC-DOS ügyben nem illetékes. Hasonló a helyzet a DR-DOS-sal is, ahol a jogtulajdonos a Digital Research, aki szintén nem BSA-tag.

Ha rendőr jön, akkor az egy más helyzet, majd ha kicsit jobban ráérek, akkor leírom azt is.

Előzmény: aamen (3187)
aamen Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3187
"mert az IBM forgalmazza a PC-DOS_2000 nevű DOS-t, ami 7 kFt körül van"

nemtom, de szerintem teljesen mindegy, hogy 7 vagy 70e ft az elkovetesi ertek, ha az ember buntetougyben kell hogy birosagra maszkaljon, mint vadlott:)
merthogy ha a rendor megtalalja azt a franya dost, amihez nincs licensz, akkor bizony megteszi a bunteto feljelentest, es akkor bizony lefoglalja azt a kompjutert, ami a targyi bizonyitekot szolgaltatja, hogy a szagerto tornazhasson rajta vagy fel evig, aztan hogy lesz-e meg a buntetoper melle meg egy polgari is, ahol az a kerdes, hogy 7 vagy 70e a jogtulajdonosnak (ms) vagy kepviselojenek (bsa) fizetendo karterites plusz perktgek, az talan mindegy is mar akkor..

Előzmény: Qqberci (3186)
Qqberci Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3186
Ez viszont megtámadható, mert az IBM forgalmazza a PC-DOS_2000 nevű DOS-t, ami 7 kFt körül van, dobozosan, doksival. Annyit meg is ér.
Előzmény: aamen (3185)
aamen Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3185
"A Dos 5.0-n is erosen torm a fejem. A M$ arlistajan sehol sem talaltam... :-/ Kivancsi vayok, ezzel mit kezdenenek. "

ha nincs hozza szamla meg licensz meg mittomenmi, akkor a szagerto megbecsuli az erteket, valoszinuleg egy ma is kaphato helyettesito szoftvertermek alapjan, ami ugye az ms vindoz (oprencer-oprencer) egy aktualis verziojanak dobozos kiadasu (nem oem) ara. ez lesz az elkovetesi ertek a buntetoperedben:)

Előzmény: Gonda Iren (3182)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3184
én az egyszerű agyammal azt gondolom, ha a basa írhat nekem csak úgy egy ilyen levelet, akkor én is írhatok a basának ilyet. Amit a basa csinálna az én levelemmel, én is azt teszem az övével. Nem állok vele semmilyen jogviszonyban, kéretlen reklámlevélnek minősül nálam, csak a posta keresett rajtuk.
Előzmény: Gonda Iren (3182)
Wic Creative Commons License 2003.11.17 0 0 3183
ha jól tudom, azok a softverek, amelyekre a M$ megszüntette a supportot, nem esenek abba a kategóriába, ami miatt büntetnek. De MS-DOS helyett van másik DOS is, ami jó.

A számlázóprogid mi alól fut?

Előzmény: Gonda Iren (3182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!