Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 1049
Meglesz :))), remelem nem "tull" sokara :)
Előzmény: p0809 (1048)
p0809 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 1048
Kedves Soundchaser!

Én szerényen bejelentkeznék a koncert anyagáért :-)

Előzmény: Törölt nick (1046)
p0809 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 1047
Nekem is nagyon tetszett a koncert. Aki ismeri az együttest az tudhatta, hogy Anderson hangja már évek óta nem a régi. A Jethro-t így kell elfogadni. Engem zeneileg varázsolt el ismét Anderson, a fuvolajátéka megunhatatlan! Ami számomra meglepő volt, hogy "sokat" énekelt, azt gondoltam inkább instrumentális lesz a koncert. Azt én is sajnálom, hogy a régebbi muzsikusok kikpotak mellőle (természetesen Barre kivételével). Összességében egy jó kis - jó értelemben vett - "kamarakoncert" volt, nem "tull" hangosan, nem "tull" látványosan, csak a zenére koncentrálva. Ui.: bocs a roszz szóviccért :-)
Előzmény: Törölt nick (1046)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 1046
Megcsináltam, de nem kapsz nyugtát róla :)

Szerintem fantasztikus volt a koncert, nagyon jo passzban kapott az egesz, igy nagyon jol eretztem magam. A felvetelt hallgatom azota is. A tavalyi nagyszebeni JT koncertet teljesen felulmultak.

Tetszett a hangositas, a setlist is tartogatott szamomra egy ket meglepetest... egyedul Anderson hangja abranditott ki... hamis volt, a vegere teljesen el is ment a hangja, a szoveget nehezen ejtette.... viszont amikor fuvolazott... az jobb volt mint valaha...
:))))) ilyen vigyorral az arcunkon jottunk el a helyszinrol... kar, hogy a vegen a gitarcucc felmondta a szolgalatot... az a kombos reszmegoldas sajnos nagyon gyenge volt...

Vegre van egy szuper sajat JT bootlegem. Feldolgozom kicsit es termeszetesen hozzaferhetove teszem Szamotokra is :)

Jo szorakozast mindenkinek aki holnap (ma) is ott lesz... varjuk a beszamolokat.
:)
Előzmény: kozakz (1042)
jollyroger Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1045

Hát megvolt a buli, az igaz, de szerintem nagyon gyengék voltak, mármint saját magukhoz képest. Más banda persze örülne, ha így tudna játszani, de ők most nem lehetnek büszkék magukra. A hangosítás se volt túl jó, kevés volt a cucc, és túl sok magas hangot adtak. A Duncan-Goodier-O'Hara ritmusszekció néha szétmászott (főleg O'Hara volt pontatlan), Martin nagyon fáradtnak látszott, Ian is csak kb. a harmadik-negyedik nótánál jött bele a rutinjába.
Kb. ugyanazt játszották, mint 29-én Hollandiában (My Sunday Feeling, Living in the Past, Serenade to a Cuckoo, Nursie, Rocks on the Road, Too Old to Rock'n'Roll, Heavy Horses, A Song for Jeffrey, A New Day Yesterday, Bourée - [szünet] - Thick as a Brick, My God, Budapest, Aqualung, Locomotive Breath).
A Főnix csarnokban teljes szektorok voltak üresen, fél ház se volt, hideg, és szinte semmi hangulat. Legalábbis ahhoz képest, hogy a világ egyik legnagyobb bandáját láttuk.
Remélem, holnap jobb passzban lesznek, és így a budapesti közönség szerencsésebb lesz. Vagy csak én látom rosszul a helyzetet? Mindenesetre Doan Perryvel és Andrew Giddingsszel százszor jobban szólt a banda...

p0809 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1044

Bocs a kép lemaradt :-)

 

Előzmény: p0809 (1043)
p0809 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1043

Meg volt a buli! Elnézést a minőségért, de nem is ez a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (1041)
kozakz Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1042
nyugtával dicsérd a napot. majd ha otthon meghallgattad a felvételt akkor csináltad meg....
Előzmény: Törölt nick (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1041
Jessssz, maris indulunk, bootleget fogok kesziteni :)))
Előzmény: p0809 (1040)
p0809 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1040

A Főnixcsarnok környékén dolgozom, már javában folynak a hangpróbák, néha ki is hallatszik... :-)

 

De lassan telik az idő

 

Üdv, Mindenkinek

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1039
Régen is sok ülőhelyes koncertjük volt.
Előzmény: jollyroger (1038)
jollyroger Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1038

Ott voltam akkor abban a csarnokban, de meg nem mondtam volna, hogy így hívják. Fura hodály volt borzasztó akusztikával, de mégis nagyon jól szólt a banda, és szokás szerint csúcsul játszottak. Nem is tudom, milyen jegyünk volt, valaki az utolsó pillanatban szerezte. Emlékszem, hogy székek voltak, de az biztos, hogy mi álltunk, először valahol középtájon, talán a szélén, de később a színpadnál voltunk, pár méterre a zenekartól.

Különben most a héten megnéztem megint a Living with the Past videót, és így, hogy a székproblémával foglalkoztam, feltúnt, hogy ott is mindkét koncerten ülőhelyek vannak - vajon ezt a Tull szereti mostanában így?
Előzmény: esz-ki-mo (1030)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1037

Meglepődtem, hogy betetted a Man of Principle-t, de örültem neki!

 

Miért van olyan sok technikai probléma a Fúzión?

 

Ja és a névkiejtéssel kapcsolatos észrevételem: Ian nevének első hangja "i" és nem "áj" :-)

 

A műsornak természetesen örültem és köszi!

Előzmény: Markov (1036)
Markov Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1036
Én követtem el, bevallom...
A döccenős kommentároktól (és a technikai bakiktól) eltekintve - azért a zenék miatt remélem nem bántad meg, hogy hallgattad!
Előzmény: Törölt nick (1035)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1035

Most esik le, Te szerkesztetted a műsort, Markov? :-))

 

Kár, hogy a Locomotive Breath alatt a rádiósok egymás közti beszélgetését is lehet hallani.

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1034
Jaj, ez a műsorvezető csóka nem valami jó....még a neveket sem tudja kimondani.
Előzmény: Markov (1031)
thesaint Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1033
Tegnap a 24-ik sorba lett volna még jegy 11000 Ft-ért és azt mondta a hölgy hogy nem emelkednek a székek. Így inkább nem vettem meg. Pedig szivesen megnéztem volna őket, de ez a megoldás szerintem katasztrofális.
Előzmény: jollyroger (1029)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1032

Videók:

 

 

click
Markov Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1031

Két óra a Jethro Tull zenéjével! A jövő heti debreceni és bp-i szeánsz előtt ráhangolódásként az eheti Vájt fülbevaló ezúttal a 40. jubileumát ünneplő csapat klasszikusaiból válogat.

A műsor csüt. du. 5-től 7-ig itt hallgatható.

esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1030

4 éve a SYMA csarnokban a ráadásra előrenyomult a nép a színpad elé...de addig mindenki ülve maradt.

 

A gond az, hogy ha viszonylag elöl állsz, akkor nem látnak tőled az ülőhelyekről, ami kicseszés velük...hátul/oldalt állni pedig nincs sok értelme...

 

Eszk

Előzmény: jollyroger (1029)
jollyroger Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1029

Hát... tegnap vettem a jegyet a Tourinformnál, úgy tűnt, hogy volt még belőle elég.
Ma meg azt hallottam, hogy a Főnixben nncs olyan szigorú rend, mint Pesten, előfordulhat, hogy lehet mászkálni a szektorok között, sőt, talán közel lehet menni a színpadhoz ácsorogni is a szigorú ülőhely rendszer mellett is. Ez tényleg így lehet?
Előzmény: esz-ki-mo (1028)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1028

Nem tudom, mekkora tömegre kell számítani...

Ugye hivatalos kezdés 19 óra, kapunyitás szerintem valamikor 17 óra után lehet legkorábban.

 

Pesten nagyjából telt ház lesz, az biztos (ami kb. 3000-3500 fő ) Debrecenben viszont a Főnix kapacitása ennek a jó duplája...

Kelet-Magyarországról szerintem nem várható sokezer rajongó, így pl. a budapesti fanatikusoktól (aki duplázni szeretnének) illetve esetleg a romániai rajongóktól (is) függ , hogy mennyien lesznek...

 

De én nem számítok hatalmas tolongásra kora délutána bejárat előtt..

 

 

Eszk

Előzmény: jollyroger (1027)
jollyroger Creative Commons License 2008.10.27 0 0 1027

Van valakinek ötlete arról, hogy Debrecenben hánykor lesz kapunyitás, és milyen korán kell ahhoz menni (esetleg a kapunál tolongani), hogy legyen esély valami jobb helyet elcsípni a küzdőtér első soraiban?
Mekkora tömeg szokott lenni a Főnix csarnokban?
(Még csak egyszer voltam ott, a Deep Purple-n, és nem igazán ismerem a viszonyokat, mert akkor épphogy odaértünk kezdésre, de sikerült befurakodni majdnem az első sorba - persze akkor állóhelyek voltak. Milyen hülye ötlet széket rakni a kűzdőtérre...)
cirrocumulus Creative Commons License 2008.10.20 0 0 1026
Sztem jól teszitek, ha legalább egy órával kezdés előtt már odamentek, hogy megfelelő jegyetek lehessen. :o)
Előzmény: esz-ki-mo (1025)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.20 0 0 1025

Hát valaki valamit nagyon roszul tud..remélem, a Pecsa az...

 

(pl a TEX online vásárlási oldalán szerepel állóhely kategórai (2. kat) de jegyet nem lehet rá kapni...ellentétben ezzel a Ticketportal azt mondja, hogy a Pecsaba szóló jegyek a kűzdőtérre, de ülőhelyre érvényesek....a Kultúrinfo meg ugye megesküdött, hogy van állóhely)

 

Azt hiszem, ezt tipikusan magyaros....senki nem tud semmit...

 

Remélem, a koncertet nem helyezték át mondjuk Bukarestbe..

 

Eszk

Előzmény: Rutherford (1024)
Rutherford Creative Commons License 2008.10.20 0 0 1024
Pénteken a Pecsa pénztáránál azt állították, hogy nem lesz állóhely a koncerten...az itt váltott régi állóhelyes jegyek ülőhelyre érvényesek.
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1023

Igen kétszer is rákérdeztem, szóval egyelőre bizakodó vagyok...

 

Eszk

Előzmény: Törölt nick (1022)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1022

Ugye ezzel azt akarod mondani, hogy az állóhelyes Pecsa jegyünkkel simán bemehetünk a Körcsarnok állóhelyeire? Remélem, így lesz!

Előzmény: esz-ki-mo (1021)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1021

Telefonon megkérdeztem az egyik jegyirodát (Kultúrinfo)

Ott a következőt mondták:

 

Az állóhelyek érvényesek állóhelyre, mert mégis csak lesz. (a kűzdőtéren)

A PeCsába váltott ülőhelyek bizonyos szektorokba érvényesek, ahol érkezési sorrendben lehet helyet foglalni.

Aki most fog jegyet venni, az helyre szóló ülőhelyeket válthat.

(hogy van-e még állóhely, azt nem kérdeztem)

 

S még valami: 7 helyett fél 8-kor kezdődik a koncert, hogy akik esetleg rossz helyre mennek, átérjenek a kezdésre.

 

Ennyi.

Remélem, tényleg így lesz.

 

 

Eszk

thesaint Creative Commons License 2008.10.11 0 0 1020
Igen én is ezt láttam. Másnap meg a boltban azt mondják hogy még sok állójegy van.
Előzmény: cirrocumulus (1018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!