Keresés

Részletes keresés

Zöldség Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65906
Szegény beteg asszony, gondoljatok rá, hátha egy pici is átmegy a törődésből, amit nyújtotok neki. És persze szegény ti, hiszen ez a betegség évtizedekig is eltarthat...
Előzmény: sere (65904)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65905
Ismerek egy lányt, az ő babájuk a nagyonsokadik volt a családban, így ugyanezeket mesélte. De ne hagyd magad! A ti fiatok a legeslegelső, legeslegfontosabb számotokra! :)
Előzmény: Hoszabi (65902)
sere Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65904

Aranyos vagy, de az én anyósom a meglévő 3 unokáját sem ismeri meg. A sógorom gyerekeit évek óta nem is látta, mi el-eljárogatunk hozzá a nagylánnyal, de szinte csak néhány percig bírjuk... jut eszembe, holnap is megyünk, nem szép dolog ilyet leírni, de a hátam közepére sem hiányzik.

 

Egyébként néztem a fotóidat, nekem egyáltalán nem tűnik úgy, mintha sokat híztál volna (pocakod mondjuk neked sem kicsi, de ahogy olvastam a lakója sem átlag alatti méretű)...

 

Zumi pocakján meg kezdjünk el vitázni, szerintem kisfiús :))))))

 

 

 

Előzmény: anine (65900)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65903
Hogyhogy erre jártatok? A "sarki" ismerőseiteknél? :)
Egyébként nagyon benéztem magamnak a július 11-et, úgy tervezem, hogy úgy hajnali 3 körül elfolyik a magzatvizem, 4-re bent vagyunk, délelőtt megvan a baba. Hátha még addig ott vagytok az átkiabálás végett.... Ahogy azt Móricka elképzelte.

Kiejtős-játék: amióta nekem a jobb kezem vizes (kb. 10 hete már), zsibbad is és nem is tudom mindig fullra becsukni az ujjaimat. Ebből aztán vicces dolgok következnek, például én is mindent elejtek, de éjjel néha még a takaróm sem tudom magamra húzni, mert nincs szorítóereje a kezemnek. De majd most! Szereztem egy csomó bodzavirágot és gyártottam vagy 10 liter bodzalimonádét és nagy hévvel nekiestem!
Előzmény: anine (65900)
Hoszabi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65902

Sziasztok csajok!

 

Azért még mindig jobb, hogy a nagyik odáig vannak az unokáktól, meg vissza. Nálunk pl. már a sokadik unoka, dédunoka, sőt ükunoka lesz az én Kicsikém, és senkit nem hat meg a dolog. És ez nekem egy kicsit fáj. Valahogy több odafigyelésre, és törődésre vágynék. Nálunk senkit nem érdekelt, hogy fiú lesz- e vagy lány, azt természetesen a kutya sem kérdezi, hogy jól vagyok/vagyunk- é, sőt mindenféle csipp- csupp várandóssággal kapcsolatos kérdésemet sem tudom feltenni, mert ebben az idióta családban már annyi lurkó született, hogy szinte az fura, hogyha vki nem terhes:)))). Bármit is mondtam az elején (pl. kicsit szédülök stb.), már le is hurrogtak, hogy ne nyávogjak, ne kényeskedjek, ez nem betegség. Persze, hogy NEM AZ, viszont jól esett volna, ha többet foglalkoznak velem.

Ez nem azt jelenti, hogy nem örülnek, nagyon is várják az újabb csemetét, de nálunk valahogy nincs ez a várandósság-dolog túlmisztifikálva. SAJNOS!!!

anine Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65901

A legjobb amikor az anyám ezt kérdezi a telefonba:

"Hogy van az én Kisbabám?"

anine Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65900

Sziasztok, mindjárt leragadnak a szemeim, de előtte megpróbálok reagálni nektek!

 

Juccy, sok babaának van vesetágulata és a legtöbbször csak odafigyelést igényel. Viszont olyat is hallottam, hogy UH-on látták majd mikor megszületett nem is volt a babának.

Sere, az én apukám az unokája miatt is hagyta abba az ivást! Azért anyósodat is hátha meghatja akicsi bébitek.

A szerdai jógát nem felejtettem el.

Ma a párom munkahelyén megakartam mérni magam, de elfelejtetettem:) Szerintem a +20 kilóm meglesz, de már a dokim sem kérdezte mennyit híztam.

Vasárnap jön a hidegfront!

Boribon szép kislánykád van, amúgy a pocid is szép nagy.

Zumi, hétfőn indultok? Én kislányos hasat láttam neked, de majd ha megvan a baba elég ha átordítod nekem a szomszéd szülőszobába:)

Nand, Orsika is szépen növöget.

Zöldi ne dolgozzál sokat! Tegnap voltam Csobánkán és gondoltam rád!

A barátnőm olyan szép falvédőt csinál nekünk, majd teszek fel képet ha megvan.

Megnézem az új képeket.

Szilvinyul Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65899
Nálunk szerencsére anyunak a nővéremtől már van 2 unokája, de még így is tud néha fárasztó lenni. Anyósomék viszont első unokások lesznek!! Szerencsére nem egy városban lakunk, így kevesebb időt töltünk velük. Egyébként nagyon jó a viszonyunk nem panaszkodhatok de azért jobb ez így. Ja és most hívott anyósom, nem beszéltünk már másfél hete, mi az első kérdése: na mi lesz fiú/lány? Nem ám helló, hogy vagy... szóval ez mindenhol hasonló.
Előzmény: sere (65898)
sere Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65898

Képzeld majd el, a gyereket hogy fogja mutogani... (egyébként első unoka lesz?) Sokszor gondolkoztam ezen, a leendő nagyszülők biztos néha fárasztóak tudnak lenni, de szvsz valahogy így mutatják ki az örömüket. Néha anyámtól is falra tudnék mászni, de visszafogom magam, mert tudom, hogy a maga módján jót akar, és nagyon örül nekünk.

 

 

Előzmény: SpArKiE (65896)
cicuu Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65897
Zz, elkerülte a figyelmem, hová is jársz jógára?
Előzmény: Zimizumi (65895)
SpArKiE Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65896
Igazad van, tényleg jó hogy büszke :) Téged meg nem irigyellek...
Ja, még kiegészítésként: a szomszédokat nem érdekeltem ám annyira :)))
Előzmény: sere (65891)
Zimizumi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65895

ha ezt tudom, biztos nem lányos-anyukázlak le ;-)))

Nézd meg a www.brendon.hu-t ott a Mozgásstudió fülre kattintva láthatod, hogy többféle kismamatornát is ajánlanak. Hátha van köztük pörgősebb, neked való is.

 

Zöld, Sere, tényleg szép nagyok a pocijaitok :-))) De bakker, lassan finiselünk, valahová tenni kell ezeket a 3 kilós babcikat. Úgyhogy csak semmi pánik :-))) Ja, én is tettem fel új képeket.

 

Sparkie, az anyósod csúcs :-)))

 

Zz

Előzmény: Caitlin (65894)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65894
az a "baj", h 6 evig gorhokiztam. ezutan szinte barmi tul nyugis :D
Előzmény: Lylith3 (65893)
Lylith3 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65893
nem tudom, hol vagy helyileg, de nekem nagyon bejött az aquaanatal vizitorna, 1 óra, de az jó kis mozgás, most is érzem a kezem(tegnap volt), nyújtunk, erôsítünk, meg picit jógázunk is, de inkább erônlétre megy, naggyon isteni, MOM parkban van, bár tegnap már annyira sokan voltunk, hogy betelt a medence-állítólag indítanak másik idôpontban is, ha ez igaz, én megyek heti2x:) szóval ha mozgásra vágysz, akkor csak ajánlani tudom
Előzmény: Caitlin (65892)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65892
hmmm. ezeket a nyugis dolgokat sose birtam jol, de vmit kene mozogni. szoltok majd kov. alkalom elott mikor mentek...... hatha ra tudom venni magam... koszi
Előzmény: Zimizumi (65888)
sere Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65891

Legalább büszke rád :)

 

A férjem anyja nagyjából csak a rendelkezésre álló pia mennyiségével van elfoglalva, nem hiszem, hogy valaha is tudnék rá nagymamaként gondolni :(

Előzmény: SpArKiE (65889)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65890
Sziasztok!

Nálam is befigyelt egy biosz-fizika fakt, de attól még lehet, hogy zöldségeket beszélek. Mindenesetre nekem ezt mondta a dokim az ödémával kapcsolatosan: nem (!) szabad sótlanul enni, mert akkor pont a vérerekben csökken le a só mennyisége, a felesleges víz pedig kidiffundál a sejtekbe, további vizesedést-ödémát okozva. Természetesen nem mondta, hogy sok sót kell enni, csak normálisan. És rengeteg-rengeteg folyadékot kell fogyasztani.

Sere: engem anyukám traktál ezzel, komolyan már a falra mászok, előbb kérdi meg, hogy van a baba, mint én (ez utóbbit általában el is felejti megkérdezni), meg hogy ezt meg azt üzeni neki, és hogy simogassam meg a nevében.......................... aaaaaaaaaaaaaaa...........

Lányok! Bevallom, hogy felraktam két pocakfotót, de én mondtam, hogy alig fog felférni. Azért is, hogy serét kicsit pátyolgassam, hogy nincs egyedül a strandlabdájával, sőt :) Lécci kíméletesen kommentáljátok.

Zöld

PS: Nekem ám nem fórumozási kényszerem van, hanem egész nap ülök és fordítok a gép mellett, és hát ilyenkor muszáj megnéznem mindig a fórumot is, és akkor muszáj mindig hozzá is szólnom. Bár remélem, hogy a frissen otthonmaradotakkal együtt ez már nem lesz olyan feltűnő!
Előzmény: Lylith3 (65884)
SpArKiE Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65889
Engem az ilyesmi nagyon hidegen hagy :))
Én azon hűltem el, amikor anyósom hétvégén aszongya nekem: Gyere ki, hadd nézzenek meg a szomszédok!
Mint a vásári lovat.... amúgy meg elég gyakran látnak.
Előzmény: sere (65883)
Zimizumi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65888

Cait, a jógaoktató egy nagyon helyes fiatal lány, aki jó néhány évig szülésznőként dolgozott. Egy foglalkozás másfél órás és abban tulajdonképpen minden porcikánkat átmozgatjuk, megnyújtjuk, lelazítjuk. Tanulunk többféle légzéstechnikát és gyakoroljuk őket. A végén pedig van relaxáció is, amikor az ember még jobban befelé fordul és még a babával is beszélgetünk egy picit. Nem erőlteti rá senkire a jóga spirituális részét, úgyhogy még az én TTK-s agyamnak is igazi pihenés ez a másfél óra.

A 13. hét után lehet menni hozzá. Én nem az erőnlétem miatt mentem, hanem azért, mert e nélkül nem bírta volna ilyen jól a derekam a terhességet.

 

Lyl, kíváncsi vagyok, mit mond a barátnőd.

 

Sere, ettől a kérdéstől én is falra mászok, de rávágok egy köszönöm jól-t és részemről a téma lezárva.

Zz

Előzmény: Caitlin (65887)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65887
errol a kismama jogarol majd irjatok tobbt is lsz, h milyen volt... kezd hianyozni a szokasos testmozgasom :(
Előzmény: Lylith3 (65884)
Lylith3 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65886
Há:) jön holnap vendégségbe a belgyógyász barátnôm, szegényt nem láttam 2 éve, most meg ilyen hülyeségekkel fogom nyaggatni:))) Jól megkérdezek mindent:)))
mokusleqvar Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65885
ááá, szerintem meg tudod vele beszélni :-)))
én is ezen aggódtam, erre tessék, már attól tartok/unk, ne csússzunk túlhordásba.
Lylith3 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65884
Aha:) Mondtam, hogy jó régen el van ásva a diplomám:))) Most hogy mondod, bár az biztos, hogy a só megköti a vizet...az viszont igaz, hogy ennek távozása nem a bôrön keresztül történik, nekem gyanús, hogy mégis van ozmózis a dologban,ha nem is a bôrön keresztül valami a sejtek víztartó képességével van...de mostmár tényleg megkérdezem. valahogy m?ködik, de hogy hogy:))Zumival ketten majd csak kitaláljuk:)))

Kismama jóga...okkéé, én csatlakozom a szerdai A1-es csoporthoz...remélem, nem fogok nagyon bénázni:)
Előzmény: Zimizumi (65880)
sere Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65883

Jaaajj, nekem is mindig mindenki a hasam formáját nézegeti, és tippelget, hogy mi lesz. Ha elárulom, hogy kukis, akkor persze látták előre... Ami még az agyamra megy: a "naéshogyvanababaodabent?" típusú kérdések. Hát honnan a jóéletből tudjam... néha rávágom, hogy még él, erre besértődnek. Ti hogy kezelitek ezt le?

 

Egyébként én is mindent leejtek, ez tényleg naggyon tutti, amikor hajolni már nem tudok.

 

Boribon: nagyon aranyos a kislányod :)

 

Zsebi: kitartás, te már legalább látod, hogy a vége.

 

Lyl: nektek gratula a tökéletes eredményekhez. És persze irígy vagyok, mint állat, hogy ti már otthon lehettek. Még annyi dolgom lenne, és attól félek, hogy a kisfiam megviccel majd, és kibújik, mielőtt rákészülhetnék az érkezésére.

 

Előzmény: Zimizumi (65857)
Zimizumi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65882

Ha jól emlékszem a bőr nem működik féligáteresztő hártyaként, ezért ez a koncentráció kiegyenlítődésen alapuló elv szerintem ebben az esetben nem a megfelelő magyarázat. Az emberi szervezet a vizet a veséken keresztül választja ki vagy elpárologtatja izzadás formájában.

Viszont az, hogy az orr nyálkahártyájának a duzzanatát a tengervizes sóoldat megszünteti - már én is ezzel magyarázom. De az egy egész más szövettípus. Cait, egyébként egyél sok C-vitamint. Állítólag az is jót tesz.

Zz

Előzmény: mokusleqvar (65877)
sere Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65881

Szia!

 

Én a 22. héttől napi 2*1 Diaphillynt szedek, a 36. hétig nem is hagyhatom abba. A dokim azt mondta, hogy ha ez a mennyiség nem lenne elég a keményedéseimre, akkor max 4*1-ig lehet vele elmenni, szerencsére úgy tűnik, nekem elég ez is. 

Előzmény: tamas1000 (65861)
Zimizumi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65880

Lyl, jóga: a lány, akit kerestem szülésfelkészítő jóga ügyben visszajelzett, hogy nem indítanak most ilyen csoportot. Szóval marad a sima kismama jóga, aminek én személy szerint nagyon örülök.

Mi Zölddel és Anine-nal abban maradtunk, hogy jövő szerdán lesz a kezdés az A1-ben (http://www.a1wellness.hu/index.php?lap=64) 10-11:30-ig. Közben rájöttem, hogy mi akkor nyaralni megyünk, szóval nélkülem. :-(

Egyébként az A1-ben szerdán és pénteken van 10-11:30-ig kismamajóga; a Szurjában (www.szurja.hu) pedig hétfőn és szombaton délelőtt 10-11:30-ig, valamint kedd és csütörtök délután 16:30-18-ig. Ugyanaz a lány tartja mindkét helyen.

Én azt gondoltam, hogy hétfő és szerda (vagy szerda és péntek) délelőttönként járnék jógázni. De ezt még kitaláljuk. :-)))

 

Tengervíz és ödéma. Hümmm. Elsőre nekem is a Lyl féle magyarázat jutott az eszembe, de szerintem máshol van a kutya elásva. Ahogy van valami ötletem, szólok. Szerintem amúgy DM-ben is lehet ilyen tengeri fürdősót kapni. Ha már mentek pelenkát venni, nézzetek ez ügyben is körül.

Zz 

Előzmény: Lylith3 (65871)
Szilvinyul Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65879
Szisztok!
Orrvérzés ügyben (nálunk bevált módszerek), főleg ha megfázás is van, a gyógyszertárban vagy db-ben kapható orrspray-k, tengeri sóoldat van benne semmi más hatóanyag. Ez nedvesen tartja az orrnyálkahártyát. Jót tesz még ha párásítod a szoba levegőjét, valamint ha vérzik állítólag jól ki kell fújni, az eltávolítja a kis rögöket amitől nehezebben áll el a vérzés. Hátennyi..
Előzmény: Caitlin (65869)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65878
LOL!!!!
Előzmény: mokusleqvar (65877)
mokusleqvar Creative Commons License 2005.06.03 0 0 65877
ah, köszönöm. Az elv akkor tkp ugyanaz, amivel a sózott heringet tartósítják :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!