Keresés

Részletes keresés

MrsDolby Creative Commons License 2009.02.03 0 0 196

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni: kaptam egy dalt sib formátumban, Sibelius 4-ben lett mentve. Valaki tudna segíteni ezt átültetni (benyomtatni) PDF formátumba? Nekem sajnos nincs Sibeliusom.

Cserébe főképp kóruskottákat tudok felajánlani, ezek között a klasszikusok mellett több swing-pop SSAA darab is van (amilyen a szóban forgó darab is).

 

Előre is köszönöm!

Kriszti

mrsdolby@freemail.hu

Empáter Creative Commons License 2008.08.21 0 0 195
Szeretném, ha segítenétek megszerezni az Arizona Dream fil zenéjéből a kórusos rész kottáját.
danielk1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 194
Csáó!"Kezdő" szintis kottákat szeretne!Aki tudna küldeni nagyon megköszönném,még linknek is örülnék ahonn tudnék letölteni kottákat!Főleg lakodalmas és mulatós zenék kottáit vagy linkjeit várom!Az e-mail címem:danielk1@citromail.hu
Előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 193
Hát én úgy vagyok vele, hogy kottát akarok írni és nem programokat megtanulni. Ami eddig probléma volt azt nagyjából meg tudtam oldani Finaleban is. De lehet, hogy kénytelen leszek beszerezni mivel az egyik kórustársam Sibeliusban nyomul.

Az alábi levél jól tükrözi azt, hogy az elöző hozzászólásban emlegetett musicxml ill. a finale ETF formátuma (ami elvileg Sibelius kompatibilis) mennyit ér:


feladó xxxx xxxxx <xxxx_xxxx@gmail.com>
címzett xxxx xxxx <xxxx:_xxxx@gmail.com>
dátum 2008. június 30. 11:33
tárgy Re: das buch 56-69
küldő gmail.com



Szia xxx,

Képzeld, elkezdtem megtanulni a jelenleg nálunk levő Sibelius 3 erziót.
Judittal együtt nagyon ügyesen beírtuk a 56-69 lapig levő területet
vasárnap pár óra alatt. Azért kellett ez, mert sajnos az általad
küldött verzió nem lett teljesen használható: néhány helyen egymásra
csúsztak a szólamok, nem minden szólam lett meg, nem tudtuk kihámozni
a részeket.
Mostmár szépen tudom, hogyan kell beírni a hangokat, nagyából gyorsan
is haladok, le tudom játszani ügyesen a megfelelő szólamokat
külön-külön, és egyben is a megfelelő helytől. Szóval kezdek ráérezni.
Lényeg, hogy haladok, legközelebb a 95-től fogom beírni a hangokat. Ez
nagyon jót fog tenni...

Este találkozunk,
Üdv:xxxx
Előzmény: ceruza_elemér (188)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.30 0 0 192
Úgy tűnik az eddig olvasottak alapján, ez nem az a fórum, ahol profi partitúrakészítők sokadik szimfóniájuk  megírása közben megbeszélik hallgatatlanságuk várható kilátásait.
Előzmény: makemusic (191)
makemusic Creative Commons License 2008.06.30 0 0 191

Szvsz ezen a szinten már nincs felhasználóbarát program. Csak annak érdemes megtanulni a kezelését, aki napi szinten dolgozik vele. Aztán ha ráérez a progi belső filozófiájára, a többi könnyen megy. A Sibelius-szal könnyebb alapdolgokat kezdőként összehozni, de nehezebb profi partitúrákat létrehozni. Bár mindenkinek az a könnyű, amihez ért.

 

Előzmény: ceruza_elemér (188)
makemusic Creative Commons License 2008.06.30 0 0 190

Erre a problémára találták ki a szabvány MusicXML formátumot, melyet a Finale 2003 óta támogat.

 

Előzmény: ZE (186)
makemusic Creative Commons License 2008.06.30 0 0 189

Pontosítva a magyarországi forgalmazás nem nyereséges...

 

ZE pontosítása helyes. A kinti árra még rájön a postaköltség ($87), és az egészre a hazai 20% Áfa. Mindehhez kapsz egy amerikai számlát, amit az APEH nem szeret elfogadni, azaz céges költségként nehéz elszámolni. (Ahhoz egyébként is kell mindenféle extra VPID és GLN azonosító, kiváltási és fenntartási díjjal). Esetleg számolhatsz egy vámtisztfüggő vámolási idegbajjal, amikor a progit kottának, vagy zongorának sorolják be, vagy éppen Mahasz engedélyt kérnek hozzá, mert hiszen CD is van benne, a vak is láthatja.
A maradék árkülönbözetből kéne kigazdálkodni a forgalomtól függő és független adókat és költségeket (társasági min. adó, iparűzési adó, társas vállalkozó különadó, közzétételi díj, bankköltségek, stb.) Azaz az üzleti környezet a tisztességtelen, nem az üzletpolitika. (Ígéretet kaptunk, hogy a közeljövőben éppen emiatt kedvezőbb árakat kapunk). Addig is, aki teheti, rendeljen közvetlenül - érdemes kártyával rendelni, mert az átutalás sokba kerül, és kint is felszámolnak miatta $25 kezelési költséget.

 

+Saját vélemény: aki a 150 ezres progit feltöri, az a 100 ezreset is fel fogja törni - aztán hőzöng, ha nem kap hozzá supportot, vagy magyar fordítást...

Előzmény: Törölt nick (185)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.29 0 0 188

De még ennél is nagyobb baj, hogy maga a program sem felhasználóbarát.

Én éppen ezért a Sibeliust törném fel inkább, hogy a te szavaiddal éljek :-)

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 187
"nem igazán felhasználóbarát megoldás."

Nem. De profitbarát. :D
Előzmény: ZE (186)
ZE Creative Commons License 2008.06.25 0 0 186
Plusz a windows-telepítéshez (nem a hardverhez, saját tapasztalat...) kötött regisztráció (két példányban telepíthető/regisztrálható)... Anno mi megvettünk egy PrintMusic-ot, el lehet vele lenni, de az, hogy az újabbak nem képesek a régebbi formátumában menteni (akár úgy is, hogy szólnak, hogy a régebbi verzióba mentéssel bizonyos dolgok/formázások/truttyók elveszhetnek), az nem igazán felhasználóbarát megoldás.
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 185
Igazad van a finale.com-on 600$ (ami mai 151ft/$ árfolyamon számolva 91 800 ft) Míg a finale.hu-n 154 800 ft-ért vesztegetik. Ez potom 63 000 ft különbség. Gondolom a posta költség ennél kevesebb :)


Én viszont arra lettem figyelmes, hogy régebbi verzióba nem tudnak menteni a Finalek. Tehát ha tegyük fel megveszek egy Finale 2008-at 154 800 ft-os fogyasztó áron (2007.07.01.), a jövőre a 2009-es Notepaddal megirt Boci-boci tarkát nem fogom tudni lejátszani rajta. Egy olyan programmal, amit teljes partitúra írásra is alkalmas.

Ergo: Az általam megvásárolt produktum egy év alatt teljesen elértéktelenedik.

Persze upgrade-elhetek is azaz kihúznak egy kalap pénzt megint a zsebemből a semmiért. Ráadásul ha olcsóbb verziót veszek (allegro, Print music) minden évben kel upgrade-elni mivel régebbi verzióról csak a Finale képes. Mindennek tetejébe a song writer-t nem is lehet upgradelni.

Nem ezt hívják tisztességtelen üzletpolitikának? Ennek fényében talán nem túl meglepő, hogy mindenki feltöri.
Előzmény: ZE (184)
ZE Creative Commons License 2008.06.25 0 0 184
Pontosítva a magyarországi forgalmazás nem nyereséges... (a kinti webshop-ban megvéve, DHL hozta, olcsóbabn és hamarabb -- support ügyben meg ha kell, megyek az usa-supporthoz, eddig egyszer kellett, mert összef....sta magát a windows, és újratelepítés során célszerűnek láttam felszabadítani a régi telepítés slotját).
Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 183
Gyors kérdés. A Sibelius meg tudja nyitni a Finale fájlokat? És fordítva?
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 181
veszteséges? Akkor miért árulják? egyáltalán ki finanszírozza a veszteséget?
Előzmény: makemusic (180)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 180

NEm is értem miért nem fordították le.

 

Ha majd mindenki megveszi a progit feltörés helyett, talán megéri lefordítani. Egyelőre így leírás nélkül is veszteséges az üzletág.

Szaknyelvi kifejezések megértéséhez jól használható a finale.hu oldalon található 2 indexlap.

 

Előzmény: Törölt nick (178)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 179

A kérdésnek nyilván csak  Page View módban (oldalnézet) van értelme.

 

Angolék így keresnék rá:
Hide Staves in Page View, vagy Hiding unused staves

 

És ilyesmi eredményt kapnak:
Tools/Page Layout
valahol egy mezőben jobb klikk: Allow Individual Staff Spacing
Staff Tool (most ugye már 2 négyzet van a sorok elején)
Amit nem akarsz látni, kijelölöd az alsóval
DELETE
és ezt végigjátszod az összes dobozban…

 

Éshátpersze erre való (többek között) a Staff Optimization is, mint végső megoldás.

 

(De most ugye nem kell lefordítanom az egész kézikönyvet?)

 

Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 178
Nekem a rövid "ü"-vel törte meg a gerendát.

"A fórum mellesleg a felhasználók egymás közti támogatására jött létre"

Elfogadok mástól is tanácsokat . Bár, ahogy elnézem sokan nem járnak erre. A help meg leginkább magyarul lenne jó. NEm is értem miért nem fordították le. Talán még a németet is érteném ha nem szaknyelv lenne...
Előzmény: makemusic (176)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 177

OK, majd elolvasom én. (a help hozzáférhető németül, spanyolul, franciául  és japánul + egyéb bükkfanyelven is)

A fórum mellesleg a felhasználók egymás közti támogatására jött létre, a hivatalos support más csatornákon zajlik.

 

Előzmény: Törölt nick (175)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 176

Nem a hosszú ű?

Merthogy angol billen az a "" (backslash).

 

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 175
Hogy egyértelmű legyen. Mellékelek képet. Íme egy mű. Mint látható elindul SATB+Pianoval. De a zeneszerző gondol egyet és a 138-193. ütemig osztja a basszust ketté és bebiggyeszt egy szoprán szólistát.

TEHÁT: Nem akarom a dokument wizard-ba megadni, hogy legyen saját sora a szoprán szólistának meg a baritonnak, és végig üresek legyenek kivéve 138-193-ig. HANEM a már előbb említett ütem tartományon belül szeretném ha megjelennének.

A help-et nem tudom elolvasni, mert angol és az én tudásom nem terjed addig, hogy szakszöveget olvassak. (Én naiv azt hittem az ilyen jellegű kérésekre van a fórum. :) )



szólam
Előzmény: makemusic (174)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 174

Ünnepélyes visszavonás elfogadva.

 

A kérdés nem 1értelmű.

A layer csakazértis jó dolog.

Komolyan javaslom a leírás átfutását.

 

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 173
Törekszem az olcsó megoldásra. :)
Előzmény: makemusic (171)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 172

A fórum házigazdája hétvégén zárva tart. :-)

és:

- a válasz benne van a progi leírásában (én helyből 3 módszert is találtam)

- a regisztrált felhasználók közvetlenül keresnek meg...

 

Előzmény: Törölt nick (169)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 171

A "cute pdf writer", mint a legtöbb pdf író, egy virtuális nyomtató. Telepítés után az összes windowsos programból használható. Az Adobe Writer jobb, de ez ingyen van.

 

Előzmény: Törölt nick (167)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 170
Az elöző hozzászólásomban eszközölt "füle botját..." kezdetű megjegyzésem ünnepélyesen visszavonva. :) A választ köszönöm. Az "ü" betű is segített.


Azért volna még egy kérdésem: Ha azt akarom, hogy teszem azt a basszus szólamom ketté isztódjon baszusra és baritonra mit kell tennem? (Tehát nem rétegekkel akarom megoldani egy sorban.)
Előzmény: makemusic (168)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 169
Egy elöző hozzászólásomban meg van kérdésemre a válasz. Gerendatörést az "ü" betűvel lehewt eszközölni. De azért érdekes, hogy a fórum házigazdája nem mozdította füle botját sem az elöző napokban... :)
Előzmény: Törölt nick (165)
makemusic Creative Commons License 2008.06.09 0 0 168

Speedy Entry Tools
ráállsz a gerenda alatti 2. hangra (itt: al)
/ (per jel)
és a gerenda megtörik (break beam)

 

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 167
Jó hír! A pdf problémát sikerült megoldanom a nemzetközi fianle fórum útmutatásai alapján. Röviden leírom ide mivel láttam, hogy ez másoknak is problémát okozott.

Le kell tölteni egy pdf generáló programot. Ezen az oldalon http://www.cutepdf.com/ a "free download" linkre kell kattintani.

Ha megvan nyissuk meg a finale-ban a kinyomandó kotta képét majd kattintsunk a nyomtatásra.

Ekkor megjelenik egy panel ahol a "setup"-ra kell kattintani.

print

Ezután egy újabb ablak nyílik meg, ahol ki kell választani a legfelső legördithető ablakból a "cute pdf writer"-t.

panel


Ezt, és az elöző abakot leokézva megkérdezi a gép hová mentse (immárom pdf-ben) a kottát. :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 166
nyolcad

A kép lemaradt az előbb. Íme! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!