Keresés

Részletes keresés

AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.15 0 0 32424
Szerintem leányzó! :D
Hatalmas a pocakja! Tuti evés után kaptam el! :D
Előzmény: tatárné ilona (32422)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.15 0 0 32423
Már tudnak mókus kerekezni, most azt gyakorolják, hogy hogy kell a gazdit a ketrecbe behúzni, hogy ne menjen dolgozni! Nagyon ügyesek benne, mert Sl. már otthon is maradt, és nekem se sok kedvem volt eljönni! :D

Mimóza von Tiferet szépen faxol Camilla von Noénak, aki sajnos csak panaszkodik neki, ugyanazon a hangon, amin nekünk dumál, de összeengedni nem mertük őket. Talán este átragad rá a lelkesedés! :D nagyon ráférne már az öreglányra pár ezer puszi! :D

Noémi von Noénak olyan gazdi kellene, aki egyedül szeretné tartani, és hajlandó vele tévézni, és emberszámba venni napi 4 órán át... Támadja a hímeket is, és engem is, ha másik degut macerálok... Iszonyú féltékeny! :(
Viszont hang nélkül nézi a meccset is a SL. ölében, csak ne puszilgassam a férjemet...
Sajnos ő már foglalt, de ha ismertek valakit, akit kisajátíthat, egy tökéletes 1 év körüli szépség, akkor Noémi nagyon vár rá! 10 nap alatt 20 grammot szedett fel, nőnek az izmocskái, hamarosan kész a költözésre, csak rengeteg meccsre van szüksége! :D

Sziporka remekül bírja a szoptatást, és a nevelést! A meleggel már voltak gondjai, de evett végig, csak a kerámia lapon hasalva szoptatott...

Fricike egyre jobb apa! Valószínűleg tud számolni, és a 7 már nem is olyan ijesztő neki, a 10 kölyök után... Mindenesetre felváltva babáznak, már nem könyörög, hogy mentsem meg... :O

Gombócz lelkes mint mindig. Örül az új lányoknak, és kéri szépen a kicsiket... Persze, a nagyival van egy ketrecben, de ha teheti szökik szomszédolni.

Mazsi első alkalommal nem utálja Sziporka kölykeit, hanem adaptálni akarja, és sírva követeli vissza őket!
Ennek nagyon örülünk, mert a kamasz lányokat nála tudnám elhelyezni, ha elmúltak 8 hetesek. Meg hát Sziporkát is nyugdíjaznom kell egyszer! Jó lenne, ha addigra kijönne az anyósával...
Lehet, hogy a kölykök tudnak valamit?!? :D

Bojti halálosan szerelmes továbbra is Campijába, Campi pedig vemhes. Az utolsó szerencsétlen ellés váratlanul ért, és mivel egyetlen kölyök született nem sikerült időben kivennem Bojtit. Utána sajnos elkülönítettem őket, így félek, hogy mivel nem volt optimális a fogamzás, újra túlságosan kevés kölyök lesz, és megismétlődhet az eset... :(

Gamgee! Lehet a halva szülés oka, hogy az egyetlen kölyök túlságosan fejlett lesz, és túlhordja a mama? (20 grammos volt a halva született kölyök.)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.06.15 0 0 32422
Ámulok és bámulok: fenntről a negyedik egy tündérkirálynő  (remélem nem kisfiú!) ilyen tökéletes pózt még nem láttam degutól. Sziporkának millió puszi a csemeték kondiájért. Nektek meg az ajnározásért, ami ugye a kezesség alapja.
Előzmény: AgathaChristie (32421)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.15 0 0 32421
Addig is: Fotóztunk! Nézzétek milyen rettentően nőnek!
Darabszámra ugyanannyi, csak eltelt egy hét... Hiába, Sziporka szoptatja őket!
Ma reggel már két maci nézett rám a ketrecből! :D
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.15 0 0 32420
Holnap elutazok és hétfőig nem lesz on-line! :D
Ne aggódjatok miattam, viszont nézzetek rá az ilovedegura is, hátha segítségre szorul ott valaki! :(
Pussz! Minden 2 és 4 lábú degunak!!!
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.14 0 0 32419
Frankye! Janesz járt ma Orsikánál, úgyhogy még nincs elveszve a srác! Szemmel láthatóan nevelhető! :D
De a dumája halálos...
Előzmény: orsi225 (32418)
orsi225 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 32418
Nos, a kishölgyek ma bevetették minden bájukat, így egy helyett ketten mentek az új gazdihoz. Máris egyértelmű, hogy ők tartják a gazdikat és nem fordítva. :)
Az uccsó kishölgy nem vett részt az ismerkedő-esten, neki magasztosabb céljai vannak. :)

Szóval lassan átstrukturálom a ketrecet, már úgyis nagyon érik a takarítás, csak nem volt hozzá lelkierőm. Apa visszakerül az otthonába Mocorkához, a lányzó pedig külön ketrecet kap, ahol anya majd meglátogatja, mikor éppen itt az ideje.

:)
szekelya Creative Commons License 2010.06.14 0 0 32417

Örülök a javulásnak. :)

 

Viszont eszedbe ne jusson lefogyasztani a másikat! Örülj, hogy ő legalább jó kondiban van! Ez erőnlét, nem kövérség. Persze, hogy Zebulon pedig gyenge, ha nem eszik, nem kondizik, meg még ráadásul nagy beteg is. Inkább neki szurkolj, hogy minél hamarabb összeszedje magát! :)

Előzmény: Kornhofi (32413)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.14 0 0 32416
30 fok fölött el is pusztulhatnak a deguk! Nem véletlenül vannak kinyúlva!

A hűtött cserép, csempe, féltégla, jégaku, üdítős/boros palack, mind jó.
Ha a ketrecbe rakod, akkor csak a hűtőrészbe tedd, ha köré, akkor rakhatod a mélyhűtőbe is.

De a ventillátor, légkondi, pince is szükséges lehet, akkor is ha utálnak érte. Inkább duzzogjanak élve, mint szeressenek a föld alatt...

Viszont nálunk nagyon népszerű degu fagyi: a mirelit zöldborsó jegesen, persze a ribizli, áfonya is menne nagyon, csak azt korlátozzuk...
Viszont csak szájba adjátok! Mert ha a gyorsabb 2 adagot fal be, akkor vacogni fog a 30 fokban... :D

Szállításnál félliteres hűtött üdítőt kell a szállító aljába tenni. Sajnos légkondis kocsiban is pusztult el egy degu a hétvégén. :(
Szállítás közben nem rágja, csak ráhasal, és ha felmelegedett, mindenhol kapni másik hideget.

De minden fagyinál sokkal jobb a vihar, és az országos lehűlés! Köszi az illetékeseknek! :D
Asszem egyenlőre megmenekültünk! :)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.14 0 0 32415
Hurrá!

Ha extra fincsi szénákat, füveket, zöldségeket tudsz szerezni azt eszi inkább és magától fogy.
De nyilván a Zebulonnak kevert cuccokba is bele nyalakszik... diétáztatni most nem tudsz!
De ha tudsz szerezni, a 25/32 centis kerék gyorsabban forog mint a 20 centis, tutira őrülten fog rohangászni benne.
Szerintem Pécsen van is egy gyártó! :D
Ha sikerül levadászni a címét majd felteszem.
Előzmény: Kornhofi (32413)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.14 0 0 32414
Hurrá!:)
Előzmény: Kornhofi (32413)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.13 0 0 32413
Micsoda vakegér vagyok!!! :-D Mentségemre szolgáljon, hogy államvizsgára tanultam és agyon aggódtam magam Zebulon miatt. :-D

Kis prücsök egyébként már jobban van. :-) A szeme ugyan iszonyatosan csúnya, de pénteken a doktornő megnyugtatott minket, hogy még csúnyább is lesz, mert így gyógyul. Igaza lett, tényleg csúnyább! :-) Azt is mondta, hogy most már 99%, hogy megmarad Zebulon szeme, bár azt nem meri biztosra állítani, hogy látni is fog vele. De legalább műteni nem kell!!! :-))))
Volt már valakinek egyszemű deguja? Mennyire zavarja ez őket a kis életükben?

A súlya nem igazán gyarapszik (160-172 dkg között mozog), de a doki szerint ameddig nem jön rendbe teljesen a szeme, erre ne is számítsunk, mert ez a gyógyulás több energiát emészt fel, mintha egész nap lótna-futna. De legalább a kedve jobb! Már többször láttam futkározni a kerékben és ismét elkezdett válogatni, úgyhogy biztosan talál fogára való dolgokat a ketrecben, mert fogyni nem fogy. Már nem is annyira bújós, mint a hét elején/közepén volt.

Elkezdtük adni a gomba elleni gyógycuccot is, remélem hamarosan látszani fog az eredménye. Most már csak a fogainál várunk valami csodára.... hátha... :-)

Amióta Zebulon ennyire lefogyott, a tesója (Némó, aki 26-28 dkg - hogy lehet egy degut lefogyasztani????) túlpörgős lett. Annyira sajnálom szegényt, mert jószerével csak aludni tud a tesójával. Verekedni nem tudnak, mert a barátságos bökdösésnek is az a vége, hogy Zebulon felborul. Kerékben sem tudnak együtt futni, mert Zebulon kirepül a kerékből. :-( Remélem, hogy Némó kicsit le fog valahogy fogyni, Zebulon meg kicsit hízni, hogy ismét egy súlycsoportban legyenek és mehessen a játék is közöttük.
Előzmény: szekelya (32400)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.06.13 0 0 32412
Csak azt tudom javasolni, amit magam is csinálok az enyémekkel: reggel l/6-tól este 1/2 9-ig csukva vannak az ablakok. Éjszaka tárva-nyitva és így elviselhetővé tudom tenni a hőséget. Olyan a szoba, mintha klíma lenne bent. Napközben két járólapot teszek a mélyhűtőbe, ha lehült, rongyot tekerek rá és beteszem nekik a ketrecbe. arra ráfekszenek és hűsőlnek. Ha már nem hideg, megcserélem a másikkal, ami eddig a hűtőben volt. De lehet, hogy másoknak jobb ötletük van. Várjuk meg!!
Előzmény: Debilgirl (32410)
Debilgirl Creative Commons License 2010.06.13 0 0 32411
Így viselik a kicsik a hőséget! Tudom, hogy aranyosak, de nagyon sajnálom őket!

[url=http://i.imagehost.org/view/0061/F_nyk_p0835][img]http://i.imagehost.org/t/0061/F_nyk_p0835.jpg[/img][/url]

[url=http://i.imagehost.org/view/0676/F_nyk_p0837][img]http://i.imagehost.org/t/0676/F_nyk_p0837.jpg[/img][/url]

Másképpen nem tudtam megcsinálni sajnos, mert túl nagyok a képek, de itt mindenki megnézheti az én kicsikéimet. Ezen a képeken is látszik, hogy a kislány akit műtöttek teljesen rendbe jött és mostanra felszedett pár grammot és mára már teljesen egészséges lett.
Debilgirl Creative Commons License 2010.06.13 0 0 32410
Itt van a nyári kánikula és azt szeretném kérdezni, hogy mivel tehetném elviselhetővé ezt a hőséget a deguimnak? Kapnak minden nap hideg friss vizet reggel és délután, valamint hűtött friss uborkát és egyéb lédús zöldségeket.
Bár nagyon aranyosak amikor el vannak terülve, de azért sajnálom is őket, mert tudom, hogy még nekem is elviselhetetlen a hőség, nemhogy még nekik azalatt a nagy puha bunda alatt.
Van valami tippetek, hogy mit csinálhatnék szegényekkel??
szekelya Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32409

:(((

 

 

Nekem is van két hetek óta gyógyulgató harapásom... természetesen a két mutatóujjam hegyén... csak hogy a legrosszabb helyen legyenek... :S Mindkettő Mázlistól van, és nem értem, miért! Az egyiket akkor kaptam, amikor az állát vakargattam, a nagy kéjelgés közben egyszer csak úgy belém harapott, hogy roppant, a másikat meg 1-2 héttel később úgy kaptam tőle, hogy nagy érdeklődve jött szaglászni a ketrechez, aztán egyszer csak belekapott... Komolyan nem értem. :(

Előzmény: Gamgee001 (32404)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32408
Mondjuk jó lenne tudni, mennyi a póló, hogy egyet, vagy hármat rendeljek...
Előzmény: AgathaChristie (32407)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32407
Ajtócska! Ma megyek pólóért, ha kértek, kellene a méret... :D
Előzmény: AjtócskaMuki (32405)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.11 0 0 32406
Ha van időtök nyomjátok tele az internetet hirdetésekkel! Mindjárt itt a szünet, csak a hét végéig bírjátok ki!
Én adok fel ilovedegus hirdetéseket, csak több időm marad rá, ha nálam rágják a rácsot....

Ja! És küldjetek át édi-bédi fotókat, hogy legyen mire rákattanni!
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32405
Hmmmm....:)....... de nem, ha nálam lennének bevállalnám Frodót, most nyaralunk egy hetecskét és utána felvetem a topicot Dédinek és Mamának, háááátha... Addig a többi pockot ajánlgasd a többieknek! :)
Előzmény: Gamgee001 (32404)
Gamgee001 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32404
Sziasztok!

Kicsit elnyelt a munka, és ez katasztrófális következményekkel járt. Diónak megígértem, hogy kiheréltetem, de mivel még a csapból is beteg kutyák jöttek, így egyszerűen nem volt egy elég nyugodt óránk, amikor műthettük volna. Kivettem az urat kemény 1 hétre, biztos ami biztos alapon. Majdnem négy héttel voltunk az ellés után amikor visszatettem. Rá két napra - az egyetlen napon amikor vidékre mentem hajnalban - egymásnak esett a két degu, Lujzinak leszakadt a fél alsó ajka, Diónak "csak" sebes lett a teljes eleje, és khmm a végén csak összehozták a dolgot. Húgom, aki mindezt látta is, nem mert közbeavatkozni, miután látta, hogy mit szenvedek a Lujziharapásos ujjammal (még mindig fááááj 3 hét után is).
Most van egy irtóra sovány megint vemhes mamám, egy nemtudommiért depis és kissé fogbajossá váló papám, 5 senkinemjelentkezikértük kisdegum, amiből kettő lassan ivarérett lesz..... Szóval erre szép a helyzet.

Ajtócska, megvan asszem SamTöpi másolata, Frodó imád kézben ülni, szalad haverkodni, dettó mint a bátyja.
orsi225 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32403
Ó szomorúság, tarthatatlan állapotok. Négy hölgy a nagy ketrecben apa egyedül a kicsiben, már lassan 2 hete. :(
Már mondtam a kicsiknek, hogy macska-eledelt csinálok belőlük, úgyhogy buzgón imádkozzanak gazdáért. :(
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32402
Nem régen leszedtem a barátnőmről a kedvenc pólóját, és most csináltatok magamnak is, meg neki is belőle, de ha kettőt csinálok a világ legdrágább pólója lesz... Szóval ki kér még, hányat és mekkorát?
szekelya Creative Commons License 2010.06.10 0 0 32401
Daráld bele ezt is a pépbe! Meg lucernakarikát is. Úgy nem enné? Talán megérne egy próbát.
szekelya Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32400
Pedig már háromszor írtam zsinórban... ezért szedtem most ilyen naggyal... legalább bevált. :)
Előzmény: Kornhofi (32398)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32399
Gondoltam rá már én is, de a kemény dolgokat még nem bírja megrádni. Vasárnap vágtak a fogából. A dió valahogy lecsúszik, de a kedvenc kekszet is csak forgatja.
Előzmény: AgathaChristie (32394)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32398
Ó, ha előbb tudok a Corneregelről... Még van is itthon!

Ma este (iszonyú nehéz szívvel) vidékre kell mennem 2 napra. Addig pesztra gondjaira lesznek bízva a fiúk. Annyira bízom benne, hogy nem lesz semmi gond, mert anyósom nincs igazán a helyzet magaslatán. :( Nem tudom, hogy fog Zebulonnak csöpögtetni, ha még igazából megfogni sem tudja őket rendesen. :( Remélem, a sógorom segít majd neki. Jaj, nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj! Pénteken röpülök haza hozzájuk! (Meg a szemészhez, ha Zebulonnak ilyen marad a szeme. Most úgy néz ki, mintha seb varras seb lenne a szemgolyóján. :( Ugye ez nem azt jelenti, amitől félek???
Előzmény: szekelya (32393)
csutu47 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32397
Szia! Nálam a Pocok volt, aki betegesen imádta a sütőtök bébikaját. Ő is csak azt szerette, bár még azt elviselte, hogy egy kis almásat keverjek bele, de a sütőtök volt mindenek felett.
Előzmény: Kornhofi (32391)
csutu47 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32396
Ó! Mamma mia! Ez aztán a pocok áradat, de édesek lehetnek!
Előzmény: AgathaChristie (32353)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32395
Egyébként éljen a sütőtök! :D
Előzmény: Kornhofi (32391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!