Keresés

Részletes keresés

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10495
Szia!
Vettem. Elvileg rozsdamentes acél. Nem a fekete, hanem a fémszínű.
És az első komolyabb hőhatás után arannyá válik. Ezért vacakoltak annyit az ólommal a középkorban... :-)
Előzmény: Palga79 (10486)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10494
Valszeg én is ennél maradok plusz leszigetelve.
Előzmény: HegyenVolgyon (10482)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10493
igen
Előzmény: sariamadeakos (10485)
Csabás Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10491
a legjobb választás sztem is,a burkolat meg a betét is...:-)
Előzmény: ezeregyedik (10488)
Tipcsok Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10490
Szia!

Először is szerintem még arra az 5 centire rádobhatnál egy plusz 10 centit legalább, az 1000Ft-tal drágítja meg csak m2-t, a munka, ragaszto, dübel (max az egy kicsit drágább, de nem sokkal), vakolat, hálo minden ugyanannyi, és joval jobb lesz a házad hőszigetelése. Szerintem elhiázott döntés lenne az 5cm, később megbánnád.

Véleményem szerint az adatok csalósak, és kb azt jelenti, hogyha folyamatosan tüzelsz benne, akkor annyit tudsz kifűteni. Szoval szerintem a 20 kW-os lesz a jo megoldás. Azt el lehet ugy zárni, hogy jopár óráig égjen.

Üdv: Tibi
Előzmény: lacko1970 (10487)
ezeregyedik Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10489

lemaradt a fotó
ezeregyedik Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10488
Sziasztok!
Új vagyok a hozzászólások terén de olvasgattam sokat visszafelé:)! Ezek tükrében Temporis kandallóbetét mellett döntöttem ilyen formában beépítve:
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/1/6/9/7/THM_0005811697.jpg
És ilyen burkolattal: http://imgfrm.index.hu/imgfrm/1/7/0/0/THM_0005811700.jpg

Mi a véleményetek?
Minden hozzászólásnak örülök előre is!
köszi
lacko1970 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10487
Szépjónapot mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni.
Központi fűtésrendszerre köthető fa tüzelésű kandallót vagy kályhát szeretnénk vásárolni a nappaliba.Nyomás alatti rendszerre.
Kész kandallót szeretnénk nincs hely tűztér beépítésére, max 65-70 cm széles lehet.
100 nm-es ház 270-es belmagassággal kifűtésére kellene.Új nyílászárokkal és a nyáron lesz leszigetelve a ház kívülről 5cm-es hungarocellel.Mennyire lehet komolyan venni az adatokat amit a gyártók megadnak kw-és kifűthető légköbméter-el kapcsolatban.Ellentmondásokkal találkoztam ezzel kapcsolatba.Például van olyan kályha,(radeco grandeabov) aminek a vizes teljesítménye 8kw és a kifűthető légköbméter 300.Aztán Edelkamin aqua 6,5 kw vizes teljesítmény és 260 kifüthető légköbméter, lehet hogy már ez is elég lenne nekünk?Vagy itt van egy 7 kw-os (Radeco Komfort 21 AKXLB) ami ugye több mint a 6,5 kw-os edelkamin, viszont a kifűthető légköbméter már csak 190.A szerelő aki a központifűtést építette tavaly, azt mondta hogy egy 20 kw-os vizes teljesítményű kandallót keressünk.Nekem ez túl nagynak tűnik, most kinek higgyek, a gyártóknak akik leírják hogy a 8 kw-os kazánjuk kifűt 300 légköbmétert vagy a szerelőnek aki 20 kw-ost ajánl. mire kell figyelni még a vásárlásnál?
A segítséget előre is köszönöm.
Palga79 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 10486
Hello HegyenVolgyon!

Ugyan most nem ide vág, de hadd kérdezzem meg hogy a kandallódon milyen füstcső van? Vetted vagy csináltattad?
Előzmény: HegyenVolgyon (10482)
sariamadeakos Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10485
sziasztok!

A cserépkályhát le kell zárni, ha már csak parázslik a fa?

üdv.:
amadé
fruju Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10484
Én inkább cementkötésű faforgácslapot (betonip) javasolnék, az tuti jobban bírja a meleget!  A szomszédnak 10 mm vtg.-ból van a kupola, és kb. 5 cm-re van tőle a 0,8 mm vtg. KO-s füstcső, és nincs konvekciós burkolata..... akkor márpedig ott 150-180 C fok körül lehet a hőmérséklet.
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10482
Persze, mert abban is csak gipsz van. És ahogy a gipsz a kötésekor elraktározott vizet elveszti, úgy válik instabillá, szétporlik.
A tűzálló gipszkarton tűzállósága a gipszen lévő karton impregnáltsága miatt van, elvileg az a tűzálló, esetleges tűz esetén nem izzik, nem ég.
Tehát a hőállósága logikusan annak is csak ugyanannyi, mint a mezeinek.

Remélem, érthető volt amit írtam.

Egyébként én is gipszkartonnal szeretném megcsinálni majd a hiányzó részt a kandallómon, csak belülről valamivel hőszigetelni fogom.
Előzmény: Törölt nick (10480)
tűz_tér Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10481
Nem ismerek tűzálló gipszkartont, amit Te annak gondolsz, az nem tűzálló, hanem tűzgátló.
Ez a karton annyiban különbözik a kommersz változattól, hogy a papír át van itatva egy lánggátló anyaggal, gyulladási hőmérséklet felett sem fog lángot 30 percig. Ettől azonban a gipsz nem fog magasabb hőmérsékletet bírni.
Tetőterek faszerkezetének tűzvédelmére találták ki, az osztrák szabvány 2 rétegben írja elő. Azaz ha egy órán belül sikerül eloltani a lángokat, akkor a tetőszerkezet nem kárososdik, a tűz nem tud átterjedni a szomszédos épületekre, de ettől még utána teljes kartonborítást cserélni kell.

Ha már valaki kartonnal akar burkolni, akkor jó ötlet a tűzgátló lap, de szigetelni akkor is kell. A gipszváz tartósan kb. 50 °C-ot bír ki.
Előzmény: Törölt nick (10478)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10480

Igen tudom.De arra is csak 45 fokot garantálnak.

Mondjuk valamiben jobb lehet mint a mezei de hogy a hőterhelése csak ugyanannyi az furi.

Előzmény: Törölt nick (10478)
ronkovik Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10479
Persze én sem azt mondtam,hogy minden hegeszteni tudó ember überfasza, de előfordulhat,hogy mégis megfelelően megcsinálja. pl. én is tudok egy kicsit hegesztgetni, de mondjuk nem vállalnám egy ilyen készülék hegesztését.
Előzmény: kutyala (10475)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 10477

Végső megoldásként én is erre gondoltam.

Nézegettem a gipszkartonokat és 45 fokig állítólag bírják.

Köszi a tipet!

stefi

Előzmény: Flagstaff (10473)
falkó Creative Commons License 2009.04.18 0 0 10476
Köszönöm a választ  doki, és a tanácsodat megfogadva cselekszem.De szeretnék minél többet megtudni a beépítéséről.üdv.
Előzmény: Törölt nick (10469)
kutyala Creative Commons License 2009.04.18 0 0 10475
ők valószínűleg válogatott szakik. minden hegesztőről ezt feltételezni talán idealizmus lenne. mint ahogy a kőműves ismerősöm mondta, hogy jelentkeznek a brigádba olyan (papíron) kőművesek, hogy két hét után el kell köszönnie tőlük, mert semmit nem tudnak szinte. és ez minden szakmával így van.
Előzmény: ronkovik (10474)
ronkovik Creative Commons License 2009.04.18 0 0 10474
Ránézésre ez olyan mint a kratki kandallója, elég bő a választékuk, és teljesítményben se rosszak.
Ennyi pénzért bőven jó, ha ugyanolyan a felépítése mint az eredetinek, mondjuk a 3 bar-os próbanyomás elég karcsúnak tűnik, (az üzemi nyomás 2,5 x-ének kell lennie a próbanyomásnak, általában). A kratki ha jól emléxem csak nyitott rendszerbe engedi beépíteni a kandallóit, nézz utána. http://www.kratki.eu/


A hegesztésekről: egy lelkiismeretes szaki elég komoly hegesztéseket tud készíteni "kézzel" is, nem kell hozzá ipari robot. Pl. mifelénk a szakiknak olyan hegesztési varratokat kell készíteniük amik kibírják a 160bar-os próbanyomást, de van olyan hely ahol a 240bart kell kibírnia, és halkan jegyzem, nem a legkényelmesebb testhelyzetben kell dolgozniuk, ja és nem műhelyben készítik ezeket a hegesztéseket, hanem kint a szabadban...
Előzmény: vami74 (10451)
Flagstaff Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10473
Nekem gipszkartonból van a legkisebb távolság olyan 25 centi. Semmi gond vele. Ha nagyon meg akarod cifrázni akkor vékony alulemez,utána kőgyapot szigetelés (az alulemez takarjon nehogy szállni kezdjen) majd úgy gipszkarton.
Előzmény: Törölt nick (10472)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10472

Sziasztok!

Beépíthető kandallóhoz a füstcsővet eltakaró kűrtőhöz keresek valamiféle anyagot.

Ajánlották a superisol nevű anyagot ami hőálló de ennek gyártása megszünt.

Tudna valaki segíteni?

Miből lehetne elkészíteni?

Köszi

Sztív

ceiwab Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10471
VAmi !!

Én a helyedben egyedi gyártásút nem vennék....., inkább pár 10 ezressel több , de nyugodtabban alszol...
Ajánlom a www.baranyasolar céget én ot vásároltam náluk , és elégedett vagyok. Olcsóbbak mint a ginger, és edilkamint vette. De tök nagy választékuk van.
Előzmény: vami74 (10450)
Srófos Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10468

Ebben én is egyet értek veled, nem is azt mondom, hogy az egyedi gyártású ugyanolyan jó vagy jobb mint a HI-tech, csak nem rosszabb annyival mint amennyivel olcsóbb. Persze a gyártási pontatlanságok benne vannak a pakliban. Egyébként én is Kamino-ba pakolom a fát és erre is ugyanez igaz, elégedett vagyok vele.

Előzmény: kutyala (10457)
gykari Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10466
Főiskolán egy tanárom másodállásban egy izo auditor cégnél dolgozott. Azt mondta, hogy olyan cégeknek kellett megadnia a minősítést, aminek legszívesebben még a működési engedélyét is bevonta volna, ha hatalmában áll.
kutyala Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10465
bár ha belegondolok, hogy az apósom 32 (?) kW-os körmend-3 kazánja egy ránézésre 14*14-es kéményen van... és megy a cucc.
Előzmény: oktatoka (10463)
rferi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10464

Ja-ja!

Azért mondtam, hogy minden mással egyetértek, csak erre az izós hülyeségre nehogy BÁRKI is azt higgye, hogy ettől kitör a  kánaán.

Ez gyak. a gyártók seggét védi.Ha valami balhé van, elővesszük a DOKUMENTUMOT (ez a kulcsszó ezerszer előfordul a kézikönyvben) és azzal majd jól megmutatjuk, hogy mi nem vagyunk sárosak!

Az egész izó nem más, mint dokumentumok gyártása ezerrel, levédeni a seggünket.

Előzmény: kutyala (10462)
oktatoka Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10463
 15-20 évvel ezelőtt ilyen kéményeket építettek, ezvolt az un. 5-téglás kazánkémény!
Előzmény: solyomga (10455)
kutyala Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10462
nálunk is van iso :)

viszont abban szerintem egyetértünk, hogy egy jól beállított robot jobban (egyenletesebb minőségben) hegeszt, mint egy szaki, akinek ráadásul ki tudja, hogy éppen milyen privát baja van, ami a türelmét tépázza erősen.

ha valamiért jobb a tömeggyártott multi, akkor talán ezért.
Előzmény: rferi (10459)
falkó Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10461
Üdvözlök minden kedves fórumozót.Segítséget szeretnék kérni tőlletek a kandallóm beépítéséhez.Készítettem  kazánlemezből egy KB10kw-os tűztérbetétet.A beépítés helyén alatta van egy 200mm átm.luk a pincébe.Innen kaphatja-e a hamu tálcán keresztül az elsődleges levegőt,ill.ezen a lukon keresztül egy 90mm-es csövön felvezetném a másodlagos levegőt az ajtó fölé.Vagy a lakásból is elegendő mindkét levegő ellátás?A kémény huzatát nem foglya csökkenteni?A tűztér körül 15cm-res hézagot terveztem.A padláson akéményt is leakarom szig.a sárgaszínű lazaszerkezetű gyapot féleséggel, ha ezzel a kéményen ill.a füstgáz minéltovábbi melegen tartásán tudok segíteni.Szerintetek jó ötlet?A lakásról tudni kell:93nm,fal3-4cmhősz.alap vak.,padlás10cmes hősz.gyapot,fürdőben,junkersm kis vízmel. van.,régi tipusú fa ablakok.Előre is köszönöm a segítségeteket.TISZTELETTEL Falkó.
Tipcsok Creative Commons License 2009.04.17 0 0 10460
Én is állandóan vacillálok, hogy vegyes kazán vagy vizteres kandallo fűtse a puffert.
A tűz látványa és hangulata nagyon jó szerintem, ezért szeretem a szalonnasütést is (na meg persze a hagymás zsiroskenyérért:)). De ugye van a kosz, a fa behordás, bent kormolni, stb.... De ugye nem a kazánházat fűtöd vele mint veszteség, hanem a nappalit. Elhelyezni is ugy szerencsés, szerintem, hogy könnyen meg lehessen közelíteni, pl közlekedőhöz, előszobához közel, és nem a nappali tulvégében.
Szerintem akkor lehet jo megoldás a kandallo fő fűtésnek, ha jol szigetelt házad van (passziv közeli), esetleg van még napkollektorod is egy kis fűtés rásegítésre és akkor nem kell az a 120, hanem csak 30 mázsa (jo esetben kevesebb is). És igy, számításaim szerint decemberb&január mikor mindig fűtened kell benne, November&február mikor már elég kevesebb is, Október&március mikor már nem sokat.
Persze ezeket viszonylag jol ki lehet számolgatni.
Szóval szerintem akkor lehet tényleg jo, ha kulturált mennyiségű fát kell eltüzelned.
Ha van mondjuk egy megfelelően méretezett puffered, akkor sokszor elég lehet kétnaponta is begyujtani. Jo időben meg még ritkábban.

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!